JEUGDSPORT Victor Van der Putten leeft voor zijn jeugd Vier keer geel in topper Lokalen te sterk Logisch resultaat Een tikkeltje geluk Voetbaluitslag en Gevleid De laatste loodjes J - :?V| c 35 - 16.11 1979 - De Voorpost Gesprek met een jeugdtrainer... «Het doet altijd goed als ge van een buitenstander en zeker van iemand die iets van voetbal afweet, verneemt dat uw ploeg op volle toeren draait en dat er heel wat talent inzit.» Aan het woord is Victor Van Der Putten, de dyna mische jeugdtrainer van Wichelen «Vooral de jeugd trainen is niet altijd dankbaar. Omdat men meestal te doen heeft met jongens die beginnen maar niet altijd voleindigen. Vandaar dat onze juniores bie- voorbeeld voor de start van het seizoen er rotsvast van overtuigd waren kampioen te spelen en ik hen moest aanmanen tot voorzichtigheid omdat in voet bal alleen met punten wordt gerekend en geteld. Ik heb onmiddellijk tot de jongens gezegd laat ons niet op de zaken vooruitlopen maar toon door training, en inzet op het veld, dat ge wer kelijk kampioen wilt wor den. Dan zullen we wel zien. Welnu, we zijn zo geest driftig van stapel belo pen dat ik terecht fier ben over jongens te be schikken die er alles voor over hebben om kampioen te worden. De kwaadste tegenstander is ongetwijfeld Wetteren. We hadden een planning opgemaakt en waren tot de vaststelling gekomen dat onze tegenstander van zondag de te klop pen ploeg was. Welnu we hebben gewonnen met 4-2, wat toch iets wil zeggen. Die staan nu momenteel op vijf pun ten. We hebben het niet be paald gemakkelijk ge makkelijk gekregen vooral dan omdat de te genstander kon uitlopen tot 0-1 en we een poos je de kadans kwijt ge raakten. Pas na de rust zijn we er ons reken schap gaan geven dat er voor ons iets instak. Wat gebeurde er We zijn zodanig beginnen spelen dat Wetteren in verdruk king geraakte en we de bovenhand kregen, wat trouwens in doelpunten is uitgedrukt. In het begin van die 2de helft, konden we de bal meegraaien die in een plas water bleef steken. De Winter had dit door zien en was er als de kippen bij om te scoren: 1-1 en dat opende pers- pektieven. Drie minuten later was het al 2-1. Op een alge mene aanval maakte Coppens een prachtdoel- punt. We bleven druk uitoefe nen, doch konden niet scoren. Wetteren deed Junioren J Buggenhout - Grembergen 3-0 Een topper die in het lo kaal voordeel is verlo pen. Men moet immers weten dat Grembergen ais leider naar Sparta kwam en dat de lokalen tweede stonden. Feit is dat het een hard nekkig betwistte wed strijd is geworden waar in feitelijk niemand een duimbreed toegaf. Van daar dat de scheidsrech ter de zenuwen moest kalmeren door geel bo ven te halen en dit niet minder dan viermaal heeft gedaan. Voor de rust had Spar ta een licht veldover- wicht getoond, wat niet belette dat het de bezoe kers waren die het eerst dicht bij een openings treffer kwamen maar doelman Tilley hield zijn netten ongeschonden. Op het kwartier kwam Sparta, dan op voor sprong langs linksbuiten Rony Van Hooymissen die met een prachtig schot doelman Baert kansloos liet. 1-0. Even later was er een eerste incident toen de scheidsrechter een na trappen van een bezoe kende speler onbestraft liet. Sparta kon rond het half uur de voorsprong ver dubbelen nadat een kan jer van Chris Van Hooy missen onvoldoende werd gestopt door doel man Baert en de goed- gevolgde Rony Annaert de gelegenheid niet liet voorbijgaan om binnen te jassen (2-0 en meteen ook de ruststand). De leiders gaven zich e- venwel niet verloren en gingen in het tweede ge deelte meer druk uitoe fenen. Ze gingen reso luut hun kansen en ble ven maar akties voeren die geen resultaat brach ten. Wel waren ze ui terst gevaarlijk toen de opgerukte Patriek De Waele op doel kanierde maar in zijn schietbaan een waakzame en goed- spelende doelman Tilley aantrof. Grembergen bleef zijn geschut richten op het doel van Buggenhout waar een sterke defen sie voor de rest zorgde en de bezoekers verhin derde te scoren. Onder impuls van Ver- heyen en Saerens bleef Buggenhout de baas. Toen uiteindelijk de lo kalen de derde treffer op het bord brachten langs Rony Annaert die naast de doelman bin nenschoot 3-0. Grembergen was niet meer in staat terug te slaan. Buggenhout Edwig Til ley - Stefaan Saerens - naert - Rony Roels - G. Rudy Verheyden - Rony Mannaert - D. V. Kerck- Verheyden - Dirk Van De hove. Voorde - Karei Mertens Grembergen D. Baert - - Wim Gerlo - Chris Van Patriek De Waele - To- Hooymissen - Rudy Van ny Audenaert - Geert Hooymissen - Rony An- Geerinck - Rudy Aude naert - Gerrit Leemans - Chris Waegeman - Guy Verschelden - G. Raem- donck - Dirk De Graeve - William Van Verdegem - Paul Impens - Dirk De Wilde - Alain Lecocq. dat wel toen onze spe lers in buitenspel ge loofden. Op het einde hebben we dan alle krachten moe ten samenbundelen om er iets uit te halen. De fysiek heeft het gehaald. Op de 75e minuut werd een fout gemaakt op 25 meter van het doel van Racing Wetteren. We hebben een specia list in het trappen van vrije schoppen. Ik ga nu precies niet hoog oplopen met de man omdat het toevallig mijn zoon is, maar Dirk kent er wat van om de bal voor of in het doel te plaatsen. Ondanks het feit dat de bezoekende doelman het leder nog raakte, werd het een doelpunt. Het was een geweldige kanjer - 3-2. Het was gebakken. Vijf minuten voor het ein de mochten we 'n hoek schop trappen op links, via Schuddinck. De bal werd door Philip De Win ter met een kopstoot om gezet. 4-2. Toen was natuurlijk de kous af en hebben we nog vijf minuten lang de bal bevroren en Racing Wetteren niet meer la ten meespelen. Ze kwamen er eenvou dig niet meer bij te pas. Uiteindelijk is het een prachtige zege voor ons geworden tegen een ploeg waarvan we heel wat schrik hadden.» «Zit er voldoende talent bij de junioren om in te springen in het fanionelf- tal?>» Vorige week was er een dag dat onze trainingen samenvielen met die van het eerste en de reser- ven. Onze scholieren heb ik vroegtijdig het terrein doen verlaten. In over eenstemming met de hoofdtrainer heb ik toen gevraagd een oefenwed strijd te spelen van eer ste en reserven tegen ju niores. Onze eerste ploeg en re serven moesten zich in spannen om het tempo te volgen van de junio ren. Achteraf is er een ge sprek geweest tussen de trainer, de afgevaardigde en mij over dit verschijn sel en men ging er vol ledig mee akkoord dat er toekomst zit in onze jongeren. Tenandere, iedereen heeft al lang gezien dat er bij die jongens wat insteekt. Als iemand an ders het zegt, is dat pret tig om horen. Geloof me, ik was werkelijk tevre den over datgene wat ik te horen kreeg. Daarom zou het me ple zieren eens de jongens te vermelden die zich ie dere week inspannen. Dit zijn Piet De Roover, Dirk Van der Putten, Da- ny Eeckhout, Pascal Go- gaert, Johan Huyle- boreck, Patriek V. Poec- ke, Johan Schuddinck, Patriek Verstraeten, een di speler die vorig jaar re- p gelmatig in de eerstele ploeg stond maar die 'n|n andere hobby heeft ge-pri zocht, tot ons spijt na tuurlijk, en dus niet meerrdi in de namiddag wilden voetballen. Ik heb die speler dit seizoen kun nen overhalen om met ons mee te doen en dit ?n is zeker een grote winste te noemen. Verder zijn er Philip De Winter, Frans Poppe, Jo De Winter, L. Roelandt, Rik Van Leu ven, Frank Van Der Put ten, Eric Verheuen, en d< Floris Verstraeten. Dit zijn zowat de jongens die het iedere weekig' waarmaken. Ik hoop nie- lig mand, vergeten te heb ben. Tot daar dan de ijverige trainer Victor Van De! 4 Putten die aardig op weg is om zich kampioen te sl spelen met zijn juniores. Emiel DEVE. 9« Knapen R Buggenhout - Boonwijk 3-0 Sparta was in goeden doen. Al in de derde min. werd een voorzet van De Vlegelaer door Dany Collier meegepikt en af gerond met een prach tig doelpunt waartegen doelman De Loose niet het minste verhaal had. De Vlegelaer is de ve dette geworden van een wedstrijd waarin hij zich voortdurend in de kijker speelde en een dreigend gevaar vormde voor de tegenstander die nu een maal niets vermocht te gen zijn zeer geslaagde akties. Pas op de 21e minuut viel de tweede treffer, niettegenstaande d e Spartanen steeds voor het doel van de tegen stander hadden geope reerd. Het gebeurde toen de rechtsachter P. Ver- schueren naar voor was opgerukt en een center plaatste die heel keurig door Chris Van Den Bergh werd omgebogen. Na de rust kregen we eenzelfde spelbeeld met een lokaal team dat steeds maar druk uitoe fende op een tegenstan der die niet wilde plooi en. Het derde doelpunt viel wanneer Chris Van Den Bergh goed werd aange speeld door Mare Mer tens, die een zeer goede tweede helft speelde. Meteen was de zege vei lig voor Sparta. In ieder geval een zeer verdiende overwinning voor Buggenhout dat in die wedstrijd dan toch bewezen heeft iets in de mars te hebben. Met die opstelling en dit vertoon zal Buggenhout zeker nog van zich doen spreken. Buggenhout Mare Eg- germont - Mertens Mare - Paul Verschueren - Fr. Collier - Eric Van Spi- tael - Noel Suyckens - Carlo Fraipont - Geert V. den Bergh - Dirk Van D. Eede - Franpois Laurent - Johan De Vlegelaer - Pascal Willockx - Moy- son - De Coene. Boonwijk: Guido De Loo se - Patriek Schelkens - Ivan De Meersman - De- nis Philips - Georges De Wolf - Luc De Meester - Guy De Meersman - Gert De Pieker - Gery Van D. Meersche - Jean Oreel - Peter De Potter - Chris Van Der Meersche - Luc Knapen Q Wichelen - Berlare1-1 Het is een zeer even wichtige wedstrijd ge worden waarin beide teams om beurten het i- nitiatief naar zich haal den, maar gezien het zeer drassig veld zelden echt voetbal konden spe len wat dan ook resul teerde in middenveld spel. Berlare nam gedurende de eerste helft de teu gels in handen en na ne gen minuten kwam Tem merman gevaarlijk opda gen met een prachtige schijnbeweging doch be sloot in zijn rush op de doelman. De Berlaarse druk nam toe zonder evenwel re sultaten te boeken. Toen na 17 minuten doel man De Roeck ver uit trapte kwam de bal bij Nico Dp Potter die door stak naar Chris Van Der Meersche die na een mooie aktie binnentrapte in de verste hoek. 0-1 na 17 minuten. De bezoekers bleven het hoge woord voeren doch konden de score niet op drijven. Na de rust ging Wichelen de forcing voe ren en kreeg Berlare het niet gemakkelijk. Wiche len kwam langszij op de 59e minuut uit een vrije schop na fout van Van Der Snickt. De Mil lobde deze oordeelkundig o- ver het muurtje. De drawn was zeker niet onverdiend gezien de in zet van de lokalen die maar bleven zwoegen, zodat we alles bij me kaar een logische uit slag hebben gekregen. Wichelen Lieven Van den Abbeele - Joris De Mil - Philip Van Kerck- hove - Johan De Schep per - Stefaan Cool - G. Mertens - Guy Van Hen den - Geert Vereecken - Gery Cammerman - Phi- lip Grysolle - Guy Schui dinck - Nico Poppe Gino Van Der Eecken. Berlare De Roeck - Van Der Snickt - Fran De Vrieze - L. De Mees] ter - Chris Gistelinck Nico De Potter - Alaii Dhaese (31e min. Dir| Vercauteren) - Gino Vei leyen - Stefaan Timmei man - Chris Van Di Meersche - Gery Vercai teren - Hans Malin. di Miniemen 0 Buggenhout B - Moorsel 0-0 Gedurende de 1ste helft waren de Spartanen meestal in het offensief, maar het ontbrak duide lijk aan afwerking wat te wijten was aan de zeer Miniemen P Berlare - Grembergen 2-0 We moeten eerlijk toe geven, en daarjnee wa ren onze vrienden uit Berlare het eens, dat ge luk een enorme rol heeft gespeeld in deze match. Reeds van bij aanvang gingen de lokalen druk uitoefenen en viel het bepaald niet mee voor de Berlarenaren die her haaldelijk in verdrukking werden gespeeld. Uit een corner is dan ook het openingsdoel punt gekomen in het voordeel van een inge drukt Berlare. Stefaan Cobbout was de afwerker. Grembergen bleef niet bij de pakken zitten. Het ging resoluut zijn kans tot het ander maal tegenslag kende wanneer Franky Jacobs een gemaakt doelpunt v. de doellijn wegveegde en de score bij het draai en in het voordeel van Berlare bleef. Na de her neming was het alsof de bezoekers hadden hun beste pijlen verschoten. Het ging niet zo gezwind meer en Berlare kreeg meer ruimte waarvan het dankbaar gebruik maak te om herhaaldelijk pa niek te brengen voor het Grembergse doel. Na 40 minuten slaagde Kurt De Vuyst erin de ze ge veilig te stellen. Mis schien verdienden de be zoekers beter, vooral om hun eerste helft maar de afwerking was er beslist oorzaak van dat Berlare uiteindelijk die wedstrijd heeft gewonnen. Grembergen Malfliet B. - Van Damme Chris - De Ridder Gino - De Lent- decker Johan - Buysse Chris - De Bonte Peter - Audenaert Gino - Van Cauwenbergh Bart - V. Damme Geert - V. Dam me Leo - Certijn Rudy. Berlare De Grauwe Do nald - De Meester Wim - Beelaert Gunther - Buy- le Wim - De Decker Da ny - Brack Marc - Ver heyden Wim - Wante G. - De Vuyst Kurt - Cou- bout Stefaan - Persijn Peter - Valck Chris. Miniemen R slechte weersomstandig heden en het speelveld alles behalve goed was te noemen. Dat de bal herhaaldelijk in de modder bleef ste ken was een normaal verschijnsel. Op de 24e minuut kreeg Luc Van Breevoet een pracht van een kans maar zijn schot werd in extremis gestopt door de bezoekende doelman P. Monsieur, zodat Buggen hout wel degelijk van 'n doelpunt werd gehouden dank zij een prachtige save. Ook in het tweede ge deelte waren de lokalen de beteren maar het bleef tasten naar doel punten. De bezoekers kregen het zelfs heel zwaar te verduren maar Sparta kon niet het min ste voordeel halen uit goed opgebouwde ak ties. Toen op twee minuteiT voor het afsluiten Marif Van Der Stappen kof doorstoten ging z'n schél voorlangs. Een brilscore dus di^ voor de bezoekers ker gevleid mag gel noemd, omdat het meesj te gevaar van de Spartaf nen is gekomen. Buggenhout Franky Di r Leeuw - Hans Van Ham me - Geert De Maesse neer - Gunther Lemmen - Peter Vermeiren - Luïn Van Seebroeck - Marii'' Van Der Stappen - Dirk Cassier - Gert Bijl - H I Vermoesen - Dirk Cop pens - Zeroiali - Jan Ver schueren. Moorsel Patriek Mes sieu - Dirk De Bock Eddy Van Haudenhove Guy Callebout - Luc Cal- lebout - Van Waeyen bergh - Van Den Huffel ;n - De Troyer - De Coninck ,,f - Weirt - Verspicht. Excelsior 4 - WB St. Ni klaas 1 In het tweede gedeelte, heeft Excelsior de zege vei lig kunnen stellen nadat het voor de rust al tot 2-0 was uitgelopen, doelpunten ge scoord via Halid en Van Bo- gaert. Er kwam wel enige tegenac tie maar de bezoekers kon den echt nooit de stadsge noten in verlegenheid bren gen buiten dan het feit toen even voor de rust White Scholieren N Opstal - Bimaenhont n-1 Het is een keiharde, maar sportieve wedstrijd geworden waarin de Spartanen met de klein ste score genoeg had den om het pleit te win nen. Het enige doelpunt werd gescoord door Roose- mond. Buggenhout ken de tegenslag gezien een knap spelende Van Den Berghe tweemaal het doelhout aantrof. Met Wim De Decker als beste speler op het veld, heeft Buggenhout een ontmoeting gewonnen waarin de score heel wat hoger had gelegen wa re het niet dat de bezoe kers heel wat kans had. Boys kon milderen. In het tweede gedeelte kre gen we een zelfde spel- oeeld met een nogal offen sief ingesteld Excelsior dat via Van Bogaert uit een pe nalty er 3-1 van maakte en nadien langs Goossens welke het eindresultaat op 4-1 wist te brengen. White Boys is nu eenmaal een ploeg waarvan de voor linie het weinig goed doet en anderzijds men achteraan nogal wat doelpunten moet incasseren. Excelsior: Dufraen, De Bock, Cerpentier, Van Bo gaert, Hamid, Smollenaers, Goossens, Van Damme, Huycke, Van Haevere, Goeman, Van Gucht, Bae- ten, Kiekens. White Boys: Seghers, Van Wiele, Foude, Schelfaut, Buyle, Eeckhout, Van Gucht, Van Goethem. Glib bert, Thillon, Heyndrickx, Van den Berghe, Baeder, Glibbert Beveren - Antwerp 0-0 Heusden - Hoogeinde 2-2 Standard - Lokeren 2-1 C. Melle - De Klinge 1-3 Harelbeke - Eendracht Aalst 1-1 St.-Amandsberg - Stekene 1-3 Tongeren - SK Sint-Niklaas 2-0 VV Merelbeke - Sinaai 1-0 Lede - Wuustwezel 0-0 Meulestede - Grembergen 3-0 Zele - Racing Doornik 2-1 Excelsior - Waasmunster 2-1 Evergem - Kemzeke 3-1 Kruibeke - Kallo 1-2 SK Aalst - Hamme 1-5 Bazel - Melsele 0-2 Boelare - SK Lebbeke 1-1 SK Overmere - SK Kalken 4-0 Lokerse - Standaard Denderleeuw 1-1 HO Kalken - Val. Overmere 6-1 KAV Dendermonde - Denderhoutem 0-1 Edixvelde - Erondegem 1-0 Robur - Temse 3-0 Oordegem - Bambrugge 1-3 SL Houtem - Nieuwerkerken 4-0 Ede - Serskamp 3-1 Sint-Pauwels - Borsbeke 3-2 Opdorp - Lutterzele 0-6 Baasrode - Buggenhout 0-2 Baardegem - Schoonaarde 0-4 Oudegem - Haaltert 0-3 Berlare - Wichelen 2-1 Vrasene - Winnik 3-1 Herdersem - S. Moorsel 3-3 St.-Gillis-Waas - Appelterre 1-1 Gijzegem - Appels 2-2 E. Meldert - Mere 2-1 Opstal - Doggen 7-0 I Vlierzele - Schellebelle 5-3 Eksaarde - Verrebroek 1-3 Kerksken - Wieze 0-3 Str. Stekene - Kieldrecht 0-4 Hofstade - Eendracht Sint-Gillis 1-6 Moerbeke - Meerdonk 0-2 Voorde - Erpe 4-2 Rupelmonde - Wachtebeke 2-0 Burst - Herzele 5-2 SK Lokeren - Gerda 3-2 W. Moorsel - Meerbeke 0-1 Haasdonk - Heikant Zele 1-1

De Voorpost | 1979 | | pagina 36