meer dan 300 wedstrijden in Temses fanionploeg BEZOEKERS HOUDEN STAND MOEI LIJKER DAN VER WACHT KI5K OP 2e PROVINCIALE UITBATERS Kunstgalerij PAL Jo Daeleman ALS KERST- OF NIEUWJAARSGESCHENK MONOGRAFIE OVER HET LEVEN EN WERK VAN STEPHAN G0RUS Vierde Provinciale t DE VOORPOST De Voorpost - 7.12.1979 - 25 r I viel c ■ling i voorbije weekend igde K.S.V. Temse van haar strijdende )tbalspelers. Terecht, ers meer dan 300 strijden in de fanion- ig is niet om het even voor de voeten ge- Robert Van Lom- ien (doelman) en Hu- Meersman (veldspe- deze eer te beurt. Is meer dan 10 jaar ledigen zij en hun op- in de ploeg liegt iet om, de kleuren K.S.V. Hun voetbal- idedhart sprak de .V. taal waarbij zij ups downs beleefden, ir waar zij bovenal bij 'en volharden en dat hopen jaren te doen. Ie spelers mogen ter- gevierd worden en Den trouwens heel gemeen. Zij doorlie- de jeugdreeksen van V. Temse, eens op de ingplank naar de eer- ploeg bleek geen en- transfer hen te over een. Dat niet elke zon- B de zon scheen ligt or de hand, meerdere Dulklers zagen zij komen s, Jook gaan, aan meer tje trainers hebben zij luit) voetbal bagage te Idiijiken, maar zij hebben Dedrostseerd wat Temse helppt in haar jeugdspe- te verwezenlijken. Zij itg^gen daarom ook als rbeeld dienen voor tiener, die nu nog sidder de bal holt. itgc Meersman: «DE :LLE LINKSVOETIGE» kon het toen nog niet ellen maar wel tonen. :ijn wieg reeds konden !|bedrijvige benen van to moeilijk ingetoomd len. Geen wonder dat hij op 11-jarige :ijd reeds een aanslui iskaart op zak had. loren op 27.6/48 te Jnse verdedigde hij K de kleuren van het etselijk team. Maar Ipelturig als jonge rak- I liet hij op 15 jarige ftijd de shoes met t. Gelukkig voor K.S.V. frde hij terug onder in- id van A. Vercauter supporter in hart en Hij was toen 17 jaar. maanden speelde hij ntgjhet reserveteam toen i- velde trainer Rogeë Iters hem over naar de _4ste ploeg. Zoals Hugo vertelt is het juist of 'gisteren was Eeklo - .V. Temse of het be- van een droom die kelijkheid werd. Hugo •jlef, trainer Pieters d opgevolgd door is Waeterinckx. Tot i toe speelde Hugo in de vuurlijn van K.S.V. als linksbuiten. Zijn pijlsnelle demarages gingen bij de tegenstrevers door merg en been. Maar de trainer oordeelde dat iemand die de aanvallende knepen kent ook het best ge plaatst is om aanvallende acties te onderscheppen en zo kwam Hugo op de linksachter plaats een po sitie die hij nu nog altijd en met glans bekleed. Bovendien is zijn aanval lend temperament nog niet ingetoomd en is hij in meerdere wedstrijden een gedroomd foerier voor de afwerkers. Het seizoen 1971-1972 speel de Temse kampioen voor Hugo betekende dit een voetbalvreugde dat hij eerder nog niet gesmaakt had, ook niet bij de jeugd. Zijn talent geraakte ook buiten Temse gekend en menige club liet zijn oog vallen op de snelle links- voetige, en ofschoon vele fans het hem aaprezen bleef Hugo trouw aan K.S.V. De gezelligheid van het Temse team ver koos hij boven het num mer op de shirt dat hem enkel zou kenmerken bij een ander team. In maart 75 kwam dan toch enige deining rond zijn naam. Hugo ging niet akkoord dat een verdedi ger enkel de hamer moet hanteren. Een aanval ge beurt vanuit de verdedi ging, zijn drang naar sa menspel heeft het ten slotte toch gehaald on danks het feit dat Temse zijn huid zwaar moest verdedigen om in de reeks te blijven en velen onder het motto speel den van het doel wettigt de middelen. Sinds vorig seizoen draagt Hugo de kapiteinsarmband, wat meer betekent dan het hand schudden van de scheidsrechter voor en na de wedstrijd. Als ou dere in een team moet men het voorbeeld zijn voor de jeugd, ervering moet overgeheveld wor den op het vaak te onstui mig karakter van de jeugdspeler die zijn de buut maakt in de eerste ploeg. Ofschoon het Hugo naar zijn zin heeft bij K.S.V. Temse verloopt het dit seizoen qua prestaties nog niet naar zijn zin. Het aantal gekwetsten en daaruit voortvloeiend dat er wekelijks spelerswijzi gingen zijn, zodat nooit met een vast team kan worden aangetreden is zeker fundamenteel. An derzijds is de inzet bij de spelers niet altijd naar de behoeften die het team nodig heeft. Gelukkig is dit laatste van voorbij gaande 'aard en werken trainer en spelers om K.S.V. te brengen waar het zou horen. Hugo hoopt nog jaren zijn streng te trekken bij Temse en zou dit liefst gepaard zien gaan met (enkele) een kampioe- nenviering(en). Robert Van Lombergen: «GOUDEN HANDEN» Begrijpelijk dat hij als doelman liever voor het net vist. Zijn hart verpan de hij reeds vlug aan het voetbal; dat hij echter doelman werd kwam eer der toevallig. Als redder in nood moest hij op tien jarige leeftijd zijn ploeg reeds bijspringen. Met de glimlach stonden elf K.S.V.'ers klaar voor de wedstrijd tegen Zele, toen bleek er echter geen doelman bij te zijn. Ro bert wisselde toen zijn shirt van veldspeler met een doelwachterstrui en ondanks het feit dat hij zich in die eerste wed strijd meer met zijn rug naar de middencirkel moest draaien dan hem lief was bleef hij trouw met de plaats tussen de palen, Robert Van Lom- bergen lijkt wel een spre kend encyclopedie wan neer het gaat over «Zijn» K.S.V. Temse. Herinne ringen, goede en minder aangename, draaien als een film voor ons oog voorbij. Als doelman leeerde hij vlug heel wat knepen bij. Met hem als sluitstuk speelden de scholieren kampioen (1968-1969). Als junior drong hij door tot de Oostvlaamse entente. Menige aanvragen kwa men, bij K.S.V. binnen om een transfer van Robert Van Lombergen aan te vragen. Maar geleid door zijn ouders en later zelf bewust gekozen bleef hij voor Temse de voorkeur bewaren. Veel liever met K.S.V. hoger op dan met een ander team te dalen. Op 16-jarige leeftijd (6.11/52) ging voor hem de grote poort open. Trai ner Cees Waterinckx he velde hem over naar het eerste elftal, in opvolging van Antoine De Nul. Ook hij hielp Temse vechten voor het behoud in eerste provinciale. Het seizoen '70-'71 drong hij als titu larisdoelman van de ploeg door. Hij was de eerste van de kampioen- scholierenploeg die doordrong tot het eerste elftal. Na hem zouden nog Walter Vermeulen, Guv Van Hoeylandt, Guy Hoogstadt, Luk Van Goe- them en André Van der Aa volgen. Het volgende seizoen zou een van de mooiste wor den uit de voetballoop baan van Robert Van Lombergen, kampioen spelen in tweede provin ciale. Als we hem horen vertellen over de wed strijd tegen Wetteren tij dens dat seizoen is het of we de echo van de sup porters nog horen nagal men, en samen met Ro bert genieten wij terug van een match, die mooie herinneringen oproept. Maar helaas bleef hij ook niet gespaard en werd het juk van voetbalspeler ook voor hem moeilijk om dragen tijdens het seizoen '74. De ploeg liep mank. SK Aalst kwam naar Temse, Robert was de zondebok de «Supporters» joelden hem naar de kleedka mers. Het was alsof de wereld voor hem instort te. Een lange tijd is hij daarvan ender de indruk geweest, maar toen de spelers hem terug kwa men vragen om het doel te verdedigen, moest hij niet lang nadenken. Ro bert Van Lombergen is toen aan een come back begonnen waarvan hij nu nog steeds de vruchten KSV Temse lauwerde Meersman en Van Lombergen. Ook de wouwen en kinderen werden bii de hulde betrokken.(dw) 300 wedstrijden nog al tijd schitterend. Zij heb ben in hun K.S.V. ploeg heel wat samen beleefd goede en kwade momen ten. Maar naast het voet bal hebben zij ook nog plukt. Hulptrainer Reeds van het vorige sei zoen werd Robert Van Lombergen aangewor ven als hulptrainer. Een functie die Robert ligt, want begeleiden en op leiden van spelers is steeds een droom van hem geweest. Zijn voet balrijkdom kunnen over hevelen op anderen is één van de voornaamste punten dat deze echte clubspeler wil doen. Al moet hierbij gezegd dat hij zijn actieve loopbaan als als doelman nog ver re van beëindigd be schouwt. Best wil hij nog enkele jaartjes meedraai en, trouwens een doel man is als wijn, hoe ou der hoe beter. Immers routine is voor een num- mer één van de ploeg één zaak parallel lopen! van onschatbare waarde. Samen met ons hoopt hij zij werken beiden als dat zijn ploeg spoedig bankbedienden en of- haar ware gelaat laat schoon zij beroepshalve zien, een sterke terugron- heel wat blauwtjes aan de moet K.S.V. dan ook hun neus zien voorbij aankunnen. vliegen bleven zij toch Beide spelers werden bii aan ,éé,n blau^ia han' de thuiswedstrijd tegen flen, het waren de blauw- Baasrode gevierd. Deze eigen «K.S.V. kweek» doen het na meer dan witten van K.S.V. Temse. Staf Arbijn K.S.V. Temse - Baasrode 1-1 Na de suksesrijke presta tie op het veld van Sint- Pauwels en de viering van Robert Van Lomber gen en Hugo Meersman voor meer dan 300 wed strijden in het eerste elf tal verwachtte vele sup porters de kroon op het werk en dit op eigen veld tegen hekkesluiter Baas rode. Als men aanneemt dat een fout in het straf schopgebied moet be straft worden met een penalty dan kon Temse in de eerste helft aanspraak maken om een vijftal 11 m trappen. Dat zou na tuurlijk in voetbaltaal als ireëel worden be schouwd. Anderzijds stelt zich de vraag moet men eerst breuken of bloed zien om een straf schop te fluiten? Als dit laatste geldt dan kunnen we ons bij de beslissin gen van de ref. neerleg gen en mag Temse zich zelfs nog gelukkig achten één strafschop gekregen te hebben. Baasrode be gon nochtans goed aan de wedstrijd na drie mi nuten hadden de bezoe kers reeds twee hoek schoppen afgedwongen. Tijdens de resterende mi nuten deemsterden de rode lantaarndragers weg. Een offensieve thuisploeg, dwong de be zoekers een verdedigend gordijn voor hun doel op te trekken, met alle risi co's die daarbij horen. Toen Giovanni Sciacca in de 13e minuut tegen de aarde ging was dit reeds de derde maal dat de blauwwitten appeleer den. Willy Breughelmans knapte dit kanweitje met sukses op (1-0). De vreugde was echter van korte duur want amper vijf minuten later flaterde de K.S.V. defensie. Een slecht ontzetten sprong via een geelhemd voor de voeten van de spits die oprukte. Robert Van Lombergen bracht met een knappe duikeling met de vuisten redding, maar kon verhinderen dat de bal in de voeten sprong van d'Hondt, die het net deed trillen (1-1). Hierna konden we enkel ons ogen richten op de bezoekende speelhelft. Baasrode onderging de wet van de sterkste maar speelde wel met een goe de inzet. K.S.V. schiep wel kansen maar doel punten aantekenen bleef uit. In de tweede speelhelft bleef Temse de meest aanvallende ploeg, maar Baasrode kon met enkele counters de Temse ver dediging tot attentie dwingen. Ondanks het overwicht werd doelman Jansegers echter weinig op de korrel genomen. Slechts éénmaal gebeur de dat dan toch, met nog 10 minuten voor de boeg werd Walter Van Haver keurig aangespeeld. De gevaarlijke Temse speler nam in één tijd over, maar zag zijn grondsche- rend schot in hoekschop verwerkt. Hiermee pakte de bezoekende portier uit met de safe van de wed strijd. Temse had toen al begrepen dat zij in deze Van Hoever scoorde voor Temse vanop de penaltystip.(Temse-Baasrode l-I)(dw wedstrijd een punt moes ten laten liggen. Baasro de had zich verdedigd tot de laatste seconde en sleepte hun vierde punt van de competitie in de wacht. Zondag reist K.S.V. naar Wetteren. Multi-nationale fabrikant zoekt voor nieuw uniek keten - projekt in de verhuurmarkt. Eigen inbreng slechts 1.000.000 BF 1.500.000 BF. Voor alle inlichtingen schrijf met rof. DV aan Bureel Blad. Fr. Courtensstraat 33 9330 DENDERMONDE Tel. 052-21.46.10 UITNODIGING KUNSTSCHILDER van 7 tot 20 december 1979 Alle dagen van 10 tot 12 u. en van 14.30 u. tot 20 u. Onlangs werd een -.Monografie over het leven en werk van Stephan Gorus». uitgege ven. Het werk werd geschreven en samengesteld door Lode De Kimpe. Het prachtige kunst- en kijkboek in mooie stoffen omslag, is nog steeds te koop. De auteur, Lode De Kimpe, neemt de lezer of kijker mee op stap door het leven van de kunstenaar Stephan Gorus. Hij doet dat aan de hand van een bibliografie van de kunstenaar om vervolgehs bij middel van afdrukken van schilderijen van Gorus meerdere werken werden in meerkleurendruk in het werk opgenomen de evolutie in het werk van de kunstenaar aan te tonen. Stephan Gorus wordt erin beschreven als een vertegenwoordiger van de optimistische vreugde, die in stralende kleuren zijn jubel uitzingt over het heerlijke leven. In zijn werken staan vaak de kreatieve daad en de emotionele expressie centraal. Vandaar ook dat de kunstenaar Stephan Gorus zoveel mensen weet aan te spreken. Uit* het kunstboek blijkt trouwens overduidelijk dat Gorus' doeken het temperament en de innerlijke gevoelens uitstralen, kortom zij zitten vast aan het leven van dc alledaagse mens, in zijn verschillende facetten. Het fraaie'werk wordt bovendien nog vervolledigd met uittreksels uit lofbetuigingen aan het adres van de kunstenaar, met gedichten en een rijke biografie die een overzicht geeft van dc belangrijkste binnen- en buitenlandse tentoonstellingen van dc kunstenaar. Het kunstboek «Monografie over het leven en werk van Stephan Gorus- werd gedrukt door Drukkerij De Cuyper. Het kost slechts 400 F en is onbetwistbaar een ideaal geschenk voor wie van kunst houdt. Men kan dit werk bestellen door het invullen van onderstaande strook: I Ondergetekende: Adres: I I wenst eksempla(a)ren te ontvangen van dc Monografie over het leven en werk I I van Stephan Gorus. aan de prijs van 400 F per ckscmplaar. I Handtekening I Stuur deze bestelbon terug naar Drukkerij De Cuyper. Oude Vest 35 te 9330 Dender.- 1 monde. i W.S. Sombeke - Stekene Straatje3-1 De traditie wil dat Sombeke steeds problemen heeft met Stekene, een traditie die trouwens zondag werd doorgetrokken. White Star was immers duidelijk in een mindere dag en slaagde er tijdens het eerste half-uur maar niet in om de bezoe kende defensie echt onder druk te zetten. Op de 35' slaagde Sombeke er dan toch in om voorsprong te komen toen de lokale libero sterk kwam opzetten, drie zelfs vier tegenstanders uit schakelde en Luc Peelman de kans gaf om de stand te openen. Maar die treffer kon de gastheren niet stimuleren om de wedstrijd in handen te nemen. Erger zelfs, op het uur kregen de bezoekers onrechtstreekse vrijschop op de rand van de strafschopzone en meteen stonden de ploegen gelijk. Bij Sombeke waagde men plMPl Meersman en Bosman belagen doelman.(Baasrode-Temse l-Iftdw) nu een gok door De Wolf en een derde doelpunt defini- Elewaut te vervangen door tief veilig te stellen toen Poppe en Verbeeck. En dat Peelman een inzenden van bleek te lukken want reeds De Lange kon benutten om 3' later kregen de gast- te scoren, heren een strafschop die door Meersman evenwel tegen de deklat werd ge knald. De gastheren lieten zich nochtans niet ontmoe digen en gingen steeds nadrukkelijker de wedstrijd beheersen. Op de 68' kreeg Sombeke een tweede straf schop toen de doorgebro ken De Poorter gepakt werd en dit keer kende De Lange geen genade. Sombeke zou wel tot de 90' moeten wachten om de zeqe via W.V.L. Wie van alle&^pzle hoogte wil wezen moet lezen

De Voorpost | 1979 | | pagina 25