HEYVAERT REDT STRAFSCHOP r EINDELIJKE NIEUWE ZEGE GEHANDICAPTE LEIDERS «■1 WIE WORDT HERFSTKAMPIOEN? iN HUIS OHGESLAGEN Een speler van KAVD Kijk op 18 Provinciale \laert (KAVD) gaal professioneel legen hel gras, doch een penalty kreeg hij voor zijn - duik t.(KAV Dendermonde-Lovendegem l-l)(wvc) AV Dendermonde - Lovendegem 1-1 ve4een doeltjeskermis in Grambergen ditmaal. Kon ee(j)k moeilijk: de Lovendegemdefensie zit heel wat nj( eviger in eikaar dan die van het zwartblauwe Denderleeuw. Volle winst. Die stak er tegen de Meetjeslanders in. En toch: als de knappe Heyvaert de penalty van Ingels niet redt, gaan de bezoekers zelfs mét de volle buit naar huis... keepers hebben uwens meer dan hun Velen onder U zullen bij het lezen van deze titel denken dat er hier een stukje zal staan over één van de uitblinkers van de wedstrijden der laatste weken, en uitblinkers hebben wij wel gehad nietwaar Wie ik vandaag eens een tuiltje blauw-mauve bloemen wil aanbieden is niemand anders dan Luc DE DONDER, deze 22-jarige (geb. 28-4-'57) is wat men noemt een regelmatige U moet van hem vandaag geen schitterende en morgen een slechte prestatie verwachten, neen hij is ie|een speler die het klaarspeelt om in elke wed strijd éénzelfde lijn te leggen, en dit maakt hem voor K.A.V.D. zo waardevol. O, ik weet dat Luc geen elegante speler is, hij heeft inderdaad een nogal hoekige stijl en dit komt niet altijd zo mooi over, alhoewel zijn kopduels meestal zeer efficiënt zijn. Hij durft er hard tegenaan gaan en zijn inzet zowel tij dens de trainingen als bij de wedstrijden is bekend. Wij mogen ook niet uit het oog verliezen dat Luc momenteel laatstejaars psychologie is. Dat betekent hard, ook ongemeen hard werken, zo wel voor zijn studies als voor K.A.V.D. Luc, jongen doe voort zoals je bezig bent, en dit tot grote vreugde van uw ouders als ons aller K.A.V.D. Een blauw-mauve supporter rolletje gespeeld in deze wens al erg vroeg: De show. Het begon trou- Donder speelde nogal kort terug en Heyvaert moest «iets» doen. De Dendermondse kee per punchte nadien de strafschop van Ingels in hoekschop en meteen kon de paarsblauwe aanhang herademen. Ook Lovendegem kreeg het warm: twee keer moest de bezoekende doelman zijn talent to nen. Eerst graaide hij een kanonbal van Van den Broecke uit de win kelhaak, en twee minu ten later was hij weer op de afspraak. De knal van Hillaert maakte hij even eens onschadelijk. Penalty Er viel een tweede straf schop. Ditmaal in het voordeel van de Dender- mondenaars. De opge rukte flankverdediger Turneer werd door Meu- lewater (een aanvaller asjeblief) tegen het gras gekeild en de ref stapte kordaat naar de elfme- terstip. Hillaert plaatste zich achter de bal. Goal en 1-0. Nog in dezelfde minuut viel de gelijkmaker. Pechvogel De Donder, een jongen die zich voor honderd procent inzet doch momenteel blijk baar een beetje zelfver trouwen mist, onzette de bal in de voeten van De Wilde die dit cadeautje in dank aanvaardde en de bordjesman aan het werk zette. Na de pauze was het scherp van het mes. Lovendegem deed het meer met holderdebol- dervoetbal; dieptevoor- zetten naar de snelle spitlopers Meulewater en Ingels, die de thuis- defensie van de kook trachtten te spurten. Wets viel af en toe te traag uit tegen deze hazewinden, doch ge lukkig voor KAVD kon Lovendegem niet afron den. Al na al kreeg de thuis ploeg nog de beste kan sen om de balans in haar voordeel te laten overhel len; specialist Gevaert kopte erg precies, doch invallersdoelman Jean- ierre Puyle was niet te «pakken». Diezelfde Ge vaert haalde nog eens uit, doch ditmaal keilde de bal enkele centime ters naast. Het bleef bij die 1-1 score, geen slecht resul taat volgens de KAVD- klubleiders, die weer met pech hadden af te re kenen: de geelgestrafte Vernimmen was er niet bij en de piepjonge Dierickx moest inge haald. Geen handicap eigenlijk, want deze in valler ontpopte zich tot een stevige belofte. Er- her was vanzelfsprekend de onbeschikbaarheid van «sluitstuk» Belis, op de ziekenbank wegens spierletsel. Van Meerhaege blijkt er een beetje door te zitten deze blonde hardloper Volgende zondag wordt de heenronde van de kompetitie afgesloten. En de vrag wie Herfst- kampioen wordt kan nog steeds niet beant woord. De toestand is op de recente speeldag immers in dermate geëvolueerd dat nog liefst drie klubs voor deze titel in aanmerking komen nl. Lokerse, Lovendegem en Denderhoutem. Want Lokerse werd bi/gebeend door Lovende gem, dat een puntje aan Denderhoutem moest laten. Lokerse S.V. van zijn kant trok aan het kortste eind bij F.C. Brakel. Bij S.V. keek men trouwens met gemengde gevoelens tegen deze verplaatsing aan en de vrees voor een neder laag is achteraf niet ongegrond gebleken. Lo kerse haalde bakzeil met het kleinste verschil en kreeg nu opnieuw Lovendegem naast zich. Te Brakel werden de Lokerse schutters op af stand gehouden. Lokerse viseerde de halve inzet, maar kon deze betrachting niet waarma ken. Want Brakel vond uiteindelijk toch een gaatje in dit pantser. Van den Bogaert in het bezoekende doel kreeg gelegenheid zijn klas se te etaleren. Bij de bezoekers kreeg de ge vaarlijke Dullaert slechts eenmaal gelegenheid om fors uit te halen. Maar de attente Brakel doelman redde subliem. Lokerse trachtte het gevaar De Bleeckere in een box and one» op te vangen. Maar deze kreeg toch eens vrij spel en legde de bal op de slof van De Vos die de unieke kans te baat nam om F.C. de zege te schenken. Voor Hamme nam op de veertiende kompetitiedag een vrij gunstige wending. Vigor Wuitens geraakte tegen een sterk verdedigend Lebbeke nipt met de hakken over eigen sloot, maar dit doelpunt op de val reep bracht de ploeg van trainer Meersman op nieuw in koers voor de titel. Want naast Loven degem en Lokerse moest ook Denderhoutem iets van de inzet aan zijn tegenstander, Ever- gem laten. Het werd in de konfrontatie te Ham- me dus geen doelpuntenfestival. Want ook hier kwamen de schutters moeilijk aan hun trek ken. Toen iedereen ai aan een brilscore dacht viel dan het winnende doelpunt. Uiteraard ont goocheling in de bezoeeknde gelederen. Leb beke was in een niet geringe mate gehandi- kapt door de afwezigheid van zijn stoere ver dediger Verhulst. Hamme was wel toonaange vend, maar op een bepaald ogenblik moest De Pape toch wel op al zijn kunde beroep doen om de tegenstander van het openings- punt te houden. Anderdeels kon de bezoeken de doelman Van Mossevelde zich insgelijks in de kijker spelen en vermocht werkelijk niets tegen het doelpunt dat in de 89e minuut na een goede kombinatie tot stand kwam. Bij de overwinnaars was er een ontgoochelde Luc Schuddinck die zijn vervanging niet al te best begreep. Het heet dat Evergem op eigen bo dem aan het gelijkspel met Denderhoutem ze ker niet bedrogen uit kwam. De wedstrijd had immers gelet op de ontwikkeling in het voor deel van de bezoekers moeten beslist zijn. Want het aantal bruikbare scorekansen die de beide ploegen te beurt viel was duidelijk in het voordeel van Denderhoutem. Dat echter in de afwerking weinig meeval kende. De Center doelman werd regelmatig onder vuur genomen en kon dan toch zijn ploeg van de nederlaag vrijwaren. S.K. Aalst kwam opnieuw aan de oppervlakte en in de aktualiteit. En met een opmerkelijk rezultaat. Dat men wel als de surprise van de speeldag zou kunnen be stempelen. Het droogde immers F.C. Ronse af in zijn eigen Lagachepark. En zeker niet on verdiend. De Aalsterse formatie die opnieuw in zijn geijkte vorm was gegoten speelde voor treffelijk en inzonderheid Tony Allo die zijn maiden wedstrijd speelde kwam onder de schijnwerpers. Er was ook een opvallende pres tatie van Raf Schelpe die voor het eerst zijn mogelijkheden uitstalde. Voordien had Schel pe die van S.V. Oudenaarde was overgekomen nog niet teveel laten zien. Nu bereidde hij vanuit het middenveld keurig de Aalsterse doel punten voor die door respektievelijk Rivera en Schouppe werden gelukt. In deze verassende zege had ook doelman Meersman zijn aan deel. Hij gaf eens te meer blijk van zijn grote klasse. Wie meende dat S.K. nadat Ronse naar de leiding was geklommen zou afhaken maak te een denkfout. Het plooide zich dubbel en verwierf uiteindelijk loon naar verdiensten. Ook in zijn thuiswedstrijd met rode lantaarn kwam F.C. Denderleeuw niet te scoren. En blijkt voor al ziek in de aanval. En net zoals in elke klub waar het niet wil vlotten heeft de trainer de boter gegeten. F.C. Denderleeuw bevindt zich door het scoorloos gelijkspel nu wel op het hellende vlak. Vooral de vervanging van De Koek namen de F.C. aanhangers niet. Maar de speler zelf had er tijdens de rust om verzocht. Aan de reeks van wedstrijden zonder neder laag van St. Denderleeuw werd bij Kemzeke een einde gesteld. Klauwaarts won met on even doelpunt verschil maar Standaard liet zich toch niet onbetuigd. Voor de thuisploeg was Roelandt eens te meer de redder in nood. Wet teren kwam in de thuiswedstrijd met Boelare niet verder dan tot een onbeslist. Het luidde ontegensprekelijk meest de aanvalsklok maar Boelare dat massaal verdedigde kon de scha de tot één doelpunt beperken. Daarbij sloeg het zelf eens verrassend toe en een juiste uit slag stond toen op het bord. Het is een feit dat Racing in de loop van deze kompetitie al be tere wedstrijden speelde. J.V.H. speelde te onstand vastig. Van den Broecke daarentegen was vooral tijdens de eerste time uitstekend als spelma ker. Nadien deemsterde hij een beetje weg. Zon dag gaat het naar Lebbe ke. Geen lachertje, vooral nu de Konkel- goedploeg in Hamme bewezen heeft dat ze niet met zich iaat sollen. Zelfs niet door een titel kandidaat. LtftCti Hillaert heeft een strafschop omgezet, Dendermonde-Lovendegem l-lwvc zijn maats lopen hem juichend tegemoet.(KAV l) xil Hillaert heeft een strafschop voorbij de bezoekende keeper geknald.(KAV Dendermonde- vendegem l-lj(wvc) Bmzel P mzeke blijft de traditie in Heynderickx via Emans de bal kalm en beheerst bin- I steeds ongeslagen op nenschoot. Ysewijn kreeg I ien terrein. Enkel Ronse in die eerste periode nog de ^■Brakel hehhen een nnnt gele kaart. Rust 1-1Na de pauze zou de thuisploeg vlug op voorsprong klim men wanneer een knappe actie Emans-Roelandt door laatstgenoemde knap Werd binnengeschoten. Bij de thuisploeg was speler trainer Ongena reeds uitge- op voorsprong wanneer vallen wanneer deze door gevaarlijke Staels vrij bezoeker Nic Dillens zwaar 'rwacht uithaalde en werd aangetrapt. Hij werd ploeg op voorsprong evenwel waardig vervan- a it. Kemzeke zou vlug gen door de jonge Bert Van doelman Troch, de bal nog liceren. Twee minuten Hecke. Denderleeuw be- pal in diens handen te ir stond de 1-1 op het gon soms hardhandig op te schieten. >r Td, wanneer Karei Van treden doch wanneer ref. LIN ecke na ee corner Van Van Acker Van den Broeck nzeke - St-Denderleeuw 2-1 houden dit seizoen g steeds ongeslagen op )en terrein. Enkel Ronse Brakel hebben een punt i de Kriekeputte komen ghalen. Standaard Den- fleeuw, tein op twaalf in laatste zes wedstrijden, >t het ook verre van it. Het kwam zondag het terrein van de Klau- irts reeds negen minu- de gele kaart toonde was alles terug rustig. Bij Kem zeke werd Heynderickx vervangen door de debute rende Patrick Goossens en bij de bezoekers kwam Ivens in voor Danny Belle mans, nadat voordien Geldhof, gekwetst, reeds vervangen door Verleysen. Kemzeke zou zich de over winning niet meer laten ont futselen en had twee minu ten voor tijd nog een unieke kans om de stand op 3-1 te brengen. Roelandt wist evenwel, oog in oog met F.C. Ronse - S.K. Aalst 1-2 Na drie opeenvolgende neder lagen, waarvan twee op eigen bodem knoopte S.K. Aalst vo rige zondag opnieuw met de overwinning aan. En in een ze ker niet gemakkelijke uitwed strijd. Het klopte F.C. Ronse in eigen Lagachepark, waar ie dereen zich aan een afgete kende overwinning van de ploeg van Pierre Carteus ver wachtte. De aanhang van de «Jeanetten» die op een riante zege had gehoopt kwam dus bedrogen uit en werd bovenop een ontgoochelng rijker. Ver rassend was die zege in ieder geval want voordien was alleen Denderhoutem er in geslaagd de Blauwwitten op eigen veld de das om te strikken. Buiten de verrassing over het resultaat stak er ook heel wat spanning in de match. Vooral omdat de Aalstenaars zich op geen enkel ogenblik als een «underdog» lieten kennen. Aalst gaf inder daad op het kollektie vlak een goede prestatie weg. En heeft de volle onzet alvast niet gesto len. Daarbij was het een boeiende vertoning waarbij de spanning tot in de slotminuten rond het speelveld cirkelde. In de eerste periode was de thuis ploeg wel spelbepalend maar toen was er een knap spelende doelman Guy Meersman die een paar opmerkelijke saves lukte en zijn elftal overeind hield. S.K. was echter niet on gevaarlijk bij counters. Maar het was in die eerste vijfenveer tig minuten toch reeds geble ken dat de bezoekers zich zo maar niet goedschikt lieten maneuvreren. Als Van Coppe- nolle vroeger F.C. Dender leeuwpraktisch onmiddellijk na de rust Ronse naar voor sprong tilde meende men dat het aan een non-stop offensief zou beginnen. De werkelijkheid was echter helemaal anders. S.K. beschikte ondanks het feit dat het de inspanning met had geschuwd nog over voldoende veerkracht en energie om het heft in handen te nemen. En dit openingspunt had een eerder averechts effekt. S.K. toog met zwier ten aanval en had reeds in het uur sukses met een doel punt van Riviera. Het ging da delijk op zoek naar de winstop- leverende treffer en Ronse was werkelijk aangeslagen. Het werd nog nauwelijks zich zelf. En ondanks het feit dat het speelveld niet in een ideale staat verkeerde lukten de Oranje-groenen enkele vloeiende akties. Waaruit een kwartier voor tijd de winning goal sproot. F.C. zou nog trachten de bakens te verzetten maar faalde. De akties werden meestal afgeremd door een knap spelend Aalsters midden veld. Dat niet alleen de schok ken opving maar ook de tegen- akties lanceerde Was de ganse formatie deelachtig in het suk ses dan was er echter een gel opgemerkte prestatie van de jonge Tony Allo, die in het cen trum zeer hard werkte, van Rad Schelpe die zijn beste partij tot nog toe weggaf en ook van Schouppe en uiteraard van klassedoelman Guy Meers man. S.K. vormde vorige zon dag een gaaf geheel en ver baasde vriend en tegenstander. Het moet zijn dat het etentje dat 's middags te Semmerzak aan de spelers was aangeboden dan toch ergens zijn effekt niet gemist heeft. Men kreeg te Ronse immers een hertem- perde Aalsterse formatie tus sen de lijnen. Een verdiende zege, die natuurlijk net op zijn tijd kwam in het vooruitzicht van de derby met R. Wetteren. Waarvoor heel wat voetballief hebbers in beweging zullen komen. Want S.K. is vastbeslo ten op het winnende pad te blij ven. De wedstrijd tegen Wette ren krijgt dan nog een speciaal tintje. Want bij Racing loopt loopt in de spits van de aanval de vroegere S.K. speler, Louis Nevens. J.V.H. FC BRAKEL - LOKERSE S.V. 1-0 Lokerse S.V. heeft zon dag zijn eerste nederlaag op verplaatsing moeten inkasseren. Bovendien werd een reeks van 11 wedstrijden zonder ne derlaag afgebroken. De rood-witten van Bokslaar kunnen wel ruime ver zachtende omstandighe den pleiten. In eerste in stantie moest immers Marc Van Rumst vervan gen worden ingevolge een gele schorsing. Bo vendien moest Etienne Everaert reeds na 14 mi nuten het veld verlaten aangezien hij terug last kreeg van een verrekking die hem vorige week reeds belet had om tegen Hamme te spelen. Kort na de rust moest Lokerse dan zijn tweede invaller in het veld brengen, daar Denaert een liesverrek king had opgelopen. Wie de wedstrijden van Lokerse S.V. gaat bekij ken moeten we zeker niet vertellen dat vooral het uitvallen van Van Rumst en Everaert een enorme handicap was. Deze twee flankverdedigers zijn niet alleen defensief zeer sterk maar door hun uit stekende fysieke konditie zorgen ze eveneens voor een duidelijke offensieve inbreng. Door het feit dat ze niet direkt een bewa ker aan het been krijgen kunnen ze vlotter gaten trekken in de defensie van de tegenstander. BANG Nu is het wel zo dat de nederlaag van Lokerse met alleen aan het uitval len van de beide vleugel backs te wijten is. Rood wit heeft te Brakel in feite zichzelf de das omge daan. De leiders waren blijkbaar in het veld geko men om niet te verliezen zodat aanvallend niets gepresteerd werd. Vijf kwartier lang stond de lo kale doelman erbij als toeschouwer, want S.V. slaagde er maar niet in een degelijke aanvalsak- tie of een snelle kombina tie op te zetten. Dat traag en statisch èpelvertoon had voor gevolg dat de Lokerse defensie doorlo pend onder druk werd gezet. Dat Brakel tot de 74' moest wachten om te juichen was vooral te wij ten aan het reuze-sterk verweer van Claude Van Bocxlaer en de schitter ende prestatie van doel man Van den Bogaert. Overigens kwamen de gastheren met een lucky- doelpunt op winst want toen Alex Van Bocxlaer het inzenden van Veke- man met de borst wilde kontroleren maakte de bal een gekke sprong en De Vos knalde van dicht bij binnen. In het resterende kwartier kreeg men plots een an der S.V. te zien dat plots wel kon aanvallen. Mi- chaël Van Bocxlaer moest zelfs in de fatale zone gepakt worden toen hij alleen op doelman Verstichelen afstevende maar de scheidsrechter legde de bal buiten de rechthoek.

De Voorpost | 1979 | | pagina 23