Avanti nog steeds met het maximum I Ajax Lebbeke speelt gelijk Avanti Lebbeke - Neerpelt lokt de massa Ajax en Dendermonde plaatsen zich Handbalkalender Avanti Femina blijft winnen Aalst huldigt spontaan internationaal Luc Moens Eerste Landelijke I Ajax Lebbeke-Ganshoren: 20-20 Ajax Lebbeke is erin geslaagd leider Ganshoren het eerste puntje te ontfutselen. Op zichzelf is dit natuurlijk een voor" treffelijke uitslag maar als men het wedstrijdverloop bekijkt heeft Ajax de kans laten ontglippen op een opgemerkte zege. De Ajaxieden speelden een schitterende eerste helft waar door de leiders totaal van de kook werden gebracht. Gedurende die eerste 30' klikte nu eens alles bij de thuis ploeg, de bal werd snel en beredeneerd rondgespeeld, de' afwerking was nagenoeg perfekt en na een studieronde werd er ook zeer aandachtig verdedigd. Dat Ajax dan ook met 15-8 cijfers leidde aan de rust was gewoonweg het rezultaat van het betere spel. M. Huyck, praktisch onmid dellijk bedacht met een per soonlijke bewaker, opende de stand en als ook Van Geel en een efficiënte P. Vermeiren gingen skoren leidde Ajax vlug met 4-1Een vrij zwakke keeping bij beide ploegen zorgde voor enige deining maar bij een 11-5 stand 10' voor de rust, zag het er gewoon schitterend uit voor de thui sploeg die tot aan de rust op merkelijk snel en efficiënt handbalde. Bij een 15-8 rust stand leek de wedstrijd dan ook gespeeld al was het duide lijk dat Ajax onmogelijk een even voortreffelijke tweede helft kon spelen. Maar tijdens het tweede wedstrijdgedeelte wijzigde het spelbeeld totaal. Nu waren het de bezoekers die de wet dikteerden en het leeg- gespeelde Ajax kon de in ge stalte en kracht sterk bevoor deelde bezoekers niet meer opvangen. Er was nog een kwartier te spelen als Gansho ren er reeds in geslaagd was de achterstand op te halen (17- 17). De Lebbekenaars hadden slechts via een penalty en am per een veldgoal kunnern re plikeren. D. De Bruyn nam toen de plaats in van Dierickx in het Ajax-doel en er was nog ern opvallende prestatie nodig van deze keeper om voor Ajax groter onheil te voorkomen. Beide ploegen gingen toen vrij zenuwachtig akteren wat re- zulteerde in veel balverlies en een resem gemiste doelkan sen. Ganshoren raakte twee minuten voor het einde voor het eerst op voorsprong (19- 20) maar even later kon Quidé via een 30 meter pas van Hen- drickx de verdiende gelijkma ker voor Ajax sckoren. Skoor- den: Quidé 2, Van Geel 4, Ja- kobs 1M. Huyck 5, Vermei ren 4, Hendrickx 2, D. Huyck 2. Reserven: Ajax-Ganshoren: 17-18. Skoorden: E. Verhaeren 8, De Decker 2, Beeckman 4, Van Gaever 1, Vermeiren 2. Turnhout-HBC Dender- tnonde: 24-28 Dendermonde is erin geslaagd de moeilijke verplaatsing naar HC Turnhout tot een goed einde te brengen. Zoals werd verwacht hebben de HBC-ers het niet gemakkelijk gehad om de goed spelende thuisploeg er onder te houden. Uiteindelijk tonode Dendermonde zich toch de betere ploeg zodat wij van een logische zege kunnnen spreken. Bij Dendermonde speelden twee spelers zich op vallend in de kijker. In de eer ste plaats M. Van de Velde die na een periode van mindere vorm nu duidelijk opnieuw van zich doet spreken en ook L. Batselier, een toch wel op vallend goede transfer van de ploeg van W. Timmerman. L. Van Cauwenberghe die tijdens de tweede helft bedacht werd met een persoonlijke bewaker deed tijdens deze periode zeer goed werk op de pivot plaats. Nadat Van de Velde in de eer ste minuut de skore had geopend iep Dendermonde tot 2-5 uit na 11' spelen. Turnhout kwam terug tot 4-5 en gedu rende de ganse eerste helft bleef Dendermonde voor sprong nemen die telkens prak tisch teniet gedaan werd door een aanklampende thuisploeg. Via 9-13 wer dde rust bereikt met een 12-13 skore. Na de rust vrijwel hetzelfde spel beeld al dient gezegd dat Turnhout gedurende lange tijd de achterstand tot één doel- puntje beperkte (18-19 na 45'). Drie minuten voor het einde was er nog steeds niets beslist (24-25) maar die opeenvolgende doelpunten van de HBC'ers deden de thuis ploeg definitief de das om. Is Dendermonde, dat nu Tonge ren ontvangt, op weg naar 2e Nationale? Skoorden: Van de Velde 7, Van Cauwenberghe 3, Batselier 7, De Bock 3, Wuest 5, Gyssels 1De Nil 2. lier 7, De Bock 3, Wuest 5, Gyssels 1De Nil 2. Reserven: Turnhout- Dendermonde: 10-17 Rust: 5-8. Skoorden: Van der Veken 6, Van Hout 3, De Proft 3, Merckx 1, De Nil 2, Van Kerckhoven 1, Van den Ab- beel 1. Haachtse-Rosis Aalst: 29-31 Na een waar doelpuntenfesti- Afgelopen weekend stond de Aalsterse wijk «Den Arend» in rep en roer: internationaal Luc Moens kwam naar huis. Nee: hij voetbalt niet voor Real Madrid of voor Liverpool. Luc Moens is een handballer Piepjong nog, doch reeds goed genoeg om in de goal van de nationale ploeg te staan. 1 alsB rkieV Op 22 oktober verliet hij samen met zijn kollega's ju nioren de vlieghaven van Zaventem met bestemming Malmö. In deze stad werden de klasseringswedstrijden voor het wereldkampioen schap georganizeerd. Technisch direkteur Mare Janssens en nationaal trainer Vuc Roganovic na men het team onder hun vleugels. Luc Moens is niet de eerste de beste. Verre van: als je in drie wedstrijden twaalf ze- venmeterworpen stopt, dan ben je een kraan. Een «ze ven meter» is in handbal uitgerekend hetzelfde als een penalty op een voetbal terrein. Zo'n exploten boks je alleen voor mekaar als je boordevol talent zit, daar enboven ook in konditie bent en je maximaal kan koncentreren. Het optreden van Luc Moens, de keeper van Eendracht Vrij Aalst, heeft op Roganovic een zo grote indruk nagelaten, dat hij hem selekteerde voor de Belgische seniorenploeg. Voorzitter Polydoor Ver- straeten en zijn medewer kers waren zo gelukkig Luc zelf met deze uitverkiej zing. Zaterdag arriveerden de Be^ Igische handballers weer ii ons landje. Paul Uytterspron' en de andere voortrekker 1 van de wijk Arend waren e als de kippen bij om hufn"; troetelkind een feestelijk!I0' ontvangst voor te breiden r? Op de hoek van de Binnen101 straat en de Geldhofstraa 5 drumden velen bijeen om Luc te begroeten en te hul-1 v digen. Er werd bij Peken er 'r' Mariette een gezellig feestje *e gebouwd, Luk werd in de bloemen gezet en het wer<n( ook luisteren naai speeches die nooit saai wa- ren, doch waarin de écht!RS vreugde om Lues prestatie! |e' duidelijk doorklonk. Vier minuten voor affluiten stelt Ganshoren gelijk (19-19). (eva) val is Rosis Aalst, zonder de geschorste kapitein De Gendt, erin geslaagd twee kostbare puntjes aan het totaal toe te voegen. Het begon nochtans niet zo goed voor Rosis dat na 3' reeds naar een 4-0 achter stand opzag. Rosis kon zich echter hervatten en na 14' stonden beide ploegen op nieuw gelijk. Onder impuls van Petré en Meert konden de Aalstenaars zelfs gaan rusten meteen 18-21 voorsprong. Na de rust ging het doelpuntenfes- tival verder en onder impuls van D. Corthals en P. Bomon telde Rosis tot 5 doelpunten voorsprong. Een aanklampend Haachtse wou echter niet begeven en met nog 4' te spelen stonden de ploegen opnieuw gelijk (27- 27). Langs Petré En Bomon zou Rosis dan tijdens de slot minuten de overwinning vast leggen. Skoorden: Meert 7, Petré 9, Bomon 7, Corthals 5, De Boeck 1De Man 1 Reserven: Haachtse-Rosis Aalst: 23-18. Skoorden: Van Handenhoven 3, Meert 7, De Troch 1. PROFICIAT Luc Moens, de handbalinternationaal van EV Aalst werd door zijn fans entoeziast ontvangtj (erik) Flémalle-Avanti Lebbeke: 13-22 Avanti Lebbeke blijft de enige ploeg die na vier kompetitie wedstrijden nog steeds het maximum aan punten telt. De Lebbekenaars wonnen nu overtuigend van het toch wel rela tief zwakke FIémalle. De kompetitieonderbreking had Avanti wel enigszins uit koncentratie gebracht en tijdens de eerste helft werd het te FIémalle maar een pover vertoon. De Walen speelden al even zwak zodat de Lebbekenaars geen schade opliepen tijdens deze eerste dertig minuten. De tweede helft zag men te FIémalle dan het echte Avanti aan het werk en meteen werden de Waaltjes in de vernieling gespeeld. Avanti speelde zonder de met rugklachten geplaagde Ninco- vic en H. Vermoesen, die ge durende 14 dagen deelnam aan de Wereldkampioenschappen voor Juniores te Zweden, bleek ook nog niet volledig ge- rekupereerd te hebben van de daar geleverde inspanningen. Voor de topper van zaterdag tegen Sp. Neerpelt, hoopt men Nincovic te «rekupereren» al hoewel dit verre van zeker is maar het is duidelijk dat H. Vermoesen zaterdag weer de «oude» zal zijn. Gewoontegetrouw zouden wij zeggen, opende De Vlieger de skore maar het was vlug duide lijk dat Avanti niet zo vlot draaide. Er werd veel balver lies gleden en de doelschoten waren zeer onzuiver zodat na 13' de ook niet schitterend spe lende Walen met 5-4 leidden. Het bleef zwak bij Avanti en alleen De Batselier kon een in deze periode falende Ebel ver vangen. De rust werd bereikt met een 7-8 skore. Na de rust zou Lebbeke dan uit een heel ander vaatje tappen. Blijkbaar was er tijdens de pauze een en ander besproken want nu zou Avanti in een tijdspanne van amper 10' FIémalle in de ver nieling spelen. De Vlieger lan ceerde de breack-out en met uitgelokte penalty's werd het 7-16 na 41'. De wedstrijd was dus beslist en nu kon coach De Smedt rustig gaan experimen teren en speelgelegenheid ge ven aan zijn voltallige groep. FIémalle «mocht» opnieuw meedoen zodat de 13-22 eind uitslag nog gevleid kan ge noemd worden voor de gewe zen Belgische handbalgroot heid. Er waren amper een 80- tal toeschouwers aanwezig waarvan dan nog de helft uit Lebbeke! Van vergane groot heid gesproken. Skoorden: Ebel 9, De Vlieger 2, De Bal selier 2, Moonen 1, Maes 2 De Pauw 1, Comelis 1, Ver moesen 2, K. Verhofstadt 2. Reserven: Flémalle-Avanl 16-27 Rust: 8-13. Skoorden: Maes 2, De Pauw 3, M. Dj Proft 6, D. Verguit 3, Va Rompay 5, De Smedt 3, Kei pens 3, Moyersoen 2. 2. r\ De handballers van Sparta Aalst, (eddy) Vermeiren skoort de tiende goal voor Ajax (Ajax Lebbeke-Ganshoren 20-20). (eva) Zaterdagavond verwacht men in de Lebbeekse sporthal meer dan 1 .000 toeschouwers. Inderdaad, met hel bezoek van Sp. Neerpelt is het een zekerheid dat de bezoekers ook heel wat supporters meebrengen zodat het voor de eerste maal in de handbal geschiedenis uit de streek niet zeker is dat men een plaatsje kan bemachtigen. Maar ook sport ief wordt het zaterdagavond een hele gebeurtenis. Avanti, nog steeds als enig onverslagen leider, moet het sterke Neerpelt partij geven en ondanks onze sympatie voor de ploeg van trainer Eddy De Smedt, geloven wij niet dat zij deze zware taak kunnen klaren. Indien wij ons mochten vergissen moet Avanti als titelkandidaat vernoemd wor den, wat meteen een nog zwaardere druk zou leggen op de jonge Lebbeekse ploeg. Nochtans blijven wij samen met de Avanti-supporters hopen op het onmogelijk gewaande. Eddy De Smedt zegt zelf dat zijn ploeg dit jaar de titel niet vizeert, alhoewel Nog een détail dat aan deze topwedstrijd pigment geeft is het feit dat Dirk Verhofstadt tegen Avanti en tevens tegen broer Koen speelt. En niet te vergeten, als men zich aan de ingang aanbiedt met het ticket uitgeknipt uit het Dendermondse Reklaam- blad, is er gratis toegang. Maar een goede raad: wees op tijd.' (eva) Berchem (5) 17 HBC Dendermonde 24 HBC Dendermonde onder vond weinig moeite om Ber- ,chem uit te schakelen voor de 1/32 finale van de Beker van België. De 5-0 voorgift van Berchem wegens reeksver- schil werd reeds in de eerste helft teniet gedaan door een vlot kombinerend en gemakke lijk skorend Dendermonde. De thuisploeg kon ongeveer een kwartier aanklampen (9-7) maar vier minuten voor de rust mocht Berchem alle illuzies opbergen als De Nil Dender monde gelijk bracht. Aan de rust wees het skorebord 11-11 aan. Tijdens het tweede wed strijdgedeelte werd de thuis ploeg dan definitief op ach terstand geplaatst. L. Van Cauwenberghe, Segers en Batselier dreven de Dender mondse voorsprong stelselma tig op en coach De Nil maakte van de gelegenheid gebruik om enkele automatismen in te oefenen in het vooruitzicht van zwaardere opdrachten. Skoorden: De Bock 3, L. Van Cauwenberghe 5, Segers 5, Gijssels 2, Van de Velde 2, Batselier 3, De Nil 2, Wuest 2. Ajax Lebbeke 20 Zandvliet 16 Ajax Lebbeke kon na een voor de toeschouwers vrij aange name wedstrijd zich plaatsen voor de volgende rond in de Bekerkompetitie door Zand vliet met 20-16 cijfers te ver slagen. De Lebbekenaars toonden zich duidelijk de be tere ploeg en de 0-1 begin- voorsprong met te na gespro ken kon Zandvliet nooit meer aan de leiding komen. Het duo Hendrickx-M. Huyck zorgde voor het leeuwenaandeel van de Lebbeekse doelpunten. Na 10' spelen stonden beide ploegen nog op gelijke hoogi ar (3-3) en via 5-5 na het eersl kwartier zorgden Van Geel e )S, M. Huyck voor een 7-5 skcx gS 5' later. Bij de rust prijkte g£ twee-doelpunten voorsproi )q van Ajax steeds op het skon jn bord (10-8). Nadat Ajax ve^ der uitliep tot 12-9 enkele m w nuten in de tweede helft vlot ve het even minder goed bij thuisploeg. Hiervan maaktt de bezoekers gebruik om g j,v lijk te stellen 10' in de tweei ,n helft (13-13). Ajax kreeg loc n opnieuw vat op de wedstrijd! via 17-14 werd het 20-15 voor het einde. Keeper D Bruyn diende toen vervangt wegens kniekwetsuur maar Al Ajax overwinning kwam uf I eraard niet meer in het gf drang. Skoorden: Vermeit 1, D. Huyck 2, Van Geel Hendrickx 8, M. Huyck 7. (ev HEREN I* NATIONALE Zat. 10.11 te 20.15 u. Avanti-Neerpelt 2* NATIONALE Zat. 10.11 te 20.45 u. EV Aalst-Visé I* LANDELIJKE Zat. 10.11 te 21 uur HBC Dendermonde-Tongeren 2* LANDELIJKE Zond. 11.11 te 15 uur Denderbelle-Jochewoa Aalst Zat. 10.11 te 18 uur SK Grembergen-Zwijnaarde 3 LANDELIJKE Zond. II .11 te 18 uur Grihan-Lokeren Zat. 10.11 te 15 uur Buggenhout-Zolder VROUWEN I* LANDELIJKE Zond. 11.11 te 17 uur Avanti Femina-Stelmar Zat. 10.11 te 18.15 u. EV Aalst-Duffel Zat. 10.11 te 17 uur Sp. Kraainem-RB Dendermonde 2* LANDELIJKE Zat. 10.11 te 17.30 u. Anderlecht-RB Dendermonde 2 (eva) Avanti Femina 16 In. Hasselt 14 Avanti Femina is er nu ook in geslaagd het sterke In. Hasselt te verslagen zodat de Leb beekse vrouwenploeg steeds onverslagen aan de leiding van het klassement prijkt. Het wedstrijdbegin verliep niette min volledig in het voordeel van de bezoeksters die via 0-2 tot 2-5 voorsprong namen na 12' spelen. Avanti Femina bleef gedurende de ganse eer ste helft op achtervolgen aan gewezen en bij de rust toonde het skorebord een 8-9 stand. Na de rust was het Avanti dat nu op zijn beurt het wedstrijd verloop ging beheersen. Onder impuls van het duo Muylaert-H. Bleyaert werd het 13-9 en vanaf dan kwam de Lebbeekse zege niet meer in het gedrang. Via 15-11 acht minuten voor het einde werd de 16-14 eindskore bereikt. Avanti: L. Hauwelaert, Van Langenhove, Van Damme, Cools, De Meersman, Van San 1Lissens, Moonen, Muy- laert 9, Biesemans, H. Bleyaert 5, Van den Broeck 1 Duffel 7 RB Dendermonde 111 RB De nderm ondczonder Wijnant en de door kwetsuur gehinderde De Donder in het doel, kende een moeilijke eer ste helft. Via 1-1 werd de rust bereikt met een 4-2 stand. Langs Y. Dooms en M. Coen werd het onmiddellijk na de rust 4-4 en via 6-6 zorgde 1 Hermans voor een duidelijk) 7-11 overwinning voor ffl Dendermondse meisjesyl Skoorden: Doorns 3, Hermanf 6, Coen 1Hermans 1 Tweede Landelijke Turnhout 4 RB Dendermonde 2 9 f"1 Dendermonde leidde bij rust reeds met 0-4. Onder puls van J. Melis kon Dender- tal monde, waarbij verschillende le|( jonge speelsters voor het eerst [Z( skoorden, deze voorspron| tt veilig stellen. Skoorden: Melk 3, De Wolf 1, Roman 1, Jod ij 1, De Blieck 1, Linda 1, D* it Boeck 1.

De Voorpost | 1979 | | pagina 40