GEEN VOETBAL MAAR CORRIDA Rellen, geld en Michaël Lubanski MANUFACTUUR VAN BONTMANTELS R. VERGEYLEN EN ZOON Molenstraat 58-60 - AALST Topkwaliteiten aan uiterst lage prijzen WAARDOOR Uw voordeel De Voorpost weer landard - SC Lokeren 2-1 it was geen voetbal, maar een onvervalste corrida!» it deze woorden uitte de Lokerse trainer Haesaert zijn genoegen na de topwedstrijd op Sclessin. Ondanks de ihtbaarheid die achteraf aan deze wedstrijd werd geven, kregen we in Luik geen hoogstaande partij itbal voorgeschoteld. Sensatie was er wel. De hoog- unten situeerden zich telkens vóórdat de scheids- ihter een wedstrijdhelft affloot Hijzelf zou trouwens semaal de hoofdrol opeisen, eerste helft haalde hij rood boven voor Plessers die sen natrapte, de tweede helft werd hij de Lokerse sman door een doelpunt van Somers af te keuren, is keren speelde de eerste helft vrij mat, nadat Standard lelijk vroeg in de wedstrijd op voorsprong was geko- tn. De tweede helft verhoogde Standard ondanks de merieke minderheid de score. Pas nadat Larsen met n prachtig kopbaldoelpunt tegenscoorde kon Lokeren ie n vuist maken. In de laatste minuten schoot Somers IS kschien wel het mooiste, alleszins het meest bespro- iie f doelpunt van de wedstrijd binnen, maar Schoeters e- rdeelde er anders over. Door dit verlies en het gelijk- e- fl van Club Brugge bij Waterschei moet Lokeren nu ten met de Bruggelingen het leiderschap delen. een minuut stilte, ter nage- gele kaarten vervangen door htenis van de Lokerse se- Mommens. Lokeren kende een taris Sengeleng, brak op het zenuwachtig begin en liet te rwegend rood-wit getinte veel ruimte tussen het midden- issin een helse sfeer los on- veld en de drie spitsen. Stan- de supporters. Lokeren dard daarentegen was geduldi- aan de ploegopstelling ge- ger in de opbouw en kon zo- met offensieve bedoelin- doende een betere aansluiting naar Luik getrokken Naast bewerkstelligen tussen de ver- "-fanski werd Gudjohnsen be- schillende kompartimenten. den, hij keerde vorige week Reeds in de aanvangsminuten een goede kwotatie uit viel de harde intimiderende ihnrn wppr en Larsen werd aanpak van de Standard- i schorsing opnieuw verdediging op. Zo werd Lar- Achteraan werd sen in de eerste minuut stevig n geschorst wegens op de hielen getrapt door Ge- rets zonder dat de bal in de buurt was. Ook Renquin was niet bepaald zacht voor Lu- banski. In de zevende minuut beging Bett aan de linkerzijde een fout op Sigurvinsson. Graf trapte de vrijschop laag over de grond naar doel. Voordat Hoogenboom kon ingrijpen deed de verrassend ingelopen Plessers de bal afwijken en liet de Lokerse doelman, tegen- voets genomen, zonder verhaal (1-0) Eén minuut later werd aan Dalving de eerste gele kaart van de wedstrijd getoond. Hij Gudjohnsen zweeft hoog voor de Standard-doelmond, doch Preud'homme graait de bal mee was met teveel nadruk gaan protesteren bij Schoeters, na- Verheyen. Lokeren was een een vrije trap net over de muur zorgen, doch Schoeters hield dat deze had gefloten voor bui- eerste maal gevaarlijk na tien tot bij Somers die het Luiks het rood nog een tijdje in zijn tenspel van de doorgelopen minuten spel. Verheyen lepelde strafschopgebied kon binnen- bovenzak. De vrije trap werd doo^ Geen doelpuntzegt ref Schoeters. René Verheyen, Ronnv Somers en de andere Lokeraars zijn denveld ook werkten, er vie'en (Standard-SC Lokeren 2-l)(ds scheidsrechterskompleks of moeten we schrijven Pe- titkompleks op Sclessin bewoog. De metamorfose die hij tijdens de rust zou onder gaan konden wij op dat ogen blik niet vermoeden. De tweede helft diende Stan dard het dus met tien man te stellen. Voordeckers, een voorspeler, werd vervangen door Onal, een middenvelder. Lokeren kwam nu toch iets meer in de wedstrijd, al ge beurden de uitvallen te over haastig en met te weinig over leg. Lubanski werd verder be laagd door een kort opzittende Renquin. Bij Lokeren viel bui ten het ontbreken van een geordend systeem ook het hoge aantal onnauwkeurige voorzetten op. De Schrijver kreeg een gele kaart. Nadat hij gepasseerd werd greep hij naar de noodrem, het zou hem drie strafpunten kosten. Gudjohn sen. doorgedrongen tot in het het duidelijk niet eens met die beslissing.(ds) Luiks strafschopgebied, legde de bal achteruit tot bij de inlo pende Verheyen. Diens schot werd door Preud'homme ge stopt. Ondertussen begon Schoeters aan zijn kompensa- tiefluiten en verwekte Larsen deining in het stadion bij ieder van zijn tussenkomsten. De Deen oogstte zelfs applaus bij het Luikse publiek, maar dan wel na een minder gelukte faze. Hij werd duidelijk verantwoor delijk gesteld voor de uits.uiting van Plessers. Een beetje tegen het spelbeeld in op dat ogen blik, verhoogde Standard de score. Riedl speelde zich vrij op links en gaf door aan Edström. De Zweed kontroleerde rustig het leder, schakelde Dalving uit en liet Hoogenboom met een geplaatste bal in de hoek geen kans (2-0). Het Standardpubliek schreeuwde om nummer drie en kreeg bijna voldoening. Lees verder p.22 froorde Larsen voor Lokeren.(ds) geen gaten in de Standardvei- dediging en de drie Lokerse spitsen bleven stevig in hun greep. Enkel op hoge ballen moest Preud'homme een paar maal tussenkomen. Een voor getrokken bal van Graf werd voor het Lokerse doel door De Schrijver omhoog gekopt. Hoogenboom en Edström gin- gen samen naar de bal. Bij het neerkomen viel er langs beide zijden nog wat trap- en duw- werk, dat ook rechtstaande nog even werd voortgezet. Schoe ters greep niet in. Larsen, tot dan toe weinig bij de bal, zou dan toch even gevaarlijk zijn. Een vrije trap van Verheyen werd door de Deen nipt naast gekopt. Schoeters greep wel in na een duel Larsen-Plessers op vijf minuten vóór het affluiten van de eerste helft. Larsen duwde zich af op Plessers alvorens bij de bal te geraken, hij sprong dan een paar keer ostentatief naar omhoog bij aanvallen van Plessers en liet het been te lang hangen toen deze hem voorbij liep. Dat was voor de Limbur ger te veel en hij revancheerde zich door eerst een zware tackle uit te voeren en toen dit nog niet voldoende bleek trapte hij ge woon na onder de neus van de grens- en scheidsrechter. Te recht en zonder aarzelen trok Schoeters rood. Op dat ogen blik noteerden wij dat er zich eindelijk in de scheidsrechterij een jong element aandiende dat zich niet met een Standards Na de rellen van de Standardsupporters gedurende en na de wedstrijd tegen Klub Brugge heeft het Luikse klub- bestuur inderdaad niet nagelaten maatregelen te treffen om verdere uitingen van agressie in de toekomst te voor komen. Tussen de Luikse spionkop, gekend om zijn heet hoofdigheid en het speelveld werd een dubbele dug-out geïnstalleerd waarin langs de ene kant de rijkswacht plaatsneemt en langs de andere kant de politie. Toch moest zondag het Standardpubliek zijn fanatisme en slechte smaak nog eens tonen, toen de plaatselijke omroe per de melding bracht dat er langs de achterzijde van de staantribune een auto in brand stond. Toen er eveneens werd bij gezegd dat het een voertuig van een Lokers supporter betrof, steeg er een sarkastisch applaus op. •k -In Wallonië smijt men met geld- Dit zou een uitspraak kunnen zijn van een of ander politieker die op deze manier een pleidooi wil houden voor het federalisme Dit is echter niet het geval maar wel een vaststelling die tijdens de rust van de wedstrijd Standard-Lokeren kon worden gemaakt. In het raam van de aktie II .11.11 werd er zondag een omhaling gedaan bij het publiek. Op het terrein verschenen twee groepen die tussen hen een laken gespannen hielde tl waarin het geld kon worden gegooid. Heet wat muntstukken misten echter de goede richting en kwamen zodoende, pp en rond het speelveld terechtVoor de terreinverzorgers alleszins een vervroegd nieuwjaars geschenk. Of ook de grensrechter hierdoor werd beïn vloed toen hij bij de Lokerse gelijkmaker de vlag omhoog stak, kon niét worden ffchterhaald. In de nacht van zaterdag 10 op zondag 11 november werd Wlodek Lubanski voor de tweede maal vader. Een flinke zoon van 3,5 kg. die de naam van Michaël mee kreeg. kwam hel gezin vergroten. Een hartelijk proficiat aan Wlodek en zijn echtgenote Grazina. R.C. Door onze massale aankopen op alle wereldveilingen. Als New York, Montreal. Londen. LemnqradOslo, Leipzig Alleen met minderwaardige kwaliteiten worden onze prijzen benaderd. Vergeylen en zoon, steeds aan de top van de Bontindustrie Een der grootste voorraden van het land SOjaar ondervinding hoogst nodig in ons zeer delikaat vak Dienst na verkoop h De Voorpost - 16.11.1979- 5t SPORT Redaktie: Oude Vest 34, 9330 Dendermonde. Tel. 052.21.40.60

De Voorpost | 1979 | | pagina 21