REMI G0VAERT QUIEVRAINSPELER ZONDER WEERGA LAURENT DE MAESSCHALCK KAMPIOEN VAN NIEUW F0NDVERB0ND Van Malderen - Merckx uit Berlare Specialisten met jonge duiven uit Noyon KEGEL - WIEME ETIENNE IE MULDER: IAMPI0ENEN LINDESTRAAT 10KEREN Het duivenhok van de week De Voorpost - 16 11.1979 - 37 het Blancquaertsveld te Berlare is het spel met duiven uitgegroeid tot een soort familiehobby, Maurits Van Malderen als stamvader, om in de irsteirentermen te blijven. Zoon, dochters en schoon- zijn vlijtige leerlingen, irits Van Malderen heeft altijd wat betekend in na-jduivensport en uit de lijn van de «Oude Zot», neerjden vele jaren terug, de eerste prijzen uit Quié- rildejn met de regelmaat van een klok gespeeld, dief kun- met vijftal seizoenen ge- ditfen kwam het tot een rinstje tussen de hokken Maurits Van Malde- en schoonzoon Os- Merckx. De taken- .eu- leling werd goed uit- geacht. In eerste instan- ieb- sie vroeg getrokken. De kolonie afstemmen op de wedstrijden met jon ge duiven. Twee punten werden daarom zeer belangrijk Put- iend, Marcel Van enjderen werd de pu- •relations, als specia- in administratieve eekigelegenheden en ver- nie-ligt de belangen van tandem, es op de kweek, hoofddoel werd bij- Deifder goed afgelijnd, evolutie in het dui- tie over een goede kweekrer beschikken en dan aan vroege kweek doen. Om dit te bereiken moet soms wel wat op geofferd worden. Jonge duivers die goede uitsla gen bijeenvlogen, gin gen onmiddellijk naar het kweekhok, maar de stempel die ze de laatste jaren op de Noyonvluch- ten hadden gezet, zowel in het samenspel Berlare Wanzele als in Lede, is een duidelijk bewijs dat het doel bereikt werd. lilie Van Malderen- De Noyon specialisten rcxk was de konklu- beschikken over een 20- Ne g te spel gaat voorname- naar de vluchten met ge duiven. De kompe ls met de oude zijn ar enkele weken in- sssant. Dus voor de tal koppel kwekers en zorgen er voor dat ze zo vlug mogelijk een 80-tal jonge duiven hebben uit vliegen. Het kweekhok van Van Malderen-Merckx is be volkt met zeer bekende bloedstromingen, waar mee ze er in geslaagd zijn goede kombinaties te vormen, die jaarlijks voor prima jonge duiven zorgen. De basisleggers van hun sukses zijn de duiven van Cesar Dauwe (Zele), Frans Veldeman (Berlare), Gust Van Dam me (Laarne), wijlen Staf Hueninck, Schelfaut (De Klinge), De Smet-Mat- thijs en Georges Roels (Zele) en vorig jaar kwam er Alfons Cool uit Appels bij. Men zorgt er ook voor dat er ten gepaste tijde verjonging komt en een principe waar ze zich aan houden is zich ieder jaar een paar duiven voor de kweek aan te schaffen. Daarbij wordt voornamelijk gekeken naar de liefhebbers die goed presteren met jon ge duiven. Dus hokken, die over goede kweek beschikken, zo redeneert men logisch door aan het Blancquaertsveld. Verjonging is er zeker op ieder hok nodig, dit wil niet zeggen dat men daarom een kweekkop- .pel, dat men als een vaste waarde beschouwt terizjde schuift. Ze wij zen in dit verband naar misschien wel het stam- koppel van 1972. De «Oude Veldeman» en de «Cesar», die nog altijd goede jongen voortbren gen. Uit de weduwnaars wordt ook gekweekt. Als er een koppel bij is, dat goede jongen geeft, wor den ze onmiddellijk overgebracht van het vlieg- naar het kweek hok, welke resultaten ze ook mogen bijeen- vliegen. De kweekduiven worden bij Van Malderen-Merckx tot in de puntjes ver zorgd. In mei worden ze gescheiden en dan laten ze zich achteraf niet meer ompraten om ze nog eens samen te zet ten om een ronde late te kweken, waarvoor er altijd kandidaat kooers zijn. Liever de kwekers laten uitrusten, dan het geldgewin van en ronde jongskens. Zolang de kwekers bij-' een zitten, vliegen ze uit, maar eens gescheiden worden duivers en dui- vinnen afzonderlijk op gesloten. leder jaar stel len ze vast dat de rui perfekt verloopt en dat hun basisleggers in tip top konditie zitten om aan de vroege kweek te beginnen. Jonge duiven goede peil te houden, zorgt men voor afwisse ling in het spel. In het begin van het jaar en zodra ze «geleerd» zijn, worden beide geslachten gescheiden en speelt men «half weduwschap». In de week op afzonder lijke hokken. In' de week ends samen. Rond de maand augustus mogen ze dan definitief bijeen en komen vlug in het nest. Dan is men safe tot het einde van het sei zoen. De jonge duiven gaan iedere week mee. Men heeft wekelijks veel kandidaat prijsvliegers nodig. Van Malderen- Merckx spelen zowel te Berlare-Wanzele als in Lede. Het seriespel is hun hoofddpel. De dui ven krijgen lichte kost, met als toemaatje de vrijdag nog volle bak. Aan de handelsmen geling wordt in de kweek tarwe bijgevoegd en tij dens de vlucht gerst. De hokken zijn droog en goed verlucht en de Berlaarse Noyon kam pioenen menen dat ze voordeel halen uit het feit, dat hokken voor hun jonge duiven iedere winter meer dan twee maand leeg staan. Na het seizoen wordt het volledig ontsmet en uit gebrand, zodat ze tel kens met een nieuw hok kunnen beginnen, leder jaar worden de jonge duiven ingeënt te gen de pokken. Men loopt het risico niet met die kwaal te moeten af rekenen in volle seizoen. Zieke duiven hebben ze bijna niet, maar een laat komer van de vlucht wordt grondig geinspek- teerd en indien het dier- Maurits Van Malderen-Oscar Merckx: specialisten met de jonge duiven uit Noyon.(c) veld haalt men de groot ste suksessen als de duiven uit Noyon, zo om en rond de twee uren en twintig minuten nodig hebben om thuis te ko men. Dit jaar waren het duivinnetje de «040» met drie eerste prijzen en haar zustertje «007» de uitschieters. Het zijn af stammelingen uit de «Oude Veldeman». Resultaten. In Berlare - Wanzele brachten ze het in juli voor elkaar om de super serie van vijf aangeduid driemaal na elkaar te winnen met dezelfde vijf duiven. Een bewijs van klasse. 27.5Quiévrain Ber lare 72 d. 1-3-8-9-13- 19-20 (14 d.) Berlare-Wanzele Noyon 1.7 668 d. 12-198 (5 d.) 8.7 584 d. 9-18-32-66- 91 (5 d.) 15.7 430 d. 8-15-19-22- 35 (5 d.) 22.7 525 d. 10-12-15- 18-34 (6 d.) 29.7 474 d. 1-50-155- 157 (6 d.) 5.8 318 d. 10-23-41 (6 d.) 2.9 111 d. 2-7 (3d.) 9.9. 113 d. 6-23 (2 d.) Lede Noyon 7.9 330 d. 4-5-6-14-17- 22-33-53-89 (16 d.) 16.9 318 d. 2-10-23-29- 35-61-117 (13 d.) 53 oude 2 jonge gedub beld 2e 42 jl. 2 jonge gedub beld 1e Driemaal tot 1000 en een varken was het resultaat. Schellebelle Quiévrain 454 d. 1e BENO geslachten Van Malderen bij de beroemde hokken van het Be-laarse team.(c) blijven stimuleren. tje vuile poten heeft gaat Remi Govaert de eleganK Om hun jonge duiven het in afzondering. bakker uit Lede heeft in het jt ganse seizoen op het Aan het Blancquaerts- huidige seizoen 1979 voor de zoveelste keer in zijn nog be trekkelijk jonge loopbaan als snelheidsspecialist rake mep pen uitgedeeld dit niet alleen te Lede maar ook te Schoon- aarde, Wanzele, Heldergem, kortom, Remi is een liefhebber die op de snelheidsvluchten de vier windstreken durft te trot seren. Echte voltreffers waren het waarvan zijn tegenstrevers nog niet helemaal bekomen zijn. Hij, de kleine liefhebber, i zo mogen wij wel zeggen, die nooit meer dan een 50-tal dui ven op de hokken heeft, maar dan ook vijftig zeer streng uit gezochte natuurelementen. Ik durf zelfs schrijven echte na- tuurduivels vertoeven er daar op de gezonde, openluchtige en natuurlijk boven de bakkers oven gelegen hokken. onze lezers voor te stellen. Mijn doel is hier zo getrouw Hubert Van den Broeck, Gustaaj De Brouwer en Jozef Van Peteghem werden officieel door het mogelijk het talent, de kwali- es de maatschappij Eerlijk door dezelfde ploeg en bij de stadsbestuur gehuldigd omdat ze met hun duiven de -Prijzen der Stad Lokerenin de wacht tejt en de veelzijdigheid van k -ft» Niemand Vrezen werden jonge door Theo Verniers - sleeplen.(dm) deze relatief kleine kolonie aan kampioenen van de Noyon- Paul Van de Putte, and en het Quièvrainkam- oenschap bekend gemaakt. ETIENNE DE MULDER NOYON bij de oude dui- ALGEMENE QUIÉVRAIN met de 1' en 2' getekende KONING 1C* tf ging de titel naar De Kegel Hel aigemeen koningschap op terne met 21 prijzen, maar de Quièvrainvluchten met Heen beter coëfficiënt, dan oude dujven, jaarlingen en *e Braemenzn.. dieook21 dujvinnen ging naar Etienne ijzen bij elkaar speelden. 3. pg fvlulder met 44 prijzen voor De Landtsheer 20 pr., 4. Camiel Wauters met 42 prijzen Jl en Roger Van de Velde met 35 He De 9"cht, 6. Gilbert ppjjzen_ Kampioen met de kende vorig seizoen een goede fcns, 7 Ch. Collewaert, 8. meeste prijzen werd Camiel start en dit Vierverbond Wan- i ips en zn. 9. Omer Baeté, Wauters met 79 prijzen voor zele - Zele - Kalken - Schelle- Maurice Ott. Etienne De Mulder mei 73 9 de Jaarlingen was de titel pnjzen lor Charles Collewaert met Iprijzen voor Wwe Braem en BiJde oude duiven mel 1 e en 2' l met 14 prijzen en Clement getekende: 1Clement Baert, fcn als 3' ook met 14 prij- 2- R °8er Van de Velde- 3 4. Saey - Verstraeten, 5. Huyghe en zn.. 4. Leon Ver- purice Ott, 6. Fcrnand De vael- 5- Frans Noppe, 6. tal, 7. Leon De Landtsheer, Guido Van Canenberghe, 7. Maurice Aper. 9 Aime Etienne De Mulder, 8. Jaak De onscrière. 10 Rene De Beuel, 9. Jozef De Vos, 10. aesschalck. Jacob - Verniers. de jonge duiven was de 1' Jaarlingen: 1. Cyriel De lats voor Maurice Ott met 16 Bruyne, 2. Jerome Smet, 3. ijzen voor Gust De Brouwer Ro8er Van de Velde, 4. Willy 'Paul Van de Putte, met res- Van de Ve,de* 5- Etienne De fftaevelijk 15 en 14 priizen. MuWer, 6. Jaak De Beule, 7. - Jos Van den Berghe, 8. Slag mulders - Van H. 9. Phil. Van Peteghem, 10. Camiel Wau ters. Duivinnen: 1Camiel Wau ters, 2. Etienne De Mulder, 3, Maar, om dit alles volledig en nauwkeurig onder ogen te brengen zouden wij beslist over een groot deel van ons blad moeten beschikken en daarom denk ik dat wij de uit slagen en prestaties van cracks die er in overvloed vertoeven, best terzijde laten om de een voudige reden dat iedereen weet dat onze Leedse bakker reeds zoveel krakers van uit slagen heeft behaald dat ik me niet kan inbeelden of er lief hebbers zijn die met een zelfde aantal duiven over mooiere adelbrieven beschikken. Laten we het bij enkele nuttige gegevens houden betreffende koppelen, onderhoud en ver zorging, zo kunnen we schrij ven dat de kwekers en de vlie gers gekoppeld worden rond half februari en één of twee jongen mogen grootbrengen en pas de eerste zondag van mei in de mand gaan. Wie in de maand mei niet vol doende prijzen behaald gaat er onverbiddellijk tussenuit want volgens onze gastheer bouwt men slechts een sterke kolonie op als men alleen het beste uit het beste overhoudt. Wat het reinigen van de hok ken betreft gebeurt dit elke dag zeer zindelijk. Als voedsel, steeds volle bak, bestaande uit een zware handelsmengeling en wie ze niet goed kan ver werken gaat er eveneens tus senuit. Als drinken gewoonlijk zuiver water en enkel naar goeddunken van Remi Go vaert zelf wordt er gekuurd. Een echte verkoper is Remi ook niet wat niet wil zeggen dat buren en vrienden die er reeds bediend werden met deze afstammelingen meer dan behoorlijk hun mannetje ston den en nog staan. Na datgene wat we bij onze gastvrije wel stellende bakker uit Lede aan kweek en vliegmateriaal heb ben gezien durf ik deze repor tage afsluiten met de woorden: «Wie in 1980 Remi Govaert kan kloppen is een superkam pioen» Gaston Schutyser Het nieuwe Fondverbond die op verschillende Poitiers Wetteren 9 prijzen. een overwicht aan de dag Kampioenschap oude; I. legde, dat hem uiteindelijk Pr<>Ps Honoré Serskamp 8 kroonde als Algemeen kam- prijzen, 2. Laurent De Maes- belle mag op een goed debuut pioen van het Verbond. schalck Zele, 3. Christiaens - De kampioenschappen 1979 Aelterman Schellebelle, 4. De gaf volgend resultaat: Corte en z" Wetteren 7 prij- Algemeen kampioen: Laurent zen 5. Gilbert Galle Sers- De Maesschalck 31 prijzen, 2 kamp, 7 prijzen, 6. Gilbert Gaston Slots Lede 25 prijzen. terugblikken en moet in de toekomst zeker aan verruiming en uitbreiding denken. Voorzitter Dirk Galle en secre taris Willy Christiaens mogen samen met hun werkkrachtig bestuur het eerste fondjaar als geslaagd aantekenen. De grote blikvanger was Lau rent De Maesschalck uit Zele Van Hassel Zele, 7 prijzen, 7. 3. Gilbert Galle Serskantp 23 Cyriel P'"™* Wetteren 7 prij- prijzen. Koning Oude en jaarlingen: 1 Galle Gilbert Serskamp, 15 prijzen; 2. De Corte en zn. 1 Rene Van Driessche, 5. Rurice Conserière, 6. Au- De Wael, 7. Jerome ®ct, 8. Verniers en zn., 9. tat Huybrechts, 10. Roger Kcrpcl. 'tl ploegenspcl bij de oude ^crome Smet. liven werd gewonnen door 'we Braem en en zoon - W. wam. Bij de jaarduiven BENO Duivenverenigingen en bestuursleden De winterperiode is de tijd dat in Uw maatschappij of in Uw verbond de kampioenen gehuldigd worden en ofwel gaat dit gepaard met een kampioententoon stelling of viering. Indien U wilt dat wij daaraan enige belangstelling geven gelieve dan onze mede werker Benoit Van Winckel, Dendermondebaan 145, 9140 Zele, tel. 052-44.47.94 te verwittigen en hem zo vlug mogelijk de lijst van Uw kampioenen te bezorgen. zen. Jaarlingen: 1 Gilbert Galle Serskamp 8 prijzen, 2. Galle gebroeders Wetteren 6 prijzen, 3. Alfons Verlee Zele, 4 prij zen. Ploegenkampioenschap: 1 Laurent De Maesschalck - Gilbert Van Hassel 15 prijzen, 2. Leon en zn. De Corte - Ge broeders Galle 15 prijzen. 3. Gilbert Galle - Raoul en zn. Galle 14 prijzen. 4. Honore Props-Julien Galle 14 prijzen, 5. Christiaens - Aelterman - Roels - Baeyens en De Vuyst p Rasschaert - Gaston Slot 11 prijzen, 7. Cyriel Piens - Anna Vertriest 9 prijzen, 8. Maurits Dc Rijcke - Joel Joliens; Laurent De Maesschalck. kampioen van het Nieuwe Fondverbond.

De Voorpost | 1979 | | pagina 37