Trappeniers houdt Eendracht overeind e lichte kavalerie Broodnodige puntjes Nationale voetbalkompetitie De Voorpost - 16.11.1979 - 23 ||relbeke - Eendracht Aalst 1-1 naam die na de wedstrijd te Harelbeke op ieders lippen lag was deze van de Aalsterse Iman Jean Trappeniers. Want de vroegere ilman van S.C. Anderlecht, F.C. Antwerp en ook de nationale ploeg vormde nu eenmaal een iverkomelijke hinderpaal voor Harelbeke. «Trap» :ht de Racing-voorspelers vaak tot wanhoop. En s toen hij een ernstige blessure aan het been, lorzaakt door een onzacht kontakt met Bokali opgelopen bleef hij op de bres. Want toen, een rtier voor het einde, had Eendracht zijn twee tselspelers reeds opgebruikt, zodat er voor de Iman niets anders opzat dan te blijven en zijn aan een zeker niet onverdienstelijk gelijkspel pen. verhaal tegen de kopbal van Mestdagh. De Aalsterse doelman had Racing in het kwartier van het openingspunt gehouden, toen Destor- me die mee uit het middenveld was opge komen afdrukte en even later was hij ook bij de pinken om het schot van Bokali te stoppen. In twee tijden. Ook Paul Sanders en Bokali moch ten nog hun kans wagen Schouppe heeft Paul Sanders uit evenwicht gebracht en schiet keihard op doel.(hdm) peniers was de opgemerkte fi- uit de wedstrijd eest. Waaruit men mocht afleiden dat ipeniers het ruimste ieel had in het ge- jpel dat Eendracht ,j/ierf. Hieruit kan men direkt afleiden dat Q ploeg van Dré Van j, leghem meest de dc alsklok had geluid, jjtfdat overwicht bleef hts tot een doelpunt erkt. Het was Harel- dat net voor de rust voorsprong klom. ia| )lil En zeker niet onver diend, ofschoon Aalst dan toch een uitstekende verdediging gordel had opgeworpen. Toch kon men in alle objektiviteit stellen dat de rekening voor de Aalstenaars toch goedkoop was uitgeval len. Maar er was Trappe niers die speelde als in zijn beste dagen. Een geprikkelde Aalsterse doelman die na de wed strijd met St. Niklaas toch wel wat kritiek had meegekregen. In de 43e minuut had hij geen maar troffen insgelijks Trap op hun weg. Men mag dus stellen dat Eendracht met die 1-0 achterstand bij de rust nog goed wegkwam. Ook na de kampwisse ling zou de thuisploeg $le aanvalstorm blijven roe ren-. En het kreeg ook nog wèl kansen om de cijferverhouding grotere afmetingen te doen aan nemen. Maar ook nu was er een attente* doel die verder onheil voorkwam. Eendracht loodste zich dan uitstekend door de storm. En in de 82e minuut gebeurde dan wat niemand nog had verwacht of verhoopt. De countertaktiek van Aalst leidde naar het gelijk stellende doelpunt. Het was een «onderonsje» van de wisselspelers Ey- ackers, die was ingeko men voor Dierickx, en Verhoeven die de plaats van Schouppe had inge nomen. Toen leed Meersman balverlies te genover Eysackers. Deze zag Verhoeven ongedekt en lukte een precies boogje. Verhoeven die op de piek van de aanval opereerde kopte hard en raak. Tot grote conster natie in de rangen van Harelbeke. Dat in de resterende minuten nog alles voor alles speelde maar niet meer slaagde. Want net voor het afflui ten bracht Trappeniers nog een parade die ook bij de tegenstander spontaan applaus ont lokte. Een eerste vast stelling aan dit gelijkspel te knopen was dat de homenederlaag tegen St. Niklaas dan toch niet te diep in de Aalsterse kuiten was gedrongen. Men kan wel stellen dat Aalst een ploeg van uiterstertis die op ver plaatsing net iets meer kan dan op eigen bodem. Over de billijkheid van dat gelijkspel waren de meningen uiteraard sterk uiteenlopend naargelang men natuurlijk in het ene of in het andere kamp stond. Want Racing be weerde dat het gelet op de spelontwikkeling de wedstrijd met minstens twee drie doelpunten verschil had moeten win nen. Dit vooral gelet op het aantal werkelijk klare kansen dat het had bij een gevoetbald. Het is <}ok zo dat Aalst in de eerste periode vrij be- L Tongeren - S.K. Sint-Niklaas 2-0 p hetzelfde team dat Eendracht Aalst ervan langs jeven, trok Sportkring naar de Ambiorix-stad zo beweerde men althans het hoofd van ner Dré Bollen wankelde. Meteen stonden de a wachtingen daar hoog op die kille zaterdagavond ir bijna 4000 toeschouwers een knappe wedstrijd len voorgeschoteld. Hier en daar sprak men van propagandavoetbal. Tongeren trok van bij aanvang zeer krachtig van leer; Clijsters altijd e' lug kreeg echter van de bezoekers wat té veel leid. En dat is misschien de enige fout die men rj irtkring zou kunnen aanwrijven. Sportkring pa alt op verplaatsing graag de counter. Misschien en rom wou men niet een mannetje opofferen aan 101 systeem, ur ee ge of s e' chts n« 11 irtkring el1 ir. Dat betekende een ider afwachtende iding en meer offen- teit in de bezoekende gen. dat was nodig ook, H wat Tongeren tij rust kwam was Roeben keurig bij de er volledig zaal maar zijn schot ging hoog over. Toen op nieuw Zidane balverlies leed, dook Clijsters op maar ook hij zag het leder centimeters over gaan. Een eerste kwar tier dus waarbij de thuis- is de eerste periode spelers gerust pech lonstreerde, was mochten inroepen. Want kelijk af. waren er ook niet de a keek Sportkring al pogingen van Beuls en bij de aanvang naar Hoste? achterstand op toen Wél trachtte Veyt er wat de bal slecht aan te doen. Hij liet gspeelde. Voordien zowaar twee man voor wat ze waren, centerde mooi tot bij Deraeve die jammerlijk miste. Maar ook Bogaerts deed dat even voor het eerste halfuur. Maar dat was maar uitstel want toen de rappe Rudy Vossen doorheen het geelblauwe kordon flitste, vond hij het hoofd van Clijsters, alleen aan de tweede paal opgesteld. Hij hoef de maar een hoofdbui ging te maken: 1-0. Na rust, waarbij Sport kring De Daele inbracht voor Emanuelson en Ma rin voor Deraeve, hield Tongeren de druk nog even aan. Stickens toon de opnieuw al zijn talen ten toen hij gerust twee gemaakte doelpunten - zoals dat heet - uit zijn kooi ranselde. Dat was o.a. zo bij een kopbal van Beuls naar de verste hoek waar de S.K.-doelman bijzonder weinig moeite mee had. Ook in deze periode zouden Zidane, Veyt en houdend speelde en er niet goed dierf uitko men. Na de rust tapte men dan toch wel enigs zins uit een ander vaatje. En ik heb meteen Ver hoeven iets meer in de vuurlijn gejaagd. En Eys ackers die voor Dierickx was ingekomen mocht op de flank herhaaldelijk oprukken. En dat lag mede aan de basis van ons sukses. Onze doel man was de figuur van de wedstrijd. Hij hield ons op cruciale momen ten overeind». Aldus Walter Elegeert. Die vooral de verrichting die zijn ploeg na de rust opbracht loofde. Zondag staat Eendracht opnieuw voor geen gemakkelijke opbracht. Het moet in de «clinch» tegen Tongeren. En dat is zeker geen klusje. Men zal zich herinneren dat in de loop van de vorige kompetitie de Limburgers de wed strijd in hun voordeel orienteerden. En uiterst verdiend. Tongeren pro duceert degelijk voetbal en behoort alleszins tot de beste ploegen uit de reeks. Het moet dus in het Pierre Cornelissta- dion een spannende kijkstuk worden. J.V.H. Eendracht trekt na de 1-0 massaal ten aanval. Bij een inzenden voor doel heeft de plaatselijke doelman het laatste woord. Op de voorgrond herkennen we Schouppe: Desorme. Verpeten en Bokile.(hdm) Voor de verplaatsing naar Harelbeke had de supportersklub - Wit-ZwartSint-Maarten en zijn twee zwarte helpers meegebracht. De Sint deelde aan de kinderen snoep uit. Voor de aftrap poseerde hij even met enkele spelers van -zijn' ploeg.(hdm) De Raet heel wat sterker van leer trekken. Maar toen een kwartuur voor tijd, Bogaerts na hoek schop tot in doel kon verlengen, was het meteen bekeken voor beide ploegen. Tongeren speelde de laatste 15 minuten de bal keurig rond ook al pro beerden Veyt en Deraeve er nog wat aan te doen. Bogaerts zou nog een derde doelpunt aan de voet hebben maar geluk kig voor Sportkring haal de Alain Verstraeten de bal van de doellijn weg De ploegen S.K. Tongeren: Ter voort, Beuls, Collas, Luts, Vossen, Daerden, Witjes, Clijsters, Roeb- ben, Bogaerts en Hoste. S.K. Sint-Niklaas: Sti ckens, Verstraeten, Lo- dewijckx, Van Haevere, Beirinckx, De Raet, De raeve, Lambrechts, Emanuelson, Veyt en Zidane. Doelpunten: 27'Clijsters (1-0) en 58' Bogaerts (2-0) Wijzigingen: 46' De Dae le i.p.v. Emanuelson en 66' Marin i.D.v. Deraeve. 82' Frenay i.p.v. Clijs ters: Kaartengeel voor Emanuelson en Lam brechts. Scheidsrechter: de heer Delacour Toeschouwers: 3.900 Eendr. Zele - Doornik R.C. 2-1 Na de troebele gebeurtenissen en niet zo goede uitslagen van de twee laatste weken werd het de dag waarop Eendracht Zele ridder of mis speelde tegen Rac. Doornik. De roodhemden werden twee punten van onschatbare waarde rijker, nochtans heeft de winst meermaals aan een zijden draadje gehangen en het werd zeker geen produkt van een overrompelende verrichting. Het wil niet zeggen dat Goossens en zijn maats een slechte prestatie hebben vertolkt en bijwijlen kwamen zelfs een gesmaakt samen spel op de grasmat. Nu werd het een zege van de angst en het aftellen van de minuten, waarop spelleider Sa- lembier zou affluiten, maar gelukkig was er geen sprake van een ontredderd elftal na de ongelukkige beurt tegen Menen. Die sakkerse tweede helft Het wordt nu een spijtige traditie, dat de Zeienaars in de tweede helft de klop van de hamer krij gen en beroep moeten doen op een soliede verdediging om zoals tegen de geel-zwarte Waaltjes de zege veilig te stellen. Gelukkig kon deze meteen beroep doen op het afstompen van de bezoeken de aanvalskracht. Deze zo opvallende fak- tor, die geinspireerd werd door een niet in te tomen Debaissieux ging totaal verloren, nadat deze nr. 4 de beste kans van de ontmoeting had gemist toen hij in de 25 min. de bal maar in het open doel van De Decker had te leggen. In het defensieve onder deel blijft Goossens de organ izator en de rots die een niet te onder schatten aandeel mag opeisen in de winst van puntjes, die met blad goud zijn belegd. Het was dan ook meer dan verdiend dat hem in de 85 min. toen hij gekwetst het veld verliet een open doekje werd toebedeeld, dat aan de steunpilaar nr. één voor de toekomst een hart onder de riem moet steken. In deze voorname winst hebben de andere verdedigers ruimschoots hun aan deel verdiend en vooral De Brabander kan de verdiensten opeisen het gevaar van Doornik De baissieux op het achter plan te hebben geduwd. In de laatste 45 minuten van de eerste helft. Hier was de faktor verrassing totaal zoek en dit op uitzondering van het schitterend doelpunt van Kesteleyn, die met een schuin voléschot een pas van Cooreman on houdbaar omzette. De zelfde Kesteleyn heeft gewroet, maar evenals In de 74 min. zou De Ferrerre de tegenslag van zijn leven kennen door in een tijdspanne van amper minder dan zestig sekonden op de linker en rechter paal te besluiten. Dit zijn de tegenslagen van de zijde van Een dracht, maar het geluk zat erin zoals hoger werd Kapitein Goossens duelleert met Hasni (E. Zele-RC Doornik 2-l)(wvc) Keeper De Decker Zeleheeft het laatste woord.(E. Zele-RC Doornik 2-l)(wvc) toonden sommige spe lers een opvallend ge brek aan fisiek: Hulders heeft een periode van ruim 20 minuten moeten door bijten, waarin hij zelden bij het leder werd betrokken. Ook Coore man ging bijwijlen naar zijn adem zoeken, doch het is begrijpelijk na een drietal weken afwezig heid en vooral terwille van de puike verrichting Maes, de dribbelaar bij Gods genade, verwaarlo zen de aanvallers leder onmiddellijk in één tijd te verwerken. Driemaal op de paal In de 22de min. besloot een doorgebroken Goos sens met een flauw schot dat Balcaen we gens een verrassende bots tussen de armen tegen de paal zag gaan. gemeld toen Debais sieux de kans van de ontmoeting miste, toen De Brabander op de lijn een zeker gelijkmaker kon wegwerken, toen na de rust De Decker een paar keren opvallend tussenkwam en toen Hasni en Begein vrij mochten aanleggen maar op het lichaam van de Zeelseportier beslo ten.

De Voorpost | 1979 | | pagina 23