Nationale voetbalkompetitie Nationale voetbalkompetitie De Vrindt: «Geen tijd om te rekupereren» Praten in het gangske» Ze k(**fe :ou(r OKOSAim 44 - 9-11-1979 - De Voorpost Winterslag Lokeren 0-3 S.C. Lokeren trok voor de eerste keer dit seizoen naar Limburg. Winterslag, dat de week voordien nog een dozijn doelpunten te inkasseren kreeg op Sclessin, ontving leider Lokeren, dat vorige jaren steeds met lege handen van de Genkse Noordlaan terugkeerde. Dit keer werd evenwel ook deze traditie gebro ken. Met twee doelpunten van Gudjohnsen en één van Ver- heyen nam men vrij gemakkelijk afstand van de mijnjongens. De roodzwarten konden wel als verontschuldiging de onbe- schikbaarheid van vijf titularissen inroepen. Dit mag evenwel geen afbreuk doen aan de verdiensten van Lokeren. Het toonde er zich een waardig leider en blijft zodoende bevestigen Tegerr een achtergrond van donkere koolmijnen, nog grauwer door het herfstweer, werd de laatste wedstrijd van het week-einde afgewerkt. Door het bekertreffen van Win terslag tegen Andenne op Al lerheiligen diende de wedstrijd zondag om 19 uur gespeeld te worden. De wedstrijd tegen Andenne zou overigens nog voor andere moeilijkheden zorgen bij de mijnjongens. De Vrindt en Bil len werden er gekwetst. Voeg daarbij nog de geel geschorste Houben en de eerder reeds uit gevallen Baiamonte en Van Lessen en meteen kan je je de zorgen van trainer Waseige voorstellen. Men moest zelfs voor rekrutering teruggaan tot de Uefa-juniores om een ploeg te kunnen samenstellen. Be paald geen geruststellende vooruitzichten om de leider par- Vóór de wedstrijd troffen wij onder de tribune een sip kijkende Johan De Vrindt aan, niet in rood-zwart gehuld zoals verwacht werd, maar in keurig burgerpak. -Het is wel jammer dat ik er tegen mijn vroegere ploeg niet bij ben. Dat betekent toch altijd nog een extra stimulans. Vorige donderdag liep ik echter een enkelkwetsuur op in onze bekerwedstrijd tegen Andenne. De lijd om te herstel len was te kort en het is echt niet mogelijk om te spelen. Hopelijk kan ik wel volgende week opnieuw spelen.» In Lokeren beweren sommige mensen dat Johan De Vrindt te vroeg werd getransfereerd. »Ik woon hier nu in de buurt en het is mijn vierde seizoen dat ik voor Winterslag speel. Persoonlijk heb ik daar geen spijt van. Mijn overgang destijds is misschien wel het gevolg geweest van een misverstand. Op een bepaald ogenblik kon ik niet spelen en achteraf werd er de voor keur gegeven aan Somers. Ik dacht dat mijn rol uitge speeld was en heb dan zelf besloten om weg te gaan, ook al omdat een aantal bewindsmensen een beetje op mij uitge keken waren. Of het een goede beslissing was laat ik in het midden.» Gudjohnsen: «Beslissing ligt bij de trainer» De IJslander bij Lokeren via de grote poort binnenge haald, beleefde dit seizoen persoonlijk weinig sportieve hoogtepunten. Regelmatig als wisselspeler gebruikt was het voor deze jonge belofte moeilijk zich verder op te dringen. Zondag speelde hij zijn tweede volledige wed strijd van het seizoen als vervanger van de geel geschorste Larsen en scoorde meteen twee doelpunten -Ik voelde van in het begin reeds dat ik beter speelde en sneller was dan mijn rechtstreekse tegenstrever en dat gaf mij vertrouwen. Dat ik nu geen vaste titularis meer ben heeft mij niet zo erg ontgoocheld. Over mijn verdere opstelling of terugwijzing naar de bank heeft alleen de trainer te beslissen. Ik ben tenslotte nog maar 18 jaar en heb het voor de rest naar mijn zin bij Lokeren. Voor het behalen van de titel geef ik onszelf toch wel een redelijke kans Als ander favoriet schuif ik Club Brugge naar voor. Zondag staat er voor ons een zware verplaatsing te wach ten, maar we moeten toch in staat zijn op Standard te gaan winnen. Ik geloof erin R.C. DEGRADATIETREIN OMNIBUS EUROPA-TRETN DIRECT tij te geven, ook al waren hier eveneens enkele problemen omtrent de opstelling. De blonde Larsen zag voor een zondag geel en Mommens kon niet aantreden ingevolge een liesblessure. Ingels en Gud johnsen kwamen hen vervan gen. Reeds in de aanvangsmi- nuut was het duidelijk dat Gud johnsen de verre verplaatsing niet voor niets had gedaan. Na een Lokerse kollektieve aanval schoot de IJslander nipt over. Lokeren nam verder het initia tief en De Zutter moest ver uit zijn doel komen om de doorge broken Dardenne te stoppen. Ook op een ver schot van Dal- ving was de doelman van de Olympische ploeg paraat. Een technisch Lokeren kon op het drassige veld zijn meester schap handhaven. Voor Win terslag zat er in die periode niet meer in dan hardnekkig verde digen. Dardenne, doorgebro ken langs de lijn, werd door Denier foutief gestopt. Deze hield aan zijn tussenkomst geel over. De zoveelste hoekschop voor Lokeren in de 12" minuut. Verheyen trekt de bal hoog voor en Gudjohnsen kan ongedekt opveren en binnenkoppen (0- 1). De Winterslag-verdediging scheen het dozijn doelpunten van de vorige week noet niet verteerd te hebben en werkte vrij paniekerig weg. Een duide lijk gebrek aan zelfvertrouwen bij bepaalde spelers. Na dit vroege doelpunt viel Lokeren iets terug, zonder evenwel de kontrole over de wedstrijd uit handen te geven. In de 25" mi nuut een vrije trap voor Win terslag. Theunis trapte de bal hard en laagscherend naar Hoogenboom. Deze diende het leder in twee tijden te stoppen. De Winterslag-aanhang zag bij deze faze de bal over de lijn en ging fel tekeer tegen de wed strijdleiding. Zowel de scheids rechter als de grensrechter ga ven te kennen dat de bal wel degelijk vóór de lijn werd ge stopt. Winterslag kwam nu iets meer in de wedstrijd, al bleken sommige spelers toch nog niet bereid hun verantwoordelijk heid te nemen. Als men onge dekt de bal achteruit speelt bij gebrek aan initiatief is de kans op vlot aanvallend samenspel wel gering. Door het uitvallen van Larsen vooraan moest Lokeren naar een ander aanvalspatroon zoe ken. Lubanski haalde overigens ook niet het niveau dat we van hem gewoon zijn. Op het hal fuur een spurt van Wlodek met Theunis, die in twee keer So mers kan bereiken. Deze om speelt twee verdedigers maar besluit te hoog. Bij de Winterslag-aanhang werd de eigen spelers wel weinig respijt gegund. Vooral de aanvallers D'Onofrio en Van Woerkum moesten het menigmaal ont gelden. Awoert-geroep en ge lach bij een misser zal zeker hun rendement nog nefaster hebben beïnvloed. Misschien- wel de beste kans voor Winters lag in de 39® minuut. Een ge harrewar voor het Lokerse doel met getrap en geduw langs beide zijden. Ten slotte kon Dalving de bal toch nog ontzet ten. Onmiddellijk daarna een uit- braak.van Van Woerkum die al- Gudjohnsen: goed voor twee doelpunten. leen vóór Hoogenboom ver scheen. Bob verkleinde gepast de hoek door uit zijn doel te komen. Van Woerkum zou er slechts een hoekschop aan overhouden. Toch wel pran gende fazes voor het doel waar Lokeren gelukkig wegkwam. Na de rust ongewijzigde ploe gen langs beide kanten. Loke ren probeerde het meer met hoge ballen voor doel om een terugplooiende verdediging te ontwijken. In de 57e minuut onderschept een goed spe lende Verbruggen achteraan de bal en bemerkt na een lange rush de witte haren van Gud johnsen. Zijn voorzet zou door de IJslander opportunistisch tussen twee Winterslag- verdedigers worden ingekopt (0-2). Vijf minuten later maakt hij er bijna een hattrick van, maar een schuiver van Bett kan niet voldoende worden be roerd. Theunis, steunpilaar achteraan bij Winterslag en verdienstelijk in de opbouw, zou in de 18® minuut aan een gele kaart ontsnappen. Hij on derschepte met de hand een gemeten voorzet van Somers richting Lubanski. Het zo lang zaam in verval geraakt geel voor spelbederf wegens vrijwil lig handspel bleef ook nu uit. De fout werd enkel bestraft met een vrije trap. Deze faze zou evenwel aan de basis liggen van het derde Lokerse doelpunt. De bal werd een vijftal meter buiten de grote rechthoek gelegd. Verheyen zette er zich achter en met één van zijn gekende lange afstandsschoten knalde hij net naast de staak binnen. Het leek wel eenvoudig (0-3). Hoogen boom vroeg zelf om vervangen te worden. Zijn kwetsuur boven de knie, opgelopen tegen Beve- ren, leek onvoldoende her steld. Bob bleef echter onder de lat en zou zelfs nog moeten be roep doen op al zijn klasse om Winterslag van een tegendoel punt te houden. Lokeren, met geruststellende voorsprong, ging zuiniger met zijn krachten omspringen. Vooral de spelers die met een of andere kwetsuur in het veld stonden speelden vlugger de bal door. Bemoedi gend voor Lokeren is wel dat er op dat ogenblik andere spelers klaar stonden om hun rol over te nemen, een bewijs dat Loke ren niet enkel teert op de klasse van enkele individualisten. De Lokerse verdediging onder ging nu zwaardere druk, maar Dalving en De Schrijver bleven het centrum beheersen. In de 79" minuut speelt een opko mende Theunis de bal door naar Van Woerkum, die met de buitenkant van de rechtervoet Hoogenboom noopte tot een redding metéén hand. Winters lag voert even later de enige vervanging in de wedstrijd uit. D'Onofrio werd eruit gehaald en vervangen door Eurlings. Noo enkele Limburgse aanval- Bob Hoogenboom: onklopbaar op Limburgse grond vorig weekend. BEKER VAN 8ELGIE BEVEREN SPEELT TEGEN WINTERSLAG Larssen: noodgedwongen toeschouwer. len kenden evenmin sukses als de vorige. De stootkracht van ondermeer De Vrindt ontbrak toch wel. Even vóór inrukken, gehinderd wegens lieskwet suur, schiet Lubanski dan toch uit zijn sloffen. Zijn schot werd nog net door De Zutter geraakt en in hoekschop verwerkt. Lo keren drong niet meer aan en ging de eerste keer in haar ge schiedenis met de volle winst uit Winterslag weg. Limburg, Een verouderd stadion in Winterslag en dito kleedkameri zodat de beide Lokerse oefenmeesters het gepaster vondM de pers in de gang te woord te staan. We zijn het nu zoi langzamerhand gewoon geworden, van hen hoef je g hoogdraverij te verwachten. Dat was nu ook weer niet h geval. Samenvattend hadden zij het volgende te vertelle Door de vele verschuivingen binnen het elftal ontstoru er voor ons heel wat problemen. We hebben dat j gemaakt door een volledige inzet en veel bewegingsvoi bal. De kollektieve verrichting dient zeker onderlijndM worden. Op de vraag van Hoogenboom om vervangei worden, zijn we niet ingegaan omdat er nog andere Iers met kwetsuren in het veld stonden. Het risiko w groot. Steeds opnieuw moeten wé een lijstje opmaken v. spelers die met kwetsuren af te rekenen hebben. Dei week waren dat Hoogenboom, Mommens, Verheyen j Lubanski, Maar ik geef toe dat Winterslag nog zwaan gehandicapt van start moest. Uiteindelijk verdienden zj het spel in acht genomen, toch wel een betere uits die zware 0-3 thuisnederlaag. Spijtig moeten we zont naar Standard zonder de geel geschorste Verbrugg vandaag toch weer een goede wedstrijd speelde Aan de andere kant van de gang was trainer I Waseige minder gelukkig. Wij geven hieronder eveneei zijn versie weer.' We hebben gedaan wat we konden in de gegeven standigheden. Lokeren is een ploeg met zeer veel talent J die daarenboven beschikt over spelers die de inzet kunnT opbrengen om zich volledig in te zetten. Voor ons v de eerste helft met enkele kansen positief. Ik vreesde d mijn spelers na zondag mentaal nog zwaarder zouden z> aangeslagen, maar dat is nog meegevallen. Lokeren het, zijn positie aan de top niet gestolen en heeft hier be wen ki zeker zo sterk te zijn als een Club Brugge of Standat Voor ons zit er niets anders op dan met minder gekwetsU opnieuw te proberen.» dat zijn voetbalzonen wel eens ziet uitwijken, moet nu toch wel dringend iets gaan onderne men om zijn ploegen uit de on derste regionen weg te halen. ROBERT COREMANS Toeschouwers: 9.000 Scheidsrechter: Jourquin. De ploegen: KFC Winterslag: De Zutter, Tredici, Lambrichts, Theunis, Davids, Wouters, Weis, Be rger, Denier, Van Woerkum en d'Onofrio. SC Lokeren: Hoogenl Ingels, Dalving, Verbruj Somers, Bett, Verheyen johnson, Dardenne, De ver, Lubanski. Vervangingen: 81' D'Onofrio door Eurlii Gele kaart: Denier Doelpunten: 12' Gudjohnsen (0-1) 57' Gudjohnsen (0-2) 63' Verheyen (0-3)

De Voorpost | 1979 | | pagina 48