DEMONSTREREN EN SCOREN LUBANSKI EN LARSEN t/AN Lbtm ercrCF: n«i r~ rciivc m wx a «WE GUNNEN VAN DEN BERGH EEN GOALTJE» om De Voorpost E Lokeren-Lierse 31 at zich aankondigde als aan serieuze konfrontatle tussen ree in vorm verkerende ploegen, heeft deze verwachting echts een halfuur kunnen inlossen. Toen scoorde Lubanski penalty en verminderde de tegenstand van Lierse. De lei- irs, vooral onder impuls van Larsen, dreven door en zouden en komfortabele 3-0 voorsprong opbouwen. In de slotminuten in Erwin Van Den Berghe, eveneens uit penalty, het eerred- ind doelpunt scoren. Eens te meer een sterke wedstrijd van ie keren, dat met deze overwinning beslag legde op het her- itkampioenschap, tenzijhet volgende zondag verliest op aaijerchem en Club Brugge een monsterscore haalt op Luik. Wij waèrven evenwel nu reeds zeggen: «Proficiat!». van Mommens kon Larsen de last is met een strikte bewa- bal met de borst meepikken en kingsopdracht kan vrij aan aan zag Walter Ceulemans geen vallen denken. Vooral Somers, andere mogelijkheid dan hem die uiteindelijk als aanvaller ge in de grote rechthoek foutief schoold werd, moet zich geluk- langs achteren aan te vallen, kig voelen met een dergelijk Verhaeghe achtte de fout vol- systeem. De prachtgoals van doende zwaar om penalty te een nu werkelijk losgebarsten fluiten. Lubanski zette zich ach- Larsen stapelen zich op. Ook ter de bal en trapte links voorbij dit keer mocht hij er eentje toe- Engelen, die, alhoewel hij de voegen aan zijn palmares. So- juiste hoek koos, te laat kwam mers rukt in de 34" minuut mee (1-0). op, speelt Larsen aan, die de d^ rO1 einig spektakel voor doel. Lubanski, die op strafschop het eerste doelpunt scoorde, kan net niet bij de bal om een aanval /er ierin ZOU evenwel verandering suksesrijk af te ronden.(SC Lokeren-Lierse 3-1 )(dm) ieüimen naarmate de wedstrijd van Lubanski en Dardenne zou Van dan af zou Lierse wat te- bal opnieuw naar Somers teorderde. Vrijwel alle persfoto- niet onmiddellijk tot sukses lei- rugvallen en Swat Janssens en geeft. Na diens voorzet tikt de rer afen hadden zich achter het den. Lierse was evenwel ge- Soons die vooraf zeer aktiefwa- Deen de bal even omhoog en m jerse doel opgesteld en dat waarschuwd en ging zelfs iets ren geweest dienden wat gas schiet dan met een vluchtschot rlo eek achteraf een juiste keuze minder aan aanvallen denken, terug te nemen. Bij Lokeren in de rechter winkelhaak (2-0). terf zijn. In de 12* minuut weckt E. Van den Bergh wasonkenne- bleef de ganse ploeg hard wer- Samen met Lubanski moet de he ïtt zich vrij langs rechts en lijk tegen Dalving, terwijl Bosch ken, mede gestimuleerd door Deen nu toch wel het beste <ei ekt de bal voor. Larsen kon er in Verbruggen een tegenstrever hun doelpunt voorsprong. Ty- aanvallersduo van het land ta niet bij. Even later riskeert van formaat vond. In de 26® perend was wel het hoog aantal vormen. Even later rukt Larsen, ilti i het dan met een ver schot minuut werd een off-side goal laterale passes, een gevolg van die op snelheid gewoon niet te eeiit naast zeeiiltm. Ook een van Lubanski terecht afge- het veelvuldig bewegen zonder houden is, weer op, maar treft m lektakulaire omhaal van de keurd. Het was echter maar bal. leder Lokerse speler die op het zijnet. Voor rust kan Mom- in. na voorbereidend werk even uitstel. Na een verre pass een bepaald ogenblik niet be- mens de bal in één tijd vóór vmmmmmmmmmmmmm*- ■mmmmmm Nee, dtit wordt ditmaal geen goaltje voor larsen, de bal gaat voorlangs (SC Lokeren-Lierse 3-1 Xdm doel krijgen, maar nadat Enge len in eerste instantie met de vuisten stopte, kon Rapolder vanop de doellijn ontzetten. Lierse dat een half uur goed meespeelde, viel nu nog duide lijker terug. Weinig bindwerk in de ploeg en individuele akties die niet ver genoeg droegen, hielden onvoldoende gevaar in om Hoogenboom ernstig te gaan bedreigen. Vrijwel onmiddellijk na de her neming explodeerde de wed strijd opnieuw. Mommens weer hard werkend trok de bal achteruit tot bij Lubanski, die in een ongewone positie de bal toch nog met het hoofd kon spelen, maar naast. Lokeren bleef komen. Verheugend is hierbij de bestendige groei van Dardenne, die zondag een sterke partij weggaf. Zijn aan passingsperiode schijnt nu toch wel voor een groot ge deelte achter de rug. Waar hij vroeger bij La Louvière als af wachtend aanvaller kon spelen, werd hij nu bij Lokeren in een totaal andere rol uitgespeeld. Dit vroeg van hem fysisch heel wat inspanningen, die hij nu blijkbaar beter kan verwerken dan in het seizoenbegin. Bij Lierse werden twee vervangin gen doorgedreven. Eerst werd Helleputte eruit gehaald voor Albert Van Den Bergh, een mi nuut later mocht de gekwetste Ceulemans naar de kleedka mer. Hij werd vervangen door Bosmans. Lierse kon nadien nog even de neus aan het ven ster steken. Men trok meer mensen vooraan en er was een attente Hoogenboom nodig om een ver schot van Bosch on schadelijk te maken. Dat er aan aanvallend voetbal evenwel ri sico's verbonden zijn, moesten zij tot hun schade ondervinden in de 66e minuut. Larsen zette op links twee verdedigers in de wind en schoof de bal vanop de cornerlijn in de voeten van Dar denne. Deze maakte er 3-0 van. Meteen waren de offensieve bedoelingen van de Lierenaars weer gebroken. Zij kunnen evenwel de verdienste inroepen daadwerkelijk iets geprobeerd te hebben. De man die op de Haesaert: n het begin verliepen de balwisselingen eerder stroef, waarschijnlijk een gevolg van het kort op de man spelen. Na onze eerste goal hebben we goed gegroepeerd kunnen spelen. Naar het einde toe verminderde de kon- centratie enigszins, maar dal is heel normaal in dergelijke omstandigheden. Of het een penalty was of niet weet ik niet zeker, maar wij gunnen Van Den 'f THERMISCHS Verheyen is diep in de Lierse defensie doorgedrongen, doch Engelen graait de bal mee.(SC Lokeren-Lierse 3-1dm) voorpagina van het klubblad «De Sportinger», in een blijk baar optimistische bui, de titel neerschreef «Lieve Sint, doe ons een plezier, vijf goalen tegen Lier» kreeg ei zo na nog gelijk ook. In de 75® minuut was het weer Larsen die Enge len kwam bedreigen. Zijn schot werd in hoekschop verwerkt. René Verheyen trapte deze cor ner met een draaibal bijna rechtstreeks binnen. Een nieuwe kollektieve aanval van Lokeren en een slechte inter ceptie van verdediger Garcia bracht Lubanski alleen voor Engelen. Hij zou evenwel op de paal besluiten. Gelukkig dacht Hoogenboom nog niet aan zijn pilsje achteraf, toen Soons met een grondscherend schot uit pakte. Een safe van Bob die te recht waardering opriep. Ook zijn kollega aan de overzijde zou zich langs zijn beste zijde laten zien op een schot van Somers. Engelen kon de bal nog net overtikken. Zij die het drukste verkeer wilden mijden of als eersten een plaatsje aan de toog wilden bemachtigen, zou den het Liers tegendoelpunt missen. In de 88' minuut ging De Schrijver naar een bal aan de cornerlijn. De achterwaartse pass van Bosch zou tegen de bovenarm van Maurice terecht komen. Verhaeghe, die over igens een goede wedstrijd floot, oordeelde vrijwillig hand- spel en wees naar de elfmeter- stip. Erwin Van Den Bergh kon zich dan toch één keer in de kijker spelen en zette de straf schop om (3-1). Een eerred- dend doelpunt voor de Liere naars die gedaan hadden wat ze konden, maar op een Lokeren stuitten, waar de hoogkonjunk- tuur nog steeds aanhoudt. Robert COREMANS Toeschouwers: 12.000 Scheidsrechter: Verhaeghe De ploegen: S.C. Lokeren: Hoogenboom, Verbruggen, De Schrijver, Dal- ving, Verheyen, Somers, Lu banski, Mommens, Dardenne, Bett, Larsen. K. Lierse S.V.: Engelen, Die- rickx, Garcia, Van Der Borght, Ceulemans, Bosch, Helleputte, Soons, Janssens, Van Den Bergh, Rapolder. Doelpunten: 29' Lubanski 1-0 34' Larsen 2-0 56' Dardenne 3-0 88' Van Den Bergh 3-1 Vervangingen: 49' Helleputte door A. Van Den Bergh 50' Ceulemans door Bosmans. topscorervoorlopig nog. Sinds we in de hoogste afdeling met 18 ploegen spelen, halen wij bij het draaien het hoogste aantal punten dat reeds werd behaald. Als men overigens thuis een doelpuntensaldo kan voorleggen van 30 tegen 3 en 16 punten op 16, hebben wij uiteraard redenen om tevreden te zijn met de huidige gang van zaken. Na de wedstrijd tegen Berchem krijgen de spelers een volledige week rust. Daarna zullen er twee vriendenwedstrijden betwist worden, zodat we ons ter dege kunnen voorbereiden op de eerste wedstrijd van de terugronde bij Beveren.» De Schrijver: -Lierse heeft niet veel kansen gekregen. Ze hebben wel open voetbal gebracht. Dalving heeft tegen Van Den Bergh een sterke wedstrijd gespeeld. Zowel met het hoofd als in de andere duels. Of het penalty was of niet, ik weet het niet. Alleszins was het niet mijn bedoeling de bal met de arm te spelen. Hij is er wel tegen geweest, maar van op zo' n korte afstand was het niet meer mogelijk om die nog tijdig terug te trekken. Als de stand gelijk zou geweest zijn, zou hij waarschijnlijk niet hebben gefloten, nu deed het er niet veel meer toe. Dalving: Van Den Bergh heeft tegen Lokeren nog nooit een hoogstaande partij kunnen weggeven. Ik heb zelfs een paar keer aan de opbouw kunnen meewerken, en dat geeft vertrouwen. Wij doen hier vandaag een goede zaak. Eerst hebben we een beetje de kat uit de boom gekeken. De penalty op Larsen betekende evenwel het keerpunt. Er kwam meer beweging in bij ons. Lierse wilde misschien wel te kort dekken, maar het is alleszins een goed elftal. Onze spelers zitten voor het ogenblik boordevol vertrou wen, zodat de kans er in zit om erg dicht te eindigen. Ik kan me moeilijk voorstellen dat alles plots zo zou kunnen omdraaien na de winterrust. Deze rust is alleszins erg welkom. Door het leiderschap is de druk zeer groot. Nu kan er wat af gestoomd worden en ook al eens een borreltje gedronken Op dat gebied begrijpt de trainer ons volko men. Hij gunt ons ook verlof en dat getuigt van een menselijke aanpak. Iets wat de binding trainer-speler alleen maar gunstig kan beïnvloeden. R.C. De Voorpost - 7.12.1979 SPORT Redaktie: Oude Vest 34, 9330 Dendermonde. Tel. 052/21.40.60 Larsen legt fors aan. Meteen is doelman Engelen voor de tweede keer gevloerd.fSC Lokeren-Lierse 3-l)(dm)

De Voorpost | 1979 | | pagina 21