Profs zorgen voor spektakel Boksen te Zele Rudy Gauwe: «Een klantje was hij niet, hij deed me pijn» Amateurs boksen te Beveren Baeyens:,lk voelde mij sterk" Dave Williams: tien kampen zonder nederlaag Alois Carmeliet «Negatieve kritiek zal weer losbarsten» Stemmen uit de kleedkamer ïrs De challenger voor de Euro pese wereldtitel tegen J oer gen Hansen, was geen tevreden man na de kamp tegen Danny Heath. Alhoewel hij na de krachtexploisie uit zijn rech tervuist een pijlijke grimas trok en onmidellijke dokters- do hulp vroeg, was dit schijnbaar niet zijn eerste reden tot onge rustheid. dk heb mijn tegenstander O. gezet in de eerste ronde en dit alleen zal al aanleiding geven om van alle kanten kri tiek te spuwen op de waarde van mijn tegenstander. Indien ik het moest geweest zijn die tegen het kanvas ging, dan zou het wat anders geweest zijn. Het is als of men zich niet kan verzoenen met mijn prestaties en bij ieder overwinning aan merkingen gemaakt worden. Ik kan U nochtans zeggen dat de slag er één was om iemand KO te zetten. Ik zag de opening na een gedubbelde linker en plaatste uit alle kracht mijn rechter\'uist tegen de kin van Heath-. Ondertussen zag men het re sultaat van de slag. Dokter De Mets, stelde bloedstorting aan de rechtervinger vast, maar gelukkig voor Alois geen breuk, die zijn nakend Euro pees gevecht op de helling kon zetten. Car mei iet had wel vee! pijn, maar de kwetsuur zou eg De ex-Belgische zwaarge- ■ichtkampioen was tevreden dat hij kon vaststellen, dat hij te lange afwezigheid uit de ring opnieuw over zijn mo gelijkheden beschikt. Zijn zege is er een logisch gevolg rd Rudy Gauwe Ik was gemoti- tg veerd om opnieuw te boksen 30 miJ" voorbereiding was op ferfckte wijze verloren. Ik ben fO| opnieuw fysisch in orde en kan '.onder hinder trainen. Ik hun- tm/p naar de ring en wilde dit dun ook onmiddellijk laten 'O blijken. Ik kan U echter verze- itil keren dat Halpin geen klantje vas. Wanneer ik na de eerste VO ronde naar mijn hoek terug lende, was ik aangeslagen ■en mep op het hooftl. De Amerikaan sloeg 'eer hard en in de tweede 'onde trof hij mij op het li chaam en het deed zeker pijn d( Ik heet door en liet Halpin 3 blijken dat hij mij deed lijden. Ik probeerde tempo in de Match te houden en zo snel lijk rond hem te draaien, Is bedoeling openingen te Zoeken om directe slagen te plaatsen. Ik ben tevreden dat Mijn heroptreden goed ,c,- bpen en kan me nu rustig G Voorbereiden om de volgende kumpen. Of het al dan niet on- P' ej middellijk Syben wordt, heeft weinig belang. Ik maak er mij niet nerveus om. Wanneer ik terug voor de Belgische titel boks, laat ik over aan Jef Van Driessche Rudy Gauwe kwam inderdaad goed over, als hij in de ring Trainer Jef Van Driessche pakt de vuisten van Rudi Gauwe goed in.(c) Danny Heath kruipt moeizaam recht na een fikse dreun van Wies Carmeliet.(c) trad. Hij had flink getraind en had zich na een moreel diepte punt opnieuw met de bokssport verzoend. Indien hij over die kondilie be schikt om Syben in de ogen te kijkenwordt het een spektaku- lair treffen. Wies Car me!iet is er niet gerust in. Hij sloeg zo hard dat dokter De Mets moest aanrukken om zijn bezeerde hand te inspekte- ren.(c) vlug vergeten zijn. Alois bevestigde dat hij zich goed op het gevecht had voor bereid. dat voor hem de laatste schakel was, naar zijn hoger doel. Hij straalde forme en ge zondheid uit en een goed ge trainde atleet, die zelfzeker heid weergeeft en voor een tegenstander dus dubbel ge vaarlijk is en dit ervaarde de Amerikaan Heath. Hoe of waar hel Europees kampioenschap zal doorgaan weel men nog niet. Er kwam geen onderling overleg tussen beide managers, zodat elkeen nu de volgende maand zijn kans tot kandidaatstelling krijgt. Ook van de kant van B.C. Zele en manager Jef Van Driessche en een aantal even tuele sponsors beslaat er inte resse voor de inrichting en zal men een serieus aanbod doen. Al gelooft Carmeliet zelf, dat Hansen in Denemarken een trekpleister blijft, die 5 tot zes duizend man naar de zaal lokt en er daar grotere inspannin gen kunnen gedaan worden, maar Carmeliet is paraat, om waar ook, naar de Europese weltergordel te dingen. BENO Op zaterdag I december orga- nizeert Boxing Club De Klok in de gemeentelijke sporthal aan de Klapperstraat 103 te Beveren een boksmeeting voor amateurs. Er staan 13 kampen geprogrammeerd. Blikvanger is de knokpartij tussen Rudy De Gruyter en Lazoui, die zes rounds van drie minuten af te haspelen krijgen. Danny De Meyer bokst tegen Arif (Gent), Van den Houwelc tegen Tondeleire, ook al een Gentenaar, terwijl Broeders 'met de Elsenaar Pasquct op de vuist gaat en Yves het opneemt tegen Philippcquin. Ge noemde kampen gaan over drie maal drie minuten. Voorts zijn er acht nieuwelingenkam pen over drie keer twee minu ten: F. De Block tegen Duran (Gent), Van der Borght tegen Rogée (Oostende), Brijs tegen De Schoenmaecker (Geel), Cillis tegen Herakim (Elsenc), Van de Walle tegen Quissi El- sene). Schools tegen De Vos (Oostende), Stevens tegen Monnaux (Elsene), en Van- overbeke tegen Speroni (El senc). Eerste gongslag om I9u30. Plaatsen voor de ere- ring kosten 300 fr., ring 250 fr., tribune 200 fr. Voorver koop in De Oude Pierbol, Bijl straat 186, tel. 031-75.45.86. waar om 18 uur de weging plaats heeft; of bij Roger Cap- paert. Grote Baan 83 te Beve ren, tel. 031-75.30.43. Gilbert Baeyens liep een spierscheur op tijdens zijn kamp Blanco. Zijn vrouwtje knapt na de match de wasbeurt op. Nadat Dokter De Mets de kuitverwonding van Gilbert als een spierscheur had gesteld, praatte de Zeienaar rustig over de kamp en de mogelijkheden die hij hem bood. -Spijtig, ik meende dat ik uit hoofde van het initiatief die ik nam, op een puuntenzege kon rekenen, maar nu ben ik tevreden met de machtnul. Het was op het eind van de laatste ronde alsof met een mes in mijn kuit werd gesto ken. Ik moest me laten vallen, maar reageerde even prompt door onmiddellijk recht te staan, want KO wou ik niet geteld worden. Over de kamp zelf ben ik tevreden. Ik voelde aan dat ik vooruitgang boek. Ik kan mijn gedachten en ideeën nog niet onmiddellijk in de praktijk omzetten, maar dat komt wel. Niet alles tegelijk. Het is voor mij een zware periode. Hard werken in de bouwnijverheidvoor mezelf een lyiis metselen en regelmatig trainen, zijn zware inspanningen. Misschien ligt daar ergens de oorzaak van die spierscheuring. In ieder geval zal ik het dit seizoen bij kampen over zes ronden houden. Ik wil me niet te zwaai betasten - RFNO Na de laatste kamp van de boksavond in het Zeiehof te Zele, waarin de Zeelse Engelsman Dave Williams, in de kortste tijd afrekende met zijn Amerikaanse opponent Chuck O'Neil, was er onder de toeschouwers zowel ontgoocheling als opgewektheid. De ergste kritikasters waren van oordeel, dat de Amerikanen geen volwaardige tegenstanders waren voor de Zeelse beroepskampers. Twee knock-outs in de aanvangsronde en een terugwijzen naar de hoek wegens klaarblijke minderheid van Talpin in de derde ronde. Drie beroepskampen afgehas peld in ruim 10 minuten, biedt weinig kijkgenot voor de beta lende toeschouwer, maar an derzijds weet een boksfan, dat dit risico er in de bokssport al tijd inzit. Uit het palmares van de door Kanters uitgestuurde boksers blijkt, dat ze de vergelijking kunnen doorstaan met wat een goede Europeaan heeft te bie den en uit ondervinding weet men te Zele, dat men daarom nog zijn programma niet kan vullen. Uit de kritische hoek hoort men nu wel dat de tegenstand zwak was, maar om als n ^oorbeeld Gauwe te citeren, bij wie het één jaar geleden was, dat hij nog langer dan drie ronden op de ring stond, kan men die moeilijk een kandi daat - wereldkampioen plaat sen, of zijn dezelfde negatief ingestelde sportmannen verge ten, dat ze Gauwe niet be kwaam achten om hoge toppen te scheren en als hij zijn tegen stander de broek uitveegt, is hij dan eensklaps de vedette JYS geworden? Wij menen dat Jef ^erVan Driessche het bij het de rechte eind heeft als hij Rudy iae opnieuw van voren af aan laat 'beginnen. Dat Carmeliets tegenstander geen Europese [Challenger is, daar zeker mee akkoord, maar gelijk welke bokser die de Carmeliets slag 'tegen de kin krijgt, gaat naar het vilt. We zouden durven schrijven, schiet niet op de pianist (de Zeelse organisa tors) ze menen het goed en wil len op een konsekwente ma nier de bokssport in stand hou den, zonder bamumreklame of andere organisatietruukjes. Alois Carmeliet, die over 10 keer drie ronden in het gelid moest tegen de Danny Heath uit Massachucetts een man die 27 beroepskampen won en er zeven verloor, moest onmid dellijk attent zijn want Heath viseerde onmiddellijk het li chaam van de Zeienaar. Een beweeglijke Carmeliet draaide gepast weg en het was na één van die uitvallen, dat Wies zijn geliefkoosd counterwapen bo venhaalde. Een gedubbelde linkse, onmiddellijk gevolgd dooreen rechterdirect, die heel precies op de kin van de Ame rikaan neerplofte betekende een vlug einde. Heath stond aan 8 tellen wel recht, maar niet in garde, zoals dit in Eu ropa vereist is, en waarmee hij zich achteraf wou veront schuldigen, maar de scheids rechters telde logisch verder. De Amerikaan was zeker niet bekwaam om te hernemen. De kamp van Rudy Gauwe be gon als een open gevecht. Don Halpin ontweek laag om uit de actieradius van Gauwe te ko men en replikeerde hard naar het lichaam van Rudy. Gauwe, beweeglijk en kamplustig, wilde het tempo hoog houden en zijn linkerslagen kwamen zeer hard aan, zodat Halpin tot 8 werd geteld. Hij hervatte zich en kon Gauwe op het voorhoofd treffen. In de tweede ronde trachtte Halpin de kamp op gang te houden, al zocht hij nu duidelijk het lijf aan lijf om Rudy's slagen te Rudi Gauwe doet Don Hatpin plooien met een keiharde rechtse-.(c) ontwijken, maar de Lokeraar varieertde met linker en rech- terdirects. En van zijn rechter mokerslagen was er te veel aan en Halpin moest weer buigen. Een linker leek het gevecht vroeg te laten eindigen, maar de gong redde de Amerikaan. De derde ronde ging Rudy er onmiddellijk tegenaan en de slagenreeksen brachten Halpin zonder weerstand, zodat de scheidsrechter hem naar de hoek terugstuurde met een technisch K.O. als gevolg. Dave Williams, ongeslagen in negen beroepskampen, kreeg de ongeslagen Amerikaan Chuck O Neil voor de vuisten. Deze beweeglijke en in lengte bevoordeelde knaap, met vijf op vijf beroepsoverwinningen, poogde rond Williams te draaien en hem met prikkelsto ten op afstand te houden. Dave bleef kalm en wahette naar het goede moment en eens hij zijn tegenstander onder kontrole kreeg, liet hij hem niet meer los. Zijn scenario is steeds het zelfde: hij blijft maar hameren en geeft geen gelegenheid tot recupereren. O Neil, werd op dezelfde manier uitgeteld als de andere Williams-" tegenstanders; uit geput en zonder adem en na drie keer acht tellen naar de hoek. Dit gebeurde nu reeds in de eerste ronde. Gilbert Baeyens was ongeluk kig in zijn herkansing tegen André Blanco. Normaal kon een puntenzege de Zeienaar niet meer ontgaan, maar in de laatste dertig se-' conden greep hij naar zijn rechterkuit en zakte tegen het canvas. Geen slag of stoot, misschien krampen. De scheidsrechter telde maar on derbrak bij zes om doktershulp in te roepen en de wedstrijd stil te leggen. Verkrompen van de pijn en op één been deed Baeyens verder en haalde het einde van de kamp en kreeg nog een match nul. Insiders meenden dat de ringrechter kon doorgeteld hebben, zodat dit voor Baeyens een KO-nederlaag zou betekend hebben. Dit wa ren uiteraard heel onlogisch geweest voor de inspanningen die Gilbert had geleverd en de goede wedstrijd die beide bok sers brachten. Gilbert was be stendig in de aanval. Hij ziet de openingen in de dekking van de tegenstander maar gaat er nog te impulsief in, zodat zijn slagen kracht en precies heid missen, om er recht streeks baat uit te halen. De Oostendenaar is een goed bok ser, die klaar uit de ogen kijkt en iedere gelegenheid te baat neemt om te counteren en daarmee Baeyens tot attentie dwong. BENO De Charles Dickensfiguur, die men bij zijn aankomst in België eerder met een mede lijdende blik bekeek en die meer na zijn rompslomp over zijn al dan niet bij ziendheid. geen grote car rière voorspelde, is de blik vanger van het ogenblik ge worden. Geen staaltjes van hoge technische vaardig heid, maar een bokswijze die zeer efficiënt, is, als men ze kan toepassen. Dave Wil liams, alhoewel zijn figuur het niet weergeeft, is een energieke, fysisch sterke knaap met een nooit afge vende inzet, die als enig wa pen mee heeft gekregen, zijn tegenstanders zolang besto ken, tot ze uitgeput geraken. Williams vecht dicht bij zijn tegenstander en hij beweegt snel met hoofd en lichaam, zodat hij heel weinig slagen incasseert. Zijn tien kampen eindigden op uitzondering van twee, al leen voor de limiet. In het begin had hij na 9 maanden onderbreking nog opnieuw de konditie niet, maar seder tdien kan niemand aan zijn energiek optreden weer stand bieden. Dave Williams, de onmeedo gende 21-jarige knaap in de ring, is achteraf de door brave bezorgde bokser, die meermaals naar zijn tegen strever teruggaat om te vra gen of alles OK is. We hebben de indruk dat Williams zeker OK is en kunnen er inkomen als trainer Jef Van Driessche zegt, dat hij zijn kandida tuur gaat stellen voor de Eu ropese lichtgewichttitel. «Op Dave Williams: tien profkampen, tien overwinningen.(c) routine om zijn ronden uit te boksen moet ik niet reke nen», aldus trainer Van Driessche. «Er stonden nu 8 ronden op het programma en het is gedaan na één ronde. Zo zal het altijd met Dave zijn. Hij is in zijn genre de klasrijkste bokser die ik ken en uit zijn palmares met 82 liefhebberskampen en 80 overwinningen en nu zijn tien zonder nederlaag als be roeps, blijkt dat hij wat kan. Waarom nog langer wach ten?» Zeker lovende woorden voor Williams en we moeten, na dat we de Engelsman reeds meerdere keren aan het werk zagen, toegeven dat er weinig tegenstanders zullen zijn die aan zijn tempo kun nen weerstaan. Dit zal ook zo aan de Europese top zijn. BENO ee

De Voorpost | 1979 | | pagina 31