Tragische dag Nationale voetbalkompetitie. Nationale voetbalkompetitié Juist resultaat De adem van Luc Schuddinck *®mS HHHHHhHh Pech voor KAVD: P.Van Cauteren meniscus Onbegrijpelijke trainer Pieters.... ijk op 1e Provinciale dracht Zele-Menen 1-2 Ide speeldag van de huidige kompetitie zal met een h kruis aangetekend staan in het verslagboek van sekre- Quintijn: een vierpuntenkamp verliezen is op zich een ig, doch het wordt een beetje tragisch als de manier het gebeurde wordt ontleed. Voeg daarbij dat de fünge verstandhouding in het gedrang komt en het tot einig voorbeeldige houding kwam tussen sommige be neden. Ten slotte is er ook het ontslag van trainer e Borger. ksluit ligt voor te grijpen: krijgen. Is het gebrek aan ma- 1 dirigent nummer één turiteit van sommige jonge- 1 Verbeeck geen doortas- ren? of een tekort aan fyzieke fmaatregelen kan treffen kracht? We veronderstellen de zaken gunstig dat beide faktoren dienen in lereid om een tragische aanmerking genomen te wor- van de huidige kompeti- den. Inzonderheid Boeykens, de speler met zoveel talent verkeerde in een off-day, ook maakte Abbeel in de loop van de wedstrijd een opvallende inzinking mede. Dit had voor gevolg dat na de rust eenieder meer aandacht ging aan de dag i a Herentals-Jong Lede 2-0 Jong Lede moest op de recente speeldag zijn tweede neder laag van die huidige kompetitie inschrijven. Bij Herentals, dat grote ogen gooit naar de titel, en nu meteen ook de koord houdt, verliezen, is zeker geen schande. Maar toch moet aangestipt dat Lede al beter voor de dag kwam dan vorige zondag in de Kempen het geval was. Vooral dan na de rust. Herentals was evenwel een zeer sterke maar ook degelijk voetballende tegenstander, met twee uiterst snelle spitsen Van Looy en Wouters die trouwens ook een ruim aandeel hadden in de verdiende zege. worden door Wouters maar ook deze aktie leverde niets op. En Herentals veroverde ook stilaan het middenveld waaruit Maes en Lenaerts dan konden oprukken. Maar ook Jong Lede, het moet toch wor den toegegeven, liet zich ech ter niet goedschiks in de neder laag maneuvreren, maar het had het nadeel te stuiten opeen ploeg die momenteel op een uitstekende konditie loopt en die pogingen liepen spaak op blijk gaf van een enorme pa raatheid. Lede had aanvanke lijk wel de breedste voet in de match maar het werd uitste kend opgevangen door het Van den Bossche. Lede hield het been stijf tot voor het half uur intikte. Toen bouwde de thuisploeg een uitstekende ak tie op vanuit de laatste lijn en Kesteleyn (12) wordt de bal ontfutseld door de Menense defensie (E. Zele-Menen 1-2). (wvc) sterke middenveld van de thuis- Van Looy die alleszins te veel Het is dan ook werkelijk onbe grijpelijk dat men heeft ver waarloosd verse krachten tus sen de lijnen te roepen: On voorwaardelijk moest Torre Christiaens in de aanval ge loodst worden en ook op Mi- chiels diende men beroep te doen. En wat spijtiger is bete niet met het gevolg, dat Schnounne Aïssa met een eer der zwak schot de zege van de Westvlamingen vastlegde. Statisch Het gebrek aan buitenspelers ploeg. Toch konden beurte lings Delmulle, De Neef en Mees de Her^ntals doelman even op de proef stellen, maar neuver waardoor de bal in het vrijheid genoot had een van zijn splijtende akties. Hij lukte daarbij een uitstekende ma- kent het feit, dat men in het Punch snelheid verleden zo weinig oordeel- voor gevolg dat de aanval veel kundig inzake vervangingen is te werk gegaan en de verant woordelijken hier als ziende blind kunnen bestempeld wor den. Te voorkomen de"beide door Ménen aangete kende doelpunten konden o.i. voorkomen worden. Bij de ge- j lijkmaker door Voiturier genet I verwaarloosde De Decker tus sen te komen op de ingezonden 1 hoekschop. mfutus gooiden met toiletpapier. Een eerder onschuldig spelletje, als men weet wat op andert pjaarbij Het men de ex- Harelbekenaar ongedekt staan, zodat hij zonder moeite kon skoren. Het doelpunt van de zege vond zijn vertrekpunt in een on rechtstreekse vrijschop, die door trainer - speler Beyers werd genomen. Eenieder kon zijn maneuver doorzien en de opgestelde muur verroerde te statisch wordt opgebouwd en daarbij te lang uitgesponnen wordt. De tegenstrevende ver dediging krijgt hierdoor on voorwaardelijk de kans om zich te organizeren en zelfs slaagt men er niet in de hiaten, we denken aan het nr. 4 Van der Haeghe, uit te buiten. De situatie in de rangschikking is prangend en wil men de za ken nog redden, dan moet tegen Doornik gewonnen wor den en daarvoor heeft men trainer Karei De Borger niet nodig, maar wel de overgave waar mede in het verleden halve mirakelen werden ver wezenlijkt. Dan moet met takt en doorzicht gehandeld wor den door het bestuur en ten slotte moet men in deze om standigheden niet terugschrik ken om riziko's te nemen. deze kwam eigenlijk nooit werkelijk in verlegenheid. Daarna zou de thuisploeg nochtans de teugels vieren en Lede werd al direkt verwittigd van het gevaar Van Looy, die diep in de verdediging drong en afdrukte. De wederoptre- dende Van den Bossche zou dan nog op de korrel genomen bezit kwam van Boeckx die nu Van den Bossche kansloos liet. Ei zo na zou Lede aan de gelijkmaker komen. Maar doelman Maes redde subliem het nogal verraderlijke schot van De Winne. De Winne was inderdaad uitstekend voor de doelmond gebracht maar de spektakulaire redding van Mous verhinderde de aanslui tingstreffer. Het was in de tweede speelhelft toen er nog geen uur voetbal opzat dat Herentals zijn overwinning vastlegde. Wouters verdub belde de voorsprong en nader hand zou de thuisploeg deze winst dan ook volkomen wet tigen. Lede werd toen aan de klap gehouden en kon nog slechts zelden een vuist ma ken. Herentals legde toen een rustig meesterschap aan de dag en kontroleerde de wedstrijd. Het imponeerde trouwens vo rige zondag vriend en tegen stander. En het liet er niet de minste twijfel over bestaan dat het een ernstige konkurrent voor de eindzege wordt. De reeds indrukwekkende reeks van wedstrijden zonder neder laag van Jong Lede werd te Herentals afgebroken. Er was bij Groenwit ook niemand die er aan dacht de prestatie van de tegenstander te minimalize- ren. Alleen stipte Roger Mer- geay aan dat men de gevaar lijke mannen van Herentals toch wel iets te veel ruimte had geschonken. En dat het nu eens niet gesmeerd had gelo pen in het middenveld en in de laatste lijn. Zondag in zijn thuiswedstrijd met Wuustwe- zel kan Groenwit echter op nieuw met de overwinning aanknopen. Irrere (Zele) krijgt geen kans in deze faze (E. Zele-Menen 1-2). (wvc) Dinsdagavond brachten Gevaert-Belis en Van Cau- teren een bezoek aan dokter Maertens in Pellenberg, samen met beheerders Maurits Vander Cruyssen en Guido Van Damme. Gevaert zal zondag beschikbaar zijn: Belis over een week. Erger is het gesteld met Paul Van Cauteren die een scheur heeft van de buitenmeniscus. Heelkun dig ingrijpen dus, en tot einde februari 1978 onbe schikbaar. We wensen Paul een spoedig herstel, en hopen hem spoedig op het terrein weer te zien! S.K. Lebbeke - S.K. Aalst 0-1 Wie als klubleider of als echtgeaard supporter van S.K. Lebbeke tegen Aalst op winst had gerekend is alvast in zijn verwachtingen bedrogen uitgekomen. Niet dat de Lebbeekse blauwwitten op hun eigen Konkelgoed geen gelegenheid hebben gehad om die wensen waar te maken. Integendeel. Voor S.K. Lebbeke zaten er verschillende doelrijpe kansen in. Voor de bezoekers daarentegen waren de gelegenheden veel schaarser. Maar die schaarse kansen werden benut, althans één hiervan wat uiteindelijk voldoende bleek om Lebbeke kompleet de das om te doen. In deze overigens aan een halfweg de eerste helft met vrij hoog tempo gespeelde een schuin schot doelman wedstrijd vielen er nauwe- Van Mossevelde geen lijks opwindende momenten schijn van kans gaf. Enig te beleven. Schrijnend was lichtpunt bij de Lebbekena- wel de onmondigheid van ren was de Noordafrikaan de Lebbeekse aanvallers. Bougalem die in deze toch Dat liedje hebben we in het wel sportief betwiste derby verleden al meermaals ge- enige animo poogde te zongen. Danny Vermeir en brengen. Sommige van zijn Roland Delsin bijvoorbeeld collega's daarentegen kregen reuzekansen voor brachten er nies van te- de voeten geschoven die recht. Anderen lieten bo- onbegrijpelijke werd ver- vendien een onzekere in- knoeid. Trouwens al in het eerste kwartier hadden de lokalen op rozen kunnen zit ten. Aan de overkant daar entegen gaf Schouppe het goede voorbeeld toen hij druk. Ook in het laatste wedstrijdgedeelte toen de bezoekers over hun beste doen bleken te zijn en enig heil zochten in een vertra gingstactiek bleek niemand in staat tegen het tijd op te roeien. Nog onbegrijpelijker daarbij was de houding van trainer Pieters die wel over ging tot vervangingen maar uiteindelijk nog de beste krachten van tussen de krijt lijnen riep. Dat de suppor ters ook niet met de wijzi gingen akkoord gingen bleek overduidelijk uit hun reacties. Ook clubleiders schudden onbegrijpelijk het hoofd. Dat was eerst nadat Luc De Waegeneer onder het stortbad werd gezonden en nadien toen een sterk spelende Van Erdeghem uit het veld werd geroepen. We hebben de indruk dat dfe Lebbeekse trainer zich in de toekomst dergelijke knotsgekke toeren niet al te veel meer zal mogen permi- teren: Johan Meert haalde zich nadien nog geel op de hals toen hij de scheidsrechter op een blijkbaar gezouten toon zijn mening ging zeg gen. Johan is een clubspe ler bij uitstek, maar hij zou zich in dergelijke omstar digheden wel wat mee moeten bedwingen. Hoe dan ook in Lebbeke schijnt het thans vierkant te draai en. Het is de hoogste tijd om orde op zaken te stellen. Zo mag het niet verder of men gaat de afgrond in. Hamme - Evergem 1-0 inks de voortdurende regen en motregen en een hgename wind, hebben de weer talrijke opgeko- beschouwers een genietbare partij voetbal be- i Van in den beginne was het duidelijk dat het keer twee betere ploegen waren die het tegen ar opnamen. Op technisch vlak vooral lag de jtrijd aan de hoge kant. De kracht van beide elftal- wam bovendien duidelijk uit het middenveld. Dat logisch vermits er zowel door de bezoekers als 'de plaatselijken in dat compartiment vier pionnen len uitgespeeld. Dat had anderzijds als negatief jet dat de aanvallers het wel moeilijker kregen, f Maes en een weer opvallende Eddy De Malsche jen het in dat opzicht beslist niet niet onder de Het meest in de kijker liep deze keer Luc Schuddinck. Vooral in de tweede helft was hij de heerser op het middenveld. Bovendien le verde hij uitstekend voorbe reidend werk en was hij ook vaak betrokken bij enkele gevaarlijke uitschieters. Schuddinck is wellicht be kwaam twee wedstrijden na mekaar uit te spelen. Toen heel wat van zijn collega's hun inspanningen moesten bekopen draaide hij met een opvallende frisheid rond de middencirkel en gaf op geen enkel ogenblik te kenen van vermoeidheid. Nochtans had hij zich tij dens de wedstrijd geen en kele keer schuil gehouden. Integendeel. Op die negen tig minuten speeltijd was hij wellicht het meest in bezit van de bal. Een voetballer met een dergelijke inzet, technische bagage en een onuitputtelijk uithoudings vermogen is een rijksdom voor een club. Bovendien is Schuddinck een clubspeler die niet al leen zichzelf tot het uiterste inzet, maar ook zijn maats voortdurend aanspoort geen enkele inspanning on verlet te laten. Trainer Willy Meersman weet wellicht meer dan wie hij aan een voetballer als Schuddinck heeft. Dit wil nu niet zeggen dat zijn medemaats voort durend in de schaduw lie pen. ledereen speelde deze keer op een meer dan bevredi gend peil. Dat was ook het geval met Hubert Peelman deze keer opgesteld in het middenveld maar om de haverklap uit zijn startblok ken schoot. Aan de basis van het doelpunt lag hij ook. In een rechtstreekse aanval centerde hij door naar Rudy Maes die weinig moeite had om de bal binnen te trap pen Door een bezoekende bril bekeken was dat eigen lijk een enorme flater vooral dan van doelman Lippens. De bezoekende defensies pelers deden op dat ogen blik geen enkele moeite om de bal een andere richting te geven. Wellicht waren ze in de overtuiging dat hun doelman met grijpgrage armen zou klaar staan om het leder in bezit te nemen. 0-1 Dorde Maes zondag tegen Evergem de winnende goal Hamme-Evergem 1-0). (wvc) Ze hadden echter zonder de waard gerekend. Uiteinde lijk van beslissende aard bleek te zijn. Andere op merkelijke wapenfeiten in deze wedstrijd waren on dermeer al op de tweede minuut toen doelman Lip pens slecht met veel moeite een doeltrap van Hubert Peelman in hoekschop kon verwerken. Nadien loste Paul Vermeireen weliswaar iets te zwak schot in de rich ting van het bezoekende doel. Kort daarna kende Eddy De Malsche echt te genslag toen hij het doel- vlak ei zo na doorboorde, maar de bal centimeters voor de lijn nog kon wegge werktworden door een Evergemse defensiespeler. Aan de overzijde kreeg Luc Schuddinck, zondag een van de beteren (links) in strijd met de Evergemse verdediging doelman De Paepe het wel (Hamme-Evergem 1-0). (wvc) eventjes warm toen Van Leeuwen alleen was door gebroken maar op een paar meters voor doel nog de kans zag de bal over de dwarslat te lobben. Op het halfuur plaatste Paul Ver meir nog een van zijn be kende loeiers maar die be landde uiteindelijk nipt naast het kruis. Hubert Peelman kwam nadien tweemaal tereke dicht bij een doelpunt, telkens na mooi voorbereidend werk van Luc Schuddinck. Ook in de tweede helft waren de Hamse doelkansen het tal rijkst. Een alleen doorge broken Eddy De Malsche moest zelf bij huid en vel worden getrokken om een eventueel doelpunt te ver hinderen. Diezelfde De Malsche on dernam nadien nog een po ging met het hoofd. Kortom wanneer je ditover zicht ziet is het duidelijk dat de winst van de Hamme- naars verdiend was. Van Evergem onthouJen we dat het een goede ploeg is. Vooral dan op het midden veld. Vermelden we bij dit alles nog dat Dirk Verbustel nog tegen een gele kaart aanliep. Naar verluidt zou dit meteen voldoende zijn voor een zondag verplichte rust. E.D.M.

De Voorpost | 1979 | | pagina 27