Eindelijk nieuwe zege Brouwers karig beloond Uit het beste vaatje Eendracht Meldert omzeilt klip Schellebelle Excelsior drie punten los Voltreffer van Chris Buydts Tweede Provinciale WEER NEDERLAAG! Derde Provinciale C Derde Provinciale D f Voetbal simt Moerbeke 1 St.-Pauwels 2 Na drie weken zonder overwinning heeft leider Herleving St.-Pauwels te rug een twee-puntenoogst binnengehaald. Op het veld van Moerbeke-Viane heb ben de geel-zwarten terug het bewijs geleverd dat met hen rekening dient gehou den te worden dit seizoen. Na een eerder matte eerste helft waarin beide elftallen mekaar geen duimbreed toegaven kon Herleving in de tweede periode met suk- ses toeslaan. De eerste pe riode werd gekenmerkt door middenveldspel en het me kaar aftasten op verdedi gingsfoutjes. De leider- sploeg liet hier weerom zijn zuiver verdedigingstalent bewonderen, want waar het tijdens de eerste helft aan vallend niet zozeer aan de bak kwam wist het wel op verbluffende wijze het doel van doelman Keppens te beschermen. Hierin was weerom een belangrijke rol weggelegd voor stopper Bruckenburg en Luc Van Poucke. Na de koffie ging het bij de bezoekers plots veel beter en dit rezulteerde onmiddellijk in een paar kansen voor Joris en Mo- tyka gestuwd door een wee rom voortreffelijke Ronny Herremans kon een doel punt niet langer uitblijven. Het was weerom opportu nist Jaak Joris, dit seizoen enorm produktief, die deze eerste treffer op zijn naam wist te schrijven. Even later .had de thuisportier ook recht op een open doekje toen hij een kei van Van de Velde met brio wist te keren. Aan de overzijde diende doelman Keppens enkele keren attent te zijn maar met de schaarse Moerbeke- aanvallen wist deze wel raad. Wanneer Herleving even later via de mee opge rukte achterspeler Fons Bosman tot 0-2 kon uitlopen was de wedstrijd gespeeld. Herleving vergenoegde zich er verder nog mee de bal te houden en rustig het einde af te wachten. Dat deze taktiek niet steeds vruchten oplevert werd hen reeds bewezen te Haaltert en ook zondag werd deze speeltrant ei zo na afge straft, want een minuut voor inrukken kon Moerbeke van dit behoudend spel gebruik maken om toch even ge vaarlijk uit te breken en via Merckaert de eer te redden. 1-2. St.-Pauwels liet zich echter geen tweede keer meer vermurwen en won verdiend deze uitwedstrijd. MJP De thuisploeg zit in een scheef beddeke. Na de ontgoochelende partij tegen Haaltert, en de gemiste kans om samen met nog een viertal ploe gen aan de leiding te komen, werd ook de komst van St. Gillis W. een maat voor niets. De eerste helft was Oude- gem duidelijk de meest aanvallende ploeg. Met wind voordeel gestart speelden de meeste akties zich af voor het bezoekende doel Everaert benadrukte dit overwicht op de 21e minuut met een doel punt. Na de pauze was het St. Gillis Waas die zich de betere ploeg toonde. Het kwam natiën minuten op gelijke hoogte en zou van na het uur de ein cijfers vastleggen. E verwoede reaktie Oudegem bracht nii meer op en benadrul daardoor nogal fors huidige steriliteit van plaatselijke aanvalslijn gil Wieze Vlierzele 2-2 Wieze heeft deze belang rijke vierpuntenwedstrijd beheerst. Doch door een paar onbegrijpelijke flaters van zijn verdediging ging toch een punt verloren. Beide ploegen lieten in het begin van de wedstrijd een aanvallend optimisme blij ken, die beloofde voor de rest van de wedstrijd. Het werd een evenwichtige par tij met de thuisploeg wel een tikkeltje gevaarlijker voor doel. Hun collectief sterk spel werd reeds beloond in de 9' met een treffer van Gustaaf Van Goethem, na uitstekend voorbereidend werk van Heyvaert 1-0. Vlierzele probeerde wat te rug te doen, doch verder dan een paar hoekschop pen kwamen zij niet. In de 32' echter werd een slordig terugspeler van De Batse- lier op zijn doelman, onder schept door de aalvlugge Erwin Coen, die deze kans niet onbenut liet om de bord jes in evenwicht te brengen. Van dan af werd Wieze de sterkste ploeg voor de rest van de wedstrijd. Kost wat kost wilden zij die achter stand wegwerken met het resultaat dat hun defensie gaten kreeg, zodat Mare Van Paemel en Erwin Coen meermaals de lokale doel man deden ingrijpen op zeer gevaarlijke counters. 1' voor het rustsignaal kon Marc Van Paemel een nieuwe flater van de plaat selijke defensie afstraffen, zodat men ging rusten met een gevleide 1-2 voor Vlier zele. De thuisploeg zette in de tweede helft alles op alles, doch doelpunten bleven uit tot het halfuur. Aan de 31' had Heyvaert een paar Vlierzelenaren in de wind gezet. Zijn lage center werd door Jan Vermeir uit zijn baan gebracht en door de handen van Jan Van de Keer verdween de bal in Wieze geraakte thuis tegen Vlierzele niet verder dan een drawn, (avh) Vlierzele pakte te Wieze een puntje, (avh) doel. Misschien geen mooi doelpunt doch zeker ver diend. Aangemoedigd door die «lucky-goal» en door een talrijk opgekomen publiek, gingen de lokalen op zoek naar de ovrwiningstreffer. 1 na dit doelpunt stopt Jan Van de Keer een kanjer van Gustaaf Van Goethem. Aan de 35' komt Jan Vermeir oog in oog met de bezoe kende doelman,doch ziet zijn geplaatst balletje nipt over gaan. 4' later doet De Batselier een identieke fase over en in de 40' neemt Rudy Maes de kans niet waar om een prachtvoorzet van Etienne Heestermans af te ronden. De lokale druk hield aan tot het eindsignaal, doch de beslissing viel bijna in de slotminuut aan de overzijde. Een verre voorzet diende met de hand gestopt door stopper Vinck, wat hem geel kostte, zoniet was Erwin Coen zeker op weg naar de overwinningsgoal. A.V.H. Excelsior 4 - Bazel 1 Deze keer voor minder be langstelling - en de afwezi gen hadden ongelijk - nam Excelsior de maat van een andere koploper, die in de Heistraat beslist niet ont goochelde, integendeel, maar niet op kon tegen de magistrale forme waarin de St. Niklase ploeg momen teel verkeert. De bezoekers begonnen wel bijzonder knap de wed strijd met gevarieerd goed samenspel, sterke bezet ting van het middenveld en gevaarlijke infiltraties die de Excelsior verdediging wel voor moeilijkheden bracht, maar die dank zij keurige dekking en sober klemvast optreden van doelman Bosman geen baat brach ten. De tegenstoten van groen-zwart, weer eens uit stekend in alle lijnen met bijna telkens een goed schot deden mee" pijn. Zo knalde Vanderlinden een moeier op de knie van keeper Troch en liet ook De Mets de Bazelse doelman ingrijpen. Tegen de kei van Meul op 30 m afstand was geen verhaal. Meteen lie pen de thuisspelers in beste doen, haalden zij zwierig Ook na de tiende voetbaldag bleef Eendracht Mel dert de ongeklopte leider. Ofschoon het geen ge makkelijke opdracht moest verwerken. Waar Her- zele opvallend faalde in zijn thuiswedstrijd met Osta Meerbeke begint de kompetitie stilaan op een tweestrijd tussen de twee Meldertse klubs Eend racht en Thor Kokerij te gelijken. Herzele telt nu immers vier respektievelijk twee punten achterstand op Eendracht en Thor Kokerij. Terwijl Vlierzele na derbij sluipt en Meerbeke zich insgelijks meer op het voorplan heeft gehesen. Terjoden maakte een min der goede beurt. Maar verliezen op het veld van St. Gillis en met klein verschil is toch geen schande. Zondag speelt Terjoden in eigen huis tegen T.K. Meldert. De inzet van dit duel ié de tweede plaats. Terugkomend op de recente speeldag dient te wor den aangestipt dat T.K. Meldert op eigen bodem zeker niet moeiteloos van Kerksken won. De bezoe kers boden niet alleen een taai verweer maar dreven de thuisploeg zelfs tweemaal in de achtervolging. Deze moest dan de pannen van het dak spelen om op de valreep nog te kunnen winnen. Thor Kokerij bleef in deze wedstrijd alleszins onder zijn reëele mogelijkheden. Daarbij liet de anders zo stoere de fensie een paar steken vallen die door de bezoekers genadeloos werden afgestraft. Zo kwam Drognez toen er een halfuur wedstrijd opzat vrij onverwacht in een uitstekende score positie. En die wenkende kans die hem als het ware in de schoot viel liet deze opportunist niet glippen. Gelukkig voor de thuis ploeg liet De Jaeger, met de ingekomen Veree- cken de nuttigste pion zijn schutterstalent gelden en trapte Meldert op gelijke hoogte. Men dacht dat met deze gelijkmaker T.K. nu verder het initieatief zou nemen. Maar de bezoekers versaagden niet. Een kwartier voor tijd stond het zelfs opnieuw in het krijt. De Jaeger zou tenslotte in een te krampachtig ein- doffensief de scheve situatie rechttrekken. Thor Ko kerij kwam dus uiteindelijk nog vrij goed weg. En Kerksken kreeg geen loon naar verdiensten. «De» stunt van de voetbal dag werd opgebracht door Meerbeke, dat Herzele op eigen terrein aftroefde. Osta maakte reeds meermaals het voetbalnieuws in deze kompetitie, want het was niet aan zijn eerste frappante uitzege toe. Voor een drietal weken speelde het immers Schellebelle van zijn eigen ter rein. Ook nu weerspiegelden de nogal forse eindcij fers het overwicht van Osta. Herzele kwam uit een strafschop aan zijn eerreddend doelpunt. Bij Her zele schreef men die frappante nederlaag op reke ning van een off day die alle ploegen al eens mee maken in de loop van de kompetitie. Het valt nu toch wel te bezien of die afstraffing niet te diep in de kleren van de ploeg van trainer De Berlanger zal kruipen. Mere kon niet gemaakelijk afstand nemen van gebuur Burst. Bij Mere stipte men echter aan dat de gasten de doelpunten als het ware geprezen- teerd kregen. Het eerste was een strafschop, dat werd toegekend toen doelman De Naeyer de bal was reeds meters weg, het nog nodig oordeelte om een tegenstander bij de benen te grijpen. Muylaert trapte Burst naar de leiding. Sterck en Fleurinck zouden dan toch de thuisploeg in het voordeel zet ten. Balverlies zou Mere dan noodlottig worden. Burst kwam dan op zijn beurt langszij. En dan zou De Naeyer zijn fout van de eerste speelhelft kunnen herstellen. Hij schoot een strafschop voorbijzijn vis a vis. Moorsel kon ondanks het feit dat het op geen inspanning keek niets van de koek peuteren te Voorde. Voorde moest het zonder zijn speler- trainer Van Peteghem rooien maar dat viel nog best mee. Erpe-Hofstade draaide op een puntendeling uit. Wat wellicht toch de meest juiste weergave was. Oranja had evenwel pech toen het zijn gekwetste doelman moest vervangen. Vergeylen kreeg op de valreep nog een levensgrote kans om Wilskracht aan de overwinning te helpen maar faalde. Dit is de volledige kern van FC Mere, (evdm) met verre kruispassen de bezoekers uit hun stellin gen, maar de routine van trainer Ruymbeke, gepaste tegenzet met zone verdedi ging hield tot de rust de 1-0 op het bord. Tweede helft weer Bazel erg aktief, tweemaal tereke dicht bij een doelpunt, klap op de vuurpijl bij de eerste tegenaktie, verre trap van kapitein Van Puyvelde, via de voet van sterke Lam- brechts en gekaprioleerd door de wind in eigen doel 2-0. Excelsior had nu letter lijk de wind in de zeilen profi teerde daar ook maksimum van wat met een parel van een aanval Luc Vereecken toeliet de bezoekers defini tief te verslagen 3-0. Het meesterstukje van Frank Goossens, een pracht van een lobbal die aan de aller grootste «seppe» deed denken voltrok het vonnis 4-0. Bazel was evenwel niet ka pot, ging zelf nog sterk in het verweer, maar was toch ge lukkig dat een anders knappe scheidsrechter Staes de lokalen van de for faitscore hield door inge beelde fout te fluiten wanneer Exelsior maakte op de jongste voetbaldag een zeer goede beurt. Niet alleen klopte het Bazel, maar het was van de meest vooraanstaande ploegen meteen de enige die geen averij opliep. Exelsior kreeg de hulp van Grembergen dat W Merelbeke de das omstrikte. De Gentenaars leunden trouwens dichtst bij de lijstaanvoerder aan, maar staan nu met drie punten in het krijt. Get was zeker niet tegen de gang van zaken in dat Grembergen in de konfrontatie met de co leider aan de leiding kwam. Het was inder daad in die eerste periode toonaangevend, doch het overwicht rezulteerde in slechts één doelpunt. Dat de thuisploeg aan het bewind bleef was in hoofdzaak te wijten aan de doeltreffende bezetting van het middenveld dat de Gentse aanvallers op afstand hield maar daarbij ook meerdere stekelige akties op het getouw zette. Ook in de tweede speel helft zou Grembergen nog een kwartier het hoge woord voeren, maar moest daarna toch stoomaf blazen. Merelbeke kreeg toen een vaste greep op de match en drong de thuisploeg op haar speelhelft terug. Deze geraakte echter zonder kleerscheuren door de resterende tijdspanne. Get overwicht van de gasten werd door meerdere hoekschoppen in de verf gezet. De Grembergse laatste man kreeg gele genheid te over om zich op te warmen. De Lathou wer speelde feilloos en hield Grembergen overeind. Hij lukte ook «de» save van de match toen hij een hard aan geschoten bal op sublieme wijze uit de winkelhaak zweefde. Al met al een vrij spannende wedstrijd, opgesmukt met meerdere prangende momenten, waarvan de meeste zich voor de rust afspeelden voor de bezoekende doelmond, terwijl daarna Grembergen meest bibberde. <- Eendracht Bazel kon tot even na de rust bij Excelsior in de wedstrijd blijven. De leider had in de eerste speelhelft welhetopeningspunt gescoord maar Ba zel zou voor een degelijke repliek zorgen en zijn deel van de aanvallen opeisen. Een own goal van Van Cleemput werd Bazel fotaal. Want met deze tweede treffer brokkelde ook het verweer van de bezoekers af. Methetgevolg dat nog twee doelpunten tot stand kwamen. Bazel ofschoon dit uit de zwaarste sanktie gebeur de, redde toch verdiend de eer. Stekene liet op eigen bodem een steekje vallen in de wedstrijd met Melle. De thuisploeg kwam nochtans aan de leiding maar naderhand speelde Melle met sukses de te- genaanval. De thuisploeg werd dan ook in het krijt gezet èn ging dan verwoed op de aansluitingstreffer jagen. Men nam echter teveel risiko's met een derde opdoffer als gevolg. Hoogeinde was een zijn eerste overwinning toe. Het klopte Kruibeke dat tweemaal werd gevloerd door De Bruyne. Het gerustellende doelpunt sproot uit een strafschop. Met de kleinste cijferverhouding moest Sinaai op eigen veld het on derspit delven voor St. Amandsberg, dat bij zijn doelpunt toch wel de hulp meekreeg van de Wase doelman die de bal liet glippen zodat Slobbaert kon intikken. De forcing die de thuisploeg over de duur van de tweede periode voerde leverde niets op. Kallo liet in de wedstrijd meerdere kansen onge- bnjikt en die onmondigheid werd het dan ook fataal. Ite Grembergen - Merelbeke 1-0 S.K. Grembergen is flink op dreef. Het won tegen Me relbeke weliswaar met de miniemste cijfers maar de zege was ronduit verdiend te noemen. Vooral in de eerste helft was Grember gen overduidelijk de domi nerende partij. Het was trouwens ook in die periode dat S.K. op winst kwam langs de jonge Chris Buydts die al meermaals voor doel punten zorgde. Opvallend in de eerste helft was de kracht die er van het Grem bergse middenveld uitging. Dat compartiment was be zet door Alfons Van Mele, Philippe Hoogewijs en Luc Tassent. Ook na de kamp wisseling hield Grembergen nog enige tijd het roer in handen. In het laatste hal fuur gingen de bezoekers logischerwijze op zoek naar de gelijkmaker. In korte tijd werden er heel wat hoek schoppen afgedwongen, maar de tussenkomsten van doelman Luc De Lat houwer waren weerom op vallend secuur. De Grem- bergse doelman speelde zich met nog vijf minuten voorde boeg nog uitdrukke lijker in de kijker toen hij op miraculeuze wijze een vrij wel gemaakt doelpunt uit de winkelhaak zweefde teen haalde Grembei vijf punten uit drie wed! den en incasseerde amper een tegendoelp Voorwaar een flinke pre tie. Moest het nu zon ook op Meulestede kun winnen dan mag het Q feestvlaggen laten wap ren. E.l een normaal vijfde doelpunt werd gemaakt. Het gaf niets aan de briljante verrichting van twee elftallen die nu eens wisten dat de kijker dol loopt voor offensief voetbal. De beloning kwam er wel via een aangevochten strafschop, Lambrechts 4-1, Bazel verdiende ten- volle de eer te redden. En dat er na de ontmoeting ten allen kante uitbundige lof was voor het spektakel, toont dat de vertoning van allerbeste kwaliteit was. Het bracht Excelsior met drie punten voorsprong aan de leiding, kon men zich voor het seizoen zo iets hebben gedroomd?. Bob Excelsior: Bosman, Van der Aa, Van Puyvelde, De Winter, De Breucker, De Mets, Meul Vereecken, Goossens, Vanderlinden, Van Royen (Bryssinck, De Groove) Bazel: Troch, Bressinck, Ruymbeke Maes Fr., Lambrechts, Maes F, Oos- teriinck, Van Cleemput, Janssens, Hamerlinck, Smet (Bressinck, B<fC naens) Doelpunten 17 min. I d 1-0 vrijschop 48 min. L brechts 2-0 own goal, min. Vereecken 3-0 65i1 Goossens 4-0, 85 Lambrechts 4-1 strafs#! 'i 26 - 9-11-1979 - De Voorpost

De Voorpost | 1979 | | pagina 30