Ook Geldrop kwam naar Vlaamse Zwemweek te Dendermonde Sint Niklaas opende Vlaamse Zwemweek Kansloos Zwemweek te Temse O- 16.11.1979 - De Voorpost De «Vlaamse Zwemweek» werd eigenlijk in Dender monde «geboren». Olymposdirekteur Jan Van Dam- me kontakteerde een massa verantwoordelijken van de B.Z.S.R. (Bond van Zweminrichtingen, Sport- en Rekreatiecentra) en uit zijn entoesiaste aanpak kwam een initiatief tot stand dat nagalmde in het ganse Vlaamse landsgedeelte. Jan Van Damme werd aangewezen als projektleider van dit gedurfde doch al na al geslaagde initiatief. Tijdens de opening van de jongste jaren een de «Week» in Olympos, teruggang van bezoekers ven. legde schepen Luc Wie- vastgesteld. Dus was ons evenmin meersch de nadruk op het de hoogste tijd een onze zwembaden Burgemeester en schepenen huldigden de Zeelse mindervaliden in het zwembad Olympos. De media sparen bestormden. De euforie Dendermonde heeft di Dit zijn de leerlingen van de sporthumaniora van het K.A. te Dendermonde die, op zaterdag 17 november een demonstratie geven in het zwembad Olympos te Dendermonde.(ph) de verdiensten van de direkteur en belichtte het belang van een «Vlaam se Zwemweek» op het stuk van de propaganda voor de zwemsport, zo wel wat het kompetitieve als het vrijetijdszwem- men betreft. gang lang niet zo slecht her en der wordt be weerd. We durven stel len dat onze zwembaden uitstekend onderhouden worden en hygiënisch hoogstaande openbare promotie-aktie op te zetten. De BZSR mocht eens on der de schijnwerper wor den geplaatstde bond voert een massa akties omtrent het zwembad. Alle facetten worden ge- instellingen zijn die een polijst. Vooral het trom- belangrijke maatschap- Burgemeester Alb. Cool zwemmen en het diplo- pelijke funktie vervul- prees zich gelukkig ook mazwemmen worden ge- len». een 75-koppige delegatie stimuleerd De «Zwemweek» wil he' uit de Nederlandse «ver- «Weinig woorden, maar bezoek aan de baden op- elementen in het mana- water nemen, was er vete broederingsstad» Gel- veel daden, is de stelre- drijven. De bevolking gement. Een zwembad waterballet, een filmvepee drop te kunnen verwei- gel van BZSR». dient gesensibiliseerd en komen. De burgervader Het zwembad zelf mocht aangespoord om al eens kwam diezelfde dag nog ook al eens in het zon- meer over te waaien, eens terug, omdat hij het nige daglicht gesteld. De drempelvrees moet erg belangrijk vond kon- Jan Van Damme «Graag overwonnen zwemmen zouden we de twijfelaars is een nuttige vrijetijds- ,'is ei is voorbij. De minder- gedaan. Zelfs het ludi«m zijn goede inplanting v. som- ke speelde mee. Disc<|jen< mige sportcentra en de zwemmen op de tone wildbouw zijn daar niet van de jongste toppers, vreemd aan. Bepaalde «New Orleanszwemmen gemeentebesturen, zelfs met de «Crescent Ci deze met goede financi- Dreamers als entoesia £6 ele mogelijkheden, ge- te jazzspelers, waren ven weinig geld uit aan de ingrediënten van. publiciteit en promotie. Voorts kwamen de gi Dat laten waaien en handicapten ruimschoolj draaien, is een verkeer- aan bod, kon het publie ian de politiek. Publiciteit en een duik in het op goei ,nn promotie zijn belangrijke temperatuur verwarmc (aC! yuCu beheren, betekent toning, technische begilen aan een efficiënt mana- leiding, en een kleur- ef' e Ook Lebbeke deed mee aan de Vlaamse Zwemweek.(c) takt op te nemen met een aantal zwemmende gehandicapten, die bo venop nog met een aan denken huistoe gingen. Jan Van Damme ging dieper in op het doel van de «Vlaamse Zwem week». Hij zegde dat de werkgroep zich fel heeft ingespannen om de in dividuele akties van de zwembad verantwoorde lijken te bundelen. Er is de pessimisten en de besteding, kritikasters ertoe bewe- Jan Van Damme «We gen eens het zwembad kennen de waarde van te bezoeken zonder voor- het zwemmen op me- oordelen. We krijgen disch, terapeutisch, pe- veel kritiek op de kop. dagogisch, sportief en Kritiek die, meestal door rekreatief vlak. De be- onwetendheid, onge- volking schat het zwem- grond is. In medische men in al zijn facetten kringen wordt het zwem- nog niet voldoende naar bad te gemakkelijk de waarde. Dat willen we schuld van sommige verhelpen. Er is een tijd kleine lichamelijke in- geweest dat velen en- konveniënten aangewre- toesiast de zwembaden gement doen. De «Vlaamse Zwem week» is beslist een uit stekend hulpmiddel». Tot in het ludieke toe Het programma dat door een daartoe opgerichte werkgroep werd opge steld, omvatte een aan tal suggesties waaraan de verantwoordelijken v. de verscheidene zwem baden een persoonlijk karakter konden geven. tekenwedstrijd. Zelfs een dansfeest werd ingebouwd. In Dendermonde kwi men zowel de verschi^ng lende leeftijdsgroepeniei de gevorderde zwen tultj mers als de trimmers el306 diplomazwemmers bod. Al na al een forrr dabele promotie voor sport die steeds als g zond en prettig stor na; aangeschreven. jüng mvhizoe stel Vorige vrijdag werd de Vlaamse Zwemweek ge- op het grote belang van opend in het Stedelijk zwembad van Sint-Niklaas. een zwembad voor het Burgemeester De Vidts opende deze manifestatie, kreatief zwemmen, dat en met hem waren talrijke prominenten op deze hij als hoofddoel stelde plechtigheid aanwezig. voor een dergelijke in- Aan de ingang van het zwembad werd de heer richting. Talrijke stads- De Vidts opgewacht door de organisatoren van en streekgenoten leerden deze Zwemweek en door de Koninklijke Harmonie het zwemmen aan de De Kunstvrienden uit Sint-Niklaas. Een vrij talrijk Parklaan. en nu nog ma- opgekomen publiek aanhoorde de toespraak van ken dagelijks vele scho- de burgemeester, die de Bond van Zweminrichtin- len gebruik van de akko- gen, Soort- en Recreatiecentra dankte omdat zij modaties. Ook het kom- Sint-Niklaas hadden gekozen voor de Oostvlaamse petitieve aspekt werd niet uit het oog verloren; hier vermeldde hij de Wase Zwemkring, die opening. Hijzelf was indertijd progressieve ideeën. Hij langs familiale weg zeer stelde dat het zwembad nauw betrokken geweest na jarenlang intensief bij de totstandkoming gebruik nag steeds in van het Stedelijk Zwem- zeer goede staat is, dit bad. Met deze onderne- mede door zware (finan- ming bewees het stads- ciële) inspanningen van bestuur toen reeds niet het stadsbestuur. Burge terug te schrikken voor meester De Vidts wees zowel nationaal als inter nationaal zijn sporen reeds verdiende. Na een laatste dankwoord aan het adres van de organi satoren, gaf hij het woord aan de heer A. WZK - RSCM 17-1 kombinaties tekenen cjforr Vorige zaterdag werkte het water. De achterho) de Wase damesploeg z'n de bleef zeer attent, efiee voorlaatste wedstrijd van liet zich bij de weinic *a( het seizoen af. Zij ont- Mechelse akties niet ve vingen Mechelen dat, zo- rassen. De Mechel; als naderhand bleek, meisjes waren dikwij geen partij was voor de te traag op de zal, z<?yUL vlot spelende thuisploeg, dat de lokale verdedUgpg Reeds van bij de aan- sters mee konden helpe iaé vang wist WZK zijn wil aan de opbouw van ceni op te dringen aan de aanvallen. Ook het mie bezoekers, die slechts denveld presteerde goe|®r zwakke tegenstand bo- het zorgde voor de b飰 den. Na een kombinatie voorrading van de aai^ voor het Mechelse doel vallers, die zich op hi ^or kwam de bal bij punt- beurt niet onbetuigd li)sia speelster Sandra Smet, ten. Na de tweede pt20(: die de stand opende, riode noteren we 10-jRe Wat later werd Lut met treffers van L hel Braeckman goed aan- Braeckman (3x), Carir ror gespeeld, en ook zij liet Lyssens (1x) en E de Mechelse keeper Rombaut. De Waterpoloploeg van Sint-Niklaas.(dw) Van der Biest, voorzitter Zwemweek officieel voor pakken geopend. van de B.Z.S.R. afdeling Oost-Vlaanderen Deze gaf enige toelichting wat de doelstellingen van deze Vlaamse Zwem week betreft, week die niet mogelijk geweest was zonder steun vanuit de privé sektor. Hij zag het zwembad als ont moetingscentrum dat ten uit met een gevarieerd programma. geen kans. Wase bleef goed kombineren, en dat resulteerde in een mooi doelpunt van Els Rombaut. Even voor de Bij deze komfortabe voorsprong namen Wase meisjes toch evéhoi gas terug, maar todspi konden Lut en Carine dzel kampwisseling kon Lut voorsprong nog aandi Dn Braeckman nog eens ken. Bij een Mechelff Het openingswoord waarover de lezer vorige gevaarli:k oprukken, en aanval lieten de Wa4. een muzikale ruggesteun week reeds uitvoerig in- A n u »e van de Kunstvrienden, gelicht werd. Loop dus terwijl Tony Van Haver even langs het Dlaatse- (23-voudig kampioen van 'ijk zwembad en denk er sierduiken) en- 3an «ZWEM VOOR JE kële sprongen ten beste LEVEN» is zeker geen gaf. Ook Katrien De «jdele slogan Schijnkel, eveneens na tionaal gelauwerd in de- meteen stond 4-0 op het meisjes toch even bord. veel ruimte, en Kristii Ondanks de ruime en Truyens, die de vork gemakkelijk verworven schaarse pogingen hi p|; voorsprong liet WZK de kunnen koncentratie niet zakken D M en bleef de ploeg mooie goede komt aan het fy- ze discipline, gaf een ge- De meisjes van de Sint-Niklase waterpoloklub klimmen stilaan naar de top.(dw) sieke en psychische wel zijn van de bevolking. Voorts sprak hij de hoop uit dat deze «week» een stimulans zou zijn om het zwembadbezoek te verhogen. Momenteel zwemt de Vlaamse inwo ner gemiddeld zes keer per jaar, wat beslist te weinig is. En hoewel men in Sint-Niklaas bijvoor beeld reeds meer dan tien miljoen bezoekers ontving, is men ook hier nog niet aan het eind van de mogelijkheden. Nogmaals betuigde hij zijn dank aan burge meester De Vidts, de smaakte demonstratie. Daarna zagen we red dingsdemonstraties door nationaal kampioen Wim Rombaut en zilveren Lut Braeckman. Ook de zwemmers van de WZK droegen hun steentje bij dit onder leiding van trainer A. Van Lande- keren, moe Ee zich nu gewonnen g Er ven. Na dit kort Meche de intermezzo eiste Wa opnieuw alle aandacfö op. Het liet zich meer op foutjes betra pen, en na doelpunt) pr van Els Rombaut en L he Braeckman kon men kii laatste periode aanva i gen. Ook nu kon Mech pe len niets meer terugdof en met doelpunten vi j| Carine en Sand steunende firma's, aan training voor wedstrijd zwembad direkteur Van zwemmers en een water- Burgemeester De Vidts tijdens zijn toespraak ter gelegenheid v Zwemweek te Sint-Niklaas.(dw) Den Branden en de Wa se Zwemkring, die allen meehielpen bij het tot stand komen van dit ini tiatief. Na deze toespraak ver klaarde de Sint-Niklase de opening van de Vlaamse burgervader de Vlaamse Zaterdagavond vond in Zaterdag vindt de slot- het gemeentelijk zwem- manifestatie plaats. Dat bad de opening plaats betreft een zwemmara- 0.. van de Vlaamse Zwem- thon (Scheldebad, vanaf Lut, Carine en Sandi week. Schepen van de 19 u.). Tegelijk vindt een Smet kregen we een ri ghem. Eerst toonden zij sport Siegfried Buytaert tentoonstelling plaats me 17-1 overwinning, he enkele bevrijdings- en verzorgde stijlvol de van bad- en strandkledij Met nog één wedstri vervoergrepen en daarna opening. en wordt gezorgd voor voor de boeg hoeven st een redding na een fik- 't Programma omvatte een passende muzikale Wase polomeisjes nie tief bootongeval. Hier een opening, gevolgdomlijsting. meer te vrezen voor toonden de jongsten dat door een drie provincies Deze «zwemweek» te tweede plaats. Enkel ook zij in staat zijn tornooi, georganiseerd Temse is een onderdeel wedstrijden tegen door de Temse Schelde van een globale aktie die sterke (zwem)ploeg Zwemmers zweminstuif over het hele Vlaamse Eeklo werden met verlif met recreatieve inslag land gevoerd wordt. De afgesloten. In het eers schoolzwemmen met bedoeling is de zwem- kompetitiejaar deden speciaal brevetzwemmen baden en het zwemmen meisjes het dus lang ni OREZ (opleiding tot re- in een beter dag'icht te slecht. Wie hen nog as eventueel een volwasse ne te redden. Na nog een kleine demonstratie polowedstrijd, nodigde de heer De Vidts de aanwezigen uit op de receptie. De Vlaamse Zwemweek loopt nog tot zaterdag 17 november en heel wat steden of gemeenten creatief- zwemmen) hield stellen, als reaktie op het werk wil zien is we opendeurdag en stelde wat door bepaalde me- kom op zaterdag 17 n< dia onlangs verspreid vember om 19 u. in ft werd over een bepaald Stedelijk Zwembad zwembad. Sint-Niklaas. De inkom- gratis. D.tf zijn zwemaktiviteiten voor aan alle geïnteres seerden TMV duikers gaven een demonstratie en initiatielessen.

De Voorpost | 1979 | | pagina 40