f' De klucht il—van het jaar Voetbalkalender Temmerman zet de reeks Dirk Heirweg, Michel Vaarten et Luc Colijn blikvangers te Genf Paul Lauwaert wint weer Si Kort Sport Vierde provinciale Veldlopen Dendermonde en Uitbergen verwachten massa atleten 28 - 16.11.1979 - De Voorpost Berlare - Wichelen 2-1 De spelers bedoelden het goed alhoewel de der bysfeer rond het doorregende terrein van de puiten hing en geen van beide burenklus als verliezer naar de kleedkamers wilde, bleef alles zo sportief als het in de gegeven omstandigheden kon. Sint Maar ten had voor de aftrap geschenken uitgedeeld aan akteurs en ref, doch die cadeautjesgeverij werd niet doorgetrokken door de spelers. Die wilden winnen. Een «grote» match is het een tegenstander tegen niet geworden. Wichelen het bemodderde gras speelde beneden zijn deed belanden, mogelijkheden en de Intussen was herhaalde- defensie had meer dan lijk gebleken hoe ge- de voeten vol met kwik- vaarlijk de Berlaarse zilveren kereltjes als Ma- spitsen waren Strynckx rissen en Van Hauwe die moest verscheidene ke- geregeld paniek zaai- ren een beroep doen op den. Toch kwamen de zijn formidabel talent en bezoekers het eerst op redde een drietal ge- voorsprong uit een maakte doelpunten. Na schreeuwende buiten- de pauze was het vet spelpositie mocht Eddy van de soep. Achteraan Van Puyvelde de bal bleek Wichelen nu veel voorbij een machteloze beter georganizeerd en doelman Kerre kanjeren. het werd voor de thuis- Het antwoord bleef niet ploeg alsmaar moeilijker lang uit. Van Hauwe een opening te vinden, dook alleen voor Bart Even dreigde er herrie. Strynckx op en scoorde Scheidsrechter Heire- (1-1). Ook dat goaltje mans, die geen arbitrage kwam er na een monu- weggaf, doch gewoon ment van een off-side, «de klucht van het jaar» Hoe dan ook, daarmee opvoerde en de meest was de eerste blunder onvoorstelbare beslis- van ref Heiremans ge- singen trof, floot voor kompenseerd. Berlare buitenspel na een mas- geraakte voorbij Wiche- sale aanval van de Wi- len na een strafschop chelenaars. De klub- van Van Kerckhove, na- grensrechter had zijn dat de onstuimige Micom vlag opgestoken, doch dat had de ref, die noch tans goed stond opge steld en zélf de even tuele off-side positie had moeten zien, niet opge merkt. Hij floot pas na dat de bal reeds voorbij de uitlopende Rudy Ker re in het net stak. Heire mans, die voordien een resem gele kaarten had getoond voor futiliteiten, liet zich bijna molesteren zonder te reageren. Na dien wilde hij wit-zwart blijkbaar een gelijkstel lend goaltje gunnen. Hij gaf ze zelfs een hoek schop cadeau na een ver schot dat in geen meters in de buurt van een Ber laarse verdediger was voorbijgevlogen. De ref had zich voorts ook on derscheiden door het be straffen van handfouten die de thuiskeeper Kerre zou hebben begaan bij het uitschoppen. Volgens de scheidsrechter was Kerre, bal in de hand, tot buiten het strafschop gebied gekomen... Al na al liep het nog goed afde beste ploeg won en de akteurs ble ven sportief zodat de scheidsrechterlijke blun ders het resultaat niet had scheefgetrokken. Ref Heiremans heeft gefloten. laak Sieeman (Wichelen, lijk, de beslissing nie, fel ,e kunnen appreciëren. (Berlare-Wichelen 2-1 )(an) I Nationale SC Lokeren - Hasselt (17.11 te 20 u.) (Fauter) FC Luik - SK Beveren (17.11 te 20 u.) (Jourquin) II Nationale Eendracht Aalst - Tongeren (Van Volcem) SK Sint-Niklaas - Diest (Goethals) III Nationale A Turnhout - Jong Lede (Deflem) Herentals - Eendracht Zele (Goris) I Prov. Hamme - Boelare (De Witte) Kemzeke - SK Aalst (Bral) St. Denderleeuw - KAV Dendermonde (Devisscher) SK Lebbeke - Lokerse (Praet) II Prov. B Moerbeke - Baasrode (Lauwereys) Nieuwerkerken - Sint-Pauwels (Staes L.) Temse - SL Houtem (Lambrecht J.) Winnik - Robur (Segers) Appelter re - Vrasene (Van Nieu lande) Haaltert - Sint-Gillis-W. (Van Cauwenberghe) Buggenhout - Oudegem (Verniers) III Prov. C TK Meldert - Hof stade (Lambrechts H.) Wieze - Terjoden (Eeckeman) Schellebelle - Kerksken (Melckebeek) Mere - Vlierzele (Van Droogenbroeck An.) Herzele - E. Meldert (Lefèvre) Meerbeke - Burst (Heiremans) Erpe - W. Moorsel (Bauwens) Eendracht St.-GiHis - Voorde (Speleers) III Prov. D Sinaai - Meulestede (Teugels) Stekene - VV Merelbeke (Steels R.) Klinge - St.-Amandsberg (Sfaes M.) Hoogeinde - C. Melle (De Cock) Kallo - Heusden (Cooreman) Melsele - Kruibeke (Van Imschoot) Waasmunster - Bazel (Heggerick) Grembergen - Excelsior (De Greyt) IV Prov. B Val. Over mere - Laarne (De Jonge) Lochristi - SK Over mere (Rottiers) IV Prov. G Iddergem - Erembodegem (Van Haver) Erondegem - Massemen (Flamand) Bavegem - Edixvelde (Michiels) Smetlede - Heldergem (Neetens) Serskamp - Welle (De Clercq) Bambrugge - Aaigem (Van Hoey) IV Prov. H Boonwijk - Herdersem (Callebaut) Schoonaarde - Berlare Van Herreweghe) Lutterzele - Baardegem (De Groote) Doggen - Opdorp (Steels Chr.) Appels - R. Lebbeke (Van Damme) S. Moorsel - Gijzegem (Ravijst) IV Prov. I Wachtebeke - White Boys (Van de Gehuchte) Meerdonk - Rupelmonde (Platinck) Kie ld recht - Moerbeke (De Kimpe) Verrebroek - Str. Stekene (Reyniers) Heikant Zele - Sombeke (Buysse) Gerda - Haasdonk (Van Gijsel) Prov. Junioren (10 u.) AA Gent - E. Aalst (Martens) Oudenaarde - Beveren (Van Renterghem) Zottegem - KAV Dendermonde (Nevens) SC Lokeren - Zele (Fierens) SK St.-Niklaas - Geraardsbergen (Burm) Lede - SK Lebbeke (Mekeirel) Prov. Scholieren (10 u.) AA Gent - E. Aalst (Heylens) Oudenaarde - Beveren (Coucke) Zottegem - KAV Dendermonde (V. D. Linden) SC Lokeren - Zele (De Ruyck) SK St.-Niklaas - Geraardsb. (Van Ackeren) Lede - SK Lebbeke (Cotman) Gevaarlijk standje na hoekschop voor de Berlare-kooi .(Berlare-Wichelen 2-l)(an) Opdorp - Lutterzele 0-6 «Een wedstrijd van kat en muis zonder veel commentaar» dat was de uitleg van de bezoeken de clubleider Gerard Van Steen na de overwinning van zijn ploeg bij het laatst gerangschikte Red Star Opdorp. «We hebben weinig moeite gehad met de lo kalen» zeg' de h. Van Steen. «Wel hebben ze zich een paar keer laten opmerken door een bru tale aanpak en poogden ze met intimida'ievoetbal enig resultaat te beha len. Maar al vlug trok de scheidsrechter, die mag geprezen worden om zijn voortreffelijke lei ding, de nodige konkiu- sies. Dat was ook oor zaak dat de wedstrijd niet ging ontaarden. Net voor het ingaan van het derde kwartier lukten we in nauwelijks vijf minuten drie doelpunten. André Temmerman zette de reeks in met een straf schop. Een tweede doel punt kwam van de voet van Marc Burssens die van uit het middenveld was opgerukt. De derde voltreffer, deze keer van De Bruyne, was nage noeg van dezelfde ma kelij als het doelpunt van Burssens. Op dat ogen blik was het voor ons al duidelijk dat het een af getekende zege ging worden. Ik zag zelf ook niet goed in hoe een er barmelijk zwak Opdorp nog in staat zou blijken om terug te slaan. Ook na de kampwisseling was er van een plaatse lijke opflakkering niet het minste spoor. Na een kalme aanhef scoorde De Maere met nog zo twintig minuten speeltijd voor de boeg een vierde doelpunt. Amper drie minuten later volgde Burssens zijn voorbeeld.! In de laatste seconden lukte Dré Temmerman} met een afstandsschot een 6-0 zege. Door dez*L winst is de rangschikking voor ons ook heel wap beter geworden. We staan nu op twee puntend van de leider. Weliswaai heeft de tweede gerang schikte met een pun meer dan wij een wed strijd minder gespeeld Maar die moet dan weei gewonnen worden wil d< huidige afstand grotei worden.» Lutterzele is duidelijk it opgang. Het steekt voo niemand weg dat he titelambities heeft. Da was ook de doelstellint voor de start van de hui dige kompetitie. Eet kampioenschap waarit de St. Gillisse wijkploe$ de titel als inzet steldi en er allicht kort zal bij eindigen. E.D.Mf De Zeelse prof Dirk Heirweg blijkt veel aan leg voor pistewerk te hebben. In Nederland Rik Caethoven was in de puntenrit achtste. Luc Colijn nam, met Jan toonde hij al eerder dat Blomme als partner, deel hij wat in zijn mars heeft aan de ploegentijdrit, en nu zette hij in het Zelfs de Duitse broers Gentse sportpaleis de vedetten een neus. Hij won de puntenrit. Dat liep van geen leien dak je want Ferdi Van den Haute en Willy De Geest hadden het peleton on der hun beidjes op een ronde achterstand gere den Dirk speelde het op zijn eentje klaar de «bende» te dubbelen. Donicke moesten de duimen leggen tegen dit getalenteerde duo. Eddy D'Herde, met als partner Brotherton, was vijfde in die ploegenracl" na zich flink te hebbe' onderscheiden. De Bi: schop was zesde m< Crabbe. De junioren toonden zie* eveneens Mare BryiO. sinck en Frans Van Nu fel waren tweede in ee puntenrit en Claud Heuninck was derde. 0. f Zondag 18 november krijgen we te Dendermonde de tweede veldloop voor heren en te Uitbergen is dat de tweede veldloop voor dames uit het Voor- postgebied. Voor beide organisaties worden heel wat atleten verwacht. De vorige uitgaven bewe zen voldoende dat de beide veldlopen crescendo gaan en ieder jaar meer en meer crossers aan deze wedstrijden deelnamen. Zowel te Dender monde als te Uitbergen werd voor een prachtige Bovendien had hij nog De Stekense veldrijder woonteqetrouw, weer 0)5 speed en adem genoeg paul Lauwaert blijft het de afspraak. Hij finishte om zich in de spurten te g0ed doen en zal een twee keer in de spits^ onderscheiden. De eind- Van de belangrijkste zesde te Atembeke eL sprint won hij trouwens konkurrenten worden neqende in Zaffelare. L met veel brio. voor Paul De Brauwer Wie ook stilaan weer o|q Michel Vaarten, onze tijdens de provinciale en het voorplan komt, i|a nieuwbakken streekge- nationale kampioen- Werner Van der Fraenef noot, nam het in het schappen. met een zevende prijs tp snelheidstornooi tegen paul toonde zich in Zaf- Zaffelare en een negeiL enkele grootmeesters felare de beste. Frans de plaats in AtembekCg op Noch Turini, noch Van Eycke kon in zijn Jozef Van Eetvelde wa|^ Nicholson, noch Med- spoor blijven, doch in de in Zaffelare achtste hurst konden tegen hem eindspurt toonde Paul voor Omer De Pa zich de snelste. werd het in Atembel Lauwaert trok ook naar een elfde prijs. Poederlee waar de B- Lode Beeckman startj^ crossers startgeleqen- te Meldert in de A-cror heid kregen en daar Lode deed het er pril dankbaar gebruik van met een 13e plaats, maakten 55 renners de B-ers te Zaffelare w$^ optornen. Vaarten be twistte de jongste weken enkele zesdaagsen en kwam met een vlijm scherpe konditie naar huis. Hij heeft de lijn doorgetrokken en spur ters van wereldformaat haalden er een rugnum- de das omgedaan. mer af. Paul was er 4e. Gilbert Cattoir was, ge- prijzentafel gezorgd en ieder atleet of atlete die de wedstrijd beëindigd krijgt een naturaprijs. Te Dendermonde staat AC Denderland in voor de organisatie te Uitbergen is die in handen van Vlierzele Sportief. Beide wedstrijden starten om 14.30 uur. Deze beide organisaties komen in aanmerking voor de veldlooptrofee De Voorpost zoals trouwens alle veldlopen uit het Voorpost- gebied. Ronny Dierickx 14e Jean De Bondt werd Meldert 17e. Hoogvogels schoten ot ze allerjongsten niet. Cr dichtste prijs was vo4| Bruno Vehent, zesde l' de C-veldrit te Atembj ke. Jean-Marc De was tiende te Meldert Ronny Mettepenningi finishte als nummer i te Niel. Oscar De Keyser op zijn eentje Het gaat de Buggenhoutse amateur Oscar De Keyser niet voor de wind in de toekomstzes- daagse in Munchen. Zijn partner, Pascal Hans- sens, heeft het wegens griep moeten laten afweten. Oscar maalt nu op zijn eentje de rondjes af. Misschien krijgt hij een Italiaan als nieuwe ploegmaat, want één van de deel nemende macaroni's wqfd geneutraliseerd, zodat diens ploegmaat wellicht met De Keyser kan aanspannen. (mvh) Heirweg en Vaarten zesdaagse Dirk Heirweg en Michel Vaarten starten in de zesdaagse te Gent die plaats heeft van 20 tot 25 november. De Zeienaar krijgt Mare Renier als partner. Vaarten zal het in principe met Stan Tourné moeten rooien. Het is evenwel niet onwaarschijnlijk dat Francesco Moser verstek laat gaan. In dat laatste geval spant Michel hoogstwaarschijnlijk aan met de Neder lander René Pijnen. Als dat gebeurt, wordt Vaarten op slag tot een van de favorieten ge- promoveerd. (mvh) Pfaff en De Schrijver naar Oudegem Jean-Marie Pfaff en Maurits De Schrijver ko men naar Oudegem. Niet om voor de Tweede Provincialer uit de filosofengemeente te voet ballen. Wél als gastvedetten op de sportavond die op vrijdag 23 november om 19 uur in de parochiezaal plaats heeft. Ook Walter Gode- froodt, de prof die eind dit seizoen de fiets aan de wilgen hing na een schitterende car rière, zal er zijn. Het wordt dus erg interessant. Jenny De Smetspurt Jenny De Smet rijdt zaterdag 17 september op de wielerbaan van Gent. De vliegende Hamse postbode neemt er deel aan een snelheidstor nooi. De fiets gedurende de winter «op stal» zetten, kan Jenny blijkbaar niet. Jenny leeft «voor de velo». De meeting begint om 14 uur. Fans die graag hun favoriete gaan aanmoedi gen, weten dus waarheen. Enkele dagen later hebben dan de snelheidsjrampioenschappen plaats. Ook daarvoor heeft Jenny ingeschre ven. Pierre D'Haese Pierre D'Haese heeft afgelopen weekeinde zijn zoveelste WAOD-veldrit gewonnen. In Sint Jo- ris-Ten Distel kwamen 65 deelnemers opda gen. Voor Pierre was het een klusje zijn tegenstan ders af te schudden en het zegegebaar te ma ken. We zien niet goed in wie momenteel be kwaam is deze sportieve postman te kloppen. Paul De Brauwer Paul De Brauwer is in het buitenland, en voor al in Zwitserland, een felgevraagde vedette. Dat het niet altijd een hoogvogel kan zijn ligt voor de hand. In een vooraanstaand ge zelschap was Paul ditmaal zevende te Schaff- hausen. Hij liep een kleine anderhalve minuut later dan wereldkampioen Albert Zweifel bin nen. Lieven Cooman Lieven Cooman doet het goed. De junior uit Schelle belle is een jongen die overal spektakel biedt. Insi ders beweren dat in hem stof steekt om in de wiel rennerij iemand te worden. Een supportersklub had Lieven vooralsnog niet. Maar dat komt wel. Heel binnenkort zelfs. De stichting heeft plaats op vrijdag 16 november in het lokaal «De Veerdam», Dorp te Schellebelle. Begin om 20 uur. Lucien Buysse, de vroegere Tour de Francewinnaar, zal op deze ver gadering aanwezig zijn. Een buitenkansje, (mvh) Een massa wielrenners en fans kwamen naar het bal Van Raemdonck in de Vlaamse Schouwburg te Hamme.(M )rs

De Voorpost | 1979 | | pagina 28