RAYMOND UYTTERSPROT LEEST DE VOORPOST TELEX TELEX OPENBARE WERKEN GAF SCHEPEN DE NEVE ONVOLLEDIGE INFORMATIE? 8 - 9-11-1979-De Voorpost Oud-burgemeester Van Moorsel Raymond Uytter- sprot is steeds één van de belangrijkste sprekers van de oppositie geweest. Tijdens de raadszitting van af gelopen week woensdag was hij terug in topvorm. Dat bleek ondermeer tijdens een interpellatie aan het ad res van Schepen van Openbare Werken Jan De Neve. Reden hiertoe waren twee artikels die in dit weekblad op 28.9.1979 verschenen, het één met betrekking op de bouw van het nieuw stedelijk zwembad, het andere met betrekking op het nieuw fietspad, dat de stad Aalst wenst aan te leggen op de vroegere spoorwegbedding van Aalst naar Baardegem. Tijdens de raadszitting van donderdag 27.9.1979 wa ren beide punten reeds ter sprake gekomen, het eerste naar aanleiding van een dringende vraag van de in- terpellant zelf, het andere naar aanleiding van een in terpellatie van raadslid Oscar Redant (PVV). Aan het hand van het offici eel proces - verbaal dat van iedere gemeenteraad ge maakt wordt, kwam de heer Uyttersprot uitvoerig terug op het antwoord dat Sche pen De Neve eind septem ber gegeven had. In dit antwoord zei de heer De Neve letterlijk «Wij zijn niet op de hoogte van het feit dat de stad Aalst geen subsidiering zou krijgen voor de bouw van een tweede zwembad. Wij be schikken enkel over een schrijven van Mevrouw De Minister in de loop van 1978 en waarbij uitdrukkelijk werd geantwoord dat Me vrouw de Minister ons dos sier goedkeurde, akkoord was met de toewijzing aan het voorgesteld aanne mersbedrijf, dat het bedrag van de subsidiering bij de 45 miljoen frank zou bedragen en dat het onmogelijk was in het kader van de kredieten van 1979 het bedrag uit te betalen.» Zoals reeds vroe ger gemeld mocht de stad Aalst ondertussen met de werken starten op eigen verantwoordelijkheid. In de geest van dit schrijven heeft de Schepen dan aan de gemeenteraad voorgesteld een globale lening van 100 miljoen aan te gaan. De le ning, alsook de datum van bevel tot aanvang der wer ken werden vrijdag 28.9.1979 behandeld door de Bestendige Deputatie. Volgens de heer Uyttersprot deed dit antwoord duidelijk veronderstellen dat het Schepenkollege over geen nieuwe elementen i.v.m. het dossier beschikte. Tevens kon er volgens de interpel- lant worden uit afgeleid dat men verwachtte dat de normale subsidie ten be drage van 45 miljoen in 1980 wel beschikbaar zou zijn. De spreker was dan ook verwonderd de dag na dien in dit weekblad te lezen dat Schepen de Neve 3 dagen voorbeen (op 25.Ó.1979) in de verbruiks- zaal van de sporthalle aan de Rozendreef een totaal andere verklaring had ge geven over de aangehaalde subsidiëring. De schepen had toen gezegd dat hij, langs Minister Mare Galle om vernomen had dat de Minister van Vlaamse Aan gelegenheden Rika De Backer ook voor 1980 geen subsidiëring voorzien had voor de bouw van het zwembad. «Uit wat vooraf gaat meen ik te mogen be sluiten dat het publiek in de buffetzaal veel interessan ter moet geweest zijn dan de gemeenteraadsleden. Zij kregen immers geen kennis van voormelde in formatie» aldus letterlijk de interpellant. Wat zich af speelde kwam volgens hem erop neer dat de gemeente raad volledig buiten spel gezet werd, of zelfs niet «au serieux» genomen werd. Uit het persartikel bleek dat de Schepen wel degelijk andere informatie bezat dan deze die hij aan de Raad voorhield Dergelijke han delswijze vond de CVP- fraktie onaanvaardbaar. De heer Uyttersprot was al dus van oordeel dat de ge meenteraad voor schut ge zet werd. Gezien de lening van 100 miljoen op de ge meenteraad van eind sep tember nog niet goedge keurd was door de Besten dige Deputatie, vond hij het gepast dat de gemeente raad zou ingelicht gewor den zijn nopens de ware toedracht van de zaak. Hij vroeg dan ook waarom de Schepen dergelijke belang rijke inlichtingen verzweeg. Het antwoord zag het CVP- lid in het bewuste artikel zelf, waar Schepen De Neve in de sporthalle van de Rozendreef verklaard had dat hij op één van de vol gende gemeenteraden zou voorstellen om niet langer op de subsidiëring te wach ten en het nieuwe zwembad maar met eigen middelen te bouwen. De Raad zou vol gens de spreker aldus voor voldongen feiten geplaatst worden, gezien de enorme bedragen, die reeds geïn vesteerd werden. «Deze handelwijze moet met klem aan de kaak wor den gesteld» aldus letterlijk de* ex-burgemeester van Moorsel. Hij was trouwens van me ning dat de financiële toe stand van de stad en het bedrag op zichzelf van aard waren dat zowel de be voegde commissie als de gemeenteraad zich op nieuw zouden moeten kun nen bezinnen over de reali satie van dergelijke projek- ten. In dezelfde editie van dit weekblad verscheen ook een verslag over de presen tatie door de Schepen van Openbare Werken van de nieuwe voorontwerpen van BPA's Rozendreef - Drie- veldenweg. Hierbij deelde de heer De Neve mede dat de stad Aalst ter ontlasting van de drukke Moorselbaan twee nieuwe invalswegen voorzag met name de Mijl- beeklaan en een nieuwe weg te realiseren op de be staande spoorwegzate naar Moorsel, algemeen gekend als de Leirekensroute. Meteen was de spreker op het tweede punt van zijn in terpellatie beland, met name dit van de aanleg van een nieuw fietspad op de oude spoorwegbedding Aalst - Baardegem. Op nieuw citeerde hij de letter lijke tekst van wat tijdens de raadszitting van eind sep tember door de verschil lende sprekers was gezegd geworden. Vooral de tus senkomst van CVP-lid Van de Sijpe was hierbij belang rijk. Hij zei toen letterlijk «Collega Redant heeft gelijk als hij pleit voor het door trekken van het fietspad tot de Albrechtlaan om op die manier de twee funkties nl recreatief en veilig aan el kaar te koppelen». Gezien er geen reakties of aanvul lingen kwamen kon, aldus de heer Uyttersprot, beslo ten worden dat alle sprekers de toekomstige aanleg van een fietspad op de «Leire kensroute» als normaal be schouwen. «Niemand, ook de heer De Neve, repte met geen woord over een nieuwe invalsweg van Moorsel naar Aalst gedeel telijk over hetzelfde trajekt nl. vanaf de Achterweg tot de Albrechtlaan» zo ging hij verder. Nochtans had hij hierover twee dagen voor heen wel gesproken De spreker was dan ook van oordeel dat de noodzake lijke informatie naar de raadsleden onvolledig en gebrekkig doorsijpelde en zelfs «tendensieus en mis leidend» opgesteld was. Hij wenstte met zijn interpel latie geen debat ten gronde over de twee opgeworpen problemen. Hij vroeg wel dat de gemeenteraad volle dig, degelijk en objektief zou voorgelicht worden, en drong nogmaals aan om de bundels in de bevoegde commissies en nadien in de raad te bespreken Zonder onmiddellijk een antwoord te verlangen van de bevoegde Schepen stelde het oppositielid toch vijf konkrete vragen. Zo vroeg hij naar de totale ge raamde kostprijs van het huidige zwembad, welke werken reeds uitgevoerd werden en het bedrag van de reeds gedane investe ringen. Tevens wenstte hij te weten wanneer de werken aange vangen werden en vanaf wanneer bevel gegeven werd tot aanvang ervan. Vervolgens vroeg hij of de werken nu verdergezet werden, en om welke rede nen er een stopzetting van de werkzaamheden was. Zijn laatste vraag betrof de plannen naar de realistatie van een veilig en toeristisch fietspad samen met een in valsweg naar Aalst op de vroegere spoorwegbed ding. Ten slotte herhaalde hij dat de interpellatie enkel de bedoeling had duidelijk te stellen op welke gebrekki ge, onvolledige en tenden- tieuse wijze de gemeente raad was ingelicht gewor den. De Burgemeester pikte on middellijk in op wat de CVP-lid gezegd had door te herhalen dat de interpellant geen diskussie wenste maar dat hij het stadsbes tuur terzelfdertijd zwart maakte. Zoals verwacht reageerde de Schepen van Openbare Werken dan ook prompt op de geuite beschuldigingen. Hierbij herinnerde hij eraan dat de gemeenteraad in haar zitting van eind augus tus een lening aangegaan had van 100 miljoen, waarin zowel het staats- als het stadsaandeel begrepen was. Zoals toen gemeld werd deze lening aange gaan op basis van het schrijven van Minister De Backer dat reeds dateerde van 78 en dat reeds ver meld was geworden door de heer Uyttersprot. Schepen De Neve las nogmaals de brief voor van de betrokken Minister, waarin zij de prin cipiële belofte van toelage voor 1979 bevestigde. Op basis van deze brief werd in november 1978 het officieel bevel tot aanvang der wer ken gegeven. In augustus 1979 werd dan door de ge meenteraad de bewuste le ning van 100 miljoen goed gekeurd. Volgens de Sche pen had hij langs zijn kol- lega Eddie Monsieur van Minister Galle vernomen dat er geen subsidiëring door het Ministerie van Ne derlandse Kuituur zou zijn in 1979 (en niet in 1980) en had hij de inhoud van deze brief aan het publiek dat aanwezig was in de Ro zendreef medegedeeld. Ondertussen had de Sche pen vernomen dat de sub sidiëring door de staat wel in 1980 zou uitbetaald wor den. Wat een andere vraag van de interpellant betrof, deelde hij mede dat er op dit ogenblik reeds om 12 mil joen frank werken uitge voerd werden. Volgens de Schepen lagen de werken trouwens nooit stil, en werd wel op een bepaald moment in vertraagd tempo verder- gewerkt. Het stadsbestuur wenst alleszins de termij nen zoals voorzien in het lastenboek te respekteren. Wat het fietspad betrof, deelde hij mede dat niet hij deze nieuwe weg gepland had maar wel de nationale overheid vermits het hier om een deel van rijksweg N.11 ging. Deze invalsweg zou aangelegd worden vanaf de Moorselbaan tot aan de Albrechtlaan, en zou verschillende bestaande straten kruisen. De toeristi sche fietsweg zelf zou aan gelegd worden vanaf de Moorselbaan (aan de Ach terweg) in de richting Moor sel en Baardegem. Volgens hem diende een ander re- kreatiever trajekt uitgewerkt te worden voor een fietspad vanaf de Moorselbaan tot aan de Albrechtlaan. Dit pad zou ondermeer het Be ukenhof en het nieuw aan te leggen park aan het tweede zwembad kunnen doorkrui sen. Wat de nieuwe invalsweg betrof herhaalde de heer De Neve nogmaals dat een deel hiervan (tussen Al brechtlaan en Bergekouter) voorzien is als toegangs weg tot het nieuw zwem bad. De heer Uyttersprot kon zich met deze uitleg niet ak koord verklaren. Hij stelde de vraag waarom de Sche pen in de raadszitting va| eind september niet hei haald had wat hij twee da gen voorheen in de buffel zaal van de sporthalle aan de Rozendreef gezegd had In een korte repliek bleef H Schepen De Neve erbij dal hij, in verband met de brief11 van Minister Galle gespro- 'J ken had van 1979 en niet van 1980. Het was raadslid AndréW Doorns (PW) die de Sche-1,6 pen van Openbare Werken bijsprong met wat hij ge-W' zegd had over de aanleg Vr van de nieuwe rijksweg I»1 naar Moorsel. Aldus wist hij dat aan bepaalde eigen- st dommen gelegen tussen de w Beekstraat en de Moorsel-die baan niet mag geraakt wor- Te1 den met het oog op de aan-1| leg van de nieuwe weg a want deze worden onter# gend ten voordele van dei Belgische Staat VEHE Een aantal gemeenschapsgevels zijn vrijgekomen door het slopen van vervallen woningen, of woningen die dienden weggebroken voor aanpassing of aanleg van openbare wegen, onteigeningen, enz. Deze dienen te worden gevrijwaard. De onkosten voor deze vrijwaring dienen te worden gedragen door de onteigende macht. Hiertoe worden werken voorzien welke bestaan hoofdzakelijk uit het uitvoeren van bezetwerken van deze gevels. Aldus maakte de stad een bestek op om in deze werken te voorzien, wanneer deze voorkomen, zoals bv. voor een gevel langs de Bertha De Dekenstraat-Pontstraat, langs de Denderoever kant Dorp te Erembo- degem en dergelijke meer. De uitgaven hieraan verbonden worden geraamd op 1.389.000 fr. BTW inbegrepen, en zijn te dekken door middel van kredieten voorzien in de buitengewone begroting. Deze werken zullen uitgevoerd worden ingevolge een openbare aanbesteding. Ingevolge wiaterechade worden herstellingswerken uitgevoerd in da St Jobstraat aan «eg van groot verkeer. Deze werken zijn voor 65% gesubsidieerd. Deze subsidie slaan echter alleen op herstellen van vorstschade: er zijn dus normaal geen rioleringswerken opgenomen In deze dossiers. Tijdens het uitvoeren der werken bleek achter na onderzoek van de bestaande riolering dat bepaalde gedeelten moestan vervangen worden en in overeenstemming gebracht met het algemeen n de wegeniswerken Marcel Delens te Aalst een onderhandse 12-fr. BTW inbegrepen, voor bet gedeeltelijk Er werd daarop met de a overeenkomst a' vernieuwen van de riolering in de St Jobstraat Bij dit punt mag ook vermeid worden dat hoewei het In het begin een afzonderlijk dossier betrof, de aanleg en bet vernieuwen van de voetpaden met de wegeniswerken gekoördineerd werden. Deze uitgaven zijn wegens de bijzondere aard en dringend heid voor 100% te dekken door middel van eigen stadskredieten. In de poort van het gebouw van het jeugdsekretariaat, gelegen Kapellestraat 17, welke gelijkvloers tot winkel zal worden omgevormd, wordt een trap met afsluitende wand voorzien. De trap leidt naar de 1 ste verdieping waar een vergaderzaal wordt voorzien. De wand vormt de afsluiting tussen de geopteerde winkelruimte en opslagplaats. Een bestek werd opgemaakt voor een onderhandse overeenkomst met een privaat gespecialiseerde schrijnwerker-trappenmaker. De uitgaven worden geraamd op 104.238 fr. BTW inbegrepen. Vanaf 15 november 1979 zal aan aanvang genomen worden mat da varhuis van da stedelijke werkhuizen van da Hoge Vesten naar de aangepaste gebouwen van da vroegere Friac. Er werd destijds een overeenkomst met de curatoren bedongen tot overname van de bestaande telefoon centrale. Het betreft kier een onderhandse overeenkomst met de firma Siemens voor aanpassing van de noden van de stad van de bestaande telefooncentrale. Het is pas na deze onderhandse overeenkomst dat de centrale zal In dienst gesteld worden. De totale uitgave bedraagt 113.506 fr. +14.300 fr. kosten RTT. De stad zal een onderhandse overeenkomst afsluiten met Interstoom om de huidige warmtewisselaar te vervangen en tegelijkertijd te verplaatsen van de kelder onder de dienst Feestelijkheden naar deze onder de fotografische dienst. Het vernieuwen van deze stoompost hangt samen met het vernieuwen van de volledige verwarmingsinstallatie, waarvan het bestek op de gemeenteraad van augustus besproken werd. De totale uitgave van de overeenkomst met Interstoom bedraagt 266.060 fr In de stadsschool Hoveniersstraat wordt do spoel- on feestzaal bevloering vernieuwd. Deze bevloe ring is zowat 14 jaar oud en werd uitgevoerd in plastictegels. Deze tegels zijn door gebruik en onderhoud losgekomen waarbij meerdere dienden te worden weggenomen. Hierdoor is de bevloe ring momenteel onvolledig en gevaarlijk voor de aldaar spelende kinderen geworden. Algehele vernieuwing van de bevloering is dus aangewezen. Hiervoor vroeg de stad bestek aan voor leveren en plaatsen van plastische vloerbekleding in banen. De uitgaven worden geraamd op een bedrag van 289.536 fr. BTW inbegrepen. Do werken zelf zullen uitgevoerd worden Ingevolge een beperkte aanbesteding. Zopas keurde de meerderheid het ontwerp goed voor het plaatsen van een nieuwe verwarming in het Huis De Bolle. Kapellestraat Gans dit komplex bestaat uit twee gedeelten: het woonhuis aan de straatzijde en de magazijnen en burelen achteraan. Momenteel staan er twee ketels opgesteld, beide werkend op stookolie. De eerste ketel bedient alleen het woonhuis en produceert warm water De ketel is lek en dus dringend aan vernieuwing toe. De installatie van de radiatoren en leidingen zelf is nog in goede staat. De tweede ketel bedient de magazijnen en produceert stoom. Het hierbij noodzakelijke buffervat is lek en kan niet meer hersteld worden; de ketel zelf is regelmatig stuk. Alle leidingen en verwarmingselementen zijn bovendien gekorrodeerd. Verschillende delen zijn reeds afgeschakeld van de ketel wegens die korrosie, zodat verschillende burelen momenteel onbruikbaar zijn. Om deze redenen worden de twee ketels vervangen door een warmtewisselaar van Interstoom en voorziet dit bestek het volledig vernieuwen van de verwarming in de achterste magazijnen en burelen, dit door middel van aerothermen en radiatoren. In totaal zullen 6 kringen opgesteld worden. De uitgaven hieraan verbonden worden geraamd op 1.706.708 fr. BTW inbegrepen Tot de werken zal overgegaan worden ingevolge een openbare aanbesteding. De voorraden op het stadsmagazijn worden terug aangevuld. De uitgaven hieraan verbonden zijn te verdelen als volgt leveren van partij steenslag, zand, dolomiet, slakken: 1.629.800 fr. aankoop van een partij bakstenen, gevelstenen en geperforeerde bakstenen: 1.624.000 fr. leveren van een partij stortbeton: 1.624.000 fr. leveren van een partij staalproduktan-wapeningsstaal, profielstaai en plaatstaai: 1.438.292 fr. (steeds BTW inbegrepen). Tot al deze aankopen zal overgegaan worden Ingevolge een openbare aanbesteding. Verlichtingstoestellen voor hogedruknatriumlampen van 70 W. en lampen voor het vernieuwen en uitbreiden van de openbare verlichting worden aangekocht aan de lopende band Het bovenvermelde type is meer bepaald bedoeld om een sierverlichting te kreeêren, d w z. om in woonerven, verkeersarme straten en speciale projekten (zoals rondom de sportschuur te Erembodegem) meer sfeer te kreëren door middel van een aangename verlichting. De toestellen komen op paaltjes van 5 m. lichtpunthoogte. Het totaal bedrag is 759.800 fr. BTW inbegrepen. De stadsdiensten maakten ook een lastenboek op om een normale stock van elektriciteit onderde len aan te leggen in het stadsmagazijn. Zodoende kan vlot gewerkt worden door eigen personeel voor het vernieuwen van elektrische, binoeninstallaties. Het voorziene bedrag beloopt 913.384 fr. BTW Inbegrepen terwijl tot de aankoop overgegaan wordt ingevolge een beperkte aanbesteding. Met Intercom werd anderzijds een onderhandse overeenkomst afgesloten voor een totaal bedrag van 109 966 fr. Het gaat hier om twee werken: de sierverlichting op de Grote Markt, die reeds geplaatst is bij hoogdringendheid en de openbare verlichting in de Beekstraat te Erembodegem, waar drie toestellen worden bijgeplaatst. Voor de verschillende kerkhoven van het grondgebied van Groot-Aalst is het noodzakelijk gemeen schapsgebouwtje op te richten. Deze zullen bestaan uit een sanitair inrichting met stortbaden en WC's, kleedkamer, kleine refter, bureel, berging en al of niet een ruimte voorbehouden voor lijkbegroeting. Deze gebouwtjes worden opgetrokken met eigen personeel; materialen voor ruwbouw en afwerking dienen echter hiervoor aangekocht De uitgaven hieraan verbonden worden geraamd op 1.320.892 fr. BTW inbegrepen. Tot de aankoop van de materialen zal overgegaan worden ingevolge een openbare aanbesteding. Sinds geruimte tijd is de enige kolkenzuiger die de stad Aalst bezit defekt of geeft hij onvoldoende rendement. Dringende aanpassingswerken moeten dus worden uitgevoerd. Om o.a. de kolkenzuiger aan te passen aan de nieuwe gebruikseisen (grote vervuiling van de kolken) is het nodig een nieuwe watergekoelde vacuumpomp te plaatsen op deze wagen. De uitgaven worden geraamd op 345.000 fr. met BTW. Door de vernieuwing van de magazijnen en de algemene uitbreiding van de werken alsook om het werk vlotter en efficiënter te laten verlopen vindt de stad het verantwoord een vorkheftruck aan te kopen. De hefkapacitelt van het toestel is 3000 kg. en de hefhoogte minimum 3 m. De vorkheftruck zal uitgenist zijn met een dieselmotor. Verder worden twee handpallettrucks aangekocht voor het verplaatsen van palletten binnen de magazijnen van de stad. De totale kosten bedragen 754.000 fr., en tot de aankoop zal overgegaan worden ingevolge een algemene offerte aanvraag. De stedelijke werkhuizen worden steeds verder uitgebreid. Ditmaal komt de afdeling metaalkonstructie iaan de beurt. De offerteaanvraag voor deze afdeling omvat een draaibank (vervanging van een oud toestel), een cirkelzaagmachine (verhoging van de kapaciteit), een grote lastransformator (vervanging van een oud toestel), drie kleine lastranformatoren (voor depannagedienst), een draagbare snijbran dermachine (voor het snijden van speciale vormen uit metaal), zware bankschroeven (voor inrichting van de nieuwe werkhuizen) en een draadsnijmachine met een kapaciteit van 1/8 tot 2». Deze toestellen zijn volgens het stadsbestuur nodig om de diensten toe te laten meer werken in eigen beheer uit te voeren. De kosten hiervan bedragen 1.050.960 fr., en tot de aankoop zal overgegaan worden ingevolge een algemene offerteaanvraag. Om aan efficiënt onderbond van de stadsvoertuigen te kannen waarborgen, is het volgens de dienst openbare werken noodzakelijk over te gaan tot aankoop van een elektronische motoranalyser. Het Is een toestel dat toelaat een benzinemotor te kontroleren en af te stellen. Verder worden vier multitesters voor de stadsgarage aangekocht Dit zijn hulpmiddelen om bij depannage tot een snelle diagnose van de fout te komen. De totale kosten voor deze vijf toestellen bedragen 197.200 fr. en de aankoop zal gebeuren bij beperkte offerteaanvraag. Door de uitbreiding van het grondgebied en daaruit volgend de grotere af te leggen afstanden is het nodig de wegenbouwmachines te vervoeren i.p.v. op eigen krachten te laten rijden. Dit neemt immers te veel tijd in beslag. Daarom vindt men het noodzakelijk over te gaan tot de aankoop van een aanhangwagen. Het laadvermo gen bedraagt 7.500 kg. Het hoogst toegelaten gewicht bedraagt 10.000 kg. en de totale kosten voor deze éénassige aanhangwagen bedragen 243.000 fr. Hiervoor wordt een algemene offerteaanvraag uitge schreven. Dn stad dankt ook al aan de komende winter, want men wil een polyvalent voertuig aankopen uitgerust met een sneeuwruimer, dit om de onkosten gepaard gaande met de wintardienst te drukken. Het voertuig is verder voorzien van een driezijdige kipbak welke eenvoudig kan verwijderd worden. Het voertuig is verder volledig voorzien voor het trekken van een aanhangwagen en ook voor de opbouw van oen graafmachine, welke voorzien is voor aankoop op latera datum. Dit voertuig zal trouwens de Unimog-wagen (bouwjaar 1957) vervangen. Tot de aankoop van bet polyvalent voertuig dat 1.477.840 fr. zal kosten BTW inbegrepen, zal overgegaan worden ingevolge een beperkte offerteaanvraag. De Aalsterse politie krijgt twee nieuwe personenwagens van de midden klasse met een motor van 1600 cc. en met vier deuren. Deze wagen zullen een personenwagen Volkswagen (bouwjaar 1971 - 180.000 km) en een bestelwagen Bedford (bouwjaar 1973-ongeveer 140.000 km) vervangen. Deze wagens zullen zowat 475.000 fr. kosten BTW inbegrepen. Het stadsbestuur meent dat de uitbreiding van de huisvesting voor de dienst Algemene Administra tie dringend en noodzakelijk is. Deze uitbreiding wordt gevonden op de zolders van het hoofdge bouw van bet stadhuis. Deze werken en inrichting omvatten hoofdzakelijk schrijnwerken. Men meent dat gezien het belang en zeker de omvang van deze werken uitvoering met eigen personeel onmogelijk Is en wordt er overgegaan tot uitvoering bij onderhandse overeenkomst met een privaat en gespecialiseerd vakman. De uitgaven hieraan verbonden worden geraamd op 1.278.146 fr. BTW De reeds ingerichte en door de dienst Openbare Werken-Tekenbureel en Koliektoren ingenomen zolderruimte, loopt momenteel in elkaar door Het wordt wenselijk geacht om allerlei hinder (lawaai, doorgang, e.d.) te vermijden een deur in veiligheidsglas te plaatsen, zonder de architektuur, inrichting en samengaande ruimte van elkaar te scheiden De uitgaven hieraan verbonden worden geraamd op 57.420 tr. üiw inbegrepen, en worden uitgevoerd ingevolge een beperkte offerteaanvraag. De diensten van openbare werken maakten een bestek op tot bet slopen van gebouwen teneinde het oprichten van nieuwe gebouwen mogelijk te maken. Zo o.a. werden voorzien: het wegbreken van het voormalig herenhuis Panné met bijgebouwen aan de St Jobstraat, alt stadse!gendom dienstig voor filiaal bibliotheek en kleuterschool, voor het oprichten van een nieuwe filiaal voor de bibliotheek. Ook worden 5 kleine vervallen woningen in de 0.L Vrouwstraat afgebroken met het oog op het bouwen van stadswoningen voor ouden van dagen. De uitgaven hieraan verbonden worden geraamd op 1.392.000 fr. BTW inbegrepen, en tot de werken zelf wordt overgegaan na een beperkte aanbesteding. De bestaande zonnewering in de burelen van het politiekommissariaat bestaande uit horizontale blinden (Scandiaflex) is door ouderdom (18 jaar) en allerlei gebreken totaal onbruikbaar geworden. Vernieuwing van de zonnewering is hier dus noodzakelijk Volgens het bestek wordt nu voorzien in vertikale beweegbare blinden. Deze zullen 453.623 fr. kosten BTW inbegrepen Ook de verlichtingstoestellen in het kommissariaat zijn aan vernieuwing toe, doordat de huidige toestellen vuil zijn en de lampen niet meer hun volle rendement geven. Daarom wil men gesloten verlichtingstoestellen voor TL-lampen aankopen, die het stof geen toegang laten. Er zal getracht worden zoveel mogelijk van de huidige toestellen te rekuperen, en na een afwasbeurt, eventueel schilderbeurt, deze die niet stuk zijn te herbruiken in andere stadsgebouwen. De kostprijs van deze verlichting bedraagt 461.680 fr. BTW inbegrepen. Voor beide werken gebeurt er een beperkte aanbesteding. Da stad Aalst gaat het huis, gelegen Dendermondse steenweg 58 te Gljzsgem aankopen, om het rooilijnplan van voetwag nr. 45, Molenhoekstraat te kunnen realiseren. Dit rooilijnplan werd reeds goedgekeurd bij UB. van 15.5.1960. Deze eigendom groot 2a 60 ca, wordt aangekocht voor de prijs van 1.259.000 fr. Het OCMW van Aalst is akkoord met de verkoop van 2 percelen grond, palend aan het bestaande kerkhof van Nieuwerkerken. Deze twee percelen met een oppervlakte van 31 a 20 ca en 32 a 70 ca worden door de stad aangekocht voor een prijs van 1.196.206 fr. wederbeiegging inbegrepen. Het is duidelijk dat deze gronden dienen om het bestaande kerkhof uit te breiden. De stad Aalst is nog steeds bezig met het onteigeningsplan voor de wegenwerken aan de buurtweg 134 Bosveld, dat definitief aangenomen werd door de gemeenteraad op 27 september 1979. Aldus kunnen thans een aantal eigendommen aangeworven worden, met name 17,22 m2 kosteloos afgestaan, door de eigenaar en een waarde van 2.583 fr. vertegenwoordigende en 32,90 m2 kosteloos afgestaan door de eigenaars. Deze eigendom vertegenwoordigt een waarde van 16.450 fr., maar de stad dient wel 33.000 fr. te betalen voor de afsluiting en beplantingen. Ook voor tfe verwezenlijking van de nieuwe Mijlbekelaan worden verder gronden ingenomen. Aldus kan de stad Aalst kosteloos een perceel verwerven van 12m2 voor een waarde van 4.800 fr. Zoals reeds medegedeeld door Schepen van de Sport Eddie Monsieur, wenst de stad Aalst de atletiekpiste in het sportcentrum Osbroek te vernieuwen. Deze piste van 350 m. is de enige atletiekakko- modatie die de std bezit. De bekleding van de baan is totaal versleten en het komplex voldoet, volgens het stadsbestuur helemaal niet aan de normen van de nationale en de internationale amateur atletiek federatie. De nieuw ontworpen atletiekbaan met kunststofbekleding bevat 6 banen over de ganse lengte en 7 banen op de 100 meter. Verder is voorzien in een uitrusting voor polstokspringen. hoogspringen, speerwer pen, kogelstoten, hamerslingeren, diskuswerpen, verspringen en hinkstapspringen Er worden enkele staanreden en een verharding in betonklinkers aangelegd voor de toeschouwers evenals de nodige afsluitingen ter bescherming van het geheel. Daar er na onderzoek van de technische stadsdienst nog een tiental mogelijke kunststofbekledingen (merken) overblijven .wordt het werk gegund in een openbare offerteaanvraag. De raming bedraagt 20 706 108 fr. (BTW inbegrepen) in geval van een bekleding in rubber en pofyurethaan en 25.242,914 fr. (BTW inbegrepen) in geval van een volpolyurethaan bekleding. In een apart bestek zullen de toestellen voor hoogspringen, polstokspringen (valkussens en staanders) en diskuswerpen (kooi) aangekocht worden. Hiervoor bedraagt de raming 300 000 fr. Rekening houdende met de toezegging vanwege de verantwoordelijken van Bloso, wordt voor dit werk de maximale subsildiëring gevraagd.

De Voorpost | 1979 | | pagina 8