eik zonder KamielH INFO «SOFORT PRESS» IN AALST SCHIJNT MEN HET TOCH TE WETEN IHUIS IN STARTBLOK Weekblad tan Dender- Editie Aalst DROOGKUIS 1 UUR SNEL EN VOORDELIG! N WEIR DOENG VOESJÜ I ZEG NOU ES EERLIJK PIET, WIE IS SINT-MAARTEN? een uitgave van Varkensmarkt, AALST ecente De Voorpost VRUDAG 9 NOVEMBER 1979 32* JAARGANG NR. 45 - 22 F UITGEVERIJ DE CUYPER Oude Vest 34 3330 Dendermonde Tel 052-21.40.60 Bankrek KB 442 8601481 36 Prijs per nummer: 22 F Abonnement: 1 jaar 990 F 6 maand 545 F 3 maand 285 F Verantwoordeli|ke uitgever A DE CUYPER Redaktie Pontstraat 64 - 9300 Aals' Tel. 053-70.41 19 eerst maar stilletjes gefluisterd werd, of als rod- een «eije 't al goeirt afgedaan werd doken de als zou er een nieuwe A.K.V. in de maak zijn, steeds en in steeds bredere kringen op. Het werd onze antennes, tot we de juiste relatie te kregen. Uit de mond van één der medestichters verna- dat het hier niet om een kwakkel ging: Aalst-karnaval zwanger van een nieuw verbond. Hoogzwanger Zelfs de naam werd reeds gekozen: A.V.K. (Alles Voor Kwatongen beweren dat het zelfs «va moetens ontslag van zijn staan van het oude verbond, was er de direkte het A.K.V., in het gedrang van dat het voortbe- kwam. Interne strubbelingen, de spelletjes van touwtje trek ken, het gebruik van karnaval om het eigen imago wat op te poetsen en het politiek ge scherm in en met de karnava- leske middens, begon ten lange leste enkele groepen de keel uit te hangen. Het zijn jongens die trachten de toestand klaar en reëel in te zien. Ze nemen het niet meer dat er boven hun hoofden om, beslissingen ge nomen worden. Dat ze gebruikt en soms misbruikt worden in persoonlijke oorlogjes en vetes van een paar enkelingen. Hun doelstellingen zijn zuiver kar naval gericht. Ze beoogen geen scheuring in de karnavalmid- dens te weeg te brengen, en noq minder een tweede syndi- kaat tegen het feestkomitee op te richtenHet lijdt geen twijfel dat de beste resultaten zullen be reikt worden door de vrede te bewaren, zonder daarom hie lenlikkers te moeten worden, of twee handen op één buik te we zen. Hun eisen zijn geen onmo gelijke zaken: een beetje echte karnavaleske vrijheid, en een redelijke soepele relatie, wars van kleur of opinie, met het stadsbestuur. Dat het oude verbond zijn strepen ruim schoots verdiend heeft in zijn strijd om meer facilitieten voor de groepen, lijdt geen twijfel. Het komt dan ook in hun hoofden zeker niet op om deze verworvenheden op de helling te zetten. Maar ze zijn echter van mening dat er naast zuiver materiële belangen Of die heilige man zijn juiste relaties aangesproken had om zijn bezoek aan Aalst, weliswaar een weekje vervroegd, met een lekker weertje te zegenen, betwijfelen we sterk. Ofwel werd hem iets beloofd en vergeten, ofwel heeft men hem iets op de mouw gespeld. Het was me het rotweertje wel. Een miezerige regen en een koude wind bleken de hoofdschotel. Echt geen weer om een hond door te jagen. Voor ons echter wel genoeg. Misschien werd het ganse wel afgelast fluisterde ergens een kwaadwillig duiveltje. Wat dacht je? Op het Stationsplein hadden streeks hetzelfde uur stonden zich reeds sedert 13 u. zo'n er daar zowat vijfhonderd on- tweehonderd kinderen en kijk- geduldigen op die zelfde Sint te lustigen verzameld om er de wachten! Maar ja toen was het Sint af te halen. Een hemelse ook nog beter weer en met die troon was opgesteld en voor de open karos stonden een stel helzwarte ruinen onrustig te trappelen. Was hij maar giste ren gekomen. Toen had hij een hele bende meer volk kunnen zien. Tja, vergissen is mense lijk maar op zaterdag om- officiële berichtgeving in de lo kale pers weet je maar nooit! Liever een bezoekje meer dan één te weinig. Arriveerde dan toch eindelijk onze Hemelse Tijdelijke Gast arbeider: hij is toch zeker van Spanje, of soms niet? Via een ommetje langs Erembodegem zou hij ook voor zijn spoor kaartje moeten betalen? en na een vermoeiende reis, stapte een opgeruimde Sint, weliswaar met een waterige Het zal wellicht van deze bud gettaire weerslag afhangen of er nog een herhaling van deze beurs komt. Inderdaad wordt dit een punt voor de jeugdraad maar wie zijn oor hier en daar te luisteren legt, merkt meestal wel een vraag naar «herha ling». Er zijn jeugdorganizaties die amper na twee infodagen dertig nieuwe leden konden bijwerven! Jeugdraadvoorzitter Michel De Gols ziet het per soonlijk mogelijk binnen twee jaar een nieuwe jeugdinfobeurs op het getouw te zetten. Dit is evenwel nog toekomstmuziek. De muziek van vandaag lijkt dan wel zo harmonisch dat veler, komen luisteren en om een bis- nummer vragen, er zijn toch ook dissonanten. Zo is er nogal wat heibel geweest rond de aanwezigheid van de studie groep Pedofilie op de tentoon stelling. Meerdere organisaties ondertekenden een motie tégen de aanwezigheid van het «Cen trum voor gezinsplanning en seksuele opvoeding». Ergens werd ook een muurkrant opge hangen met kritizerende taal op de huidige KSA-VKSJ-werking en met de oprichting in het vooruitzicht van een traditio nele werking, «K.S.A. Jong- Vlaanderen» geheten. Hoe dit allemaal zit, hoe de jeugdinfobeurs gereild heeft en nog gaat zeilen, lees verder op blz. 11. 12, 13, 14. P.D. baard en achtervolgd door een buitenmaatse Piet, zwart dat spreekt vanzelf, uit het station. Dit anders zo weinig aantrekke lijk bouwsel, leek ons nog nooit zo vriendelijk als vandaag, on danks de regen. Plichtplegin gen werden om dit laatste dan ook zo vlug mogelijk afgehas peld. De intussen opgestelde fanfare Ste-Cecilia van Meldert, voorafgegaan door een tiental kort gerokte majoretjes kletsnat tot op de blote bil len werd ook al ongedurig. Vooruit met de geit, en met Sint-Maarten. De muzikanten bliezen opeens al het water uit hun instrumenten zodat we de indruk kregen dat er nog een stortbui ging volgen. Loos alarm, de Keizershallen werden wel nattig, maar met de ver eiste waardigheid bereikt. En ook hier bleek reeds een massa volk op post. Gratis geschen ken krijg je nu eenmaal niet elke dag. Dat er dit jaar de eerste, en dit moeten we wel onderstrepen, uitermate geslaagde Jeugdin fobeurs plaatsgrijpt, was een welkome gelegenheid om het jaarlijks Sint-Maartensfeest dit jaar met een weekje te vervroe gen. Elke twintig frank aan in komgeld is welkom, en een dergelijke manifestatie samen hun beurs te laten verlopen kon alleen maar geld in het laatje brengen van een nogal schijnt het toch relatief arme inrichtende dienst. Tot wat een overlegde samenwer king tussen de verschillende diensten al niet leiden kan! In tussen, en het was pas 2 uur hadden zich reeds om en bij 1.000 grotere en kleinere kin deren in de haile verzameld. Bij de grotere rekenden we veel grote mensen: een kwasi voltal lig feestkomitee, hier en daar een reporter, een paar schepe nen, een bloemenfee, en na tuurlijk alle ouders. We waren misschien even nieuwsgierig naar het spektakel dat ging vol gen als de kleinste onder de kleinsten. Voor ons één troost: mocht het mislopen dan was er nog altijd een stand van «Blijf liever 24 maal gezond». Die werd intussen reeds druk be zocht door de nijvere muzikan ten van een reeds genoemde fanfare. Ook de majoretjes werden door de Sint niet verge ten. Ze werden bedacht met een lief uit de fanfare en geloof me of niet, ze bleven niet bij de pakken zitten! n gdinfobeurs», da's de naam van het festijn dat al van drie en nog tot elf november Keizershallen loopt Het moet de kroon worden op het hoofd van het Jaar van het Toch is het (nog) meer. Het is een flink uitgesmeerde week met ekstraatjes lande, goed voor jong en oud. Je kan van een verkeersvrije jongerenmarkt je ten. Van een forum waar het jonge verzuilde Aalst vaak voor 't eerst kan zien wat el ift en beweegt in de eigen stede en stroke. Of ook nog van een beurs waar niet de likoers van de munt belangrijk is; wel de op te rapen informatie, het podium waar i pluimvee zowel als grote kalkoenen onder de schijnwerpers komen, de café tant en de wandelgangen met gezellige drukte tepzershallen zijn omgeto- lirpeen kompleks met twee infostands (96 deelne- een café-chantant, een a, een grote zaal voorop- ij. is allerhande, een projek- Itje, twee konferentie- Geschat wordt dat rste dag reeds 2.500 mensen een bezoekje brachten. Een schatting inderdaad, want onder de 12 mag je gratis bin nen en word je dus niet geteld, en de openingstoespraken wa ren ook al zonder inkomprijs te aanhoren. Op 4 november kreeg je een stampvolle zaal voor Sint- Maarten bijeen. Karige cijfers, maar het wijst toch op sukses. En, naar organisatoren (da's de stedelijke jeugdraad samen met de «stad», vooral dan de stede lijke jeugddiensten) ons vertel len, ziet het ernaar uit dat de jeugdinfobeurs zelfbedruipend zal worden. Enkel voor werku ren van stadspersoneel (de laatste dagen werd ooknode 's nachts gewerkt) en be paalde materialen zouden voor rekening van de stad blijven. Overigens wordt door het pu bliek wel eens gesproken over een «prestigezaak die nodeloos kosten maakt». Dit kan alvast tegengesproken worden met een nadere kijk op het pro gramma waarin nogal wat gra tis en (door nationale overheid) gesubsidieerde voorstellingen opgenomen zijn. Wel is op dit ogenblik natuurlijk nog niet be kend wat deze jeugdinfobeurs uiteindelijk zal gekost hebben aan opcentiemen. te neer dan een jaar bin- ig [amers, ondergronds Bscheiden weg te heb- lewerkt, gaan ze einde- fficieel van start, vrouwenhuis in de Rid- fraat is open? Een huis vrouwen dus; niet voor Jf n, niet dat ze iets te- mannen hebben; het is ^>on een opkomen voor "elf; vrouwen die sa- met andere vrouwen over hun gevoelens, angs ten, problemen en vreug den te kunnen spreken, ze- kejpwetend dat ze door el kaar begrepen worden. Toen wij maandag laatstle den in «hun huis» een kijkje gingen nemen troffen wij daar een vastberaden en overtuigende werkgroep aan. Eenmondig werd ver klaard dat vrouwen ook voor zichzelf kunnen opkomen, zelfs beslist weten wat ze willen of daar-achter komen in de werkgroep. Zij noem den het een noodzaak om een eigen huis te hebben; om alle vrouwen de kans te geven initiatieven te durven nemen; werkgroepen te vormen, praatgroepen en diskussies uit te lokken van allerlei aard, alles wat de vrouw in de huidige maat schappij aanbelangt komt aan bod. Het komt er niet op aan geëmancipeerde vrou wen te worden; enkel een flauwe nabootsing van de man; zij willen enkel de plaats van de vrouw in de maatschappij ruimer en lo nender zien. Wat gaat nu al lemaal gebeuren in het vrouwenhuis? Het verdere verloop en de groei van

De Voorpost | 1979 | | pagina 1