t Groots Avanti en schitterende Mertens De Voorpost -..V. Aalst sluit weer aan jij de top HBC Dendermonde: vlotte wedstrijd Jeugdhandbal I Eerste Nationale ide Nationale 3de Landelijke monsterscores 1ste Landelijke Eerste Landelijke Vrouwenhandbal 2de Landelijke Denderbelle blijft ontgoochelen jf Handbalkalender Avanti Lebbeke - Neerpelt: 23-16 Meer dan 1.000 toeschouwers hadden de Lebbeekse sporthal tot in de nok gevuld om het treffen tussen titelkandidaat Neerpelt en leider Avanti Lebbeke bij te wonen. Voor de Avanti supporters is het een ware hoogdag geworden en de neutrale toeschouwers zul len zich zeker de verplaatsing niet beklaagd hebben. Zaterdagavond zag men inderdaad een groots en sterk gemotiveerd Avanti aan het werk met een su blieme keeper Mertens in doel die de applaus vervan ging één minuut voor het einde ten volle had verdiend. Maar ook de andere Avanti spelers hadden, indien het het mogelijk was geweest, een applausvervanging verdiend, zoals Koen Verhofstadt, die voor de eerste maal zijn duel met broer Dirk duidelijk won. Koen was een rots in de Avanti verdediging en scoorde tevens vijf prachtige doelpunten. 4. Vermoesen, extra gemo- de Avanti prestaties, deed veerd omdat het tegen de het nog maar eens als spe- loeg van trainer Roganovic Ier als Avanti na het eerste ng. speelde een spranke- kwartier even begon te vlot- nde tweede helft en Eddy ten. Maar ook de anderen, 'e Smedt, het brein achter nu niet genoemde Avanti spelers, zijn ten volle be trokken in dit Lebbeekse. succes. En wat gezegd van Neerpelt? Wel. de twee schutters van de Limbur gers J Schuerman en D. Verhofstadt, werden ge woon voortreffelijk opge vangen door de ver uitstap pende en zeer gemoti veerde 3-2-1 Avanti verde diging en de Limburgers bleken geen tegenzet in hun bagage te hebben zodat het offensief volledig in gebreke blijvende Neerpelt moest vrede nemen met een afge tekende nederlaag. Enkel het eerste kwartier konden zij gelijke tred houden, toen JSchuermans een 3-1 ach terstand ophaalde. De Smedt verscheen toen op het terrein en met doeltref fend bewegingshandbal werd de Limburgse verde diging regelmatig uit ver band gespeeld. Kortom, via enkele fraaie technische en taktische Avanti staaltjes werd het 11-6 aan de rust en deze score kon zeker niet overdreven worden ge noemd. De eerste 10' van de tweede helft leek Avanti in moeilijkheden te kunnen komen Dirk Verhofstadt had na amper 10 seconden er 11-7 van gemaakt. Ver moesen, aangespeeld door de hardhandig bewaakte De Vlieger had wel tegen- gescoord maar als een nieuw Vermoesen doelpunt afgekeurd werd wegens een te vroeg, na 2 minuten uitsluiting, op het terrein verschenen Cornelis die gediskwalificeerd werd. zag het er even beroerd uit voor Avanti. Vooral toen Neer pelt kort daarop tot 12-8 na derde. Maar een autoritaire Mertens waakte, evolu eerde alsmaar sterker om uiteindelijk subliem te eindi gen. Als Koen Verhofstadt na 10' in de tweede helft er 13-8 van maakte viel alles opnieuw in de goede plooi bij de lokalen en enorm ge motiveerd spelend zetten zij een 17-10 score op het bord minder dan een kwartier voor het einde. De Limbur gers werden nu gewoon overklast en 5' voor het einde maakte kapitein Moonen er 21-13 van. Avanti liet nu de teugels los ser, liet iedereen speelge- legenheid en coach De Smedt deed nog een door het publiek met een orkaan van applaus begeleide ap plausvervanging van keeper Mertens één minuut voor hét einde. Avanti speelde met: Mer tens, Verstraeten, De Pauw, De Smedt. Moonen 2, Maes 2, De Vlieger3, Eb- nel 6, Cornelis 1, Vermoe sen 4, Koen Verhofstadt 5, De Batselier. Reserve n: Avanti Lebbeke Neerpelt 16-16 Rust: 8-8. Sp. V. Aalst - Visé: 14-7 a het eerder teleurstellende resultaat van vorige eek tegen Stenor, zit Eendracht weer op het goede «poor. Inderdaad door de overwinning tegen Visé en «1e nederlaag van koploper Eupen, nadert Aalst weer rot op één puntje van de algemene favoriet in tweede Nationale. De wedstrijd kende een spannend verloop tijdens de eerste helft. De jonge Danny Bayens opénde de stand reeds in de eerste minuut en herhaalde dit nog tweemaal in het verdere verloop van de eerste vijftien minuten. Eendracht bleef scoren tot de achttiende minuut zon der dat de Waaltjes konden aansluiten (stand 5-2). Visé herpakte zich en naderde op de rust tot 5-4, zonder dat ditmaal Eendracht kon tegendoelen. Opvallend voor het eerste deel van deze sportieve match was dat de verdedigingen baas bleven. Na de rust brak Eendracht los via een fantastische Jean-Pierre De Jaegher die via drie prachtige treffers de stand op negen - vier bracht. De Jaeqher, die tot vorig jaar speelde bij gebuur Rosis, heeft zich degelijk aangepast aan het spelpeil van Eendracht. De wedstrijd kende verder een gelijkopgaand verloop en Visé kon de achterstand van vijf doelpunten niet meer overbruggen, temeer daar zij maar twee doelpun ten scoorden in de tweede helft. Onze verslaggever stipte nog aan dat doelwachter Luc Moens weer de oude was en hij uitpakte met en kele «internationale» saves. De wedstrijd kende een zeer sportief verloop, niet tegenstaande er maar één scheidsrechter aanwezig was. E.V. Aalst: Moens Luc, Danny Bayens (4), Van den Borght (1), De Jaegher Jean-Pierre (4), Bayens Mare (3), De Doncker (1), Van Malderen (1). Reserven: E.V. Aalst-Visé 17-8, rust stand: 11-2 Eendracht legde een rustig meesterschap op. De jonge doelman Christiaan Van Pottelberg speelde als een werkelijke belofte Doelpunten: 3ayens Mare (3), De Smet _uc (2), De Coster M (5). Dooreman Peter (2), De Jaegher Georges (5) MULTAFERAM Avanti Lebbeke won met brio tegen Neerpelt.(an) Na de wedstrijd: nonHnrmnnrio .'u/aa Grihan - Lokeren: 7-50 Grihan was zoals de uitslag wel laat verstaan een zeer zwakke tegenkandidaat voor een vlotte Lokerense formatie, temeer daar eerstgenoemden startten met een onvolledige ploeg (5 spelers). De spelers van Lokeren maakten er een onderlinge wedstrijd van wie de meeste doelpunten kon scoren. De uitslag kunt U hieronder le zen. J. Caudron (7). Rik Sonck (7). Ghijssels (3), Freddy Sayes (13), B. Philips (3), Weyers (1). Rogiers (7), Rombauts (2), Lenaerts (6). Buggenhout - Gr. Bij gaarden: 29-12 Buggenhout is nooit veront rust geweest tegen de neo fieten uit Groot Bijgaarden. Tot de zesde minuut kon den laatstgenoemden aan klampen tot 3-2. Van dan af liep Buggenhout gemakke lijk uit tot aan de rust (17-4). In de tweede helft konden de bezoekers nog een aan tal tegendoelpunten maken door het benutten van de wissels die de thuisploeg meermaals uitvoerde, le dereen kreeg spelgelegen- heid en ware het met ge weest dat de wedstrijd in barslecht weer plaats vond, had de score nog hoger ge weest. Buggenhout blijft lei der. Buggenhout: Vermaesen, Brouillard (8), De Maes- schalck (2), Ronny Merckx (2), Van Damme (4), Van Keer (2), Van Nuffel (11). Vrijders. HBC Dendermonde -"waarna beide ploegen gelijk- Tongeren 23-15 opgaand scoorden tot aan In de schaduw van de top- de rust- Tongeren wedstrijd Avanti Lebbeke erin de achterstand te be- Neerpelt, nam Dender- perken tot drie doelpunten monde het op tegen de an- dere met te onderschatten de rust scoorden beide Limburgers uit Tongeren. ploegen praktisch niet meer Het werd een vlotte wed- ,ot 00 vijfenveertigste mi- strijd vanwege de Dender- nuut In het laatste kwartier mondenaars. zowel in ver- toonde Dendermonde zich dediging als in aanval. Dit etende betere, vooral via^de moet wel een hart onder de uitblinker Frangois Se- riem zijn voor trainer De Nil. Qbers. De overwinning kwam De overwinning is te danken n,et meer m het gedrang, aan een degelijke eollee- HBC Dendermonde: Sej tieve verrichting maar zeker ghersFrangois (6), De Batse- met de sterke inbreng van lier (3), Van Cauwenberghe Seghers Frangois en met (4), Van de Velde (3), Wuest een Roger De Bock, die zijn B (3)De Nil 1De Bock R zelfvertrouwen heeft terug- (2), Timmerman (1). gevonden. Beno Wuest opende de "eserven: score in de tweede minuut. HBC Dendermonde - Ton geren 19-17 Matige prestatie van de re serven, waarbij De Nil en Roger Van der Veken in het doel speelden wegens ziekte van H. Van Damme en gebrek aan training van Eddy Wuest. Doelpunten: Van der Veken R (3), Bouteille P. (5), Merckx p. (4). Verleyen Dirk (2), Van Hout J. (2), Kerre- mans (1), De Nil (1). Op te merken valt dat zowel de eerste ploeg als de re serven door deze overwin ningen op gelijke hoogte komen van mede-leider Ganshoren. Ajax Lebbeke en Rosis Aalst waren bye. MULTAFERAM Denderbelle - Joche- woa Aalst 11-28 Denderbelle blijft maar zwak presteren en in deze wedstrijd is nog maar eens gebleken dat de inzet zoek is. Jochewoa daarentegen, bracht één van haar beste prestaties sinds het begin van het seizoen. Brabo scoorde de eerste maal in de wedstrijd in de vierent wintigste minuut! Dirk Van den Abeelle was de geluk kige scoorder, Aalst daaren tegen draaide op volle toe ren vooral via De Vuyst. Denderbelle kwam maar niet in de wedstrijd en-be reikte de rust met een 3-12 achterstand Na de koffie bleef Jochewoa maar scoren en ging Brabo compleet ten onder tegen een uitstekend sluitende Aalsterse verdediging. Deze nederlaag moet het bestuur .en spelers van Denderbelle tot nadenken stemmen want er moet dringend iets gebeuren om de «rode» lantaarn in de klassering kwijt te geraken. Brabo: Dirk Van den Ab eelle (1). Jan De Bisschop (4). Luc Heuvinck (1), D. Van Goethem (2), Verpoest (2), D. Uyttersprot (1). Jochewoa: De Moor (1), Moens (1), Eckeman (2), Huybrechts (2), Van der Stappen (6), Verheyen (6), De Vuyst (10). Grembergen S.K. - Don Bosco 29-25 Beide ploegen kampten nek aan nek gedurende het eer ste kwartier, toen droeg trainer De Braeckeleer van GSK zijn mannen op via en vanuit de hoeken in te snij den. Dit leverde resultaat op zodat Grembergen de rust bereikte met een 13-10 voorsprong. Na de pauze bleven de Grembergenaars hetzelfde spel spelen en liepen ze uit tot zes doelpunten. De laat ste tien minuten sloegen de plaatselijken wel even in paniek toen Don Bosco tot drie doelpunten terugkwam. GSK hield echter het hoofd boven water en behaalde een ruim verdiende over winning met als uitblinker Hubert Triempondt (15 doelpunten). De prestatie van doelwach ter De Jonghe Worn was zeer goed. niettegen staande zijn kwetsuur Fr. Van Hecke blijft «spoor loos» MULTAFERAM Avanti Femina - Stel- mar: 14-10 Avanti heeft moeten afre kenen met een onverwacht sterk Stelmar. Na twaalf minuten in de eer ste helft stond Avanti met 1-2 achter, doch onder im puls van Sonja Muylaert werd een voorsprong be werkt aan de rust van 8-5. Na de pauze rukte Avanti zich met vijf doelpunten los en was Stelmar voor het verdere verloop van de wedstrijd aangewezen op achtervolgen. Door deze overwinning blijft Avanti Femina mede aan de lei ding Scoorden: Van San (1). Muylaert (8), Van den Broeck (1), De Meersman (2). Lissens (1), Bleyaert (1). MULTAFERAM Kraainem - Ros Bei aard: 5-10 Tegen een eerder ruw spe lend Kraainem speelden de dames van Ros Beiaard Dendermonde één van de beste matchen sedert de seizoenaanvang. De over winning kwam er vooral on der impuls van Marleen Wijnant geruggesteund door haar ploegmaten die werkten voor Marleen De eerste helft liep Den dermonde uit tot 3-1, doch Kraainem kon bij de rust aansluiten (4-4) Na de pauze liep Dender monde uit tot 5-9 in de tiende minuut, waarna er nog géén doelpunt werd gescoord door Dender monde. Meteen was dit ook het eindresultaat. Ros beiaard: Marleen Wij nant 7, Doorns Jeannme 1, Dooms Y. 1Hermans L. 1 E.V. Aalst - Duffel: 9-5 Onze verslaggever meldde ons dat deze wedstrijd zeer sportief is verlopen en niet tegenstaande het laag aan tal doelpunten het best aangenaam om volgen was. Uitblinkster was evenwel Karin Simal die het grootste gedeelte der doelpunten scoorde. De eerste helft be gon slecht voor de meisjes van Aalst, tot de veertiende minuut dienden zij op te kij ken tegen een 0-2 achter stand In twee minuten tijd - bracht Simal haar ploeg op gelijke hoogte en stuurde zij haar ploeg naar een 4-3 voorsprong aan de rust. In de tweede helft liep E.V. stilaan maar zeker uit en kon Duffel geen tegenzet meer vinden Scoorden voor Aalst: Simal 7. Devinne 2. Miniemen: Ajax - Don Bosco 8-4 Rangschikking: 1. Ajax 2. Avanti 3 Don Bosco 4. Scaldia Kadetten: Avanti 1 - Scaldia: 35-12 De eerste helft was gelij kopgaand. getuigt de uit slag bij de rust 13-7. Na de pauze rukte het ster kere Avanti zich onweer staanbaar los. Avanti: Vermeiren. Dael- man 3. Van Gucht 3, Van Langenhove 4. Van Onsem 7. Van Mol 3, Parijs 9. De Ridder 3, Martens 3 Rangschikking: 1Avanti 2 3 6 2. Avanti 1 2 4 3 Don Bosco 2 4 4 Buggenhout 3 2 5. Ajax 2 0 6 Scaldia 4 0 E. De Smedt: Nee, ik zou niet beweren dat Avanti outstanding speelde, wellicht mag men dit woord wel gebruiken om de prestatie van keeper Mertens te benadrukken. Avanti speelde wel zeer gemoti veerd. Onze mentaltraining spitste zich toe op V. Roganovic en niet op Dirk Verhofstadt. De strubbe lingen die onze juniores - internationaal H. Vermoe sen nu heeft met Roganovic is zijn persoonlijke zaak, maar het was duidelijk dat Hendrik extra gemoti veerd tegen Neerpelt speelde. We/ ben ik zeer te vreden over ons verdedigingspatroon, ons concept klopte voorbeeldig en de gevaarlijke Limburgse af- a werkers werden duidelijk aan banden gelegd. Ie- F* dereen blijkt van ons nu een titelkandidaat te willen r maken, wij leven van wedstrijd naar wedstrijd, c/e J.p kompetitie duurt nog lang. Vandaag was het inder- L daad een uitstekende avond, wat het morgen wordt r' zien wij wel. M. Mertens: Neen, ikzelf zorgde niet voor de Neer- ^asj peltse nederlaag, dit was duidelijk het werk van de ganse ploeg. Of ik extra gemotiveerd speelde nu dat Ninkovic gekwetst was? Integendeel, ik voel mij steeds beter wanneer Zivko ook van de partij is. Ik heb, zoals altijd, getracht kalm en koel de situatie te beheersen. Dit lukte deze maal uitstekend al viel het mij op dat bijvoorbeeld J. Schuermans weinig ver rassende schoten in petto had. V. Roganovic: Dat Neerpelt hier overklast werd, laat ik aan uw oordeel over. Wij wisten dat het te Leb beke niet gemakkelijk zou worden. Aangezien ik met de Belgische junioren in Zweden vertoefde, was de voorbereiding ook al minder goed. Neem daarbij nog dat onze keeper ziek aantrad en dat wij niet konden beschikken over onze spelverdeler Van Werden, gekwetst. Avanti speelde verstandig, maar het trage ritme van de Lebbekenaars ligt Neerpelt niet. (Eva: wij waren zeker niet de enigen die deze uit spraak van Roganovic niet begrepen, het was ie dereen duidelijk geweest dat Neerpelt juist in snel heid van uitvoering werd overklast door de thuis ploeg). In elk geval, de kompetitie is nog niet ge daan, Avanti zal misschien de topmatchen winnen maar laat beslist eens steken vallen tegen, een min der sterke tegenstander. Dirk Verhofstadt: Dit was de zwaarste nederlaag die ik met Neerpelt ooit incasseerde. Dat dit nu te Lebbeke gebeurde is voor mij van geen belang. Avanti verdedigde opvallend agressief en dat wij slechts 6 doelpunten scoren in één helft is abnor maal. Met spelverdeler Van Werden erbij had dit weinig aan de situatie veranderd. Avanti is nu wel aan het komen. De Smedt houdt Ebel goed in toom, broer Koen, nu gespaard van kwetsuren, nadert de ink top van zijn mogelijkheden en ook H. Vermoesen is ,ar een speler die er komt. Een goed geheel, dit Avanti. EVA. Ze De keeper van A vanti Lebbeke kreeg legen Neerpelt zijn dee, het applaus.(an) Tweede Landelijke: Anderlecht - Ros Beiaard 2 De meisjes van Dender monde hebben zich goed geweerd in een wedstrijd die gelijkopgaand was. winning goal van Am lecht viel in de laatste ti minuten. Melis scoorde leeuwendeel (5) samen' Van Ransbeeck. MULTAFER Scholieren: Competitie Oost- Vlaanderen - Antwerpen - Brabant Avanti - Anderlecht: 33-7 Rustig meesterschap van Avanti die de rust bereikten met een 20-3 voorsprong. Avanti: Vermeiren, Mar tens, Sanders 3, De Smet 2. Verheyden, De Smet H. 7, Van Damme, De Proft4, De Pauw 5, Verguit 7, Maes 5. Jeugdwedstrijden voor het weekend van 17, 18 november 1979 Miniemen: Don Bosco - Avanti Kadetten: Don Bosco - Avanti 1 Scholieren: Zat. 14.00 E.V. Aalst - Avanti MULTAFERAM HEREN 1° Nationale Zat. 17.11 te 21.00: Duffel - Avanti Lebbeke 11° Nationale Zat 17.11 te 20.15: Kraainem - E.V. Aalst 1° Landelijke Zat 17.11 te 21 00; Dendermonde - Heist Zon. 18.11 te 19.00: Heusden - Rosis Aalst Zon 18.11 te 16.30: Hecerna - Ajax 11° Landelijke B Zon. 18.11 te 16.15: Jochewoa - Mechelse Zat. 17.11 te 13 00: H.C. Leuven - Grembergse Zat. 17.11 te 20.15: Zwijnaarde-Hakelo (in Merelbeigi ke) Zat. 17.11 te 20.15: Sparta Aalst - Anderlecht DAMES l° Landelijke Zon. 18.11 te 15.00: Aalst Sportief - E.V. Aalst Zon. 18.11 te 16.30: Avanti Femina - Duffel MULTAFERAA )ii Weekblad van Dender Durme - en Scheldest

De Voorpost | 1979 | | pagina 34