Enkel Albert Schelfaut op peil Met de hakken over de sloot Temse voor betaald antwoord zorgt Melsele verplettert Drive B Herleving D verrast Vlierkouter DE VOORPOST Tafeltennis in Dender -Durme en Waas Schelde Driemanschap Snellings - Amelinckx - Messagie doet het De Voorpost - 16.11.1979 - 41 5). Muylaert en co hebben blijkbaar opnieuw de goede kadans te pakken HK Hamme B won op vlotte wijze van Wetteren D (14-2) en dit wijst dan toch in de richting van «We komen ons nogwel opnieuw in het titel- debat van vierde E men gen». Ook hier kan het be slist spannend worden. Wie van alles op de hoogte wil wezen moet lezen Vooruitzichten Het weekend brengt een eerder beperkte kompetitie. Dames, jeugd en veteranen komen aan hun trekken en verder staan ook enkele niet onbelangrijke in haalwedstrijden op het programma. Tweede Nationale: St. Niklaas A - Micheroux X Eerste Provinciale dames: St. Niklaas - Evergem HNO Gent - Herleving B Herleving A - Small Street Veteranen: Herleving - Elckerlyc Jeugd: Temse A - Temse B Melsele - Beveren Overige ploegen vrij. Inhaalprogramma: Eerste provinciale: Eikenlo Eeklo A - Melsele A I Tweede provinciale: Sleidinge B - Herleving B X Constant Vermeulen Sint-Niklaas B won tegen Fleur Bleue.fdw Sint-Niklaas C klopte op een drafje tegenstander Zwijnaarde.(c) ials verwacht is St. Ni- las A er niet in geslaagd verplaatsing naar Schu- A tot een goed einde te rengen. Albert Schelfaut os zowat de enigste die er ijn normaal peil haalde en tan ook zijn vier wedstrijden ion. Carl Van Camp kon lorthoudts en Geypen wel jan maar diende voor Jeu- is en Verstraete te knielen. jd'(Jit de laatste gelederen sc< üende St. Niklaas A niets te 3ne erwachten. Soldaat Alex )e Wart bleef een flink eind Nationale kompetitie beneden verwachtingen en Walter De Cock bracht het evenmin tot iets positiefs. Voor Walter De Cock bete kent zulks nul op 24 wed strijden en voor Alex De Wart 2 op 24. Alleszinds geen balans om zich over te verheugen en die waarborg biedt voor de rechtstreekse toekomst. Het ziet er bijge volg naar uit dat St. Niklaas A hard zal moeten knokken om uit de achterste gelede ren weg te komen. Een zware opdracht voor Albert Schelfaut en Carl Van Camp, die eenvoudig niet mogen verliezen wil men enige kans maken op winst cijfers. Nu kan wel worden gesteld dat Schulen A met twee B4 - een B6 en één CO vooral voor eigen publiek moeilijk te nemen zijn. Te gen Geypen moest er evenwel voor De Cock en De Wart een winstkans hebben ingezeten, wat dan toch de halve inzet had kunnen oplevéren. Tweede provinciale Driemanschap Snellings - Amelinckx - Messagie doet het in eigen lokaal, kreeg St. Niklaas B het bezoek van Fleur Bleue B dat met Van der Maelen, Dispa, Scory en Struyven de verplaatsing naar het Waasland had ge maakt. Van begin tot einde werd tot het uiterste gestre den en geen van beide oioegen slaagde er in be- oaald voorsprong te nemen. Bij het ingaan van de twee laatste wedstrijden kon het dan ook nog de twee kanten uit (7-7). De St. Niklase derde nationalers lieteyn zich door de Brusselaars even wel niet verrassen, zodat met een uiteindelijke 9-7 stand de volle inzet werd thuisgehouden. Herman Snellings, Amelinckx en Frans Messagie waren ie der goed voor drie wedstrij den wat precies genoeg was om de puntjes thuis te houden. Johan De Niet, die thans de plaats van Bart Geussens is komen in te nemen wist zich flink te la ten gelden en dwong Struy ven zelfs tot een belle. Een reële zege zat er voor Johan nog niet in maar dit komt vast wel wanneer deze be loftevolle jongere het rytme van derde nationale te pak ken heeft. Fleur Bleue B slaagde alvast niet in zijn opzet en dit kan dan toch als een bijzonder wapenfeit van het driemanschap Snellings Amelinckx - Messagie wor den gesteld. St. Niklaas D, leider in de tweede provinciale A was er bij het bescheiden Puck A ei zo na aan voor zijn duiten (7-9). De kanaalploeg die voor de gelegenheid aan trad met Steyaert, Keppen- ne, Coone en De Roo beet sterker dan verwacht van zich af en zulks viel samen met een mindere prestatie van Jo Snellings (1), Van Belleghem en Bart Geus sens (2). Gelukkig voor St. Niklaas D draaide Regie De Neve op volle toeren, zodat de volle inzet, zij het in ex tremis toch kon worden in gepikt; waardoor St. Niklaas D verder ongeslagen aan de leiding blijft in tweede A. Elckerlyc Aalst A op bezoek bij Eikenlo B mocht zich wel verheugen in een sterke prestatie van Gilbert Tas, die er voorheen nog niet zo veel wist van terecht te brengen. Christiaen Kinck kon zich in het Meetjesland evenwel niet waarmaken, hij niet. Drieghe bleef eerder terwijl Fleurinck niet verder beneden verwachtingen en dan 50% geraakte, wat te- voor Peeters bleek de opd- gen De Deyne en co alvast racht wel iets te zwaar. Erf- een niet onaardige prestatie kei Van Damme slaagde er is. De Cordier, die voor de onbeschikbare Mare De Bock moest inspringen, kon bezwaarlijk optornen tegen de geroutineerde plaatselij- uiteindelijk in de eer te red den, zodat de verneder ende 0-16 cijfers in extremis konden vermeden worden. Van Damme won van Guido ken, die bewezen het ook Ring zodat het 1-15 werd. zonder Van Lent te kunnen Kopman Marcel De Bruyne, Derde Provinciale Het feit dat we in onze vo rige bijdrage de aandacht trokken op het wegzakken van Temse A, een derfavo- rietenploegen in derde pro vinciale heeft blijkbaar de scheepsbouwers wakker geschud. Tijdens het voor bije weekend gingen ze er bij Beveren zo sterk tegen aan dat de ongeslagen lei ders er moesten aan gelo ven, waarvoor men bij Kemzeke A ook een harte lijk applaus over had. Daar het P.C. Oost- Vlaanderen ondertussen ook een beslissing heeft ge troffen in verband met de wedstrijd Small Street D - de knieën gingen was het lot Herleving C waarbij de uit- van de ongeslagen leider slag 9-7 in een 8-6 gelijke sploeg gekend (6-10). eindstand wordt gewijzigd Vreugde in het bezoekende komen de Herlevingers kamp waar Wemer Maere- mede aan de leiding. voet. Johny Boel en Van Te Beveren werd het sein Landeghem elk voor drie vrij snel op rood gezet toen overwinningen zorgden en Van Bogaert en co reeds in Jan Maerevoet eveneens de eerste ronde op een 1-3 zijn steende bijbracht tegen achterstand werden ge- Vennens. speeld door Werner Maere- Armand De Coene en Kern- voet en zijn maats, die zeke A namen langs hun persé iets wilden bewijzen, kant revanche voor de bij Van Bogaert slaagde er wel Beveren A opgelopen ne- in Beveren A in het spoor te derlaagBeveren B dat er te houden maar toen De gast was wist enkel langs Schoenmaeker en Heyr- Bettensen VanOsselaerde man evenals Vennens door eer te redden (14-2). Uiter aard ging bij Kemzeke A een grote belangstelling uit naar het resultaat van Beve ren A - Temse A, waardoor Kemzeke A opnieuw mede aan de leiding komt. waarmaken en alvast tot de titelkandidaten uit de reeks te behoren. In verband met dit titeldebat bleek het dan ook belangrijk genoeg een blik te werpen op het duel Sleidinge B - Pacem A dat door de St. Jo- risboys met 11-5 in het lo kale voordeel werd be slecht. Wegghe en de an dere Spanhoves die zowat veertien dagen geleden bij Patro Tivoli A eerder moei zaam over de sloot geraak ten hebben ons inziens nu toch in hun kaarten laten kij ken. Met St. Niklaas D en Eikenlo B kunnen de Slei- dingenaars best als de bij zonderste kanshebbers op de titel in tweede A worden beschouwd. In dit debat kan ook die andere streekploeg die Herleving B is en tot op heden ongeslagen bleef, zich komen mengen, te meer daar ze tijdens het voorbije weekend hun ambi ties sterk stelden in de derby met de Wuitens. HK Hamme A is er hierbij niet in geslaagd Herleving Dendermonde B een voet dwars te zetten. De Ham- menaars gestimuleerd door de vlotte uitzege bij Peuk A waren tegen Herleving nooit in wedstrijd. Luc Verschel den stelde zich tegen zijn ex-clubgenoten wel fel te weer maar aan zijn eerred- dende overwinning kwam Hubert Van Langenhove en Bob Boudou lieten opnieuw het maximum optekenen. Voor de Herlevingers toch een goede uitgangspositie voor de topmatch tegen Sleidinge. Patro Tivoli Hamme vorige week nipt geklopt in eigèn huis ging thans de volle in zet weghalen bij Melsele B. (5-11) Een overtuigende zege die Mare De Keyzer en co op het goede pad plaatst na enkele mindergeslaagde verrichtingen. Melsele B dat aantrad met de gebroeders Raf, Paul en Hugo Verstrae- ten en Van den Eckhoudt, werd vrij snel op achter stand geplaatst. Raf Ver- straeten vocht moedig terug maar zijn ploegmaats kon den hem slechts in mindere mate steunen. Van den Eeckhoudt bracht er zelfs niets van terecht. Bij Patro Tivoli bleek opnieuw Paul De Schoesitter de zwakke schakel. Mare De Keyzer toonde zich een waardig kopman en haalde het maximum. Dany Thijsbaert en Pierre De Schoesitter waren elk goed voor drie overwinningen. Een zege die op zijn tijd komt en De Keyzeren zijn maats toelaat naar veiligere oorden in de rangschikkingstabel op te klimmen, ietwatvan gebuur HK Hamme en Melsele B niet kan gezegd worden. tijdig recht, zodat de tegen valler bij Wetteren A naar de vergeethoek werd gedron gen. Herleving C - Elckerlyc C werd een wedstrijd niet geschikt voor hartlijders. wald tegen 50%, terwijl Luc Messagie en Mare Cogen met één overwinning onder de verwachtingen bleven. Melsele D kon de voetspo ren van de C-ploeg niet Voor~St. Niklaas E was het drukken. Hiervoor was het Liefst negen belles werden slechts een koud kunstje op bezoek zijnde Kieldrecht of dienden gespeeld en B te sterk. Eric De Witte en hierin toonde Pierre Ee- Franky Dillis hadden weinig moeite om het maximaal te halen. Stefan Bleyenbergh en Marina Struylaert moes ten zich tegen Guido Ver- straeten gewonnen geven, zowat de enige Melsenaar die het peil van de bezoe kers haalde (2-14). In derde B won TTC Leb- beke voor eigen volk van Reinaert A (10-6) na een spannende wedstrijd waarin Gilbert De Smedt de uitblinker is geworden. Ook Wim De Ruysscher liet zich flink opmerken, terwijl Luc Heyvaert twee en Mare Bo- eyekens éénmaal wonnen. Een gemakkelijke klant is Reinaert niet geworden en tot halfweg diende Lebbeke tegen een achterstand op te kijken. De finish van De om de jongeren van Temse B op afstand te houden (15-1) Van de Moortere, Wuytack en Stefan Geus sens zorgden voor het maximum, terwijl Linda Cordemans enkel de dui men diende te leggen voor Weemaes die voor het eer- reddend puntje zorgde bij Temse B. Minder vreugde was er bij St. Niklaas F dat de volle inzet aan het op be zoek zijnde Melsele C moest laten (6-10). Eddy Fierens spande hier de kroon met vier op vier, ter wijl de wederoptredende Dirk Verhelst voor twee en Guy De Rijcke voor twee overwinningen zorgde. Eric Verhelst diende het met één overwinning te stellen maar kan best op een goede ver richting terugblikken. In het lokale kamp speelden enkel Bruno De Wilde en Grune- mans zich een ware specia list. Hij won er vier op vier. Uiteindelijk brachten de Herlevingers 16-0 cijfers op' het bord. Dirk Van Damme, Jef De Maeyer, Linda Van Langenhove en Pierre Ee- mans gaven echt niets toe aan Pauwels en co. Een ietswat te zwaar verdikt voor de ploeg van Rik De Bock. Maar ja Herleving C is medeleider en mag bijge volg niets aan het toeval overlaten. Maar ook te Aalst smaakte men de vreugde van forfaitcijfers. Reseda Melle A werd gewogen en te licht bevonden door Paul Pauwels, De Wolf, Gyse- linck en Paul Van Dorpe die zonder veel moeite al hun wedstrijden wonnen, wat de Aalsterse B-ploeg dan toch Smedt en De Ruysscher ook opnieuw een stapje trokken de scheve toestand dichter bij de leiding brengt. Eerste provinciale Vat er ons uiteindelijk in de e lans vijf weken oude tafel- oe jnniskompetitie nog te mc rachten staat mag joost ?r reten. Zeker is dat we van ïve reek tot week vergast wor- egilen op resultaten die bij in- e iders als onverklaarbaar iverkomen. In de voorbije reken is Herleving Den- lermonde A hierin wel een laantje vooruit geweest. Dit kw< reekend prikten de Herle- chtyngers bij Kieldrecht op- perieuw een niet onaardig re- zenpultaatop hetbord. De pres- s gratie van de week werd a 'venwel gelukt door Mel sele A, waarvan verwacht %erd dat het door bezoeker )r Drive St. Amandsberg B net- 9^es zou worden ingeblikt tonfnaar tegen alle verwach- ingen in de befaamde be- ïvhzoekers met rode kaken —stelden tot grote vreugde van de Melseelse tafelten- nisdirigent Paul Rosiers en de grote supportersschaar. Drive B dat in zijn sterkste i c ormatie achter de Mel- hoiseelse tafels verscheen eneeft niet lang moeten njC vachten om de intenties ve'an de lokale A ploeg te ej£(ennen. In de eerste en weede ronde werden de w,'pezoekers letterlijk en fi guurlijk van de tafels ge- !di! speeld. Over 4-0 ging het lp* naar 8-0 en er was zelfs i c enige meeval mede ge- midmoeid toen Leo Vercauter joepr in de derde ronde tegen beRonny Braem inslaagde als eerste de eer te redden in de belle met 22-20. Zulks kon het plaatselijk entoe- siasme geenszins blussen P zodat Eric Verstraeten, 'O- René Braem en Paul Ver- L helst zich ook in de vierde ronde outstanding toonden E voor de bezoekers, waarbij Richard Vercauter en dan ,op dezelfde wijze als Leo in ^Jslaagde Ronny Braem van een nieuwe overwinning te svdhouden. De 14-2 eindcijfers toe spreken evenwel voor zich- e c^zelf. Melsele A lukte tegen Drive B, door velen als de outsider nr. 1 op de titel aanzien, de prestatie van het jaar. Het moet Eric Ver straeten en co derwijze sti muleren om nu ook met 'ri( volle vertrouwen de ver ft' plaatsing naar Eikenlo Eeklo A te ondernemen, g Enkele km verder stonden ;hef de twee andere toonaange- vers uit de kompetitie te genover elkaar. Kieldrechl A en Herleving A. Eerstge noemde ploeg jaagt zoals vorig jaar de titel na en de promotie zou best passen in het kader van de verster king die volgend seizoen zal worden aangevoerd in de persoon van Cyriel Van Helsland van Maccabi, dit jaar inaktief. Of het voor Kieldrecht evenwel zal los lopen is een ander paar mouwen. Vorig seizoen zat het er 100% in maar thans is de tegenstand heel wat sterker. Een proefje hiervan kreeg de jarige Hubert De Wilde alvast met het bezoek van Herleving A. De Schel- dezonen beten sterk van zich af. Vooral Vic Eylen- bosch en Karei Mestdagh bleken in hun dagje. In het lokale kamp zorgde Luc Struylaert voor betaald ant woord, terwijl De Pauw en Gunter Van Puymbroek zich met weinig moesten te vreden stellen. Het werd zelfs adembenemend toen de Herlevingkopman Dany Vermeulen de leiding nam in de beslissende wedstrijd. In extremis wist De Wilde met een 22-20 de toestand recht te zetten, zodat de halve inzet of de helft van de verjaardagstaart toch thuis bleef. We zijn evenwel de mening toegedaan dat men in het Kieldrechtse kamp op de volle inzet had gerekend daar waar de verwach tingen bij Herleving neei wat minder hoog lagen. Niette min blijven de Dendermon- denaars het team van het eerste kompetitiegedeelte. Met zes punten uit vier wed strijden moeten Dany Ver meulen en co immers voor niemand buigen. St. Niklaas C - Zwijnaarde A werd zoals verwacht afge tekend gewonnen door de thuisploeg (12-4). Ditmaal was het Dirk De Bosschere die het maximaal haalde. Luc De Bosschere en Gun ter Corryn dienden een puntje prijs te geven tegen Hanouille, terwijl Peter Daems de duimen diende te leggen voor Den Blauwen en Lamont. Met deze derde zege komen De Bosschere en co evenwel postvatten in de eerste gelederen van de rangschikking. Vierde provinciale In vierde provinciale A blij ven Kruibeke A en Beveren C ongeslagen na vijf speel dagen. Kruibeke A had niet de minste moeite om Haas donk er met 14-2 onder te houden, terwijl Beveren C er tegen Kruibeke B even eens een prestigezaak van maakte. Ivens, Steeck en Bruno Matthijs haalden het maximum, terwijl Claeys zich o.a. tegen Hannet diende gewonnen tegeven (14-2). In een wedstrijd met liefst 10 belles diende Mel sele E de volle inzet aan het op bezoek zijnde St Niklaas G te laten (6-10) Bob Peelman, die zijn beste prestatie van het seizoen bracht, maakte het de St. Niklazenaars niet gemakke lijk. Peter Weeckers, Mare Engels en JP De Roeck ge raakten evenwel niet in het spoor van hun kopman. Er kwamen doorgaans belles bij te pas maar zulks bleek dan een korfje naar de hand van o.a. Coppens, De Gendt en Peeters uit het bezoekende kamp, waarin allees Mastbooms op een mindere prestatie moet te rugblikken. Voor Melsele F op bezoek bij Kieldrecht C viel er evenmin iets te rapen. Van der Kelen, Dany De Maeyer en Yves Van de Velde vormden een te zware op gave voor de jeugdige Mel- selenaars waarbij Guy D'Hollander, Peter Van Overtveld en de debute rende Raemdonck er wel in slaagden Imbrechts van de zege te houden. Maar uit eindelijk bracht zulks de ploeg niet verder dan een eervol resultaat (13-3) bij een Kieldrecht dat zich in de komende weken zeker nog komt melden. Als laatste in de reeks belanden we bij Stekene - Kemzeke B (9-7). Een eerste seizoenzege voor de jongens uit de sport hal te Stekene die er met een bovenop kunnen gera ken. De kompetitie zou er best mede gediend zijn. In vierde provinciale E lag het zwaartepunt te Den dermonde. Herleving D en Vlierkouter beiden onges lagen stonden er tegenover elkaar. De Hammenaars die blijkbaar weinig of geen te genstand verwacht hadden kwamen bedrogen uit. Het feit dat men in het lokale kamp Freddy Van Damme door Gerda Van Langen hove diende te vervangen schaadde geenszins aan de prestaties van de Herleving D-ploeg waarbij Detlef Stei ger er blijkbaar opnieuw zin heeft in gekregen. Hoe ook het rekensommetje van De Kimpe, Permentier en Van Houtte klopte niet. Het werd 9-7. Voor de Herleving D-ploeg is zulks alvast een goede uitgangspositie, te meer daar in de nabije toe komst nog op aanvoer van versterking kan worden ge- De tafeltennissport lokt in onze kontreien steeds meer belangstelling.(dw) rekend voor de D-ploeg. Detlef Steiger, Jo Michem. Mare Vandermeiren en ger da Van Langenhove heb ben zich door deze zege al vast voorlopig alleen in de leiderszetel genesteld. Elckerlyc D heeft er tegen Madeion Opdorp een echte marathonwedstrijd van ge maakt met liefst 15 belles. Zulks heeft uiteindelijk niet kunnen baten, want Made- Ion, reeds geruime tijd op zoek naar de eerste sei- zoenpunten, bleek vooral in deze beslissende sets het best bij de zaak. Van den Berghe, Buyens en Ver- gauwen waren goed voor elk drie overwinningen, ter wijl Eddy Van den Broeck met één op vier het zaakje op 6-10 rondmaakte. In het thuiskamp bleek enkel Wy- meersch opgewassen te gen de bezoekers. Van Mello en Luc De Bock van hun kant geraakten niet verder dan één zege en voor Schockaert zat er zelfs niets in. In het lokale kamp pleit men verzachtende omstandigheden voor de afwezigheid van Hofflinck, maar zulks heeft toch weinig of geen invloed op de door Madeion gebrachte prestatie. Patro Tivoli Hamme B - Wichelen werd een spannende wedstrijd waarop Jozef Van Cau- wenberghe en De Dender hun stempel plaatsten met vier op vier. Johan Van Hecke bracht het tot twee en Geert Stallaert tot één overwinning. Wichelen bood langs Schuddinck en Staf Fonteyne flink weer stand maar het mocht niet baten. Trouwens Peter Ae- rens en Pauwels vielen in dit treffen wel iets te licht uit om als steun aan hun kopman nen te kunnen dienen (11-

De Voorpost | 1979 | | pagina 41