GCBORtn (..GCTOGCn %#lk inï land van AALST PEDILUX ALLERHEILIGEN: EERBIED VOOR ONZE DODEN? STREEKNIEÜWS Aalst KERKSTRAAT 18, AALST EREMBODEGEMSE FANFARE BRENGT CECILIAKONSERT WACHTDIENSTEN KINDERNAMIDDAG IN TANU DIEPVRIESSHOP GEEFT MEER KOMFORT jfil AAN UW VOETEN y Schoenen in verschillende 1 breedten /|w fsJ Voetverzorging f Steunzolen I Orthopedisch maatwerk Spataderkousen Erkend door alle Mutualiteiten 1 /6/32/25/001 1/6/40/25/302 Telefoon 053-21.59.23 GROEPSTERAPIE Voor mensen die zich overspannen, depressief of angstig voelen en die aangenamer willen leren leven. De kleine groep komt samen op tien donderdagavonden en start op 28 nov. '79. Inlichtingen: tel. 21.73.41 of 21.91.89. Organizatie: Intermenselijk. GEBOORTEN Binnen de stad van 22 oktober tot en met 27 oktobrr 1979 Lindsay Heymans. Aalst- Hofstade. Blektestraat 130; Elke Vonck, Haaltert, Achterstraat 59; Stijn Strickx, Aalst- Erembodegem, Vrijheidstraat 83; Marijke Vanmol. Hekelgem- Teralfene, Potaardestraat 50; Alexandra Moschowski, Haaltert-Denderhoutem. Bareel- straat 33; Kizzy Deryck, Dender leeuw, Albrecht Rodenbachstraat 79; Wendy Wauters. Aalst, Moor- selbaan 251; Lindsay Temmer man, Aalst-Erembodegem, Ho ge weg 117; Sandra De Nul, Haal tert. Achterstraat 38; Karolien Minnaert, Herzele-Hillegem, Sta tiestraat 4; Jimmy Maesschalck, Aalst-Meldert, Achterstraat 5; Jo- han VanOverwalle, Lebbeke, Be- rtstraat 5; Tina Meganck, Aalst, Pierre Corneliskaai 40; Lindsay Baten, Denderleeuw, Sint- Annastraat 2; Wendy Cobbaut, Aalst, Dokter De Moorstraat 4; Katrien Meuleman. Aalst- Hofstade, Bieststraat 37; Jeroen Versnick, Erpe-Mere-Aaigem, Langemunt 64 B; Alexandre Ooms, Aalst, Nieuwstraat 37; Fi- lip Vermoe sen, Aalst- Erembodegem, Brusselbaan 229; Elisabeth Brookes, Hekelgem, Berkenlaan 3; Ilse De Saedeleer, Aalst, Scherreveldstraat 14; Wendy Paridaens, Haaltert- Denderhoutem, Koekelberg41 C; Peter Brokken, Aalst, Desiré De Wolfstraat 14; Els Brokken, Aalst, Desiré De Wolfstraat 14; Cindy Vermoe sen, Aalst-Erembodegem, Heuvel 117; Shirley Cooman, Denderleeuw, Eikenlaan 47; Nele Putteman, Lede, Reymeersstraat 5; Steven Van den Bossche, Aalst, Noordstraat 29; Sandy Vermeire, Aalst, Vilainstraat 36; Steven Ghijsels, Aalst, Popperodedries 113; Tineke Scheirlinck, Lede- Wanzele, Volderstraat 10 a. HUWELIJKSAFKONDIGING op zondag 28 oktober 1979 Patrick Cleerbout. Wetteren, Hoenderstraat 2 en Tanya De Grauw, Aalst, De Vilanderstraat 18; Bernd Wauters, Aalst, Heilig Hartlaan 36 en Linda Iemants. Aalst-Erembodegem, Churchill- steenweg 3 B; Emile Huyle- broeck, Aalst, Valerius De Saede- leerstraat en Marie Van Ranse- beeck, Aalst-Meldert, Molenweg 5 b; Freddy Van de Wiele, Sint- Lievens-Houtem, Bruisbekestraat 2 en Marie-Rose Van Wesemael, Aalst, Ouden Dendermondsestwg; Frangois Verdoodt, Aalst, Lange- straat 219 en Maria Janssens, Aalst, Groenstraat 83; Jean-Marie De Bruyn, Aalst-Erembodegem, Gerstenstraat 4 en Martine De Troyer, Aalst, Engelstraat 5. VOLTROKKEN HUWELIJ KEN binnen de stad van 22 oktober tot en met 27 oktober 1979 Geert Sonck, Aalst- Nieuwerkerken, Maeleveld 12 en Marleen Backaert, Aalst, Rus toordstraat 30; Jan De Schepper, Aalst-Erembodegem, Alfons Van de Maelestraat 50 en Gerda Dan- neels, Aalst-Nieuwkerken, Kwa- desteenstraat 19; Fernand Begue, Aalst, Majoor Ch. Claserstraat 1 en Danielle Thévenon, Aalst, Ma joor Ch. Claserstraat 1; Roland Van Laethem, Dilbeek- Schepdaal, Dreefstraat 13 en Teny Blancquaert, Aalst, Vale rius De Saedeleerstraat 99; Mau rice Liebens, Maaseik, Weerter- steenweg 133 en Patricia De Sut ter, Aalst, Diepestraat 120; Guido De Bruyn, Aalst, Dokter André Goffaertstraat 65 en Martine Van Nuffel, Aalst, Lokerenveldstraat 77; Luc Kiekens, Haaltert, Bos straat 55 b en Marina Ghijsels, Aalst-Nieuwerkerken, Bredeweg 23; Eddy Quintyn. Haaltert, Doornstraat 6 en Yolanda Thien- pont, Aalst, Nieuwbeekstraat 60; Polydoor Van Bever, Aalst, Lan- gestraat 122 en Karina Van Hau- wermeiren, Aalst, Erembodegem- straat 17; Nejdet Cal, Aalst, Schoolstraat 27 en Marleen De Coninck, Aalst, Ingang Van Be- mten 7; Jan Mertens, Liedekerke, Papenbergstraat 79 en Lydia Ja cobs, Aalst-Erembodegem, Va rent 21; Danny De Schryver, Haaltert-Kerksken, Bergstraat 44 en Karina Van den Broeck, Aalst-Nieuwerkerken, Hoeze- straat 22; Patrick Van den Bremt, Aalst, Sint-Apoloniastraat 76 en Martine De Wolf, Aalst, Sint- Apoloniastraat 58; Laurent Ver- gauwen, Asse, Molenstraat 36 en Ann De Haeck, Aalst-Moorsel, Kwezelsweg 2. OVERLUDENS binnen de stad van 22 oktober tot en met 27 oktober 1979 Maria Braem, Aalst- Nieuwerkerken, Sint- Rochusstraat 21, zb, 84 jaar, wede. van Raymondus Roelandt; Jeannette Van der Borght, Ternat-Wambeke, Langestraat 50, zb, 71 jaar, wede. van Jannes De- greef; Petrus Bombeeck, Aalst, De Coninckstraat 14, zb, 71 jaar, echt. van Celina Vanuytganck; Benedictus Verleysen, Aalst- Nieuwerkerken. Kantonstraat 5, zb, 80 jaar, echt. van Zoè De Smet; Maria Daghuyt, Haaltert, Eiland 17, zb, 78 jaar, echte, van Achille Matthys; Remisius De Deyn, Lede-Impe, Essestraat 16, zb, 76 jaar, echt. van Mathilde Van Cauter; Petrus Putteman, Aalst-Baardegem, Molenstraat 65, zb, 79 jaar, echt. van Maria De Ridder; Camilla Vermeire, Lede, Kasteeldreef 46, zb, 71 jaar, wede. van Franciscus Moeren hout; Joseph Lemmens, Lede, Openveldstraat 21, zb, 69 jaar, echt. van Octavia Huylebroeck; Joannes Muylaert, Liedekerke, Vijfhoekstraat 49, fruithandelaar. 64 jaar, echt. van Irma Van Has- sel; Felix Osselaer, Aalst- Hofstade, Guido Gezellestraat 8, zb, 73 jaar, echt. van Maria De Smet; Sven Van Malderen, Den- dermonde, Lodewijk Dosfelstraat 4, 1 jaar; Maria De Ridder, Aalst-Moorsel, Statiestraat 20, zb, 78 jaar, wede. van Polydoor Hendrickx; Paulina Segers, Lie dekerke, Kasteelstraat 14, zb, 74 jaar, wede. van Petrus Assélman; Seraphinus Bruyland, Aalst- Gijzegem, Klein Driesstraat 22, zb, 78 jaar, wedr. van Rosalia Van Steen; Maria Sertin, Aalst, Marktweg 20, zb, 81 jaar, wede. van Edmond Van Belleghem; Se- raphien Van der Spiegel, Lede, Keibergkerkweg 56. zb, 71 jaar, echt. van Maria D'Herde; Helena Cleemput, Aalst, Immerzeeldreef 107, zb, 58 jaar, wede. van Emiel Van Hecke; Magdalena Dierick, Aalst, Groenstraat 235, zb, 76 jaar, echte, van Adolf Van den Bremd; Josephina Van der Gucht, Erpe-Mere-Mere, Kloosterstraat 27, zb, 70 jaar, wede. van Hilarius Van der Vurst. en van Victorinus Torrekens; Romaan Cornand, Aalst, Alfred Nichelstraat 55, zb, 81 jaar. wedr van Helena Van Pamel; Blanca Hoens. Hamme, Drapstraat 84, zb, 78 jaar, onge huwd; Maria Merckx, Aalst- Herdersem, Alfons De Cockstraat 12, zb, 84 jaar, wede. van Bene- dikt De Landsheer. 1 november... Wij noemen het Allerheiligen Een dag van ingetogenheid waarop wij piëeteitsvol onze doden herdenken. Zo heet dat toch. De laatste dagen van oktober worden de graven netjes opgepoetst en op de dag zelf begint al heel vroeg de schier eindeloze bloemenprocessie. Waar jaren terug slechts enkele bloemenkraampjes stonden, staan er thans een lange rij, met alle soorten van chrysanten. Er zijn erg dure bij. En de meeste kerkhofgangers kopen ook de duurste De bloemenindustrie beleeft een hoogdag. Een heleboel bloemisten verdient rond Allerheiligen een flinke stuiver en daar is natuurlijk geen enkel bezwaar tegen. Eén november is nu eenmaal de vastgestelde datum, waarop we onze doden gaan bezoeken. Het is erg zinvol, want ze worden meestal al te vlug vergeten. En dus stappen wij plichtsgetrouw met de neus de frisse herfstlucht in naar de dodenakker. Wie daar stilte had verwacht of hoogstens wat fluisterende gesprekken, heeft het wel erg verkeerd voor. Hoe meer wij het kerkhof naderen, hoe rumoeriger het wordt. Bloemisten prijzen luid de kwaliteit van hun koopwaar aan, maar dat is nog lang niet alles: ook friet- en hot-dogkraampjes hebben er postgevat en de uitbaters ervan doen al even hard hun best om hun lekkernijen aan de man en aan de vrouw te brengen... Het lijkt wel een soort kermis. Denk nu maar watje wil, maar we hebben de bloemen naar het graf van vader gebracht en zijn met een wat wrange smaak in de mond teruggekeerd. De geur van frieten, hot-dogs en hamburgers beviel ons ditmaal niet. Onze eetlust, die door de wandeling in de frisse lucht was opgewekt, was op slag verdwenen. Zwijgend zijn we op onze stappen teruggekeerd, het allerzieligst spektakel zo vlug mogelijk de rug toekerend. De lucht werd weer grijs en er vielen enkele druppels regen. Tranen? Wij hebben in elk geval een diepe droefheid ervaren, een pijnlijk gevoel van verdriet om het schrijnend gebrek aan eerbied voor de ondoorgrondelijke dood... (C.A.T., ERIK) In het kader van haar 125-jarig bestaan brengt de Ko ninklijke Fanfare St.-Cecilia op zaterdag 10 november haar Ceciliakoncert 1979. Het heeft plaats in Zaal «Liberaal Huis», Brusselbaan 155 te Erembodegem. In een dekor van Karei De Nayer, het nieuwe lid van het Aalsters Feestkomitee en met een presentatie van beheerder Pierre Luyts, brengt de Fanfare onder de leiding van haar dirigent Raymond Merckx een merkwaardig programma. Na een openingsmars van gevolgd door «Hongaarse marsenkoning van Leest Dansen 5 en 6» van Johan- komt een selektie uit de nes Brahms, Duits kompo- steeds graag gehoorde nist die te Wenen overleed opera van Bizet, «Carmen» doch na kennismaling met de Hongaarse violist René- nyi belangstelling kreeg voor zigeunermuziek. Bravourstukje voor sax - alto blijft de «Vanity-wals» van Wiedoeft. Een stuk dat virtuositeit vereist en waar bij effekten als «het lachen» aan bod komen. In een be werking van A. Bourleau wordt deze solo vertolkt door René Berghmans. Na de poos en de pittige «Koning Voetbalmars» van de andere Nederlandse be faamde marsenkomponist Schootemeyer volgt van de veelgespeelde Nederlander Kees Vlak de «Paso Fla menco» waarna overgeschakeld naar M< cini's «Magie for Band» dat kan worden gezegd zowat aller genres aan b komen onder het mo «elck wat wils». H. Manc niet te verwarren met naamgenoot Ftancesco i leefde in de zeventier eeuw die destijds in Ent land sensatie verwekte d zijn werk «Idaspe fede het eerste was dat in Ent land volledig in het I liaans werd gezongen. Met de voor de gelegenh zeer passende Ceciliamars» van fanfart Pol Ruyssinck in een arr< gement van H. Deo wordt dit Ceciliakonsert besloten. Dokters Zal de wacht waarnemen op zaterdag 10 vanaf 8u 's morgens, zondag 11 november, woensdagnamiddag 14 november en na 20 u t.m. zaterdag 17 november om 8u 's morgens de heer dokter De Bondt, Moorselbaan 53, Aalst. Tel.; 21.31.98. Apothekers Apoteker Van Biesen, Langestraat 178, Aalst - tel. 70.18.42. Apoteker Burms, Dorpsplein 35, Lede - tel. 21.12.65. Begrafenisondernemer Op 10 en 11 november: begrafenisondernemer Verbeiren, Hogeweg 27, Erembodegem van dienst. Tel. 21.73.18. Het is nu eenmaal «Jaar van het Kind» en daarom richt jeugdklub Tanu een speciale namiddag in voor kinderen. Deze gaat door o| zaterdag 10 november in het lokaal (IJzerenwegstraat 1, 93CX Aalst) Het programma: 13u30: opvang van de kinderen door bevoegde monitors. 14u00: filmvertoning: Bulgaarse tekenfilm «Western», Geschie denis zonder woorden, Scherpschutters, het Gat, de Onvoltooide Drie vcolijke kwasten, De Vrienden van George de Olifant, het Huis op Wieltjes 15u30; bezoek van Sint-Maarten 16u00; filmvertoning «Veiligheid op de weg» door Youppi (eer film van Via Secura) 17u30: einde van de namiddag. Deelname in de kosten bedraagt 30 fr. maar daar krijg je dan wei een frisdrank voor en een verrassing van de Sint. Kontaktcentrum Mikis Theodorakis Op vrijdag 9 november te 20u vormingsavond het O.C.M.W. uit de doeken, ingeleid door dhr. Martin Van der Speeten, voorzitter O.C.M.W. Aalst, organisatie door Imavo Aalst. Groot St.-Maartenfeest Op zondag 11 november kan je ofwel aan het VNJ-heem in de St. Jozefstraat (van Lierde) te 14u, ofwel op de Grote Markt te 14u45 terecht om samen met de Sint een lekker etentje te houden. Daarna zijn er verrassingen. Jan de akkordeonist van het VNJ-heem komt zeker dus dat wil zeggen dat er zal worden gezongen!!! Te 17u30 neemt men afscheid van de Sint. Organi satie: VNJ-heem. Gala-show In het kader van het jaar van het kind heeft v.z.w. 'De Kinderen van Ons de eer en het genoegen U allen uit te nodigen op hun Gala-show. Wanneer? Zaterdag 17 november te 20u stipt. Waar? in de St. Annazaal, Roklijf te Aalst. Met medewerking van: Will Ferdy, Paul Roelandt, Theo Van den Bosch, Keizer Karnaval Aalst met zijn Kamillekens, Kandidaat prins Karnaval 79 Polle Keipernoagel, De Tettemoesjen... Orkest: The Swin ging Band. De opbrengst is legaal bestemd voor onze Oost- Vlaamse verlaten kinderen. Men hoopt U allen op 17 november te verwachten voor deze grootse avond. Deuren: 19u. A.K.V. De Kornissesloipers Aalst Nodigen iedereen uit op hun Prinsenbal dat zal doorgaan op zaterdag 24 november in zaal St. Anna, Roklijf Aalst. Orkest: The Family Band. Voorverkoop: 30 fr. Ingang: 40 fr. Deuren: 20u. Aanvang: 20u30. Gratis tombola. Konsert Door de Kon. Symfonische Kring Aalst «Door Eendracht Groot» (40 uitvoerders) wordt op maandag 19 november te 20u in de feestzaal van het stadhuis, Grote Markt te Aalst, een konsert uitgevoerd onder de leiding van Octaaf Boone. Ingang vrij. De avond wordt ingeleid met een in memoriam France Trogh, in leven solist-klarinet van het orkest. Kreatie in konsert- zaal van Afscheid een kompositie voor orkest van Octaaf Boone met als klarinet-solo William Ruyssinck. Staan op het pro gramma vermeld: Uitnodiging tot de wals (von Weber) de suite De Verkochte Bruid (Smetana) een selektie uit de suite Dorps- dansen van Grétry (eerste uitvoering in eigen vereniging), de kreatie van een vierdelige suite voor orkest. Sentimenten van Octaaf Boone, solisten Godelieve Weymeis (fluit). Francis Van den Bergh (hobo) en William Ruyssinck (klarinet). Tot besluit Une fête a aranjuez (Dèersmann), de bekende Spaanse ouverture, solist Achille Kiekens (viool). De dag voordien op zondag 18 november te lOu herhaling voor het publiek toegan kelijk in dezelfde zaal. Organisatie: Kon. Symfonische Kring Aalst «Door Eendracht Groot». Eveneens in de feestzaal van het stadhuis, maar op donderdag 22 november te 20u30 barokmuziek door het Philidor Ensemble Amsterdam. Programma: werken van Bach, Vivaldi, Handel, Telemann, Loeillet en Philidor. Toegang: volwassenen 200 fr. Jeugd en plus 3-pas 100 fr. Jeugd in groep: 80 fr. Kaarten in voorverkoop: Rozemarijn, Rozemarijnstraat 7, Aalst. Tel. 77.65.51 of 21.49.92. Org.: Pro Arte Aalst in samenwerking met B.R.T.-3 radio. Kanariezangwedstrijd In kafee Morta, Kruisstraat 2 Aalst gaat er een grote Hazerkana- rie zangwedstrijd 65-jarig bestaan door. Tellende voor Provin ciale en Dender- en Scheldeprijs. Er wordt gespeeld in klasse A - B - C - D en K. Trofees en diploma's en ereprijs en le prijs en natüraprijzen te winnen. I nkooien op zondag 2 december van 10 tot 12u en van 14 tot 17u Uitdeling prijzen op zondag 9 december te 15u. In aanwezigheid van schepen Monsieur. Organisatie: Canaria 01 Aalst - De huisvriend. Kiwanis Aalst Het nieuwe bestuur voor het werkjaar 1979-80 van de Kiwanis klub is als volgt: voorzitter Carl Heeremans, past-voorzitter Mark De Saedeleer, ondervoorzitter Ivo Billiet, penningmeester Herman Gowie, sekretaris Lieven Geldhof, voorzitter-elect Frans Hunninck. Voor de komende maanden wordt een film première in het vooruitzicht gesteld, de uitreiking van de tweede Kiwanis prijs. De eerste laureate was de pianiste Susann Staren een tennistornooi. ROOMIJS en DIEPVRIESPRODUKTEN AAN GROOTHANDELSPRIJZEN. Nestor de Tiirestraat 42 AALST OPEN alle weekdagen van 9 tot 12 u. en vu 14 tot 17 u. 'a ZATERDAGS van 9 tot 12 u. ACOD KERSTFEEST Afdeling Aalst Zoals ieder jaar heeft het ACOD het genoegen alle ouders en hun kinderen uit te nodigen op het kerstfeest dat zal doorgaan op 25 decem ber te 15 u. stipt in de grote zaal van 't Volkshuis, Houtmarkt 1 te Aalst. Een poppenteater zal voor de gewenste stemming zorgen en het kerst mannetje is natuurlijk weer van de partij om de kinderen geboren na 25.12.67 met snoep te bedenken. Om de kinderen te kunnen inschrijven moet men minstens 6 maanden lid zijn van de organizatie en in regel met de bijdrage op het ogenblik van inschrijving. Aan de ingang van de zaal zal het lidmaatschapsboekje dienen voorgelegd. Geschenken die op het feest niet worden afgehaald blijven onherroepelijk eigendom van de inrichters. Deuren te 14.15 u. Na 16 u. zullen geen deelnemingsbons meer worden uitgereikt. KWB ST.-JAN In het sociaal Centrum gaat op zondag 4 november te 15 u. een groot parochiaal St.-Maartenfeest door. Sint-Maarten brengt geschenken voor alle kinderen tot 10 jaar. Er wordt een goochelaar verwacht met wereld faam die groot en klein zal vermaken. Het inkomgeld bedraagt 20 fr. per persoon. Iedereen is van harte welkom! BALLET In zaal St.-Anna, Roklijfstraat gaat op zat. 3 te 19.30 u. en zondag 4 nov. te 18.30 u. een grootse balletavond «De Schone Slaapster» door. Prachtige kostumering van een wereldberoemd meesterwerk bestaande uit een proloog en drie akten opgevoerd door Jeugd en Ballet Tronen ter gelegenheid van hun vijfjarig bestaan. VORMINGSAVOND Op woensdag 7 november te 19.45 u. in de Sint-Martinuskring Ingang Zonnestraat, vormingsavond over «Doe het zelf, ook uw papieren huishouding» door mevr. Van Goethem-Arts. Informatie over sociale wetgeving, verzekeringen, financiële verrichtingen, belastingen enz. Org. CMBV Aalst. JEUGDHUIS TANU Op zaterdag 3 november retrospektieve «Englebert Humperdinck» en dit in de IJzerenwegstraat 1 te Aalst. Aanvang: 14 u. Zondag 4 nov. autotocht naar het atomium te Brussel. Vertrek aan de klub te 13 u. MARCELINOKLUB Zondag 4 november het land der vergeten monsters (enorm grote dieren als King Kong). Begin: 14 u. Deuren: 13.30 u. Einde: 16.30 u. TENTOONSTELLING Van vrijdag 9 november tot en met woensdag 21 november tentoonstel ling werken van Van der Smissen. Waar? in 't Apostelken, O.-L.- Vrouwplein Aalst.

De Voorpost | 1979 | | pagina 20