Kieldrecht en Herleving bevestigen "jan Camp: Éerke inzet De eersteling van HK Hamme A Herleving A aan de leiding Tafeltennis in Dender - Schelde Durme en Waas Eerste provinciale S ationale kompetitie Opnieuw Frans yflessagie bij $t. Niklaas B Tweede provinciale Eerste provinciale dames lerde provinciale EMSE A !AKT WEG Vierde provinciale HK HAMME B ZWAAR GECOUNTERD Maccabi - Voorshoven te Kieldrecht Het liep scheef te Wetteren voor TTC Lebbeke De Voorpost - 9-11-1979 - 35 ini! '?n Niklaas A is er bij Kapel- (B6) en voornoemde Zwae- in geslaagd de halve in- nepoel vormden voor Alex 3 te redden. De Waas- De Wart een te zwaar trio. dse tweede nationaler Floren (C2) kon hij wel aan i nkt zulks in de eerste iets waarin Walter De Cock iats aan Albert Schelfaut uiteindelijk ook kon hebber probleemloos zijn pro- gelukt. Walter stond immers 'r jmma afwerkte, maar ook in de belle met 15-10 voor, an flinke mate aan Carl Van zodat het best kon. St. Ni- ff imp die sterk van zich af- klaas A telt thans vier pun- ;'r et en enkel voor Zwae- ten uit vijf wedstrijden, een 51 1 poel moest zwichten, luxe kan men het bezwaar- mmers (B4), Costermans lijk noemen. ;te< rvderde nationale kreeg St. Niel, die reeds sterk uit- daas B Cobra op bezoek, pakte in tweede provinciale ervaring leerde ons dat als vierde speler in te scha vers, Aarbalestrie, Fe- kelen. De intrede van Johan il en co geen katjes zijn in de nationale kompetitie i zonder handschoenen kan best bevredigend wor- n te pakken. Tegen deze den genoemd gezien hij al- dassement heel wat ster- vast de maat nam van zijn Als toppers van de week prijkten Small Street Gent B - g©n Anderzijds hielp het Kieldrecht A en Herleving A - Drive A op het program- A u rr,oHo- ma. Kieldrecht waarbij o.a. Hurby De Wilde en Luc Struylaert in pracht konditie verkeren hebben nu ook de Gentse hindernis weten op te ruimen. Van een leien dakje is het precies niet gelopen maar er kwamen winstcijfers op het bord en dit was dan toch het hoofd doel. Herleving A langs zijn kant kreeg het ongeslagen Drive A op bezoek en bevestigde in goede zin door deze favorietenploeg alvast één punt afhandig te ma ken. Mede door het feit dat St. Niklaas C naar een vlotte zege klom tegen Louise Marie kan gesteld worden dat het voor de streek eerste provincialers een goede dag is geworden. bezoekende kamp vond enkel Opsomer het ant woord, terwijl zowel Bour- deaud'Hui, De Pluverez als De Priester beneden ver wachtingen bleven. De 12-4 eindstand spreekt alvast voor zichzelf. Melsele A voor wie een ver plaatsing naar Eikenlo Eeklo A geprogrammeerd was diende uiteindelijk niet aan te treden. De Eikenlo kopman Rik Smitz B6 werd weerhouden voor de natio- Kieldrecht A zonder Freddy De Pauw maar met Benny Van den Hende kwam te Gent achter de tafels tegen een geladen Small Street Luc De Bosschere, kopmai dat in de persoon van René van St.-Niklaas C. De Clercq versterking had aangevoerd. Uiteindelijk zou zulks niet baten want zowel Luc Struylaert als Hurby De Wilde prikten het maximum op het bord. Be nny Van den Hende ge raakte ditmaal niet op toe ren terwijl Gunter Van Puymbroeck evenmin zijn draai vond. Ondanks het uitblijven van de goede konditie wist Gunter het te gen Clement te klaren en zulks volstond om het zo noodzakelijk negende punt te maken (7-9). Herleving A dat vorige week Eikenlo A, de titelkandidaat bij uitstek met lege handen huis waarts stuurde kreeg thans die andere titelkandidaat W. Heirman, vaste waarde bij Drive St. Amandsberg A te bekampen. Het heet dat verschoven. Om dan een volledig overzicht te hebben over de eerste provinciale nog dit - Zwijnaarde A, de rode lantaarn werd nu ook bij Drive B met zware 14-2 cijfers geklopt. Alles wijst er dus op dat het verblijf in de hoogste provinciale voor Zwijnaarde slechts van korte duur zal zijn geweest. Wie voornoemde ploeg als tweede daler naar tweede provinciale zal vergezellen wordt evenwel een ander paar mouwen. Kieldrecht A nu ook mede leider worden - precies op de vooravond dat Kieldrecht Herleving geprogrammeerd staat. Zowel aan de Neder landse grens dan aan de Denderboord ziet men met kloppend hart de konfronta- tie tegemoet. St. Niklase C vorige wee_k zwaar geslagen bij Kiel drecht nam sportieve weer wraak tegen Louise Marie A. Luc en Dirk De Bossche- Drive alvast niet zo gerust re, Jaak De Niel en Peter nale jeugdselectie - zodat was in dit trip naar Dender- Daems brachten het elk tot de zwarè test voor Melsele monde want het voerde in drie overwinningen. In het A naar latere datum werd de persoon van Martin Van Wambeke versterking aan. Uiteindelijk zou zulks wel nodig blijken. Karei Mest- dagh en Vic Eylenbosch gingen er werkelijk hard te genaan, terwijl Dany Ver meulen eveneens overtui gend uitpakte, maar een tik keltje meeval miste om zijn prestatie van vorige week over te doen. Jean Boudou kwam minder aan zijn trek ken - en de ontmoeting te- H.K. Hamme A op bezoek ploegen die precies hun ge- Volgens Mare De Keyzer gen Drive kost hem alvast bij Peuk A, het vroegere dachten op promotie heb- zat het er zeker in, maar TTC Bever en. een nieuw bat. Uiteindelijk was men in het Dender- mondse kamp van oordeel dat de ploeg van Peersman versterkt met Van Wam beke te kloppen is. We ont houden zulks dan voor de terugronde. Hoe ook Herle ving haalde vijf op zes uit zijn jongste drie wedstrijden en dit precies tegen drie uit gesproken favorietenploe- Kuhlmann Ertvelde, heeft ben gesteld, alvast onze vooruitzichten wilde het toevallig niet mede op het beslissend moment. weten waar te maken. De Voornoemd Herleving Den- St. Niklaas C geraakte eerst plaatselijke kopman, vete raan Victor Keppenne en wedstrijd in plaatselijk voor deel te oriënteren. H.K. rechtstreekse tegenstan der. Spijtig genoeg ge raakte men bij St. Niklaas hiermede niet verder dan zeven zodat de volle inzet met een 7-9 eindstand naar Brabant verhuisde. De in breng van Johan De Niel en het eventueel verder op dreef komen van Herman re ploeg uit Braine l'AI- rle|id heeft Frans Messagie -h fch opnieuw sterk in de kij- utejr gespeeld. Frans haalde e op vier en bracht hierbij rast een paar fraaie per- rmaties op naam. Zulks u evenwel niet volstaan minstens de halve inzet s te houden. Amelinckx ilde zich eveneens flink te eer en zijn twee of vier lag ke Ifs enigzins boven de strj rwachtingen. Herman jelèellings geraakte evenwel nieuw niet verder dan i winstpunt en dit is wel it te weinig voor iemand Herman. De vierde St. ndfclazenaar heette ditmaal :-0han De Niel. Het bestuur r n T.T.C. St. Niklaas hakte Ne mers tijdens zijn jongste ira stuursvergadermg de moest leggen bij Herve, ma oop definitief door. Bartje maar vorig seizoen ook iwi Jussens, die de eerste sterk tegen St. Niklase A wedstrijden in nationale uitpakte. St. Niklase B krijgt rd opgesteld had de het bezoek van Fleur Bleue De tweede speeldag in de dameskompetitie bracht Herleving A en St. Niklaas tegenover elkaar. Linda en Snellings kan zich wel in de Gerda Van Langenhove komende speeldagen gunstige zin laten gelden. Het programma van de St.. Niklase nationalers voor het komend weekend kan best als bijzonder zwaar worden bestempeld. In tweede na tionale wacht een verplaat- klopten Sabine Colman en Annemie De Pauw om sa men ook meester te blijven in de dubbel. Myriam Ma- charis was goed voor een overwinning op De Pauw zodat de punten meteen binnen schot waren. In het sing naaf-Schulen, de ploeg bezoekende kamp wierp van Dirk Verstraete en Paul Linda Cordemans zich het Jeuris die tijdens het voor- sterkst op. Zij won trouwens bije weekend wel de duimen haar drie enkels maar uit eindelijk volstond zulks niet om de Herlevingploeg in het verlies te drukken. (6-4). De Dendermondse meisjes blijven door deze overwin- ens uitgedrukt naar de B dat Gierle kansloos liet. ning ongeslagen aan de lei- (2- ovinciale kompetitie ae )rden overgeheveld, en besloot dan Johan De Precies ook geen peulschil letje voor Frans en zijn maats. derde provinciale B liet irleving C een afgete lde 1-15 zege optekenen Reseda Melle. De ganse irlevingploeg Dirk Van ime, Pierre Eemans, De Maeyer en Linda Van lenhove draaide op toeren en enkel Van ixelaer wist de lokale eer redden. Herleving C mag is wel terecht met Small iet D als titelkandidaat in reeks worden be louwd. De Gentenaars is hun kant lieten Elcker- cC in eigen vesting weinig ins (2-14). Toch is het niet e rechtstreekse weergave an het spelbeeld gezien ïfst zeven wedstrijden in belle hun beslissing kre- en, waarvan er slechts zee in Aalsters voordeel tden beslecht. Eric Pau- 'ls en Victor De Smedt ten de lokale eer te red- Op bezoek bij Reinaert het maximum, terwijl f ding. Herleving B was op bezoek bij Evergem Center. Zoals verwacht dienden de Dendermondse B-meisjes er de duimen te leggen. An nie Van Hauwermeiren en Ann Vermeulen geraakten er niet aan een winstpuntje. De Dendermondse eer werd dan maar gered door Monique Dequesne tegen Marleen De Mey (9-1). In dezelfde reeks won Drive op verplaatsing bij Small Street en hield De Pinte de inzet thuis tegen HNO Gent, spande zich wel tot het uit- precies de volgende tegen- erste in om Temse vlot te strevers voor de Dender- houden en werd voor zijn nrondse damesploegen, die inzet met drie overwinnin- a|Vast een goede start heb- gen beloond. Wemer Mae- pen genomen, revoet kwam tot twee en Johny Boel geraakte niet verder dan één winstpuntje daar waar Jan Maerevoet het zonder diende te stellen. In het thuiskamp bracht Wuytack een sterke verrich ting met vier op vier, terwijl Van de Moortere, Stefan Geussens en Luc Messagie ieder twee ovenwinningen lieten optekenen. Alles sa men goed voor een 10-6. In de schaduw van zijn E-ploeg diende St. Niklaas F te buigen voor Kemzeke A. Armand De Coene kon voor de verplaatsing naar St. Niklaas opnieuw over zijn beste krachten be schikken. De Clercq, Smet en De Coene zelf haalden Vooruitzichten Tweede Nationale Schulen A - St. Niklaas A Derde Nationale: St. Niklaas B - Fleur Bleue B Eerste Provinciale St Niklaas C - Zwijnaarde A Kieldrecht A - Herleving A Melsele A - Drive B Tweede Provinciale: Peuk A - St. Niklaas D Eeklo B - Elckerlyc A H.K. Hamme A - Herleving B Melsele B - Patro Tivoli A Derde provinciale: Herleving C - Elckerlyc C Elckerlyc B - Reseda A Lebbeke - Reinaert A Melsele D - Kieldrecht B St. Niklaas E - Temse B St. Niklaas F - Melsele C Kemzeke A - Beveren B Beveren A - Temse A Vierde provinciale: Melsele E - St. Niklaas G Kieldrecht C - Melsele F Kruibeke A - Haasdonk Beveren C - Kruibeke B Stekene - Kemzeke B Elckerlyc D - Madeion H.K. Hamme B - Wetteren D Patro Tivoli B - Wichelen Herleving D - Vlierkouter Constant Vermeulen dermonde B werd tijdens een halfuur na het voor- het voorbije weekend twee ziene aanvangsuur in het Roger Steyaert deden wel punten rijker zonder aan te nieuwe speellokaal van tl- lofbare pogingen om de treden. Melsele B, de ver- ckerlyc Aalst. De thuisploeg wachte bezoeker gaf im- tekende hiertegen protest mers forfait voor dit noch- aan en besloot de wedstrijd Hamme andermaal op gang tans zeer belangrijk treffen, onder voorbehoud te be- getrokken door een verbluf- Het heet dat Paul Verstrae- twisten. Twee ietwat ge- ten verstek diende te laten prikkelde ploegen tegen gaan voor deze verplaat- over elkaar, in een duel voor sing wegens familiale aan- de leiding in de reeks. Jo- gelegen.heden, terwijl een han De Niel, in het vooruit- andere basisspeler zich zicht van zijn promotie naar blijkbaar niet tijdig kon vrij- de nationale kompetitie ging maken. Melsele verkoos er nog eens sterk tegen aan blijkbaar forfait te geven en won zijn vier wedstrijden, i.p.v. invallers op te roepen. Gunter Corryn, die blijkbaar Dit om de ondergeschikte beter zijn draai vindt in eer- ploegen niet te verzwakken. ste provinciale kwam niet Patro Tivoli Hamme A lukte verder dan een overwinning er net niet in Sleidinge B in daarwaar Regie De Neve bedwang te houden. Het en Van Belleghem twee- werd een spannende wed- maal aan de winnende hand strijd - waarin Paul De bleven. Elckerlyc Aalst ant- Schoesitter in de laatste woordde langs Kristiaan wedstrijd het gelijkspel in Kinck met drie overwinnin- handen had tegen Spanho- gen en Fleurinck en Mare veVooraf hadden Mare De De Bock die tot hivee op vier Keyzer, Van Cauteren en geraakten. Gilbert Tas Pierre De Schoesitter elk kwam in deze wedstrijd ge- voor twee winstpunten ge- enszins aan zijn trekken en zorgd. Tegen Wegghe kreeg een nul achter zijn bleek evenwel niemand op gewassen en ook Geys- sens (D4) geraakte verras send aan het maximum. fend sterk spelende Van Damme, nam reeds in de eerste ronde voorsprong met overwinningen van voornoemde Verschelden en Drieghe. Over 1-3 ging het naar 2-6 en 3-9. Vanaf dit ogenblik waren de schaapjes voor Hamme op het droge. Van Damme zoals hiervoor gesteld was andermaal de bezieler en bewerkstelliger van de Hamse zege. Drieghe en ook Luc Verschelden met ieder drie gewonnen wed strijden komen flink uit dit treffen. Eric Waegeman tenslotte met één op vier is wel nog een hele eind van zijn beste konditie. Alles samen komt deze eerste seizoenzege niets te vroeg voor H.K. Hamme A dat in de komende weken Herle ving B en St. Niklaas D te bekampen krijgt. Twee naam. Het werd uiteindelijk 7-9 voor de bezoekers die hierdoor ongeslagen aan de leiding blijven in de reeks. Weinig geestdrift bij H.K. Hamme B na afloop van de wedstrijd tegen Wetteren B die nochtans op een 10-6 eindstand in het lokale voordeel werd afgesloten. De reden van de ontgooche ling lag in het feit dat men zich bij H .K. Hamme deerlijk op de sportreglementering verkeken had. Een misser die H.K. Hamme B liefst vier punten gaat kosten en waarvan Patro Tivoli Hamme B en Herleving D kunnen profiteren om naar het maximum te klimmen. verging het Elckerlyc B nmin naar wens (9-7). ul Pauwels, De Wolf en twee wedstrijden voor zijn rekening nam Bij St. Ni klaas F waren het Bruno De selinck brachten het hier Witte en Coppens die pre- r tot twee overwinnin- terwijl Paul Van Dorpe bij zijn één winstpuntje precies één te weinig op de halve inzet beslag kunnen leggen, derde D zakt Temse A rder weg. Op bezoek bij Niklaas E werd het een De Belgische topspeler Norbert Van de Walle meldde dat de topper in eerste nationale Maccabi - Voorshoven niet zoals voorzien te Antwerpen maar wel te Kieldrechfzal worden betwist. De wedstrijd Maccabi - Voorshoven zal doorgaan in de sporthal te Kieldrecht op zaterdag 22 december 1979 te 19 uur. De Maccabi ploeg zal er alvast in zijn sterkste formatie aantreden nl. met Norbert Van de Walle, Walter Dugardin, Luc Driessens en Louis Heremans. Voorshoven maakt de verplaatsing naar het Waasland met o.a. Eygermans en Beliën de Belgische nummers vier en vijf. Belangstellenden voor deze topwedstrijd kunnen in voorverkoop kaarten bekomen bij Norbert Van de Walle, Dorpstraat 50 te Kieldrecht. (15-1) Melsele D op bezoek cies tegen Baes de eer wis ten te redden. Het weekend stond even- bij Beveren B verging iets eens in het teken van de beter maar een punten- derby Beveren - Melsele. oogst zat er evenmin in. Beveren A, ongeslagen lei- Freddy Cant, Guido Ver der kreeg Melsele C op be- straeten en Louis De Clerck zoek. Van Bogaert, De brachten het wel tot twee Scheenmaeker. Vennens overwinningen maar voor uwe nederlaag voor en Heyrman gingen er hard Van Leuvenhaeghe werd rner Maerevoet en de tegen aan. Enkel Eddy Fie- het een nul. Bij de thuis- rens slaagde er dan ook in ploeg duwden Van Os^e- de Melseeelse eer te red- laer en Dirk Ivens het hardst den, wat dan toch maar een op de pedalen en brachten mager beestje betekende Bettens en Felix het even- Algemene vergadering bij Her leving Met het oog op de inrichting van de bekerfinale voor doofstommen in de sporthal te St. Gillis op zondag 2 december 1979 wordt bij Herleving een algemene vergadering gehouden, die zal doorgaan in het klub- lokaal op woensdag 14 november 1979 te 20 uur stipt. Tevens zal de verdere evolutie van het interklub- kampioenschap - de inrichting van het internatio naal Herlevingtornooi en klubkampioenschap der diverse reeksen besproken worden. Hoe het mogelijk is begrijpt niemand. H.K. Hamme speelde het klaar om Van den Berghe, vierde ge rangschikte op de sterkte- lijst tweemaal met een la gere ploeg te laten aantre den, daar waar de vierde speler op de sterktelijst en kel met de fanionploeg mag aantreden. Deze onbegrij pelijke vergissing wordt thans afgestraft met twee verlieswedstrijden met for- faitscoor. Spijtig voor Pe ters, Myriam Muylaert, Paul Muylaert, Colasse en De Jonghe die zich reeds zo sterk hadden ingezet om de eventuele promotie te be werkstelligen. Voor hen wordt het nu wel een zeer zware opdracht ploegen als Vlierkouter, Herleving D en Patro Tivoli B opnieuw bij te benen. Wichelen met Jef Van der Plas, Fonteyne en Pauwels, heeft nu ook een overduide lijke halt toegeroepen aan Wetteren D (16-0), mis schien wel de zwakste te genstander uit de reeks. Vlierkouter op volle toeren ghe, Buyssens en Van In- gelghem. In het thuiskamp geraakte Van den Broeck aan geen enkele zege (5- 11). In vierde A legde Melsele F beslag op een nipte maar verdiende zege tegen St. Niklaas G. Mare Muyzers was met bezoeker De Gendt de sterkste in de wedstrijd. Cools Kris, Van Hove Peter en nieuwkomer Luc Van Bogaert speelden tegen 50% en zulks vol stond om met 9-7 de volle inzet thuis te houden. Bij de bezoekers moest Mast- boons zich tweemaal ge wonnen geven. Bracht Dany Inze het tot twee overwinningen, daarwaar broer Mare het zonder winstpunt diende te stellen. Melsele E slaagde er niet in leider Kruibeke A van zich af te houden, wat enigszins in de lijn der verwachtingen lag. Mare Engels en Pierre De Roeck redden de lokale eer, daar waar Simon Van Royen vier, Petters en Ver windt drie en Embrecht twee overwinningen lieten optekenen. Bob Peelman en Peter Weekers spanden zich tot het uiterste in, maar draaiend liet weinig of geen werden in het duel met kop- eepsbouwers, die het kbaar zonder Marcel aerevoet niet kunnen ien. Van Landeghem eens tot een bevredigende prestatie (10-6). Zoals ver wacht wist het zwakke Temse B de forfaits koor niet af te wenden bij Kieldrecht B dat met Bleyenbergh, Dillis, De Witte en M. Struylaert ongenaakbaar bleek. Uit eindelijk blijven Beveren A, Kemzt .<e A en Kieldrecht B wel het best gewapend om het titeldebat te gaan be heersen. Uit officieuze bron verna- TTC Lebbeke werd afgeslo- men we dat TTC Lebbeke te ten in verband met het on- Wetteren met 12-4 werd beschikbaar zijn van het geklopt. Officieel kunnen Wetterse lokaal. Achteraf we hierover niets melden - zou de Lebbeekse jeugd Wetteren deelde zoals het zich hebben laten verleiden hoort, zijn resultaat niet toch de verplaatsing te ma mede aan het bondssekre- ken. waar ze volgens de tariaat en ook te Lebbeke overeenkomst voor eigen bleef men in verband met volk dienden aan te treden, genoemde wedstrijd het in deze zenuwachtige sfeer en Van Hecke kwamen bij stilzwijgen bewaren werd er dan ook niets meer Madeion tenvolle aan hun Er zou ietwat zijn misgelo- van terecht gebracht. We trekken. Pellegrim langs zijn pen met de overeenkomst kijken echt uit naar een offi- kant diende de duimen te die tussen TTC Wetteren en cièle inlichting. leggen oor Van Den Ber- kans aan Elckerlyc C dat zich langs Hoffling en Van Mello nochtans flink teweer stelde. Wymeersch en An nemie De Paepe vielen blijkbaar te zwak uit om Van de Velde en co te kunnen verontrusten (13-3) Patro Tivoli Hamme B langs zijn kant pikte de puntjes in bij Madeion Opdorp dat zich langs Paul Van den Berghe evenwel sterk te weer stel de. Van Dgnder was even wel de sterkste man in de wedstrijd en ook Straetman ploeg Kruibeke A toch iets te licht bevonden. Kruibeke B wilde blijkbaar voor zijn eigen A ploeg niet onderdoen en klopte Ste kene liefst met forfaitcijfers (16-0). Een toch weinig po sitief geluid voor Scheap en co. Kieldrecht C op bezoek bij Kemzeke B liet er even min gras overgroeien. Van de Velde, De Maeyer, Van der Kelen en De Groeve zorgden voor 4-12 cijfers. Beveren C met Wilfried Heyrman, Claeys, Van Steenlandt en Steeck be vestigden nu ook in goede zin bij Haasdonk, waar ie dereen zowat het antwoord schuldig bleef (2-14).

De Voorpost | 1979 | | pagina 39