WIEZE Gehandikapt Winnaar en kompetitieleider Na verlenging SPETTERENDE SHOW Lokeren haalt bakzeil 1e Provinciaal 2e Provinciale re tweede helft Eervol verweer ZONDER MOEITE VRIJDAG 23 en ZATERDAG 24 november '79 - 20 u. Laarne een nieuwe Hemaco Dendermonde - Laarne: 74-78 in eigen zaal en komt hun aanwijzi- outsider nummer in het gedrang, evenwel niet te dat coach Ver- opnieuw proble- om regelmatig volledige kern te Kwetsuren en kern spelers wel aan de ba- problemen. Ander- Hemaco dit sei- niet meer die au- de dag leggen, het vroeger zo werd. Zowel te- ïlco als nu tegen kwam het wel tot ui- de verdediging niet meester is van de ver rebound waar tegenstander ge- kon/en kan sco- eden nu DeSmet in de eerste helft en Joris Raman in de tweede helft voor Laarne. De bezoekers waren met een 5 op 7 goed gestart 2-8, Hemaco lukte er in om langs Wijnendaele het tempo strak te houden en Verhas en Van Nuffel scoorden gemakkelijk en Wijnendael faalde niet aan de vrijworp- lijn, met een 28-18 tussen stand aan de 10e minuut. De agressieve Laarne ver dediging, op het randje af, hinderde de thuisaanvallers en de bezoekers namen de kansen onder de korf te baat om terug te komen tot 32-32, maar Wijnendaele en Fransaer lieten hun vijftal de rust in gaan met voor sprong 44-38. Hemaco zorgde onmiddellijk voor 51-44, maar van dan af be gon de afwerking te sputte ren en met 4 korven in 10 minuten, zorgden de be zoekers langs Joris Raman voor 51-51 na 5 minuten en zelfs 51-57 aan de 6e mi nuut. Na 13 minuten zag de situatie voor de thuisploeg er slecht uit met 58-71. maar dan begon Geert Van -Nuffel met een 5 op 5 aan een remonte die tot 70-71 droeg aan de 17e minuut, maar Hemaco kon de bo- nusvrijworp niet benutten om over Laarne te geraken, en Fransaer werd geviseerd en leed balverlies, zodat het 70-75 werd en de thuis ploeg na het uitvallen van Wijnendaele, te weinig aan- valskracht had om nog te reageren. Punten: Verhas 8-4, Wij nendaele 11-3, Jan Ver- helst4-0, Fransaer 9-5, Van Nuffel 12-18, Dirk Vertielst 0-0. Beno aasrode - Eine: rransuen (Hemaco-Laarne 74-78). (wvc) tempo hoog, omdat Ver- meulende fastreak op gang bracht. Rust 45-25. In de tweede helft konden de aanhangers uit beide kam pen zich opwarmen aan tien spectaculaire minuten. Goossens, onhoudbaar op rechts met 6 op 6 korven en Vermeulen, een meevaller als spelmaker en ook pre cies waar de spitsloper voor Dendermonde en samen met laafkomer Van Leem put en Bieseman scoorden ze een kollektieve 16 op 24. Normaal genoeg om ieder ploeg om ruime achterstand te spelen. Maar Lede toonde in die pe riode ook over goede af- werkers te berchikken en Hans Van Driessche voor zichtig na een meniscuso peratie had opnieuw het kompetitieritme in de tweede helft en manifes teerde dit met een 6 op 9. De Borger nu op de vleugel deed met een 4 op 7 niet onder en Geert Van C sche nu als spelmakei een 4 op 7, zorgden er dat de Jeugdhuisjor een 14 op 20 lieten op nen, zodat het versch opliep (76-51). Bij De monde bleef het draaien met 89-59 15e minuut, maar de spelers misten de c tra tie in de slotfase drie cijfers te be rei ke was wel gehandicaf het feit dat Vandt door de bondsiru werd toegewezen Erembodegem. Punten: Denderr Bieseman 12-12, Leemput 2-6, Vert 5-13, De Cock 10-3 sens 14-16, Van broeck 0-2, Staelser Lede: Schepens J.F Mertens 2-8, De 10-8. Geert Van Dri 2-10, Hans Van Drie 4-12, Schandevijl 7 Schepper 0-4. tt- net oor 3ns irï- de gt. -0, jet tie ;he De Derde klasse Osiris - Hermes St. Niklaas 71-63 De toeschouwers bij de Oostviaamse derby Osiris - Hermes St. Niklaas kregen zaterdagavond nog een toemaatje. Er moest immers een verlenging worden gespeeld om de overwinnaar van dit vaak adembene mende en spannende duel te kennen. Het was noch tans zo dat op een bepaald ogenblik na de kampwisse ling en meer bepaald na tien minuten speeltijd Osiris de indruk gaf vlot te kunnen winnen. Wijnendaele (geknield) poogt nog de bal in Hemacogelederen te houden (Hemaco-Laarne WS). (wvc) le eerste helft was de ploeg reeds meester Se si uatie maar kon het op het scorebord uit- ken. Geert Moens en lin hadden voor een 10 en voorsprong ge ld, maar de thuisspelers jn te overhaastig te hetgeen resulteerde in balverlies, zodat Robot 86-76 Eine kon terugkomen, met een 35-4ruststand. In de laatste periode van de erste helft had Panters nochtans de mogelijkheid om via Col- pin verder uit te lopen. De Panters grote jongen was meester in de rebound, maar werd echter te spora disch aangespeeld om de bezoekers knock down te zetten. In 3e tweede helft waren de thuisspelers opnieuw ge concentreerd en Geert Moens was een te sterke pion voor Eine en zijn preci sie vanuit alle hoeken, maakte vlug het verschil en als ook Cois Dierick en Vermeersch nog een handje gingen toesteken, was het voor Stevens een koud kunstje om de ploeg in de goede plooi te houden Punten: Dierick 6-12, Van den Broeck 0-0, Ver meersch 4-6, Coeckelbergh 0-2, Colpin 10-7, Geert Moens, 13-22, Stevens 2-2, De Beule 0-0. Beno Maar toen moest zijn dub bele meter Herman Van Keer die zijn vierde fout aangewreven kreeg naar de invallersbank. Hij had tot dan toe de maat genomen van de Hermes afwerker Oelbrandt en deze tot ne gen puntjes kunnen beper ken. Maar ten koste van fou ten. Met het verdwijnen van Van Keer begon Oelbrandt dan naar hartelust te sco ren. En inzoverre dat St. Ni klaas op luttele seconden van het einde naar voor sprong klom. Waarbij het dan een kloof van veertien punten had overbrugd. Want van 51-37 liep het al ras naar 55-57. En dit met nog 25 seconden zuivere speeltijd voor de boeg. Osi ris zou in de slotseconden dan balbezit verwerven. En op een paar seconden van het eindsignaal wentelde Schorreel de nederlaaa af. En er kwam een verlenging aan te pas. In deze oriën teerden Van Keer en Put- teman de match in het voor deel van de thuisploeg. Toen zweeg bij de bezoe kers Oelbrandt en Osiris sloeg nog een achtpunten- kloof. Ook in de eerste pe riode was Osiris er inge- slaagd een veertienpunten voorsprong op te bouwen, nadat het in de beginfaze op B.B.C. Dendermonde - Leeuwerik Lede: 87-67 De vlotte zege van de thuis ploeg en de zondagavond nederlaag van Breydelboys St. Niklaas bij The Tower Aalst, maakte dat BBCD nu aan de leiding staat van zijn reeks. Een onverwachte wending voor een ploeg die pas promoveerde, maar tij dens de eerste kompetite- schijf een goede indruk liet. Tegen gébuur Lede begon de thuisploeg sterk aan de wedstrijd met een kollek tieve 6 op 7, waar inzonder De Cock, Goossens en Bie- semans verantwoordelijke voor waren. De bezoekers konden langs De Borger, die met een 4 op 5 begon als spelmaker, aanklampen tot 12-8. Mertens was zeer verdienstelijk in de aanval lende rebound, maar kon zijn werkkracht onder de ring niet in korven omzetten, met een negatieve reeks van 1 op 11, maar in de M nl'i'? beter met 4 op 9. Als in de eerste'periode ook Schan- 1 devijl en Hans Van Dries- I sche een reeks missers lie- ten optekenen, was het voor BBCD een koud kunstje om gj| via 33-23 aan de 15e mi- HHHHH nuut tot 41-23 uit te lopen, daar had linkervleugel De I Cock ruim zijn aandeel in en lag bij de thuisspelers het 9 een achterstand was gezet I (5-7). Toen timmerde het aan een opmerkenswaar- dige remonte waarbij het naar 27-13 snelde. Mede e door een uitstekend uitge- I kiende verdediging maar anderdeels ook door de ft JmÊÊl |H trefkracht van Danny fflHBBfi—WÊ D'Herdt. Bij de rust kon M wjm% -^JSj Hermes dat sterk speelde, ÉKBflRgf ffÉdRr -c J^B H tot vier punten terugkomen f JHHÈ WÊ .1^1 dank zij vooral een 3 op 3 van Dujardin (31-27). Bij Osiris meende men dat deze ovenwinning tegen een meer vooraanstaande De aanvallen van de thuisploeg waren meestal erg doeltreffend tegenstander verworven Dendermonde-Lede 97-67). (wvc) net op ha.ar kwam Beker Oost-Vlaanderen Grembergen 5 - Deinze: 74-79 Tegen 1e provincialer Deinze heeft de thuisploeg meer gedaan dan zich ver dedigd. Na 5 minuten was nochtans de 5 punten voor gift al opgehaald door de bezoekers en was het 8-12, maar Deinze had geen ge makkelijk hapje aan Grem bergen. Met 20-24 aan de 11* minuut lukte de thuis ploeg een 10-0 langs Straetman-Mijs-De Clercq en die 30-24 voorsprong verdedigden ze goed on danks de pressing van de bezoekers. Rust 44-36 In de tweede helft kwam Deinze dichter en Grem bergen kreeg het fysich moeilijk, maar het waren de De Muyteren De Bruyne die vanop afstand het grootste gevaar opleverden. Tot de 15e minuut konden Segers en De Clercq het evenwicht op het bord houden (65-65). Het was pas in de slotminu ten dat de bezoekende rou tine (69-76) opleverde, maar Grembergen bleef tot het einde aanklampen. Punten: Van Cauwen- berghe Segers 0-10, Straetman 16-4, Lijs 16-3, CuypersO-2, De Clercq 6-9, Goossens 3-2. lnieuw goaltjevan Dierickx(4) (Panters) (Baasrode-Eine 76). (wvc) iert 5 maco Dend. zware nederlaag van de Col- eploeg in de 1/16" finale van g c Oostviaamse beker was ze de uitschieter van die e. De thuisploeg speelde netteerste minuten haast zonder M ssen. Het was haast niet te rus loven en de bezoekers zon- ïogi f Wijnendaele, keken aan de zi st met 77-44 reeds op een 30 n ufoten kloof. In de tweede helft ze dan langs Fransaer, fias, Van Nuffel, Verstappen olpf Coppens de afstraffing in I nneembare cijfers gieten, ickfnten: verhas 25, Fransaer Van Lembergen 4, Ver- Jppen 11Vereist 6, Van Nuf- 17, Keppens 10. BEKER VAN OOST-VLAANDEREN SL-Lievens-H. 68 BBC Dendermonde 85 De bezoekers hadden weinig moeite om zich naar de 1/8* finales te spelen. De thuisploeg was niet gewapend om de tref kracht van Goossens op rechts op te vangen en onder de korf waren Bieseman en Van Leem put te sterke rebounders. Na een 37-47 ruststand nam BBCD het in de tweede helft langs de rustige kant, zodat de thui sploeg geen drie cijfers neder laag diende te ondergaan. Punten: Bieseman 26, De Cock 8, Vermeulen 6, Goossens 29, Van Leemput 16. Melle - BBC Lokeren 76 De Durmejongens hebben hun goede wedstrijd der voorbije week tegen Melle niet kunnen herhalen. Daarvoor waren de Gente naars thuis weer eens on genaakbaar want hun spits Denijs bleek supersnel vanop de vleugel terwijl Baert een nieuwe ster is bij het jonge Melle. De eerste helft kon Lokeren met tak- tisch spel voor een 28-22' ruststand zorgen maar na de hervatting bleek weer dat de bezoekers een echte topschutter missen die ge regeld een 30-tal punten bijeen werpt. Vroeger was De Meerleer dikwijls de .e rol bedeeld maar het huidig seizoen schijnt de spelcon- rpntie hem bfflESTrt* te i-52 liggen want hij moest weer met 12 punten genoegen nemen. Spelverdeler Cor nells bracht het er nog best vanaf maar hij kon tegen Mei Ie echt nooit voo r gevaar zorgen. Een 20 punten ne derlaag was ons inziens toch te groot voor BBC Lo keren dat nog steeds niet bevestigd dit seizoen. Punten: Lokeren: Gerlo 14 p De Nul 6 p., De Meerleer 12 p., Van de Vijver 2 p., Verdurmen 5 p., Comelis 13 p. Melle: Denijs 23 p., Van de Sijpt Yvan 2 p., Van den Eeckhrudt 10 p., Baert 30 p., Braekman 3 p.. Rene Van de Sijpt 6 p., Van den Berghe 2 p. WEGA Toegangsprijzen: 1ste rang 250 F. 2de rang 200 F. Vermindering 50 F voor studenten en groepen van minimum 25 bezoekers. Plaatsbespreking: dagelijks van 8.30 tot 12 uur en van 13.30 tot 17.30 uur. over 053-21.52.01. Na de diensturen over: 052-21.11.85 - 053-70.09.59 KAARTEN TE KOOP: MIST: De Coninckstraat 2a, Café Rembrandt. De Haeck Christina Grote Markt, café «'t Landhuis» Buys Remi DENOERMONOE: Uitgeverij A, De Cuyper, Oude Vest 34. ASSE: Kantoor Het Gouden Blad, Mollestraat 2A AALST: Kantoor Het Gouden Blad - De Voorpost, Pontstraat, 64 NMÖVE: Kantoor Het Gouden Blad, Graanmarkt, 31 GBMAR0S8ERGEN: Kantoor Het Gouden Blad, Nieuwstraat, 47 WETTEREN: Kantoor AZ Het Gouden Blad, tyassemensteenweg, 1 ST.-NIKLAAS: Kantoor De Cirkel - De Voorpost, Schoolstraat 111. LOKEREN: Kantoor Het Rekiaamblad, Kerkstraat, 8 T: Drukkerij Van Nieuwenhove, Kerkstraat, 17

De Voorpost | 1979 | | pagina 37