ANTATE DOMINO ROME I.C.M.W. START MET IENST HULP IN NOOD KRANIGE POSTMEESTERESSEN VAN MELDERT EN BAARDEGEM VERIJDELEN HOLD-UP! Jan Van der Veken wenst veiliger Parkdreef Horebekeveld krijgt 200 sociale woningen bij OOl/tMi UP WITH PEOPLE TE WIEZE terug van een paar optredens in Duitsland, stapte tate Domino dinsdag 30 oktober weer het vliegtuig et bestemming Rome. In de Heilige stad zouden audiëntie van de Paus bijwonen en de hoogmis llerheiligen zingen. nsdag 31 oktober woonde het koor de algemene ntie op het monumentale Sint Pietersplein bij. koor dat het voorrecht genoot van heel dicht bij de selijke baldakijn te zitten, werd door Z.H. in zijn praak apart vernoemd. De Paus had het bij deze genheid vooral over de schepping van de mens en nut van zijn aanwezigheid op aarde. zijn rede, die Hij vlot in len uitsprak, te hebben ndigd, keerde de Paus naar zijn verblijf, hier- ie Hij de enthou- massa en sprak hier aar een woordje met de nms. Toen de Paus zijn Pools Marialied de Mater Polonia jrde bleef de Heilige Va- een poosje staan en ak enkele woorden tot koor, Hij tekende ook gulden boek. de geneugten van de g.jliaanse keuken en de voi dwijn nog in ons hoofd ij i chten wij in de namiddag e S s eerste bezoek aan Ro- F de eeuwige stad, de d van barok en klassieke ist. de Capitolinus, een van zeven heuvelen waarop me gebouwd is, staat het pitool met het plein dat jr Michel Angelo ontwor- :e' werd, het ruiterstand- 3®ljeld van Marcus Aurelius. waren één van de laat- bewonderaars want dit 'ar »ld verhuist binnenkort erj Sr een museum. Vanop Capitolinus heeft men ;htig uitzicht op het fo- i, de plaats waar er over lot van de toenmalige reld beslist werd, de plaats ook waar grote gees ten als Ceasar Cicero en Cato hun redevoeringen af staken. In het kerkje van Santa Ma ria in Cosmedi, zongen wij een paar Marialiederen en konden zelf konstateren wat een mooie akkoestiek deze oude kerk heeft. In de tem pel vooralle goden, het pan theon werd op Allerheiligen ingezongen. Deze koepel vormige ruimte met zijn al- lom geprezen akkoestische eigenschappen leende; zich daar uitstekend toe. In de machtig grootse, met eer1) atmosfeer van majes teitgeladen St. Pieters basi liek, zongen wij de plechtige hoogmis, samen met de be faamde Capella Sistina. Het ordinarium werd door deze 8 zangers in een meester lijke barokstijl verzorgd (zij zijn allen zangers aan de opera van Rome) terwijl Cantate Domino het pro prium voor zijn rekening nam. Wij durfden het zelfs aan van 2 psalmen uit de Maria- vespers van Monteverdi (op het programma voor mei '80) uit te voeren. De eucha ristie werd in perfekte har monie met de hele sfeer van St. Pïeters met een dave rend Hallelujag besloten. Op het plein tussen de om armende kollonades van Bemini baden wij samen met de Paus, die het volk vanuit zijn venster groette, het Angelus. In de Caticom- ben kwamen wij onder de indruk van het rotsvast ver trouwen dat de eerste Chris tenen in het geloof hadden en van de onmetelijke moed waarmee ze hun leer ver dedigden. Op de Spaanse trap konden wij het werk van de Romeinse academie studenten bewonderen en op de Piazza Navona, het vroegere circus van Domi- tianus lieten velen onder ons zich karikaturiseren door één van de vele teke naars. In de Vaticaanse musea, die een onmetelijke hoe veelheid kunstschatten herbergen wekten de klas sieke en de barokkunst onze interesse en vooral onze bewondering op. Bij het onvolprezen meester werk van Michel Angelo: de fresco's in de Sixtynse ka pel uit zelfs de meest^kul- tuurloze massamens vele kreten van bewondering. Daar het Allerzielen was, keerden we terug naar de basiliek om er in alle sereni teit het Requiem van Mozart te zingen. De laatste namiddag van ons kort verblijf in de eeu wige stad werd besteed aan het bezoek van 3 van de touristische trekpleisters en tevens van 3 van de symbo len van Rome nl. het Colos seum, de Mozes van Michel Angelo en de Trevi fontein. Het Colosseum was een voor zijn tijd immense arena jongste gemeenteraad startte met een belangrijke medede- ncjj over de nieuwe dienst Hulp in Nood, waar reeds verschil- malen over gediskussieerd en geïnterpelleerd was ge- realrden. inzonderheid door raadslid Willy De Turck. In de des- s lettende mededeling, die voorgelezen werd door Burge- pijeester D'Haeseieer wordt bericht dat het OCMW van Aalst "aftnvermelde dienst, die eerste lijnshulp en opvang ver- iafckt aan al wie erom verzoekt, opgericht heeft De dienst aardt ondergebracht in het lokaal van de huidige sociale nst van het OCMW aan de Hertshage, en is in de aanvan- aze alle werkdagen toegankelijk tijdens de werkuren (van El 0 u. tot 12 il en van 13.30 il tot 17.15 ul). Later, na de lerkstelling van twee nieuwe sociale assistenten, zal hij gankelijk zijn op alle werkdagen, behalve zondag van 8 u. 12 IL ttertijd zal Hulp in Nood be- likken over een apart en ge- kkelijk telefoonnummer. levens het reeds aanwezige i' soneel van de sociale nst, zullen twee nieuwe dfrkkrachten, sociale assisten- opgeleid en voorbestemd 16 rden voor dit werk. "teen komt het OCMW, in rf iw overleg met het Sche- nkollege tegemoet aan de tal- e voorstellen, die dienaan- inde werden geformuleerd de loop van de laatste maan- n in de gemeenteraad en het Isters OCMW. De beslissing td, aldus de Burgemeester, fiomen na een zeer grondige idie en gedachtenwissèling alle betrokken instanties, partijfrakties van de ge- fcenteraad en het OCMW, de te' de Orde van Advokaten, de itswinkel van Aalst, HAK, het Isters Sociaal Overleg, de .Vfidische dienst van de stad it, de Sociale Dienst van het ies IMW, enz. ids gemeenteraad op e* 5.1978 een principieel ak- e' ord nam om een dergelijke v nst in te richten hebben een tal werkvergaderingen en ri* idiebezoeken de wenselijk- id naar voor gebracht om a srzijds een besliste start te er nen en anderzijds beschei- n van wal te gaan om door h,< raring en konfrontatie met de d| oblemen te kunnen uit- Kj oeien naar de gewenste di- jensie. Deze bescheiden start aldus de mededeling, tevens overeenstemming te bren- n met de financiële mogelijk- deri van het OCMW en het Jdsbestuur. opgerichte dienst kondigt ïh bij het publiek bij voorkeur n als een middel van het !MW om alle inwoners van '1st «beter te dienen» vooral hun nood aan inlichtingen, informatie, rechtszekerheid en dergelijke, te midden van de doolhof van alle bestaande voorschriften, schikkingen en diensten. Hiermee beantwoordt het OCMW ook aan zijn opdracht dat hem gegeven werd krach tens de nieuwe wetgeving van 8.7.1976, zoals vermeld in ar tikel 57, om aan alle personen niet alleen lenigende of cura tieve, doch ook preventieve hulp te verlenen. Gracienne Van Nieuwenborgh (BSP) dankte daarna iedereen die aan dit projekt meegewerkt had, zowel de voorzitter en le den van het OCMW, als de Bur gemeester en leden van het schepenkollege. Ondank? de financiële toestand van de stad Aalst was zij van mening dat hier toch de passende oplos sing gevonden werd. In het bie- zonder hield zij eraan de (afwe zige) stadssekretaris Chris Wil- lems te danken voor zijn inzet en zijn medewerking. Op zijn beurt ging raadslid Willy De Truck (CVP) nader in op de mededeling. Hij was van oor deel dat de nieuwe dienst een eerste stap was tot de oprich ting van een volwaardige dienst Hulp in Nood. Hij vroeg het schepenkollege dan ook erover te waken dat het slechts om een eerste stap zou gaan. In dit ver band stelde hij voor dat er een bestendige begeleiding zou zijn om te zien hoe de dienst verder zou kunnen uitgebouwd wor den. Nochtans verheugde ook hij zich over de eerste stap, die nu gezet werd, en bedankte hij iedereen voor de medewerking Zoals hij reeds in vroegere tus senkomsten zei, benadrukte hij terug dat vele zaken die 25 jaar geleden niet tot de taak van een openbaar bestuur behoorden dit nu wel het geval is. Meteen kon Burgemeester D'Haeseieer overstappen naar het volgende agendapunt. VEHE Enkele leden van Cantate Domino spraken met de paus. en dankt zijn naam aan een «kolossaal» standbeeld van Keizer Nero. Een groot kruis herinnert eraan dat in deze arena vele Christelijke mar telaren stierven voor hun geloof. In de kerk van San Pietro in Vincoli, staan de boeien van de HPetrus ten toongesteld, maar er is vooral het grafmonument van Julius II met de fa meuze Mozes van Michel Angelo. We konden ons best inbeelden dat Michel Angelo het beeld woedend toeriep: «Maar spreek dan toch»! want er gaat van dit beeld een energie en levens kracht uit die we niet van een blok gehouwen marmer zouden verwachten. Traditioneel als slot van een bezoek aan Rome wordt de Trevi fontein aangedaan. Deze pleitserplaats van de Romeinse jeugd is in feite de voorgevel van een ba rokpaleis. Ook wij gooiden, om onze terugkeer naar Rome te verzekeren; een muntstuk in het water. Zaterdag waren allen vroeg uit de veren want om 9.20 uur verlieten wij reeds de gouden najaarszon van Ita lië en bracht Alitalia ons reeds terug naar het druile rige België. Om half twaalf streek de DC 9 neer op Za- ventem en waren Rome en de Paus reeds ver weg, maar toch zullen we steeds met een glimlach en met een tikkeltje trots om de Pauselijke handtekening aan Rome terugdenken. G.D.G. Vorig weekeind brak er een hevige vechtpartij uit in een Nieuwerkerkse dancing. Een zestal verbruikers maakten ruzie met de danstenteigenaar en zijn kelner. Bij de knok partij liepen er een paar vechtersbazen verwondingen op. De rijkswacht kwam tussenbeide. Dinsdag werden de terrasjes op de Grote Markt uitge broken. Meteen wordt het centrum van onze stad een stuk kaler. Hopelijk worden de bomen vlug geplant en blijven de auto's verbannen van deze ontmoetings- Een vliegtuigbom uit de tweede wereldoorlog werd tijdens graafwerken bij de spoorlijn Brussel - Oudenaarde te Erem- bodegem blootgelegd. Het 100 kg wegend springtuig werd door de ontmijningsdienst uit Heverlee onschadelijk ge maakt. Tijdens zijn recent werkbezoek aan Aalst kreeg Minister Galle van het stadsbestuur ook een aantal dossiers toe gespeeld die niet direkt onder zijn bevoegdheid vallen maar waarvoor hem gevraagd werd tussen te komen. Deze tussenkomst heeft reeds een eerste resultaat op geleverd. Mare Galle kreeg van Minister Mathot een brief waarin deze hem meldt dat hij opdracht gegeven heeft een ontwerp uit te werken om de Denderoever aan de Tragel te Hofstade te herstellen. De totale lengte van de oeververdediging zal ongeveer 500 m. belopen. Aan gezien echter nog alle gegevens op het terrein moeten worden verzameld en de studie nog in detail moet wor den uitgewerkt mag volgens Minister Mathot een aanbe steding niet vóór eind 1980 verwacht worden. Ook de problemen van de bloemenkwekers werden aan Minister Mare Galle voorgelegd. Deze ondervinden sterke konkurrentie uit Nederland. Uit een antwoord van Minister van Financiën Geens aan Mare Galle blijkt evenwel dat de bloemen uit Nederland bij de levering aan de konsument in België belast worden met hetzelfde BTW tarief als de Belgische bloemen. Sinds geruime tijd wordt op de korrekte toepassing van dit beginsel speciaal toezicht uitgeoefend aan de Bel gisch - Nederlandse grens. Daartoe worden op geregelde tijdstippen in samenwerking met het departement van Landbouw speciale kontroleakties opgezet Een paar mannen van 25 30 jaar die zich verplaatsen in een opvallend kleine, witte (gestolen) Fiat 600 wil den blijkbaar verleden maandagvoormiddag een slag slaan. Nadat een bezoek gebracht werd aan het Moor sels ASLK-kantoor waar alleen de weg werd gevraagd, en waarschijnlijk uitgekeken hoe de toestand daar was werd doorgereden naar Meldert. Te Meldert had de postmeesteres, mevrouw Godelieve De Koninck De Croes, vanuit haar bureau het wa gentje met de mannen opgemerkt waarna ze even later hun bezoek kreeg in het postkantoor. Het was dan ongeveer 10.30 u. toen deze één postzegel van 8 fr. vroegen. Wel wat verwonderlijk! Goedelieve De Croes vroeg dan ook spontaan «één!» maar daar bleef het bij want de dieven in spe roken onraad. naar haar baas, de heer Grijseels Gustaaf te Moor- sel die de Rijkswacht van Aalst verwittigde. Aan café De Pauw aan de Baardegemse Elderberg zou het tweetal zich split sen. Eén van hen reed ver der met het gestolen au tootje en de andere nam gewoon de lijnbus Opwijk- Aalst. Aan de Moorselbaan werd deze bus echter door Rijkswacht tegengehouden en de man werd in verze kerde bewaring gebracht. Zo mislukte ook deze list. De man met de Fiat liep eveneens in de val en bei: den bekenden. Maandagnamiddag werd reeds overgegaan tot de wedersamenstelling. Van het tweetal zou één een Al gerijn zijn woonachtig in de omgeving van Lyon terwijl de andere een in onze streek nogal verspreide fa milienaam beginnend met een «U» draagt. Jonge postmeesteressen staan blijkbaar flink hun man. LH Het zoontje, nog niet leer plichtig, kwam binnen en in het woonhuis achter het bu reau hoorden ze getik van een schrijfmachine waaruit ze konden afleiden dat ook de heer deze huizes thuis was. Zulks was inderdaad het geval want leraar aan het St.-Jozefkollege te Aalst Fons De Koninck was in derdaad in de huiskamer. Dan maar elders gepro beerd. Het werd Baarde- gem, een paar kilometer verder bij postmeesteres mevrouw Voets-Pieters Magda, eveneens uit de Klaarhaag en ongeveer even jong (29). Het truukje met de zegel van 8 fr. werd herhaald en hier dachten de twee kerels een slag te kun nen slaan. Ze snoven er immers geen onraad. Even later kwamen ze dan ook terug, duwden de postmeesteres een briefje onder de neus waarop ge schreven stond dat ze het geld in het zakje moest de poneren. Het zakje werd er door de twee rekels bijge legd. Tegenwoordig van geest wist Magda echter, alhoe wel onder bedreiging van een vuurwapen, de binnen deur waar ze vlak bij stond en die kommunikeerde met de woning van weduwe Clauwaert-Luypaert (ook Clauwaert was van de Klaarhaag) te openen en erdoor te verdwijnen. Meer nogde deur te sluiten zodat ze, altans voorlopig in vei ligheid was. Nog trachtten beide mannen over het lo ket te kruipen doch dat ge lukte hen niet zodat ze in hun wagentje afdropperi. Ondertussen had de post meesteres reeds gebeld De nieuwe voorzitter van de stedelijke verkeerskom- het min noch meer een ver missie en tevens BSP-fraktieleider Jan Van der Veken, keerd voorstel. In de ver stelde in de jongste gemeenteraad voor de Parkdreef, keerskommissie had de gelegen naast het drukbezochte sportkomplex van de Schepen zelf verschillende Osbroek veiliger te maken. In zijn argumentatie stelde malen de aanleg van derge- het raadslid dat deze dreef niet alleen de rol van toe- lijke verkeersdrempels (o.a. gangsweg tot het sportstadium vervult, maar ook be- in de wijk Harding) voorge- schouwd wordt als een ideale wandelweg, dit omwille steld, maar zijn voorstellen van zijn struktuur, zijn inplanting en zijn natuurlijk werden steeds afgewim- karakter. Daarom was hij van mening dat deze weg een peld, omdat ze niet wettelijk grotere betekenis diende gegeven te worden, rekening zouden zijn. houdend met een aantal vaststellingen. Jan Van der Veken was Ten eerste is er het sociaal aspekt wat volgens hem zichtbaar niet gelukkig met betekende dat de gepensioneerden, de dagelijkse het antwoord van de Sche- wandelaars en vooral de jeugd hun geliefkoosd hobby pen en hij wees er hem op in een oase van rust verder moesten kunnen beleven, dat er een onderscheid diende gemaakt te worden Voorde heer Van der Veken raadslid dit punt nog eens te tussen een bewoonde Men weet dat de Samenwerkende Maatschappij van Goedkope Woningen met zetel op het Begijnhof op dit ogenblik een gans nieuwe wijk opricht aan de Boter- melkstraat te Aalst, in de wijk Horebekeveld. Het pro jekt in zijn geheel voorzag de bouw van 229 huizen. Nu deelt de maatschappij mee dat ter plaatse een uitbrei ding zal gebeuren van 7ha 63a grond, waarvan reeds 3Ha 64a werden aangeworven. Deze uitbreiding zal het mogelijk maken nog een 200-tal huizen bij te bouwen. Wat het eerste deel van 229 woningen betreft zijn er thans reeds 89 gebouwd en in huur gegeven; 43 zijn in opbouw, en zullen binnen enkele weken bewoonbaar' zijn. 50 andere woningen zullen in de loop van 1980 beloonbaar zijn, terwijl 47 qverblijvende in het voor jaar van 1980 zullen aange vat worden. Op 10 november 1979 om 18.30 uur zal in de Sint- Martinuskerk van Aalst een derde jaargetijde wor den opgedragen aan Pater Kamiel HEIREMAN S.J. Onder de huidige bewoners zijn er 2 gezinnen met 1 kind, 17 gezinnen met 2 kinderen, 36 gezinnen met 3 kinderen, 30 met 4 kinde ren, 8 gezinnen met 5 kinde ren, 5 gezinnen met 6 kinde ren en tenslotte 1 gezin met 7 kinderen. Dit betekent met andere woorden dat in de 89 gerea liseerde woningen 479 per sonen wonen, waarvan 301 kinderen. Ook de volgende 43 huizen werden reeds toegewezen. De gezinssamenstelling| van de nieuwe ihVvoners ziet er als volgt uit: 8 gezinnen met één kind, 19 gezinnen met twee kinderen, 9 gezin nen met drie kinderen, 4 ge zinnen met vier kinderen, 2 gezinnen met vijf kinderen en 1 gezin met zeven kinde ren. Dit betekent in totaal een nieuwe huisvesting voor 192 personen, waar van 106 kinderen. Nochtans blijkt dat de so ciale bouwmaatschappij nog een grote wachtlijst heeft, wat betekent dat de nood aan sociale woningen nog groot is. De wachtlijst behelst immers nog steeds 932 aanvragen. Hiervan zijn er 286 gezinnen zonder kinderen, 300 gezinnen met 1 kind, en 200 gezinnen met 2 kinderen. De 146 andere aanvragers zijn alleen staanden of gezinnen met drie of meer kinderen. Inte ressant om weten is ook dat er 782 ingeschrevenen zijn uit Aalst-stad, 67 uit de deelgemeenten en 83 uit andere gemeenten. Vermelden wij tenslotte dat 14 gezinnen van spaanse nationaliteit op de wachtlijst staan Ingeschreven, 7 van marokkaanse nationaliteit, 2 van italiaanse nationali teit, 1 portugees, 1 tune- sisch en 1 turks gezin. VEHE stelde zich de vraag in hoe verre de Parkdreef als toe gang tot het sportcentrum aan de nodige veiligheids voorschriften voldoet, be houdens de reeds aange brachte verkeersborden. Hierbij venwees hij naar het feit dat deze «straat» in de toekomst één van de drukst gebruikte toegangswegen naar de Osbroek ging wor den. Tenslotte kon de weg vol gens de spreker be schouwd worden als een verzamelplaats voor allerlei rustgenieters en sympati- santen van het sportgebeu ren. Met de nadruk op zijn zorg voor een veilige toekomst, was hij vooral bekommerd over het aanpassen en ver beteren van de huidige vei ligheidsnormen. Konkreet stelde hij in dit verband voor verhoogde bermen, of zoals hij het zelf noemde «liggende politiea genten» van circa 10 cm hoog, dwars over de weg aan te leggen. Dit kon ge koppeld worden aan sup plementaire verkeersbor den. Deze maatregelen zouden zonder noemens waardige financiële begro tingsproblemen binnen af zienbare tijd en met eigen personeel kunnen verwe zenlijkt worden. Tot slot van zijn tussenkomst vroeg het bespreken in de verkeers- straat en de Parkdreef. Me- kommissie. teen maakte de Burge- Het antwoord van Schepen meester een einde aar>de van Openbare Werken De diskussie. Neve was kort maar daarom VEHE niet minder heftig. Hij vond Na een afwezigheid van reeds enkele jaren komt «Up with People» met een denderende internationale muziekshow terug naar Wieze. Hij verzorgt er twee optredens, nl. op vrijdag 23 en zaterdag 24 novem ber, telkens te 20 uur. Deze show wordt naar voor gebracht door een honderdtal jonge mensen tussen de 18 en 25 jaar die samen 23 nationaliteiten verte genwoordigen. Ze brengen het publiek dan ook een opwindend mengsel van songs en dansen uit alle hoeken van de wereld. Niet alleen door de inhoud van het programma maar ook door de bruisende vitaliteit waarmede het wordt afgewerkt betekent de UP With People-show een unieke belevenis voor mensen van alle leeftijdsgroe pen. Toegangsprijzen: eerste rang 250 fr., tweede rang 200 fr. Studenten op vertoon van hun studenten kaartjongeren drager van een kultuurkaart en groe pen van minimaal 25 personen genieten 50 fr. ver mindering per plaats. Plaatsbespreking of verdere informatie dagelijks van 8 u tot 21 u en van 13.30 u tot 17.30 u. via telefoon nummer (053) 21.52.01. Na de diensturen via 052-21.11.85, 053-21.40.98 053-70.09.59 of 053-21.58.80. De shows gaan door in de Oktoberhalle! LH

De Voorpost | 1979 | | pagina 5