VAN 2-0 NAAR 2-3 SLOTKWARTIER 1 i- ijl iji THUUR VANDE VIJVER SPORTDIREKTEUR VAN SINT-NIKLASE WIELERFORMATIE EINDELIJK TOG EENS LEN ZEGE [)P DE TREETHIEL '11. Smakelijke ajuin soep Eerste periode voorbij r %lü§f tlfefe rii:v5' De Voorpost not RUDAG 9 NOVEMBER 1979 hns SPORT Redaktie: Oude Vest 34, 9330 Dendermonde. Tel. 052/21.40.60 olte hi «n la 1st - SK Sint-Niklaas te verkondigen dat Eendracht Aalst - SL-Niklaas een fect game» was zouden we de waarheid wel iets ver- Feit is dat deze Oostvlaamse derby toch is uitgegroeid in dien zeer genietbaar kijkstuk waarin de akteurs de inspan- hfjen zeker niet schuwden. Zeggen we al onmiddellijk dat in ren liet alleen sterk maar ook knap gespeeld duel er geen ezer had mogen zijn. iint-Niklaas gaf men na de :rijd grif en sportief toe dat met de volle inzet wel iets van de koek had gekre- Trouwens, toen de partij oor het grootste gedeelte hield niemand het nog mogelijk dat de bezoekers ileit nog in hun voordeel len kunnen beslechten. De luidde toen 2-0 en Een- it had tot dan toe de zaken onder kontrole gehouden. Het had voor een degelijke be zetting van het middenveld ge zorgd, waardoor het in die sek- tor haast doorlopend meester was. Spijts de afwezigheid van spelmaker Arnolis had men daarbij oordeelkundig en sterk verdedigd. In zoverre dat St.- Niklaas slechts een doelkans had gekregen. Een leven sgrote. Maar de topschutter uit de tweede klasse Veyt, alleen vóór Trappeniers, tilde toen de Roy (Aalst) bedreigt doelman Stic kens (E. Aalst-SK Sint- I aas 2-3). (eddy) ondag 11 november te 15 u.: jjjjjj K Beveren FC Antwerp great old is binnenkort wel een eeuweling, maar pre- fleert toch een erg jonge ploeg. Het gevolg van die ervarenheid is een zwakke klassering en een dreigend rjaardagsfeest in mineur Voorzitter Eddy Wouters en iner Staf Van den Bergh denken echter aan de toekomst bouwen hun ploeg uit rond enkele routiniers ah Gas 's (25). Geuns (25), Justek (32) en Geens (32). De deren zijn echter jong tot piepjong. Uwerp versierde niettemin een gelijkspel tegen Ander- 1 i i'r:M il: Ie Bosuilkuip, zodat in Beveren evenmin een Antwerpse 'asie verwacht wordt. Het zou dus wel eens een zwakke jj kunnen worden voor de Beverse kassiei ipelijk wordt dat dan goedgemaakt door een sportief kses. Rekening houdend met de traditie zit dat er wel in veren boekte vier opeenvolgende zeges tegen rood-wit duidelijke cijfers (samen 15-3). Trouwens, winnen is •oon een must wil men niet verder achteruit geslagen iagtekcns rijzen er over het optreden van Schönberger iuylWoensdag zag het er naar uit dal geen van beide is fiklaar zou komen. Omtrent de kwetsuur van Eddy tpers was men iets optimistischer gestemd. Hel wordt eeft dan ook weer knutselen voor Robert Goethals en Rik 'els, die er zich nochtans van bewust zijn dat hun nog eens een hartverwarmende prestatie op de Vismat zou moeten leggen. Salvador (Aalst) in duel met Beirinckx E. Aalst-SK Sint-Niklaas 2-3). (eddy) Misschien zullen sommigen het een fortuinlijke Klaasjes zege hebben genoemd. Feit is dat de doelpunten tellen die uiteindelijk beslissen over het al of niet meenemen van de volle inzet. Sportkring heeft een quasi verloren gewaande wedstrijd opnieuw naar de hand kunnen zetten om ten slotte tot grote verbazing van de Aalsterse dirigenten een 2-0 achter stand om te buigen in een overwinning. Men zegt dat Trappeniers niet in zijn beste dagje was, maar of dit nu zo doorslaggevend is als men wel wil laten vermoeden, is voor ons toch een vraagteken. Normaliter, werpt men bij Sportkring op, moeten we tijdens de eerste helft zélf met 2-0 voorstaanZidane gaat zowaar drie man voorbij, legt mooi af voor Veyt die dan onbegrijpelijk mist. Daartegenover staat dat Rudolf een mooi pasje achteruit gaf, wat Aalst in de mogelijkheid stelde het eerste doelpunt aan te tekenen. Verder was er nog de broodnodige redding van Jef Beirinckx op de lijn, of Sportkring zou al vrij vroeg naar een zware achterstand hebben opgekeken. Wat beduidt dat de waarheid wel ergens in het midden zal liggen, waarbij vooral moet beklemtoond worden dat beide ploegen ervan gemaakt hebben wat de omstandigheden in casu toelieten. Na de 1-0 achterstand kwam men er bij Sportkring door: men scheen plots wakker geschud. Marievoet, niet dooréén man te houden, knalde dan meer op doel en verschalkte doelman Stickens. Offside of niet, het doelpunt werd gevalideerd. En dan kwam Sportkring pas voorgoed uit de startblok ken: binnen een tijdspanne van tien minuten slaagde het erin drie doelpunten te scoren: tweemaal De Raet en éénmaal Veyt. Laatstgenoemde akteerde trouwens bij zonder goed en had buiten het eigen doelpunt, nog een voet in beide andere. Daarmee maakte hij zijn flater uit de eerste helft onge daan. Emanuelson, in mindere vorm, té weinig werkkracht stel len de trainers voorop, werd er afgenomen een goede 20 minuten vóór tijd. Toen stond de stand reeds definitief op de bordjes Sportkring heeft zondag een aarlsgevaarlijke verplaat sing voor de boeg: het moet naar Tongeren dat tot hiertoe slechts twee overwinningen boeken kon. Het Sportkring team blijft ongewijzigd, a winning team wordt nu eenmaal niet uit elkaar gehaald. Wél komt Franky De Daele op de bank. A.G. bal over de dwarsligger. Dat mmm was in die eerste periode trou- r* fy| 9 Of-fcfSÉHk v.vf., wens de enige keer dat de Aal- sterse aanhang zich naar het hart moest grijpen. Aan deze open doelkans ging een knappe aktie VnPrÉH van Zidane vooraf. Het was de 011' eerste keer dat deze uitste- kende voetballer zich op de lin- kerf lank een weg kon banen. Toen zette hij een paar Aal-' sterse verdedigers opzij en lukte die prachtvoorzet. Voor de rest was de Aalsterse defensie baas NH in alle duels. Maar Eendracht kundig, het klom vlug in de aanval en de overschakeling gebeurde vooral langs een be- drijvige Ferrera die een steun L voor Marievoet en Salvador be- tekende. Ook Schouppe werkte zeer hard. Sint-Niklaas kreeg het dan ook zeer hard te verdu- ren. En het bleek ook een paar keer dat zijn verdediging niet Marievoet (E. Aalst) in een van zijn dribbelnummers (E. Aalst-SK Sint-Niklaas) (2-3). (eddy) sloot als een bus en met altijd opgezet op het nippertje werd gemist. De fraaiste beweging kwam van Marievoet en deze werd dan ook zegevierend af gesloten. Marievoet wrong zich toen door de bezoekende de fensie en waar iedereen zich aan de voorzet verwachtte, schoof hij de bal beheerst en precies en uit een niet gemakke lijke hoek voorbij de volkomen verraste Stickens. De wedstrijd Eendracht Aalst: thuisnederlaag tegen SK Sint-Niklaas. (eddy) was toen iets meer dan een uur slag minder zeker van zichzelf, ver zodat eigenlijk niemand in En de «Klaasjes» van hun kant de terugkeer van Sint-Niklaas gingen in een gelijkspel gelo- geloofde. Vooral omdat Een- ven. De Aalsterse verdediging dracht de hoogste noten bleef bleek met de slag minder se- blazen. De ommezwaai in de kuur en daar profiteerde Veyt match kwam er dan toch Want dan van om de aansluitingstref- toen Deraet in de 72" minuut fer te lukken. Doelman Trappe- Trappeniers sloeg begon Aalst niers ging bij deze naar ons ge- te wankelen. Het werd met de voelens niet vrijuit. En in de83e minuut liep Aalst dan tegen een nieuwe counter aan. Toen klopte Deraet nogmaals Trap peniers. En meteen zagen de Aalstenaars alle illusies in rook opgaan. Het hoeft nauwelijks betoogd dat de ontgoocheling groot was in de Aalsterse ran gen. J.V.H. Een aantal supporters stelt nu al voorop dat Sportkring Sint-Niklaas periodekampioen had kunnen worden. Im mers, voeren zij aan, tegen Hoeselt en Boom liet men op onbegrijpelijke wijze punten vallen. Tel die vier punten er terug bij en je ziet de geelblauwen even dicht geklasseerd als de huidige periodekampioen Kortrijk. Noch trainer Will ems, noch koördinatorWaeterinckx willen daarvan weten. Dat is voetbal, stellen zij voorop. Aalst stond zondag eveneens met 2-0 voor en normaliter dien je zo'n wedstrijd dan ook te winnen. Dat gebeurde niet. Wat baat het aan de klaagmuur te gaan staanHet Sint-Niklase duo heeft het echter wel over de wedstrijd op Racing Jet (l-l) en deze aan huis tegen Racing M echel en (l-l). Daar kon de tegenpartij twee doelpunten scoren, stellen ze, die er helemaal niet mochten komen. En dat is erger! Hun slotsom: - We zijn tevreden over het verloop van die eerste periode, maar we zouden toch liever hebben gezien dat Sportkring de twee puntjes, die het zo onbegrijpelijk verloor, meer had. A.G. Vrij sensationeel nieuws deze week: Mariekerkenaar Arthur Vande Vijver, zondag nog aktief als vrouwtje Theresia nu minder cyclo-crosser te Breendonk, hangt de fiets aan de haak en wordt sportbestuurder van een moeten wassen nieuwe rennersgroep, de ploeg MASTA-C0RNELL0 Dirk BULCKMANS «Masta» is een firma die zich vinden wanneer ze met een specialiseert in het verkopen sportploeg uitpakte. En als van waspoeders in grootver- Thuur nou eens sportdirekteur pakking, zowel aan industriëlen werd als aan partikulieren. Deze De plannen werden gesmeed, firma heeft haar zetel te Sint- Johny De Nul was de eerste die Niklaas, meer bepaald in de een kontrakt tekende. Later Driegaaienstraat. Aan het kwamen daar nog Ronald hoofd daarvan staat direkteur Bouckaert, Mare De Smet, Jamart. Marcel Vander Slagmolen, Cornello.de co-sponsor van de Etienne Vander Snickt, Hugo ploeg, is een pseudoniem voor van Gastel, Ludo Engelen en Hans Kokke, een fietsengros- Wilfried Van den Broeck bij. Ter sist uit Sint-Willebrord in Ne- elfder ure tekende woensdaga- derland. vond ook nog Waaslander Al- Sportbestuurder Arthur Vande bert Van Vlierberghe. Vijver kijkt heel erg' positief De wielergroep «Masta- tegenover deze onderneming. Cornello» zou vooral kermis- Hoe het nou eigenlijk allemaal koersen rijden. Zij zouden ook gegaan is? Thuur was zinnens wel aanzetten in de verschil- zijn fiets aan de haak te hangen lende klassiekers, maar dan Hij zou vertegenwoordiger wil- enkel als training voor het ker- len worden en aldus kwam hij misgebeuren. De voorstelling bij de heer Jamart terecht. Deze Van het nieuwe team zal pas toonde vrij grote belangstelling eind december plaatsvinden voor Thuur, niet zozeer om zijn omdat Nederlander Kokke van verkoperskapaciteiten, maar de Milanese wielerbeurs zal ge- wel om het feit dat hij zoveel brufo maken om de fietsmodel- jaren op de fiets gezeten had. |en te kiezen. Thuur begon te vertellen en de of er voor Thuur Vande Vijver, plannen groeiden. De firma zelf veel verandert? Masta zou wel eens een aardige Eigenlijk niet, zegt hij, enkel zal Johny De Nul kopman van een nieuwe Belgische wieler- 4 i «mm vorm van publiciteit kunnen groep, (c)

De Voorpost | 1979 | | pagina 25