1 A. ST.-NIKLAAS BLIJFT IN KOERS EN VK AALST ALLEEN LEIDER MET EEN G-LENING KUNT U ALLES EN NOG WAT BETALEN. Temse dames: veelbelovende V.C. Temse: vier op vier Generale Bankmaatschappij uw bank VOLLEYBAL- KLUBS AANDACHT SSSnMM .«n §2 ASMMWRt •f ffSHl*®:?!. •Wr-hmWM MHl IKttMMMS, "tg Mn m iitrias IVWMNMMP ,-f mmmmmmmiimm handen af (15-S toeschouw overw 30 - 9-11-1979 - De Voorpost Men komt het niet alle dagen tegen dat een ref bij het afstap pen van een scheidsrechtersstoel ergens met een lichaams deel blijft aanhaken en daarvoor zo'n kwetsuur oploopt dat hij dringend naar een hospitaal moet gereden worden om er een operatief ingrijpen te ondergaan. Dat overkwam de Geraards- bergse fluitenier Luk Van de Pontseele, aangeduid voor de semi-topper in eerste provinciale tussen VK Aalst en runner-up Moerbeke. Beide ploegen namen elk een set voor hun rekening al viel het duidelijk op dat de bezoekers met veel entoesiasme aantra den en niet in de «mood» waren om veel geschenken te geven. In de vierde beurt trachtte Aalst nog een remonte te besluiten doch sneuvelde op 9-13. Bij de 2-2 gebeurde dan het hierbo ven beschreven incident en be steeg tweede scheidsrechter Bockstael het spreekgestoelte. Was zijn optreden als sekon- dant verre van berispelijk, zijn leiding als hoofdscheidsrechter was dan weer voor geen dis- kussie vatbaar zodat er aan de overwinning van Aalst geen smetje kleeft. In die laatste set liep Aalst vlot uit tot 8-3 en leidde via 14-4 naar een pro bleemloze overwinning Set standen in deze wedstrijden waren 15-8, 8-15, 15-10, 12- 15 en 15-5. Tijdens de midweek haspelde VK Aalst een oefenwedstrijd af bij een leider in vierde nationale namelijk Nova Schaarbeek en won er met 2-3. Toch wel een aanwijzing omtrent de sterkte van de Aalsterse blauw-witten. Heel wat minder spanning was er bij de topper tussen het on geslagen K. Temse en A. Sint- Niklaas. De ATB-ers moesten hun laatste kans grijpen, om niet (voorlopig?) uit de wielen te worden geslagen van de twee leiders VK Aalst en K. Temse. Die kans om toch minstens weer bij Temse te blijven heb ben ze zich niet laten ontglip pen. Voor een ruime publieke belangstelling was Sint-Niklaas het best uit de startblokken en leidde via 1-6 naar 5-13. Een plaatselijke reaktie bracht wel 9-13 op het bord doch koördi- natiefouten bij de thuisploeg maakte het voor de bezoekers uiterst gemakkelijk. De tweede set was de meest spannende uit de partij en zoals ook achteraf bleek, de beslissende Aanvan kelijk leidend met 7-11 moest Sint-Niklaas wat gas terugne men waarvan de thuisploeg dankbaar gebruik maakte om terug te komen tot 12-11Weer enkele vergissingen lagen aan de basis van setwinst voor de bezoekers. De laatste beurt was dan nog een loutere formaliteit en eindigde met 1-15 nadat Voor de eerste maal trad Temse ook aan in de sport hal in Tielrode en mocht daarbij op flinke belangstel ling rekenen. Hasselt kon met 3-1 cijfers huiswaarts. De setstanden waren: 15-10; 17-15,11-15 en 15-9. De Limburgers, die drie. tot zelfs viermaal per week oefenen toonden wel een sterk basiszestal, maar de wisselspeelsters vielen zwak uit. Zij hadden dit kampioenschap voorbe reid, vooral in eigen midden en waren niet zozeer hun kerend naar tomooien. Zij loerden wel met een video recorder concurrerende ploegen af, maar tegen Temse scheen het nog niet efficiënt te werken. In tegenstelling met Hasselt had Temse reeds heel wat tornooien gespeeld. Hun ruime kern laat ook heel wat vervangingen toe zonde dat het geheel daaronder te lij den heeft. De ploeg is rijk aan speelsters als Trui Van Severen, Lieve Van De Vel de, Godel Melis, Chris Kup- pens, Lieve Heyman, Leen Schoenaerts, Olga Kockel- bergh, Buys, Marie Christi ne, Hoogewijs, Kristien De Clercq en Noëlla De Cau- wer (nu terug na een kwet suur). Ondertussen hoopt men nog steeds dat de uitspraak Volleybalklub Stekene. (dw) Temse aan zijn eerreddertje kwam bij een 0-1 stand in het voordeel van de bezoekers. Setstanden: 9-15, 14-1 en 1-15. Aan de kop van het klas sement staat nu VK Aalst alleen aan de leiding gevolgd door A. Sint-Niklaas, K. Temse (indien het zaterdag wint van Kang. Aalst) en Zulte. Het blijft goed gaan bij Zulte dat nu Beveren geen schijn van kans verstrekteMet een 3-0 en setstanden 15-13, 15-7 en 15-10 was het varkentje wel gewassen. Beveren haalde tij dens de eerste set een 7-0 ach terstand op tot 10-10 doch kon toen niet meer wedijveren met haar talentvolle tegenspelers. Bazel blijft maar zitten met die ene overwinning dat het be haalde op de openingsdag bij Destelbergen. Nu moest het het hoofd buigen tegen nieuwko mer Geraardsbergen dat in Ba zel een erg moedige partij speelde en hei initiatief niet schuwde. Nadat Geraardsber gen de openingsset voor haar rekening nam sloeg Bazel terug en leidde zelfs met 2-1Iden tieke cijfers aan de eerste set betekende de gelijkmaker voor de bezoekers die in de ultieme beurt met 8-7 cijfers het initia tief moesten laten aan de thui sploeg doch nadien via 10-13 en 12-13 zegevierend eindig den. Sets waren: 10-15,15-10, Voor de Temse dames werd het dit weekend een weer zien met de competitie. Niet minder dan twee wedstrij den stonden op het programma. De wedstrijden ston den in het teken Temse - Limburg. De kalenderopstel ler had eerst Hasselt en dan Houthalen tegenover de Temse dames geplaatst. Deze aangelegenheid heeft Temse niet laten liggen om reeds met open kaart te spelen. Hasselt dat samen met Temse de jongste bekerfinale speelde en steeds een moeilijk te bekampen club is moest nu op een overtui gender manier een kloof laten tussen hen ten Temse. die de overgang van Carla Anciau moet bekrachtigen spoedig en gunstig uitvalt. Hun tweede wedstrijd in Houthalen werd een ge makkelijker hapje 8-15; 8-15 en 4-15 (0-3). On danks dit ruime verschil moesten de scheidsrech ters het daar ontgelden we gens het veelvuldig fluiten van foutieve balbehande lingen van de thuisdame- tjes. Zaterdag tegen Eupen Vorig seizoen was dit de wedstrijd waar Temse een grove steek liet vallen om beslag te leggen op de titel. Die wedstrijd staat nog hel der in het geheugen van de Temse dames. Met 1-3 ging toen de zon onder. Eén van de toonaange vende speelsters in die Eu- pense ploeg was Carla An ciau. Met passen om dui men en vingers af te likken bediende zij haar omrin gende speelsters, die voor de afwerking zorgen. Zij is er nu zaterdag niet bij. Be trokken speelsters wil im mers naar Temse komen maar hiertegen verzet Eu pen zich. Naast de strijd voor Carla zal zich zaterdag een strijd op het terrein afspelen. Wie trekt dan de touwtjes naar zich toe? S.A. 15-12, 10-15 en 12-15. Geraardsbergen verdiend een spannende wedstrijd die noch tans te veel laagtepunten had om werkelijk het predikaat «uit stekend» te kunnen dragen. Kangoeroes Aalst blijft door het noodlot achtervolgd. Het moest al enkele weken tot ver vangingen wegens kwetsuren overgaan, verloor nu in de tweede set bij een 4-4 stand ook nog spelmaker Willy Swa- lens wegens spierscheur en stond in de derde set met drie juniores op het terrein. Na een eerste en ontgoochelende set (15-6) speelde het goed mee tot het ongeluk met Swalens. De jeugd deed het dan goed in de derde beurt doch miste de nodige routine om in de derde beurt de 16-14 te vermijden. Tenslotte vermelden we nog de tweede zege van het seizoen van J Zele dat won op Destelbergen. (1-3) In tweede provinciale blijft Steendorp in goeden doen. Het had nu weinig of geen proble men met een toch tegenvallend Stekene en won met 3-0. Sp. Zele haalde bij Lovendegem haar eerste zege van het sei zoen. Baasrode zette zich ge makkelijk door tegen Elversele en moest nooit diep in het krachtenarsenaal gaan om 3-0 cijfers op het bord te krijgen. Kukl. Aalst zette alle registers open en won tegen het gerouti neerde Denderwindeke met 3-0. Derde provinciale zetten we in met de 3-2 nederlaag van Kallo op het terrein van Gent. Kem- zeke zette zonder moeite het zwakke Zelzate met 3-0 opzij terwijl K. Zele 3-0 haalde tegen Aalter. Na een mindere start (twee nederlagen) hebben ze zich schitterend herpakt en wonnen de volgende drie par tijen met vlotte cijfers. Lede had het erg moeilijk tegen Ga vere (1-3) terwijl Wichelen zijn derde thuisnederlaag liet nu tegen Eine met 0-3. Het wordt echt dramatisch voor Wichelen dat tijdens de openingswed strijd wel twee sets veroverde doch nadien steeds bot ving. Verrassende nederlaag van Schellebelle in vierde. Het ge beurde-op het dorp van Berlare waar de plaatselijken met 3-2 aan het langste eind trokken en hierdoor hun positie gevoelig verstevigden. Hofstade won met 2-3 op het terrein van TT Ninove. Het B-team van Kang. Aalst speelde twee moedige sets bij Hemelveerdegem (13- 15 en 18-10) doch ging nadien fysisch de mist in (15-5 en 15- 6). In de D-reeks werd het een dagje voor de thuisploegen. Op uitzondering van Lokeren B - Temse B, waar de thuisploeg met 3-T won werd het voor de rest allemaal 3-0. Belsele- Kemzeke werd een maat voor niets voor de Kemzeekse vete ranen. Waasmunster zette zich vlot door tegen Sint-Niklaas terwijl Sint-Pauwels geen pro blemen had met Eksaarde Bij de dames blijft groen-wit Berlare maar de eerste zege na streven. Het deed erg veel moeite om Oudenaarde te kloppen doch geraakte niet verder dan vijf sets. In de vijfde beurt waren de bezoekers beter aan het net en eindigden met winst 2-3. Stekene is na drie wedstrijden zonder nederlaag plotseling in een zakje gevallen. Vorige week thuis tegen L Gent, nu bij een andere Gentse ploeg NS Sint-Amandsberg werd het een 3-1 nederlaag. A Sint- Niklaas doet het al niet beter. Bij Zomergem kreeg men een Piessens en Meersman blokken de bezoekende smash af Gillis-Waas-Assenede 1-3). (dw) 3-0 te slikken. Sint-Gillis Waas laat de oude glorie wat herle ven. Er is inderdaad niet veel «stoef» op bij de Wase meisjes die gelukkig de betere waren van Watervliet en met 3-1 twee belangrijke punten rijker wer den. In tweede provinciale was G. Dendermonde op 45 minuten klaar met het karwei. Het klopte De Klinge met 3-0. De grens- meisjes startten nochtans goed in de eerste set (1-6) doch bij 9-9 was alles te herdoen. In de tweede beurt was alles vrij snel geregeld. Via een 8-4 werd het vlot 15-7. Geen problemen in de vijfde beurt waarin De Klinge de eerredder haalde bij 11-0. (15-1). Josée Claessen was de grote figuur bij Dendermonde. JZele was te sterk voor Zelzate (3-1en blijft vooraan postvat ten. Lokeren blijft op haar elan verder gaan en klopte nu A. Waarschoot met 0-3. Ook een probleemloze zege van Baas-, rode tegen Bazel (3-0) dat dui delijk veel pluimen is verloren. In derde provinciale was Hof- stade te sterk voor nieuweling Borsbeke (0-3) en zette Leb- beke Geraardsbergen met veel moeite opzij. De bezoeksters leidden na twee de sets met 0-2 doch onder impuls van Carole Segers sloeg Lebbeke verras send terug. De derde beurt ging het via 7-1 en 13-5 naar 15-7 terwijl de gelijkmaker met dito cijfers werd bereikt. In de vijfde beurt leidde Lebbeke aanvanke lijk met 4-0 doch Geraardsber gen sloeg terug (4-4). T bleven beide ploegen mekaar gewaagd. Toen ste Lebbeke een gevatte die 15-9 en winst Oudegem stonden de lijke meisjes en Kang. het veld. De thuisploeg eerste set met 1-6 doch de tweede aan de meisjes laten. Oudegem nu het initiatief in stond het niet meer af 15-1). In de B-reeks won L. Niklaas met 3-0 van Stekei en speelden Melsele en Nie kerken een opgemerkte 2 en veertig minuten match die uitliep op een zege van de bezoekers. 15-8, 15-17, 15-9, 14- 13-15 kregen de waarvoor hun geld. De lijke coach Coppens Zag geel karton. Jenny De en Jenny Vermeulen sele. Landman en Van landt bij Nieuwkerken uitblinksters. Waasmunster maakte de dames een goede beurt, werd een 3-0 winst tegen tweede provinciale deerde V. Sint-Niklaas zeke tenslotte had geen jes nodig om te winnen B-ploeg van nationaler Temse en won met 3-0. De hoogopsringende bezoekende nummer 15 geraakt niet voor bij de Temsenaars Van Severen en Van de Velde (Temse-Genk 3-D- (dw) Het VC Temse herenteam maakte op aangename ma nier kennis met de nieuwe competitie. Door hun wed strijden twee op drie dagen, allen te winnen, zetelen zij in een mooie startpositie. Overpelt was de eerste klip om te omzeilen, het werd ook de moeilijkste. Na een vlotte start, in de eerste set, die Temse met 6-15 won, kon Overpelt gelijk komen ondanks dat één van hun spelers, Maris, een rode kaart voor ogen kreeg: 15-13. Nadien zou eerst Temse en slissende vijfde set de ploe- dan de thuisploeg nog een 9en rnoest scheiden. Deze set winnen zodat een be- beslissingsronde was adembenemend, Overpelt dwong 5 matchballen af, maar zag zich op de valreep nog gestuit door een wils krachtige eindjump van Temse. Met 17-19 (2-3) eindigde deze marathon volleybalwedstrijd. Zaterdag traden de jongens van trainer coach Pincé aan voor eigen volk in de sport hal van Tielrode. Aan de overzijde van het net stond Oleaarts Genk. Vorig sei zoen knap spelend, maar nu door de transfers toch enigszins verzwakt, wat niet wil zeggen dat de Genke- naar zich gedwee in het ver lies lieten spelen. Verbeten vochten zij voor de punten. De bezoekers maakten dankbaar gebruik van een traag op toeren komende Temse ploeg: 3-10. Maar eens de kadans gevonden kon zelfs die achterstand Temse niet hinderen om met 15-13 de eerste set te winnen. In de tweede set draafde Temse rustig door en won met 15-7. De derde set was een nek aan nek gevecht waaruit Temse als overwinnaar naar voor trad: 15-13 (3-0). Het zestal voor Temse dat geruime tijd tussen de lijnen bleef was: Mare Hofman, Luc Van De Velde, Gilbert De Lamper, Benny Hey- ninck. Ludwig Van Hecke en Erik Bosserez. Ook het reserveteam smashte reeds twee over winningen bij elkaar, zodat de opvolging van A spelers in het verschiet ligt bij een mindere conditie of kwet suur Hier zijn de pionnen Het zestal voor Temse dat geruime tij tussen de lijnen bleef was: Mare Hofman, Lamper Benny Heyninck, Ludwig Van Hecke en Erik Bosserez. Ook het reserveteam smashte rees twee over winningen bij elkaar, zodat de opvolging van A spelers in het verschiet ligt bij een mindere conditie of kwets uur. Hier zijn de pionnen: Patrick Aets, Paul Van Hoeyweghe, Luc Coppieters Filip Vermeulen en twee spe- Dit weekend reist naar Achel. Een team eveneens nog geen laag kende. Het won Rapid Sint-Niklaas en ne. Hopemijk orkestreert seur Benny Heyninck team naar een de opeenvolgende ning. Nogal wat belangstelling voor de volleymatch tussen KLJ Temse en ATB Sint-Niklaas sporthal te Tielrode. (dw) Volleybalklubs uit het Aalsterse, Dendermondse en het Waasland die in de provinciale afdelingen aan treden en wensen dat hun verrichtingen worden opgenomen in de volleybalrubriek worden verzocht kontakt te nemen met onze medewerker Gilbert De Pauw op tel. 052-21.21.69. Dit geldt uiteraard al leen voor de wedstrijden van senioren heren en dames. Voor de jeugd kan men terecht bij onze verantwoordelijke van jeugdsport. De Sportredaktie bouwgrond, auto's, meubelen, verfraaien van de woning, belastingen, bijzondere kosten, enz... voordelige voorwaarden een onmiddellijke beslissing voorbeeld:... G-lening 150.000 F - duur 42 maand, u betaalt 4.426 F per maand en bespaart 14.490 F (wettelijk tarief) G-lening 300.000 F - duur 42 maand, u betaalt 8.763 F per maand en bespaart 27.720 F (wettelijk tarief) Vraag inlichtingen in ons G-Bankkantoor 3939KB

De Voorpost | 1979 | | pagina 34