XV Okapi houdt stand tot na de rust r De beste ploeg verliest EERSTE NEDERLAAG LEIDERS GEKLOPT TWEEDE HELFT MAAKT HET VERSCHIL Basketbalkalender jul WEER MET EEN PUNT VERSCHIL Jeugdzonden Baas in alle lijnen Bevordering TWEE UITSLUITINGEN 32 - 9-11-1979 - De Voorpost Erembodegem V.Q.S. Ronse BBC Erembodegem, die zijn klacht bij de bondsinstanties, IV. Mde verloren wedstrijd op CIBO Zele, ontvankelijk ver klaard zag en alzo de verloren wedstrijd met forfaitcijfers won, kwam hierdoor ongesla gen alleen aan de leiding. Het heeft onmiddellijk ervaren in het topduel tegen V.O.S. Ronse dat een leider ook kan 'ijden. ?eker en vast kan de thuisploeg i/erontschuldigingen inroepen /oor deze nederlaag. Aan de 12' in de eerste helft, kwam iopspeler Eddy De Wolf, zwaar ten val, na een hard kontakt met V.O.S.-pivot Pintelon. Hij diende ter verzorging naar het ziekenhuis overgebracht, waar gevreesd werd voor een be kkenkwetsuur. Carlos Corthals had voor zijn topscorer, die tot op heden steeds goed was voor gemiddeld 30 punten geen evenredige vervanger op de bank en berustte dan ook vlug in zijn lot. Kwam daarbij dan nog de fan tasierijke arbitrage van de he ren Martin en De Graeve, die doorgaans in het nadeel van de lokalen uitviel en meteen is de eerste nederlaag van de Erem- bodegemjongens verklaard. Dat BBC Erembodegem de laat ste weken ook een beetje in de euforie leeft van «wij zijn on- klopbaar» is een feit. Het gaat immers te gemakkelijk. Doch als men tegen een V.O.S Ronse speelt, dan ondervind men snel de harde waarheid. Reeds drie weken achtereen volgens daalt de spelkwaliteit onder het normale peil, en toch werd gewonnen. Aan coach Carlos Corthals echter om zijn ploeg terug mentaal te hervor men, wat zeker geen sinecure zal zijn, nu hij het moet stellen zonder fantast Eddy De Wolf. Hopelijk kan hij vlug terug op zijn topspeler beroep doen. De KBBB steekt echter Erem bodegem reeds een helpende hand toe. Dit onder vorm van Serae Van der Burght, de voor Leeuwerik Lede spelende vleu gel, die zomaar midden in de ■kompetitie naar Erembodegem overgeheveld wordt?? Dus on danks de negatieve klank uit de wedstrijd, toch een positieve voor de toekomst. Wat de wedstrijd tegen V.O.S. Ronse betreft, werd het een hardnekkig betwiste partij, met de thuisploeg gedurende 10 minuten aan de leiding 17-14 met het duo Peter Praet-Eddy De Wolf als schutters, maar met Bert Van Liedekerke weer in een onweersbui 0-8. Het ho- gervernoemde uitvallen van Eddy De Wolf bracht echter ommekeer voor de bezoekers. In geen tijd kon V.O.S. onder impuls van J.P. Gerardi (17 p. in de eerste helft) en J.P. Man- guette uitlopen tot 25-33 bij de rust. René Tas, ingekomen voor de gekwetste De Wolf zette zijn negatieve serie uit de eerste pe riode verder van een 0-6 met een 0-5. Alleen Peter Praet, vo rige week tegen Haaltert, in een off day, bewees dat hij het echt kan. Met 26 punten werd hij topscorer van de wedstrijd, doch alles kon hij ook niet rooien. J. Manguette nam de schuttersrol van de inmiddels uitgevallen Gerardi over, doch op vijf minuten van het einde kwam Erembodegem nog éénmaal opzetten tot 8 punten. Enkele dubieuze beslissingen, die zelfs op de bezoekende bank aanleiding gaven tot dis- kussie, van de scheidsrech ters, gaf echter Ronse meer dan waar het recht op had. BBC Erembodegen.: Willy De Mangeleer 12, Peter Praet 26, Yvan Triest 7, Guy Cobbaert 2, Eddy De Wolf 8. A.V.R. The Tower Aalst 92 Breydelboys 71 Na eerder onverwachte neder lagen tegen Vlierzele en Schel- dejeugd Temse heeft The To wer Aalst met een klinkende overwinning, tegen het tot op heden ongeslagen Breydel boys, zich opnieuw in het zog van de leiders genesteld. Zowel in rebound als op technisch en taktisch vlak werden de leiders gedomineerd door een thui sploeg voor één keer hun repu tatie waardig. Onder impuls van Luc De Troyer verwierven de lokalen vrij vlug een 11-7 voorsprong (6'). Deze achttienjarige die bij de scholieren ooit eens een tachtiger op zijn naam bracht, werd de figuur van de wed strijd. In verdediging beheerste hij de rebound en in de aanval was zijn shot 9-16 en 2 op 4 vrij- worpen moordend voor de Sint-Niklase leidersploeg. Nochtans reageerden de be zoekers hardnekkig via Pau wels (13-13), doch verder ge raakten zij niet meer. Alhoewel bij de thuisploeg toppers als Dirk De Schaepdrijver en Her man Labaye in de aanvangsfase hun draai niet vonden, respek- tievelijk 0-4 en 0-3 evolueerde onder umpuls van de jeugdige De Troyer de stand naar 27-17. Wanneer ook Herman en Dirk de weg hadden gevonden, stond er op het lokaal meester schap qeen maat meer. Ook de aan oe 14' ingekomen Luc Brijs maakte zich onmiddellijk ver dienstelijk, door met een enig mooie assist, Dirk De Schaepd rijver in de mogelijkheid te stel len, de maximum voorsprong uit de eerste helft op het bord te zetten. 32-19. Bij de bezoekers werd echter Benny Dhooghe veel te lang op het terrein ge houden. Met een passieve 2-1 shot kon zijn verdedigend la beur niet opwegen tegen een losgebroken thuisploeg. Kwam daarbij nog de enkelkwetsuur van Moens, die zich na een rampzalig begin 0-4, enigszins aan het hervatten was met een 2-3, zodat Breydelboys gehan dicapt, de tweede periode in ging 42-31. Luc De Troyer met 4 streepjes achter zi|n naam, deed het in defensieve stelling wat voor zichtig aan, zodat Bonnaerens enige vrijheid kreeg, doch leefde zich ten volle uit in de aanval. Alvorens zijn vijfde overtreding te begaan, zette hij met een 4-4 de lokalen op ro zen. Onder welverdiend ap plaus ging hij aan de 10' van het terrein. De bezoekers schakel den over naar manverdediging doch dit bleek alleen maar olie op het vuur te zijn van de thui sploeg Met mensen als Mare De Neef, Dirk De Schaepdrij ver, Luc Brijs en Ludwig Van Der Borght, uitstekend in hun split-the-post beweoinaen. be tekende dit de doodsteek voor de gasten en in één ruk ging het naar 75-73. Bij Breydelboys was alleen Bonnaerens en Pauwels nog aktief. De overige coach Water schoot incluis, hadden reeds lang begrepen dat de wedstrijd gespeeld was. Wanneer dan ook Bonnaerei.s zijn fatale vijfde fout maakte was de wed strijd meteen gespeeld. Een globaal sterke prestatie van BBC. The Tower, die afwerkte tegen 53 procent van 37 op 70 shots en 17 op 31 vrijworpen omzette, tegen slechts 37 pro cent of 28 op 76 shots en 14 op 21 vrijworpen voor Breydel boys. BBC The Tower Aalst: Dirk De Schaepdrijver 27, Rudy Caud- ron 2, Herman Labaye 14, Luc De Troyer 20, Luc Brijs 15, Ludwig Van der Borght 10 en Mare De Neef 4. BBC Breydelboys Sint- Niklaas: Vonck13, Dhooghe 4, Maes 4, Van Damme 14, Bon naerens 18, Pauwels 16 en De Beleyr 2. FRESH-AIR - OKAP1126-105 Het was vrij lang geleden dat Okapi nog voor een bomvolle zaal had gespeeld. Dat gebeurde in de kon- frontatie met het tot dan toe ongeklopte M.P. Meche- len. De talrijke kijkers waren naar de Jules Heremans- zaal afgezakt echter niet alleen om een der beste ploe gen van het ogenblik aan het werk te zien, maar ander deels ook om de nieuwe Okapi Amerikaan Mare Hey- more te bekijken. Deze kreeg in de wedstrijd liep naar 36-18 zoaai men al vroeg de Aalsterse aan- het ergste vreesde voor de hangers op zijn hand. Hij Aalstenaars. Deze zouden was immers vrij beweeglijk, echter het evenwicht her- slagvaardig en veerkrachtig stellen vooral dan langs en was ook goed voor meer Taylor die onzeggens niet dan twintig punten. De Aals- faalde vanop de vrijworplijn. tenaars bleven dan ook in Het werd 46-41Maar bij de de match tot in de laatste rust keek Aalst dan tegen tien minuten, maar moesten een dertienpunten achter- dan toch stoomaf blazen om stand a^n (57-44). Maar de dat vooral Murphy nog match was niet gespeeld, moeilijk te stuiten was. Okapi 'dat hard werkte Okapi werd dus zeker niet kwam oppieuw terug 77-72. op een hoopje gespeeld en Dan was echter de school had de niet geringe ver- uit en de Brusselaars ste- dienste dat het de spanning yenden rezoluut naar een vrij lang onderhield. Er was nog afgetekende overwin- naast de goede prestatie ning. van Taylor, de Aalsterse De doelpunten: Elias, Ibens topscorer, ook een goede 9-6, Taylor 21-18, Minnobo verrichting van Heymore en 6-16, Heymore 14-9, van een onvermoeibare Schorreel 4-2, Corthals, Schorreel. Zondag werd Lievens. Zaterdag speelt Okapi dan bij Fresh Air ge- Okapi in eigen zaal tegen klopt. Onperkelijk was Rimelago Aarschot. De daarbij de het meer dan ploeg die men zowat de re- honderd punten tegen de velatie'van deze kompetitie topploeg inschreef. Waar- kan noemen. Vooral de van het leeuwenaandeel Amerikaan Kropp maakt het opnieuw voor Taylor (39), goede weer bij de toekom- terwijl ook Heymore en stige tegenstander. Men Minnebo hun duit in het mag zich dus aan een aan- Aalsterse zakje deden. Ook trekkelijke wedstrijd ver- nu bleef Okapi tot na de wachten, bovenop een kampwisseling in koers. Het spannend verloop moet was nochtans zo dat het in kennen. Want het wil ons de eerste periode een in- voorkomen dat Heymore drukwekkende achterstand wel degelijk een aanwinst was gezet. Het was naar zal betekenen voorde Aals- voorsprong geklommen in terse formatie, en een steun de beginfaze van de match, voor Talybor. Aan de ver- Maar na de 4-6 verhouding wachtingen van dit Ameri- van de «ouverture» liet de kaanse duo kan Okapi zich thuisploeg een 11-0 note- optrekken, ren en meteen was ook J.V.H. Fresh Air gelanceerd. Het -V Danny Schoreel links) gaat skoren voor Okapi tegen Mechelen (eddy) Tfc Bomem 88 Cabr. Zele 72 In de eerste helft konden de be zoekers zij het dan eerder moei zaam gelijke tred houden met Geranimo. Langs hun grote jongens Smet en De Wit liep de thuisploeg uit tot 20-10 aan de 8® minuut. De bezoekers had den hun verdedigingsysteem gekoncentreerd rond Smet en Jansegers. Coene kon Janse- gers aanvallend in bedwang houden maar Smet kwam beter aan zijn trekken. Cabrita kreeg zijn eigen aanval niet vlot en Van de Velde en Coene konden proberen er vaart in te krijgen, maar het was Hollants die er voor zorgde dat aan de rust nog alles mogelijk was: 32-32. In de tweede helft begon Gera nimo langs Christiaens en Smet met een 11-0 en als Pauwels ongrijpbaar werd voor de Zeelse verdediging ging de score in één ruk naar 57-38. aan de 10® minuut. De Wit liet zich niet onbetuigd en Van de Velde kon afstand houden en het verschil tot 20 punten be perkt houden. Bij de bezoekers kwam er te weinig gevaar uit van de grote jongens en het was pas in de slotminuten dat Famaey de verliescijfers nog wat kon drukken. Punten: Ger. Bomem: Pauwels 2-23, Christiaens 0-4, Janse gers 2-2, Smet 14-10, Kennis 2-5, Dewit 6-12, Van den Broeck 6-0. Cabrita: Moens 4-0, Geens 6-4, Famaey 6-12, Hollants* 8-2, Van Hassel F. 2-1, Van Damme 0-6, Van de Velde 6-13, Deprez 0-2. BENO Vlinders Buggenhout - Deinze: 58-67 In de eerste helft was de jonge thuisploeg zeker niet de mindere van de meer er varingrijke bezoekers. Na 15-17 kon Deinze met af standschot vanop de vleu gels uitlopen tot 17-28, De Smet en inzonder scholier Brusselmans replikeerde onmiddellijk zodat aan de rust 32-31 op het wedstrijd blad stond. In de tweede helft stond De Smet te afge zonderd bij het afwerken, zodat Donza de jeugdzon den van het Vlinders vijftal kon te baat nemen om een tiental punten voorsprong te nemen. De ploeg van coach Sisse Van den Steen lag niet onder qua spel maar faalde bij het afwerken en de 8 op 28 vrijworpen geven daar het beste beeld van. Mits wat meer precisie aan de vrijworplijn, zat er meer in dan een 9 punten neder laag. Punten: Van den Breen, Van den Berghe 4-1, De Smet 17-10, Brusselmans 9-4, Van Gucht 2-4, Weets 0-3, De Bondt 0-4. Beno Tissac Gill and J - Wevelgem 80-82 De thuisploeg schijnt de laatste weken de goede ka- dans te pakken te hebben want de stap naar 4e natio naal is blijkbaar irteerd. Zonder verpinken zette Ver- braeken van bij de start orde op zaken en waar Wilfried Aerts 4 gouden assists uit de mouw schudde stond heel vlug 12-8 op het scorebord. 1e Afdeling mannen: 20.30 u (10.11): Okapi Aalst - Rim. Aarschot. 3e Afdeling A: 20.15 u (10.11): Hermes St. Niklaas - Kontich 20.30 u (10.11): Oxaco Osiris Denderleeuw 4e Afdeling A: 11 u: Wevelgem - Wasocub Waasmunster 20.30 u. (10.11): Linkeroever - Tissaco Niklaas 18 u: Cabrita Zele - BCS 23 1e Afdeling vrouwen: 16.30 u: Destelbergen - DBC Aalst 1e Provinciaal Vrouwen: 15.30 u: Melle - Aurora Zele 15 u: Hans bee - Lokeren 2e Provinciaal vrouwen: 10.30 u: Melsele - Laarne 10.30 u: Buggenhout - Akron Ronse 10.30 u: Lede - Eine 10.30 u: Legia Gent - Pfaff Beveren 1e Provinciaal Heren: 20.30 u (10.11): Hemaco Dendermonde - Panters Baasrode 20.30 u (10.11): Eenhoorn Bazel - Falco 20.30 u (10.11): Silaba Zelzate - Erpe Mere 20.30 (10.11): Dole Beveren - Deinze 17 u: Haantjes - St. Niklaas 2e Provinciaal A: 11 u: Velzeke - Breydelboys 20 u (10.11): Melle - Lede 11 u: Bavo Moerzeke - Grambergen 11 u: Evergem - The Tower 11 u: Rubac - Vlierzele 15.30 u: Scheldejeugd - Lokeren 3e Provinciaal A: 20.30 u (10.11): Eksaarde-Cibo Zele 11 u: Sp. Temse - Buggenhout 10.30 u: Donza - Haaltert 19.30 u: (10.11): Melsele - Erembodegem -f f De nieuwe Okapi-Amerikaan Leymon in aktie. (eddy) Aurora Zele - Sgolba: 56-31 De Zeelse meisjes, hadden tent in verdediging en De hun nederlaag bij leider Si- Graeve - Van Boxtael wa- piba goed verwerkt en ze ren in de laatste 20 minuten kwamen tegen Sgolba Alter de produktiefste Zeelse gemotiveerd op het terrein, meisjes, met een hulpje van met de bedoeling een DeVuyst. Voor coach Vinck goede plaats in de klasse- waren er dus geen proble- ring veilig te stellen. In de eerste waren het voorname lijk De Roover en De Lint- decker, die het verschil maakten en aan de rust met men om zijn team naar een vlotte zege te leiden. Punten: Van Acker 4-2, De Roover 10-5, De Lintdecker 6-0, De Vuyst 0-2, De 29-18, was de thuisploeg op Graeve 4-8, Van Boxtael weg naar de overwinning. 5-7, Vander Haeghen :-3, Langs Van Acker - Van der Flies O-O. Haeghen bleef Aurora at- Beno Kapitein Segers van de be zoekers verstond het echter zo niet en samen met spel verdeler Delaere werd een 14-20 voorsprong opge bouwd. Een losgebroken thuisploeg beet echter moedig van zich af en kon met een gave prestatie van Luk Aerts voor40-37 rustcij- fers zorgen. De tweede helft zal nog lang in het geheu gen van de thuisploeg blij ven rondhangen. Was Gill and J werkelijk outstanding dan was het vooral motor Marin die samen met Wil fried Aerts voor een grootse prestatie zorgde. Luk Aerts knipte alle rebounds weg in verdediging en de eerder genoemde spitsbroeders rondden met Verbraeken een reeks quick breaks af om van te snoepen. Na 15 minuten bleek Wevelgem in de vergeethoek te zijn ge speeld 71 -56. Maar een be zoekende press deed roet in het thuiseten. Enkele bal verliezen en drie afge keurde doelpunten door de scheidsrechters zorgden ervoor dat Wevelgem via Delaere tijdens de 20e mi nuut naar 80-80 klom. Een ultieme worp van diezelfde Delaere bracht de beslis sing want de toegestane vrijworpen op het eindsig naal konden door Wilfried Aerts niet worden omgezet. Een onverdiende nederlaag voor de thuisploeg waarvan niemand de schuld kan toe gemeten krijgen. Punten: Were di: Verbrae ken 10-4, Aerts André 9-6, Aerts Luk 10-8, Marin 4-13, Aerts Wilfried 7-11. Wevelgem: Segers 18-16, Raes 1-0. Delaere 14-18, Henonin 2-5, Neyt 2-2, De- sodtl 0-2. WEGA Wasocub heeft zaalperikelen Door de overvloedige regenval der laatste dagen kon de kompetitiewedstrijd Wasocub tegen Racing Linkeroever zondagavond niet doorgaan. Door condensatie was de betonnen vloer van het Cultureel Centrum van Waasmunster zo glad dat van spelen geen sprake kon zijn. De Brandweer trachtte wel met detergenten de zaak op te lossen maar daar er geen verwarming was om een handje toe te steken waren de scheidsrechters heel spoe dig akkoord om de match op een latere datum te betwisten. WEGA Hermes verliest met forfait Een stom toeval heeft ervoor gezorgd dat de wed strijd Hermes - Pepinster werd afgelast met forfaits core in het nadeel van de thuisploeg. Niet alleen moet Hermes met forfait uit de Beker maar de vele kijklustigen moesten onverricht terzake huiswaarts keren omdat een provinciale volleybal- ploeg meer dan een uur lang het terrein van Hermes bezette. Basket en Volley deden elkaar de duivel aan zonder dan de schuld aan hen beiden lag. Feit is dat Hermes een groot financieel verlies lijdt en meteen nog een forse boete aan de K.B.B.B. moet betalen. WEGA BBC Vlierzele 67 B. Moerzeke 66 BBC Vlierzele wordt zo stilaan de stuntploeg van tweede pro vinciale. Drie weken vervolgens werd immers met het kleinste verschil gewonnen. Hun over winningen tegen BBC Leeuwe rik Lede en nu Bavo Moerzeke spreken misschien niet zozeer tot de verbeelding. Deze twee ploegen behoren immers tot de zwaksten van de reeks, doch Vlierzele heeft reeds bewezen dat zij het ook kunnen tegen grotere namen, zie hun over winning van twee weken terug op The Tower Aalst. Waar waren Marcoen en Van Trappen de uitblinkers bij de thuisploeg. Bij Moerzeke was Van Looi uitstekend met 33 punten, doch hij kreeg niet de nodige steun van zijn ploeg maats. Het werd een evenwich tige partij basketball, waar de spanning nooit uit de lucht was. Tussenstanden als 8-6, 10-14,18-16,28-30 en 37-3I Bijde rust verklaren zulks vo doende. De tweede helft was een kop van de eerste Langs bezoi kende zijde was Van Looi van< afstand onhoudbaar, doch <r bezoekende defensie liet ziel meermaals betrappen op bal verlies in defensie. Met Va| Trappen als heerser onder d ringen kwam telkenmale fast-break los, met Gerrit Mad coen op de spits. Deze ld zulke gelegenheden niet voorbf gaan, zodat naar het einde tdj de lokalen toch een kloof kof den maken. 67-22. Een prei send Moerzeke probeerde r zaken nog naar hun hand te zi ten, doch verder dan 67-f raakten zij niet meer. BBC Vlierzele: Gerrit Marcoef 17, Van Trappen 22, Govaef 12, Lievens 8 en Poelman 8p Bavo Moerzeke: Ost 6, Claesj sens 4, Van Houtte 12, Colm 8, Van Looi 33, Van den Broe 3. I Zelzate 88 Panters Baasr. 82 Voor de bezoekers zat er meer dan een uitschakeling uit de provinciale basketbalbeker. Als toemaatje werden er twee spe lers uitgesloten en dit zou mis schien tijdens de verdere kom petitie kunnen doorwegen. André De Beule en Qois Dierick werden uitgesloten. Panters had weinig goeds te vertellen over hun onttjaal te Zelzate van het arbitraal duo Ze voelden zich gedupeerd. Naast de uit sluitingen werden ze nog o 0 verschillende technische foi ten getrakteerd en mochti ld Geert en Dirk Moens zich mei fouten gaan aankleden. M B een 45-35 stand aan de rui b was het voor Panters onmoj lijk nog een remonte in te a ten. Het werd alleszins een u H schakeling met wrange na M maak. Punten: Vermeersch 14, Colp l 17, Moens 7, Dierick 10, lnr Beule 16, Stevens 11, Coeck|n bergh 6. ap

De Voorpost | 1979 | | pagina 36