Etienne Everaert reuzesterk Moedige bezoekers Reeds zes treffers voor Dirk Roelandt Buitenlanders: nodig in Belgische voetbal? Lokerse blijft het doen Voetbalkalender Zondag: KAV Dendermonde - Denderhoutem Kijk op V Provinciale mm- 24 - 9-1T-T979 - be voorpost 4B9hEt> JeRUtC) v LOKERE' WW (Lokerse-KA\ Lokerse SV-KAVD Dendermonde: 1-0 Lokerse SV heeft in het derby tegen Dendermonde zijn leidersplaats kunnen veilig stellen. Dit na een duel dat zeker niet in aanmerking kwam voor een schoonheidsprijs. Maar dat kon moeilijk. Niet alleen was er die typische derbysfeer met bovenop een pak zenuwen aan weerszijden. Vooral de ruige weersomstandigheden maakten het spelen biezonder moeilijk. Op de zege van Lokerse valt anderzijds niets af te dingen. Dendermonde mocht dan nog een groot deel van de wedstrijd het ritme aangeven, SV-doelman Van den Bogaert kwam op geen enkel ogenblik in gevaar. Meer nog dan de sterke afweei van Lokerse sprong de sterili teit van de bezoekende aanval in het oog. Kansen waren er wel voor rdod-wit vooral ge- koncentreerd rond het uur. Maar bij Lokerse haperde weer de afwerking. Het begon nochtans goed voor Dendermonde dat met een forse wind in de rug onmiddel lijk het initiatief kon opeisen. Maar er stak geen lijn in de bezoekende opbouw. Daar zorgde vooral een sterk spe lende Jaak De Caluwé voor die KAVD-spelmaker Van den Broecke totaal neutralizeerde. Bovendien slaagden de bezoe kers er m^ar niet in om hun dieptevoorzetten op de maat van de wind te geven zodat doelman Van den Bogaert vooral ballen mocht intrappen. Het eerste gevaar was trou wens voor Lokerse toen Dul- laert na vrijschop van Van Rumst kon doortikken naar Forceville maar het schot ging voorlangs. Lokerse ging trou wens steeds meer het initiatief „opeisen met de eerste en enige treffer voor gevolg twee minu ten nadat een schot van De Kinder net naast het doel van Van den Bogaert was gesuisd. Een reuze-sterke Everaert zwiepte op de 32' de bal gevat naar de verste paal waar de in stormende Denaert binnen knikte. Penalty Dendermonde probeerde wel onmiddellijk een tegenoffen sief op gang te brengen maar Van den Broecke slaagde er maar niet in om lijnen te trek ken in zijn ploeg. Aan de rust zag het dan ook bedenkelijk uit voor de bezoe kers die nu ook tegen een zware wind moesten opbok sen. Maar dat zou Dender monde niet beletten om in het vierde kwartier fors maar rommelig aan te dringen. Zon der tastbaar rezultaat evenwel want de Lokerse flankverdedi gers neutralizeerden alle infil traties langs de hoeken terwijl in het centrum Claude Van Bocxlaer regeerde met een sterk kopspel. Toen Lokerse na inleidend of fensief het evenwicht kon her stellen rolden de kansen vlot uit de rood-witte voeten. In eerste instantie intercepteerde Everaert een uittrappen van Hofman met het hoofd, Dul- laert kon meteen op de bezoe kende doelman afstormen maar zijn lobbal viel net naast het doel. Twee minuten later ontweek Forceville gevat de buitenspelval maar werd in de strafschopzone gepakt door De Donder. Penalty maar Ott knalde hard naast. Meteen was voor Lokerse een unieke kans verkeken om definitief afstand te nemen. Maar SV wilde blijkbaar de zaken forceren en toen op de 64' Everaert een één-twee met Tenaert uitlokte kwam Dullaert dicht bij een doelpunt. Op de 69' was het weer Dullaert die zeer dicht bij een doelpunt stond na voorzet van Michaël Van Bocxlaer maar doelman Hofman had een goede reaktie in huis. Dan toch een aktie aan de overzijde die afwerking kreeg na een vlotte kombinatie tussen Van Meerhaeghe en Hillaert maar het schot van Jaak werd in j. twee tijden gestopt door doel- DoIle vreugde in het roodwitte kamp na de winning-goal van Denaert (Lokerse-KAV Der, er man Van den Bogaert. Deze monde 1-0). (dm) t"e aktie was wel een verwittiging voor SV om de defensie achte raan niet te verwaarlozen wat meteen voor gevolg had dat KAVD wel een wanhopig ein- doffensief op gang kon bren gen wat evenwel met de glim lach werd opgevangen door de Lokerse defensie waarin Ever aert zowel defensief als offen sief outstanding was. Doelpunt: 32' Denaert. De ploegen: Lokerse SV: Van den Bo gaert, Everaert, Ott, Claude Van Bocxlaer, Mare Van Rumst, Forceville, Dupont, De Caluwé, Michaël Van Bocxlaer, Dullaert en Denaert. Dendermonde: Hofman, Vernimmen, Schelfout, De Donder, Wets, Van den Broecke, De Kinder, De Man, Van Meerhaeghe, Hillaert, Spanoghe. WVL dermonde 1-0). (dm) Van Meirhaege (KAVD) wipt hoog op tussen de Lokeraars Ott en Van Boxlaer (Lokerse-KAV Dendermonde 1-0). (dm) Kemzeke 2 Gandasparta 0 Een flauwe partij zondag op de Kemzeekse Kriekepitte. De thuisploeg won weliswaar met 2-0 dank zij twee treffers van Dirk Roelandt maar daarmee is dan ook het voornaamste van deze rommelmatch gezegd. Het eerste noemenswaardig feit dat we dienden te noteren -j de gele kaart voor William "Hanis wanneer hij op de 19e .nuut de doorgebroken jysse foutief diende te stop pen en hem van een zeker doelpunt af te houden. Tien minuten later kwam Kemzeke op voorsprong wanneer Dirk Roelandt een tegen de doelpaal terugkaatsende bal maar had binnen te toetsen. Even later was het bijna 2-0 doch Emans mikte huizenhoog over het le dige doel. Uitgesteld maar niet verloren want drie minuten la ter zou Roelandt met een tweede treffer de zege voor de Klauwaerts veilig stellen. Na dat Gerrit Emans laag voor doel had gecenterd en Marcel Ongena de interceptie miste stond Roelandt op de goede plaats en tikte beheersd bin nen. Ganda was nog eenmaal gevaarlijk doch het schot van Buysse belandde op de deklat. Rust 2-0. Na rust was nog weinigs spektakulairs te note ren. Roelandt en Heyndrickx misten op een haar voor de thuisploeg en aan de overzijde kon Noré net niet afronden. Eindstand 2-0. (lin) Kemzeke 4 Moerbeke 2 Kemzeke en Moerbeke tegen elkaar in een van de halve- finale wedstrijden voor de Waaslandse beker. De andere partij ging tussen Kieldrecht en Herleving Vrasene. Reeds in de eerste minuut kon Kem zeke op voorsprong komen wanneer doelman Aerens een knal van Emans diende te los sen en Stremersch er als de kippen bij was om af te ron den. Moerbeke zou evenwel terugkomen in de 12® minuut wanneer Costa Vervaet vrij onverwacht op links uitbrak en keeper Rodrigo geen schijn van kans liet. Voor rust kwam de thuisploeg toch terug op een verdiende voorsprong. Rond het halfuur werd Emans door Bonte aangespeeld, de blonde Nederlander ontmaakte zich van alles en iedereen, schoof de bal gepast even achteruit tot bij Marcel Ongena en de 2-1 stond op het bord. Tijdens de pauze werd bij Kemzeke kapi tein De Roeck door Bert Van Hecke vervangen en bij Moer beke kwamen Martens en Van den Bossch in voor Staelens en De Vleeschauwer. Op de 53® minuut werd het 3-1 via Bert Van Hecke en nadat Kris De Bruyne, Ongena kwam ver vangen bij de thuisploeg en de gekwetste Van Kerckhove bij Moerbeke werd vervangen door D'Hanis zouden de be zoekers toch tot één doelpunt verschil terugkomen. Tien mi nuten voor tijd kon De Pauw een inzenden van Saman bin- nentikken en was de strijd nog ver van beslecht. Heyndrickx zou daar verandering in bren gen want één minuut na de Moerbeketreffer wist hij met een enig mooi doelpunt de zege veilig te stellen en kon Kemzeke meteen opteren voor een finaleplaats tegen de an dere winnaar van de dag Kield recht dat Vrasene met 2-0 in blikte. (lin) I Nationale SK Beveren - Antwerp (Verhaeghe) Standard - Lokeren (Schoeters) II Nationale SK Tongeren - SK St.-Niklaas (10.11 te20 u.) (Dela- cour) Harelbeke - Eendracht Aalst Constantin III Nationale A Jong Lede - Wuustwezel (Goethals) Eendracht Zele - Racing Doornik (Salembier) I Prov. Evergem - Kemzeke (Lavent) SK Aalst - VW Hamme (Delombaerde) Boelare - SK Lebbeke Mestdagh Lokerse - ST.-Denderleeuw (Bral) KAVDendermonde - Denderhoutem (Van Herzeele) Zondag te Lokeren is al gebleken dat de KAVD- voorlinie onmondig blijft wanneer Erik Gevaert er niet bijloopt. Voor de topper van zondagnamiddag tegen titelkandidaat Denderhoutem is Gevaert er zeker weer bij. Zijn kwetsuur is in die mate geheeld dat zijn wederoptreden niet wordt gedwarsboomd. Winnen is een «must» voor de paars-blauwen want bij verlies wordt men zwaar uit de koers geslagen ten opzichte van de leidende ploegen. Voor deze topper verwacht men 2.500 toeschou wers op het Grembergse voetbalstadion, wat dan wel niet het rekord van de openingspartij tegen VW Hamme breekt, doch duidelijk genoeg zal zijn om nog eens een sfeervolle partij te kunnen beleven. Bij Dendermonde treden aan: Hofman, Vernimmen, Schelfout, De Donder en Wets, Hillaert, Van den Broecke en De Man, De Kinder, Gevaert en Van Meirhaege. (gdp) II Prov. B Robur - Temse (Taeleman) SL Houtem - Nieuwerkerken (Anné) Sint-Pauwels - Borsbeke (Wiels) Baasrode - Buggenhout (Van den Abeele M.) Vrasene - Winnik (De Winne) St-Gillis-Waas - Appelterre (Staes L.) III Prov. C Eendracht Meldert - Mere (Van Nieulande) Vlierzele - Schellebelle (Eeckeman) Kerksken - Wieze (Vancoillie) Terjoden - TK Meldert (Lambrecht) Hofstade - Eendracht St.-Gillis (Van Leuven) Voorde - Erpe (Sadones) W. Moorsel - Herzele (Van Haver) III Prov. D Heusden - Hoc~jeinde (Snoeck) C. Melle - Klinge (Van Hoey) St.-Amandsberg - Stekene (Rottiers) VV Merelbeke - Sinaai (Lippens A.) Meulestede - Grembergen (Janssens) Excelsior - Waasmunster (Van Droogenbroeck An.) Kruibeke - Kallo (Van den Abeele W.) Bazel - Melsele (Colpaert) IV Prov B SK Overmere - SK Kalken (De Keyser) HO Kalken - Val. Overmere (Steels Chr.) IV Prov. G Welle - Smetlede (De Clippeleer) Edixvelde - Erondegem (Opdecam) Oordegem - Bambrugge (De Wispelaere) Ede - Serskamp Cooreman IV Prov. H Opdorp - Lutterzele (Loeman) Baardegem - Schoonaarde (Neetens) Berlare - Wichelen (Heiremans) Herdersem - S. Moorsel (Lambrechts H.) Gijzegem - Appels (Cornelis) Opstal - Doggen (Dierickx) IV Prov. I Eksaarde - Verrebroek (Platinck) Sir. Stekene - Kieldrecht (De Pauw) FC Moerbeke - Meerdonk (Van Limbergen) Rupelmonde - Wachtebeke (Staes M.) SK Lokeren - Gerda (Bracke) Haasdonk - Heikant Zele (Lievens) Dames Kamillekes Aalst - Izegem (Heerwegh) DEBATAVOND TE BELSELE De laatste tijd geraken steeds meer voetbalklubs in financiële moeilijkheden. Niet zonder reden klagen sommigen vooral het onverantwoorde transferbe- leid van diverse klubs aan. Meer bepaald het aan trekken van buitenlandse «sterspelers» stuit op steeds grotere kritiek en de bewering dat men de ganse gemeenschap voor deze modegrillen laat opdraaien, is niet uit de lucht. Zo beschouwd komt zowel de steun van de sponsors als de aankopen van de klubinstallaties door verschillende gemeen tebesturen finaal toch uit de geldbeugel van de al of niet voetbalminnende burger. Anderen beweren dan weer dat diezelfde buitenlandse voetballers door hun grote voetbal kwaliteiten méér toeschou wers rond en kwalitatief beter spel op het terrein brengen. Redenen te over dus om al de pro en contra's rond dit tema eens op een rijtje te zetten. Met deze bedoeling organizeert de CSC-afdeling Belsele op VRIJDAG 23 NOVEMBER te 20 u. in het plaatselijk parochiecentrum een DEBATAVOND. Volgende kompetities verlenen hieraan hun mede werking: G. THYS: trainer nationaal voetbalelftal R. PAUWELS: trainer SK Beveren M. VAN GOETHEM: sekretaris SK Beveren U. HASAERT: trainer SP Lokeren A. DERYCKERE: manager SP Lokeren C. WAETERINCKX: trainer SK St.-Niklaas W. HEYMAN: sekretaris SK St.-Niklaas H. MAERTENS: opleider provinciale scheidsrech- terskommissie. Als moderator zal sportredactrice Liesbeth Cooy- mans optreden. De aanwezigen zullen ruimschoots in de gelegen heid zijn om vragen te stellen. Het spreekt vanzelf dat de organizatoren een ruime belangstelling ver wachten op deze interessante avond. Toegang: 50 frank. Een ploeg die momenteel met veel zwier en panaché de kompetitie laveert, naast lijstaanvoerder Lokerse rn is SK. De Jeugd Lovendegem. Het verloor totnogtoe jL- als de leider, slechts één wedstrijd. Dat gebeurde ofLn tweede kompetitiedag toen het bij gebuur Evergem Lc 2-0 nederlaag moest slikken. Dat maakt dat SK De Jej vorige zondag zijn achtste opeenvolgende wedstrijd der nederlaag doorspeelde. Opmerkelijk is ook dat hi die laatste acht wedstrijden slechts vier doelpunten pakken, waarvan twee vorige zondag, in de niet gemat lijke uitwedstrijd bij FC Brakel. Uitwedstrijd die ti wens in het voordeel van de gasten werd georiënteerd klein verschil. Lovendegem klampt dus stevig bij 5F kerse aan en heeft bovenop de niet geringe verdiensteI het de kompetitie levendig en spannend houdt. En ddü^ ook het geval voor Denderhoutem dat alweer een i denswaardige verrichting weggaf. - Verbroeden veegde FC Ronse immers uit zijn eigen - Lagachepai De cijferverhouding loog er trouwens niet om. Het is ii seizoen niet eerder gebeurd dat de •Jeanetten - in ei kuip vier doelpunten moesten slikken. Als men er bijnt dat Denderhoutem aan een dergelijke hoge skore h zonder Van der Stock dan krijgt die zege nog meer allL^ Daarbij lukte Kurt De Langhe vorig seizoen nog EeLp racht Aalst eens te meer een markante verrichting, kwam vaak mee op uit de laatste lijn en zette zijn pi zelfs op het zegepad. Dit met de overigens gewaardet hulp van een eens te meer hardwerkende Roosen ger ook Eendracht Aalst. Even kwam Denderhoutem wel goed weg toen bij een poging van Lammens deL^ tegen het kruishout plofte. Na de rust zou De Langhe dan met spelmaker Carteus bezighouden en beknottt speler-trainer zijn vrijheid in zeker niet geringe i Toen begon Van Impe aan zijn repertorium en tilde derhoutem alras naar een veilige 3-0 voorsprong topskorer had ook nog een voet in het nummer vier door Van Berlamont werd ingeschoten. Het hoeft nau\ lijks te worden onderstreept dat én voorzitter Jef Vij1 man én trainer Willy Tas glunderden bij een dergi rezultaat. Dat trouwens eenieder verbaasde. pp Willy Tas wees er op dat deze klinkende zege in de eei n' plaats te danken was aan een gave kollektieve verrichti Hij meende dat als men het optelsommetje van de ki kansen maakte die de beide ploegen te beurt vielen n rekening voor Ronse nog goedkoop was uitgevallen. er goed dat mijn vroegere klubmaat doelman Vanderguch een goede dag was zoniet had de cijferverhouding i grotere vormen aangenomen. Wat me biezonder aansp was dat iedereen voor iedereen speelde. Onze ploeg is(0t een vriendenkring. Daar heb ik trouwens de jon[,n maanden op gehamerd. En nu is de kameraadschap on de spelers een van onze sterkste wapens.' Aldus ,e Denderhoutem-trainer. Het lag voor de hand dat men ,n SK Aalst na de afstraffing die men in de thuiswedstrijdi St. Denderleeuw had meegekregen de opstelling zou 1 zienMen kon ook opnieuw rekenen op Bell on. Van Liea'' en Verbestel, na blessures, waardoor men dan op I Cauteren en Zouai na, over zijn beste opstelling ,i2 beschikken. Duwez fungeerde als laatste man, terwijl jonge Marc Sterck net voor de verdediging en als sch r' breker fungeerde. Sterck kreeg daarbij als opdracht a' Delsin uit de wedstrijd te houden. Hij bracht deze totI® goed einde. Schelpe speelde in het middenveld en pcrr zich goed in. Hij had echter pech want voor hem werd 'n partij slechts een kwartier oud. Hij moest er uit weg blessureSK Aalst dat te Lebbeke een gelijkspel op het i had, kreeg dan uiteindelijk nog de volle pot mee. Lebb kon over het doelpunt van Schouppe niet heen. Het kr 1 wel de kansen maar verkwanselde deze. Dirk Roela tilde Kemzeke naar de overwinning in de wedstrijd'f hekkensluiter Gandasparta. Lokerse SV kreeg het i breed in zijn thuiswedstrijd met Dendermonde. SV I echter aan één doelpunt genoeg om te zegeviereng Wetteren-FC Denderleeuw was zeker geen hoogvlieg Er vielen weinig prangende momenten. En de 0-0 ei stand was zeker geen aanfluiting van de logika. St. D L derleeuw bleef op het goede spoor en klopte Boelare. i met deze nederlaag naar de voorlaatste plaats van klassering is weggezakt. J

De Voorpost | 1979 | | pagina 28