ruibeke doet het weer inst en verlies or Rapid SL Niklaas Negatieve balans voor Wase vertegenwoordigers Propagandawedstrijd ationaal damesvolleybal Nationaal herenvolleybal *Sï 511 Testa nk naar was niet zonder naar onze kust afge- de thuisclub, Brede- en dit blijkt wel rangschikking als der voornaamste titel- daten aanzien worden in zijn eigen ver zaal te duchten! de minimumafme- r.. van de zaal berok- elke club een bijko- rde hinder om de thuis- het vuur aan de sche- te leggen. Real Testa ft een zwakke verrich- weggegeven. Een bee- verwonderlijk na de wel succesrijke start! schien zit de terugkeer net de noodzakelijke gwijzigingen tot ge- van D. Loyez daar ■iets tussen. Op de zeer ,c Nivok Nieuwkerken. (dw) ire service, het snel en bid - O. Genk 3-1 tid - Achel 2-3 verdeeld succes is Ra- competitie inge leid. Na deze twee envolgende thuiswed- den zal het wel al weten het jn deze competitie reilen en zeilen. Het Ikwaliteit in beide ont- itingen was totaal ver- illend. Leek de aanpas- F (speriode in de ope- ismatch nogal langdurig sloeg het vuur vrij vlug e pan tegen het gere- leerde Achel. Olaerts erde nogal stroef en op verre na niet de le ploeg als vorig sei- i! Bij Rapid boterde het rankelijk niet veel beter: noest een fikse achter- id ophalen in de begin- gevarieerd aanvalsspel, de glasheldere kijk op het spel, kreeg noch het blok, noch de verdediging van de be zoekers enig vat. Lokeren was verplicht de hoge aan val te spelen maar meestal resulteerde dit in het blok van Bredene. Kortom, het lokale team was de meer dere en speelde vaak zijn tegenstrever in de verdruk king. Setstanden: 15-10 en 15-9. Indeslotsetzatereen kans in voor de Lokeraars: zij bouwden een moeizaam verkregen voorsprong stel selmatig op tot 5-9, mede door te verregaande non chalance bij de thuisspe- lers. Maar Real Testa speelde vrij krampachtig, kon op geen enkel ogenblik vloeiende combinaties op bouwen en Bredene kwam gemakkelijk op gelijke hoogte en ging moeiteloos tot 15-9 door. Een werkelijk vloeiend akterende kust- ploeg, op bepaalde momen ten met wervelende aanvals- akties, verdiende de ge waardeerde lof van ieder een. Bij Lokeren was vooral de receptie het begin van de volleybal zwakjes. Enkel T. Meersman blonk in ditspelonderdeel uit. Met de kern verdween L. De Cae (momenteel niet erg op dreef) ten nadele van D. Loyez! A. Van Raemdonck startte wel in de basiszes vangen door diezelfde De Cae. Volgend weekend staan er bekerwedstrijden op het programma. Ook Sigivok, nog steeds zonder P. Dierick, liet van zijn (thuis)pluimen tegen Assenede (1-3). Na twee overwinningen tegen de Waalse ploegen, had men een kleine hoop de succes reeks verder te kunnen zet ten maar de bezoekers za gen dit helemaal anders en deden zonder pardon hen de das om. Assenede was als geheel heel wat techni scher geschoeid, snediger in de aanval, gebondener in het ploegspel. Dit uitte zich vlug in de eerste set bij een 1-7 voorsprong die Sigivok bijna ongedaan maakte (9-10) maar toch moest in binden (10-15). In de tweede beurt maakte de bezoekende ploeg aanvan kelijk nog meer stukken (2- 12) maar Sigivok stak plots in een geweldige bui: in een korte tijdspanne zette het een onmogelijke in te halen achterstand om in een 15- 13 zege wat natuurlijk de nodige stimulans opbracht om verder te doen. Dit mis kwam Sigivok echter dat in de derde set een nieuwe zware achterstand opliep (1-7) maar nu niet diezelfde stunt kon opbrengen als in de vorige set (11-15). Ein delijk eens een beter gestart Sigivok in de laatste set (3- Gerrit Heyninck (ATB) voert een perjekte smash uit en maakt een setpunt, ondanks het verweer van het Temseblok (KLJ Temse-ATB St.-Niklaas 0-3). dw 0, 7-3) maar ook nu kon het uitgebluste lokale team het tempo niet meer aanhou den en ging de boot in met 10-15. Een beter uitgeba lanceerd Assenede streek verdiend de beide puntjes op. hb. BC Rapid Sint-Niklaas organizeerde een taartenslag welkom. Medewerkers waren er genoeg, (dw) set (2-6, 5-10) waarin het vlug slaagde (11-11) waarna nieuweling J. Flies (overgekomen van Turn hout) op zijn eentje de reste rende puntjes «uitblokte» (15-11). Zelfde scenario in de tweede beurt met grote achterstand voor de lokalen(1-5, 4-9), boven dien kreeg een nochtans Geld is voor een sportvereniging steeds uiterst secure P. De Wit het op de heupen daar Olaerts ar Asterix Kieldrecht zijn werkelijk in een totale off- Istrijd te Neerpelt zag day. Hoe anders verklaar je schoven worden naar dit de verdrukking waarin weekend, heeft Par- Mortsel zijn tegenstander Kruibeke zich door een steeds duwde. Zeker in de overwinning tegen eerste en tweede set waar I en leek de kentering een feit. Niets was minder waar want een plotse inzinking, een totale stilstand deden Mortsel weer in zijn kansen qeloven. Het kwam hele- De volleyballers van Rapid Sint-Niklaas. (dw) mei verder gehand- d in de top van de schikking. De bezoe- waren geen tegenpartij een ook al niet te best laf; de zwakste tegen- der die Kruibeke reeds m groeien stilaan naar de goede konditie om Ityballende meisjes uit Temse. (dw) een sterke thuisploeg zijn maal onverwachts terug, en ritme oplegde aan zijn op- won me^ 15-13 cijfers niet ponent, hen weinig of geen alleen de set maar ook de kansen gaf het tempo te wedstrijd. Een erg onkenne- breken (15-7, 15-8). In de lijk Sinda behalve de 3" laatste set verzette Sinda setis zijn aanhang een uiteindelijk de bakens: tot flinke revanche verschul- Dekampen kreeg. Naar 3-12 verliep alles gesmeerd digd. no ')ezoekende coach ons te vertellen moest hij minder dan vijf kern- lelsters missen! Mis- ilen wat overdreven de ploeg akteerde bijzonder zwak! De twee sets verliepen ileet in het voordeel de Kruibeekse dames: 8 en 15-3 duiden vol- Rapid Sint-Niklaas zette zich tot het uiterste in doch moest met zeggen de 2-3 de zege aan Menen laten, (dw) z'n service voortdurend op tuige de terugkeer van Ra- hem afstemde; hij werd ver- Pjd (13-13). Twee netfouten vangen door Kegels en dat van de plaatselijke aanval- bleek een goede zet; ge- Iers beslisten over winst en verlies (13-15). Onder im puls van een uitstekende P. Maes snelde het lokale team van bij de start van zijn tegenstander weg (5-0). Die achterstand kon een tam Olaerts nooit meer inhalen en sneuvelde bij 15-10. In de laatste set kwam het element «spanning» even om het hoekje loeren. Beide teams gaven mekaar geen duimbreed toe (4-5) tot Genk fiks uitpakte en naar een comfortabele 4-11 op rukte. Volgden hierop een twaalftal servicewisselin gen zonder scoren! Rapid vocht verbeten voor het ene puntje dat hen op weg moest zetten om Olaerts te rehabiliteren. Het lukte daarin wonderwel en won verdiend met 15-12. Ein duitslag: 3-1. De komst van Achel zou een betere waardemeter worden om na te gaan hoe ver de aspiraties van Rapid mogen reiken dit seizoen. En in deze partij viel er wer kelijk wat te beleven. De be zoekende ploeg schoot als een raket uit de startblok ken: dank zij een onstuit bare Claes speelde het Ra pid van het kastje naar de muur; het legde een erg snel tempo op waartegen de lokale ploeg nauwelijks kon optornen. Setuitslagen: 9-15, 5-15. Naar het einde van de tweede set toe kwam invaller Kegels op het ter rein en die zou de kentering brengen want, overschake lend naar het 1-5 systeem met enkel Muyldermans als spelverdeler, ging alles veel vlotter bij Rapid. De aanval lers kwamen beter aan hun trekken, de verdediging had de gevaarlijke Claes wat aan banden weten leggen. Kortom, de rollen waren to taal omgekeerde en was het Rapid dat de wet dikteerde. De 15-9 illustreert dit tenvol- le. Dat de St. Niklase ploeg over heel wat kampgeest beschikt, bewees het in de 4® set: een 4-11 achter stand, boog het om in een 15-12 setzege. Kwam die beslissende vijfde set waarbij de toeschouwers met volle teugen van geno ten hebben. Achel eta leerde prompt zijn mogelijk heden en rijke inhoud en liet vlug een 2-8 en 4-11 voor sprong aantekenen. Rapid kon meer moeilijk de juiste tegenzet vinden, maar na derde toch tot 9-14 Een tiental matchballen volston den niet voor een nerveus geworden Achel waarvan een opgejut Rapid profi teerde om in een laaiende sfeer tot 14-14 terug te ke ren maar begaf mede door een flater van de tweede scheidsrechter (14-16). Een sterke partij aan beide zijden wat belooft voor de verdere strijd! De erg talrijke volleybalaanhangers 300) zullen er wel bij varen. hb. VC Hades Temse-VTS Kortrijk 3-1 Hades Temse heeft tijdens deze wedstrijd nogmaals bewezen dit seizoen een vooraanstaande rol te kunnen vertolken in 3de nationale. - Hades startte met de vertrouwde baziszes zijnde Jef Tinck, .nae aan dat er van Luc Bosman, Luc Van Fraeyenhove, EtienneClaeys, Raoul ge wedstrijdspanning De Bock en Antoinc Hórn. 1?ÜP» l 6 i 'n De eerste set bleken beide ploegen sterk aan elkaar gewaagd (8-8). VTS kon even de bovenhand nemen (8-13), maar Hades kon gepast terugslaan (13-13). Na een spannende zij aan zij met verschillende setballen voor beide teams konden Oekend geklungel. Het de Kortrijknaren de eerste set binnenhalen: 15-17 (0-1). Ier dus maar beroerd uit jyeze eerste set duurde liefst 35 minuten! de thuisploeg die op de feep een vierde set kon In de tweede herneming nam om de ontketende Hadesplet- mijden (17-15). Sinda Temse het initiatief. Met snel wals te stoppen. De Tem- Niklaas liep zijn eerste en hoogstaand spel konden zij seaanvallen sneden doorheen terlaag op bij Mortsel, vrij vlug uitlopen (8-0). De de Westvlaamse defensie. Ha- Inu koploper werd (3-0). VTS-coach probeerde tever- des kon dankzij een knappe bezoeksters verkeerden geefs alle mogelijke middelen kollektieve verrichting de de set kon Lommei aan- mpen mede doordat 'daf meeknoeide met het deze set konden uitmaken met knappe 15-5 cijfers (2-1). De vierde herneming gaf terug hetzelfde spelbeeld als de twee voorgaande setten. Hadesblok verhinderde het inslaan van de harde smashen der grote Westvlamingen. De roodwitte bordjes in evenwicht brengen: aanvallers die goed werden 15-2 (1-1). Als enige scha- aangespeeld lieten de VTS'ers duwzijde tijdens deze set kun- geen schijn van kans. Met dui nen we de gele kaart van Raoul delijke 15-3 cijfers op het bord De Bock aanhalen. werd méteen een einde gesteld De derde spelperiode ging Ha- aan deze partij (3-1). des op zijn elan verder. Een De Temsenaars boekten alzo zeer goed roodwit Temseteam hun tweede opeenvolgende kon weerom een mooie voor- overwinning. In tegenstelling sprong bijeensprokkelen. Het tot wat de cijfers laten ver- snelle spel van de scheeps- moeden was VTS geen «mee- bouwers sneed de VTS-boys pakkertje». De Westvlamin- de benen af (6-0). De Kortrijk- gen produceerden mooi vol- naren gaven zich echter niet leybal en gaven zich op geen gewonnen (6-3). Een goed enkel moment gewonnen. Dat geïnspireerd Hadesteam kon Hades het tegen deze gerouti- de voorsprong terug uitbou- neerde ploeg kon rooien wijst wen (12-3). Er waren nog twee op een merkelijke vooruit- rotaties nodig vooraleer de gang. Het Hades van tijdens de roodwitten van coach Veraert voorbereidingsperiode dat ie dereen reeds verder zag weg zakken is plots uitgegroeid tot een volwaardige ploeg die met kollektief hoogstaand spel vriend en tegenstander blijft verbazen. De goede uitslagen van de laatste weken bracht eveneens mede dat er terug een grote schare supporters was afgezakt naar de sporthal die Hades te rug naar de overwinning skan- deerden. Er heerste weerom de sfeer van in de grote dagen. De reserven verloren hun wed strijd met overdreven 0-3 cij fers. Het ging weer veel beter in deze ploeg die tegen de ge routineerde VTS'sers een aan gename, partij volleybal speelde. Setstanden zoals 18- 20 (na liefst 34 minuten), 10- 15 en 13-15 bewijzen dat de ploeg een flinke repliek gaf. Voor Hades speelden hier Tony Veraert, Dirk Verbrae- ken, Rony Martens, Patrick Luc Van de Velde (Temse) klopt onhoudbaar door het Genkse Losa, Danny Lijssens en Dirk blok Temse-Genk(dw)

De Voorpost | 1979 | | pagina 33