MET DE HAKKEN OVER DE SLOOT EXCELSIOR HEEFT NOG APPELTJE VOOR 0E DORST STERREN IN DE WIND EENDRACHT MELDERT OOK OVER KLIP W. MOORSEL WIEZE ZET DOOR Foselle (Burst): geschorst tot einde seizoen. RODE KAART VOOR MARC DE BACKER LAATSTE TIEN MINUTEN Kijk op 38 Provinciale lUITENSPELVAL ONTWRICHT Derde Provinciale D Derde Provinciale C De Voorpost - 7.12.1979 - 27 ilskracht Moorsel O Meldert 2 leiders uit Meldert te ibben hun opdracht te son oorsel tot een goed nde gebracht. De thuis- oeg heeft echter voor m zeer degelijke re- jek gezorgd. Dit vooral de eerste helft, waarin and de lokalen zich een paar prachtige wansen wisten te scheppen. Tegenslag was de reden, waarom de brilscore aan de rust steeds op het bord stond. Eendracht Meldert, be trad wel enigszins gehan dicapt het speelveld. Het moest de diensten mis sen van topscorer Paul Van de Winckle en van de geschorste voorstop per De Gieter. Het werd enigszins zoeken naar de juiste dekking in de gast- verdediging, wat de loka len toeliet, gedurende de ganse eerste helft ge vaarlijk te zijn voor doel. tegenslag bij de afwer- De Smedt had evenwel Zijl Richard Van der Straeten klopt ert 0-2)(avh) eerste keer keeper Eddy Baeten.(WMoorsel-E Straeten (Meldert) wordt foutief gepakt, doch de ref reageert niet.(W. Moorsel-E. telden 0-2)(avh) liibeke - Melle 5-0 ng Vlaanderen heeft s uitgehaald tegen het zoekende Melle: vijf elpunten scoren lijkt n hele weelde. Vooral idat uit alle vorige itchen samen slechts goaltjes werden ge- urd. Kruibeke zat men de jongste tijd in zak en as de tegenslagen stapel den zich op en het bleef aan lager wal schippe ren. Alle leed schijnt plots vergetenBeek schoot aardig uit zijn krammen en scoorde twee keer tijdens de eerste time. Na rust poogden de Gentenaars de vloedgolf in te dijken met het opstellen van de buiten- spelval. Slecht is het hen bekomen: alles gebeur de zo slordig dat zowel Van Hoeylandt, Van Gas- se Als De Wolf een gaatje vonden Melle nog dieper in de put duwden. king. Eendracht Meldert was in deze periode wel gevaarlijk op vlugge counters: Dikwijls kwam de Moorseldefensie in paniek, op de in één tijd doorgezette tegenaanval len. Ook doelman Eddy Baeten, een eigen Wils- krachtprodukt liet een zenuwachtige indruk. Op één van die counters, verkeek hij zich op een botsende bal, doch de ingelopen Van der Strae ten kon deze onverwach te kans niet te baat ne men. Bij de rust was de stand nog steeds blank. Wilskracht kon in de aan vang van de tweede pe riode wel de forcing voe ren, doch weer was on- kans er de oorzaak van, de stand niet geopend werd. Na 5' was echter de lo kale kaars opgebrand, en Eendracht kon, zijn posi tie waardig, de toon aan geven. Met technisch sterk voetbal werd bij momenten de Wilskracht- verdediging volledig overspeeld. De voor Een dracht debuterende Ri chard Van der Straeten, speelde daarbij een voor treffelijke rol. Gemakke lijk rolde hij de linker flank op en geregeld zaaide hij paniek met z'n voorzetten. Hij werd voor zijn werkkracht beloond, toen hij rond het kwartier een voorzet van Wilfried Van Royen met het ohofd afrondde. De uitgelopen lokale doelman had hier tegen geen verhaal. De bezoekers waren met deze stand waarempel niet tevreden en zetten door. Aan het halfuur was Van der Straeten weer zijn lijn afgehold, met 'n één-twee beweging kon hij laag voorzetten. Wils- krachtkeeper Eddy Bae ten verkeek zich op de faze, loste de bal in de voeten van Van Royen. Deze nam de hem gebo den kans met de beide handen, 02. Al bij al verdiende overwinning van de leidersploeg, mis schien met iets overdre ven cijfers, gezien de goede eerste helft van de thuisploeg. Het verliespunt van Exelsior bij een zeker niet onverdienstelijk Klinge kan men wel als het feit van de veertiende speeldag vermelden als is de monsterscore waarmee Melsele, Sint- Amandsberg wegspeelde en de overwinning van Grembergen bij Sinaai ook zeker niemand ontgaan. De fortaitcijfers waarmee Melle door Kruibeke werd naar huis gestuurd priemden insgelijks door op de uitslagentabel. Het ver lies van de halve inzet bij Klinge kan voor Exelsior echter geen al te verstrekkende ge volgen hebben. De lijstaanvoerder heeft inder daad nog een appeltje voor de dorst. Er is in derdaad nog liefst een speling van vijf punten tussen hem en de nummer twee van ae rang tabel, Melsele. Exelsior werd bij de grens- ploeg op achtervolgen aangewezen want deze profiteerde voluit van een misser in de verde diging om langs De Rop aan de leiding te ko men. Het bleek echter toch niet te fel aange slagen door deez opdoffer en repereerde in de 68e minuut het doelpunt. En meteen trokken de bezoekers dan ook alle registers open en De Klinge moest noodgedwongen zijn heil zoe ken in een versterkte verdediging. Deze bleek echter zeer goed georganizeerd en de bezoe kende aanvallers werden op afstand gehouden. Kwam er dan toch een schot dan was er de doelman om redding te brengen. Te Melsele keek men op een eenrichtingswedstrijd, die zonder problemen door Svelta werd gewonnen. Met drie doelpunten in iedere speelhelft be stendigde de thuisploeg haar oververdiende zege. Uit de eindcijfers kon men al voldoende afleiden dat de Gentenaars niet teveel in de pap te brokkelen hadden. Ze werden vrankweg weggespeeld. Doelpunten ook aan de lopende band te Kruibeke waar Melle er nooit in slaag de vaste voet in de match te krijgen. De thuis ploeg was inderdaad superieur en kende bo venop een van haar beste dagen. Wat trou wens door de fortaitcijfers werd weerspiegeld. Het was Beck die de lont aanstak en dan de weg effende naar de afgetekende overwinning, die na iets meer dan een half uur niet de min ste twijfel meer liet. Heusden kon bij Bazel moeilijk een vuist maken, en het eindrezultaat was dan ook navenant. De thuisploeg moest niet eens het onderste uit de kan halen om vlot te winnen. E om daarbij aan een opmerke lijke cijferverhouding te komen. Tot bij de rust konden de Gentenaars de verliescijfers, mede door het tikkeltje geluk, nog binnen de perken houden. Maar in de tweede periode vielen dan de doelpunten die al eerdre in de lucht hin gen. Oosterlinck zette Eendracht op het goede pad. Sinaai was op de recente speeldag aan zijn vijfde nederlaag in successie toe. Het kon het op eigen bodem aan nog niet waarmaken tegen Grembergen dat meer vuurkracht in huis had. En dat vond men dan ook weer in de einduitslag. Nochtans kreeg de thuisploeg DE kans van de eerste speelhelft, maar De Waele verkwanselde deze. In de 47e minuut was het 0—1 toen Baert zelfs gelegenheid kreeg de doelman inkluis te dribbelen. En aan dit ope- ningspunt trokken de bezoekers zich verder op. Hoogeinde heeft op eigen bodem de dui men moeten leggen voor Meulestede. Laatst genoemde was onbetwistbaar beter in de af werking en verwierf dan ook een logische over winning. Stekene liep in de eerste speelhelft van de thuiswedstrijd met Waasmunster op een counter. Het zou daarna de situatie recht zetten, maar zou pas het verlossende doelpunt lukken, toen het einde van de match in zicht was- J.V.H. fTriemde de wedstrijd W. Moorsel - E. Meldert dooiWilskracht heeft in deze fair betwiste partij zijn betrachting de leider de eerste ne derlaag toe te dienen, niet kunnen verwezen lijken. Vooral omdat het opnieuw overhoop lag met de afwerking. De vorige wedstrijden had den nochtans een verbetering van de produkti- viteit laten doorschemeren. Men puurde im mers de laatste twee wedstrijden liefst zeven treffers. En men keek dan ook hoopvol de konfrontatie met het ongeklopte Meldert tege moet. Men heeft het echter geen hak kunnen zetten. Een meteen was Eendracht al aan zijn achtentwintigste wedstrijd zonder nederlaag toe. Het was een prettige wedstrijd die op een tamelijk hoog niveau dreef en waarin Wils kracht zich zeker niet onbetuigd liet. Het klom inderdaad tot een degelijk rendement maar v verzilverde de scorekansen niet. Want men her viel in hetzelfde euvel. Waar de tegenstander tweemaal de roos trof. Op het speelkundige vlak lag Wilskracht dus zeker niet onder en het had daarbij ook de verdienste dat het vrij lang de spanning in de match hield. Eendracht van zijn kant bewees een waardig leider te zijn. Het kreeg de lof mee van vriend en tegenstan der. En het waakte indruk. Ook op de Wils kracht trainer Berre Michiels. Die echter meen de dat zijn elftal toch nooit in de schaduw was gespeeld. Dat Eendracht aan twee doelpunten kwam was yolgens de Moorssel trainer te wij ten aan de afwezigheid van stopper Van Moe- seke. Door de afwezigheid was onze laatste lijn toch verzwakt. Doch ook Wilfried Van Royen zat met problemen wat de samenstelling van zijn ploeg betrof. Hij moest immers zijn doelpuntenmaker Paul Van de Winckel en De Gieter vervangen. Gelukkig hebben Polet en Verstraeten deze handikap goed opgevangen De Eendracht trainer stipte ook aan en daar drukte hij zelfs op dat Wilskracht zijn kansen met alle sportieve middelen had verdedigd. «Door met open vizier te kampen maakte Moor sel de partij zeer aantrekkelijkzegde Van Royen. In de wedstrijd Burst - Vlierzele vielen alle doelpunten in een tijdspanne van amper twintig minuten, die zich van de 37e tot de 57e minuut situeerde. Burst was wel enigszins ge- handikapt door de afwezigheid wegens bles sure van zijn speler trainer Herman Muylaert, maar Van Laethem zorgde voor een voortreffe lijke vervanging. Als de partij dan uitdraaide op een 30 dan kon men daar weinig graten in vinden. Er werd immers met wisselende kan sen gestreden en het wedstrijdbeeld was in evenwicht. Voorde bleef te Schellebelle op het winnende pad en was meteen aan zijn zesde wedstrijd opeenvolgend zonder nederlaag toe. Voorde verwezenlijkte een opmerkenswaardige come back. En Ghouma werd eens te meer matchwinnaar. St.-Gillis moest terrein prijsge ven. Het stuitte op een Thor Kokerij formatie die kost wat kost de nederlaag van de week voordien wou doen vergeten. De bezoekers ver dedigden zich evenwel naar het beste vermo gen en het was dan ook pas in de slotminuten dat Meldert de volledige zekerheid kreeg. De Jaeger stond weer aan het kanon. Een flink spelende Wieze won verdiend van Erpe. De bezoekers konden de verliescijfers met een tikkeltje meeval tussen de perken houden. Heestermans lukte het verlossende doelpunt, maar miste daarna een strafschop. Ter joden kon het niet rooien bij Herzele en bezweek met een doelpunt verschil. Kerksken verdedig de zich voortreffelijk te Meerbeke. Het lag trouwens nooit bepaald onder en had recht kunnen doen gelden op de halve inzet. De bes te speler stond trouwens ook in het bezoeken de kamp. Hij noemde De Schutter. Hofstade behaalde een in het oogspringend rezultaat te Mere. Hofstade speelde over de ganse wed- strijdduur flink mee maar was eens te meer niet bij de zaak in de afwerking. Zo werden Van Paepeghem en De Man een paar keer in een zeer gunstige schietstand gebracht maar faalden. Mere knalde de bal een paar keer tegen het doelhout. De schoten van Callebaut en Fleurinck hadden nochtans een beter lot- verdiend. J.V.H. HOFSTADE 0 Ondanks het feit dat de pers toegestroomd was met geweldige lenzen en alle toebehoorten viel er echter maar een mager voetbal te zien. Het werd een droeve match en bei de ploegen waren blij met de behaalde 00 score, die al de achtste drawn betekent voor Me re dat stilaan legenda risch aan het worden is met deze prestatie. Het is echter geen reden om fier over te zijn, want het is lang geleden en het zal nog lang duren eer we nog eens het Mere van vroeger zullen te zien krijgen. Een blaam die van iedereen komt en aan wie te wijten is Het heen en weer spe len en gefoefel van de hoogste plank zouden e'k zichzelf respecterend supporter gedwongen hebben tot wandaden. Ware het niet dat we in de eerste helft Callebaut van Mere alleen voor de keeper Meuleman kwam te staan, maar hij schiet op de paal, waarna de bal op de lijn gestopt wordt. Veel supporters konden het geknoei niet meer aanzien en verdwe nen met stille trom tij dens de rust. De rest zag al evenveel als hun ver trokken collega's want in de tweede helft lagen de resultaten ondanks de verwachtingen, even laag. Een sterk spelend Je- rommeke Geeroms van de blauw-witte Hofstade naars en een Fleurinckx van F.C. Mere, fleurden de grauwe sfeer wat op. Ook liepen de rood-zwar- te Sterkx en Dullaert te gen de vuist ofte gele kaart van de scheids rechter. Verdienstelijk én in het oog liep ook de ex-Eendracht Aalstenaar Pol Van Der Haegen. En konden we toch geen voetbal zien, dan lieten we ons toch verleiden tot menig gesprekje met jan-met-de-pet. En zo kregen we ook een niet nader te verklaren én te publiceren antwoord op onze vraag met de knip oog, voor dat antwoord kan U wel eens terecht in het landelijke Mere, waar rust en dorpssfeer nog troef zijn en waar het gejoel van een enke ling ook werd overstemd door een bende Chiro meisjes die de streek on veilig maakten en zich niets aantrokken van al dat serieuze gedoe rond dat voetbalplein. (In Mere hebben ze zeker nog geen vrouwenploeg Vrouwen verheft LJ, de sterren slaan U deze week wat in de wind In Burst is niemand gelukkig met de zware schorsing die verdediger Gratiën Foselle aan zijn uitsluiting te Meerbeke overhield. Het is een veel te zware sanktie. Een speler van Meer beke was blijven liggen in het strafschopge bied van Burst. Bij een tegenaanval van de Ninovieters werd Burst op een derde doelpunt getrakteerd. Foselle liep in de richting van de grensrechter om voor off-side te appeleren. Het had de ganse dag geregend, zodat het ter rein erg glad lag. Foselle gleed uit toen hij op de grensrechter toeliep en deze raakte. De man ging even uit evenwicht en zette de knie op de grond. Foselle, die nog nooit een blaam kreeg, bood zijn verontschuldigingen aan. Ref. Heiremans, die een potsierlijke arbitrage weg gaf, won het advies in van de betrokken grens rechter en vroeg wat hem te doen stond. «Uit sluiten antwoordde de vlaggeman. Prompt kreeg Foselle de rode kaart voor de neus. Vorige week kwam de zaak voor de straf- kommissie. Foselle kreeg niet heel veel kans om zich te verdedigen en werd zonder veel tie relantijntjes tot eind juni 1980 geschorst. Een zware klap voor Burst Foselle zal het seizoen nu afronden bij een liefhebbersploeg. TK Meldert - Eendracht Sint Gillis 2-0 Thor Meldert blijft in de running dankzij een krappe zege tegen een nochtans uitstelend Een dracht Sint Gillis. Daar door volgen de Thoria- nen nu in het spoor van hun blauwgele dorps genoten. Eendracht pleit verzach tende omstandigheden: het moest het gedurende 75 minuten met tien man rooien omdat Mare De Backer naar rood keek nadat hij een tegenstan der aantrapte. Een dom me reaktie eigenlijk, van wege deze getalenteerde speler, die zou moeten weten dat naar een te genstander schoppen zichzelf, doch eveneens zijn ploeg. Meldert liep lang met een nipte 1-0 voorsprong op het terrein. Plooien deden de Dendermon- denaars wel, op de knieën kruipen niet. Ten normaliter de zwaarste slotte viel er toch een sanktie tot gevolg heeft, tweede thuisgoaltje en Mare strafte niet alleen daarmee was de kous af. Stekene - Waasmunster 2-1 Een denderende show werd in Stekene niet opgevoerdhet bleef ge durende tachtig minuten zoeken en tasten, met veel middenveldspel en weinig reële doelkansen. Pas op de tachtigst minuut brak de wedstrijd openvrij verrassend spijkerde Waasmunster de 0-1 stand op het bord. Sparta kreeg echter bijna op slag betaald ant woord: minder dan een halve minuut nadien was het reeds 1-1. Edilbert Zaman bracht de Ste- kenaars langszij. Die zelfde Zaman deed nog meer: in de dolle laatste minuten scoorde hij de winning-goal. Einde goed, alles goed voor Sportkring dat echter een weinig overtuigende prestatie weggaf. Een goede algemene repeti tie in het vooruitzicht van de derby op Excelsior is het dus niet geworden, al hebben de grensbe woners een stunt op hel oog. Wie weet... Wieze leeft een beetje in de euforie van de overwinning. Het werd voor de Wiezenaren, de vierde in één rij. Nochtans hebben zij tegen een knap spelend Oranje Erpe, alle hens aan dek moeten roepen om de twee puntjes thuis te houden. De bezoekers verdienden zeker beter. In de eerste helft waren zij het meest bij de bal. Doch zij creeërden te weinig scorekansen, om de stand te kunnen openen. Wieze, daarente gen, speelde een rustig-aan match. Doch zij mochten zich wel gelukkig achten, dat Heestermans lp de 21e min. zijn ploeg op voor sprong bracht. Hetgeen wel tegen de gang van het spel in was. Deze stand bleef ongewijzigd bij het rustsignaal. In de tweede periode verwaterde de wedstrijd tot een ongezien laag peil. En plots in het zicht van het eindsignaal ontploft de thuisploeg nog eens. Aan de 85e min. floot een schitterend leidende Sadones een strafschop voor de gast heren. Heestermans belastte zich met deze karwei, doch schoot de bal meters naast het doel. En dan in de slotminuut, werd een twee de lokaal doelpunt afgekeurd, wegens buiten spel en terecht. Een gevleide eindstand voor de brouwers, en Orahi* verdiende zeker meer. Doch om te win nen moet men ook scoren, en dit is het zwak punt van de Erpenaren. Vermelden wij nog de prachtkeeping van William Van den Bossche, de Erpse portier, die van het talrijk opgekomen publiek menig open doekje meekreeg.

De Voorpost | 1979 | | pagina 27