EEN KIJKJE OP DE JAARMARKT LUC DE WAEGENEER LAUREAAT KARNAVALAFFICHE rtfÉÉSSPrW: KRIJGT SPEELKLUB NIEUW BLOED? ALTERNATIEVE 11-NOVEMBER VIERING... VZW «DE SCHAAR» GESLAAGDE INFORMATIE- KWIS! f* WACHTEN OP DUIDELIJKE B.R.T.-TAAL OOK VOOR TANU ONZEKERE TOEKOMST Zeg nu zelf, voor zo een prijs... (Erik) Voel de bipsen eens... (Erik) De koop wordt afgesloten onder keurende blikken. (Erik) Een autochtoon Faluintjeszoon kunnen we de laureaat van de wedstrijd voor de karnavalaffiche bezwaarlijk noemen. Wel woont hij te Herdersem in de wijk «Herding» waar hij het met vrouw en zoon goed kan aarden, maar keurige instrumenten, plan nen en dergelijke, ook het kreatieve is hem niet vreemd. Daarvoor heeft hij trouwens de nodige ele menten: hij heeft veel ver beelding, fantasie en be heerst de tekentechniek. Vooral door het vele teke nen als hobby maakte hij zich die meester. Van beroep is de laureaat, de 29-jarige Luc De Wae- geneer, studietekenaar in de hoofdstad bij de regie der luchtwegen. Studeren deed hij te Denderleeuw en aan de Aalsterse Akademie voor Schone Kunsten. Ligt zijn beroepstaak meer in het tekenen met nauw- eigenlijk is het een raséchte Aalstenaar van de Bou- dewijnlaan die het karnavalbloed in deaderen»troomt. Te Herdersem woont hij slechts een jaartje en aan zijn woning heeft hij reeds heelwat gepresteerd qua aan passing en akkomodatie. De Waegeneer deed reeds 1980. Er waren 21 inzen- een paar maal mee aan dingen waarvan één werd deze wedstrijd doch deze uitgesloten met als slagzin keer werd het een voltreffer. «Verzint eer ge begint». De In naam van het Stedelijk Feestkomitee werd hij in derdaad vóór enkele dagen op. een werkvergadering van «Public Relations» be- maker ervan had blijkbaar niet genoeg verzonnen vóór hij was begonnen want zijn identiteit was niet in een ge sloten omslag geborgen kroond met zijn ontwerp zoals door het reglement voor de karnavalaffiche voorzien om alle mogelijke Er werd heel wat afgekwist in het jeugdhuis De Schaar. (Rik) Voldoende speel- en rekreatiemogelijkheid voor kinderen in vakantieperiodes is een sociaal erkende nood. Twee maanden verworden vlug tot verveling, en «sleutelkinderen» (kinderen met twee buitenshuis werkende ouders) vooral -hebben nood aan ontspanningskansen. Dit keer bracht de Schaar informatie over de 1ste, 2de en 3de wereld problemen en oorlogen. Opnieuw von den zij een alternatieve manier om dit onderwerp naar voor te brengen, dit door middel van een informatieve kwis. Tot vóór een paar jaar zorgde het V.S.J. samen met vele welwillende jeugdorganisaties daan/oor. Elk bereidde een ak- tiviteit voor en samen was dat een flink programma. Geleide lijk werd dit initiatief (want dat was het, voorheen was er, al thans in Klein-Aalst, niets op dat vlak) afgebouwd door de «vakantiejeugdatelierwerking» die van stadswege sinds de nieuwe bestuurskoalitie inge richt werd. Het lijkt dat er geen nood aan bijkomende rekrea tiemogelijkheid bestaat in een stad met tien vakantiespeel pleinen, die misschien nog zul len aangevuld worden. Toch had de «speelklub» iets wat de vakantiespeelpleinen niet hebben. Herman Talloen van V.S.J. bracht in dit verband de onderlinge samenwerking van al die verenigingen en hun bekendmakingskans in herin nering. Voor V.S.J. is het ech ter onmogelijk die organizatie nog op zich te nemen. V.S.J. hangt immers af van het Den- dermonds Jeugdbescher- mingskomitee dat enkel gang makerinitiatieven wil. Door Michel De Gols, voorzitter van de stedelijke raad voor jeugdvorming, werd op de jeugdinfobeurs tijdens een kon- frontatie overheid-jeugd de vraag gesteld naar een herop richting van dit speelklubinitia- tief, precies omwille van die geslaagde onderlinge samen werking. Misschien kan die jeugdraad zelf de rol van «V.S.J.» overnemen? P.D. Een tiental kandidaten kwamen opdagen en ook het nodige aantal luiste raars ontbrak niet. Deze kandidaten werden inge deeld in 5 koppels. Dadelijk werd duidelijk dat het hier zeker niet om een echte wedstrijd ging, maar dat er geprobeerd werd om een diskussie mogelijk te maken omtrent deze problemen. Toch moest er ergens een selektie gemaakt worden en na de eerste ronde vielen er 2 koppels weg. De tweede ronde werd ingezet met vragen en problemen over de derde wereld, en op nieuw viel er een koppel weg zodat er nog vier men sen overbleven. Van dan af was het elk voor zichzelf. Eén improvisatieproef moest de beslissing bren gen. Hierin toonde René De Wever zich de sterkste zo dat hij als (moreel?) winnaar uit de bus kwam. De avond werd dan besloten met een gezellig napraatje. Vergeet zeker niet dat deze avond (vrijdag) te 20 uur het dop- perskomitee van Leuven een avond brengt over het hoe, wat en waarom van werkloosheidsuitkering. Dit dan speciaal voor alle laat stejaarsstudenten en na tuurlijk ook voor alle geïnte resseerden. WILL bevoordeling te voorkomer Uiteindelijk bleven twee on r, derwerpen over: «Ajoiti j, ajoin, a gat zie broin» ei e «Aalst op zijn kop» Naayi analogie van het stuk va de Claerhaegse Comedi a «De wereld op zijn kop»., o Met vier stemmen op vi x haalde dit laatste ontwerp het dat van De Waegeneei o Het wordt alvast een blik;j| vanger met die omgekeerd k tekst waarbij ook de nodig >i karnavalsingrediënten alfee de ajuin, konfeti en guirlanv; de, een lachende moncjr een scheve hoed e.d.m. nie il ontbreken. Uiteraard in d vooropgestelde vijf kleure uitgevoerd. Reeds vroeger werd gedrongen voor de hele pi bliciteit rond karnaval éél zelfde motief te gebruikei Zó komt het motief van Lui De Waegeneer dan ook oji de 50.000 exemplaren dii via de post worden bedeelt op de affiches die zowat het hele Vlaamse land zul len te zien zijn en ook erbui ten, op een tweehondei karnavaiwimpels en waai schijnlijk ook op de karn; valmedaillons zo zulks mi gelijk blijkt. Zoniet zal vooi zitter van het Feestkomitei Frans Wauters er zelf eei mouw aan passen Op zaterdag 26 januari, tt gelegenheid van de verkil zing van de nieuwe prin; karnaval, wordt aan D| Waegeneer de ronde soi van 20.000 fr. overhandig* Alleszins een meepal kertje. Dat hij echter, bij zijl dagelijkse treinreis Brussel, samen met zijl echtgenote, bediende, vol gens het recept «samen ui samen thuis», zowat overall de reprodukties van wat zijn brein ontstond zal kui nen zien, schenkt hem, haar. nog meer voldoenini dan de twintig bankjes vai 1000. LI Karnavalgroep De Brikaljongs hadden het toch weer gevonden. Voor 25 fr. mocht je een echte taart naar een paar ongelukkige leden van de groep gooien. (Erik) A liever bij mama. (Erik) De BRT-staking heeft er uiteindelijk voor gezorgd dat alle voorbereidingen nodeloos geweest waren. In de loop van donderdagnamiddag (de zesde jeugdinfobeursdag!) ge raakte het bekend: het gemeenschappelijk vakbondsfront (dat na een kortstondige herneming van de uitzendingen om 13 uur weer aan het staken ging) verbood elke werk zaamheid van BRT-mensen in Aalst. Daarmee werd elke ijdele hoop vluchtig edelgas, telefoontjes van werkwillige BRT-lieden ten spijt. Nochtans was er sinds woensdag hoop gerezen dat toch de geplande opnamen voor «Toe stand '79» zouden kunnen doorgaan. Werklieden waren immers aan het zeulen gegaan met zware lichtbakken en technische apparatuur. Vertegenwoordigers van jeugdverenigingen waren aangesproken om zich in de loop van donderdag te komen laten interviewen. Een spot >vas opnameklaar gericht op het CGSC. Niets van dat alles mocht zijn. Aalsters chauvinisme kreeg een deuk en dat het menens is met de vakbondseisen werd voor iedereen duide lijk die 's avonds de gapende lege 93 vierkante meter voorbijwandelde. P.O. Jeugdhuis Tanu werd geboren in de Schoolstraat, waar nu een deel van de muziekakademie gevestigd is. Van dat zoldertje ging het naar de kelder van het Volkshuis Sinds dit jaar kan het hoekhuis (Ijzerenwegstraat 1) op de rechter oever van de Sint-Annabrug gebruikt worden als jeugd huislokaal. Binnen twee jaar is dat ook verleden tijd. De eigenaar heeft aan de brouwerij die met Tanu het kontrakt afsloot, laten weten dat binnen twee jaar (datum van verval len van het kontrakt) Tanu eruit moet. Het gaat om een erfenisonverdeeldheid: het huis zal in een aantal gelijke stukjes verdeeld worden. In Tanu neemt men het filoso fisch op. er werd al eens aangeklopt bij jeugdsekretaris Guido Moens, maar de realiteit blijft voorlopig grimmig kijken. Nog twee jaar en het jeugdhuis mag de straat op. P.D. Sint-Maarten werd door het Corum AUfctum vergast op enkele liedjes voor een bepaalde winkel (Erik) Een graaggeziene gast Ludovicus tijdens de alternatieve 11 novemberviering. (Erik) Geen geld voor wapens.... (Erik) Een lange stoet met zowel volwassenen als jeugdige mededinger. (Erik)

De Voorpost | 1979 | | pagina 6