De Voorpost 0WN-G0AL FATAAL OLYMPIA STERKER DAN DE EENZAME MET N00DPL0EG LEIDERS IN MOEILIJKHEDEN ER0NDEGEM DIENT BAMBRUGGE EERSTE NEDERLAAG TOE G0ALTJES GENOEG THUISPLOEG MOCHT ZELFS PENALTY MISSEN Vierde Provinciale Kijk op 3e Provinciale Vierde Provinciale Een sigaretje paffen, ook al is er op het terrein voetbal te zien.(v) Bazel - Heusden 4-0 De Heusdenaars speel den op het Bazelse veld een uiterst tamme wed strijd en na wat we van hen gezien hebben, is het helemaal niet ver wonderlijk dat ze mo menteel op de voor laatste plaats beland zijn. De geel-blauwen daaren tegen hadden niet de minste moeite om de wedstrijd naar hun hand te zetten. Reeds in de 14e minuut lukte Ooster- linck de openingstreffer. Meteen was de ruststand bereikt, want verdere pogingen van Amer- linckx en Bressinck mis ten de goede richting. De beslissende doelpunten vielen in twee minuten tijd: eerst via een prachtschot van Ruym- beke (2-0 in 60ste minuut) én dan na een succesvolle dubbelpass tussen Lambrechts en Amerlinck 62e min. 3-0) Enkele minuten kreeg de thuisploeg na fout op de onhoudbare Frankie Bressinck een penalty toegekend, die echter door Lambrechts op knullige wijze werd ge mist. De weelde was blijkbaar toch groot ge noeg: want in de 78ste minuut was Eddy De Smedt drie tegenstan ders, de keeper incluis, te vlug af en legde de hartversterkende eindcij fers vast op 4-0. M.N. Sinaai - Grembergen 0- 2 Met een noodploeg moest SK Grembergen het in Sinaai rooien. Vijf titularis sen vervangen is voor een klub geen lachertje. Ge kwetsten, geschorsten... Er werd van de nood een deugd gemaakt en het resultaat was erg positief. Klubdirigent Herman Burg- ghrave: „Deze overwinning kwam er op het best ge schikte moment. Daaren boven hebben de doublu res bewezen dat ze als keffers van zich kunnen afbijten. Je ziet hetals de nood het hoogst is, is de redding nabij. Johan Baert hielp groenwit aan een hoopgevende 0-1 voorsprong. Nadien plooide Grembergen oordeelkun dig terug en hield de defen sie zo gesloten mogelijk, zonder zich daarom in te graven. Integendeelhet wapen van de counter werd oordeelkundig gebruikt. De Waaslanders kregen het deksel op de neusde kwieke Jan Van Damme was bijdehands genoeg om een terugspeelbal mee te pikken en een tweede goal- tje te scoren. Nadien deed Grembergen de deur pot dicht en won een wedstrijd die op papier verloren leek. Zondag reist Sinaai naar Waasmunster, teoretisch kan daar een puntje worden weggehaald. Grembergen speelt thuis tegen Bazel dat vorige week Heusden in blikte. Geen gemakkelijke opdracht, vooral omdat de bezoekers geen steekje meer mogen laten vallen, willen ze in de running blijven. Kallo 1 Excelsior 1 Moesten we deze uitslag in een van de vorige sei zoenen hebben geno teerd dan hadden we er zonder meer een winst puntje in gezien voor de groen-zwarten, maar ver wend als we zijn door hun formidabele succes sen moeten we het vier de verliespuntje in Kallo als onvoldoende be schouwen. Gedurende gans de wedstrijd woog de bezoekende pressie immers zwaar op de thuisdefensie, die echter goed georganiseerd was en waarvan de doelman een stevig sluitstuk was. In zoverre zelfs dat het gastoffensief meermaals van op het middenveld reeds werd verijdeld en men de bal doorzond naar de op vinkenslag liggende spitsen. In de 32e min. profiteer de Verlaeckt bij een ge lijkaardige fase ervan om de grensploeg op voor sprong te brengen en op slag van rust werd zelfs een tweede treffer van De Caluwe afgekeurd voor handspel dat alleen door de arbiter werd ge zien De gasten kwamen na rust door de vermoeid heid van de gastheren dan toch gevaarlijker door en Jan Demedts scoorde de gelijkmaker in de 77ste minuut, zo dat de eerste nederlaag toch nog werd ontweken. M.N. De onklopbaarheid van Racing Bambrugge is pp de recente speeldag door Erondegem naar de legende getrapt. Racing ging met een paar doelpunten verschil de mist in. En haast nie mand die er aan dacht de zege van Olympia aan te vechten. De thuisploeg tot in de vezels gemotiveerd pakte inderdaad van meet af aan de zaken kordaat aan. En het feit dat deze rezoluut voor de aanval koos verraste de tegen stander wel enigszins. Er moet bij het ontle den van de wedstrijd ook de nadruk worden gelegd op het feit dat Erondegem zeker niet zuinig was op zijn energie en ook was de zege- wil bij zijn spelers zeer sterk aanwezig. Ra cing dat gedegen voetbalde stelde doelman Walter Rasschaert meermaals hard op de proef maar deze keerde alle gevaar. De lijstaanvoer der werd echter nog voor de rust in het krijt gezet. Het was Arinckx die een knap maneu ver met een fraai schot afrondde. Een doel punt van voortreffelijke makelij dat ook de ruststand betekende. In de tweede periode ver wachtte men zich aan een felle dreiging van de bezoekers. Deze kwam er ook maar ook nu bleef de verdediging en inzonderheid doel man Rasschaert pal. In de 65e minuut ging Arinckx opnieuw aan de haal. Hij bereikte uit stekend Bauwens die met een fikse en goed geplaatste kopbal voor veiligheid zorgde, want Racing zou in de overblijvende tijdspanne nog wel hameren maar zonder sukses. De Olympia verdediging gaf nog wel eens een krimp maar bleef overeind. Een kwartier voor het eind kwam er deining in de match door een verkeer de scheidsrechterlijke beslissing. Toen een be zoeker de bal met de hand speelde in de straf- sschopzone van Erondegem floot de ret prompt voor strafschop. Tot eenieders niet geringe ver bazing en tot consternatie in de Olympia ran gen. Maar Rasschaert redde subliem. En met verdubbelde ijver speelde de thuisploeg ver der voor een verdiende zege. De eerste neder laag van Bambrugge maakt geen al te grote scherven wan tde nummer twee van de rang lijst ll.O. Ede ging, op eigen veld dan nog, bijna de boot in. De onklopbaarheid, op vreem de bodem van S.K. Heldergem werd dus in stand gehouden. V.C. Ede kwam inderdaad niet verder dan tot een puntendeling. En moest zich nog haasten om een 10 achterstand op te halen. Want Heldergem dat in de eerste perio de gezwind ten aanval trok werd om zijn durf beloond met een doelpunt van Maegerman. In de tweede periode kwam V.C. niet verder dan tot de gelijkmaker. S.K. Aaigem was opnieuw op het zegepad, maar kreeg die overwinning zo maar niet ten geschenke van S.K. Welle. F.C. Smetlede behaalde insgelijks een positief rezultaat tegen Erembodegem. O.Z. Bavegem haalde fors uit in de wedstrijd met F.C. Oorde- gem en kwam aan een half dozijn rozen. In de de vierde provinciale H zit Herdersem opnieuw in de piek door een kleinezege bij F.C. Lutterzele. De thuisploeg opende de score maar De Wolf zou na de rust de bezoekers op gelijke hoogte trappen. Herdersem won door een doelpunt tegen eigen ploeg van een Lutterzele verdediger. Wichelen had aan Sp. Appels geen klant en kwam niet verder dan tot een gelijkspel waar door het verder is weggegleden. En nu een vierpuntenkloof moet overbruggen. Alleen Her dersem slaagde er op de jongste voetbaldag op vreemde bodem de volle inzet te verwer ven. Het heet dat het wel enige meeval kende. J.V.H. F.C. Lutterzle - Herdersem 1-2 Met nog zowat een kwar tier voor de boeg in de Burst - Vlierzele 3-3 Zes jaar was het geleden dat beide ploegen tegen elkaar in de clinch gingen. Het was dus logisch dat heel wat fans kwamen op dagen voor deze derby: er werden circa 500 toe- gangsticketjes verkocht. Burst moest het zonder de niet herstelde speler-trainer Herman Muylaert en de tot einde seizoen geschorste verdediger Gratiën Foselle rooien. Muylaert werd wel opgeroepen als bankzitter. Vlierzele miste de diensten van De Rouck en Van den Broeck. Burst trok aanvankelijk het laken naar zich toe en reeds op de zevende min. knalde Van Vaerenbergh een voorzet van Stommeleer tussen de palen. De Vlier zele doelman redde echter met een prachtige safe. Het werd een spervuur van countervoetbal. Dat kwam er langs de ellenlange Van Herreweghe, na een inzen den van Stommeleer. Twee min. voor rust werd het 2-1 na een enig mooie aanval waarin Van Herreweghe en Stommeleer betrokken waren en door Van Laethem werd afgerond. Dat gebeurde enkele minu ten nadat Clinckspoor, na hoekschop, zijn ploeg langszij had gekopt. Nadien gooiden beide teams weer alle krachten in de weegschaal. Doelman Goossens mocht zich ge lukkig prijzen toen een tegen de dwarslat terug kaatsende bal in zijn grijp armen viel. Burst kwam in de 55ste op achterstand, opnieuw na een comer. Ook nu stond Clinckspoor op de goede plaats. Van Laethem, wer- Erondegem 2 Bambrugge 0 Vroegen we ons veertien dagen geleden af hoe sterk de eenzame is, dan kregen we wellicht deze week een antwoord. Ra cing Bambrugge werd voor het eerst verslagen op het Olympia-stadion te Erondegem. En het was te verwachten, Eron degem en Smetlede heb ben altijd een sterke re putatie gehad. De eerste is immers diegene die moet. verslagen worden, wat hier ook gebeurd is. Voor de match en in het begin gaf Bambrugge duidelijk een sterkere in druk, veel ordentelijker en kundiger. Olympia had wel een duidelijke stra tegie meegekregen, hier over geen biezonderhe- den echter (wij werden de kleedkamers uitgewe zen). Van die strategie viel maar weinig te be speuren, Erondegem speelde wat op goed ge luk en Bambrugge speel de gecombineerd. Een goed geselecteerde ploeg dus, maar voor beiden kwamen er geen resultaten. Tot in de twin tigste minuut de Olym- pia-speler Bauwens een berekende voorzet geeft en Haerinckx deze alleen maar tussen de palen te leggen heeft. Even later zien we de scheidsrech ter een gele kaart geven aan Schepper, dit na en kele vermaningen en na uiteindelijk de geel-zwar- te 'Jean-Paul De Tandt van het plein te doen wedstrijd F.C. Lutterzele - Herdersem wou achter speler Verhavert na een inworp zijn kamp ontzet ten. Hij kreeg het leder evenwel zo slecht op de kelijk de figuur van de dag, s|Qf dat doelman Rosez zette de 3-3 op het bord. kansloos bleef. Lutterzele Van Laethem werd gewond poogde in de resterende en Van den Steen begon minuten deze onverdien- eveneens te hinken. Ze achterstand nog op te werden door Muylaert en halen. De goede intenties Lammens vervangen. van Qré Temmerman en Een kwartier voor het einde zijnen ten spijt, was kopte Muylaert nipt. over. dat boter aan de galg, Met een beetje geluk had zodat F.C. Lutterzele nu het dus 4-3 kunnen zijn, precies weet welke rol doch die achterstand ver- haar voor het verdere diende Vlierzele niet. De verloop van de kompeti- bezoekers voerden tijdens (je nog is weggelegd. Het de laatste tien minuten de begon nochtans belofte- forcing, maar konden de vo| voor de St. Gillisse- zege niet afdwingen. naars die op hoekschop met een kopbaldoelpunt van Mare Burssens op voorsprong kwamen nog binnen het eerste kwar tier. Herdersem zou hier op wel heftig repliceren maar de tegenakties van Lutterzele waren heel wat gevaarlijker. Brussens, Walter Daman en Dré Temmerman, die ander maal reuze was, liepen omzeggens met de twee de lokale treffer aan de voet. Ook De Bruyne kwam in het eerste wed- dragen. Bij de rust kijken stadsgedeelte amper de Racingsupporters arg- een P_aar milimeters te wanend tegen de 1-0 kort om een reuzeaanva verliesstand op, maar a^ te rónden. Na rust weten dat er nog niets kwam Herdersem aan- verloren is, of toch En dringen zonder evenwel zij zouden gelijk gekre- ^et spelbeeld te kunnen gen hebben dat twee ge- beheersen. Er was zelfs weldige kansen, Franck een schoonheidsfoutje Teckel, de Brusselaar en van doelman Rosez no- Hans Van Der Eecken al- dig om langszij_te komen, leen voor doel, gemist De j°n9e St. Gillisse m- werden en ergens doel- vallersqdoelman ging loos buiten het veld te- een duel aan met een recht kwamen. Het hoofd Herdersemse voorspeler van Van Den Bossche zal die hem uit zijn doelge- nog eens terugslaan, bied lokte om dan in een maar een dikke proficiat l'jd draaiend zijn mede- voor de mauve keeper maat De Wolf te bedie- met dito snor. André Van nan' die maar in te De nBossche zal dan ook leggen had- Lutterzele nog een penalty missen, ging na deze tegenslag zenuwen zullen alle ge- niet zitten kniezen. Het len wel parten gespeeld toog opnieuw met over hebben. De eindstand tuiging ten aanval, maar wordt dan bezegeld door fie* besluiten was onpre- de bovenvermelde Bau- cies. Toen viel het onge- wens na nog een tweede lukkige tweede doelpunt gele kaart, ditmaal voor en dit zou uiteindelijk een Bayens, voor insinue- einde stellen aan de loka- rende uitdrukkingen titeldromen. De achter- Ook de hulp van een Er- stand op de kopploegen win Verbraekel onder het is nu te groot geworden, motto klein mar dapper, Jammer zegt men te Lut- en de show van keeper terzele, want ook Herder- Danny Sergeant die mee sem heeft niet kunnen naar voren kwam, moch- bewijzen de betere ploeg ten voor Bambrugge niet te zijn. Het akteerde met baten. De 2—0 stand meer overgave, zat kort Herdersem graait op Lutterzele de volle buit mee.(v) Lutterzele: verdienstelijke wedstrijd tegen kopploeg Herdersem.(v) Deze bezoekende aanval liep dood op een stevige Lutterzele-defensie .(v) werd dus gehandhaafd tot op het einde van de vijf minuten overwerk van scheidsrechter Benny De Creyt. Erondegem - Bam brugge 2—0. W.V.T. op de bal en was overtui gender in de duels. Har der trouwens ook. Toch hebben de kansen er voor Lutterzele tot de al lerlaatste sekonde inge zeten en werd de jonge lokale doelman op uit zondering van die jeugd zonde nooit in gebreke gevonden. De slotkommentaar kwam van clubleider Ge rard Van Steen: «We wa ren beslist niet.de minde re ploeg. Herdersem had evenwel meer geluk. Overtuigd hebben de be zoekers zeker niet. Inzake individueel talent en aan- valskracht staat Berlare mijns inziens alvast een trapje hoger.» Bemoedi gend dan toch voor F.C. Berlare dat een weekje de wedstrijd steeds rust kreeg toegewezen, kijkt als neutrale en zeker zal gediend zijn schouwer, met een dergelijke kom- mentaar van iemand Weekblad van Dender - Durme - en Scheldestreek 28 - 7.12.1979 - De Voorpost

De Voorpost | 1979 | | pagina 28