liefhebber; jporten ze 1 c SPORT M A R POST EREMBODEGEM KLOPT V.V.T.T.A. BANK B.L VEEL TE STERK VOOR F.F.R. OCARINA - MOERSTRAAT VAN 2-0 NAAR 2-5 WEINIG PROBLEMEN: VELDEGEM- KAMILLEKES 0-5 F.C. NIEUWE WIJK NIET GEMAKKELIJK OVER M0RTA Zaalvoetbalkompetitie voor jeugdhuizen KORPORATIEFVOETBAL SET0KV0ETBAL M.T.S.A. VOETBAL V0ETBALT0RN00I VOOR JEUGDHUIZEN 22 - 9-11-1979 - De Voorpost SCHOOLSTRAAT 54 KOOLSTRAAT 159 AALST (053-21.25.56) GROOTHANDEL SPORTARTIKELEN DE... GROOTSTE nj SPORTZAAK Bouw-S.A.F. was een rommelige wedstrijd waarin weinig werkelijke voerbaldaden te noteren vielen. Na amper vijf minuten stond de eindscore reeds vast. Van Nieuwenborgh lukte het enige doch dan toch volle winstopleverende doelpunt. De rest was om zo spoedig mogelijk te vergeten. Alleen te vermelden dat Bouw pech had toen de bal tweemaal tegen dezijstaak keilde. Post Erembodegem zorgde voor «het» feit van de kompetitiedag door bij V.V.T.T.A. te winnen. Bij de thuisploeg werd de afwezigheid van Jan De Greve fel aangevoeld. Telegrafisten kwamen op achterstand toen Buqué de bal tegen eigen tou wen deponeerde. V.V.T. T.A. ging dan onmiddel lijk op zoek naar de gelijkmaker, maar het opmerkelijk overwicht le verde weinig op. Het was op een strafschop dat Uyttersprot voor de aan- sl uitingstreffer zorgde. De gangbare mening was dat deze penalty nogal licht werd toegekend. Toen eenieder zich reeds aan een onbeslist ver wachtte lanceerden de bezoekers nog een paar even stekelige als ver rassende aktie die tel kens door De Smet wer den afgerond. De over winning van Post Erem bodegem werd in amper twee minuten in een vaste vorm gegoten. Met twee doelpunten in ieder twee doelpunten in iedere speelhelft —voor de rust Aldo De Smet en daarna Gustaaf Van Goe- them vestigde de Calle- baut (a) een verdiende, maar in de cijferverhou ding toch wel verrassen de zege bij Honda. In de tweede klasse werd de aandacht vooral getrok ken door de 0-5 neder laag die F.F.R., in eigen huis dan nog, van Reso- cub moest inkasseren. F.F.R. dat men een paar veteranen in zijn ploeg toch volledig werd, kon voor de rust de cijfers tot 0-1 beperkt houden, doelpunt van Van Dro- genbroeck. In de tweede periode deemsterde de thuisploeg dan geleide lijk aan weg. Schelfhout (3) en Van Drogenbroeck zetten afgetekende cij fers op de lei. Een paar doelpunten werden even wel via een F.F.R. verde diger tegen het net gede poneerd. Bank B.L. had in de eerste periode al een 2-0 voorsprong ver worven door doelpunten van Baeten. Coplac dat moeilijk een vuist kon maken werd door De Winne en Meerschaut zelfs verder teruggewe zen. Volckaert redde de eer. Langs Lemmens voetbalde Amylum bij Callebaut (b) vlug zege- zeker. De Graeve zorgde voor 0-3. J.V.H. In de eerste klasse werd «de» uitslag van de recente beperkte speeldag door Somatie op de tabel geprikt. Somati nam met een doelpunt verschil afstand van Callebaut (a) dat van verre aan het terugkomen scheen. De opmars van Callebaut (a) werd dan nog op eigen terrein gestuit wel enigszins van de medewer king van de defensie, die de dekking nogal eens ver waarloosde. Tripoli liet Groen Wit volkomen kansloos. Het speelde zijn tegen stander, die vooral zwak stond in de afweer, ge makkelijk weg. PZN Aalst liet zijn tegenstan der weinig aan bod ko men. En won dan ook verdiend. V.K. Elegast kreeg het bij F.C. Plaza Ocarina heeft in de wedstrijd met titelvoerder F.C. Moerstraat lang geen mal figuur geslagen als zou de 2-5 einduitslag dit wel laten doorschemeren. De spanning rond het resultaat heeft inderdaad vrij lang aangesleept, maar uiteindelijk toonde F.C. Moerstraat zich toch de sterkste. Ocarina zorgde evenwel voor een aangename verrassing. Het speelde van meet af aan vrankweg de aanval en dat deed het met enorm veel paraatheid. De aanvallers lieten zich daarbij niet om een schot pramen. Inzoverre dat de thuisploeg met een 2-0 voorsprong die door Leemans en Van Nuffel werd verwezen lijkt, draaide. Na de kampwisseling liet de thuisploeg dan haar of fensieve bedoelingen va ren. En dat liep dan falikant uit. Door in meer verdedigende stellingen te kruipen schonk men de tegenstander de ge legenheid om aan te vallen. En met alle ge volgen vandien. Putte- man herleidde tot 2-1 en even later deponeerde Vleminck de gelijkmaker tegen het vijandelijke net. En meteen begon de teloorgang van de thuis ploeg voor goed. De Bleeckere zette dan nog een hattrick neer. Putte- man miste een straf schop voor de bezoekers F.C. Moerstraat was de enige ploeg die op vreemde bodem de volle inzet haalde. Heizijde pikte een puntje mee bij Tijl Snas. Iets wat zeker niet in de lijn van de verwachtingen lag. Na de nederlaag tegen Blauw Wit opgelopen zou Snas de bakens ver zetten. Maar het lukte niet. Snas speelde niet geconcentreerd genoeg om de wedstrijd naar zijn hand te zetten. Blauw Wit maakte de wedstrijd tegen Leeuwerik. En het won dan ook royaal. Het speelde op een fraaie manier enkele doelkan-1 sen bij mekaar die dan Kamillekes blijft zich met veel klasse en bravoure door de voetbalkompetitie bewegen. Tegen Veldegem dat nochtans zijn ploeg terdege had versterkt kende het weinig proble men. Het nam eerder gemakkelijk afstand. En bij de rust was het reeds bekeken. Die eens te meer riante overwinning van de Aalsterse meisjes viel samen met de eerste nederlaag ■£an haar naaste rivaal Oostende. Zodat Kamillekes nu naar de leiding is gewipt. Al direkt na de aftrap van de wedstrijd te Veldegem vuurde Conny Adam al een verwitti ging af op het vijandelijke doelwit. De bal keilde echter tegen het kruishout zoniet was Aalst reeds naar de leiding ge klommen toen de secondewij zer niet eens een volledige on- wenteling had gemaakt. Bij deze eerste Aalsterse poging plooide de tegenstander reeds in verdediging terug maar kon toch niet verhelpen dat Veerle De Windt na amper vijf minu ten het scorebord in beweging zette. Ze bracht toen eens te meer een van haar fameuze «wandeltochten» die ze zege vierend besloot. Dit vroeg doelpunt betekende voor Ka millekes dan opnieuw een zeer goede uitgangsstelling. En Veldegem werd in de tien mi nuten die op het openingspunt volgden nog onder sterke druk gezet. Dit overwicht rezul- teerde in vijf hoekschoppen die dan echter niets oplever den. In de 20® minuut ont kwam de tegenstander niet aan een tweede opdoffer. Conny Adam nam de knappe voorbe reiding voor haar rekening. Ze legde een goede voorzet op de voet van Veerle De Windt die scoorde. Net voor de rust was het 0-3. Toen creëerde Lea Lowie de scorekans en Trees Haelterman die de gegrie- peerde Renée Delannoy op de spits van de aanval verving knalde de bal tegen de touwen. Onmiddellijk na de kampwis seling lukte de thuisploeg haar eerste noemenswaardig schot. Deze «knaller» duwde Magda ook doeltreffend werden afgerond. Reeds in de eerste speelhelft onder ging Leeuwerik de wet van de sterkste en dit resulteerde dan in twee doelpunten die door Saeys (7e minuut) en De Petter (24e minuut) wer den gelukt. Na de kamp wisseling trok de thuis ploeg dan de lijn door. De Wilde en Janssens zorgden voor een juiste verhouding. F.C. Sport heeft O.C. Aalst niet over zich heen laten komen. Het won met 2-0 waardoor het nu meer aanleunt bij Snas. En uitzicht krijgt op de derde plaats in de klas sering. P.B. Zottegem bleef baas over Sport vrienden omdat het aan vallend meer te bieden had. In de tweede klasse liep J. Welle, op eigen bodem dan nog, op een blauwtje. Het werd door V.K. Arendzonen ge klopt. Misschien had de partij een ander uitzicht kunnen krijgen indien Juventus aan de penalty stip niet faalde. V.K. Arendzonen voerde in de eerste speelhelft de for cing. Het werkte daarbij ook beter af. En het gevolg was dat Luk Corten en Tony Alloo de gasten naar een 0-2 voorsprong voerden. Na de rust zou De Man dan tot 1-2 herleiden maar toen stopte Vercauteren op het cruciale moment de strafschop. De Corte legde de eindcijfers vast. Bambust niet zonder moeite in hoekschop maar kwetste zich hierbij aan de vinger. Geluk kig kreeg ze daarna nog slechts wat raap- en plukwerk zodat ze de wedstrijd toch uitspeelde. In de 40® minuut was er op nieuw een splijtende Aalsterse aktie die tot een doelpunt leidde. Greta Van Hauwermei- ren stelde Veerle De Windt in de gelegenheid haar derde doelpunt te scoren. Trees Haelterman zou de reeks af sluiten na een periode waarin Aalst haast voortdurend op balbezit had gespeeld. Velde- niet op een schoteltje geprezenteerdEn moest fel knokken om met klein verschil te winnen. S.V. Apostelken won zoals men kon verwachten bij Poloniaen V.K. Moorsel- baan had aan een doel punt genoeg om bij F.C. Moerstraat (b) te zege vieren. J.V.H. DE UITSLAGEN Ligaklasse Tijl Snas - Heizijde 2-2 F.C. Sport - O.C. Aalst 2-0 P.B. Zottegem - Sportvrienden 2-0 Ocarina - F.C. Moerstraat 2-5 Blauw Wit - Leeuwerik 4-0 Tweede klasse J. Welle - V.K. Arendzonen 1-3 Tripoli - Groen Wit 10-1 PZN Aalst-V.K. Post 4-0 F.C, Plaza-V.K. Elegast 2-3 Plonia - S.V. Apostelken 1-4 F.C. Moerstraat (b) - V.K Moorselbaan 0-1 De stand Ligaklasse 1. Blauw Wit 2 p., 2. F.C Moerstraat 2 p., 3. P.b. Zottegem 2 p., 4. F.C. Sport 2 p., 5. Tijl Snas 1 p., 6. Heizijde 1 p., 7. Ocarina 0 p., 8. 0.C. Aalst 0 p., 9. Sp. Appels 0 p., 10. Leeuwerik 0 p. Tweede klasse 1. Apostelkens 17 p., 2. V.K. Elegast 15 p., 3. Tripoli 14 p., 4. J. Welle 13 p., 5. V.K. Moorselbaan 12 p., 6. F.C. Moerstraat (b) 11 p., 7. V.K. Arendzonen 11 p., 8. PZN Aalst 8 p., 9. F.C, Plaza 7 p., 10. Groen Wit 6 p., 11. V.K. Post 4 p., 12. PoloniaO p. HET PROGRAMMA VOOR 10.11 Ligaklasse O.C. Aalst - Snas Sportvrienden - F.C. Sport F.C. Moerstraat - P.B. Zottegem Leeuwerik - Ocarina Heizijde - Blauw Wit Tweede klasse Groen Wit - J. Welle V.K Post-Tripoli V.K. Elegast - PZN Aalst Polonia- F.C. Moerstraat (b) V.K. Arendzonen - V.K. Moorselbaan S.V. Apostelken - F.C. Plaz. Wat dan tweemaal fataal werd. Bij de rust zag het er nochtans naar uit dat de thuisploeg kon winnen. Ze leidde met 1-0 door een doelpunt in de 9e minuut door Van Goethem ge scoord. Verder kwam men echter niet omdat de be zoekende verdediging zich niet meer op een slippertje liet betrappen. Oschoon Callebaut dan toch een paar keer op zoek trok naar een tweede roos. Somati had in die eerste periode ook wel een paar keer de neus aan het venster gestoken maar het kon nooit het orgelpunt plaatsen. Dat deed het dan wel na de rust. In de 13e minuut profiteerde Coen dan van een eerste dek- kingsfout van de Callebaut-verdediging om de cijfers in evenwicht te zetten. Met deze gelijkma ker zou Somati meteen de teugels vieren. Anderdeels was het ook zo dat de spel- kwaliteit gevoelig daalde. In de 60e minuut was er dan een nieuw wapenfeit in de match. Van Herrreweghe nam de Callebaut doelman een tweede maal te grazen en legde de bezoekende zege vast. In de resterende minuten zou de thuisploeg nog repliceren maar de Somati verdediging hield het been stijf. Post Erembo degem nam. zoals de niet eens overdreven cijferver houding weerspiegelde, gemakkelijk afstand van V.V. Bouw. In de eerste pe riode konden de gasten de cijfers nog binnen de perken houden. De stand bij de rust luidde 2-0. Cooman en Her- remans waren de doelpun tenmakers. Na de kamp wisseling schreed men dan naar een logische afstraf fing. Post was haast voort durend in het offensief. Wat in drie doelpunten rezul- teerde. Casier, Laurent en Cooman zetten de tegen standers volledig op een zijspoor. De beste man op het terrein individueel was De Wolf. In de tweede klasse sprongen de 6-0 eindcijfers waarmee Bank B.L., F.F.R. inblikte in het oog. In de heenwedstrijd had F.F.R. zijn tegenstan ders een puntje kunnen af snoepen. Maar nu liep het helemaal anders. Bank B.L beschikte nu over zijn twee doelpuntenfabrikanten Bae ten en D'Haen die er in de eerste wedstrijd niet bijlie pen Nu scoorden ze onder hun beiden een half dozijn doelpunten, waarvan Bae ten er het leeuwenaandeel opeiste In de eerste speel helft bleef de verhouding tot 2-0 beperkt In de 15e mi nuut stak D'Haen de lont aan en vijf minuten later zette Baeten de rustcijfers op het bord. Na de rust en in een periode van amper tien minuten zou Baeten niet al leen zijn hat-trick vol maken maar ook nog een viei jt doelpunt lukken. In de 6 minuut voltooide D'Hakc het half dozijn. De uitsl rs werd dus een vernederi jn voor F.F.R. dat het ech t met vrij beperkte middel n moest rooien. Amylu itj Coplac werd voortijdig c ir stopt. In de 43e minuut v n liet Coplac in bol het terre y, Toen luide de stand 1 r. Door een strafschopdo s punt van Huvet. In de 4 ff, minuut bestrafte scheidsrechter een bezo ker. Deze nam dit niet protesteerde heftig. Hier zou de ref de speler hebb geduwd. En deze liet zich 3 een blok vallen. Hij t zeerde zich echter bij de val aan de rug en bleef I gen. Hierop staakte Cop| ,1 de strijd. Een geval voor «groene tafel». J.V De uitslagen Eerste klasse Post Eremb. - Bouw 5-0 Calleb. (a) - Somati 1-2 Tweede klasse Bank B.L. - F.F.R 6-0 Amylum - Coplac 1-0 (ge De stand: Eerste klasse: Post Eremb. 10 p 2. S mati 9 p., 3. S A.F. 9 p. Callebaut (a) 7 p., V.V.T.T.A. 5 p., 6. Hondt p., 7 V.V. Bouw 3 p. Tweede klasse: 1. Ba^ri B.L. 12 p., 2. Amylum 10 3. F.F.R. 7 p., 4. Resocutja p., 6. Coplac 3 p., 6 Inl com 2 p., 7. Callebaut (b P Het programma voor 10^n Eerste klasse Bouw - Honda Tweede klasse F.F.R. - Coplac Resocub - Intercom iet 5h gem werd ook nog tot tien her leid. Toen Pollet natrapte werd ze met een rode kaart bedacht. Kamillekes speelde dus op nieuw een leuke wedstrijd, waarbij het alkweer een hoog aantal doelpunten in de vijan delijke muit deponeerde. Het kan nu op een uitzonderlijk en indrukwekkend doelpunten- gemiddelde (53-7) bogen. Nu zondag spelen de Aalsterse meisjes op eigen terrein (Beu kenhof te Aalst) tegen F.C. Izegem. Izegem bezet momen teel de vijfde plaats in de klas sering zodat het nu toch niet zo los zal lopen. Aftrapte 15 uur. De andere uitslagen: Menen-De Haan 1-0 Kuurne-Biauw Zwart 1-0 F.C. Izegem-Zultse 2-0 Eernegem-Oostende 2-1 Sp. Ronse-Cercle Brugge 5-1 De stand: I. Kamillekes 18 p.; 2. Oos tende 18 p.; 3. Menen 14 p.;4. Eernegem 11 p.; 5. F.C. Ize gem 11 p.; 6. De Haan 10 p.; 7. Blauw Zwart 9 p.; 8. Sp. Ronse 8 p.; 9. C. Brugge 7 p.; 10. Zultse 5 p.; 11. Kuurne 4 p.; 12. Veldegem 2 p. J.V.H. Ondanks het feit dat er tussen de twee ploegen een hemelsbreed verschil is in de klassering geraakte lijst aanvoerder F.C. Nieuwe Wijk niet gemakkelijk over F.C. Morta. De thuisploeg had geluk dat haar verdedi ging pal stond in de afweer zoniet was F.C. Morta aan een gelijkspel gekomen. Het drukte een paar keer niet ongevaarlijk door. De leider bracht wel een territo riaal overwicht op maar de spitsen deden het niet te best. Niettemin telt F.C. Nieuwe Wijk nu vijf punten voorsprong. V.K. Molen straat prijkt nu op de tweede plaats. Het nam de maat van V.K. Star Boys en dan nog met min of meer indru kwekkende cijfers. F.C. De Zwaan dat insgelijks in de top van de ranglijst zit kwam net met de hakken over de Timarcha sloot. In de zater dagkompetitie reeks I liep F.C. Hugh's Endoka tot twee punten uit. Het won ro yaal bij F.C. Camu, terwijl zijn naaste rivaal F.C. Mel- ckenbeekvrienden een puntje liet glippen bij U.D. Rayo Espagnol. F.C. Simca Boys en F.C. Jaca II gooi den het op een gelijkspel wat wel een sukses voor de bezoekers kon worden ge noemd. F.C. Jaca kijkt nu evenwel tegen een driepun tenachterstand aan. In de Reeks II liep alleen F.C. De Scheepvaart enige av op. De meest vooraa i staanden S.K. Kruis Ma sel en F.C. Rode Duiv handhaafden zich op h stellingen. Laatsgenoem zelf probleemloos. J.V Uitslagen van de Derde Ronde: Liludamo - Effsee: 6-4 Pallieter - Terlinden: 4-4 Jome - Tijl: 0-10 Rangschikking: 1Tijl 2. Eureka 3 Ypsilon Tanu - Eureka: 2-8 Ypsilon - Tuf-Tuf: 5-4 Spokuon - Zenith: 3-7 3 3 0 0 30 6 6 3 3 0 0 22 7 6 3 3 0 0 16 10 6 4. Tuf-Tuf 3 2 0 1 15 10 4 5. Liludamo 3 2 0 1 18 18 4 6. Pallieter 3 1 1 1 12 12 3 7. Spokuon 3 1 0 2 14 15 2 8. Zenith 3 1 0 2 13 16 2 9. Effsee 3 1 0 2 10 16 2 10. Terlinden 3 0 1 2 9 16 1 11 Tanu 3 0 0 3 7 21 0 12. Jome 3 0 0 3 6 25 0 Uitslagen van zondag 4 november: Liludamo - Tijl Jome - Nijdrop St.Joris - Ypsilon Tuf - Eureka Pallieter - Tanu Efsee - Spokuon Twentiers - Zenith Algemeen klassement: 24 0- 4-( 4- 13-( 2-' 0-( 1Tijl 9 8 0 1 45 10 17 2. Nijdrop 9 6 1 2 37 11 14 3. Efsee 10 7 3 0 33 14 14 4, Pallieter 9 5 2 2 41 12 Vt 5. St. Joris 10 6 3 1 35 29 Y 6 Tuf Tuf 10 4 3 3 23 21 11 7. Spokuon 9 4 3 2 23 15 1( 8. Ypsilon 9 5 4 0 19 18 IC 9. Zenith 9 4 4 1 19 20 10. Twentiers 10 3 5 2 23 19 8 11. Teriinden 9 2 4 3 15 5 7 12. Jome 10 1 5 4 8 40 13. Liludamo 9 1 5 3 10 21 i 14. Eureka 9 1 7 1 5 25 3 15. Tanu 9 0 8 1 3 59 Wie speelt waar nu zondag 11 november: Tijl - Zenith (Dendermonde) St. Joris - Twentiers (Lindeveld) Tuf - Efsee (De Keizer) Pallieter - Terlinden (Immerzeel) Spokuon - Liludamo (Osbroek A) Tanu - Nijdrop (Osbroek B) Eureka - Ypsilon (Vliegveld) Jome: vrij

De Voorpost | 1979 | | pagina 22