pBBV PULLS, SALAMI, BANDEN N MOTOREN OF HOE LUC COCK BELGISCH KAMPIOEN WERD Voor wielertoeristen: »aul De Brauwer in de clinch met Zweifel WINTER: GEEN DOOD SEIZOEN INTERNATIONAAL TORNOOI TE GENT OPEN SPRINT- het in dit land te maken op autosportgebied moet je of geld hebben of gepatroneerd worden door een, bij voor- franstalig, autoriteit uit deze sport. Voor Sint- izenaar Luc De Cock was dit geen van beide het geval, iel zijn koppig doorzettingsvermogen heeft hem eindelijk Itaat gebracht. irdaad, eindelijk, want het heeft verscheidene jaren ge- 'd eer het zover was. Niettegenstaande Luc reeds van f in hoge mate geïnteresseerd was in autosport en zelfs n yen toe eens meereed in hetzij een slalom (waar dan ook Stpsatie gewaarborgd was) hetzij een uithoudingswedstrijd adgZolder, kunnen we pas sprekeh van een volwaardig de- ctcjut in de kompetitie in 1976. Op 6 maart van dat jaar ig irtte hij met een Formule VW in de Marlboro Trophy te kkivel (toen nog de glorietijd van dat circuit) en werd gelijk aajpnaar, een mooier begin kan men zich niet wensen! racted en minder goede resultaten volgden elkaar op zodat k zijn eerste seizoen beeindigde met een 3' plaats in het odlgisch en een 5' plaats in het Beneluxkampioenschap irniule VW. '1977 zocht Luc het hoger in I kompetitie en startte met |i Lola Heidegger in de For- jile Super VW. Deze klasse prdt beschouwd als de ideale jorbereiding op de hoogste jmules III, II en I. i. War Luc het jaar ervoor alle VOljdstnjden binnen de Benelux «den had, reed hij nu mee in egl Westeuropees Kampioen- L.Wap hetgeen vaak verre ver- 'G|atsingen met zich meeb- :ht, Sijlt in Denemarken bv. Groot Britannië werd rhaaldelijk bezocht waar enkele schitterende plaat- behaalde, ondermeer een •laats te Donington midden kruim der internationale pi le werd 2' in het Belgisch, 5e {het Benelux-, en 4e in het esteuropees Kampioen- hap. Helemaal niet slecht 1978 kondigde zich zeer goed aan. Luc was bekend bij de pers (ook de franstalige), hij zou aanzetten in dezelfde for mule en de ervaring opgedaan in 1977 zou zich zeker lonen. Het lot beschikte echter an ders: in april, tijdens de Adac 300 km Rennen op de Nurn- bergring reed hij zijn wagen «total loss», oorzaak: een technisch defekt. Luc gaf niet op, flink dooreengeschud maar vol vertrouwen ging hij aankloppen bij zijn sponsors Imperial en Marcassou. Deze hadden genoeg vertrou wen in Luc om hem reeds ge deeltelijk op weg te helpen. Gedeeltelijk, want hun steun was nog niet voldoende. Ge lukkig konden twee Wase firma's overtuigd worden de ambitieuze Sint-N iklazenaar te sponsoren: Marulo Pulls en Banden Willy Adam. Deze laatste was reeds een bekende in autosportmiddens: een groot aantal van de Belgische wed strijdwagens wordt bij Willy Adam geschoeid. Aldus kon Luc op 31 mei 78 vol trots aan de pers zijn nieuwe aanwinst: een Lola T620 Super VW voorstellen. Vol hoop op een schitterend seizoen want de diverse kam pioenschappen waren nog maar pas begonnen en alles was nog mogelijk. Dat dacht hij tenminste want dat seizoen zou een aaneenschakeling van tegenslagen en technische mankementen met zich meeb rengen. Voor een deel was dit te wijten aan het feit dat men in Super VW voor het eerst wa- tergekoelde i.p.v. luchtge- koelde motoren gebruikte. In alle geval kende Luc enorm veel tegenslag, genoeg om ie mand voorgoed alle moed weg te nemen. Eind '78 vroegen vele joern- alisten zich dan ook af of Luc zou opgeven dan wel met de moed der wanhoop verder proberen. Luc verraste iedereen: hij zou in twee kategorieën rijden, dit dank zij de blijvende trouw van zijn sponsors. Hij zou- Formule Ford en Formule Su per VW rijden en tussendoor, zoals voorgaande jaren, occa sioneel racen in toerismewa- gens. Een zeer ambitieus pro gramma! FORMULE FORD Voor deze klasse had Luc een Van Diemen RP78 gekocht en hij bleek meteen uiterst kom- petitief te zijn: tot de 5e wed strijd stond hij lc in het Bel gisch én le in het Benelux kampioenschap! In de 5C wedstrijd echter werd Luc aangereden door Deyaux en hierdoor werd de wagen dusdanig ontregeld dat Luc enkele wedstrijden gehandi capt aantrad. Halfseizoen werd de wagen optimaal ver nieuwd en begonnen de pro blemen te verminderen. Toen was echter Didier Theys ver schenen, fabriekspiloot bij Van Diemen en gesteund door «Numéro Réservé» een fran- stalig blad. Men begrijpt direkt dat Luc's materiaal niet opkon tegen dat van Theys. Toch streed hij verbeten verder en slaagde erin al te grote schade te vermijden. Bovendien moest Luc terdege rekening houden met de Nederlandse pi loten, dé grote specialisten (in Beneluxverband) in Formule Ford. Het lukte hem wonder wel stand te houden bij deze zware kon kurrentie en meestal vooraan te eindigen. Uiteraard was Luc hiervoor veel dank verschuldigd aan zijn trouwe mechanieker Jean Marie die vaak wonders verrichte daar hij zich met de jaren in de technieken, eigen aan het pre pareren en onderhouden van wedstrijdbolides en hun moto ren bekwaamd had. Na een turbulent seizoen in deze klasse waar iedereen zich kost wat kost wil bewijzen bleek Luc 2' in het Belgische en 4*" in het Beneluxkampioen schap, een prachtig resultaat! FORMULE SUPER VW Twee redenen brachten Luc er toe ook in deze klasse te rijden. Allereerst de kontraktuele ver plichting vanwege zijn spon sor Marulo en anderzijds toch ook het feit dat hij de twee voorgaande seizoenen Super VW gereden had. In plaats van hier ook met een eigen wagen te rijden waarvan het zeer moeilijk zoniet financieel on mogelijk zou zijn deze op en top kompetitief te houden, be sloot Luc voor de wedstrijden een wagen te huren bij een pro fessioneel team: Gero Fleck. Aldus was hij verzekerd van over een topklasse-wagen te beschikken. Het was een Ralt met een Spiess-motor. Deze Gero Fleck heeft een interes sante verhuurmethode: de ba sishuurprijs voor een wedstrijd bedraagt 5000 DM. Hoe snel lere trainingstijden de piloot met de wagen rijdt hoe meerde huurprijs verlaagt. Laat ons volstaan met te vermelden dat Luc telkens een beduidende vermindering bekwam, het geen een goede indikatie is van zijn prestaties. Luc reed te Zandvoort, Hockenheim en te Zolder. Deze laatste wedstrijd werd verwacht dat Luc een zware konkurrent zou hebben aan Pascal Witmeur, wonder kind van de franstalige pers en gesponsord door een Brussels restaurant. Witmeur blunderde echter enorm en zijn luiduitge- bazuinde kansen verzonken in het niet. Luc werd le Belg en veroverde in deze superfinale aldus de Belgische Titel. Een prcichtopname van een formule Super VW-wedstrijd, (mvh) kJj d 2h en v ^br si -m(os: j ijl rfoi il De Brauwer trok de Isgrenzen over. In Zu- kreeg hij geen klusje op knappen. Daar klom im- irs de elite van het cyclo- iserswereldje in het za- Topfavoriet was we- 3 dkampioen Albert Zwei- of wat dacht je. Die Zwei- groeit pas nu naar de ikonditie. Hij liep al een r blauwe schenen in i» Zwitserland. Maar ndaag staat hij er. Kondi- neel beter dan ooit.ln die emationale cross heeft lui De Brauwer de regen- ogman flink het vuur aan schenen gelegd. Hij ïef bij hem gedurende ler dan negen van de tien enden. In de finale moest afhaken. Doch een grote sloeg Zweifel niet: mele elf sekondjes. irder had Paul gecrosst in irzele waar hij net niet 'lij de ouwe. gerouti- jnctei /efpof nhjhai t velfei neerde ex-wereldkampioen Vermeire kon. In Horebeke werd De Brauwer door pech achteruitgeslagen en werd het «slechts» een achtste prijs. Ook Paul Lauwaert was weer op de afspraak. In zijn Stekene rondde hij de Brit af met een derde plaats en in Wetteren was Paul vier de. Patrick Annecour wordt sti laan weer de «oude»: hij was achtste in de A-cross te Stekene. De échte amateur Gilbert Cattoir reed en liep her en der: achtste in de B-wedstrijd te Wetteren, elfde bij de A-crossers te Stekene, 16de in de A-wedstrijd te Bornem en nog eens 16de, maar dan in de B-kategorie in Lochristi. Jozef Van Eetvelde is van In de Vlaamse Schouwburg te Hamme waren heel wat renners en fans naar het bal van de broers (je weg naar het veld ge- Steveninck gekomen, (an) Stapt. Met wisselend suk- De beloning van de Belgian VW klub bestond uit het vol gende: ofwel enkele wedstrij den mogen rijden in de VS A ofwel een premie voor het vol gend seizoen. Luc koos heel verstandig voor de premie. Deze titel betekent voor Luc een bekroning van 4 jaar full time racen en als Vlaming (op Luc's wagen is een Vlaamse leeuw geschilderd) proberen optornen tegen een franstalige overheersing in deze sporttak. Wat toerismewagens betreft was er de opgemerkte wed strijd te Zolder in de Juma BMW met Vermeersch. Voor 80 is nog niks definitiefs beslist. Allereerst moet Luc natuurlijk zijn budget kennen. Zal Luc in F. Ford en Super VW blijven rijden of overgaan naar een hogere klasse? Dat zullen we over enkele maan den weten. Luc zal alleszins ook trachten weer mee te rij den in de 24-uurs race te Fran- corchamps waar hij reeds be wezen heeft zijn mannetje te staan. Met zijn kampioentitel op zak zal het voor Luc misschiet} gemakkelijker worden zijn sponsors te overtuigen. Luc stelt zijn wagens tentoon op zijn kampioenenbal dat op 1 december doorgaat in «Het Centrum» Grote Markt te Sint-Niklaas. Warm aanbevo len voor alle autosportsympa thisanten! MVH ses. Hij reed twee B-crossen en was negende te Stekene en 15de in Lo christi. Jean De Bondt, heeft crosstalent. Dat bleek reeds toen hij nieuweling en junior was. In Putte finishte hij na afloop van de A-veldrit als nummer negen en al bij al in een A-race te Bornem was hij elfde. Voor Ronny Dierickx werd het een 15de prijs te Ste kene en een 20ste te Wette ren. En wat gezegd van ge- leenheidsveldriider Etienne Van der Helst, ue Ledenaar reed bij de A-crossers te Herzele en bolde er als elfde over de streep. Lode Beeckman, 17de te Lochristi, Werner Van der Fraene, 18de in Lochristi (telkens bij de B's) en Hans D'Haese, 24ste bij de A's te Horebeke, bleven evenmin inaktief. Ronny Mettepen- ningen was in Bornem tweede bij de C's. iei 29 er< ie dacht dat het komende winterseizoen een inaktiviteit An tebrengt voor de wielertoeristen, slaat de bal lelijk mis. Bij toeristen van K.S.C. Denderstreek worden binnenkort rf de fietsen aan de haak gehangen, doch hun leden weten 3e|et van rusten. De koudste periode vullen zij immers met tal andere aktiviteiten. Zo staan er meervoudige sporten op 3e in programma: andere sporten, dan wielrennen, leden- Tgaderingen, uitstappen, kampioenenhuldigingen, ban- Jetten, enz... Wat die meervoudige sporten betreft, ook ervoor is een provinciaal kampioenschap voorzien, en orden de besten van de provincie gelauwerd. Echter, en ijtig genoeg voor de Denderstreek, moeten de deelnemers eeds de richting Gent in, om deze sporten te beoefenen. on *ds volgende zondag zijn er e< van aktiviteiten. janaf 9 uur kunnen de leden techt in het Jan Yoensstadion Gent voor veldlopen, kogel- Men en 200 mvlak. zondag daarop nemen de Jen van de Denderstreek ten mi om hun kampioenen te Tildigcn, zulks gebeurt in de prmiddag tijdens de leden- ïgadering, die doorgaat in t lokaal. Café Mia, Ninove- feat, 14 te Haaltert te 10 uur Spt de namiddag wordt aan ie dere wielertoerist een banket aangeboden bij Jozef Bogaert, Café Volkshuis, Blektestraat te Hofstade. Spijtig dat deze dag samenvalt met de zwemproeven op pro vinciaal vlak te Oostakker, zo dat een paar leden, er niet bij kunnen zijn. Tenslotte organiseert KSC. Denderstreek haar Jaarlijks bal in de zaal FFR te Aalst op vrij dag 23 november 79. Aanvang 20 u. Dit bal gaat door met medewerking van niemand minder dan WILL TURA. De voorverkoop der kaarten is reeds bezig en bedraagt 120 F. Aan de inkom van de zaal dient 150 F. betaalt te worden. In hun maandblad het «Velo- ken» kan men in het jaarver slag de voornaamste aktivitei ten uit het voorbije seizoen vinden, evenals deze voor ko mend jaar. Wij citeren er en kele: op zaterdag 7 juli werd deelgenomen aan Zaventem - Blankenheim (Eifelgcbergte). Om 4 uwerd gestart doorheen onze Ardennen met als keer punt Blankenheim. Toeris tisch gezien een mooi par cours, doch voor wielertoeris ten is het echter niet van de poes. Voeg daarbij nog dat de tem peratuur heel vlug hoog opliep en begrijpt men dat er een paar afstapten. In Blankenheim werd gelogeerd in een Belgi sche kazerne en na de nvor- gendkoffie mochten zij de weg terug naar Zaventem. 6 Den- derstrekers haalden het eind punt. Wat zeker een prestatie is op 8 deelnemers. Voor de 1000 km van Gerfl bloux waren 5 leden aan het vertrek. Om 12 u. gingen zij van start voor een eerste par cours van 545 km, een rit, die een nachtrit omvatte. Na 3 da gen werd het eindpunt bereikt, waar de andere leden hun vrienden verwelkomden. Om hun geslaagde prestatie werd gefeest tot in de kleine uurtjes. Felicitaties, ook aan de leden, die dit jaar hun Gouden Wie) en Zilveren Arend behaalden. Twee speciale vermeldingen echter: Benoit Becqué, die Vice-kampioen van de Den derstreek werd en Pierre Van De Winckel, die het brevet «De Gouden Leeuw» haalde, door de 1000 km, te fietsen bij onze noorderburen. Deze laat ste kreeg eveneens het Natio naal b. evet van Rijwieltoe- risme, wat er op neer komt, een vaste wegwijzer gefietst te hebben in elk der 9 provincies. Dan de voornaamste datums voor het behalen der brevetten: 15-15.3: wandelbrevet 26-27-4: brevet 100 km 20-21.9: brevet kaartlezen 12-13-4: brevet 50 km brevet 200 km 28-29.6: Nationale bijeen- komst te Kempen. Kampioenen KSC Denderstreek. De wielertoeristen van KSC Denderstreek, afdeling MMeule- 10 mei 79: Namen - Bouillon man met 'n ^un midden de laureaten van het kampioenschap 1979. (hugo) en niet 1 mei, zoals vroeger. AV.H. De klassieke 11 - Novembermeeting in het Gentse Sportpaleis staat hoofdzakelijk in het teken van een international open sprinttornooi. De vier deel nemers zullen mekaar over zes reeksen bekampen, en ook éénmaal te samen op de band komen. Zij rijden bovendien nog een snelste baanronde en 500 meter, telkens met vliegende start. De vier sprinters zijn Michel Vaarten (brons in het WK snelheid te Amsterdam), Giordano Turrini (eerste wereldkampioen Keirin), John Nicholson (ex- wereldkampioen snelheid) en Paul Medhurst (snel heidskampioen van Enge land). Puntenkoers voor be roepsrenners (50 km) Me4 deelneming van Mare Renier. Wilfy De Geest, Ferdi Van Den Hautte. Wal ter Schoonjans, Dirk Heir- weg, Stan Tourné. Rik Van Linden, Staf Van Roos broek, Alain De Roo, Hend rik Caethoven, Gerrie Van Gerwen, Rudi Colman. Er zijn voor 40.000 frank pre mies voorzien. Internationale ploeg- koers liefhebbers als selec tie voor de Gentse Toe- komstzesdaagse. Aanvang om 14 uur met medaillekoersen voor nieuwelingen, juniore en liefhebbers.

De Voorpost | 1979 | | pagina 45