Bezoekers piEmmirt sterker gemotiveerd Suspens Spanning tot slotsekonden Sterk in rebound Tweede nederlaag Joens outstanding Feniks Lokeren wint i Nieuw verlies Steeds puntenloos Nooit in koers Meire doet het 2e PROVINCIAAL Vrouwenbasket SLECHTE START DE VOORPOST 30 - 16.11.1979 - De Voorpost Bavo Moerzeke Grembergen: 64-74 Het geburenderby was wel zeer gespannen, maar in de tweede helft hebben de be zoekers zich harder ingezet voor de overwinning. De thuisploeg moest in die pe riode echter de situatie pro beren uitbuiten hebben. De bezoekende coach Mare De Vriese had voor een kombi- natieverdediging geopteerd HERMES - KONTICH 104-102 Scoorde Kontich de eer ste helft aan 75 t.h. dan kon Hermes toch na 7 minuten een 3-10 stand ombuigen tot 16-16. De Keyzer en vooral een over naar een individuele ploeg langs Claessen - meer dichten 53-68 aan de verdediqinq De Bavo spe- Van Hautte, Van Looi - Van 15 minuut en de intomen Iers, die nochtans het liefst Riet aan de rust milderen tot Pierre De Clercq met 5 op 6 de één tegen één situaties 29-32. Toen Cuypers met vnproipen Nekt in de laat- thuisploeg steeds blijkbaar beslissende korf. Reaktie van Kon tich resulteerde in een fout van Moorthamer en meteen zette Van Doo- ren 91-91 op het bord. Een verlenging moest de beslissing brengen. De hebben, pakte het zwaar met fouten belaste Grem bergen zo statisch aan, dat het ze zichzelf geen score kansen konden schapen en hun balverlies leidde naar het verroten van de kloof met zelfs 48-60 aan de 136 minuut. In de eerste helft bleef het scoreverloop gelij- een driepunter voor 33-41 ste minuut het verschil tot zorgde begon de thuisploeg tien punten, nerveus te akteren en Rudy Punten: De Clercq, de man in kondi- Bavo Moerzeke: Ost 0-0, tie bij Grembergen, be- De Munck 0-2, Van Broeck heerstte de verdedigende 2-4, Claèssens 6-11, Van en aanvallende rebound en Hautte 6-5, Raemdonck scoorde verschillende re- 0-6, Colman 2-3, Van Looi boundkorven. 7-4, Van Riet 6-0. Ondanks de bezoekers Se- Grembergen: Segers 12-2, steengoede Moorthamer thuisploeg zette een ge- zorgden ervoor dat de kwetste Rillaerts op het licht veld om voor rebound te op voorsprong bleef tot zorgen en weerom bleef 34-33 moment waarop nieuwe bezoekende jektie voor 38-43 zorgde. Van Hoeyweghen Oel- alle hoop gewettigd toen Hermes 99-91 omzette in 102-95 op 1.30' van het einde. Nieuw balverlies iiducvciucuiyniy ucuuicciu uieci i ic t cjlui c»ci tuuy ycuj- - - c en de thuisafwerkers Van kopgaand tot de 8e minuut gers, Straetman, Goossens Straetman 4-8, Mijs 5-5. Looi - Van Riet met een speciale bewaker bedacht. Die taak werd goed vervuld door De Clercq - Straetman Toen in de tweede helft bei de spelers op de bank za ten schakelde Grembergen (17-15), maar toen kwamen Segers en Nijs voor Grem bergen op de proppen en het werd 17-25 aan de 13e minuut. Toen Segers, met 4 fouten naar de bank werd geroepen, kon de thuis- voor fouten verloren ont- Pierre De Clercq 0-5, Rudy brak het Moerzeke aan in- De Clercq 7-12, Cuypers spiratie om de zwakke plek- 0-8, Goossens 4-2, Schol ken van hun tegenstrevers liers 0-0. af te tasten en kon ondanks BENO het verdienstelijke werk van Luc Claessens de kloof niet 3e Provinciale brandt toonden toen ech- liet Pluym toe op 13 se- ter hun tanden en plaat- conden voor tijd een 3- sen een 8-0 zodat half- punter te lukken 102-102. weg toch 51-47 kon ge- Onder onbeschrijfelijke noteerd worden Na rust spanning kreeg Rillaerts liep Hermes met Oei- de bal, lokte een fout uit brandt weg naar 70-59 en zette zijn 2 vrijworpen om maximaal naar 81-65 om. Kontich reageerde te stevenen. De overwin- op 5 seconden van de ning scheen een feit finish maar Oelbrandt maar 17 maal balverlies blokkeerde nog 2 shots lieten Kontich toe met zodat de zege verdiend Vervaecke om terug te aan huis bleef, komen op 50 seconden voor het einde tot 89- Punten Hermes Ril- 89. Hermes wankelde laerts 4 p. - De Keyzer maar begaf niet want 8 27 p. - Oelbrandt 25 p. Cibo Zele: Eksaarde 57-59 In de eerste helft werd de leider doorlopend gedo mineerd door de thuis- votbewegingen, kon de rugkeer van zijn vijftal na gen er uit voor fouten. 25-15 achterstand aan 5 minuten met 35-35. Punten: de 15e minuut milderen Van dan af werd het een Eksaarde: Destenay tot 31-25 aan de rust. Hij zij aan zij tot het eindsig- 12-5, Vervaet 4-4, Fruy- had aanvallende alleen naai. De leider beschikte tier 4-6, De Schrijver 6-7, ploeg. Destenay kon hulp gekregen van Van over meer maturiteit om Gelfof 0-2, Schatteman samen met De Schrijver Miegroet, zodat Cibo het de beslissende punten te 0-0, Willems 5-2 van in het begin (6-2 aan moest hebben van po- scoren. Eksaarden had Cibo Zele: Goeman 0-2, de 5® minuut) voor de gingen onder de korf. In zich volledig gegeven en Van Miegroet 8-6, Van de tweede helft kon de werd in de beslissende Langenhove 0-2, Van Loose, die in de eerste fase niet alleen verraden twintig minuten, tot 2 door de fysiek, maar ook punten beperkt was, zich hun agressieve verdedi- beter in de match komen ging deed zich gevoelen, en met zijn fysieke kracht en Vervaert, Willems, zorgde hij voor een te- Destenay en Geldof gin- seconden voor affluiten scoorde De Keyzer van- op de middenlijn een Van Hoeyweghen 26 p. - Moorthamer 14 p. - Du- jardin 6 p. - Van den Moorthamer Hermesmag onbedreigd scoren.(Hermes Kontich I04-I02)(dw) Berghe 2 p. ren 27 p. - Vergauwen Kontich Vervaecke 24 p. - Pluym 13 p. - Mer p. - Janssens 6 p. - tens 12 p. Delbaen 12 p. - Van Doo- Weg; punten zorgen en daarbij had Eksaarde voor een stugge manverdediging gezorgd, waarmee de bezoekers geen raad wisten en alleen Van Mieghem met mooie pi- Mieghem 13-6, De Prouw 0-6, Philips 0-2, De Loose 2-16, Van der Burgt 2-0. BENO RUBAC RUPELMONDE - VUERZELE 98-61 Tegen een niet te onder schatten ploeg uit Vlier- zele heeft de Rupelploeg want buiten een aantal verdedigende en aanval lende rebounds weten de Waaslanders ook de ring hangen. Bij de rust had een aalvlugge Ver- 1e provinciale van coach Poppe weer schooren dan nog voor eens 'n daverende pres- 38-22 cijfers gezorgd zo- tatie weggegeven. dat meteen het Rubac Het reboundprobleem is festival kon verdergaan meer dan opgelost met tijdens de tweede helft, de aanwerving van het Bezoeker Van Trappen broederpaar Thuysbaert zorgde wel voor tegen- gewicht maar toch zat er te weinig swung in de Vlierzele ploeg om dit Rubac te kunnen bedrei gen. Een woordenwisse ling tussen de 2 Thuys- baerts bracht dan nog e- nige animo op het veld maar Rubac won tenslot te oververdiend en be wijst meteen zijn plaats in tweede provinciale o- verwaard te zijn. Punten Rubac baert Ph. 20 p. baert Th. 25 p. schooren 31 p. Thuys Thuys - Ver Goddei L. 11 p. - De Keersmaen oker 6 p. - Verlent A. P- Vlierzele Marcoen 1 p. - Van Trappen 22 p. Van de Maelen 7 p. - Gc vaert 16 p. - Lievens 2 wega. Aurora Zele: rebound beheersen en daardoor konden De Melle 49-61 Tegen mede hekken sluiter Melle hebben de Zeelse meisjes geen hoogstaande partij ver tolkt. In de eerste helft kwamen ze er bijna niet aan te pas en de tus- senscore 32-22 voor spelde zeker niet goed. Gelukkig kon coach stellen. Vinck zijn speelsters in Punten: De Graeve 25, de tweede time gemoti- De Lintdecker 15, De veerd op het terrein Roover 3, Van Boxstael brengen en in verdedi- 12, Van der Haeghe_n ging konden De Roover en Van der Haghen, de VELZEKE - BREYDELBOYS 88-69 Zonder de gekwetste Maes vond leider Brey- Graeve, De Lintdecker delboys nooit de goede en Van Boxstael gemak- draai want het broeder- kelijk in de aanval gaan, paar Van Rossum bleek zodat na een slechte si- niet alleen gevaarlijk, het tuatie er uiteindelijk nog was deze keer een vroe- een ruime zege op het gere Falco-Reinaert spe- bord kwam en Aurora Ier die de Waaslanders hun gedeelde tweede de das omdeed. Tem- plaatse konden veilig merman zorgde niet al leen voor 38-30 rustcij- fers maar de press of manverdediging van de bezoekers kon de Patro speler nooit beletten 'n karrevracht punten bij een te werpen. Enkel spelverdeler Van Damme bleek in normale doen te zijn want de overige Breydelzonen geloofden nooit echt in hun kansen. De thuisploeg liep van hun - tegenstanders weg en meteen lijdt Breydel- BENO HAANTJES - Haantjes verdediging ST. NIKLASE vinden. De heroptreden- 104-80 de De Cauwer werd nog Leider Haantjes bleek vr ingeschakeld maar de de Klaaskens een te fel- Klaaskens bleken in re- Ie tegenstander want al bound een te zwakke te- gauw bleek Jones on- genstander tegen de houdbaar onder de be- ploeg uit Oudenaarde zoekende ring. Brachten die dit jaar zeker de ti de bezoekers nóchtans tel zal behalen, een goede eerste helft Punten Haantjes voor het voetlicht met 'n Dhaeyer 8-11 - Van Vos- aangenaam verrassende sel 10-4 - Devriendt 10-2 De Poorter dan was de - Matthijs 4-7 - Jones 26- wedstrijd halfweg 58-42 22. toch zo goed als ge- SNBC De Cauwer 0-8 - speeld. Jones bleef de Van der Linden 4-0 - De tweede helft heer en Poortere 10-4 - Willaert meester op het veld en 8-10 - Dhaen 2-0 - Sau- de moedige bezoekers viller Guy 8-10 - Sauvil- konden enkel met quick- Ier Martin 10-6. breaks een opening in de wega. boys een tweede opeen volgende nederlaag. Konkurrent D.endermon- de blijft aan de winst zo dat deze nederlaag wel eens nare gevolgen kon hebben. Uit goed 'inge lichte bron vernamen wij dat de wedstrijd van vol gende week tegen Grem bergen zonder Bonnae- rens (reis) en Maas (nog steeds gekwetst) - meer dan vrees inhoudt voor Breydelboys. Punten Breydelboys Vonck 14 p. - Bonnae- rens 6 p. - Pauwels 11 p. - Van Damme 20 p. - De Beleyr 2 p. - D'Hooghe 16 p. Velzeke Van Rossum R. 14 p. - Van Rossum P. 14 p. - Keerstok 9 p. - Decuyper 7 p. - Delan- ghe 6 p. - Temmerman 38 P- wega. Feniks won zijn tweede wedstrijd in de rolstoel basket-competitie. Na de nederlaag tegen St. Jan Brugge, versloeg het BCHN Nivelles met overtuigende cijfers. De hele ploeg wilde als het ware de slechte par tij tegen St.-Jan doen vergeten en nam van bij de start, zelfzeker, de leiding. De Lokeraars konden uitlopen tot 1-16 in de tiende minuut. Gelegen- heidscoach Patrick Mees liet dan wat gas terug nemen met het oog op de voor Feniks soms moeilijke tweede helft. Nivelles kwam dan ook wat terug in het tweede LINKEROEVER - lende J. Meeus. Feniks kon in de eerste helft echt bekoren tegen deze niet te onderschat ten nijvelse ploeg. Het was belust op een over winning, en zou deze ook krijgen na een schit terende 2de helft. Een tweede helft waarin Fe niks sterk domineerde en Nijvel het recht van de sterkste moest onder gaan. Onder leiding v. Patrick Mees en Michel Cant begon Feniks aan een waar doelpuntenfestival, dat slechts vijfmaal kon verrassing zorgen. Op zondag 18 novembi a.s. speelt Feniks onderbroken worden met wedstrijd tegen de kan een Nijvelse korf. De Lokeraars eindigden deze partij met 23-53 cij fers. Een prachtige overwin- pioenenploeg uit Gits. Ga misschien ook een kijken in de Lokersfö sporthal om 16 u. Scoorden voor Feniks Patrick Mees 8-11 - Li vast do Bauwens 4-2 - Mich!^ ning, die zeker en een steuntje zal zijn voor Cant 6-8 - Rudy van B( het Feniksbestuur en trainer Etienne Willems. Misschien kan Lokeren volgende week voor de xelaere 2-6 - Luc Va, Landeghem 0-4 - Rudo van Rossem 2-0. ht gedeelte van deze eerste helft, via een goedspe- EENHOORN BAZEL - FALCO 97-104 Tegen een goed uitge balanceerd Falco heeft de thuisploeg a I t' i j d vrankweg zijn kans ge gaan om voor de eerste zege te strijden. Van Renterghem in een gro te dag kon zijn team ech ter niet verder brengen dan 53-59 rustcijfers. Ook na de appelsientjes bleek Falco over meer WEVELGEM - WASOCUB 117-102 Blijkbaar verkeert Waso- cub in een mindere pe riode want na een initia le 10-8 stand moesten de keukenjongens toezien hoe de thuisploeg langs spelverdeler Delaere 'n hogere versnelling in schakelde. Pivot Seghers vond felle steun bij Neyt en na 10 minuten was de wedstrijd al gespeeld 32- Wevelgem fel gesterkt door een schare suppor ters bleef ook baas tij dens die tweede periode want na 87-68 bleef er Wasocub niets meer over mankracht te beschik- Deze ging dan uiteinde ken en met Noben - Ge- lijk toch naar de Gente- vaert in hun rangen be- naars die de thuisploeg schikten zij over te fel- geen speldeprik toega- le schutters. Kwam daar- ven en momenteel bij de bij nog een denderend besten uit de reeks thuis- reboundoverwicht waar- horen, bij Servaes-Van de Velde Punten Bazel Smet 27 heersten onder de ring P- - Toté 11 p. - Van Ren- zodat spelverdeler Smet terghem 31 p. - Willems enkel zijn legendarische 6 p. - Pieters 15 p. - moed in de weegschaal Borghgraef 7 p. kon werpen om Van Ren- Falco Scheirs 2 p. - terghem bij te staan in Van de Velde 10 p. - Ser- de rush naar de zege. vaes 18 p. - Noben 26 p. - Vincent 4 p. - Gevaert P. 24 p. - Gevaert G. 12 p. - Polfliet P. 2 p. - Pol- 2 p. - Polfliet B. 4 p. 18. Wasocub klauwde dan een eervol resultaat wel nog even terug maar op het bord te prikken, verder dan 58-48 rustcij- Hierin slaagden zij dan fers geraakten zij niet. ook want het werd een Na de hervatting bleef aanvallende tweede helft Windey de beste bezoe- met doelpunten van de ker die in Van den Bos- bovenste plank, êeide sche steun vond om voor teams lukten een centu- tegengewicht te zorgen, ryscore en dat was voor het talrijke publiek zeker ^jet H iets om zich aan op te warmen. Punten: Wevelgem: Wan- gein 8-2 - Neyt 14-0 - Gesqiere 4-0 - Delaere 10-16 - Henonin 8-15 - Segers 14-19 - Raes 0-6. Wasocub Van den Bos sche 6-18 - Kinders 8-6 - Windey 16-18 - Gerlo 4-4 - Waterschoot 10-2 - V. Doorselaer 2-0 - Colman 3-2. wega WERE Dl 107-77 Na de glansprestatie te gen Wevelgem maar die geen punten in de lade bracht is Gill and J op nieuw op een sterkere tegenstander gebotst. Enigszins gehandicapt door een zieke Luk Aerts duurde het volle vijf mi- .nuten eer de bezoekers uit de startlbokken scho ten 11-2. Via De Prince liep Linkeroever, verder uit tot 23-12 en'de veel te statische rood-zwarten konden even voor rust dan toch naderen tot 29- 22. De thuisploeg liet echter niet begaan en prikte halfweg tot nog 43-30 op het scorebord. Na de hervatting verging het Gill and J yan kwaad tot erger en zonder eni ge verdediging moesten de bezoekers toezien hoe de Antwerpenaars het verschil verder uit- konden vinden. Spijtig verlies voor Gill and J dat ons zeker een revan che verschuldigd is. Punten Gill and J Ver- braeken 10-2 - Aerts W. 6-6 - Aerts A. 2-10 - Aerts L. 12-19 - Marin 0- 10. LinkeroeverDe Princ 23-22 - Ramijsen 10-8 De Backer 2-0 - Van Dai Ie 4-4 - De Combe 4-12 Lauwers 0-16 - De Wac ter 0-2 - Talini 0-2. weg wega. Wie van alles op de hoogte wil wezen moet lezen DOLE BEVEREN - DEINZE 75-66 De eerste helft was bijna dramatisch voor Dole, want Deinze geloofde v. bij de start in de moge lijkheden. De Baere bracht zijn ploeg van 8- 13 naar 10-23 en waar Dole maar liefst 16 maal balverlies leed was coach Stoop de enige die het hoofd koel hield. Hij dikteerde een stren ge manverdediging het geen 24-29 cijfers op het bouwden van 73-50 tot bord bracht maar weer- 89-65. De manverdedi- om was een taktisch ging werd verder op 'n sterk Deinze bij de pin- hoopje gespeeld en wan- ken want bij de rust 30- neer invaller Lauwers 45 was het voor Dole al- aan een recital begon les te herdoen. Enkel stond even voor tijd een Deyaert kon op een de- centuryscore op het bord gelijke eerste helft te- 100-73. De Prince bleef rugblikken terwijl de an- de man van de wedstrijd dere Dole spelers enkel terwijl de bezoekers opvielen door hun moed. nooit hun tweede adem Na rust kwam De Burgh- graeve op de spelverd ling, Meire werd uitg speeld met een box-ani one op De Bruyne P' meteen werd een fel achtervolging ingezet Toch duurde het 14 nC nuten eer de thuisplof een eerste aansluitii k, kreeg 59-59 en metei w was Deinze eraan voi* zijn moeite. Meire blei dan ook nog de bes schutter en vond in vot Deyaert een nutl aflossingspunt om de punten thuis te houde Punten Dole Meire p. - De Burghgraeve p. - Deyaert 18 p. - Zo nekijn 10 p. - Smet 8 p Van Puymbroeck 6 p. Van Loo 2 p. Deinze De Baere 19 - Christiaens 9 p. Bruyne J. 6 p. - De G der 10 p. - De Bruyne 14 p. - De Muyter 8 p wei D

De Voorpost | 1979 | | pagina 30