groot.lede LEEDSE 11.11.11. SUKSES 60 JAAR GETROUWD Wiener Strauss-kapelle te Lede SUKSESRIJKE WIJNAVOND VTB-VAB LEDE Onder impuls van de pas opgerichte Leedse Jeugdraad werd dit jaar een serieuze 11.11.11.-aktie te Lede op het getouw gezet. Vorige jaren werd er wel een omhaling gedaan, maar belange niet zo georganiseerd zoals dit jaar wel het geval was. De Jeugdraad (en er wordt reeds voldoende «slecht» over gezegd!) heeft de oudere mensen kunnen sensibiliseren voor de idee: een georganiseerde aktie. Dit werd niet alleen gewaardeerd door de verschillende medewerkers (al lemaal vrijwilligers) maar ook door de Leedse bevol king, die dit bewees door een gulle hand. Te Lede werden niet minder dan 13 verenigingen bereid ge vonden om mee te werken. Zelfs leden van de Orde van de Leedse Hovaardige Boer (die niet aangezocht werd om deel te nemen) gingen vorige zaterdag van deur tot deur postkaarten verkopen. Zij hebben, on danks het ontbreken van informatie en uitnodiging, hun goede wil getoond en bijgedragen tot het be haalde sukses. Het projekt werd voor de Ledenaar voldoende duide lijk voorgesteld. Via ons blad kon men een uitge breide informatie verkrijgen omtrent de aktie en het be handelde projekt. Jeugd huis de Schaar en de plaat selijke V7VB hebben infor matie-avonden georgani seerd de socialistische vooruit ziende vrouwen droegen hun steentje bij. Het Rbs- komitee, de plaatselijke KSA-VKSJ, de K.A.V. en de K.V.L.V. verleenden hun medewerking. Het geheel werd te Oordegem een nog nooit gezien sukses: zater dag werd er reeds 'n slor- met dia's waarop getoond dige 20.000 frank binnen gebracht. Vanwege de le- degelijke den van het koördinatieko- mitee mogen we de deel- meer nemende vrijwilligers hier reeds een hartelijk proficiat wensen! Ook het komitee van de vijftig jarigen, hiel- in Indië, heeft gelukkig de den aan hun feestelijkheid goedkeuring weggedragen een beetje winst over. Deze van de Groot - Ledenaar som werd geschonken aan De Toneelbond 11.11.11 .-Groot-Lede. Vreugd in Deugd, de VTB- Met twee radiowagens wer- VAB, Giro Nele Jeugdhuis den de inwoners gesensibi- werd dat een «ontwikke lingssamenwerking- dan nodig was. Het doel van Groot - Lede, een land bouwschool te Karanjavane De Schaar, de sportraad, studentenklub Oxenia, liseerd. Eén wagen werd rondgereden in Wanzele en Filmklub Focus, de bejaar- de tweede (ter beschikking denraad en drie karnaval- gesteld door de Leedse groepen (Keelblussers, Hof der Prinsen en Rembrand- kluddens) hebben in klein- Sportraad) toerde rond in het Leedse. Als gevolg hiervan waren de Lede de handen in elkaar meeste mensen vrijgevig. geslagen en behaalden samen een degelijk resul taat. Ook het Impens kerk- De vrijwilligers werden overal goed onthaald. Vër- schillende mensen gaven koor en het Papegems een bepaalde som, zonder zangkoor deden daadwer- er kaarten voor te willen, kelijk mee. De Wanzeelse Anderen hadden wel op- Gesduikers en de Nachtui len was dit jaar enorm. Deze deelgemeente behelst slechts één derde van de bevolking. Toch merkingen. Een inwoner, van Impe vroeg het projekt nog meer bekend te maken, zodat geweten was waar de cen- sprongen daar niet minder ten naartoe gingen of gaan. dan acht groepen in de Hij wenste niet zomaar voor bresde kinoklub en de jiu- 11-11-11 te geven, maar jitsuklub van de VTB gaven wel een welbepaald projekt de start. Ook de Bond van te steunen! Grote en jonge gezinnen en Het volgende jaar zal het sekretariaat ook gevestigd worden in de schepenzaal van het Leedse Gemeente huis. Dit is centraler gele gen en dit komt wel ten goede aan de algemene in richting. Toch wensen we een speciale proficiat toe aan al diegenen die zich voor de aktie hebben inge- spannenHet resultaat is on gelooflijk hoog. Vorig jaar (1978) werd er te Lede 6V7.209 frank verzameld. Dit jaar zat men zaterdaga vond reeds boven de 95.000 frank. Voeg daarbij nog enkele niet gekende uitslagen en de reserve van het gemeentebestuur (30.000 frank) en elkeen is akkoord dat er degelijk ge steund werd... Men kan te Lede bogen op een eindsom van om en bij de 150.000 frank. Is dat geen bemoedigend eindre sultaat? Wat er eigenlijk van is, kun nen we onze lezers slechts volgende week mededelen: de bovenvermelde som is maar een schatting. Ver schillende verenigingen zijn nog «aan het werk», de eind afrekening wordt pas in de loop van de week gemaakt. Volgende uitgave maken wij dit eindresultaat zeker be kend. Dit is eveneens het doel van het koördinatie- komitee: zij wensen aan alle inwoners van Groot-Lede een detail-afrekening te kunnen geven. Preciese cij fers zullen medegedeeld worden via het reklaamblad of door een stencil in de bus. Om zeker te zijn over de be stemming van de gelden, zal er eerstdaags een brief vertrekken naar India, waarin gevraagd wordt mede te delen wanneer en hoeveel geld er gekregen wordt. Ook deze informatie zal via de pers medege deeld worden, zodat elkeen zeker is dat zijn bijdrage op de juiste plaats terecht kwam... Feit is dat er ondanks de wringerij die er van som mige personen «geleverd» werd, te Lede een behoorlijk resultaat is geboekt. Reken ^ven mee: voor elke gege ven frank, schenkt onze schatkist er drie... RDV Zaterdag 10 november vierden Edward Troch (84) en Hortense Temmerman (79) hun 60-jarig huwelijksjubileum. Om 15 uur werd er een Mis opgedragen in de Dekenale kerk ter intentie van de jubilarissen. Hortense en Edward zorgden voor 4 kinderen. Deze nog eens voor 7 kleinkinderen waarop dan nog 9 achterkleinkinderen volgen. In de wijk gebeurde een omhaling waarmee waardevolle geschenken werden gekocht en overhan digd. Ook van het gemeentebestuur mochten de jubilarissen een geschenk in ontvangst nemen. Wij wensen het echtpaar nog vele gelukkige en lange jaren samen. (Rik) STREEKNIEUWS Groot-Lede Met medewerking van de «Similes-Kring» werd in het Psychiatrisch Instituut «Zoete Nood Gods» van de Zsuters Maricolen aan de Reymeesstraat te Lede het jubileumjaar verleden maandag plechtig afgesloten. Opgericht in 1663 staat het klooster anderhalve eeuw ten dienste van vrouwelijke lichte en zwaardere ge- handikapten. Dendermonde was daarin reeds aktief doch van in 1829, nu 150 jaar terug, bewoog het kloos ter van Lede zich eveneens op dat menshelpend vlak. Traditiegetrouw kende ook deze vijfde wijnproefavond een zeer grote belangstelling. Meer dan 8 dagen op voorhand hadden 185 deelnemers, het hoogst toegela ten aantal, zich ingeschreven, zodat, voor de inrich ters altans, het sukses verzekerd was. Het werd weer een buiten gewone avond! Omstreeks half negen waren alle plaat sen in de stemmig versierde zaal «eden Roe» ingeno men door de wijn- en kaas- liefhebbers en kon de VTB-VAB vertegenwoordi ger de aanwezigen hartelijk Blaaskapelle», de fanfare van de Leedse oudstuden ten. De inleider vermeldde dat de wijnen, naar jaarlijkse gewoonte, zouden bespro ken worden door Mr. Geor ges Vijverman, een expert welkom heten. Op het pro- op wijngebied, die niet al- gramma stonden 6 Zuidafri- leen belangloos alle voor- kaanse wijnen vermeld, Blancquet de Limoux, de oudste schuimwijn ter we reld, de «groene wijn» Taï- chat, een vin Catalan Nou veau 1979, 2 uitstekende rode wijnen: Caramany en Fidou, en de vermaarde Bauyuls likeurwijn. Het muzikale gedeelte werd verzorgd door een 3-mans musette-orkest en tér af wisseling zouden we ook een kort optreden krijgen van de «Molenberger gaande wijnavonden ver zorgde, maar dit eveneens doet in vele andere Vlaamse steden en dorpen. Hij werd onmiddellijk op een daverend applaus onthaald en kweet zich, gewoontege trouw, voortreffelijk van zijn taak. - De verschillende wijnsoor ten vielen blijkbaar in de smaak, want de stemming steeg met het glas! De in richters hadden daarbij voor een lekkere vlees- en Kaas schotel gezorgd, die even eens ten zeerste gewaar deerd werd. Wanneer om streeks half elf het orkestje met vrolijke noten iedereen tot dansen uitnodigde, werd de dansvloer onmiddellijk bezet. Dat de geproefde wijnen daarbij een beslis sende rol speelden hoeft zeker geen betoog. Het werd een lange gezel lige nacht, waarbij nog me nige fles werd ontkurt. De laatste deelnemers verlie ten de zaal pas vroeg in de ochtend. Opnieuw een avond die nog lang in het geheugen zal blijven en die het sukses verzekert van de volgende uitgave in 1980: Oosten rijkse wijnen en muzikale opluistering door een auten- tiek Weens Schrammelor- kest! Will Er ward heel wat kaas en wijn door velen verteerd. (Rik) Momenteel verzorgen 43 re- ligieusen en een aantal le ken het welzijn van onge veer 550 geesteszieken en het moet gezegd dat orga nisatorisch en qua komfort en humanitaire betrekkin gen er de laatste jaren te Lede fantastische vorderin gen werden gemaakt. «Similes» komt van het La tijn en betekent «gelijk, evenwaardig». De Leedse «Similes-Familiekring» be staat dan ook uit een groep mensen die trachten patiën ten en niet-gehandikapten over dezelfde leest te sche ren en te komen tot een ge voel van evenwaardigheid waarbij elk minderwaardig- heidskompleks uit den boze is De «Similes - Familie kring» staat dan ook regel matig op de bres om aan de patiënten een menswaardig bestaan te verzekeren, in een zo benaderend moge lijke familiale sfeer. Zo feest jes bij elke mogelijke gele genheid, uitstapjes en zo meer. Patiënten die van hun familie nog weinig bezoek ontvangen worden speciaal in de watte gelegd zodat ook deze mensen het warme vuur van gemeende genegenheid niet moeten ontberen. In aanwezigheid van een bomvolle feestzaal waar onder tal van kloosterzus ters en prominenten als de ken Scheire, raadslid Frans Roeland, de hoofdgenees heer en vooral veel simpati- santen trad de «Wiener Strauss Capelle» op door toedoen van «Azymuth», een internationaal kultureel centrum dat jaarlijks zowat een 200-tal kulturele mani festaties in binnen- en bui tenland organiseert Azy muth bevordert de interna tionale kulturele betrekkin gen tussen Oost en West en heeft ook in de socialisti sche landen permanente verdragspartners. Vanuit een maatschappelijke op tiek wil Azymuth de brede lagen van de bevolking be reiken via een politiek van dekoncentratie in het kon- sertleven. Uiteraard draagt Azymuth tevens bij tot het uitdragen van ons eigen kui tuurpatrimonium over de landsgrenzen heen. De «Wiener Strauss- Capelle» (de Keltische «C» wijst reeds op heel wat jaren terug) werd na een gran dioze konsertreis door Amerika onder leiding van haar stichter en dirigent ontbonden. Was het omdat Strauss het absolute hoog tepunt van zijn loopbaan niet in het gedrang wilde zien brengen of waren de onvermijdelijke moeilijkhe den die een reis door de Nieuwe Wereld, zeker in die tijd, toch moest meebren gen die aanleiding gaven tot ontbinding van dit merk waardig ensemble. Deze ontbinding zou echter de triomf van de Strauss- muziek over de hele wereld niet kunnen stuiten. Waren menuet en löndler de vroe gere dansvormen geweest, met de Straussen kwam de wals in een relatief snelle drie-viertel-takt in de mode. Strauss verstond inderdaad de kunst om de volkswals te verheffen tot een konsert- wals, o.m. door toevoeging van een grotere introduktie en een coda Wat oorspron kelijk bestemd was voor de eenvoudige lui van de voor steden zou nu in grote kon- sertzalen ingang vinden. De in 1944 in Praha gebo ren Uwe Thimer die bij het einde van wereldoorlog II met zijn familie naar Tirol vluchtte en er zich vestigde kreeg reeds privé- pianolessen op vierjarige leeftijd. Van '52 tot '59 was hij lid van de Wiener San- gerknaben en na studiën aan het Gymnasium ging zijn belangstelling twee rich tingen uit. Aan de Wiener Musikhochschule 'Stu deerde hij muziekpedago- gie en aan de Weense uni versiteit wiskunde. Na deze beide diploma's te hebben behaald volgde hij verder musicologie, kompositie en koordirektie en werd nauwe lijks 20 jaar oud een der jongste koordirigenten van de Wiener Sangerknaben waarmede hij over de hele wereld konserteerde. Ook als komponist toonde hij zich aktief en vruchtbaar, o.m. met solowerken, koor liederen, opera's en ka mermuziek. Sinds 1975 is Uwe Theimer kapelmeester aan de Wie ner Volksoper en dirigent van het «Chorus Viennen- sis» en als assistent van Karl Böhm en James Levine werkt hij jaarlijks mee aan het Salzburgerfestival. Deze Uwe Theimer is de op richter van de nieuwe «Wie ner Strauss-Capelle» waarmede hij met zijn 22 briljante musici tot de grote konsertzalen van de hele wereld wil doorbreken. Hij torst alvast hierbij aan een zwaarwegende erfenis. Het was inderdaad de legenda rische Johann Strauss him self die deze Capelle diri geerde en Strauss is een kwaliteitsbegrip. Om het geheel zo authentiek moge lijk te maken speelt deze 22-koppige «Capelle» in een originele bezetting ori ginele muziek zonder énig arrangement. Hoewel de muziekdynastie Strauss uitgestorven is, de laatst dirigerende Strauss Edward II stierf in 1969be schouwen bekende Weense dirigenten het als hun morele plicht Strauss' muziek opnieuw in de oor spronkelijke versie te laten klinken. Of Theimer echter de natio nale konsertzalen zal kun nen bereiken staat voorlo pig nog niet vast. Momen teel is zulks inderdaad noq niet het geval en in deze pe riode van hun trip doorheen ons land konserteerde hij o.a. te Kapelle - op-den Bos, Schoten, Mol, Hasselt, Kortrijk, Ottignies, Aarschot en Lier. Alleszins twee licht punten: een optreden in het Brussels Konservatorium en een in het Oostends Ca sino. Naar onze mening kan aan de prestaties van het orkest nog wel wat worden ge schaafd en zijn sommige rallentendo's en overgan gen niet zo heel zuiver. Op de keper beschouwd is ook de direktie van Theimer niet zo enthousiasmerend be zielend maar eerder naar de mathematische kant. Hij studeerde toch wiskunde. Dit echter als schoonheids foutjes voor wie tot de hoogste toppen wil door breken want globaal geno men werd het een zeer ge nietbare, en genoten avond. Een mjni- nieuwjaarskonsert zoals we op de beeldbuis telkenjare kunnen meemaken met Boskofski alhoewel uiter aard in een kleinere bezet ting en met minder Schwung. Tenslotte is het geen «Wiener Blut» dat in Theime's adren vloeit. Op uitzondering van «Die Schönbrunner», de meest gespeelde kompositie van Josef Lanner die bij de krea- tie 21 maal moest worden herhaald, werd het een waar Straussfestival waar bij vooral Johann'Strauss aan bod kwam. Van Johan Strauss de Oudere hoorden we zijn «Gemüthswalzer» nog in de typische Bieder meierstijl en de voor een dansgelegenheid geschre ven «Sperlpolka». Van Edward Strauss, broer van Johan jr., bracht het korps «Bahn Frei», een polka-schnell gekompo- neerd voor de feestelijke opening van een nieuwe spoo rweg maatschappij Al de rest werd een hymne aan Johan Strauss met on telbare walsen en «pol- ke's». Een beeldschone, zwartogige en -harige Wie ner presentatrice, ik schreef bijna «Prinzessin», zorgde daarbij voor de nodige kommentaar, uiteraard in haar moedertaal alhoewel ze bij het begin lofwaardige pogingen deed om ons in het Nederlands te venwel- komen. Men kon de tekst trouwens in onze taal keurig volgen in de programma brochure maar dan moest men wel de blik van deze Weense freule afwenden. Van de eerste wals, Früh- lingsstimmen» werd gezegd dat Strauss deze eigenlijk mooier speelde dan hij in feite was Ook «Wiener Blut» viel zeer in de smaak en behoorde reeds tijdens Strauss' leven tot het lieve lingsrepertoire. Een uit schieter was alvast de «Ac- celerationenwalzer» waar bij de strijkers het pizzicato deden. Merkwaardig daarbij dat deze schitterende wals ontworpen werd op de rug zijde van een kaart die tij dens een balnacht op tafel lag Ook een hele reeks polka's kwam aan bod, allen om ter mooist. Zo de «Annen- MOSSELFEEST IN DE RIJKSSCHOOL je Vanaf 18.30 u. wordt elkeen door de direktie en het personeel vajei Leedse Rijksschool, Vijverstraat, verwacht in het schoolrestaurant g een denderend mosselsouper. Tegen matige prijzen kan men ki tussen friet met mosselen of stoverij. Kindermenu's zijn VOl,ne Achteraf kan men steeds terecht in de bar voor een lekker schuit biertje. Hartelijk welkom! WAT SPREKEN OVER WERKELOOSHEID In het jeugdhuis «De Schaar», Markizaatstraat te Lede wordet belangstellenden verwacht voor een gespreksavond over het «Hoe, el waarom van een werkloosheidsuitkering»Het geheel gaat door dai ,p de gewaardeerde medewerking van het «Dopperskomitee»Wctsw Leuven. 14DE BLOEMENBAL De studiekring der snijbloementeelt Aalst heeft het genoegen U e vrienden uit te nodigen op hun veertiende groot bloemenbal, dat g< den wordt op zaterdag 17 november in de zaal Volkskring, Kasteel 1 te Lede. De dans wordt begeleid door de heerlijke melodieën va orkest «de Gensters». Als eregaste voor deze avond wordt Rit bloemenfee van 1979 verwacht. Om 24 uur is er een gratis tombol mooie bloemstukken voorzien. Deelname in de algemene onkoste 0C frank. j ei Kaarten aangekocht vóór 17 november, geven gratis recht op va gi houden plaatsen tot 22 uur. Kaarten te bekomen bij Annaert Ach f Speckaert 20 te Lede (21.88.64) BURENKOMITEE VIJVERSTRAAT |C VIERT c Nu Meetjen Amelie overleden is, zou het burenkomitee V ij verstra; m eens kunnen ontbonden worden. Als «laatste» bijeenkomst iseene gepland aan de Donk in het Nieuw Palingshuis (vanaf 20 uur) Wor een afscheid of een nieuw begin????? RAYMOND VAN HET GROENEWOUD TE LEDE Door de «ZOK»-Lede worden alle fans van Raym. Van het Groene en de Centimeters ten stelligste verwacht in de zaal Sint-Martinus, Steenweg te Oordegem, op zaterdag 17 november vanaf 20.15 u. kaarten wenst kan even bellen op het nummer 091-69.56.94. Liel tijd natuurlijk! yy KLUBKAMPIOENEN CYCLO-CENTRAL Op zaterdag 17 november worden de klubkampioenen van de cykli| Central inde bloemetjes gezet. Benevens trofeeën worden ook bloe ruikers overhandigd. Het geheel wordt een grootse viering; vanaf I" veer 19.30 u. wordt er een banket georganizeerd voor alle ledea: uitreiking der trofeeën wordt gepland tegen 21.30 u. MOSSELFEESTEN IN JEUGDHUIS LEEUWERIK Vanaf 11.30 u. tot 19 uur kunnen gegadigden terecht in het jeugl Leeuwerik voor een deftig mossel-etentje. De prijs werd vastgesti 180 frank. Wie niet van zeediertjes houdt kan er eveneens een 2 américain verorberen tegen 150 frank per persoon. Telefonisch hj len is eveneens mogelijk: 70.05.67. Doen! FILMFORUM Vanaf 20 uur kunnen filmliefhebbers terecht in het Jeugdhuis De Sèpr voor een voorstelling van «Marathon Man». Vereiste leeftijd: 16f ANTISLIP-KURSUS Door de Leedse VTB-VAB wordt op zondag 18 november een antislipkursus gevolgd in de autoslipschool te Kortrijk. De praktijnw' ningen, die elke autobestuurder van het grootste nut kunnen zijn,» d den er gegeven. De téorie en de verschillende uren praktijk (met van de school) kosten 2.500 frank. Voorinschrijving gewenst bij Roger Quintijn, Nieuwstraat 19 te Lede (70.01.71). REUMA-AVOND IN DE VOLKSKRING Op woensdag 21 november wordt in de zaal Volkskring een voorzien voor de reuma-lijders of geïnteresseerden voor het ondei Dokter Vanderjeugd zal het in de bovenzaal hebben over deze tijdse ziekte. De organizatie berust bij CMBV Lede. Iedereen kom. DUIVENSPORT OP FILM Filmklub Focus stelt op vrijdag 23 november om 20 uur een voorst van «De Duivensport» voor. Het geheel gaat door in het lokaal VC Lede, Openveldstraat te Lede. Start om 20 uur. De medewerkin een gekend dierenarts is verzekerd. Algemene toegang: 50 franl INFORMATIE-AVOND HI-FI Door de VTB-VAB-Lede wordt op vrijdag 23 november informatie-avond ingericht over Hi-Fi op mensenmaat. Men kan u |g| I n K,»f \J A lï 1,1 luie On f.k I a/ln nn r! .mnnf TA - het VAB-lokaal, Julius De Geyterstraat te Lede en dit vanaf 20. Verschillende demonstraties worden voorzien: elektrostatische sprekers, cassettedeks met dubbele snelheidDe avond wordt door de heer Savoir, een gcspecializeerd spreker ter zake. KARNAVALBAL VAN DE SLEUREN IS i Op zaterdag 24 november nodigen de Sleuren alle sympatizanteni hun tweede karnavalba! in de zaal Lelie. Aanvang 21 uur Rudy Richard en de Giminis zullen er voor de nodige stemming zcArs, Iedereen welkom! AVONDFEEST SINTE-CECILIA LEDE UtC Op zaterdag 24 november houdt de Harmonie Sinte-Cecilia haai lijks avondfeest. Op het programma: 19 uur: solemnele avondmis dekanale kerk te Lede, met koncert uitgevoerd door de harmonies «j. vokale omlijsting door het zangkoor. Om 20 uur is er een gc avondmaal voorzien, gevolgd door een prettig samenzijn in het k Deelname in de onkosten: 375 frank per persoon. Wie wil inschi r kan dit doen vóór 19 november door een storting van het verschui <6 bedrag op het nummer 393-0166425-62. Rezervenng kan ook gei igc bij de heer Jules Eeckhout, Grote Kapellestraat 58 te Lede (ooi (e 19.11). VOGELTENTOONSTELLING TE WANZELE Op 24, 25 en 26 november kan men te Wanzele genieten van een vogelshow. Bof De Glansmerel richt de tentoonstelling in in de vro -n gemeenteschool te Wanzele. Tegelijkertijd worden er 45 kampioe Ml tels uitgereikt. De inrichters hopen op een grote belangstelling, vit ze Polka», opgedragen aan zijn moeder die hem tegen vaders wil in viool leerde spelen. Evenzo de «Polka Mazur» Libelle waarbij men de waterjuffer niet enkel hoorde maar ook in gedach ten zag rondfladderen. De «Tritsch-Tratschpolka» geschreven naar aanleiding van een soirée voorde krant Tritsch-Tratsch, werd een pareltje. In galoptempo, met merkwaardige pizzicatie, roulementen en verras sende effekten. In «Feuer- fest», slagzin van een brandkastenfirma, kon de man aan het slagwerk wel iets vinniger zijn geweest maar «Ohne Sorgen» werd zonder de minste aarzeling vertolkt. In de «Jagdfanfa- re», een der meest geliefde polka's, schrok het publiek wel" even van de schoten op en in «Eljen a Magyar» waarin Strauss ook Slavi sche elementen had opge nomen verwerkt tot een snelle polka toonde Thei mer zich een waar meester. De «Persischer March» ge schreven toen de toenma lige Sjah van Perzië in het Keizerrijk verbleef karakte riseerde hijzelf als «niet te zijn geschreven vooien straat maar wel voor hefrh Ion». Besloten werd, hoe kois anders, met het meest11 liefd en meest bero s'£ oeuvre van de walse ning, U allen overbek «An der Schonen Bl<rne Donau», vaak een «H\n*: aan de Wieners» genoi 1 1 Het sukses te Lede dermate dat een tot le voegd nummertje werd'j bracht. Met «Dondef Bliksem» een brave.na: tukje van formaat 51 d? Toen de dirigent door r geroffel werd terugga pen en de keurig in h bi uitgedoste muzikanten im «Radetzkimars» inz( dit werd, bijna automatisd ide de handen geklapt. Enl les alle muzikanten reeds Ute het podium waren verd hc nen en de zaal hadden laten zat het publiek even stil. In verwadffet naar nóg wat moois... «'t Was zijn 200 fr 2 waard», hoorden we dame aan haar echtge^er bij het verlaten van de zeggen. ord bo Or lh IKfc cer( tze

De Voorpost | 1979 | | pagina 14