JEUGDSPORT J Joris Maetens vanop 25 meter S.K. Lebbeke stelt jeugdbeleid centraal Te zware score I Bezoekende doelman voorkwam erger Na de rust Strafschop gemist Vroeg doelpunt a i usa Provinciale junioren Algemene tevredenheid in de Lebbeekse voetbalmid dens over de prestaties van de jeugdelftallen. De overgang van juniors en scholieren naar de provin ciale reeksen levert bevredigende resultaten. Vooral de resultaten die de scholieren thans boeken zijn ho ger dan de vooropgestelde verwachtingen. Ook kna pen en miniemen die ingedeeld zijn in de gewestelijke afdelingen spelen zich geregeld in de kijker. S.K. Lebbeke heeft in het verleden altijd mogen bo gen op jeugdelftallen die meermaals kampioenenti- tels in de wacht sleepten. Maar eigenlijk heeft het jeugdbeleid van de voorbije laren toch niet dat geleverd vat men er aanvankelijk iad van verwacht. In dat opzicht wijst men op het feit at flinke jeugdspelers wor den aangezocht door grote ploegen nog voor ze in ei gen midden bekwaam wor den geacht uitverkoren te worden voor het fanionelf- tal. Verschillende Leb beekse jeugdspelers zijn thans lid van een eerste klasser. Dat is o.m. het ge val met de gebroeders Brusselmans en de broers Jansonne. Mare Brussel mans is thans internationaal Uefa-junior. Een ander flink element, is Bert De Schrij ver. Die komt thans bij Eendracht Aalst aan zijn trekken. Dat zijn de meest recente gevallen. Vroeger al werden jeugdspelers weggehaald. Denken we hierbij aan Mon Mommens, een vedette met allures. Een voetballer die tot de be sten van België mag wor den gerekend. Ook hij ver sleet zijn eerste voetbal schoenen op het Konkel- goed. S.K. Lebbeke moet met lede ogen toekijken hoe dergelijk talent aan spot goedkope prijzen wordt weggekocht Anderzijds is men fier wanneer men weet welke prestaties hun spe lers elders leveren. Dan wijst men met enige trots op hetfeitdat ze hun eerste op leiding op de Lebbeekse sportvelden kregen. On danks sommige ontgooch elingen blijft S.K. Lebbeke in de toekomst zijn jeugdbe leid centraal stellen. Pan- necoucke, Jan Huyghens, Victor Maeters en Paul Hol- brecht oefenen ieder week twee tot drie keer de jeug delftallen. Zij zetten zich in voor de jeugd, om dan sa men met het jeugdcomité en de algemene leiding van S.K. Lebbeke terug die ploeg te maken van weleer E.D.M. K.A.V.D. - R.C. Gent 2-1 De Dendermondse juniors blijven eenieder verbazen. Afgelopen zondag wonnen ze op eigen veld, deze keer tegen R.C. Gent. Metéén behouden ze ook hun gun stige plaats in de algemene rangschikking. Toch was ploegafgevaardigde Ro giers niet zo bijster tevreden over de jongste prestatie. «Er werd de vorige weken beter gevoetbald. Nu ben ik uiteindelijk alleen maar te vreden met de dubbele pun- tenwinst» aldus zijn com mentaar. Aan de rust was het alles behalve zeker dat het voor paarsblauw op nieuw een overwinning zou worden. Op dat ogenblik stonden de lokalen met 0-1 in het krijt. Dat was na een eerste helft die voor de toe schouwers maar weinig aantrekkelijk was. Toen_na de kampwisseling de Gen tenaars een strafschop kregen toegewezen zag het er naar uit dat het deze keer voor K.A.V.D. een neder laag ging worden. Doelman Antoine Wierinck kon evenwel op een puike wijze de elfmetertrap stoppen. Van dan af ging Dender- liniemen P ie 1 - Berlare 4 a moeten toegeven dat de <alen een zeer sterke eede helft hebben ge peeld ondanks het feit dat ze niet minder dan vier doelpunten te incasseren kregen. Het technisch spel van de Zeienaars was bepaald niet slecht maar spijtig genoeg was de afwerking nu een maal zoek. Anders zou Ber lare nooit aan deze score zijn gekomen al faalde de defensie van Eendracht toch ook enkele malen. Maar Berlare is nu eenmaal een team dat momenteel het zeer goed doet. Hun va riaties en hun gevaarlijk spel voor doel hebben de tegenstander vlug doen in zien dat ze niet naar Zele waren gekomen om zich in te graven. Na 15 minuten is het dan 0-1 geworden door Kurt De Vuyst maar nadien kon Zele terug komen zodat alles te herdoen viel. Het is pas na de rust dat Berlare heel wat secuurder ging voetballen. Met Stefaan Coubout na vijf minuten in dit gedeelte en na 20 minu ten langs diezelfde speler is het 1-3 geworden. Vanop dit moment kreeg Berlare meer vertrouwen maar bleef Eendracht niet bij de pakken zitten. Toen dan in de voorlaatste minuut De Vuyst met een prachtig doelpunt De Smet kansloos liet stond de eind- score op het bord. Klin kende zege voor Berlare te gen een Zele dat beslist meer verdiende om hun in zet en wilskracht. Zele: De Smet, De Roeck, Verhoeven, Baert, Verlee Frank, Christiaens, Boz, De Loose, Bonnaerens, To- sambiete, Verlee Philip, Van Malderen, Van Kerck- hove. Berlare: De Grauwe, De Meester, Beelaert, Jacobs, Dhaese, Verheyden, De Decker, Brack, De Vuyst, Wante, Coubout, Valck, - De junioren van KAV Dendermonde wonnen tegen Racing Gent. (v) Knapen Q Reserven 0 Berlare 2 - Grembergen 1 De ruststand was nog steeds blank wat te vinden is in het feit dat de_ beide teams faalden in hun afwer king, al werd een doelpunt van Berlare afgekeurd toen Van Houwe de goede rich ting had gevonden. Het vonnis is dan ook gevallen in het tweede gedeelte met een treffer van Van Caute- ren na 65 minuten 1-0; en toen na 75 minuten die zelfde speler er 2-0 van maakte was meteen de zege veilig voor Berlare. Op het moment dat men de teugels wat losser ging la ten kon Grembergen terug komen via Malfliet 2-1. Berlare liet over de ganse lijn een betere indruk tegen een Grembergen dat be paald nooit ernstig voet balde en zeker in de min dere lag. Berlare: Van De Wille, Wante, Baeyens, De Roeck, Van Langenhove, Vermeulen, Benaerens, Meulebroeck, Van der Stricht, Van Cauteren, Van Houwe, Baert, De Pauw. Grembergen: Mertens, De Bondt, Van Cauwenberghe, Malfliet, Tassijns, Smet, Eeckhout, Baert J., Bras- seur, Baert, Dierickx, De Koning. Berlare 1 - St. Wetteren 0 Een zeer middelmatige wedstrijd waarvan na 10 minuten Chris Van der Meersche voor de lokalen al een enige mooie kans on benut liet. Na een kwartier kwamen de lokalen volledig in de wed strijd nadat voorheen de bezoekers wel iets gevaar lijk bleken maar niet konden afwerken. Toen na 20 minu ten Verleyen een vrije schop trapte kon Temmer man zich de meester in het luchtruim tonen en met een prachtige kopstoot de ope ningstreffer brengen. Wat meteen ook later zou blijken dat het de enige goal was in die wedstrijd. Beide doelwachters kregen het nadien niet hard meer te verduren omdat de voorli- nies met los schietpoeder akteerden. In het tweede gedeelte ging Berlare volledig in het of fensief maar de afwerking bleef uit al schoot Verleyen met een kanjer op doel en kon de bezoekende doel man met een prachtige save redding brengen. Na dien was Chris Van der Meersch nog eens te ver melden met een loeier van formaat maar andermaal stond de bezoekende por tier op de goede plaats. Enkele minuten voor het einde zou Verleyen dan nog eens het doel bestoken van Wetteren maar zag in zijn schietbaan opnieuw de doelwachter op de goede plaats. Berlare: De Roeck, Van der Meersch L., De Vrieze, Gis- telinck, Van der Snickt, Dhaese (45* min. Vercaute- IJEFA-JUNIORES SC Lokeren 2 KV Kortrijk 0 Het is alsof de Lokerse Uefa-juniores na een zeer belangrijke wedstrijd op Beerschot niet meer aan hun hoogtepunt qua presta tie komen. Vooral bij thuis wedstrijden waar zij voor dien steeds het beste van hun krachten boden, zijn zij niet langer produktief. Toch hebben zij dikwijls het geluk aan hun zijde. Dit was ook vorige zondag het geval, toen ze KV Kortrijk op be zoek kregen. De inzet was groot, doch de afwerking liet het bij wijze van spreken afweten. Beide partijen kwamen traag op gang. Gedurende de hele wed strijd bleven zij datzelfde tempo aanhouden, ook al waren er enkele uitschie ters langs Lokerse kant In het eerste kwartier leek het alsof Sporting Lokeren zwoer bij aanvallend spel, maar naarmate de eerste helft vorderde, ebde dit in itiatief weg. Daardoor kwam het dan ook dat in de eerste 40 minuten weinig echt ge vaar werd gecreëerd. KV Kortrijk lummelde mee met het tempo waarvoor Loke ren opteerde. Het pro beerde niet eens iets te for ceren en daardoor kegen wij een vrij matige wedstrijd te zien. De Lokeraars moch ten zich gelukkig achten, toen zij 5 minuten voor rust konden skoren. De weder- optredende Aelgoet lan ceerde Migom, die alleen voor doelman Toye op daagde Deze kwam te vroeg uiten Migom skoorde (0-1). Na de rust probeerden de Lokeraars hun stand veilig te stellen en zij gingen aan vallend spelen. Van Veir- deghem en Migom kregen beiden een prachtkans, doch besloten over. Kortrijk probeerde nog iets te force ren door in de tegenaanval te gaan, maar kon de uitste kend spelende doelman Knapen S Excelsior A1 - White Boys 0 Een uiterst spannende en gelijkopgaande wedstrijd waarin de lokalen aan één doelpunt genoeg hadden om de volle inzet te verove ren. Wel mochten de bezoekers een penalty trappen maar die was vooreerst niet goed geplaatst en ten tweede kon doelman Metdepenningen deze elfmetertrap stoppen zodat White Boys wel dege lijk een puntje liet liggen op Excelsior. Het verder verloop bracht afwisselende kansen met dan eens de lokalen en daarna de bezoekers als aanvallende partij. Doch moest men wachten tot op de 40* minuut om een doelpunt te zien aanteke nen via Rudy Maes. Niettegenstaande White Boys nog enig gevaar bracht kon het niet gelijkstel len omdat de lokale defen sie nu eenmaal bij de zaak bleef. Excelsior: Metdepennin gen, Van Branden Patriek, Pieters Stefaan, Proost Kurt, Smet Wim, Van Overmeiren Rony, Meire- sonné Luc, Verstraeten Pe ter, Verbeke Philip, Depagie Manuel, Maes Rudy, Schoenmaeckers. White Boys: Van Kerck- hove Gunther. De Boes Gunther, Schelfaut Michel, Baeten Dirk, Van Wiele Jur- gen, Van Raemdonck Chris, Leyssen Didier, Van Lombergen Eric, Janssens Steven, De Witte Didier, Van Spitael Geert. Scholieren monde beter voetball Tony Collewaert die week de burgerkleren selt voor het militaire plui wist rond de zeventigste nuut de stand in evenwi te brengen. Het technis betere K.A.V.D. beheei Jg van dan af duidelijk spelbeeld. Vijf minuten de gelijkmaker slaagde ris Maetens erin vanop p weg 25 meter het winni doelpunt aan te tekenen de laatste minuten kr< paarsblauw het nog even lastig, maar zowelL defensie, als doelman V\ rinck bleven probleemk overeind. Paarsblauw m nu zondag uit naar sterke Oudenaarde. Van poes zal het ginds zeker i zijn. Met een algehele in is puntenwinst beslist i uitgesloten. Vermelden p nog dat Leo Dierickx op gele kaartwerd getrakte K.A.V.D. Antoine Wierinck, Callaert, Danny Goossef Leo Dierickx, Danny Ranst, Guy Van Ranst, I rel De Ridder, Joris M k tens, Johny Moens, Da Bonnaerens en Tony f lewaert. E.Df16 Dallr Ni n t Is pk it P Tl ir n et Fre Da y De pre-miniemen van SK Berlare zittendvoetbalden tegen Heikant Zele en wonnen met 1-0. (jj) D'Hondt niet verschalkej 2 minuten voor tijd bestra spelleider De Saedelpel een fout van Kidey >nii Neyskens met een süï schop Van Veirdeghtht zette om; waarna de wé H strijd vóór tijd beëindl werd. De stand was 2-0j SC Lokeren speelde D'Hondt. De Vos (57' Nej kens), Bogaert, Van Crat Polfliet, Brusselrr Janssoone Raf, Elewè Aelgoet, Van Veirdeghef&r' Doelpunten: 35' Migom (1-0) 78' Van Veirdeghem (2-fa Scheidsrechter: De Saflf leer Dirk. (H Beerveide 2 - Berlare 2 Na amper 2 minuten spelen stonden de lokalen al op voorsprong wat natuurlijk voor Berlare een uiterst moeilijke opgave-is gewor den. Nadat Rijckebosch, zeker een speler die in het oog moet gehouden wor den, de openingstreffer lukte kon op de 20* minuut Schempelaere er zelfs 2-0 van maken en bleek de toe stand voor een nochtans moedig spelend Berlare hopeloos. Niettemin bleven de bezoe kers steeds maar aanvallen wat resulteerde tot een doelpunt van Sacre op aan spelen van Claus. Met die stand van zaken kreeg Ber lare terug het volste ver trouwen. Het bleef maar druk uitoe fenen op Beerveide dat an dermaal plooide op de 50* minuut toen De Vos prach tig voor doel slingerde waar Sacre andermaal op de goede plaats stond om te doelen: 2-2 dus zodat alles te herdoen viel. Beerveide kwam op de 53* minuut nog eens gevaarlijk opdagen maar besloot naast, terwijl aan de over zijde zeven minuten nadien een vrije schop van Van Den Broeck voor doel werd getrapt maar Sacre besloot met een kopstoot nipt naast, zodat in extremis Berlare wel de kans verkeek om het tot een zege te brengen. Berlare: Rubbrecht, Van den Driessche, Eeckhout, Nelis, Claus, Janssens, Van den Broeck, Bisschop, De Vos, Sacre, Wante, De Grauwe, Backe, Van Kerckhove. De knapen van SK Berlare (staand) speelden thuis tegen Standaard Wetteren en verloren met 1-2. (jj) ren), De Potter, Verlei G., Van der Meersch fa Timmerman, Van CauteJ G., Baeyens.

De Voorpost | 1979 | | pagina 38