Okapi zakt verder weg Basketkalender ^oede erste helft Tweede time beslissend Beter bii schot in tweede helft ;1ERDE KLASSE DE VOORPOST Kalender jeugdbasket In ■Fprovinciaal EERSTE KLASSE SMgg> a Sn pN)R BiïJtaési moest iderheid minuten I tegen e€ Osiris 71-55 die Osiris bij slikken werd de rust een voldon- Tot dan toe had het kunnen ophouden min of meer kunnen met de thuis- Daama faalde men in de afwer- vat trouwens best door het men in de tweede nog slechts twintig liet optekenen. Ver liep het wel beter de tegenstander slechts aan 71 pun- wedstrijdaanhef liet het beste verho- )siris snelde inder- onmiddellijk naar Het leidde na (10-12) en het een hoog percen- Oxaco had zijn rangen Ver die moeilijk aan te leggen was. Hij naar de leiding, ïiemand kon verhin- dat hij achttien pun ten achter zijn naam kreeg. De repliek kwam van Put- teman en van D'Herdt. Bij de rust keek men dan ook tegen een vijfpuntenachter- stand aan (40-35). En deze situatie kon men naderhand niet meer rechtzetten. Want men kwam nog nauwelijks tot scoren. Vooral dan in de laatste zes minuten toen nog amper driemaal de bal door de vijandelijk basket werd gemikt. Toen liep het wat 54-49 naar 71-55. Vooral Ceuppens bleef in gebreke bij de afwerking. Hij bracht slechts twee punten aan. Iets wat voor hem ze ker ongewoon is. Putteman kwam wat het besluiten be trof slechts voor de rust goed over. Maar faalde na derhand insgelijks. Daarte gen plukte de Osiris dub bele meter dan meerdere verdedigende rebounds. Hij was baas in de lucht, maar kon ook niet alles. De doel punten: Van Keer 3-2, D'Herdt 10-4, -Ceuppens Het Dendermonas derby was gekruid met alle ingre diënten die men van derge lijke wedstrijden verwacht, met naar het einde toe geld stukken op het terrein, zo dat de scheidsrechters nog iets extra bijverdienden. In de eerste helft kwam er aanvankelijk geen afschei ding met een 10-12 aan de 6® minuut, maar voor de be zoekers was dit wel het sei zoen, om zonder voor een definitieve kloof te kunnen zorgen, de bovenhand te nemen. Na een kwartier met 22-27, was de vijf punten hoofdzakelijk het werk van de verdédiging Alleen Fransaer en Van Nuffel konden regelmatig de Pan ters defensie ontwrichten. Om hun voorsprong te be- 2-0. Lagring 4-4, Schorree! 4-4. Putteman 12-6, Van de Velde, Heyvaert. Nu zater dag speelt Osiris in eigen zaal een vierpuntenwed strijd. Brabo dat slechts vier punten totalizeert is de gast. Deze wedstrijd zou Osiris zeker moeten winnen om enigszins uit de zorgen te geraken, Beter vergaat het de invallersploeg van Osi ris. Deze kreeg 9 op 9 en zit uiteraard in de piek van de klassering. Ze wordt inzon derheid geschraagd door Van Autreve, die de ploeg in goede banen leidt, en door Cieters, Van der Weeën en Lagring. J.V.H. waren moesten de bezoe kers het aanvallende heb ben van hun kollektiviteit, met Dierick, Geert Moens, Colpin en Van den Broeck als de beste shotters. Bij de rust met 31-36 zag het er voor de Collegeploeg niet zo rooskleurig uit en lag de weg voor een derde thuis nederlaag open. De start van de thuisploeg was in de tweede helft beter en aan de 5® minuut werd het 51-48 en met 54-48 na 8 minuten spelen was het Panters dat in de verdruk king zat. Vermeersch kon toen nog voor een remonte zorgen, zodat halfweg met 52 de echte cupsfeer kon beginnen. Hemaco kon beter op dat moment op het sterke trio Fransaer - Van Nuffel - Wij- nendaele rekenen, dat zijn kalmte bewaarde en de Panters verdediging zoveel fouten aansmeerde. Dirk •Fransaer was moeilijk te stoppen onder de korf en Wijnendaele. haalde zijn dri ves. als sterk wapen boven en via vrijworpen kwam er opnieuw een verschil op het bo rd 68-58 en zelf s 7-64na 18 minuten en van dat mo ment af lag de weg naar de derbyzege open voor de thuisploeg. Punten: Hemaco: Verhas 2-0, Wij nendaele 6-20. Fransaer 11-19, Van Nuffel 8-10, Dirk Verhelst 4-0. Panters: Dierick 8-6, Ver meersch 3-8, Colpin 7-4, Moens 8-6, Stevens 4-4, Van den Broeck 6-4. BENO aan bij uw vrienden, zij zullen er U dankbaar voor zijn Wijnendaele Hemacoscoort (Hemaco-Panters 80-68)(wvc) Meisjes scholieren: 14 uur: Lokeren - DBC Aalst Kadetten A: 14 uur: White Star - DBC Aalst Kadetten B: 930 uur: Pfaff Beveren - Vlierzele Miniemen A: 15.30 uur: White Star - DBC Aalst Miniemen B: 14 uur: Eikenlo - Panters Baasrode 15.30 uur: Lokeren - Amical Jongens scholieren C 14 uur: Patro Velzeke - Erpe Mere 14 uur: The Tower - Hemaco Kadetten: 15.30 uur: The Tower - Hemaco 16.30 uur: Osiris - Baasrode Miniemen: 15.30 uur: Hemaco B - Erpe Mere 15 uur: Osiris - Okapi 14 uur: Hemaco A - P Baasrode Pupillen: 13.30 uur: Osiris - Eksaarde 14 uur: Cabrita - Okapi 11 uur: Hemaco - Hermes Scholieren D: 15 uur: Vlierzele - Eksaarde 14 uur: Hermes - Grembergen 14 uur: Wasocub - Buggenhout Kadetten 14 uur: Beveren - Cabrita Zele 15 uur: Scheldejeugd - Were Di Miniemen: 15.30 uur: Beveren - Melsele 15.30 uur: Cabrita - Eksaarde 15.30 uur: Gemes - Lokeren 15.30 uur: St. Niklaas - Eenhoorn 15.30 uur: Wasocub - Were Di Benjamins: 10 uur: Hemaco - Hermes Afdeling: 0.30 uur (17.11): Koekelare - Cabrita Zele 0.30 uur (17.11): Tissac St. Niklaas - Racing Jette 8 uur: Wasocub Waasmunster - Fleur Bleue Afdeling vrouwen: 10.30 uur (17.11): Aarlen - DBC Aalst Provinciaal vrouwen: r 0 5 uur: Hansbeke - Robac Grembergen sh,f 1 uur: Lokeren - Juventus Provinciaal A: '0.30 uur: Vlinders Buggenhout - Melsele 10.30 uur: Laarne - Lede °,|0.30 uur Pfaff Beveren - Akron Ronse Provinciaal mannen: (5.30 uur: St. Niklase - Gentson ~.ed6 uur: Erpe Mere - Panters Baasrode k|0.30 uur (17.11): Hemaco - Beveren *0.30 uur (17.11): Eenhoorn - Silaba Zelzate Provinciaal A: iepj15.30 uur: Dendermonde - Rubac 11 uur: Grembergen - Breydelboys uur: Velzeke - Scheldejeugd [9 uur: Lokeren - Evergem 1 uur: Lede - Bravo Moerzeke Provinciaal A: 1 uur: Melsele - Vos Ronse w#1 uur: The Donalds - Eksaarde '5.30 uur: Buggenhout - Coc Ronse 10.30 uur: Haaltert - Sp Temse ".30 uur: Erembodegem - Donza Deinze Killion en Aavioli kunnen Taylor niet beletten te scorenOkapi-A ar schoteddy Hemaco Dendermonde - Panters Baasrode: 80-68 De Voorpost - 16.11.1979 - 29 3-13 voorsprong. En Okapi heeft deze situatie nooit meer kunnen rechtzetten. Bij de rust luidde de stand 39-57 en toen reeds kon men vermoeden dat Aalst met een monsterscore zou geklopt worden. In die eer ste periode was Kropp een voudig niet aan banden te leggen. Elias zal er wel een nachtmérrie aan hebben overgehouden. Doch niet al leen de topscorer speelde zich in de kijker. De bezoe kers hadden met Saviolo en met Killion en met Van Winghe uit stekende spe lers op het terrein staan. Ook zij droegen bij tot de riante overwinning van hun ploeg, die na de kampwisse- ling nog meer gestalte kreeg. Dan bleek Aalst al evenmin in staat met zijn gasten te wedijveren. Al leen Taylor reikte aan zijn normaal peil. En in die tweede periode werd Kropp goed bijgestaan door Killion en door Van Winghe die playmaker was maar bo venop goed voor elf punten koppeld aan een schotpres tatie van 5 op 8. Waar Tay lor voor de rust aan een toch wel indrukwekkende 7 op 9 kwam joeg hij naderhand uit evenveel pogingen de bal slechts viermaal door de basket. Daartegen faalde hij dan slechts eenmaal aan de vrijworplijn. De shotpresta tie van Okapi was zeker niet om er mee te boffen. En vooral in de eerste speel- helft liet de afwerking veel te wensen over (18 op 42) waarbij inzonderheid Hey- more (5 op 13) opvallend faalde. Al met al is het door recente nederlaag vijf voor twaalf geworden voor Oka pi. Dat nu aan de swjghvan de klassering bengelt. De malaise houdt inderdaad aan en er zal zeker een in greep moeten gebeuren wil men de huid nog kunnen redden. Het was zaterdag trouwens niemand ontgaan dat Okapi speelde als een tweede klasser. En het kon op geen enkel moment een vuist maken. Volgens coach Verhulst was er een gebrek aan concentratie maar ook aan slagvaardigheid waar te nemen. Hij meende dat vooral Heymore onder de maat was gebleven. En dat men bij Okapi de inzake aanwerving van Amerika nen zal moeten herzien. «Het is inderdaad niet nodig een Amerikaan van meer dan twee meter aan te wer ven. Dat heeft Tom Kropp hier vandaag bewezen. Al heeft men hem toch veel te veel vrijheid gegeven». Coach Verhulst kon zeker niet dwepen met de verrich ting die zijn ploeg had ge bracht. Na een minder goed debuut zijn we er nooit meer ingeslaagd in de match te komen, aldus Frans Ver hulst. J.V.H. Cabrita - BSC 23: 90-84 Antwerpenaar van Vae- De Zeienaars hadden renbergh werd tot 10 geen gemakkelijke te- doelpogingen over de 40 genstander aan de minuten beperkt. Aan de Brusselaars, die met Dil- r.ust.42-40 aard en Carlo Van Vae renbergh, de klasse routine in huis hadden en met De Greet, Kazakis en Andracopou- lus preciese shotters. Die trefzekerheid de monstreerden ze in de eerste tien minuten van de wedstrijd, toen ze een Heymore (Okapi) in één van zijn weinige geslaagde doelpogingenOkapi-Aar schoteddy zijn sterke helft beves tigde en aan de 13® mi nuut 75-68 scheen Ca in de tweede helf nam de brita eindelijk de beslis- eerste thuisploeg een goede- Sjng te hebben afge- thuisploeg in de tweede helft aan een hoog ge middelde afwerkte 21 op 38 tegenover 20 op 52 in de eerste helft, om de te start. Van de Velde en Fi- dwongen, maar vanaf de sterke bezoekers lip Van Hassel zorgden 15® minuut 77-75 bleef overwinnen, voor 52-44 aan de 5® mi- het gelijkopgaand tot Punten: Coene 8-1, Hol- nuut, maar hiermee was 83-81 aan de 18® minuut lants 0-0, Filip Van Has- de match nog niet ge- en op dat ogenblik be- sel 6-14, Moens 2-2, Van wonnen. De bezoekers schikte Deprez nog over de Velde 0-8, Famaey kwamen terug en namen meer springkracht dan 12-14, Deprez 14-9, Van W«11JW,_w UU11 aan de 9® minuut 61-62 de BCS defensie en kon Damme 0-0 gemiddelde lieten opte- opnieuw de leiding en het 86-81 op het bord zetten. BENO kenen van 11 op 15 en was ood'Q dat Famaey Het^was nodig dat de was toen langs Deprez9 v* flk en dan door Rik Van de Velde. De gevaarlijkse BCS 23 aanvaller de Deprez (Zele) lukt hier een mooie lay-up (Cabrita Zele-BCS 23 90-84)(wvc) Een zenuwslopende wed strijd is het zeker niet ge worden. Daarvoor was de thuisploeg werkelijk te zwak. En kon op geen enkel ogenblik de indruk wekken iets te zullen of ook maar te willen forceren. Aarschot van zijn kant heeft indruk gemaakt. De ploeg rendeert best en gaf een goede kol- lektieve verrichting weg. Ook kon men op een paar zeer knappe individuele prestaties kijken. En dan in de eerste plaats van de Amerikaan Tom Kropp die de hoge roep die hij mee draagt heeft gevestigd. Al moet dan worden onder streept dat deze veerkrach tige speler het heel gemak kelijk kreeg van de Aals- terse verdediging. Die hem vaak zo maar liet binnen komen. Op een bepaald ogenblik kreeg Kropp zelfs de volledige vrijheid. Okapi gaf dus zeker geen hoog staande verrichting weg en het stond na luttele minuten reeds reddeloos verloren. Het begon inderdaad met bar slecht af te werken (1 op 10) zodat Aarschot zomaar kon weglopen. Zo geloofde na amper vier minuten nie mand meer in een Aalsterse overwinning. Want uit deze minder goede wedstrijd aanhef van de thuisploeg puurden de bezoekers een zieAfdeling mannen: iryj 0.30 uur (17.11): BC Gent - Okapi Aalst Nu Afdeling e® 0.30 uur (17.11): Merksem - Hermes St. Niklaas lud0 30 uur (17.11): Osiris Denderleeus - Brabo tebo (Okapi) veert hoog op bij de rebound.(Okapi- chot)(eddy) pi - Aarschot 82-108

De Voorpost | 1979 | | pagina 29