Een dol kwartiertje volstaat niet WIE HOUDT SLJIVO IN BEDWANG INTERLAND OP DE FREETHIEL Parlementairen voetballen te Sint-Niklaas Boecksiaens hindert Hojkens bij diens doelpoging, terwijl Steyaert Stevens bij de trui pakt\ Heerwegh werkloos toekijkt (Beveren-Antwerp 0-0)(pm) SORRY. WIJ MOCHTEN NIET SCHIETEN HET WAS WAPENSTILSTAND! 44 - 16.11.1979 - De Voorpost Dinsdag 20 november om 20 u. België-Schotland (beloften) Dinsdagavond beleeft de Freethiel zijn eerste Interland, zij het dat de beloften aantreden tegen Schotland, daags vóór het zó belangrijke A-treffen op de HeizeiBehoudens late wijzigingen ziet het er naar uit dat geen enkele Be verse speler in de kern aanwezig zal zijn. Al wat geel- blauw is werd trouwens geweerd uit beide ploegen. Of de Waaslanders in die omstandigheden warm zullen lopen voor deze nationale aangelegenheid valt af te wach ten De beloften spelen in ieder geval een belangrijke rol in hun reeks en kunnen wellicht voor een boeiend kijkstuk zorgen. De prijzen zijn erg redelijk: 200fr. voor een zitje, 100 fr. voor een staanplaats Het Bevers bestuur rekent op een behoorlijke opkomst, kwestie van de bondsverantwoordelijken niet te ont goochelen. De Voorpost is alvast ter plekke! H.S. Zaterdag 17 november om 20 u. FC Luik - SK Beveren Omwille van de interlands tegen Schotland dinsdag en woensdag werd het integrale Eersteklasprogramma ver schoven naar zaterdagavond. Beveren moet Luik gaan bekampen in de velodroom en dat is nooit een gemakkelijk hapje. Vraag het maar eens aan de andere -groten -. Vooral tegen gereputeerde tegen standers vermogen de Marijntjes doorgaans iets meer en daar zal men Beveren ondanks alles in Luik wel bijreke- nen. Het voornaamste obstakel voor Beveren wordt wellicht balvirtuoos en fantast Sljivo die geregeld met een knal prestatie uitpakt en ook als spelverdediger weergaloze dingen doet. Vorig jaar wist Beveren nog te winnen op Rocourt, maar dit keer zal het toch zijn eigen kompleksen moeten af gooien wil het daar enig sukses boeken. Een gelijkspel zou in die optiek al worden toegejuicht, hoewel sommigen toch heimelijk de hoop koesteren een van de thuis verloren punten via een zege in Luik te rekupereren. Hoe de ploeg er zou uitzien, bleef in de loop van de week een vraagteken. De kwetsuren van BuyI en Schónberger heelden langzaam, maar over hun paraatheid bleef twijfel bestaan. Men is het onderhand al gewoon bij Beveren. H.S. SK Beveren - FC Antwerp 0-0 Beveren heeft nog niet veel verloren, amper drie keer, maar winnen kan het blijkbaar ook niet meer. Zeker niet op de vertrouwde Freethiel waar men weer tegen een matte nul-nul aankeek. Er waren nochtans verrassend veel toeschouwers opgekomen, wat toch bewijst dat SK de voorbije jaren een trouw publiek heeft aangetrokken. Bij Beveren beseft iedereen echter dat zulks niet zal blijven duren wanneer de prestaties en uitslagen wegblijven. Hetgeen de geel-blauwen zondag drie kwartier lang ten tonele voerden, was nauwelijks om aan te zien, onwaarschijnlijk slecht. Helemaal in de lijn van de wedstrijd voordien. Daarbij kwam dat een vlot kombinerend Antwerp vrank en vrij zijn kans ging en de landskampioen gewoon van de kook speelde. Mits een tikkeltje geluk was de great old zeker verdiend op voorsprong gekomen. Na de rust herstelde Beveren wel het evenwicht en perste er zelfs een dol vijfde kwartier uit. Dat le verde niets op omdat de afwerkers zonder enig ver trouwen in het veld stonden en de bezoekers het hoofd koel hielden. Het vuurtje doofde weer uit en voor de zoveelste keer kon het geel-blauwe heir de ontgoocheling wegslikken. B E V A N T W De aanwezigheid van steyaert gekeerd. Die Guy Thijs stond onge- late druk leverde Ant- twijfeld in het teken van werp een gele kaart op het duel Pfaff - Custers, voor Steyaert, maar ook maar veel wijzer is onze bijna een doelpunt. De nationale coach zondag bezoekers counterden niet geworden. Daarvoor net voor affluiten immers kregen beiden te weinig zo vlot dat Lallo op op te knappen en vol- rechts Pfaff verschalkte, brachten ze hun taak na- Baecke op de lijn naast genoeg feilloos. het leer trapte maar op- Zowel Beveren als Ant- gelucht de bal enkele werp verschenen overi- centimeters naast zag gens gehandicapt aan gaan. de start. SK miste Heinz Evenwicht hersteld Schónberger en Buyl, bij Antwerp startte de twee- FC waren Geens en Piro- de helft met Van Eyck ton afwezig. Onmiddel- in plaats van de gekwet- lijk viel het op hoe het ste Snelders. Daarmee Wase mechanisme stok- stond de great old piet te, terwijl de Antwerpe- een ploeg van gemiddeld naars zich in een offen- amper 22 jaar in het sieve en ongekomplek- veld. Toch wel opmerke- seerde gedaante toon- lijkBeveren pakte de den. Het geregeld opruk- zaak nu toch duidelijk ken van Boeckstaens anders aan. Sneller, met bracht de Beverse de- meer lef, doortastend, fensie doorlopend in ver- Het forceerde direkt een legenheid. Onzekerheid hoekschop en vlak daar- en gebrek aan durf ty- op verscheen Cluytens peerden trouwens het plots alleen voor Cus- spel van de thuisploeg, ters. Het schot van Bert Tijdens het eerste kwar- zeilde echter onbegrij- tier resulteerde dat in pelijk naast en het ge- een haast fatale deviatie juich in de tribune was van Jaspers, die de bal dus echt voorbarig, zo tegen de eigen dwarslig- zeker was men daar van ger deed belanden. Ma- de treffer. Vorig jaar riman zorgde voor de zou diezelfde fase ne- inswinger. Ook moest genennegentig keer op Pfaff, gehinderd door honderd met sukses zijn een milde novemberzon, bekroond, nu durft men grond genageld, maar het ronde ding vermeed de netten. Bij een ontke tend Beveren zorgde J. Janssens voor een geslaagd solonummer waarmee hij Truyens (voordien vrijwel on zichtbaar) bereikte en Sint-Niklazenaar met Al- bert liet kombineren. De dubbelpass kwam er vlot uit, maar Freddy kon niet besluiten. Temidden van het geel- blauwe geweld kreeg de al te omstuimige Iper- mans een kaart van de eerste kleur en moest Antwerp zijn toevlucht zoeken in een reeks overtredingen die echter geen van allen brutaal waren. Overigens bleef men daar bij Custers en de zijnen vrij kalm en uitgekiend voetballen. Bij de schaarse counters dook de bonkige Geurts telkens dreigend op, en meer en meer kon Ant werp voor verluchting zorgen. Het morele front van de Waaslanders werd daardoor opnieuw aangetast en naar het einde toe wist men niet meer van welk hout de pijlen te maken die het vijandelijke doel moes ten doorboren. De in breng van Simoen die Bob Stevens komt net iets te laat om doelman Custers te verrassen.(Beveren-Antwerp Van den Bergh «Wij verdienden volle buit» Een beminnelijke en goedlachse Staf Van den Bergh stond onmiddellijk na affluiten de pers te woord. Een punt halen op het veld van de kampioen is dan ook iets om tevreden mee te zijn «Toch zat er voor ons meer in. Als er een winnaar moest zijn kwam dat aan ons toe, vind ik. We hebben enkele mooie kansen gehad en het schot van Van der Eist op het doelhout verdiende een beter lot. Ik meen dat we kundig hebben gevoetbald, zeker voor de rust, maar ook toen Beveren de forcing voer de heeft mijn piepjonge ploeg (gemiddeld 22 jaar) voor een aardige repliek gezorgd. We hebben het ook clean aangepakt want ondanks onze strenge mandekking kregen wij de meeste schoppen. Dat zal dan wel professio neel heten. Antwerp moet zich stilaan kunnen opwerken naar de middenmoot waar het thuis hoort. We hebben onze redding in eigen han den.» H.S. Een kwestie van vertrouwen.. De malaise bij landskampioen SK Beveren ii 11 duidelijk een vertrouwenskwestie en dat be cii seft iedere betrokkene maar al te goed. Teke ®o nend was de uitspraak van Bert Cluytens dit na de wedstrijd in de kleedkamer terugkwan op de door hem gemiste reuzekans vlak na dt rust«Had ik vandaag tien zo'n kansen ge kregen dan had ik ze wellicht alle tien ge mistHetzelfde kan je echter ook stellet iet voor de andere spelers. Sommigen zijn not op slechts een schaduw van de bejubelde voet bailers die vorig seizoen van het ene suksei t k naar het andere wandelden. «I Technisch direkteur Robert Goethals had ei fd geen verklaring voor«Wat wil je dat ikem zeg. Er is een schrijnend gebrek aan vertrou IIS wen bij de ploeg. Wat ze voor rust lieten zien was barslecht. Weinigen durven nog iets tt ondernemen, de kombinaties lopen spaak, ter gend balverlies. Gelukkig beterde het nog wa nd na de pauze en als Cluytens die kans benul erk krijgen we misschien een heel andere wed strijd. Maar ook op training manifesteert ziel hetzelfde verschijnseleen doelpunt make lijkt plots enorm moeilijk. Daarbij scoren wi toch zo weinig vanuit de tweede lijn. Als op een zaterdagavond eens het voetbalgebet ren volgt op de diverse buitenlandse zenden dan zie je enorme doelpunten maken vano grote afstand. Bij ons heeft niemand zo'n vet schroeiend schot in de voeten. Vorig jat hadden we het geluk dat de spitsen en voori Erwin regelmatig raak troffen. Maar ook zi zijn nu stilgevallen. Zoiets wegt op het mo reel.» Jean Janssens en Pol Van Genechten sprakei in dezelfde zin. Jean leek echter allermins aangeslagen «Dan moeten we op Luik maa gaan winnen. Zolang we nog punten halei hoeven we niet aan de klaagmuur te staan Als Antwerp hier vandaag scoort is het veel erger, en die kans zat er in. Zelf liep ik de hele match door te sakkeren op mezelf en de anderen, maar wat brengt dat op Als et geen vertrouwen is, lukt er niets. Misschien gaat het beter op verplaatsing als we het spel ers niet hoeven te maken.» H.S. vreden toen scheids rechter Verhaeghe het einde floot. Bij Beveren vroeg men zich daaren tegen af waarom het vo rig iaar allemaal zoveel gemakkelijker en beter ging. Een kwestie van vertrouwen... Dat woord lag zondaqavond in ie ders mond. De ploegen Beveren Erwin Albert kan wel naar doe! koppen, maar Steyaert af.(Beveren-Antwerp 0-0)(pm) een effektbal van Boeck- amper schieten en hoe...! staens moeizaam uit zijn Antwerp putte daar doel rammelen. moed uit en bleef terug- Na 18 minuten mocht slaan. Dat noopte Pfaff Beveren een kaars bran- tot eer> puike redding den toen Ruud Kaiser, toen Geurts van dichtbij de Nederlandse aanwinst aanlegde, terwijl Boeck- van Antwerp, een door staens in de rebound Snelders gepresenteerd slecht richtte. Er viel in inleggertje stomweg mis- ieder geval iets te be!e- te. En even later mocht ven en de voordien ont- men op bedevaart naar goochelde toeschouwers Gaverland, want de jon ge Leo Van der Eist (de broer van Soit) deed met een dertigmeter-atoom schot het kruishout kra ken. De Beverse aanvallers van hun kant stonden aewoon machteloos te gen de stugge en effek- tieve mandekking van de rood-witten. Albert en Stevens zaten helemaal in de greep van respek- tievelijk Mariman en Ste yaert. De stoere Bosuil- soelers waren bovendien veel aggressiever (in po sitieve zin dan) en snel ler op de bal. Sommige Beverse spelers leken daarentegen even ter plaatse te trappelen vooraleer ze uit de start blokken schoten. Slechts rond het halfuur kwam de thuisploeg even in de buurt van Custers, maar Stevens duwde de cor ner van Janssens over de lat. Het duurde daar na tot de slotminuten eer Janssens en co nog eens wakker schoten. De aan voerder stuurde Truyens in de diepte en diens ideaal lateraal inzenden werd voor de aanstor mende Stevens door Pfaff, Van Goethem, Van Genechten, Jaspers Bae cke, Hofkens, Truyens, Cluytens, Albert, Ste vens, JanSsens. Antwerp Custers, Boeckstaens, Steyaert, Heerwegh, Ma riman, Snelders, Iper- 1 Heerwegh schermen hun doelman mans Lallo V d. Eist Geurts, Kaiser. Vervangingen 46': Van Eyck i.p.v. Snel ders 75': Thychosen i.p. v. Van Eyck 79': Simoen i.p.v. Stevens. Gele kaarten Steyaert, Ipermans en Baecke. Scheidsrechter Verhaeghe. Toeschouwers 11.000. Herwig Staes. Stevens in de spits ver ving was een wanhoops poging, de verschijning van Thychosen werd ge noodzaakt door een pijn lijke kwetsuur van Van Eyck. Deze late wissels veranderden niets meer aan het spelbeeld of het scorebord, en het ver dienstelijke Antwerp toonde zich terecht te- fier/ Cluytens mist DE'kans van de match Beveren-Antwerp 0-0)(pm) ontwaakten uit hun let- argie. Truvens koDte voorlangs, Stevens knal de in de vlucht naast en Baecke kreeg geel voor een fout op Lallo. Vooral het duo Hofkens- Janssens draaide voor treffelijk en animeerde haast iedere aktie. Noch tans was het Cluytens die met een van zijn voorzetten uit de oude doos het voorhoofd van Albert vond. Erwin knik te naar de verste hoek, Custers bleef aan de Op zaterdag 17 november om !4u30 voetballen de Belgi sche parlementairen op hel stadion van SK Sint-Niklaas tegen hun Nederlandse kollega's. Onze trikoloren hebben voot alle zekerheid 13 sjottersgeselekteerd. - Regiona len- in de ploeg zijn Lieven Lenaerts (Sint-Niklaas). Franz Verberckmoes (Dendermonde) en Omer De Mey (Sint-Niklaas). Wie de match arbitreert is niet meege deeld. Vast staat dat het niet de heer Schoeters is (mm)

De Voorpost | 1979 | | pagina 44