ft Mf BEZOEKERS VEELSNELLER BEZOEKENDE SHOTKRACHT PRIMEERT Nipt maar verdiend ZENITH OP WEG NAAR EINDRONDE Tweede zege Tweede helft noodlottig Atlantis Lebbeke B: eerste puntjes Geen problemen Vrouwenbasketbal MOEILIJK PUNT 30 - 7.12.1979 - De Voorpost ■hsmw Grembergen O.O. - The Tower Aalst59-96 Robac Grembergen - Juventus Zottegem: 42-39 In de eerste helft kon thuisploeg wedijveren met de bezoekers. De eerste 10 min. zorgde Mijs zelfs voor een 19-14 voorsprong, maar de thuisploeg kreeg het steeds moeilijker om de aanvallen van The Tower te stoppen en via vrijworpen langs Brijs kwamen de be zoekers aan de 14e min. op voorsprong 19-22. Grem bergen kon dan rekenen op De Clercq om aan de 17® min. de leiding terug over te nemen 30-28, maar De Troyer en een hele reeks De Robac meisjes vol brachten de opdracht die noodzakelijk was om geen voeling te verliezen met de rechtstreekse kandidaten legeploeg ging het dan ook eerste provinciaal, maar wat gemakkelijker opne- een kompleet effektief zou voor de degradatie. In de men. Ze gaven de indruk Hemaco op dit moment met eerste helft kwam de thuis- dat ze de leidersploeg een vier punten voorop staan, ploeg er aanvallen die zo lijdensweg wilden bespa- Maar men schijnt alleen goed uit en moesten ze het ren. Als coach Versmessen oog te hebben voor de eerder hebben van hun col- dan ook aan applausver- financiële inbreng die lektieve goede verdediging, vangingen dacht en zijn sommige clubs doen, door Ze konden daardoor de wisselspelers Van Lember- het aankopen van vreemde 4-10 achterstand uit de be- ge, Bert Verhelst, De Deyne spelers of door het aan- ginfase goedmaken en via en Coppens spelgelegen- werven van amerikanen, 14-14 langs Nadine Heir- heid liet kon Leupegem de die voor harde dollars wegh, Nelis, Van der Kelen verliescijfers milderen. komen. De ploegen die het was er aan de kust nog alles Voor Haantjes wordt de via een jarenlang doorge- mogelijk 20-20. knieverwonding van Jones voerd jeugdbeleid opteren De eerste tien minuten van wel een handicap, want en daar hun kernploeg wil- zaterdagavond werd er len mee vormen, komen vrijworpen 12 in de eerste voor een miniscus letsel niet zo direct in de belang- helft waren voor de bezoe- gevreesd en Haantjes moet stelling over die tegen- het ook nog altijd stellen slagen wordt minder ge zonder het ander import sproken. Hemaco heeft het talent de Gentenaar Ver- talent om naar de titel te de tweede helft zag het er minder goed uit voor Robac. Zottegem bleef be stendig een lichte voor sprong behouden (32-35), maar de thuisploeg plaatste langs Serraris -Vermeire een 5-0 en de 37-35 stand, was de aanloop naar een moeilijk afgedwongen, maar noodzakelijke over winning. Maar er kwamen wel bloemen aan te pas. Punten: Nelis 4-2, Van der Kelen 4-0, Ost 0-3, Ver meire 4-6, Serraris 2-9, N. Heirwegh 6-2, Verschelden 0-0, A. Heirwegh 0-0, De Bock 0-0. BEN0 De basketters van Gill en J Sint-Niklaas.(dbm) kers voldoende om te rus ten met 30-36. In Ha Ka/paHp helft Hn ilctP rip thuisploeg dan nog een gucht met een vingerver- dingen, alleen een reeks s he|dej d ...nnH.nn kwetsuren was er de oor- a B.B.C. Dendermonde - Scheldejeugd Temse: 84-86 hard door en Verhas, met wonding. zijn "onzichtbare" korven, "e mogen evenwel ook de Temse De Pauw met 9 op 19 vestigen. En anderzijds Gosselin wordt baas in heeft zich in de Grem- demonstreerden. maar toch een 7 op 11 shot en Van Nuffel, die iets pre- waarmee cieser was gaven aanval- WK mogen kvkiiwki uu* uk zaak van dat ze tot de1T bergse sportha| als een Dendermonde wist dat tegenslagen niet vergeten speeldag moesten wachten gev.= ar|ijk% outsider aan- het gevaar bij Temse uit Hemaco reeds het ganse seizoen gekon- lende steun aan Hans fronteerd wordtPeter Wijnendaele en aan de 12® Pelicaen, Leo en Hedwig min. noteerden we een Verstappen, Lieven Kep- tussenstand van 70-46. Op en *e9en Leupegem om mee op kop te komen. - t IH Punten: Vertias 10-7, De dat moment verloor de een zieke Bert Verhelst. thuisploeg Wijnendaele Een vijftal waar men zeker voor 5 fouten en de Col- nie^mee zou degraderen in uiteindelijk de De Pauw hoek komt r» o n n_n \/or, moest de thuisploeg in en spelmaker Piron Deyn 0-0Vereist de tweede helft de wet schermde in de eerste van de sterkste onder- twintig minuten goed de gaan en de bezoekende gevaarlijke zone af en be- sterkte lag hoofdzakelijk perkte de gevaarlijke RFNn bij de afwerking, die Gos- Scheldejeugd aanvaller, seling met een 7 op 10 in Een gelijkopgaand begin, de tweede helft en Chris waar De Cock de 4-8 ach terstand ombuigt in 8-8, Lembergen 0-0, Wijnen daele 14-8, Jan Vereist 8-3, Fransaer 12-4, Van Nuffel 2-8, Coppens 0-0. maar de thuisploeg kan moeilijk zijn draai vinden in de aanval. Goossens is niet zo precies op de vleugel en komt in de DatWasocubnadezegebij tiep aanvalsspel moest toe- voelde het gevaar en begon den Bossche 28p, Kinders eerste helft maar tot een schil beperken tot 47-40. Cabrita een 4 op 4 kon zien hoe de gèel-blauwen te pressen maar de routine- 26 p, Windey 4p, Gerlo 6p, 3 0p 15 en ook Dé Cock In de tweede helft laat seman en Van Leemput, halen was helemaal in de de rust ingingen-met 51-34 rijke Brusselse ploeg hield De Geest 18p, Waterschoot kan de produktiviteit van Dendermonde Piron en maar die troeven worden wasocub - Ü5tte 90-97 heeft Dendermonde last de rebound en de thuis- van de individuele Schel- ploeg kan niet meer sco- dejeugd verdediging en ren en begint met een 0 kan men Bieseman moei- op 5 en de bezoekers- lijk bereiken, alhoewel dit plaatsen een 0-6 en aan de aangewezen taktiek is. de 8e minuut komen ze Een verschil komt er pas op voorsprong 57-59. met de inbreng van Ver- Gosselin loopt zijn vierde meulen, die De Cock met fout op, maar zijn zone 3 fouten komt vervangen, wordt in verdediging niet Vermeulen brengt tempo bedreigd, zodat hij zijn in de ploeg en toont zijn preciesheid mag blijven daarenboven zeer pre- demonstreren en zijn 5 cies en zijn 5 op 6 en 3 op op 5 en de vrijheid die 3 vrijworpen zorgen voor Chris De Pauw nu krijgt 40-29, maar Ivo De Pauw leidden naar een 63-69 en Van Lombergen kun- aan de 10e minuut. Den nen bij de rust het ver- dermonde blijft gevaar- lijk onder de korf met Bie- en de bezoekers verdedi gen hun 81-86 voor sprong en voor Dender monde betekent dit eer tweede thuisnederlaag en moeten ze nu de leidersplaats delen mei Velzeke en Breydelboys. Punten: Bieseman 16-131 Van Leemput 6-8, Piron 4-2, De Cock 0-5j Goossens 8-6, Vermeui len 13-3, Staelens 0-0i Van Causbroeck 0-0. Scheldejeugd: Chris De Pauw 12-18, Ivo De Pauvi 10-3, Gosselin 7-18, Muys 0-3, Van Lombergen 11-4; Verspecht 0-0, Walters Oi - 0, Guy De Pauw 0-0, Vaij Geeteruyen 0-0. f BENO lijn der verwachtingen, voorsprong. Na de hervat- het hoofd boven water en 5p, Colman 2p Thuis kan Wasocub inder- ting bleken de Brusselaars Wasocub moest de wet van Jette Van Esse 30p, Car- daad de besten aan en tij |an9S Yan Esse de meest de sterkste ondergaan. meiiet 2 p, Linnenbrink 4p, dens de eerste helft kwam gevaarlijke ploeg en toen Spijtig verlies Van Jaak Becasse 8p, Veulemans na 23-23 dan toch de tref- Meulemans zijn ploegmaat Gerlo die zich met een zege 7p, Bouclier 20p, Meule- kracht van Kinders-Van terzijde kwam staan draai- in een veilige haven had man 21 p den Bossche op het voor- den de winstkansen naar kunnen spelen. WEGA plan. Jette met een stereo- 61-68 (10e min.) Wasocub Punten WasocubVan de laatste weken niet be- Vermeulen op de bank. onvoldoende uitgespeeld KORFBAL De Atlantis-reserven heb ben zondag hun eerste puntjes binnen gepalmd. Zelzate gaf forfait en zo doende kreeg men de punten cadeau. Achteraf werd er dan toch een wedstrijd gespeeld maar dan vriendschappelijk wat op een 5-5 gelijkspel eindigde. Edwin Borms liet zich opmerken en maakte drie van de vijf goals, Pierre Paul De Blieck zorgde eveneens voor een treffer. Bij de dames was het Greet Cammerman die met een puik doelpunt uitpakte, dit was haar eerste korf in kompetitie en dat mag onderstreept worden. Magda Cool kon haar tred niet vinden tegen een te snelle tegen streefster. Nog bij de da mes viel Lutgarde Cop pens op, spijtig dat zij maar een helft meespeel de want anders zat er meer in voor de B-ploeg. Willy Verhavert en Ludo spanden zich wel in maar precisie in de afwerking ontbrak. Lede 51 reeds een komfortabeie Breydelboys 71 19-43 op scorebord stond vermeld. Na de hervat- Een gemotiveerd Brey- ting lieten de bezoekers delboys moest helemaal de teugels heel wat los- niet lang wachten om sei en dit liet de thuis- veilig te zijn voor de ploeg toe om via Van overwinning. Daarvoor Driessche toch nog voor was Leeuwerik Lede tij- een eervolle uitslag te dens de eerste helft wer- zorgen. Breydelboys kelijk te zwak want neemt nu terug de lei- Vonck-Bonnaerens zorg- ding in de klassering na den ervoor dat halfweg het verlies van Dender monde (aan huis tegen Temse) terwijl Velzeke op een misstap van de beide konkurrenten wacht om zich alleen los te rukken. Punten Breydelboys Bonnaerens 15 p, Vonck 20 p, Pauwels 10 p, D'Hooghe 10 p. Lede Van Driessche 23 p, Mertens 13 p. N Volgende zondag een be J slissende wedstrijd tus sen Breydelboys en da zelfde Dendermonde. DjS match wordt gesp het rekreatieoord De Std te Sint-Niklaas en w bi denken dat deez ontmoi 6, ting een beslissing ka A brengen met het oog 0 6 de kampioenstitel in 2jrT1 provinciale. is.f Weg f!' Atlantis Lebbeke B haalde zijn eerste puntjes te Zelzate.(an) Deurne - Aooels 4-5 door het koude weder kre- Deurne dat als eerste aan tijd, huldigde Appels ee 6 gen we nadien een flauw bod kwam. Wim Van Cau- zeer doordachte taktiek N Onze voorspelling van vo- vertoon van beide ploegen, wenberghe zorgde voor de kon de bal telkens weer rige week is gedeeltelijk De rest van de eerste helft Appelse repliek bracht de zijn voordeel laten rollen e bewaarheid. De eerste van kregen we nog slechts stand opnieuw in even- behield zodoende hi de drie nog te spelen wed- twee noemenswaardige fa- wicht en Verstraeten A. nipte maar verdient strijden vóór de micro-kom- zen. Twee keer werd het schoot Appels in de 74e winst. Met de nverwinnii petitie werd een overwin- een doelpunt, één voor min van de wedstrijd op- tegen Ekerse uit de hee ning. Het was inderdaad beide teams. Een goed nieuw op voorsprong, wedstrijd in het geheuge met de hakken over de spelende Verstraeten Deurne dat zijn reputatie, kunnen we gerust e< sloot dat de blauw-witten kreeg in de 26e min. een een nooit aflatende ploeg nieuwe zege voorspelli de twee punten in de wacht strafworp toegekend en het te zijn, eer aandeed, stelde tegen deze ploeg. V001 sleepten. Het begin was al - zeer hoopgevend. Via een doorloopbal van De Winne kwam Appels in de 5e min. op winst. Pas in de 17e min. kon Deurne, nadat het een strafworp miste, geli jkstellen. Voornamelijk was Michiels die deze kon terug gelijk (4-4, 30e min), met terreinvoordeel efl omzetten. Even voor rust De einduitslag werd op niet zo zware opgave, kon Deume opnieuw geli- scorebord gebracht langs duimen alvast, want jkstellen. Stand aan de rust een strafworp, opnieuw puntjes kunnen nog altl dus 2-2. Nadien kwam door Michiels. Met nog ze- goed gebruikt worden. Appels - Ekeren 7-7 Ondanks het toch niet zo lekker weder waren er toch nog moedigen ge noeg aanwezig op het terrein aan de Rijkel- straat om de blauw-wit ten aan te moedigen. Deze aanmoedigingen konden de Appelaars best gebruiken want de bezoekers uit Ekeren vie len sterker uit dan men had verwacht. In tegen stelling tot de heenwed strijd, toen Appels vrij vlug afstand nam, bleef Ekeren de ganse duur van de wedstrijd aan klampen. Nadat Vermeir en De Rouck raak troffen moest Appels twee maal een gelijk maker toestaan. Pas in de 37ste min. kon men enige afstand nemen via de dames Michiels en Van Hoorde die een 4-2 op het bord gooiden. Net voor rust kwamen de bezoekers terug en on middellijk nadien werd het 4-4. Met het omzet ten van een strafworp van de kant van Ekeren stond Appels zelfs in het krijt. Toen Van den Berghe er na een uur 5-5 van maakte was dit ook maar een mildering. De bezoekers liepen terug uit en pas toen Van Hoorde en Vermeir, met nog tien min. voor de boeg, de stand in het voordeel van Appels konden brengen leek de winst in zicht. Niets bleek minder waar. Eke ren zette een geschenk- strafworp om en de 7-7 stand bleef behouden. Met verstandiger spel in de laatste aanval en meer doordachte belwisselin- gen kon men zeker de twee punten behaald hebben. Na deze wed strijd moet Appels met 13 punten op de vierde plaats staan, maar er zit een addertje onder het gras. Tussen Appels K.C. en het bonds- bestuur is er een hevige diskussie over vier- pun ten. Volgens de bond verliest Appels deze vier punten wegens het op stellen van een niet gekeurd speler. Volgens Appels ligt de schuld De eerste terugwedstrijd was voor de Zenithers van het allergrootste ber lang. Een eventueel ver lies kon de derde plaats in de algemene rang schikking in gevaar bren gen en hier hing dan precies het al dan niet deelnemen aan de eind ronde vanaf. Het werd dan ook een keiharde maar gelukkig sportieve wedstrijd. Beide ploegen vlogen er onmiddelijk in. Langs beide zijden wer den heel wat fraaie aan- valsakties opgezet maar uiteindelijk slaagde geen sen. En dat de aanval lo nend is ondervonden de Zenithers zowat halfweg de tweede speelhelft. Een knap opgezette aan val langs de driekwart lijn bracht het leder bij Peter Vandeputte die het leder wist te drukken in het Kituor-kamp (07). Even werd het voor de St.-Gillissenaars moeilijk toen full-back Patrick Scrivens gekwetst het veld en strijdtoneel dien terrein van kandidaat Na afloop verklaarden de kampioen Kituro. Kiturospelers en de En gelse scheidsrechter ten- zeerste verrast te zijn door de enorme vooruit gang die de Zenithers in zulk een korte periode hebben gemaakt. Dit was in de eerste plaats toe te schrijven aan de enor me toewijding van trainer Frans Vandervèken en het entoesiasme van de spelers. Deze overwin ning tegen titelkandidaat Kituro betekent voor Ze nith zo goed als zeker heid inzake de deelnan aan de eindronde. Vol entoesisme wordt komende verplaatsiii naar Antwerpen teg moet gezien en als leider in de algemei klassering op zondag december op bezo komt wil het zich eens extra inzetten. Bn seis British is bijgevo verwittigd. Het zal ha knokken worden om Zenithers in eigen ve ting er onder te krijger volledig bij de K.B.K.B. en daar beweert men het van beiden enig voordeel tegenovergestelde Feit te halen. Ook de penalty de te verlaten. De plaats- is dat het ganse sisteem Meks boden geen oplos- verwisselingen die zulks van medische kring sin9- Hier zat de sterke tot gevolg had bracht wel scheef loopt bij de korf- 2ilwind da" "el v00r„een «ven verwarring in het halforioratie Voor een aroot stuk tussen. Aan- Zenith kamp, waarvan de snort d?e stilaan maar vankelijk kregen we het- thuisploeg dankbaar ge- sport die stnaa zelfde spelbeeld na rust. bruik maakte om via een zeker aan het groen is Jol Mop Djerickx er dan try tot 47 terug te ko- zou men mogen afstap- tQch jn S|aagde een pe- men. Kituro die gewaar pen van gein proviseerd naity.kick om te zetten, werd dat het er nog in- gedoe. Bij Appels is men wat ^emth met 03 aan zat nam dan bepaald risi- in elk geval niet van plan <je leiding bracht. Omdat co om de achterstand zich gewonnen tegeven. een try Zenith in het ver- volledig op te halen. Ze- «Al was het alleen maar |jes kon drukken werd de nith bleef evenwel over- om het priciepe» zegt voorkeur gegeven alles eind en werd verdien- men aan de Rijkelstraat. op de aanval toe te spit- stelijk winnaar op het Zenith Dendermonde won met 4-7 op het terrein van Kituro.(v)

De Voorpost | 1979 | | pagina 30