LUDO VERHEYDEN WEET WEL RAAD... INALE PENALTYBOKAAL ROOT AALST: EN TREFFER! rdersem huldigt zijn vele laureaten Aalst heeft bedrijfskonsulent: TWEEDE GROTE MOSSELSLAG oninklijke Concordia >ngeren Karine Arts, Miriëlle Arts, Betty Batselier, Annicq De Brucker, Chantal De Brucker, Ann Decappelle, Marie-Rose De Meersman, Marleen De Wolf, Martine Janssens, Nico le Pieters, Martine Saeys, In- grid Van den Bossche, Hilde Van den Steen, Ingrid Van Lierde, Nadine Willems Jeugdereteken «Honorem- Tambour»jongens: 5 jaar Pol Coppens, Luc Van den Bossche, Daniel Van Lierde, Eddy Van Lierde Jeugdereteken «Honorem- Tambour»jongens: 10 jaar Marc Aelbrecht, Eric De Wolf, Ronny De Wolf Verbondsereteken «In Vetera- ni Honorem» junior, 15 jaar Robert Christiaens Robert, Maurice Decappelle, Gerrit Marcoen, Paul Pelentan Verbondsereteken «In Vetera- ni Honorem» 3e klas, 25 jaar Oscar Arts, Herman De Bru cker Verbondsereteken «In Ve- terani Honorem» 2e klas, 35 jaar Frans Syroit, Jos Van De Velde Verbondsereteken «In Vetera- ni Honorem» le klas, 45 jaar Philemon De Meersman Louis De Waegeneer Verbondsereteken «In Vetera- ni Honorem» Verguld, 50 jaar Alfred De Wolf Verbondsereteken In Veterani Honorem» Verguld met palm, 60 jaar Remi Moens Verbondsereteken «Ex Suo Promerilo» 3e klas, 15 jaar bestuurslid Gustaaf Lambrecht Het Bronzen Ereteken van Verdienste werd uitgereikt aan we vermoeden, dat ver schillende onder hen niet gemakkelijk hun drempelvrees overwin nen, zijn we even in hun plaats gaan kennis maken. met Ludo Ver- heyden. In zijn ruim kantoor met uitzicht op de Gro te Markt zit hij achter zijn schrijftafel, een man met een nog jon gensachtig gezicht, een frisse blos en vorsende ogen achter de brille- glazen. Hij lijkt ons eerder schuchter, doch achteraf toch wel vlot en welbespraakt. Of we even met hem mogen komen kennis maken en een paar vraagjes stellen? Hij vindt het best... Ludo Verheyden werd geboren te Lier op 25 mei 1955 en sleet zijn jeugd in Nijlen. Hij woont tans met zijn echtgenote in Leuven, waar hij ook studeerde. Het echtpaar heeft nog geen kinderen. Aan de Leuvense Uni versiteit promoveerde hij tot handelsinge nieur, richting marke ting. AALST OP EEN GOED BLAADJE BU HET ESIM 'Na zijn postuniversi taire opleiding ging hij het land dienen in mili tair verband. Begin van dit jaar trad hij dan in dienst van het ESIM. Je voelt je dadelijk op je gemak in zijn gezel schap en we kunnen ons heel goed voorstel len, dat men moeite loos en zonder schroom zijn problemen aan de ze man voorlegt. Het blijkt, dat hij reeds twee maanden in Aalst werkzaam is en dat hij gedurende die periode een 25-tal bedrijven in de stad heeft bezocht. Men wilde gewoon het kontakt niet verliezen met de bedrijven, die hun produkten hadden tentoongesteld op de Sportstand van de Jaar beurs, men wilde de kontinuiteit van de ge plande aktie verzeke ren en meteen ook de samenwerking tussen de niet-konkurrerende bedrijven bevorderen en in stand houden. Van de firma's, die in augustus in de Jaar beurs samen ekspozeer- den onder het motto «Aalst klimt naar de hoogste sport», blijft meer dan de helft sterk geïnteresseerd in verde re samenwerking. De bedrijven die de toeleveringsprodukten vervaardigen, vielen hier natuurlijk weg. Al met al een meer dan bevredigend rezultaat en Ludo Verheyden heeft ook de stellige in druk opgedaan, dat op vele plaatsen de vaste wil aanwezig is om sa men te werken. De eerste kennisma king met Aalst viel dus echt wel mee. Trouwens, bij het ESIM is men vol lof over de initiatieven die in Aalst worden geno men om de KMO's en de middenstanders te helpen. De brochure «Ik wil voor eigen reke ning werken.. Steunt Aalst mijn persoonlijk initiatief?» bijvoor beeld noemt hij een uit stekende leidraad voor mensen die met een ei gen zaak willen begin nen en voor wie ontel bare vraagtekens op rijzen... Het ESIM was dus wel degelijk «geboeid door de inspanningen van de stad op ekonomisch en kommercieel gebied» en stelde daarom ook èen bedrijfskonsulent ter beschikking. Volgens Ludo Verhey den is Aalst natuurlijk niet de enige stad die dergelijke inspannin gen levert, maar mo menteel zeker één van de meest vooruitstre vende op dat gebied. IS GOEDE RAAD DUUR? Wij beleven moeilijke tijden en overal rijzen de problemen als giftige paddestoelen uit de grond. Dus gaan we op zoek naar een tegengif en dat vinden we niet altijd zo gauw. Nu is goede raad ge woonlijk duur, figuur lijk maar ook letterlijk. De bedrijfskonsulent van het ESIM echter maakt voor jou een grondige analyse van je winkel of bedrijf zon der dat het daarom meteen onbetaalbaar wordt. Deze instelling staat ten dienste van de mensen en is er niet om ze uit te buiten. Het eerste onderhoud is altijd gratis en na af loop ervan beslis je of je al dan niet een kon- trakt wenst af te sluiten. We hebben de Aalster- se bedrijfskonsulent verlaten met de vaste overtuiging, dat hij heel wat goed werk kan ver richten ten bate van de stad Aalst. Wie er meer wil over weten, kan iedere woensdagmorgen te recht op het telefoon nummer 21.57.51 toe stel 278, tussen 9 en 12 uur. Op de andere dagen: op hetzelfde nummer, toestel 220 van de ste delijke Ekonomische Dienst. Deze dienst maakt dan eventueel een afspraak. C.A.T. Gustaaf Lambrecht, de dina-- mische sekretaris van deze bloeiende vereniging. Gerda Camu bekwam een diploma aan deelname aan de kürsus tamboer-majoor le jaar na mens Fedekam Oost-Vlaande- ren en Ingrid Van den Bossche, de Tambour-Majoor van de vereniging, kreeg het diploma 2e jaar. Allebei met geluk wensen. Voor hun inzet tijdens tomooi en en kampioenschappen kre gen volgende leden een eerrij- ke vermelding. Ook met bloemen. Bart Coppens: Provinciaal Ju- niorstomooi Muziekverbond van België te Gent; Gert Cop pens: idem plus Nationaal Ju- niorstomooi Muziekverbond van België te Willebroek; Pol Coppens: Provinciaal Juniors- tornooi Muziekverbond van Belgie te Gent; Jos De Bru cker: idem; Kris Van de Vel de: Provinc. Indiv. Maj Kamp. Oordegem Kampioenschap van België Brasschaat Teams van 5 te Liezele; Karine Arts: Provinc. Indiv. Maj. Kam- pioens. Oordegem Grand Prix de Luxembourg, Teams duo te Ath, Grand Prix de Pays Noir, La Canne de Cristal te Se- raing; Miriëlle Arts: Teams van 7 te Liezele; Gerda Cami: Prov. Indiv. Maj. Kamp. te^ Oordegem, Grand Prix de Luxembourg, Teams duo te Ath, Grand Prix de Pays Noir, La Canne de Cristal te Se- raing; Annicq De Brucker: Teams van 7 te Liezele; Chan tal De Brucker: Teams van 5 te Liezele, Grand Prix de Pays Noir, La Canne de Cristal te Seraing; Ann Decappelle: Grand Prix de Pays Noir; Bianka De Cock: Prov. Indiv. Maj. Kamp te Oordegem, Grand Prix de Luxembourg, Teams van 4 te Ath, La Canne de Cristal te Seraing; Kristine De Wit: Prov. Indiv. Maj. Kamp. te Oordegem; Pascal Mangelschots: Teams van 7 te Liezele; Inge Podevijn: Teams van 5 te Liezele, Grand Prix de Pays Noir, La Canne de Cristal te Seraing; Martine Saeys: Grand Prix de Pays Noir; San dra Troncon: Teams van 7 te Liezele; Christel Van den Steen: Teams van 4 te Ath; Hilde Van den Steen: Prov. Ind. Maj. Kamp. te Oorde gem, Kampioenschap van Bel gië Brasschaat, Grand Prix de Pays Noir, La Canne de Cristal te Seraing; Anja Van Der Meerssche: Prov. Ind. Maj. Kamp. Oordegem, Teams van 4 te Ath, La Canne de Cristal te Seraing; Ingrid Van Lierde: Prov. Ind. Kamp. te Oorde gem, Teams van 5 te Liezele, Grand Prix de Pays Noir; Lu cia Van Lierde: Teams van 7 te Liezele; Anja Vereertbrug- ghen: Teams van 4 te Ath; Nadine Willems: Teams van 5 te Liezele, Grand Prix de Pays Noir; Ingrid Wouters: Teams van 7 te Liezele Hilde Van den Steen, kreeg als grote prijs van de Maatschap pij voor de Nationale Kam pioenschappen een mooie ei gen foto en Mw. Torrekens werd daarna in de bloemen gezet. Een mooie bladzijde uit de geschiedenis van de Harmonie werd besloten met een optre den van het Muziekaal Her- dersems Kabaret o.l.v. Jef Coppens. Ook het Majoretten- bal was een sukses. De winnende nummers van de tombola op de ingangskaarten zijn: 130, 792, 804, 501, 1220, 906, 203 en 407. Het Kerstfeest op woensdag 26 december is in 't verschiet. Het is toegankelijk voor alle meis jes (majoretten, miniretten en beginnelingen) en jongens tot en met 13 jaar. Voor de stages, zowel indivi dueel, in duo of met teams werden reeds een aantal deel nemers ingeschreven. De kur- sus gaat door in zaal Okapi Burchtstraat te Aalst op zon dag 30 december van 10 tot 16 u Lesgever is Don Kent uit Florida, USA LH Het ouderkomite en onderwijzend personeel van het Sint-Maarteninstituut Moorselbaan en Lan- gestraat nodigen U uit op hun 2e Grote Mosselslag Ten voordele van de schoolgaande jeugd Waar? Moorselbaan 128 Aalst Wanneer? zaterdag 8 december 1979 van 18.00 tot 22.00 uur Inkom? 150 fr. Grote belotting vrijdag 7 december te 19.30 uur 3.000 fr. vooruit Inschrijving te 19.00 uur. Verheyden, bedrijfskonsulent (C.A.T) Sinds weken zit iedere woensdagmorgen tussen 9 en 12 uur een jonge man op de eerste verdieping van het Aalsters Stadhuis te wachten. In het bureel naast de stadsfeestzaal wacht hjj geduldig tot er mensen komen opdagen die hun problemen aan hem kwijt willen. MOEILIJKHEDEN? twee dagen naar Aalst Wat voor problemen te komen om er mensen dan wel? uit de kommerciële sek- Niet om het even welk tor en uit het bedrijfsle- probleem natuurlijk. ven van advies te die- Met je huwelijksmoei- nen als ze daar om lijkheden bijvoorbeeld vragen, wil die man beslist niets De woensdagmorgen te maken hebben. luistert hij naar wat zijn Maar kom je bij hem bezoekers te vertellen met de vraag hoe je hebben, de rest van de best zou te werk gaan twee dagen gebruikt hij om je zaak te reorgani- dan om de winkels of seren of op welke ma- bedrijven te bezoeken, nier je de konkurrentie die een kontrakt met moet aanpakken, dan hem hebben afgesloten, kan je bij Ludo Ver- Omdat er in de huidige heyden terecht. krizisperiode heel wat Het Ekonomisch en So- handelaars, land- en ciaal Instituut voor de tuinbouwers en be- Middenstand heeft Lu- drijfsleiders met moei- do Verheyden aange- lijkheden te kampen duid om iedere week hebben en ook omdat gelegenheid van Ceciliafeest van de Harmonie et Docili- kwam M. Torre- nationaal-voorzit- van het Muziekver- van België naar waar hij sa- met voorzitter Achiel Cayet aan het woord kwam. Een aantal verdienste lijke werkende en be stuursleden werden in de bloemen, bezorgd door de Nationale Bloemenveiling van Brussel en kregen ere tekens uit de handen van de nationale voor zitter. Jeugdereteken «Honorem- Tambour» meisjes: 5 jaar Anita Callaert, Carine Cal- laert. Beatrijs Lambrecht, Ines Mes, Grace Van den Steen, Lucia Van Lierde Jeugdereteken «Honorem-Ma- jorette» meisjes: 5 jaar Finalisten reeks III en IV jongens. (Hugo) De finalisten reeks I en II meisjes. (Hugo) De finalisten van de reeks I en II jongens. (Hugo) De finalisten reeks II en IV meisjes zeer grote belangstelling van ouders, familieleden sympathisanten is zaterdag II. op het Osbroekstadion, finale van het Penaltybokaal doorgegaan. Liefst 160 streden voor de zes beste plaatsen in iedere om in de loop van 1980 (januari of maart) de op het terrein van Eendracht Deze superfinale gaat door als voor-evenement van b«» kompetitiewedstrijd van Eendracht Aalst. Een enige tans voor alle voetballeiders, om hun potentieel spelers, 1 net deze technisch sterke voetballer- Ijes te verrijken. chi Onder stootkracht van de 91 Iportdienst, in de personen d< -an André Van Hove, Jan ceerde voor de Grote Fina- ni Jvin en Blondeel, is deze le. De oudsten bij de meis- f I irganisatie, uitgegroeid tot 5r t «n waar spektakelstuk, wi tfet medewerking van het werd Johan De Smet uit Aalst, de laatste gekwalifi- jes met 17 aan de start, streden zeer hard voor hun kwalificatie. Op laureate aaf itedelijk Sportkomiteit en Hilde De Rauw na, lag de e, liet in het minst de Aal- rest van de deelneemsters erv iterse Wijksportraden, die zo dicht bij elkaar dat een ïkt /roeger reeds instonden bijkomende proef diende s voor de schiftingen kan de- f n :e finale werkelijk een ingelast om de klassering te kunnen opmaken. Uitein- 3 h loofdgebeuren genoemd delijk werd Els Van de Sij- pe tweede, derde werd Rita Keppens uit Erembode- !n borden in Aalst door de 3 zt folledige Sportraad, edi Het was een bezienswaar- gem, vierde Lieve Consse h Kgheid, hoe reeds vanaf Wa norgens onze voetbalmin- lende jeugd, stonden te gem en zesde de Aalsterse pot rappelen van ongeduld om Kathleen Van Leuven. ar hun respectievelijke proe- Met Guy Verhaeghen uit 'i® »en af te leggen. Lede, Rudy Creygelman ,el De eerste kategorie, die uit Moorsel, Luc Aelbrecht hun technische bekwaam- eveneens uit Moorsel, Nico leden mochten demonstre ren onder het goedkeurend og van hun respectievelij- je ouders waren de jon- uit Haaltert, vijfde Christel Uyttendaele uit Erembode- Wijnant uit Nieuwerker- ken. Dirk Van Strijten uit Herdersem en Dirk Ver- meiren uit Hofstade plaat- ms en de meisjes van de sten zich de beste zes in de idste leeftijden. Onder- oudste kategorie bij de jon- leidelijk dezen van 12-14 gens. Hun tijden lagen lar en van 14-16 jaar. Een liefst 30" onder de beste :rder moeilijk parcours van de overige 10 deelne- ïs er de oorzaak van dat mers. immige laureaten van de Hiermee waren de gekwali- 'ftingen, nu in een ficeerden gehuldigd en imum tijd van 4' hun mochten uit de handen van Iracht niet aankonden. Emiel Tavernier, Voorzit- iij de meisjes tussen 12-14 ter van het Aalsters Sport komiteit, hun trofeeën in ontvangst nemen. Fier en irkerken, Hilde Van stralend poseerden zij later uven uit Aalst, Karline met hun kleinood voor de itiaens uit Erembode- pers. Xan den Steen Gina Waar de voormiddag it Aalst Conny De Mulder «voorstelling» een succes 'eneens uit Aalst en Ria werd, was de namiddag da- [Van Damme uit Erembo- verend te noemen. De fegem door stoten tot de kleinsten gaven werkelijk >erfinale. Slechts 15" een spectaculaire tint aan cheidden de eerste vier de diverse wedstrijden. De selneemsters, hetgeen wel jongsten bijvoorbeeld bij tet uitschijnen dat er ge- de meisjes waren fanta- taokt werd voor de kwalifi- stisch. Met gemeten pasjes ring. Bij de jongens in gingen zij door de hinder- Bjezelfde kategorie werd nissen, en scoorden zij met Koen Baeyens uit Hofstade een rolballetje het begeer- primus. Hij versloeg met de doelpunt. De minder (lim tijdsverschil zijn kansrijke zagen soms de leftijdsgenoten. Tweede bal pardoes voor de lijn *erd Chantal Janssens van stilvallen tot grote hilariteit perdersem. Derde Bart van sommige vaders, die _Joos uit Nieuwerkerken. aan de kant hun technische j De nummer vier was Bart wenken niet spaarden voor Bondeel uit Serskamp. dochtertje lief. Conny De V'jf Bernard Fieremans Meersman toonde zich de Moorsel en in extremis snelste voor Kathy Lorie. Belinda Everaert moest voor de derde plaats een tweede maal in het strijd perk*, alvorens zij het brons haalde ten nadele van Sabi ne Van der Hoeven. De vijfde plaats was voor Anjai De Schrijver en ook Miché- lé Mertens mag mee naar Eendracht Aalst. Opmerkelijk was nog dat in deze kategorie alle deel neemsters eensgezind ach ter het meisje aan de beurt, stonden. Iedereen kreeg aanmoedigingen mee van hun tegenstreefsters. In de kategorie van 12-14 werd Marleen Moens uit Moorsel laureate. Met lut tele 2" klopte zij Marijke Pauwels en Sigrun Locke- feer uit Herdersem. Vierde was Kathleen Amant, vijf de Elke Saeys en Kristine De Wit ten slotte zesde. Dit was wel een spannende kamp. Tussen de eerste en de zesde gekwalificeerde lagen slechts 18".... Bij de mannelijke jongste leeftijdsgroep lag het ver schil nog iets dichter. De eerste werd Chris Van der Biest met F30". De zesde was Geert Hamerijckx met 1'39" en ex-aequo met Sven Van Berleere. Daar tussen konden Pieter Proth, Frank Daghuit, Gunter Coppens, zich res pectievelijk 2e 3e 4e klas seren. In de tweede jongenskate- gorie eindigden Hans De Pepe en Van Renterghem gelijk met 1'29". Na de proef overgedaan te heb ben, trok de eerstgenoem de het laken naar zijn kant. Derde werd Michel De Co- ninck voor Pascal Van Ho- ver. De twee andere ge- kwalificeerden waren Wal ter Van den Abeele uit Moorsel en Hendrik Van de Velde uit Vlierzele. Schepen van Sport, Eddy Monsieur, nochtans aanwe zig, moest wegens, de tal rijke stadhuisontvangsten belet geven voor de prijsui treiking, dit gezien de tal rijke ex-eaquos en het late uur. Emiel Tavernier, voorzitter van het Aalsters Sportko miteit, nam deze job maar al te graag over. In olympi sche stemming werd nog lang nagekaart door de on derscheidene ouders, over geluk en ongeluk van hun kinderen en door de Sport- dienst en de Wijkvoorzit- ters, hoe het allemaal ver der zal verlopen op Een dracht Aalst. Tot dan. A.V.H.

De Voorpost | 1979 | | pagina 13