Lovendegem oopt Lokerse in roege goal debuteert met doelpunt Leiders uitmuntend SINT-PAUWELS DOET HET Gehandicapt Eendracht |Kijk op 1e Provinciale Kijk op 2e Provinciale Lx ?p de elfde speeldag van de kompetitie werd n de top van de klassering de spanning toe gespitst. Lovendegem slaagde er immers in mnede aan de leiding te komen, dank zij zijn I iante overwinning in de thuiswedstrijd met Wetteren, maar het kreeg daarbij ook de iverigens gewaardeerde hulp van Standaard denderleeuw dat Lokerse, op eigen bodem dan log, een puntje afsnoepte. Het is nu zo dat ich een groot aantal titelkandidaten verdrin gen zodat de strijd om de eindzege vrij leven- lig beloofd te worden. Want niet alleen Den- 'erhoutem, dat volle munt sloeg uit zijn niet emakkelijke uitwedstrijd bij Dendermonde, in J.W. Hamme dat S.K. Aalst gemakkelijk •gen het vilt kreeg, leunen nu sterk aan bij iet leidersduo. 't. Denderleeuw maakte «het» rezultaat van voetbaldag door Lokerse van de overwin- ling te houden. Standaard had wel een inge- lieus taktisch plannetje uitgedokterd om S.V. <an een meer dan behoorlijke repliek te kun- len bedienen. En dat is vrij aardig meege- r V-V tallen. In een pittig gespeelde eerste speel- elft kwam de thuisploeg op voorsprong. En nen kon bezwaarlijk beweren dat dit niet ver- oelt liend was. S.V. had zijn tegenstander zelfs met ■m ninstens een doelpunt meer in het krijt kun- houben zetten. De kansen daartoe kreeg men in derdaad. Maar men faalde bij de laatste stoot. Meende men dat de thuisploeg na de rust de n orcing zou voeren, dan zag het er aanvanke- 3. - ijk ook zo naar uit. Maar Standaard kreeg m opnieuw een voet in de match en dit rezul- )es leerde in de gelijkmaker. Denderleeuw vond m9 nzonderheid in het laatste halfuur best zijn 9 1raai. Het zelfvertrouwen van de gasten groei- vrfe en Heyvaert bracht hen langszij. Lokerse 3'° iou dan in de slotminuten al zijn krachten th bijeen grabbelen en nog een paar keer fel ts Irukken. Maar Standaard bleef overeind. ef lacing Wetteren kreeg bij Lovendegem een mafoude douche over het hoofd. Want de pres- 1 etatie van Racing te Lovendegem was zeker meer waard dan een vrij afgetekende neder laag. Men was het er trouwens na het inrukken dfever eens dat Wetteren, gelet op de ontwikke- Efing van de wedstrijd, te zwaar was geklopt. Maar eens te meer dient te worden aangestipt ecwat in voetbal alleen de doelpunten in aan- un merking komen voor de puntenwinst. Na iets e'dmeer dan een uur wedstrijd hoefde «De Jeugd» ad zich geen zorgen meer te maken. Het teerde toen op een royale boni en voor Racing was B|van terugkeer geen sprake meer. Lovendegem scoorde zijn eerste twee doelpunten telkens op de gepaste ogenblikken. Onmiddellijk na de start en luttele minuten voor de rust. In de tweede periode zou Racing dan trachten de u situatie recht te zetten. Het zette alles op alles en nam daarbij risiko's. Die dan door de thuisploeg werden te baat genomen. nS.K. Aalst heeft de Hamse boemannen niet kunnen opvangen. S.K. was vrij zwak in het wa{verweer, wat uiteraard door het eindrezultaat wordt weerspiegeld. Wat vooral de wenkbrau- (g|wen doet fronsen is het feit dat S.K. in een 'rietal wedstrijden en vrij recente liefst vijftien doelpunten moest slikken. De overwinning die Denderhoutem uit de wed strijd met Dendermonde puurde, kon men moeilijk betwisten. Dendermonde had het na deel dat het met een paar niet volledig fitte spelers tussen de lijnen moest. Maar dit neemt niet weg dat de bezoekers toch de meeste verdiensten hadden. Denderhoutem impo-> fineerde inderdaad, en verwekte alleszins de Indruk dat het aan de top zal blijven mee draaien. De gangbare mening was dat «Ver broedering» het zeer ver zal schoppen in deze kompetitie. Het speelt niet alleen een degelijk ev voetbal, maar vorige zondag stond het enorm sterk in verdediging. En deze leverde een niet v geringe bijdrage tot het nieuwe sukses. Het probleem van F.Ci Denderleeuw, waarmee fa het trouwens niet alleen staat, blijft scoren. Want gelet op het aantal bruikbare doelkansen die in de wedstrijd met F.C. Ronse vielen had het zelfs met ruime cijfers kunnen winnen. Maar aanvallend bleef men volkomen in ge breke. Zodat Ronse aan een treffer genoeg had om te winnen. En F.C. meteen wat dieper in de put te duwen. Boel are - S.K. Lebbeke was niet rijk aan in houd. Met weinig doelgevaar aan weerszijden. Daarbij vielen er meerdere gele en zelfs een rode kaart. Evergem moest tot in de 80ste minuut wachten om volledig zegezeker te worden in de thuiswedstrijd met Kemzeke. De Waaslanders wekten in de tweede periode aanvankelijk de indruk de stand van zaken te willen forceren. Ze lukten de gelijkmaker maar kwamen uiteindelijk niet verder. Ganda- sparta - F.C. Brakel verliep met wisselende kansen maar draaide tenslotte uit op een bil lijk gelijkspel. JVH on aasrode - n taaenhout0-2 bi Jdanks de konkurren- t& van de nabijgelegen th' sndermonde - Dender- 1totem waren er toch 'V ^9 zevenhonderdvijftig 1 ^schouwers op het y aasroods voetbalveld bijeengeraakt. De laat komers waren er al voor 50 t h. aan voor hun moeite want men was bijna één minuut aan de gang toen Gerlo zich misrekende in een in terceptie en de vorig seizoen bij de thuisploeg Robur - Temse 3-0 Tevredenheid in de Moerzeekse voetbalkrin gen na de winst tegen Temse. Een overwinning die volgens de lokale zegslieden zelfs niet eens overdreven te noe men was. Robur stond met 1-0 aan de winst bij de rust en die score had dubbel kunnen zijn, zegt ons clubleider Freddy De Maere. «We hebben doorlopend het initiatief voor ons opgeëist. Daar enboven kregen we nog een hele waslijst doel kansen. Dat kan be zwaarlijk van de bezoe kers worden gezegd. Zij hebben slechts één keer een dreigende vuist ge maakt aan het adres van onze doelman. Dat was na een weliswaar goed geplaatste kopstoot. Maar ook onze doelman was bij de zaak. Na een kwartier in de eerste helft kwamen we op voorsprong. Auteur van van die openingstreffer was Leo Wuytack. Deze voetballer is een zestien jarige knaap die voor het eerst in het fanion- elftal werd opgesteld. Zijn debuut bezegelde hij met een knap doel punt en dat gaf hem ook het vertrouwen voor het verder verloop van de wedstrijd. Het opstel len van Wuytack was een gok, zegt Freddy De Maere verder. We waren de mening toegedaan dat De Decker die de vorige tien wedstrijden in punt werd uitgespeeld blijkbaar door zijn beste periode heen was. Bo vendien lukte het hem nog niet om een doel punt te scoren. In dat opzicht is er wel wat ge- ■t De Temsedoelman puncht de bal weg boven het hoofd van Lelie Robur-Temse 3-0)(wvc) .if Even paniek voor het bezoekende doel (Robur-Temse 3-0)(wvc) voor doel. Een luk mee gemoeid. Ook hoog in de tweede helft waren we de betere ploeg. Ons overwicht scheen me in die periode zelfs nog duidelijker. Al vlug ver dubbelde Eric Raem- donck de stand. Dat was na mooi voorbereidend een bezoekende verde- zeilen, werk van Etienne Lelie, diger werd door Albert Deze voetballer, uitblin- Lelie onderschept. Op ker bij uitstek, plaatste dat ogenblik was de twee tegenstanders in de zege voor ons een vast- wind en centerde toen staand feit. Kunnen we nu zondag in Winnik een winstpunt behalen, dan kan deze kompetitie voor ons nog onver wacht gunstige perspec- voorzet die door Raem- donck met het hoofd tot een doelpunt werd ver lengd. Bij het derde doelpunt hadden we wel tieven openen.» wat geluk. Een ongeluk- Robur Moerzeke heeft kige terugspeelbal van blijkbaar de wind in de E.D.M. Voetbal 2de Prov. St.Pauwels - Borsbeke 3-2 Een zondag weerom voor treffelijk acterend Herleving St.-Pauwels heeft het reeds als kandidaat op de titel ge noemde Eendracht Bors beke met een tweede ne derlaag op evenveel weken naar huis gestuurd. Ware het niet dat stopper Broe- ckenburg even voor rust zijn eigen doelman vloerde bij een 2-1 stand, de score zou nog geprononceerder ge weest zijn. Nu spraken de zenuwen echter mee in dit toptreffen zodat de afwer king hier duidelijk onder leed Tóch werd het een 3-2 overwinning voor de Waas landers die hiermee hun goede klassering duidelijk gestalte geven. Reeds op de tweede minuut echter diende doelman Keppens zich gewonnen te geven toen, Van Der Stiche- len, doelpuntenfabrikant op grote schaal voor Borsbeke de openingstreffer lukte. 0-1. Dit vroeg doelpunt kwam voor Herleving niet onverwacht temeer daar het af te rekenen had met twee geel geschorste vleugel backs. Dullaert en Van Poucke hadden namelijk juist voor dit treffen de zes gele strafpunten bereikt en dienden noodgedwongen langs de kant te blijven. De invallers Janssens en De Baere kweten zich echter voortreffelijk van hun taak doch twee basispionnen uit de al zo sterke verdediging vervangen verteert geen enkele ploeg gemakkelijk. St-Pauwels legde zich ech ter niet neer bij dit vroeg doelpunt en wanneer Jaak leider St.-Pauwels zijn posi- kloof van een paar punten Joris op het kwartier flagrant tie aan de top nog verder in. De vier volgende tegen- neergelegd werd in de back- benadrukt en wanneer tij- standers behoren namelijk area volgde terecht een strafschop. Specialist Mo- tyka knalde deze feilloos tussen de palen. 1-1. Geen vijf minuten later waren de kansen helemaal gekeerd. Een kollektieve aanval van de thuisploeg resulteerde in een pas van Van De Velde die door dezelfde Motyka op sublieme wijze werd inge- knikt. Herleving bleef de be tere ploeg maar even voor rust zette stopper Broe- dens de komende weken de allen tot de laatste zes uit de mindere goeden uit de klas- klassering. Herleving heeft sering dienen aangepakt te dus duidelijk zijn lot in eigen worden zit er misschien handen, voor de geel-zwarten een MJP De blikvanger op het programma van de recente speeldag was ongetwijfeld St. Pauwels - Borsbeke die de vroegere en de huidige leider tegenover mekaar bracht. Ondanks de voor de beide ploegen belangrijkheid van de inzet voor St. Pauwels om aan de leiding te blijven en voor Borsbeke om niet verder weg te zakken is het een aantrekkelijk en vooral sportief duel geworden. Waarin de beide ploegen de hoge roep die ze genieten zeker niet hebben verloochend. Maar waar hebben gemaakt. De match loste dus wel degelijk de nochtans vrij hoge ver wachtingen in, en haalde een hoog peil. Borsbeke het moet onmiddellijk worden aangestipt stapte ondanks de nederlaag met een doelpunt verschil uitgedrukt niet zonder verdiensten uit het veld. Het hielp de wedstrijd aantrekkelijk maken en hield er bovenop vrij lang de spanning inHet hoeft dus om deze nederlaag zeker niet te blozen. Het trof op zijn weg echter een thuisploeg die een van haar beste wedstrijden voor het voetlicht bracht. Borsbeke eiste de leiding op, maar de repliek van St. Pauwels zette echter hel scorebord in zijn voordeel. De bezoekers legden zich echter niet goedschiks bij deze stand van zaken neer, maar knalden de spanning terug in de match. Het werd een fel maar fair duel om de zege. En uiteindelijk haalde St. Pauwels zijn slag thuis. Standaard Wetteren nam vlot afstand van Moerbeke dat zich inzake veldspel wel niet onbetuigd liet maar weinig kansen tot scoren kon afdwingen. Standaard liep bij de rust reeds op een konfortabele voorsprong. Het was De Coenseldie zijn inbrengen in de ploeg wettigde door het openingspunt dat na amper een kwartier viel. Nog voor de rust verdubbelde De Paepe de voorsprong. En dat was wel enigszins in overeenstemming tol de wedstrijdontwikkelingDe Coen sel zou na de kampwisseling zijn uitstekende prestatie kracht bijzetten door een tweede doelpunt. Eendracht liet zich door deze stand van zaken niet imtimideren maar bleef zich verder inzetten. Maar ook in deze tijdspanne stond de Standaard verdediging pal. Sparta Buggenhout was de enige ploeg die uit zijn ver plaatsing de volle pot puurde. Ogenschijnlijk stond Sparta met de uitwedstrijd bij rode lantaarn Baasrode voor een gemakkelijke opgave. De werkelijkheid lag ech ter helemaal anders. Baasrode bleek fel gemotiveerd en een vroeg doelpunt kon haar ijver niet milderenVandaar dat Sparta de overwinning niet op een schaaltje kreeg. Maar er hard moest voor werken. En het kreeg pas luttele minuten voor het einde de volle zekerheid. Indien Baas rode een specifieke afwerker in huis had gehad dan had het eindrezultaat er wel eens anders kunnen uitzien. Uit de eindcijfers van de wedstrijd Robur - Temse blijkt dat de thuisploeg de situatie volkomen beheerste. En dat was ook zo. Temse kon op geen enkel ogenblik de partij naar zijn hand zetten. Het diende het initiatief aan de thuisploeg te laten. Anderdeels lagen ook nu de bezoekers met de af werking overhoop. De Robur defensie kon dus de zaken eerder gemakkelijk klaren. Het ziet er dan toch naar uit dat bij Appelterre het nu beter loopt. De Tabaksplan ters kwamen bij St.-Gillis trouwens zeer goed over. En ze hebben het puntje zeker niet gestolen. In de eerste speel- helft en met de wind als bondgenoot was Appelterre niet alleen meest aan de bal maar anderdeels ook gevaarlij ker. Maar dit rezulteerde in geen doelpunt. Dat viel pas na de kampwisseling en betekende slechts de gelijkmaker want voordien had St. Gillis voorsprong genomen. Vra- sene heeft in de wedstrijd met Winnik zijn vooraanstaande plaats in de ranglijst bevestigd. Winnik zou er wel insla gen te milderen, maar het kon niet verhinderen dat de thuisploeg daarna opnieuw de kloof verbreedde. De wed strijd Oudegem - Haaltert werd reeds op I november gespeeld en Racing haalde toen de volle winst met nogal indrukwekkende cijfers. Over de wedstrijd St. Lievens - Houtem leest U elders. En na de recente speeldag kan men stellen dat er vooraan zich weinig verschuivingen hebben voorgedaan. Alleen Brosbeke schoot er enkele plaatsen bij in. J.V.H. St. Lievens Houtem - dan opende de thuis- Nieuwerkerken 4-0 ploeg de score. Door een Bij het vernemen van doelpunt van De» Roeck. ckenburg zijn eigen doelman deze einduitslag zal men Als onmiddellijk na de op het verkeerde been en toch wel even de wenk- herneming Hoebeke de de terugspeelbal rolde ter- brauwen hebben ge- stand tot 2-0 opvoerde la"9~aa™ ?ve.r $e fronst. Vooral dan omdat dan liet men bij de klopt. Het kan veel beter dan wat het vorige zon- kerken nog met de besten meekan zal dan dag opdiste. En het kan op de komende voetbal dat volgende reeds bewijzen. zondag De lijst- duidelijk worden. Feit is dat de spelers de doellijn. 2-2. Na de koffie men bij Eendracht de begon de thuisploeg aan' mjn(jer een non-stop offensief, maar reeds in de eerste mi nuut speelden de zenuwen een te grote rol bij de afwer- knappe^opstooM/an JK 5™" £35. goede periode achter de rug dacht. De jongste uitslagen lieten immers betere tijden vermoeden. Maar dan de Velde op de dwarsligger terwijl de herneming van Jo die afgetekende neder laag tussen. Voor het bezoekers de armen hangen. En St. Lievens Houtem stevende naar een royale zege. Men mag wel stellen dat Eendracht toch niet op zijn waarde werd ge- aanvoerder zakt immers wedstrijd van St. Lievens naar Nieuwerkerken af. Houtem zo spoedig Men hoopt dat dan «alle mogelijk wensten te ver hens aan dek» zullen zijn. De Boeck had mis schien vorige zondag reeds kunnen spelen maar men nam dat risiko liever niet. Of Nieuwer- geten en zich tenvolle concentreerden op het duel met St. Pauwels. Men bereid de leider een warm onthaal voor. J.V.H. akterende Van Mulders zijn ex-ploeggenoten op een doelpunt trakteerde (0-1). Baasrode, erg entoesiast sloeg wel terug doch moest zich op technisch gebied de les laten le zen door een beter uit gebalanceerde leiders- ploeg die voor rust niet meer tot scoren kwam. In deze hardbetwiste ris eveneens het doelhout ^e9'n van trof. Even later keilde een men ecmer D'J Nieu- schot van kapitein Herre- werkerken al reserves mans nipt naast en kon de uitgesproken. De Boeck, bezoekende doelman in de beste verdediger, en twee tijden redding brengen Van der Biest, insgelijks bij een poging van Motyka. iemand die stilaan zijn Een weerom uitstekend mannetje staat in de spelende Joris vond even laatste lijn, waren er niet later een bezoekend been bij. Een gegriepeerde De in zijn baan naar het doel Vos die uiteindelijk dan maar op de 75e minuut kon toch het veld inrende en Fons Bosman na geharre- trainer speler Paul Jans- war uit een voordien gege- sens die ook al niet fit ven hoekschop toch afdruk- was. Eendracht was duw ken voorbij alle perplexe ^us we| tamelijk zwaar bezoekers. 3-2. Met deze gehandikapt. Terwijl St. nieuwe overwinning heeft Uevens Houtem zowat -met zijn beste opstelling derby zou Buggenhout tussen de lijnen stond. mmmmm Een Appelterre-aanval eindigt in de armen van de Wase doelman (St.-Gillis-Waas - Appelterre l-l)(dm) toch met 0-2 gaan leiden wanneer De Decker een misdaad begaat op Van Cauwenberghe en de ref erg gedecideerd naar de elfmeterstip wijst. Boons, specialist in der gelijke aangelegenheid, liet de kans niet voorbij gaan. (gdp) In de eerste periode was het verschil niet zo dui delijk merkbaar. Trou wens de bezoekers be gonnen best aan hun wedstrijd. Ze zouden een kwartier het heft in han den houden maar stilaan begon de thuisploeg dan haar wil op te dringen. Was Couck eens dicht bij de openingstreffer De bezoekende doelman onderschept een aanval van Eddy Vermeulen.(St.-GilHs-Waas - Appel- gekomen voor Eendracht terre l-l)(dw)

De Voorpost | 1979 | | pagina 25