KOUD STORTBAD EENDRACHT GLIJDT VERDER WEG PUNT KWIJT KOPLOPERS LATEN STEEKJES VALLEI DOELTJESKERMIS Kijk op 1e Provinciale Kijk op 2e Provinciale VERRASSEND 24 - 7.12.1979 - De Voorpost iisjs -ROS fttnirr Op de valreep heeft Hamme het bezoekende Lebbe- ke de das omgedaan. Volle 89 minuten was het immers wachten op een goaltje. Toen iedereen dacht wat een dame in de tribune reeds lang aan het verkondigen was: «Het zal hier 0-0 blijven», kregen de moedige en sportieve bezoekers het deksel op de neus. Van Buyten, de alomtegenwoordige kapitein van de in groen en wit spelende Hammenaars, slingerde van op de rechterflank de bal hoog voor doel. De aan de verste paal opgestelde Eddy De Malssche kopte naar de tegenovergestelde hoek. Goal. Niemand, zelfs de voordien onklopbare Her man Van Mossevelde niet, kon redding brengen. Een koud stortbad. Dat hulst op het gras moest, was het inderdaad voor Lebbeke werd tijdens de een verstandig voetbal- eerste twintig minuten lende Konkelgoedploeg, van het kastje naar de die zonder de gele Ver- muur gezonden, doch een gegroepeerde en met veel overtuiging ak- terende defensie bleef overeind. Dat bleek mo gelijk mede door de on- preciesheid van de Ham- se spitsen. Eigenlijk zater voor de wuitens een vroeg doelpunt in: Peirs- man bereikt Maes, doch diens kanjer keilde tegen de paal en keeper Van Mossevelde graaide de terugkaatsende bal mee. Er dreigde nog meer ge vaar: Maes schoot naast, De Malssche knalde in de vlucht boven de dwars ligger, Van Buyten kon de Herman Van Mossevelde (Lebbeke) grijpt stijlvol in.(Hamnte-Lebbeke l-0)(wvc) bal net niet onder kontro- le krijgen, De Malssche kopte langs de verkeerde kant van de paal, een knal van Van Buyten ging mil- lometers naast en een kopbal van Maes was eenzelfde lot beschoren. Intussen was Lebbeke sti laan uit de belegering losgekomen. Boughalem toonde zich een zeer nut tige pion: alles wat in het niemandsland te rapen was, pikte hij mee, voer de enkele technisch vol maakte nummertjes op en bereikte steeds een medemaat. Veel mocht dat niet baten, want voor aan kreeg de nochtans attente en beweeglijke Delsin te weinig steun, zodat Joos, Verbustel en Vermeir in een zetel speelden. Keeper De Paepe moest geen enkele stunt uitha len: geen enkele keer kwam Lebbeke echt drei gend opzetten. Na de citroentjes, en met een nogal stevige wind in de rug, kwam Lebbeke meer aan bod. Vooral Boughalem werd de spel- bepalende figuur: een hazewind is hij niet, wel beweegt hij voortdurend en is steeds aanspeel baar door zijn uitsteken de opstelling. Bougha lem was de draaischijf waarrond de bezoekende tegenaanvallen wentel den. Hamme voetbalde knap in het middenveld, tekende vloeiende ara besken op het gras, doch vooraan stokte het. Voor al dan omdat steeds werd geppogd door het centrum het strafschop gebied binnen te drin- Alle hens aan dek, doch geen nood: Herman Van Mossevelde is attent.(Hamme-Lebbeke I -0) gen. Een tikkeltje onkans, doch vooral gebrek aan beheerstheid en ook de glansprestatie van de versterkte Lebbeekse ver dediging, waren hinder palen op de weg naar een doelpunt. Voor De Paepe was het na een kwartier oppas sen: hij moest fluks in de voeten van Delsin na een nogal slordige terug speelbal. Twee minuten later moest Van Mosse velde de bal weggraaien voor de aanstormende Peirsman. Bijna werd het dan toch 1-0: Van Mossevelde moest ver uit zijn goal. punchte de bal weg, maar De Malssche kon die veroveren. Onbe heerst knalde Eddy ech ter hoog over de lege kooi. Anticlimax Lebbeke nam verdedi gend geen enkel risiko, doch het betekende evenmin dat de blauw- witten zich achter hoge barrikades verschansten: ze counterden als de ge legenheid zich voordeed. Een paar minuten voor affluiten moest De Paepe een gloeiend schot van Delsin over de deklat punchen. Uit de corner die er uit voortvloeide, ontstond nieuw gevaar: in extremis kon De Paepe zich op de bal werpen. Toen Hamme een tegen-, aanval opzette, tikte de klok de allerlaatste se- konden af. Van Buyten centerde, Eddy De Mals sche kopte: 1-0. Globaal bekeken een verdiende zege voor Hamme, en toch jammer voor een moedig Lebbeke, dat een voorbeeld van fair-play mocht genoemd. Zowel Hamme als Lebbe ke zochten hun heil in de twee door het reglement toegestane vervangin gen. Bij de Wuitens ging de gewonde Verbutile eruit voor De Beule, Jo het prima deed. Be kwartier voor affluip werd Luc Schuddimk naar de bank geroete en Peelman moest hetpp zijn plaats rooien. lp 1 was duidelijk ontgégi cheld: «Echt waar, pri weet niet waarom ze uit de ploeg haal Maar kom, die ontgi cheling zal wel wegj ben na een nacl slapen». Tot slot een woordje oj de arbritage: ref Luc l|^ pens, gaf een bij vlekkeloze prestatie wi De Hamse kapitein Van Buyten knalt naar doel.(Hamme-SK Lebbeke l-O^wvc) Moerbeke 1 Buggenhout 1 Op papier leek het een niet zo zware opdracht. Maar in Moerbeke heeft Sparta Buggenhout erva ren dat zelfs een under dog zich dubbel plooit om het een leidersploeg lastig te maken. Buggenhout kon een gel dige verontschuldiging aanvoeren voor een niet al te denderende presta tie de gewonde Van den Berghe liep er nog steeds niet bij. Het had reeds na 20 mi nuten 01 kunnen zijn, toen de thuiskeeper een monumentale blunder be ging de man gooide de bal pardoes voor de voe ten van Verstappen die fluks reageerde doch over de dwarsligger knal de. Tien minuten later was het dan toch gebeurd Heymans scoorde. De schaapjes waren evenwel niet op het droge, want na de pauze bleek Moer beke stukken beter dan voor de citroentjes. Het slaagde er zelfs in langs Colpaert terug te slaan en langszij te komen. Intussen werd het voor de Spartadirigenten af- Nieuwerkerken - Oudegem 1-2 wachten wat de andere koplopers er hadden van terecht gebracht. Het liep nog goed af, Vrasene liet zich thuis een puntje af handig maken door een verrassend goed Sint- Lievens-Houtem en Sint- Pauwels geraakte even min voorbij de Appelter- se klip. Zondag moeten normaal weer twee puntjes ver overd worden bezoeker Sint-Gillis-Waas doet het momenteel immers niet zo denderend. Sint-Gillis Waas - Robur 0-3 Al kan Sint Gillis-Waas bezwaarlijk een giant-kil ler genoemd, toch is het geen gemakkelijke op dracht er drie goaltjes te gaan scoren, zonder dat de Waaslander kunnen terugslaan. De Moerzekenaars waren dolbij met deze zege: de tweede op verplaatsing en het seizoen is omzeg gens halfweg... Belangrijk wordt de in breng van de jongeren genoemd: zowel Wuy- tack als Raemdonck scoorden. Albert Lelie mikte eveneens in de roos, en dat was voor de thuisploeg toch van het slechte te veel. Voor Robur kwam deze zege geen momentje te vroegblauwwit klom naar de middenmoot van de rangschikking en kan naar een nog betere klassering doorstoten. Om dat te realizeren moet er echter meer regelmaat in de presta ties worden gelegd. De volgende opdracht? Een thuismatch tegen het niet te onderschatten Vrasene dat vorige week nochtans niet verder ge raakte dan een drawn tegen een sterk terugge komen Sint Lievens Hou- tem. Derde Provinciale Melsele - Sint-Amandsberg 6-0 De Svelta-voorlinie was zondag aan een onbe twist hoogtepunt toe. In de lopende competitie. Meteen een bevestiging voor de onstuitbare op gang van de Melse- lenaars, die reeds aan hun vijfde overwinning toe zijn op acht matchen en zelfs een puntje terugwinnen op de lei der. In beide speelhelf- ten kwamen ze drie keer tot scoren, tegen een onkennelijke gastploeg. Het Amandsbergse ach terste compartiment was voortdurend in paniek en zo konden respectieve lijk Waem, Van Stry- donck en Neels de rust stand bijeenscoren, door even zoveel keer gran dioze dekkingsfouten af te straffen. Door te beweren dat Nieuwer- kerken er in zijn thuiswedstrijd niet aan te pas kwam zouden we de waarheid geweld aan doen. Niets is inderdaad min der waar. Want de thuisploeg nam zeker haar deel In de aan- valsakties en lag nooit onder in het maneuver. Men moest ech ter opnieuw met pech afreke nen. Immers Benny De Boeck die naar de piek van de aanval was overgeheveld moest er na amper een kwartier wegens een verrekking uit. Meteen lag het opzet van Paul Janssens om met De Boeck in de aanval dit ploegonderdeel meer stoot kracht mee te geven in duigen. Want het was inderdaad zo dat met De Boeck vooraan de aan val meer gestalte had en ge vaarlijker kon infiltreren. Met het uitvallen van De Boeck moest de opstelling dan ook worden herzien en Saeys deed wel zijn uiterste best maar kon niet de nodige punch in het aanvallend kompartiment leg gen. In de 30® min. kwam Ou degem aan de leiding. Eigenlijk een geluksdoelpunt die had kunnen voorkomen worden in dien doelman Vermoesen niet aarzelde. Nu kreeg Chris Ga briels alle gelegenheid om met sukses te besluiten. Het was uiteraard een koud stortbad dat Eendracht over het hoofd kreeg, temeer daar men voor dien een paar klare kansen on gebruikt had gelaten. Steen hout die het nodige zelfver trouwen ontbeert kon deze niet Ook na rust juichten de trouwe Svelta-aanhan- gers drie keer voor doel punten van Van Stry- donck, Waem en Bos man. Kortom een zeer kwieke en opportunistische Wa- se, die geen enkele tegenstand had er», nu alleen nog Meulebeke bij zich heeft op de 2de plaats. MN verzilveren. Ook werd nog eens bij een inzenden van Janssens de bal net van de doellijn ge werkt. In de 51® minuut schonk Couck met een fikse kopbal de thuisploeg opnieuw uitzicht op een positief resultaat. Maar een kwartier voor tijd zou De Blee- ckere de partij in haar beslissing vlammen. L)e bal bliksemde tegen het net. Door deze nieuwe opdoffer verloor Eend racht alle veerkracht. En kon voetbal voortbrengen dan ta geen vuist meer maken. Oude- ook nu niet lonend gewei, gem dat aanvallend toch wel Eendracht zit nu in de prof i sterker uitviel verwierf twee men. En men kon de ontgjh kostbare punten. Mocht men cheling moeilijk de baas. ye wel stellen dat Eendracht goed J.Vt€ Op de jongste voetbaldag is de toestand een vrij gunstige wending gaan nemen voor Stan daard Wetteren. Dat mede door de hulp van E. 'Moerbeke, Appelter re en St.-Lievens-Hou- tem in een vrij gunstige stelling werd gema- neuvreerd. Standaard zelf won vlot bij Winnik en het kwam opnieuw tot scoren op verplaat sing. Want nadat het op de openingsdag van de kompetitie bij Appel ter re had gewonnen lukte het in zijn uitwedstrijden geen enkel doel punt meer. Wat voor trainer Willy De Vos als onbegrijpelijk voorkwam vermits zijn ploeg haar thuiswedstrijden haast telkens met ruim verschil won. Willy De Vos onderstreepte dat zijn spelers zich te Winnik maksimaal hadden ingezet en was de mening toegedaan dat nie mand deze overwinning in betwisting zou dur ven stellen. Ik had nochtans een probleem, wat ik kon niet beschikken over mijn beste verdediger De Cubber die geel geschorst was. Degryse stelde me echter al direkt gerust. Hij kweet zich als centrale verdediger uitstekend van zijn taak en liet zich nooit op een missertje betrappen. Die handicap werd dus vrij goed opgevangen. In de wedstrijd zelf moest ik er Schepens voortijdig uithalen. Schepens had trouwens als een tegen geel aangekeken en ik vreesde ook de zwaarste sanktie. Zodat ik hem veiligheidshalve naar de bank haalde. Kan ik de prestatie van de ploeg als uitstekend be stempelen dan moet ik speciaal Mare Veke- mans citeren. We kochten deze bij E. Aalst weg en hij bewees een aanwinst te zijn. We hebben nu opnieuw uitzicht gekregen op de eindzege. En ik vermoed dat we aan de top zullen blijven meedraaien. Daarbij hebben we nog een wedstrijd tegoed en het voor de lo pende maand af te werken programma moeten w$ met positieve rezultaten kunnen afwerken. We kunnen ons met de besten meten. St.-Lie- vens-Houtem blijft hel doen. Het haalde nu een puntje weg bij Vrasene. En men kan bezwaar lijk beweren dat het onverdiend was. Het zag er voor de thuisploeg na minder dan een uur wedstrijd nogal bekaaid uit. Want met het ope- ningspunt gaf Hoebeke zijn ploeg heel wat zelfvertrouwen mee. St.-Lievens-Houtem ge loofde na deze treffer in zijn winstkans. Het kroop niet hals over kop in een versterkte ver dediging, maar bleef offensief gericht voetbal len in zoverre dat het zijn tegenstander op 0-2 achterstand zette. De Waaslanders zouden ech ter de voor velen reeds verloren gewaande si tuatie rechtzetten. En dat in een tijdspanne van amper tien minuten. Buggehout liet bij Moer beke ee puntje glippen nadat het nochtans op voorsprong was geraakt. Eedracht voerde dan nog de forcing en haalde nog de halve inzet uit de brand. St.-Pauwels geraakte niet over Appelterre. De bezoekers toonden evenwel aan niet toevallig in de top van de klassering te vertoeven, ze maakten indruk. Als Eendracht met 10 aan de leiding kwam, dan kon daar niemand graten in vinden. Maar nog voor de rust stonden de eindcijfers reeds op de lei. Toen strafte Joris een schoonheidsfoutje in de Eendracht verdediging af. De overwinning die Temse de week voordien bij St.-Pauwels haay verworven, bleek duss een kortstondige bevlie ging te zijn geweest. Het bracht het in zijn thuiswedstrijd tegen hekkensluiter Baasrode nu niet verder dan tot een onbeslist. De K.S.Vj aanhang die al verlekkerd was op een doel puntenfestival kwam dus bsedrogen uit. Di hekkensluiter dankt die drawn vooral aan zijl doelman Janseghers die in de moeilijkste s/1 tuaties overeind bleef. Buiten de verrassin* over de uitslag en de spanning die rond he\ speelveld cirkelde tot in de slotminuten, hai dit treffen toch niet veel te bieden. De derb) Borsbeke - Haaltert kreeg ook een derbyuit\ slag. De bezoekers klommen naar de leiding langs hun beste speler De Pril. Naderhand ver hoogde Borsbeke de druk die vooral onder ii puls van Van Hege en Bovijn die de stuwendt krachten waren. Het was eerstgenoemde di( trouwens de basis legde van de aansluitings treffer die net op de valreep viel. En de winst- droom van Racing aan diggelen trapte Hij drib belde iedereen, de doelman inkluis en besloot beheerst. Robur dat in de eerste periode di meest aanvallende partij was kon bij St.-Gillh slechts een van zijn kansen tot een doelpunt ombuigen. Het werkte naderhand echter oetei at zelfs al kreeg het toen de wind in het na deel. Toen de stand tot 03 was opgevoerd werd St.-Gillis zich pas bewust van de ernst van de toestand. Doch toen was het te laat. J.V.H. Hamme - SK Lebbeke 10

De Voorpost | 1979 | | pagina 24