Irode kruis stelt automatisch oproepsysteem voor erpe.mere IETS OVER DE INTERNATIONALE BETOGING TE BRUSSEL WERKGROEP «PROMOTIE AALSTERSE ONDERNEMINGEN» ottergem en vlekkem krijgen terug stempelkontrole in eigen gemeente Waanzin grijpt om zich heen HULDIGING VAN MAJ0RETTENKAMPI0ENEN TE HAALTERT STREEKNIEUWS Meldert STREEKNIEUWS Erpe-Mere De Voorpost - 7.12.1979 - 15 orige zaterdag werd voor de Leedse Rode Kruis-afdeling namelijk bij sportmanifes- nen in Zolder of samen met avontuur werd. Toch heb- réér een feestdag, 's Avonds werd aan de geïnteresseer- jgj-N «- u* °s Ua" D v en het nieuwe apparaat, de automatische oproeper, oorgesteld. Dat het schepenkollege bijna volledig was, onden wij vanzelfsprekend. Maar dat meer dan de helft an de gemeenteraadsleden een kjjkje kwamen nemen, oemen wij hoogst interessant. Daarmee bedoelen wij iets verkeerds, maar menen wy te mogen zeggen dat ons emeentebestuur inderdaad belang stelt in de welvarend- eid van de bevolking én van het vlug en deskundig ervoeren van de zieken. taties) van het Rode Kruis de rijkswacht in de poema- in het algemeen schijnt helikopters boven de auto- minder bekend te zijn. strade... Daarom werd de heer Mare De ambulancedienst is Gillebeert, nationaal hoofd eveneens zeer belangrijk, van de Rode Kruis-hulp- Niet minder dan 150 ambu- dienst, gevraagd deze be langrijke taak even uit te leggen en voor te stellen. De job van de spreker be- lances staan in 300 afdelin gen klaar om te helpen waar nodig. Deze diensten zijn alle privézaken ben de R.K.-mensen moed gehad om ermee door te gaan. Nu blijkt het dat ze eertijds de goede baan volgden: men doet in derdaad vaak een beroep op de Leedse ambulance. Daar er in de verschillende deelgemeenten geen derge lijke dienst werd opgericht, let Kultureel Centrum rerd traditiegetrouw uitge- ozen als ontmoetingspunt. Geinig stoelen bleven on- ezet, temeer omdat de eden (de aktieven dan) ich uiterst rechts neerzet- en. Het bezoekend pu- iliek kreeg de ereplaats: echtover het spreekge- toelte... )e plechtige zitting naar anleiding van het in ge- iruik nemen van het auto- natisch oproepsysteem bij Ie ambulanciedienst, werd eopend door de heer ean-Pierre Matthijs, voor- fitter van de plaatselijke tfdeling. lij heette iedereen welk- im en dankte niet alleen roof de komst, maar tevens 'oor de op de een of ande manier verleende hulp tan de afdeling. Vooral het emeentebestuur en de po- tiediensten werden uit- Irukkelijk bedankt. Ook Ie geneesheren, die gere- eld een oproep doen wer en bedankt voor hun ver- rouwen, dat ze in de Leed- e Rode Kruisafdeling stel en. Het OCMW, de scho en en het psychiatrisch zie kenhuis werden ook van lankbetuigingen voorzien :n natuurlijk: ere aan wie :re toekomt: de groep vrij- villigers werd niet verge- De voorzitter hoopte de toekomst verder te nogen rekenen op de be- oonde steun aan de afde- ing, want «het is de enige veg om te kunnen blijven doen wat we doen, in een naatschappij waar niet neer zoveel voor niets ge- >eurt!» tegenstelling tot bvb de 900 verklaarde de voorzitter die een staatsdienst is. dat hij het geheel zou wil- De interventies in geval len zien uitgroeien op het van ramp bekleden inder- ganse grondgebied van daad de derde plaats in het Groot-Lede. Hij besloot: Rode Kruiswerk. Niet min- «Wij zijn altijd bereid ons der dan 10.000 vrijwilligers in te zetten voor anderen gespreid over 300 afdelin gen staan dagelijks klaar. Het geheel is degelijk ge- struktureerd, omdat een koördinatie of een werk en voor allen!». De prijzenkwestie werd eveneens besproken: bij de dienst 900 betaalt men voor een vervoer van Lede naar verdeling anders niet mo- Aalst 1.000 frank. Dezelfde gelijk zijn. Wat betreft het dienst kost (voor leden van opvangen van vluchtelin- het R.K. en voor bloedge- Ook diploma's werden uitgereikt tijdens deze avond en dit voor de vrijwilligers gen, kregen we te horen vers, die een korting genie- LKB.OL-kursus. (Rik) dat het Rode Kruis één ten van 25%) bij de R.K. Dit is het nieuwe toestelletje dat de Rode Kruis afdeling zopas in gebruik heeft genomen. (Rik) Hiermee werd de officiële staat er in dagelijks de opening besloten en kwa- leiding te geven aan 10.000 men negen verdienstelijke vrijwilligers in het Vlaamse mensen aan bod. Zij volg- land. Hij betoogde dat het vierde opneemt. De moei- ambulancedienst van Lede lijkheid is wel deze mensen slechts 639 frank wat bete- te integreren, wat wil zeg- kent: slechts 62% van de gen: woonst en werk ge- prijs van de 900! ven. Toch slaagt het R.K. Daarom betoogde voorzit- hierin! ter Matthijs, zullen we deze Andere taken van deze dienst verderzetten en in- menslievende vereniging spanningen blijven doen zijn de hulpposten langs de voor ieders welzijn! wegen, voornamelijk de Hij deelde eveneens mee autostrades de intematio- dat het radiosysteem in nale zendingen in geval van werking was. «Wij denken dat het werkt, we zullen het den de kursus en kregen nu hun diploma overhandigd. Het betreft hier mevrouw Leona, Annaert, de heren Petrus De Moor, Frans De hier gaat over de grootste dienst én over de grootste vrijwilligersorganisatie. Hij lichtte vervolgens de ver schillende taken van deze nummer 70.33.94. Na het Ik herhaal: naam, adres, dering van gipsverbanden draaien van de nummer telefoonnummer en reden en dergelijke) kan dit doen wordt een apparaat in van uw oproep. Dank U». op elke weekdag tussen 18 werking gesteld, zodat de Nadien komt er een uur 30 en 19 uur 30 op het persoon van wacht de op- geluids- nummer 77.80.15. roep onmiddellijk hoort, signaal. Dit betekent dat Daar de leden van het Ro- Het geheel wordt op band men zijn boodschap kan de Kruis 25% vermindering geregistreerd, zodat herha- mededelen. De oproeper genieten op de officiële lingen niet nodig zijn. Bij krijgt hiervoor ruimschoots prijs, zal er volgend jaar de oproep hoort men vol- de tijd: te vlug spreken is een grootscheepse kampag- gende tekst: niet nodig en belemmert de ne gehouden worden bij de «Ambulancedienst Rode duidelijkheid! Leedse bevolking. Inder- Kruis Lede. U bent ver- De aanwezigen kregen in- daad, als men een lidkaart bonden met het automa- derdaad een dergelijke op- koopt, komt men in aan- tisch oproepsysteem. Ge- roep te horen. Het toestel merking voor deze belang rijke vermindering! Wij klaar en duidelijk uw Wie ziekenvervoer bij zouden zeggen: doen! Men naam, adres, telefoonnum- voorbaat wil afspreken kan nooit weten! mer en reden van uw op- (voorbeeld bij het nemen RDV roep te vermelden. van röntgenfoto's, verwij- Pus, Eddy Elaut, Roger hulpdienst even toe: Impens, Jozef Merckx, De preventieve hulpdienst Herman en Paul Ras- schaert (zonen van het raadslid) en mejuffer Ma rijke Sonck. Voorzitter Matthijs mee- vooral aanwezig bij sportmanifestaties, waar veel publiek aanwezig is en waar de risicofaktor voor een ongeval merkelijk ho- nde dat het R.K. Het best ger ligt dan normaal. Hij bekend was bij de bevol- deelde mee dat de vrijwilli- king door de bloedgevers. Maar een tweede belangrij ke faktor de preventieve hulpdiensten, één van de voornaamste takken (voor- gers onbezoldigd zijn, maar toch ongeveer honderd uur per jaar presteren. Grotere akties worden gevoerd bij voorbeeld bij de autoren- rampen. Zo vertrokken er vorige week acht Vlamin- straks wel horen als het gen naar Thailand om er te begint lawaai te maken!» gaan helpen. Momenteel JEn inderdaad, even later lieve na het geluidssignaal werkte dus degelijk! zoekt men nog geneeshe- begon het ultramodern ap- ren en verplegers (ver- jparaat een signaal uit te pleegsters) met een zekere zenden. Er werd dus een ervaring in de tropen, om oproep gericht aan het het eerste team ginder te gaan vervoegen en helpen. Voorzitter Matthijs nodig de de spreker hierop uit nog eens ekstra terug te komen om allerhande za ken nog meer in détail te bespreken. Hij meende dat elkeen, die de R.K.-rangen wil vervoegen, steeds wel kom is. Tenslotte werd er even ge sproken over de ambulan cedienst, die in mei 1978 het onzekere begin van een Onder de verantwoordelijkheid van de VZW De Schaar, geen installeren. Het instal- werd te Lede een oproep gedaan tot (meestal de jongere) leren van deze wapens is werkt ongeveer een maand per jaar uitsluitend voor de bevolking, om deel te nemen aan de internationale beto- trouwens levensgevaarlijk bewapening! Het is wel be- ging tegen de bewapening, die doorgaat op zondag 9 december in de namiddag, te Brussel. De initiatiefnemers te Lede proberen de bevolking te sensibiliseren door een stencil, met een overduidelijke tekst. Wij citeren: Een nieuw gevaar grijpt om zich heen! voor Europa. Het is duide lijk de bedoeling van de denkelijk dat onze regering liever bespaart op uitgaven _Aalst wil een brug slaan tussen stad en bedrijven enerzijds en tussen bedrijven onderling anderzijds. Dit In menwerking met andere organisaties uit de ekonomische lektor. Met het kruim van de Belgische ambtenarij werd ^zulks op de voordrachtavond met ir. Klevering en drs. "Kieboom op 10 september te kennen gegeven. De «link» issen stadsbestuur en bedrijven is gericht op praktische menwerking. Waar sommigen dachten dat het zich ging palen bij «words, words, words» boden de Handelskamer, "de Jonge Kamer en verschillende bedrijfsleiders onvoor- irdciijke medewerking aan. Iln 1977 ging Aalst tevergeefs bleef nagenoeg onbeant- DYzijn licht opsteken in andere woord. Alleen burgemeester iteden en de oproep van «De D'haeseleer en de burgerva- Irijfskant» aan burge- der van Vilvoorde kwamen iters om iets te schrijven met hun beleid voor de dag. 'er hun ekonomisch beleid In Vilvoorde beperkt zich dit echter ongeveer tot een jaarlijkse receptie met het doel kontaktmogelijkheden te scheppen tussen bedrijven organisaties en prominen ten. Te Aalst kreeg de ekonomi sche beleidsnota, door een grondige studie voorafge gaan, wel weerklank en iets later werd in Brussel zelfs een exportcentrum voor ka mers van handel en nijver heid opgericht. Dat bewees dat Aalst op de goede weg zat en op lokaal vlak en binnen het ambtsgebied van de Handelskamer moest Het voorbije jaar 1979 was voor het majorettenkorps van Haaltert een mooie inzet voor de toekomst Zij behaalden dit jaar hun eerste kampioenentitels: Katheleentje STEEMAN werd kampioen van Oost-Vlaanderen 1979-80 in de kategorie der PUPILLEN, bij de individuele Provinciale kampioenschappen te Oordegem. Kampioenschap van België voor TEAMS van 7 majoretten, werd gewonnen door het team van Haaltert: Hilde Van Impe - Chantal Van De Velde - Olga Van Mol - Regina Van Den Broeck - Vera Van Den Spiegel - Sabine Heyvaert - Marijke Van Impe. Bij het Provinciaal kampioenschap Oost-Vlaanderen voor groepen majoretten te Gent behaalden de derde plaats. Omwille van deze mooie resultaten werd door het gemeentebestuur van Haaltert een officiële ontvangst aangeboden. Burgemeester De Leenheer, schepenen Kieckens, Die- rickx en Allaer hebben hier hulde gebracht aan het majorettenkorps, de fanfare, de bestuursleden en de ouders van de kampioenen. De kampioenen werden door de burge meester in de bloemetjes gezet, terwijl schepen van kuituur Wilfried Kieckens in zijn toespraak veel lof had voor de majoretten, de fanfare en hun dynamisch bestuur. doorgaan. Daarbij dan het voordeel van de kleinschalig heid, waarborg voor meer hechtheid. Meerdere bedrijven vonden de atmosfeer reeds geschikt om samen aan tafel te gaan zitten. Zo stelden de firma's Caspa Sports, Coppens, De- copas, Geer ms-Amant en Ringoir gemeenschappelijke klantenlijsten op en stelden zich in verbinding met een Duits groothandelaar i.v.m. een samengevoegde kollek- tie. Inmiddels-werden de han den klaarblijkelijk in elkaar geslagen en werd in het kabinet van de burgemeester een werkgroep gesticht «Pro motie Aalsterse Onderne mingen». Hierin zetelen: -Felix Paul Callebaut en Eric Huylebroeck namens de Kamer van Koophandel -directeur Willy De Gryse (ESIM) en Ludo Verheyen, en buitenlandse kopers. Zijn bedrijfskonsulent de financiële middelen van -Mw. Peynsaert-Verstraete de Belgische Dienst voor met o.m. het ESIM, het ITI, de NDALTP, de GOM. 2. Uitwerken van voorstellen en begeleiden van gezamelij- ke akties met als doel: -kommerciële belangen be vorderen -bijdragen tot tewerkstelling -voorlichting en advisering i.v.m. verkoopspromotie -uitwisseling van handelser varing, beroep doen op deskundigen en organiseren van seminaries -vormen van samenwerken de verbanden tussen de bedrijven -organiseren van trefdagen en verkoopsakties -realiseren van informatie- en dokumentatiecentrum voor verkoopsbevordering. Topdag 10 mei! Eerste voorstel is de organi satie van een vakbeurs «Vrije tijd en Sport» op Topdag een trefdag voor binnen- Een nieuwe bewapenings wedloop meldt zich aan. Het gaat om de installatie van nieuwe raketten met kernkoppen in West-Duits- land, Nederland en Bel gië. Het zijn de Pershing II en de Cruiseraketten, een antwoord op de Russische SS-20 raketten. Het is de eerste maal sinds 15 jaar dat de Russen ernstige ont wapeningsvoorstellen doen. Deze worden blijk baar niet serieus genomen. Zo heeft Rusland beloofd geen kernwapens te gebrui ken tegen de landen die er Ü.S.A. om het militair voor ziekenzorg, pensioen, slagveld naar Europa te onderwijs, kuituur, sport, verschuiven om zichzelf zo openbaar vervoer, huisve- veilig te stellen, (dit zijn sting en andere dringende letterlijk de woorden van sociale noden van de bevol- Kissinger) king. De taktiek die de Nato De lezer kan nu kiezend voert is eerst bewapenen ofwel blijft hij zitten in zijn luie stoel, (en een atoom schuilkelder bestellen) of hij kan zijn stem laten ho ren tijdens de internationa le betoging te Brussel op zondag 9 december om 14 uur. Wie met de mensen van de VZW De Schaar meegaat, komt zondag om 12 uur 45 stipt aan het station te Lede, De trein vertrekt er om 13 uur 04. Zorg dat je erbij bent! RDV. (dus eerst de raketten in stalleren) om dan sterk te staan bij ontwapeningson derhandelingen. Uit de praktijk is echter gebleken dat eens geïnstalleerd, de raketten er zullen blijven. De Belgische defensie-uit gaven bedroegen in 1978 ongeveer 99 miljard, dit wil zeggen dat jaarlijks onge veer (ruim) 10.000 frank per inwoner wordt uitgege ven aan defensie. Nog be ter gezegd: elk gezinshoofd namens de Jonge Kamer -burgemeester D'haeseleer, Jacques Spitaels (Economi sche dienst), Louis Kiekens en Philippe Renders (Orga nisatie-Informatie) namens het stadsbestuur -regionaal directeur Buys Buitenlandse handel voor 1980 reeds aangewend, voor 1981 werd medewerking aan een Aalsterse trefdag verze kerd. Voor 1980 blijft die echter beperkt tot admini stratieve medewerking. Gedacht werd ook aan ande- (BDBH) en bedrijfsleider re akties als b.v. een rekla- Dolf Geeroms. mewedstrijd voor handel en De precies beschreven doel- nijverheid en een seminarie stellingen zijn de volgende: over financiële analyse van 1. Koördinatie van inspan- bedrijven om de rendabili- ningen van privésector en teit van een bedrijf grondig overheid en samenwerking te evalueren. LH een paar weken geleden las u wellicht op deze bladzyde hoe het gemeentebestuur heeft het gemeentebestuur van erpe-mere besloten had om alle nog steeds niets van zich werklozen van ottergem en vlekkem te verplichten hun laten horen! stempel te halen te erondegem. hierop kwam echter fel will protest. na herhaald aandringen van het a.c.v. bestuur heeft het gemeentebestuur eindelijk ingezien dat zij niet het recht heeft werklozen naar een andere gemeente te stu ren om hun stempel te ont vangen. door deze aktie zullen de werklozen van ot tergem en vlekkem niet meer verplicht zijn om deze winter lange afstanden af te leggen op levensgevaarlijke wegen. in deze tijd heeft men de mond vol van bescherming van sociale verworvenhe den. het getuigde dan ook van weinig sociaal gevoel De gemeenteraad van Aalst hechtte zijn goedkeuring aan het toen me d stemnelkon- plan tot aanleggen van een betonweg met voetpad en rf." me" Qe S;emPe,Kon riolering in de Aalsterse Dreef te Meldert waar de toestand In f ze, Kleinere 8e" van de weg momenteel slecht is. meenten atschafte )en men reeds luidop dacht aan één Adviesraad stempelkontrole te mere. Tot lid van de Stedelijke Adviesraad voor hopteelt, land- en het is wel eigenaardig dat tuinbouw in geheime zitting van de laatste gemeenteraad deze mensen het resultaat Marcel Vermeir uit de Aalsterse Dreef aangeduid ter vervan- van hun hebben moe- Parochiecentrum Eerstvolgende aktiviteiten in het Parochiecentrum 15 dec.: Feestvergadering KVLV 22 dec.: Bommelavond 29 dec.: T-Dansant jeugd 2 feb.: Feest NCMV Dreef ging van Frans Vereecken uit Moorsel. ten vernemen via de r.v.a.; Van 14 tot 23 december: tentoonstelling in het Hof ten Dale te Mere. Een tentoonstelling onder het motto «Kunst als geschenk» zal ter gelegenheid van de eindejaarsfeesten foor de werk groep GUDRUN ingericht worden in het Hof ten Dale. Wie houdt van originale geschenken zal beslist iets naar zijn gading vinden in de rijke gamma van werken van verschil lende kunstenaars waaronder keramiek, schilderijtjes, hand werkjes en voorwerpen in geslagen koper. Open: vrijdag 14/12 om 20 uur, zaterdagen van 15 tot 20 uur, en de zondagen van 10 tot 12 en van 15 ott 20 uur. Zaterdag 8 december: Kaas en wijnproef avond ingericht door de V.T.B. Mere. Wie belang stelt in deze reeds beroemd en berucht geworden sul- en drinkavond moet zich vlug laten inschrijven bij een der bestuursleden want het aantal deenemers is beperkt. Deze avond (vrijdag) te 20 uur in de wereldwinkel te Erpe: een open evaluatiegesprek over de voorbije 11.11.11.-aktie te Erpe-Mei;e. Alle geïnteresseerden Erpe-Merenaren zijn er welkom. Zaterdag 15 deeember: Grote toneelopvoering door to neelgroep «De Merelaar» in het klooster te Mere. «Ik ben er edik blijf er» is de titel van ons nieuwe stuk. Een prachtige komedie, dus zoals steeds lachen geblazen. De regie is zoals steeds in handen van J. De Jaegher. We verwachten iedereen te 19.30 uur. Deze opvoering wordt ook nog gespeeld op zaterdag 22 en op zondag 23 december.

De Voorpost | 1979 | | pagina 15