Avanti Lebbeke opnieuw twee punten voorsprong FORMALITEIT Sparta Aalst -blijft aan de leiding HBC DENDERMONDE WINT ZONDER MOEITE Handbalkalender EV AALST: VERLIES TEGEN LIMBURGER Grembergse bedwingt Anderlecht ROSIS AALST: NEDERLAAG 2e Landelijke B Streekploegen verdeeld sukses I Handbal ;i Denderbelle: Rode lantaarn AALSTERSE VERSTERKING DOET SPORTIEF DE DAS OM Avanti Lebbeke - Grivegnée 31-18 Avanti Lebbeke telt opnieuw 2 punten voorsprong en blijft uiteraard enig leider in 's lands hoogste reeks. In Hasselt dat op 15 december te Lebbeke op bezoek komt, blijft de enige onverslagen ploeg maar speelde reeds voor de vierde maal gelijk, zodat het nu samen met Neerpelt op de tweede plaats blijft. Sasja gaf eveneens een puntje prijs en staat nu vierde op 3 punten van leider Lebbeke. Voor de Lebbekenaars werd het bezoek van Grivegnée een goede gelegenheid om na de zware enige nederlaag van de week voordien, de geslagen wonden te laten helen. Het bezoekende Griveg née bleek dra een te zwakke tegenstander te zijn voor het superieure Avanti. De afgetekende Lebbeekse zege is beslist niet overdreven en coach De Smedt had overschot van gelijk toen hij na de wedstrijd beklemtoonde dat Avanti nog een hele hoop open doelkansen niet had benut en dat op l'X? Goal: Grivegnée werd door Avanti Lebbeke onder de voet gelopen.(v) /aij sommige ogenblikken de verdediging te weinig ge concentreerd speelde. Het uivallen van Eddy De Vlieger na 28' spelen, werkte het ploegspel van Avanti ook niet in de hand maar al bij al zullen de weer talrijke opgeko men Avanti Supporters zeker niet klagen. De wedstrijd startte vrij aar zelend. Avanti, zonder Cornelis in de basis- ploeg, zag onmiddellijk Ebel met een persoonlij ke bewaker bedacht wor den en het duurde tot de derde minuut vooraleer een degelijke De Batse- lier de score opende. Die zelfde De Batselier en De Vlieger, twee maal- had den hun schoten eerst op het doelhout zien terug kaatsen. De bezoekers, met weinig trefkracht in de tweede lijn, kwamen na 5' voor de eerste en enigemaal op voor sprong (1-2) maar als kort daarop keeper Mertens een penalty stopte en De Vlieger Koen Verhofstadt in schietpositie bracht, was de bezoekende weerstand vlug gebro ken. Langs Ebel, op pe nalty, Vermoesen on danks enkele minder goed gerichte schoten en De Batselier werd het 5-2 na het eerste kwar tier. Langs Maes na 35 min. pas van Ebel en opnieuw Vermoesen, werd het zelfs 8-3 en 5' voor de rust bij een 12-6 score was de wedstrijd eigenlijk reeds beslecht. Even voor de rust viel De Vlieger dan uit met een dijkwetsuur maar bij een 15-9 ruststand kon de thuisploeg niets meer overkomen. Na de rust stond keeper Mertens zijn plaats af aan de we- deroptredende Nincovic en de Joegoslaaf zorgde na 10' in de tweede helft, voor sensatie toen hij vanin zijn 6m-zone zijn opponent te grazen nam met een prachtig doel punt. Grivegnée werd nu meer en meer in de ver drukking gespeeld en en kele loeiers van Ebel zorgden voor nieuwe op winding bij de toeschou wers. Het laatste kwartier startte met een 24-13 sco re en de bezoekers kon den eigerflijk enkel tegen- scoren met de goed omgezette strafwor- pen van Soltani. Bij Avanti speelde zich daarna Cornelis nog in de Ondanks stevig verweer van de Waaltjes, stevent Avanti Lebbeke op een nieuw doelpunt af.(v) kijker dank zij enkele tens en Nincovic 1, De Avanti Lebbeke - Griveg- mooie treffers uit de Batselier 4, De Pauw, née 24-11 tweede lijn. De 31-18 Moonen, Maes 1, Verhof- Ruststand: 24-11. eindscore mag nog ge- stadt 4, Ebel 11, De Scoorden: J. De Proft 8, vleid genoemd worden Smedt, Vermoesen 5, De Maes 5, Van Rompay 1, voor de bepaald zwakke Vlieger, Cornelis 4. M. De Proft 1, De Pauw 5, bezoekers. Avanti: Mer- Reserven: Keppens 3, Verguit 1. Zelzate - Atlantis Lebbeke 1-9 )l Sparta Aalst - HC Leuven: 22-19 H.B.C. Dendermonde - Hecerna: 17-7 StqMet deze overwinning behaalt Sparta een 6 op 10^6, door het gelijkspel van kar Anderlecht op GSK komt Sparta nu aan de leiding 2(met drie punten voor sprong. Het eerste kwar tier van de wedstrijd ver liep gelijkopgaand en werd afgesloten met een 4-4 stand. Onder impuls van Joris en Koen Bomon kon Sparta doordrukken tot 9- 6 aan de rust. Na de citroentjes kon Sparta uitlopen tot 17-12 via Walter Bomon en Etienne Verbestel. Leuven trachtte de ba kens te verzetten, doch Roland Ganzeman weer de zich als een duivel in verdediging en Sparta hield stand. Doelpunten: Mens 2, Van Den Meersche 1, Bomon K. 3, Bomon W. 5, Bomon J 5, Bomon F. 3, Verbe- stelt 2, Ganzeman 1. Multafera Dendermonde ontving zaterdag één van de lager geklasseerde ploegen uit Ie Landelijke. Het spelpeil was dan ook «in verhou ding» tot de waarden van beide ploegen. Dender monde is een jongere ploeg die een minder be houdend handbal speelt als de oudere ploeg van Hecerna. Luc Van Cau- wenberghe werd zoals gewoonlijk heel stug en kort bewaakt, waardoor de anderen meer ruimte Iste Nationale Zat. 20.30 uur: Olse Merksem - Avanti Lebbeke llde Nationale Zat. 20.45 uur: E.V. Aalst - M.E. Herstal Iste Landelijke Zat. 16.45 uur: Ajax - Hechtel Zond: 19.00 uur: Heusden - Dendermonde Zond.: 17.30 uur: Rosis Aalst - Zandvliet. llde Landelijke B Zat.: 19.15 uur: Zwijnaarde - Jochewoa (Maria- kerke) Zond. 17.30 uur: SPW 77 - Sparta Aalst Zond. 16.30 uur: Anderlecht - Denderbelle lilde Landelijke Brabant - Oost-Vlaanderen Zat. 15.00 uur: Buggenhout - Lokeren Dames Iste Landelijke Zat. 19.00 uur: Initia Femina - Ros Beiaard Zat. 20.45 uur: Uilenspeigel - Avantie Femina. lilde Landelijke Brabant - Oost-Vlaanderen Op zaterdag 08.12.79 te 15.00 uur gaat de wedstrijd Buggenhout-Lokeren door. Deze match zou wel eens de toekomstige kampioen in deze reeks kunnen aanduiden. Het zijn inder daad de twee leidersploegen die tegenover mekaar zullen staan. Multaferam Denderbelle - Hakelo: 12-25 •enderbelle bleef goed ineekampen tot de zes- Jtiende minuut van de eer- |ste helft. Via 2-2 (4') en 4- |4 waren ze gelijkgeble- Iven tot 5-5. Toen viel Denderbelle stil en kon Hakelo uitlopen tot 5-13 laan de rust. |Na de rust kon Hakkelo ■rustig verder uitlopen tot 18-18 aan de 47ste minuut zonder dat Brabo een ge- 7 Paste tegenzet kon vin- De eerste helft startte met een penalty welke Beno Wueste feilloos omzette. Seghers en De Bock brachten hun club 3-1 voor in de achtste mi nuut. Toen kon Hecerna terugkeren tot 3-3 in de dertiende minuut, doch dit was het enige en laat ste moment dat Hecerna Dendermonde kon be dreigen. Dendermonde liep inderdaad rustig uit tot 8-3 bij de rust, vooral onder impuls van Marnix Van de Velde. Na de rust bleef Dender monde voortgaan en langs voornamelijk Se ghers en Wuest werd het 15-6 op de achtenveertig ste minuut. Toen viel de wedstrijd stil en bolden beide ploegen uit naar de 17-7 eindstand. Dendermonde werkte in aanval slecht af, zoniet zou het verschil veel gro ter geweest zijn. Doelpunten: Wuest B. 4, Segers F. 4, De Block R. 3, Van de Velde M. 2, Kerremans 1, Batselier L. 1, Van Cau- wenberghe 1, De Nil 1. Reserven: 28-17 De reserven blijven maar winnen en gemakkelijk scoren. De match was reeds gespeeld in de eer ste helft (rust 15-6). Na de koffie kon Dendermonde verder uitlopen en ge brek aan concentratie liet toe dat Hecerna nog 17 doelpunten scoorde. Doelpunten: Vander Veken R. 6, Bou- teille 4, Merckx P. 4, Gijs- sels D. 4, Verleyen D. 6, Van den Abbeel 2, Van Hout J. 2. Multaferam Voor het fanionteam van Atlantis Lebbeke was de wedstrijd louter een for maliteit. Op geen enkel ogenblik kon Zelzate maar enig gevaar schep pen zodat de Lebbeekse ploeg rustig op de zege afstevende. Lutgarde Coppens opende de sco re via een strafworp, eens iets anders wanneer men nu naar een dame kijkt voor het nemen van een strafworp. Lutgarde deed het feilloos 0-1. Nog voor de rust dreef Frank Veldeman en Rudy Van Den Broeck de stand op tot 0-3. Na de pauze zou Zelzate een korf weten te lukken maar verder dan dat eerreddertje kon de kanaalploeg het niet brengen want daarvoor was Atlantis te sterk. Zonder echt door te druk ken volgden de doelpun ten mekaar op. Mariette Van Praet bracht de stand op 1-4 en Erwin Borms dikte aan tot 1-5. Nadien kwam Hubert Van Hau- wermeiren tweemaal aan het kanon te staan en de bordjes wezen 1-7. Pierre Verhavert en Rudy Van Den Broeck hebben in de wedstrijd tegen Zelzate lang in de aanval gelopen en naar het einde van de wedstrijd konden ook zij de score nog met twee eenheden aanvullen zo dat met 1-9 werd afgeflo ten. Een match waarover niet veel te vertellen valt omdat de tegenstander te zwak uitviel en Atlantis er niet op uit was om afgetekende cijfers op het bord te spijkeren. Vol gende week wacht nog de laatste wedstrijd voor de micro kompetitie en dat is een verplaatsing naar Luchtbal wat nor maal gezien op een zege moet eindigen. Zondagavond werd de reserveploeg met een at tentie bedacht voor de behaalde eerste punten. In het lokaal Bonaparte kregen zij een geschenk aangeboden als herinne ring aan deze zege. ANDRE Handbal Dames Ie Landelijke Ros Beiaard - Aalst Sportief: 19-9 In de Grembergse Sport hal vond de zoveelst der by plaats tussen de Den- dermondse Ros Beiaard meisjes en Aalst Sportief. De twee Aalsterse ver sterkingen die Ros Bei aard getransfereerd heeft, nl. Coen Martinne en Wijnant Marleen, zorgden ervoor dat Aalst Sportief, sterk gemoti veerd nochtans, de dui men moest leggen. Wij nant die het merendeel der doelpunten voor haar rekening nam, opende de score en samen met Coen dreven ze deze op tot 3-1. Sportief sloeg echter terug via Linda Van Delsen en stelde 3-3 gelijk. De ruststand ver toonde een 4-4 score. Yo- lande Doorns kende heel wat pech in de afwerking en doelwachter De Don der Rita was een rots in de branding. In de tiende minuut van de tweede helft kwam Sportief 6-7 voor, maar Mechefen 65 - E.V. Aalst: 24-12 kon repliceren. 18de minuut leek E.V. Volgende week kan een Aalst nogmaals aan een klinkende revanche ge- remonte te zijn begon nen, toen Van Malderen Guy er 15-12 van maakte. En toen viel de Een- drachtmachine stil, de fy siek sterke Mechelenaars liepen vlot uit tot de wel overdreven score van 24- 12, zonder dat Eendracht onder impuls van Wij nant kon Dendermonde terug 9-7 en zelfs 10-8 voorkomen. Het einde van de wedstrijd werd af gesloten in een zenuw achtige sfeer, Ros Bei aard liet echter deze overwinning niet meer ontglippen. Bij Sportief speelde Hut- sebaut een ganse wed strijd en was Lea Louis afwezig. Doelden: Wijnant 6, Coen 3, Hermans 1, Het Limburgse handbal heeft de laatste vijf jaar een fantastische opbloei gekend. Nieuwe ploegen schieten als paddestoe len uit de grond en de gevestigde ploegen klim men steeds hoger en ho ger ten nadele van de oude glorieën. Eendracht Aalst heeft ook deze wet moeten ondergaan. In derdaad de Limburgers getuigen van een zware fysieke conditie; zij zijn dan ook nog versterkt ge worden dit jaar met twee Nederlanders die het spelpeil hoger op tillen. Eendracht begon echter goed en in de eerste mi nuut scoorde Mare Bayens. De wedstrijd kende een moeilijke op gang door het feit dat nomen worden tegen H.C. Herstal, doch er is wel één schaduwzijde: Eendracht zal hoogst waarschijnlijk één van zijn basispionnen voor onbepaalde tijd moeten missen wegens een schorsing van de Bond. Apolloon - Rosis Aalst: 25-21 Een ontgoochelde voor zitter was niet te spreken over deze wedstrijd. Het beide ploegen er een lan- was werkelijk één van de" den. De aanval bleef weer eens beneden maat. Er zou wel een klacht worden ingediend door Denderbelle door het feit dat een spelen van Hake lo enkel op paspoort nummer speelde en er blijkbaar geen aapvraag tot aansluiting bij de VHV werd binnengestuurd. Doelpunten: Heuvinck 7, De Smet 2, Roelandt 2, De Bisschop 1. Multaferam studieronde op hielden. Eendracht bleef goed in het spoor en in de 18de minuut maakte Wim Van der Borght er 5- 4 van. Toen drukte Maasmeche- len even door en via 8-5 festiviteiten van St. Elooi. werd de rust bereikt met Dit schaadt natuurlijk het een 9-6 voorsprong voor sportieve en kan ervoor de Limburgers. De eerste zorgen dat de ploeggeest vijf minuten waren ramp- verzwakt wordt, zalig voor Eendracht, Rosis begon met De Man enorme flaters in verde diging konden zij nooit voorkomen. De ruststand was dan ook 11-10 in het slechtste wedstrijden voordeel van Apolloon sinds lange tijd bij Rosis. Kortrijk. Dit zou onder andere te Na de rust kregen we het- wijten zijn aan het feit dat zelfde spelbeeld, doch sommige spelers de da- Apolloon bleef de betere gen tevoren goed deelge- afwerker, terwijl Meert hebben aan de enkel op onderscheppen van de bal nog kon rea geren. Apolloon won dan ook onverwacht met 25-21 cijfers. want Mechelen liep uit in het doel en Van Goe- tot 11-6. Het was Marc them als veldspeler. De Bayens die weer in de wedstrijd Doelpunten: Petré 1, Meert 5, Corthals zijn ploeg eerste helft kende een ge- 4, Verpeten 3, Bomon 7, lijkopgaand verloop, Ro- De Gendt 1. bracht, zodat Aalst nader- sis kon steeds op één de tot 13-10 op het kwar tier. Tussen de 15de en puntje blijven, doch door Multaferam SK - Anderlecht: 15-15 Anderlecht heeft een puntje moeten laten lig gen te Grembergen, waar een collectief goe de thuisploeg zich kranig weerde. Bij GSK is het gebrek aan spelers er gens opgelost door het inbrengen van doelwach ter Mannaert in de ploeg. Volgens de coach was Grembergen tevreden met een puntje voor de wedstrijd. Collectief werd er goed gespeeld, me ais uitblinker Jan Rosseel in verdediging. GSK begon echter min der goed, na twee minu ten stond Anderlecht 0-2 voor. Onder impuls van Tienpondt werd het 4-4 op de vijftiende minuut. De wedstrijd bleef ge weldig kampen en GSK bleef steeds één goal voor tot de rust: 8-7. Na de rust liep GSK tot 11-7 uit in de vierde mi nuut, doch Anderlecht kwam terug tot 12-10 in negende minuut.Toen bleef deze stand een tiental minuten op het scorebord tot de 17de minuut. Bauwens van Anderlecht bracht toen zijn ploeg te rug tot 12-12. GSK kon dit werd dan ook de eind- echter terug uitlopen tot stand. 15-13 via De Braeckeleer, Doelden: Thienpondt 8, doch Anderlecht ant woordde gepast. In de laatste vijf minuten werd de 15-15 stand hardnek kig verdedigd door GSK, De Swaef P. 1, Van Haute 3, Dauwe T. 1, De Brae ckeleer 2. Multaferam Jochewoa - SWP '77: 19-30 Onverwacht zware ne derlaag voor Jochewoa Goach Willy Verlé kon weinig commentaar ge ven op deze teleurstellen de wedstrijd van de Aal- stenaars, te "meer daar Mare Huylebroeck 15»mi- nuten voor het einde een definitieve uitsluiting kreeg van een degelijk leidende arbitrage. Jochewoa was steeds op achtervolgers aangewe zen tegen de jongens van Wevelgem. De rust werd bereikt met 9-16 achter stand. Na de rust leek het erop dat Jochewoa zich rehabiliteerde, in amper acht minuten kwamen ze terug tot 14-16. In de vijf tiende minuut was de stand 15-18 en wil de uit sluiting van Huylebroeck, zodat SWP kon uitlopen tot 15-21. Wevelgem kon nu verder uitlopen tot de monsterscore van 19-30. Multafera

De Voorpost | 1979 | | pagina 31