■1 Derby van de gemiste kansen Provinciale voetbalkompetitie Augustin Van Overschelde uit Temse: provinciaal snelheidskampioen met oude duiven De lange weg van Charles Mallefroy Afgekeurde doelpunten Het duivenhok van de week Vierde Provinciale 1 1 \*ïi- V Er waait een echte kampioenenwind door onze Voor- postduivenkontreien.InhetDendermondseeistten Al- Mattijs afstamming en die fons en zoon Vergeylen uit Appels de provinciale gou- sterke rassen gekoppeld den medaille op. Het Waasland wou niet onderdoen: aan mijn oude stam, met de Augustin Van Overschelde uit Temse, met zijn Noyon- rappe Quiévrain duiven, kampioen, zorgde voor de hoogste eer. waarin ik in de periode 60- Klasse en kwaliteit drijft altijd boven, is een bewering 70 goed presteerde zijn de die in de sport nog ai eens als een cliché gebruikt bloedstromingen waarmee wordt, maar die toch dikwijls bewaarheid wordt. Bij ik mij tracht te klasseren», Augustin Van Overschelde werd er het zoveelste be- verduidelijkt Augustin de wijs van geleverd. behuizing van zijn kweek- De samenstelling van zijn kolonie, die hij in 1974 a.h.w. hok. volledig hernieuwde, is doorlopen van de zo hoog Geen ellenlange lijst met af- geprezen Gebroeders Janssens Arendonk stam. Bij stammingen, maar een wel snelheidskampioen Van Overschelde kwamen de uitgekozen richting, die mo- Jansens op de hokken langs zijn boezemvriend Jules gelijk werd door de vriend- Wouters uit Keerbergen om. schapsbanden tussen de hok mij ook de De Smet - Augustin Van Overschelde is als duivenmelker niet meer aan zijn proefstuk. Ja renlang staat hij met beiden voeten in het duivenspel en aan de Hoogkamerstraat is het niet meer van dit jaar dat er successen behaald wor den. Als herinnering citeert pensioen, de verzorgster van de kolonie, meende dat die duif nog tot meer instaat was en, hij werd opnieuw naar het weduwnaarshok overgebracht in 1978 en het werd een bijzonder goed seizoenslot met nog de 30* provinciale vermelding en Augustin en hij heeft zelfs dat die duif een kampioen- nog de prachtige schaal, zijn overwinning uit Quié vrain in 1968 op de Bloe- menprijskamp in St. Ni klaas, waar gans het Waas land paraat was en hij de 1 en 3* prijs won. In 1971 werd hij te Temse 1" kampi oen met de 2* getekende jaarduif en de 3* kampioen met de 1* getekende, 4* kampioen met de oude dui ven op de halve fond. De vernieuwing met de Wou ters duiven kwam er in 1974 en in 1975 kweekte hij uil een koppeling, in bruikleen van Jules Wouters, Jan- sens - De Smet - Matthijs, zijn huidige provinciaal kampioen, een donkere ge schelpte met als ringnum- mer 4180100 van 1975. Meteen was de degelijkheid van nieuwe impuls bewe zen. Echtgenote aan basis van kampioenstitel Het toeval blijft een faktor waarmee men steeds moet rekening houden en die niet te ve waarlozen is. Normali- Au sust in Van Overschelde kan niet alleen de provinciale titel spelen, doch dresseert ook zijn ter was «geschelpte 100- unnihoctomH nm naar troetelduifjes. (bvw) vlieger kwam dan in 1979 tot uiting. Hij werd 16 keer ingekorfd en vloog 15 prij zen. Op Pinksteren mistte hij, het was een rampvlucht, en kwam slechts 's avonds thuis. Het loont de moeite om de prijzentabel van het Van Overschelderaskampioentj€ eens af te drukken: Al de uitslagen werden be haald, in de Wase Schelde- kant, een Noyonsamenspel dat 14 gemeenten omvat: 22.4: 167 duiven: 1* 29.4: 276 duiven: 66* 6.5: 406 duiven: 1* 13.5:419 duiven: 2* 20.5:387 duiven: 1* 27.5: 318 duiven21" 4.6 310 duiven: gemist 10.6: 213 duiven: 1* 17.6: 221 duiven: 2* 24.6: 172 duiven: 14* 1.7: 159 duiven: 20* 8.7: 132 duiven: 2* 15.7: 120 duiven: 14* 22.7: 104 duiven: 3* 29.7: 80 duiven: 18* 5.8: 66 duiven: 2* Drie en een halve maand paraat op weduwschap, is weinig weduwnaars Augustin en mevrouw Van Overschelde krijgen echte vriendschap van hun duiven, (bvw) «Er wordt nog al te pas en te zonen uit de «Merckx», de onpas over Janssens dui- Bourges duivin. Uit die ven gesproken, maar Jules sterke vliegers en even Wouters is te Arendonk als goede kwekers is voor 75 kind te huize en de klin- ten honderd mijn hok sa- kende munt heeft hem de mengesteld, uiteraard via grote namen bezorgd. De Jules Wouters en verder «Beroemde Geeloger», de bezorgde het Keerbergse melkers Wouters en Van Overschelde en bijna ana loog als bij de Dender- gustin had er goede zonen uit gekweekt en de duif kwam thuis met een ge wonde teen en alle risico's mondse provinciale kampi- werden vermeden en naar oen Vergeylen, is het de de kweek er mee. Maar Me- vriendschap die primeert vrouw Van Overschelde, in boven het opgedreven de periode dat haar man commercieel aspekt. nog werkte, nu is hij in pre- De bescheiden melker uit de Edestraat te Haaltert zal de laatste zijn om te bluffen met ondervinding, rasdui ven resultaten al dan niet behaald, maar naar ons we ten bewees deze snelheidsspecialist die dit jaar werd op rust gesteld dat de dagelijkse aanwezigheid op de hokken een faktor van goudwaarde bleek te zijn. Het is inderdaad zo dat Charles Mallefroy die sinds meer dan veertig jaar de duivensport beoefend zich wel dikwijls schoonzoon geniet hij in staat is zich met de besten te gaan meten en overal tal rijke vroege prijzen in de wacht sleept. Op de hokken die van net heid kraken worden een vier entwintigtal duiven door- in de belangstelling speelde maar zich zelden op het winterd terwijl er in de zo- peil van de afgelopen twee jaar kon tillen. Volgens onze gastheer be- 1976 tastte Charles tamelijk staat er hiervoor slechts één diep in de geldbeugel en reden nl. er dagelijks bij zijn schafte zich het beste aan want zegt Charles «Het ver- van wijlen Arthur Meganck schil tussen een hok duiven uit Kerksken die uitsluitend die goed presteert en een over het kwickzilveren ras die niet aan zijn trekken De Neve» beschikte. De komt is gewoonlijk zeer duiven gekruist met het bes- goed zichtbaar. Een sterke te van Frans Van Hau- bouw, fonkelende ogen die wermeiren uit Lede gaven elke gemaakte beweging dan ook uitstekende nako- volgen, zachte pluimage en melingen waarvan de Rode een houding die er altijd op en de jaarling met zeven wijst dat ze klaar zitten om zuivere eerste en vier twee iets groots te verwezenlij- des wel de uitschieters zijn ken zijn de kentekens van terwijl de ook vale die hij van kwaliteit en konditie terwijl schoonzoon Johny Van de anderen er meestal on- Impe kreeg eveneens twee verschillig, lusteloos en dof eerste prijzen vloog dient uitzien en van dergelijke vermeld, duiven moet men dan ook Het is trouwens een publiek weinig of niets verwachten geheim dat door de steun op de wedstrijdvluchten. In die Charles van zijn mer evenveel jonge duiven bijkomen. In het seizoen zwaait we duwschap de scepter en als voeding wordt van de ge wone handelsmengelingen de helft sport en de helft zui vering toegedient. Het drinken wordt tweemaal daags ververst en een vee arts wordt zelden geraad pleegd. Uit vermelde gegevens kunnen we opmaken dat Charles Mallefroy er niet voor te vinden is een groot aantal duiven in de wed strijden in te korven, inte gendeel, zelfs meerdere malen ging hij te Ede, Haal tert, Kerksken of Heldergem met een viertal puik in kondi tie vertoevende kleppers de doel opkuisen een bewijs temeer dat Charles over moeten elkaar aanvullen en nog altijd houdt bij een daarom moeten er inspan- sterke duif. Hij wil iets in de ningen van beide kanten hand als hij een duif naziet, komen», is de mening van Ze moet goed gevormd zijn de Oo?tvlaamse kampioen, en hij is ook een medestan- «Ik verzorg mijn duiven op der van de vleugeltheorie, uur en tijd. Ik mag gelijk De vleugel bij de duif bete waar zijn, als het uur van de kent nog altijd iets. Al is hij verzorging er is, moet ik de eerste om toe te geven, naar huis. Een duivenlief- dat een duif met een goede hebber moet zich die in- vleugel en geen instinct in spanning kunnen getroos- het hoofd niet op de uitslag perimenteren, is uit ten wil hij rendement halen zal geraken. Maar het fa- echte duivenhoutgesi uit zijn duiven. De hokken beitje van het kampioentje worden dagelijks gereinigd dat ge in een pint kunt stop en in het seizoen vliegen de pen, daar doet hij niet aan weduwnaars om 6 uur 's mee. 75» voorbestemd om naar gegeven en^kan alleen door morgens en om 6 ur 's Met de jonge duiven is hij het kweekhok te gaan. Au- kampioenen opgebracht avonds. Ik leg mijn duiven spaarzaam. De jonge dui- worden, die zich met pro- zeker niet in de watten. Inte- vers die een paar keer aan- vinciale allure laten omwe- gendeel. De duiven moeten wijzen dat ze tot wat be ven in de natuur hun eigen af- kwaam zijn, worden direct Maar de Van Overschelde weer vinden. Ik oefen geen voor bestemd voor een stam is niet op één duif kritiek op de medische be- plaats op het jaarduiven hok ëok goed uitkwam en groot geworden. Zijn ver- geleiding, maar ik zal alleen en een jonge duiver met in- zelfs een zoon uit zijn kar meldingen in de Wase op een pluimvee specialist houd durft Augustin ook de Scheldekant met uiteraard beroep in geval er zich bij stempel kweekduif meege- de 1é kampioen vooi :ijn een goede duif een ernstige ven. «geschelpte 100», De 5* ziekte zou voordoen. Jonge Om de vliegers in konditie te kampioen met de 2* gete- duiven, moeten van zichzelf houden heeft hij er voor ge kende, de 3* kampioen met sterk genoeg zijn om een zorgddatopzijntuinhokken de 3* getekende en de 3* zieke te boven te komen, voldoende verluchting is en kampioen met de meeste Kunnen ze dit niet dan gaan het zijn ruime hokken maar prijzen tonen dit aan. Dat ze er onverbiddellijk tussen- het aantal plaatsen is be- Augustin over allround dui- uit. Alleen met gezonde perkt. Zeker geen overbe- ven bewijst hij met de kam- duiven met een natuurlijke volking, maar met een pioenschapsuitslagen in de afweer kan men een vlieg- strenge zifter als de Oost- Nieuwen Bond te Temse, hok opbouwen. Een lief- vlaamse snelheidskampi- waar de Quiévrain en No- hebber, die al jaren in het oen is daar weinig gevaar yonvluchten, met de 1* en vak zit en zich de moeite voor. Augustin houd het ook 2* getekende duif, samen troost om veel over duiven t>ij lichte kost. Hij is een worden genomen. Augustin te lezen, moet bekwaam voorstander van gerst, 's was 1* met de oude, 2* met zijn om de courante aan- Zondags krijgen zijn vlie- de jaarlingen en 6* met de doeningen als trichomonas, gers anders niets. Maandag jonge duiven en in de Ver- cocciodose en omithose en dinsdag is dit nog 50 ten enigde Maatschappijen te zelf te observeren. Het is al- honderd van hun voeding Temse was hij 6" met de 1" leen een kwestie van zijn en vanaf woensdag geen 29.7:80 d.: 16* 17* 18' getekende oude duif uit ogen de kost te geven.» basismengeling, waar hij 's (^d.)_ Quiévrain. vrijdags een handsvol erw- Een du" in de hand ten aan toevoegt. Zijn vlieg- Stiptheid en weerstand Augustin Van Overschelde duiven gaan bijeen begin «De duif en de liefhebber is een liefhebber, die het februari en de eerste eieren worden verlegd en van d^r tweede leg mogen ze ééi^ jong grootbrengen. De NoL yonspecialist heeft voofc, 1980 22 weduwnaars klaar--,, zitten met een meerderheid^ aan jaarduiven, omdat hiL het ook op de halve fond wiL proberen. Een liefhebben met ambities, die ondanks,, mooie successen, blijft ex-p en dit is de Oostvlaamsr kampioen Augustin Vai Overschelde zeker. Resultaten Het hok van Overscheld was niet alleen op de pres] taties van één duif bouwd, maar uit de uitsla] gen blijkt, dat er kollektiel pioen op 8 juli de vader vi een vijfde seizoenzei hield. Oude duiven uit Noyon Wase Scheldekant: 22.4: 167d.: 1* 23*; (2d.) 6.5:406 d.: 1* 57*81*; (4d.)L 13.5: 2* 15* 23*; (6d.) 20.5: 387 d.: 1* 2* 32* 71 (6d.) 4.6: 310 d.: 2* 21* 56* (6d) 10.6:213 d.: 1* 16*23*32* (6d.) 17.6:221 d. 2* 7* 10* (6d.)J é.6: 172d.: 2* 14* 18* 471 63* (7d.) l( 1.7:159 d.: 8* 20é 23* (5d.J 8.7:132 d.: 1*2* 24*27* 33) 41* (6d.) 22.7: '104 d.: 3* 10' (4d.) Z 5.8: 66 d.: 2* 18* (4d.) BENd Carles Mallefroy met •goede rode-, (eddy) een kolonie krachtduiven beschikt waar de kwaliteit dik aanwezig is. We zijn er van overtuigd dat de uitslagen blijven in stij gende lijn gaan en wensen deze stoere ouderling het beste voor 1980. Gaston Schutyser. Deze kopbal van Pauwels (Gerda) suist meters naast. Maar wat doet de scheidsrechter in het doel van White Boys? (Gerda-White Boys l-l). (dw) Gerda - White Boys: 1-1 Dit bij vorige gelegenheden reeds geladen burenge- vecht had nu nog een vinniger verloop daar meteen ook de leidersplaats op het spel stond, aangenomen dat Red Star Haasdonk aan Lokeren geen gemakkelijk hapje zou hebben. Grote vokale steun baatte niet voor de thuisspelers want ondanks hun naarstige beginminuten kopte hun eigen achterspeler Benoy een gewiekst voorzet van Luk de Gendt voorbij zijn dromende doelman (na 8' dus 0-1). De bezoekers kwamen door deze overhoopte opkikker natuurlijk nog menig keer aan bod zo bij voorbeeld langs Lucien Moerloos die nipt naast be sloot en langs, een voor de gelegenheid wat te per soonlijke, Luk van Llerop die geholpen door de Ger- dabacks buiten bereik van Vonck tegen de deklat schoot. De spanning was André van verplicht of niet de neu- Aerde.deW.B.-trainer.wel- trale zone en zag de ver licht teveel want hij verlietdere eerste helft vanuit de zittribune. Het initiatief bleef niettemin bij zijn poulains, die op de 38ste minuut bijna weer een goal lukten via een verwarrende fase voor het doel van de alweer on zeker reagerende Guido Vonck. Met een billijke 0-1 stand werd aan de tweede pe riode begonnen. En direkt profiteerde Gerda op zijn beurt van het merkelijke windvoordeel: vooral Mark Heirbaut legde heel wat werk af, en op één van zijn voorzettenmoest Jurgen- sen de bal voor de neus van de opportunistische Ver- beeck wegwerken. Kort daarop kreeg de gastdefen- sie het nogmaals warm, maar Piessens reageerde eerst gepast op een ver woestende uithaal van Dré De Waele, en daarna op een droge knal van Harry Benoy. Het zat voor de Tereke- naars werkelijk niet mee toen rond de 70ste minuut een aktie Heirbaut-De Waele op de lijn werd weg gehaald door Alois Van Damme, de meer dan ver dienstelijke doublure van Ronny Colman. Een weinig aangeslagen door deze on bekroonde pogingen, vierde de Behielsploeg even de teugels wat de White Boys benutten om zeer gevaarlijk tegen te sto ten. Nu was het echter aan de ex-Gerdaspeler Jantje D'Hondt om twee droom- kansen te verknoeien, wat hem nog eens werd nage daan door Luk van Lierop. Inmiddels waren slechts lut tele minuten nog te gaan en gaven de thuissupporters maar weinig meer voor een terugkeer van hun ploeg. Maar kijk, een zuiver gege ven hoekschop in de 80ste minuut werd door Kris Ver- beeck gepast verlengd tot bij De Waele, die de bal met het hoofd (letterlijk en figuur lijk) in doel devieerde. Een oververdiende gelijkmaker die zo een typische derby score op het bord bracht, hoewel de White Boys in de vorige Zes confrontaties te gen de stadsgenoot nog nooit één enkel puntje bin nenhaalden!!! Mare Naudts Steeman maakte er achte raf 1-2 van: hijzelf traptfl een corner en kwam nieuw in het bezit van de a geweerde balJaak veinsdi een voorzet, de bezoa kende doelman liet zich aal die schijnbeweging vangej en Steeman kanjerde in c kleinste hoek binnen Met een derde voltreffel ditmaal één van Van Pu£ velde, zat Wichelen op r zen. Er werd nog een vierde keef geskoord. De bal was halve meter «binnen», docj scheidsrechter De Kimpi die nooit bij de zaak was het spelgebeuren op veel tl grote afstand volgde, haf niets gezien. Er werd duf gewoon voortgespeek Nummer vijf had ook al o het bord kunnen staal Eddy De Winter dribbeld üj de keeper die vergeefs in d «l< voeten duikelde. Zow< ij doelman als goalgetter gii*e gen in deze faze in de mex >cf der. De een had de andi te niet eens aangeraakt. R<161 De Kimpe oordeelde daa ter- anders over en annuleerd "P de treffer voor een fout (1Sri van de Wichelenaar, !e' tiei ia De kous was nog lang nie (QC verdediger Micon te Wichelen 3 Baardegem 2 Op het gemeentelijk sport terrein is het bezoekende Baardegem er erg goed koop vanaf gekomen. De «Vlugge Jongeren» startten met de wind in de rug, doch dat belette de discipelen van trainer Moerenhout niet het heft in handen te ne men. Toch kwam Baarde gem op voorsprong Een dom goaltje eigenlijk: uit een misverstand tussen Hoogewijs en keeper Bart Strynckx ontstond een 0-1, zonder dat ook maar één bezoeker een voet tegen de bal zetten. Wichelen kwam evenwel te rug. Uit een algemene aan val skoorde opportunist Jaak Steeman. Diezelfde af: waarschijnlijk nog woest offë die afgekeurde goa maakte een reus van ee ev fout in het strafschopge bied. Penalty en doelpun )n< 3-2. De match kon opnieui k] beginnen, ook al bleven oi^: dat moment nog slechts eei tiental minuten te voetbal de len. Gelukkig voor iedereef ,ar bleef die skore tot aan h« eindsignaal behouden, ere

De Voorpost | 1979 | | pagina 42