De ANDERE match Goede match Achtste finales minivoetbalbeker «Dender Schelde Durme» Weekend met Puitemarsei en voetbal te Berlare Brengt St Maarten Baardegem nog twee puntjes? S.K. Sint-Niklaas wint veteranentornooi S I 28 - 9-11-1979 - De Voorpost Paul De Moor zag de natte strijd der Boerenkrij- gers in geel en blauw, in rood en wit Om halfdrie in de namiddag start onze dolle kever. Kra kend en zuchtend neemt hij een aanloop van een tiental meter, daarna volgt een kriepend lawaai dat verderrijden onmogelijk maakt. Een intens onderzoek door twee mechanica-ondeskundigen werpt evenwel vruchten af; het spatbord blijkt elk kontakt met de vijzen verloren te heb ben zodat het nu over de baan glijdt. We rukken het spul los, iets waarbij ook voetenwerk ingeschakeld wordt om het karwei te verlichten. Met een aanzienlijke vertraging pruttelen we naar Overmere, niet om er de heerlijke paling aan onze smaakpapillen toe te vertrouwen, maar om er een voetbalwedstrijd bij te wonen. Gehuld in een gele regenman tel waai ik het plein op, on danks het feit dat we vrij nauw bij de drie uur, het magisch voet bal uur, aanzitten, valt er niemand op of om de weide te bespeuren. Hoewel dergelijke situatie me onbekend is, ruik ik onraad. Verbeten sleur ik aan de deur van het bierlokaal, maar die blijkt potdicht te zijn en te blijven. Een fietsende vrouw wijst een ander terrein aan. Ik haak graag in op haar hulp, want op dit plein werden waarschijnlijk eergisteren de laatste bieten uit de aarde ge tild. Met groeiende tegenzin start onze wagen. Op de steenweg naar Gent bemerken we een ganse sliert gepar keerde wagens, andere trach ten zich tussen hun kollega's te wringen. Een voetbalhater ramt ons net niet en rijdt hevig gestikulerend verder. Ik volg een pad dat me naar de kapel akker of zoiets, moet leiden- De thuisspelende voetballers hebben een heilige angst van de bezoekers en daarom heb ben ze de voetbalgoden met een heuse kapel aan hun zijde trachten te krijgen, ik ben be nieuwd. Reeds vanop geruime afstand valt je oog op een rijkswachtcombi, met derge lijke wedstrijden weet je nooit. Ik vind het maar goed dat de klubverantwoordelijken geen enkel risiko nemen wanneer dergelijke partij op een affiche prijkt. Napoleon kan er van meespreken. In dit kille oord verzamelden zich de woeste boerenzonen, hun gelaat hard en getaand door de noeste ar beid. Voorbereid op het erg ste, maar niet op het allererg ste.' Ze zouden die sansculotten wel even een toontje lager la ten zingen (de ironie wil echter dat het Franse chanson sedert dien opvallend vooruit gaat) en een broek leren dragen die een broek was. De kleine Cor- sicaan die zijn hartslagen telde en later een erkend eilando- loog werd (hij viel vooral op door zijn diepzinnige studies over Alba en St.-Helena), schopte hard terug zodat de dappere, dorsvlegelzwaaiende opstandelingen vlug naar hun - outer en heerd - terugwan delden. Er blijven echter nog enkele getuigende beelden van die festiviteit over. Een boe- renkrijgmuseum, een boeren- krijgstaminee, een boeren- krijgkapel en twee boeren- krijgvoetbalploegen. -Deboe ren krijgen teveel, merkt een attent persoon op. Maar laten we niet te ver afdwalen, want ik ben op zoek naar het veld. De veiligheidsmaatregelen zijn niét genomen. De combi doet dienst als kassa, verder heeft hij geen enkele funktie. Een kaartje kost veertig Belgi sche frankjes, kinderen hoeven maar de helft af te dokken en ik ga gratis binnen, zo gaat dat. Ik veronderstel dat vrouwen evenveel betalen als mannen. Achter het ene doel staan de kantine en de douches opge steld, aan de zijkant ter hoogte van de streep die het plein in ongeveer twee gelijke stukken verdeelt, staat een hokje te staan. De ware aard van het ding wordt duidelijk als de match een definitieve plooi krijgt. De man die de ploeg leert voetballen, iemand met veel zenuwen die voortdurend op een natte spons zit te zui gen, en enkele luie spelers zoeken er bescherming tegen de neerpletsende regen. Spor- tingklub Overmere speelt in Beveren-kleuren of met andere woorden in het blauw-geel. U ziet het, ik begin het door te hebben. Trouwens, las U vo rige week mijn rubriekje? Neen? Vroeger stond daar «Voetbalanalfabeet Paul De Moor zag de wedstrijd vorige week pronkte daar en kel mijn naam zonder een of ander adjektief ervoor. Voor mij hel bewijs dat ik het voet bal onder de knie heb. Ik wil het zelfs in het voetbaltaaltje typen: ik heb de bal onder de shoe. De andere ploeg schittert in het rood-wit. De naam doet me gnuiven: de Valentino's. Wie herinnert zich niet Rudolf Va lentino, die met zijn zoetge vooisde stem alle vrouwenhar ten deed smelten in de «Sjeik in het wit'. Die naam doet me denken aan die andere Casa nova's of Don Juans. Mensen met een gezonde ziekte die aanstoot geeft tot het bewon deren van mooie meisjes, de geur van het dansen, de par fum van de liefde, een tedere knipoog in de harde wereld. De Valentino's, een elf man sterk team, jongens die naast hun gewone en ongewone akti- -viteiten het leder nahollen, met een eerder karig puntenresul- taat weliswaar. Op acht beur ten verloren ze vier maal en slaagden er twee maal in een gelijkspel af te dwingen. Hun tegenstander haalde twee puntjes meer uit de voetbaloor logen. Veel volk voor een wed strijd uit vierde provinciale, maar dat is niet zo moeilijk te verklaren als je weet dat beide teams uit dezelfde gemeente komen én al hun supporters opgetrommeld hebben om het duel, of de tweede Boeren krijg, mee te maken. Vanop een honderdtal meter staan ook nog twee koeien het ge beuren te begapen, ik gaap vriendelijk terug. Iemand zingt overtuigd: Allez Overmere De geschiedenis heeft hem waarschijnlijk geleerd geen partij meer te kiezen indien niet nodig. Het vertoon op de grasmat is een afspiegeling van het weer. Het regent on ophoudelijk en de wind staat pal in het nadeel van de Sport kring, en dit gedurende een volle vijfenveertig minuten. Regelmatig hoort men de bot ten kraken van een zwaar ge troffen speler, een duw met el leboog in de maag komt hard aan. Natrappen en duwen, ook als de bal een uur ver weg is, blijkt schering en inslag, maar de arbiter heeft waarschijnlijk zijn fluitje in de kast thuis laten liggen of er zit zoveel water in het blaasinstrument dat schui felen onmogelijk is geworden. Of de man ziet geen steek. Een plaatselijke voetbalde skun- dige vraagt aan mij of er mis schien eerst moet gevochten worden vooraleer die zwart- zak(citaat: een woord dat ondermeer betrekking heeft op de kledij van de scheidsrech ter) bestraffend gaat optreden. Ik stamel iets terug, waarbij de man verveeld zijn schouders ophaalt, zonder me nog een blik te gunnen. Iemand wijst naar mij: Kijk de BRT is hier ook«. Ik wou dat ik voor de BRT werkte, dan was ik nu aan het staken in plaats van hier een bronchitis op het lijf te ha len, dacht ik. Na de eerste helft zoek ik verkleumd de kantine op, maar die is door de sup porters van beide ploegen reeds ingenomen en tot bezet gebied uitgeroepen. Het was ondertussen zo gaan regenen dat mijn broek aan mijn benen plakte, net een spons. Zelfs de ene man die hot-dogs aan de andere man brengt, mits ruime vergoeding natuurlijk, liet verstek gaan. In de kapel ga ik dan maar beschutting zoeken maar een vies luchtje drijft me gauw naar buiten. In de warme kleedkamers van SK klopt men de keeper op de schouder omdat hij op een verbluffende manier een kei hard schot uit de winkelhaak ranselde. Als ik het bankzit tershokje voorbij wil moet ik mijn kamera boven de prik keldraad houden, mijn leren tas hou ik in de linkerhand. Natuurlijk raak ik zo'n ijzeren pin met mijn broek. Grrrrscht. Een mooie soevenir uit de Boe renkrijg. Het getoonde voetbal is zielloos, de spehrs zijn als de dood voor het ronde ding. Als ze de bal aan de voet heb ben geven ze die zonder dralen aan de tegenstrever terug, hun eigen makkers krijgen geen pass. Sommigen geven de in druk de bal te ontvluchten. Maar misschien zou ik net het zelfde doen in zo'n rotweer en op zo'n aardappelveld. De nul-nul blijft op het imaginaire bord prijken en iedereen is te vreden, behalve de doorgewin terde fans. In de Valentino- kroeg slik ik gauw nog een fruitsapje door, terwijl de pla- tendraaier de single van Not tingham Forrest ontelbare ke ren uit de luidsprekers laat schallen, maar niemand voelt behoefte mee te zingen. Daar mijn vriendinnetje het hoogstnodig achtte haar wa gen in de prak te voeren, en mijn huidige chauffeur reeds weg is, ga ik per autostop huiswaarts. Marcel maakte een plannetje voor mij om de goeie weg naar het plein aan te geven. Het bestond uit de na men van alle kafees van thuis tot Overmere. Ik besluit in elke herberg een pint op zijn kosten te drinken. Ik hoop dat hij er nooit een voet binnenzet, an ders kan ik volgende week met een hersenschudding en blauwe ogen naar de voetbal. Gelukkig zag mijn vriendin netje me niet thuiskomen, of ik moest helemaal niet meer gaan. Paul DE MOOR De achtste finales van de beker «Dender - Schelde - Durme» zitten erop. Uit de wedstrijdver slagen bijkt duidelijk dat er links en rechts boeiend spekta kel te zien was. MINISHOTTERS-MVV 6-4 Viermaal moest Roland D'Hondt tussen de palen schie ten eer een goedkeepende Reid zich gewonnen gaf. Me teen sloeg de vlam in de wed strijd. We zagen hard beker voetbal met prangende fazen Een naast de staander uit gaande bal werd door een on gelukkige reaktie van de MW-keeper in doel gedevi- eerd. Van Cauwenberghe kon milderen. Tussen de gevaar lijke doelschoten van Minishot- ters heen, kon André Maeger- man een enig mooi dribbel nummer opzetten doch Hey- man besloot op de paal. Natte vlekken op het terrein waren oorzaak van menigvuldige glij- en valpartijen In de tweede helft speelde Cleemput ieder een uit verband en gaf net voor de doel ij n nog een achter waarts pasje dat door Mannaert verkeerd op de slof genomen werd. Een één-twee kombina- tie De Smedt-Mannaert trof raak. In deze periode veroor loofden de Lebbekenaars zich de luxe een eerste corner te missen, maar konden dit nog geen vijf minuten later met suk- ses overdoen. Met een ver schot van Reid kon MW even terugslaan en toen op rechts Aerts gevat doorstak naar André Van Cauwenberghe die uit een zeer scherpe hoek bin- nenknalde was dit meteen het laatste wapenfeit uit deze wed strijd. PHILCO FORD 2 HONKY TONK 4 Freddy Vlaeminck wist tot tweemaal toe een aanval van Philco Ford te stuiten en stuurde in één tijd Heuvinck de diepte in; meteen 0-1. Jef Ver- me iren sloeg terug na grove dekkingsfout in de Honky Tonk Achterhoede. Net voor rust konden de Dendermondenaars voorsprong nemen, maar Philco Ford bleef een aardig mondje voetbal meepraten. Paul Vermeiren zette geregeld aanvallen op die rezulteerden in gevaarlijke standjes voor het Honky Tonk doel. Frans Ver meiren kon met een schot in de winkelhaak de stand op 2-2 brengen. Het laatste kwartier kon Honky Tonk, fyzisch ster ker, de bal sneller rondspelen en nog tweemaal skoren langs Hemelaer en Van den Dungen. BOUW BUYTAERT 2 OPTIEK VDC 0 In een skoreloze eerste helft waarin BB zijn veldoverwicht niet kon omzetten in doelpun ten en zelfs een penalty miste, kon VDC slechts af en toe een uitbraakpoging forceren. In het begin van de tweede helft vond Van Bosbeke dan toch de ope ning. Pas in de laatste vijf minu ten wist Jean Bouchez de zege veilg te stellen voor Bouw Buy- taert MVC-TC LELIE 8-2 Met doelpunten van Pierre Van Damme kwam MVC al vlug op voorsprong. Behiels skoorde tegen Rust 4-1. Toen kwam het recital Van Nuffel die in twee minuten tijds enorme bressen sloeg in de wankele Lelie-verdediging. Lelie kwam af en toe gepast naar voor, claimde nog een penalty, maar was uiteindelijk geen gevaar lijke kip voor de Lebbekenaars, SMOSSERS-FLANDRIA 5-3 Gelijkopgaande eerste helft met twee doelpunten van Wil- f ried Lodens en een tegendoel punt van Jef Poppe. Een aanval op links met Poppe en Velde- man zonderde Walter Bonte af op rechts die met een onhoud baar schot de stand op 2-2 bracht. Niet veel later kon Gerlo met een kunstig hieltje Lodens bedienen en het werd 3-2. Een beweeglijke Poppe deelde kwistig droompassen uit doch de F landria-voorhoede faalde in deze periode Keerpunt van de match bleek de faze te zijn waarbij de Flandriakeeper uit trapte naar een vrijstaande ach terspeler en deze de bal terug speelde tussen de benen van de eigen keeper door. Meteen 4-2 voor Smossers. Nog geen twee minuten later kon Engel- binck zijn flater herstellen, 4-3. Een aanval Poppe-Bonte werd onderschept en met twee tegen één werd de Flandriakeeper uitgespeeld en kon De Vos de eindskore vastleggen. DRIBBLING-TROS 3-2 In de eerste helft kon Dribbling afstand genomen hebben in dien er in het Tros-doel geen Romain Dierickx in leengoed doen was. Hij haalde er alles uit. Jef Van den Bossche kon de openingstreffer skoren en Etienne De Smet kon nog voor rust gelijkstellen. De tweede helft bracht een meer aanval lend Tros op voorsprong langs Mannaert Een geweldig span nende periode volgde en weer kon De Smet gelijkstellen. In de slotminuut mocht Sertijn een geslaagd debuut afronden met een Hamse overwinning. DENDERMOTORS 0 MODERNAI 10 Door de opstelling van een niet aangesloten speler kreeg deze wedstrijd 0-10 als uitslag. PHILIPS COOL 9 MODERNA II 2 Faire wedstrijd waarin Florijn tweemaal mocht skoren voor Lebbeke Dedoelpuntenkermis viel echter aan de overzijde. De Moor bleek weer een gevreesd afwerker te zijn. Op 31-3 worden de 1/4 finales gespeeld; Minishotters - Bouw Buytaert, Moderna 1 - Smos sers, Dribbling - MVC, Philips Cool - Honky Tonk Volgende week knjgen we het toptreffen tussen Philips Cool en Moderna I. Zal Minishotters baas blijven over Tros en de RESERVEN SC Lokeren-Winterslag 1-1 De reserven van Sporting Lokeren kregen Winterslag op bezoek. Het was één van hun betere wedstrijden van dit seizoen. Nadat de Lokeraars op Allerheiligen gingen verliezen tegen FC Eeklo, de klub van gewezen reserven- en Uefa-trainer Fernand Den Blauwen. De openingstreffer van Winterslag kon hen de moed niet ontnemen en zij bleven hardnekkig proberen om de gelijkmaker te forceren. Iets dat niet zonder vallen en opstaan ging. Winterslag, dat voor individuele man dekking opteerde, leek tegen het einde van de eerste speelhelft de dominerende partij geworden te zijn. Doch zij lieten de Lokeraars steeds opnieuw opruk ken. Datzelfde Winterslag bleek het gevaarlijkst te zijn langs de Italiaanse spits Fancello. Bij Sporting Loke ren was het vooral Van Cauter die de aanvalslinie diri geerde. Winterslag kreeg reeds vroeg in de wedstrijd een kans langs een hoekschop van Carlucci, dat bij De Zut- ter belandde, doch deze kopte naast. Enkele minu ten later was het de beurt aan Lokeren om gevaarlijk uitte halen. Een hoekschop van Janssoone werd door Van Cauter overgekopt. In de 13de minuut plaatste Winterslag de openingstref fer. Carlucci bediende van uit het middenveld Fancello, die de uitgekomen doelman Van Someren het nakijken liet (0-1). Lokeren bleef na dit doelpunt aanvallend en moedig spelen. Doch in de eerste speelhelft vermoch ten zij niets meer tegen de opgelopen achterstand. De ruststand bleef dan ook 0-1 Na de koffie trad Lokeren aan met Van Veirdeghem, die de beneden peil geble ven Margeisson een IJs lander, die door Lokeren ge test werd verving. De Lo keraars geloofden er nog steeds in en zij bleven in de aanval. Er waren enkele kansen langs Van Cauter en Janssoone, die op de deklat schoot. In de 20ste minuut van de tweede speelhelft werden zij uitein delijk beloond. Van Cauter bediende Janssoone, die tweemaal mocht uithalen, doch hij kon doelman Kenis niet verslaan. Uit deze rommelige faze voor het doel van Winterslag kon Strobbe langs de onderkant van de deklat toch skoren. Onder luid protest van de Winterslagspelers en overleg met zijn grensrecl ter, erkende spelleidi Wood het doelpunt. N deze dubieuze treffer heei ste er een geladen sfet onder de speler scheidsrechter Wood wi genoodzaakt om tweern; een gele kaart te trekk» Beide ploegen kregen ecl ter nog enkele kansen oi op voorsprong te kome doch tevergeefs. Winte l slag keerde huiswaarts mr een gedeeld puntenaantan SC Lokeren trad aan ar volgt; Van Someren, Os Velkeneers, Brusselmar Mare, Smet, De Wachte13 Laroy, Strobbe, Van Cautew Margeisson (46' Van Vei£ deghem), Janssoone Doelpunten: 13' Fancello (0-1) 65' Strobbe (1-1) Scheidsrechter: Carl Woo| Gele kaarten: Winterslag Fancello, Carlucci. (bdi rangschikking verder aanvoe ren? In afwachting geven we de lijst der topskorers na 8 speelda gen 20: Casteur F 160 D'Hondt R., De Moor N., Goossens M. 14: Van Damme H. 13: Heuvinck M. 12: Vermeiren J. 11: De Wilde R., Joos M. 10: Temmerman A. 9: Gerlo J., Van den Dungen W. 8: De Sitter P., Poppe J., Rin- goet K., Van Wauwe M., Bo- gaert L„ De Decker L., Cleem put M. Roger De Witte Het tomooi, onder de be naming «Peter Jorgensen», dat ingericht werd door White Boys Sint-Niklaas is door Sportkring met de kleinste skore in de finale gewonnen. Traditiegetrouw vindt deze wedstrijdenreeks plaats op 11 november maar aangezien dez? da tum anno 1979 op een zon dag valt, werd het verscho ven naar 1 november. Om het geheel attraktief te ma ken had inrichter Van Raemdonck niet alleen VW Hamme uitgenodigd maar ook de veteranen van FC Antwerp. De eerste wedstrijd WB Sint-Niklaas tegen Ant werp werd door de thui sploeg gewonnen met 2-0. Daarna trad VW Hamme in het strijdperk tegen SKSN. Eindstand 3-1 of een finale plaats voor Sportkring en White Boys, de inrichters. De derde en vierde plaats gingen respektievelijk naar VW Hamme en FC Antwerp (eindstand: 3-0). De grote finale werd gewonnen door Sportkring met 1-0, een doelpunt van Piet Vijlders. Eerst op de namiddag had den Albert Piessens, René Verniers en Désiré Mariman al geskoord voor de geel- blauwen. Sponsor Hubert Van den Branden (Zeepcentrale) en de zoon van Jorgensen overhandigden de bekers. Sportkring verwierf deze de finitief. André Van Aerde (trainei van het eerste elftal var White Boys Sint-Niklaas) dankte het ganse gezel schap en situeerde dit tor nooi als een der beste ooit ingericht. Wellicht zal inrich ter Van Raemdonck het volgende jaar opnieuw een beroep kunnen doen op de zelfde elftallen, het entoe- ziasme over de inrichting was immers groot. (ag) De «oudjes- van White Boys behaalden de tweede plaats Sint-Niklaas. (ag) het veteranentornooi Jorgensen PSm SK Sint-Niklaas won het veteranentornooi. (ag) Het gaat de Vlugge Jonge ren uit Baardegem niet meer zo goed voor de wind als in de seizoenaanhef het geval was. Verleden zon dag werd het een nipte 3-2 nederlaag te Wichelen. Aan de rust had Baardegem nochtans een gunstige 0-1 uitgangspozitie verworven, zij het dan met enig wind- voordeel. In de tweede helft kregen de Vlugge Jongeren van deze medaille en het was de thuisploeg, die vol ledig domineerde en ten slotte ook verdiend won. Trainer Fons De Maght heeft zeker wat werk op de winkel om zijn mannen wat meer fyzische en mentale doelstellingen in te pompen. In afwachting kijkt Baarde gem hoopvol uit naar de komst van Schoonaarde en Sint-Maarten. Als de po pulaire Sint geen twee pun tjes meebrengt voor de plaatselijkenzal hij ze ker de kinderen niet verge ten. Onder de pauze zal de vrijgevige man alle aanwe zige kinderen met een ver rassing bedenken. Voor de ouderen is er ook wat spe ciaals. Iets dat hen op slag 10 jaar jonger zal maken, door hen aan de goeie ouwe tijd van het Zwanenhof te herinneren. Jerome Moens komt met zijn vermaarde «stenen» en dito ijzers naar het voetbalterrein haringen bakken, die ge in geen en kel restaurant kunt vinden. Nog een andere attraktie op het programma: te 15 u. wordt de aftrap van de wed strijd tegen Schoonaarde gegeven, door de gekende autorenner: Albert Vanier- schoot, meermaals Benelux- en Belgisch kam pioen, en eerste piloot van het vermaarde Belgische Lottoteam. AVH Op zaterdag 10 en zondag 11 november wordt in Be rlare aan sport gedaan. Za terdag kan men mee op stap met de «Puitemarsen». Op zondag 11 november is het dan een ganse dag voetbal. De Puitemarsen starten aan café «Blondje», Bosstraat 31 en dat doorlo pend vanaf 10 uur en dat tot 13 uur. Er zijn afstanden van 12 en 30 km. Aankomst op het terrein van SK Ber lare waar in de kantien om 18 uur de prijsuitreiking plaats heeft. Met speciale prijzen voor de grootste groep, oudste en jongste deelnemer. Verder is er nog op zaterdag 10 november: om 14 uur voetbalwedstrijd SK Berlare-Grembergen mi niemen; om 15.30 u. SK Berlare-Schellebelle scho lieren en nadien een wed strijd voor de supporters. Om 18 u. uitreiking van me dailles en bekers aan de wandelaars door de burge meester Van Zande. Om 19 uurbelotwedstrijd in de kan tien van SK Berlare. Zondag 11 november Sint-Maartendag Op zondag voetballen 10 uur de reserven SK rlare A. tegen SK Berlar Aftrap door de burgeme^ ter. Om 13.30 u. pfj miniemen SK Berlare-fh' Overmere. Te 14.30 u. arriveert op terrein Sint-Maarten die tocht door Berlare zal ëindigd hebben en aan spelers en de aanwezL kinderen snoep en boek zal uitdelen. t De hoofdschotel van de t krijgen we dan om 15 u de topderby SK Berlare- Wichelen. An|l! Dit zijn de voetballers van Vierde Provincialer Verrebroek. rd r S

De Voorpost | 1979 | | pagina 32