AANVALSKRAC Volleybalkalender WE ZULLEN DOORGAAN HADES GETEISTERD door KWETSUREN Is Kieldrecht nu reeds veroordeeld? I Kwetsbare verdediging I 1 m Nationaal Herenvolleybal Nationaal damesvolleybal 32 - 7.12.1979- De Voorpost Nationaal Herenvolleybal Bissegem - R.T. Lokeren 3-2 was wel te verwachten dat de ploeg die de rol moest lossen in de ver nietiging zou gedrukt Testa heeft zich, na de een fel opgemerkt de- zware opdoffer van de buut deed als spelverde- vorige week tegen ge- Ier, ter vervanging van worden," en dit werden buur Temse gedeeltelijk een rauwende R. De uiteindelijk de bezoekers gerehabiliteerd. Welis- Maesschalck. Zijn moe- die de kloof niet meer waar zonder de gewenste der was overleden en M. konden dichten in een zege, maar het vertoonde Van Loocke ook niet in de vrij zenuwslopend einde spelbeeld en de inzet ga- basis stond, met 6-15 de (15-6). In contrast met de randeren het beste voor eerste winst opstreek. De vorige sets verliep de de komende weken. Bis- thuisploeg wijzigde de laatste herneming, na segem bewees dat het taktische opstelling en dit een 7-3 uitloper van de van wanten wist: na de 3- had vrij vlug succes (7-2) lokalen, gelijkopgaand 1 zege tegen één van de te meer de bezoekende tot 8-7 en 10-8. Bissegem koplopers Bredene, stel- verdediging het nauwe- dat de nodige lef bezat de het ook nu niet teleur! lijks deed. De kloof was om te blijven aanvallen Deze jonge dynamische echter gemaakt en Loke- wel een eenzijdig spel- ploeg staat door zijn uit- ren legde er zich bij neer patroon ontwikkelt maar zonderlijke snelheid zelfs (15-5). Bij Testa greep als het resultaat oplevert, routinerijke tegenstan- men in de derde beurt kraait er niemand meer ders voor zware proble- opnieuw naar het wapen over kreeg via zijn uit- men. Buiten de laatste uit de aanvangsnet: de stekende spelverdelen set, legde de winnende aanval rendeerde opti- het verdiende loon (15-10 ploeg een uitdrukkelijk maal hoewel D. Voyer winst) nadat Testa vijf meesterschap aan de nog niet op het peil ak- services rateerde in deze dag. De zware service C teert als wij van hem ge- laatste set. Niettemin zakt een doeltreffend middel woon zijn. Daartegen- Testa door 2 opeenvol- om een snelle ploeg te over lieten A. Raemdonck gende nederlagen verder counteren, die Testa ge- en T. Meersman wel hun af in de rangschikking en bruikte, deed Bissegem rijk talent aan bod komen zal de komst van leider wankelen: het kan nooit met als setuitslag 8-15. Zottegem daar veel enige zen eigen spelpatroon Tot 6-6 was het niet dui- verandering aan ontwikkelen en moest delijk wie aan het langste brengen? lijdzaam toeren hoe Lo- eind zou trekken keren, waar E Dehaene vierde herneming. de Een zege die ons zeer Het verrassend voorkwam maar ons daarom het meest verblijd was de uit- overwinning van Sigivok te Zaventem (2-3). Twee ploegen van gelijke waar de presteerden op een vrij degelijk niveau. De thuisploeg deed het wel op een erg lome manier en werd hiervoor afge straft. Kende Sigivok een uitstekende start (2-7, 4- 10) dan deed de klassieke inzinking bijna de deur dicht (13-15). Vrij vlot ging Zaventem op zoek naar de gelijkmakende set (15-7) en wist in de derde set ook een grote kloof te slaan (10-4) die echter niet voldoende bleek om de set winnend uit te maken want de be zoekers gingen het blok beter verzorgen met als resultaat 11-15. In een vrij gelijkwaardige set (zelfs tot 13-13) wist de thuis ploeg op het gepaste ogenblik uit te maken (15-13). In de 'belle' had Sigivok geen enkel pro bleem meer met een uit geblust Zaventem dat fy siek te kort kwarn om nog een vuist te maken (6-15). hb Heren 1ste Provinciale 08«12 16.00 V.K. Aalst - Beveren 08-12 20.30 Geraardsbergen - Zele 08-12 20.00 Moerbeke - Kang. Aalst 08-12 20.00 Bazel - St. Niklaas 08-12 18.00 Zulte - Temse Heren 2de Provinciale 09«12 18.00 Kalken - Baasrode 08-12 16.00 Steendorp - Kruibeke 09-12 10.30 Zele - De Klinge 08-12 20.00 Stekene - Elversele 09-12 18.30 Lovendegem - Eeklo Heren 2de afdeling B 08«12 17.00 Aalst - Ninove Heren 3de Provinciale A 09«12 20.00 Dendermonde - Wachtebeke 09-12 20.00 Kruibeke - Gent 08-12 18.30 Kemzeke - Kallo 09-12 19.00 Belsele - Zele Heren 4de Provinciale A 08«12 16.00 Hofstade - Schellebelle 08-12 15.00 Berlare - Overboelare 09-12 15.00 Oudegem - Denderhoutem Heren 4de Porvinciale D 08«12 18.30 St. Pauwels - St. Niklaas 08-12 15.30 St. Gillis-Waas - Waasmunster 09-12 10.30 Lokeren II - Melsele 08-12 19.30 Eksaarde - Kemzeke II Dames 1ste Provinciale 09«12 15.00 Denderhoutem - Ronse 08-12 17.00 Stekene - Oudenaarde 08-12 15.30 Gent- St. Niklaas 08-12 15.30 St. Gillis-Waas - Zomergem 08-12 19.00 Erwetegem - Berlare Dames 2de Provinciale A 08-12 16.30 Aalter - Zelzate 08-12 16.00 Lokeren - De Ki nge 08-12 17.00 Moerbeke - Bazel 08-12 17.00 A. Waarschoot Maldegem 08-12 15.00 Zele - Ursel 09-12 17.00 Dendermonde Baasrode Dames 3de Provinciale A 08-12 17.30 Geraardsbergen - Lede 09-12 10.30 Hofstade - Aalst Dames 3de Provinciale B 09-12 10.30 Eksaarde - Nietwkerken 08-12 14.30 Stekene II - H. Temse 08-12 15.30 Kemzeke - Waasmunster 12 15.00 Kruibeke II - Melsele G.D.P. Opglabeek - Rapid St. Niklaas 1-3 ixationaal Herenvolleybal Assa Moeskroen - VC Hades Temse 3-0 Een fel gehandikapt Ha- voorsprong bijeensprok- last met de onthoofde be des heeft de duimen kelen (5-6). Toen sloeg zoekers. Hades liet zich moeten leggen tegen een het noodlot echter weer gewillig naar de slacht bank leiden. Met overtui gende 15-6 cijfers werd ook deze set langs de franstalige zijde bijge schreven. (2-0) De derde spelbeurt gokte Tony Rapid verkeert in een uit stekende conditie. De overwinningen die het blijft opstapelen zijn de beste weerspiegeling van 1-5 opstelling met Muyl- dermans als spelverde ler. Het werd een span nende eerste set met veel balwisselingen en een wist geen raad met de lokale Kostjens die in het beide ploegen de winst zo maar uit handen liet gaan (6-6 stand blijf zo- deze blakende vorm. volgehouden inzet. Niet Ovoc Opglalbeek niet de minder dan vijf en dertig eerste de beste ploeg is dat enkel de nederlaag kende tegen Achel minuten geleverd spel voerden beide teams ten aanschouwe van zowel Zonhoven, is zeker niet twee honderd suppor- de eerste de beste ploeg, ters, op. Ovoc diende de Vooral aan huis beteke- zege toch aan Rapid te nen deze Limburgse laten omwille van enkele ploegen een gevaar voor stommiteiten (12-15). Luc elke koploper. Vandaar Speleman verkoos in de de toch wel verantwoor- tweede herneming niet de schik waarmede Rapid meer van start te gaan de bus instapte te meer (knieletsel) en werd door A. Bauweraerts niet vol- een niet fitte A. Bauwe- ledig fit leek te zijn! De raerts vervangen. Rapid bezoekers startten in een speelde minder secuur, middenvlak onhoudbaar wel tien minuten onver- was. Vooraleer ze het zelf anderd op het score- goed beseften stonden bord). Met enkele fraaie de bordjes gelijk (15-7). plaatsballen nam Rapid We vreesden even voor optie op de zege (7-14) het bezoekend lot maar die na 6 matchballen toch de Rapid-spelers brach- bewaarheid werd. Vooral ten zelf het positieve ant- P. De Wit en P. Maes woord. Een uitstekend waren de grondleggers blok in gestalte lagen de van dit verdiend succes gasten boven) was bepa lend voor deze set die na een ö-13 voorsprong, net nipte 11-15 cijfers werd veroverd. De laatste set in de laatste set (10-15). Een totaal gezuiverde mentaliteit, een fantasti sche kameraadschappe lijke sfeer en bereidwilli- zeer goed akterend toe. Danny Lijssens Moeskroen. Hades moest kwam bij het blokken ver- het bij deze verre ver- keerd op zijn voet ter plaatsing stellen zonder echt: voetverzwikking! de gekwetsten Jef Tinck Meteen zakte de moed in (voetverzwikking) en de Hadesschoenen. Met Raoul De Bock (rug- 15-10 cijfers op het bord Veraert nogmaals op Pa- letsel). konden de Taalgrens- trick Losa nu in plaats Coach Veraert startte bij- boys de eerste set bin- gevolg met: Ronny Mar- nenhalen. )è-0) tens, Antoine Hörn, Luc De tweede herneming Van Fraeyenhove, Luc kwam Tony Veraert in de Bosman, Etienne Claeys plaats van de voor Lijs- en Danny Lijssens. De sens ingevallen Patrick eerste set startte vrij ge- Losa. Een ganse herzie- lijkopgaand. Hades kon ning van de opstelling flink weerstand bieden drong zich daardoor op. aan het snelle spel van de Deze ingreep kon echter thuisploeg. De bezoekers weinig baten. De gasthe- konden zelfs een lichte ren ondervonden weinig van Ronny Martens. Even kon Hades gelijke tred houden (7-7) doch toen ging Moeskroen als een pletwals over Hades heen. Uiteindelijk moe sten de roodwitte Temse- naars de duimen leggen met 15-11 cijfers. De wedstrijd had amper 50 minuten in beslag geno men. (3-0) e hei laz rif jol Ondanks het ongelukkig verlies tegen MoeskroeijM behoudt de tweedi plaats in de rangschi! king. Het wordt echt< hijgebeend door Bissefeit gem en Wervik. Moe; kroen won voor de derdi opeenvolgende maal mi 3-0! Voorheen hadden zj vijf wedstrijden verlore^n doch toen telden ook niet minder dan... vier geji kwetsten bij Hades vol gende week tegen Bissi gem reeds aantreden oi te trachten de tweed| plaats veilig te stellen vorens de konfrontatij net leider Zottegem. Bij de reserven verlorei de Hadesboys eveneei met 3-0. Setstanden 1 10, 15-4 en 15-8. was een kopie van de ge inzet vormen zeker eerste: ellenlange fasen, drie hoekstenen van het heel wat balbetwistin- momenteel schitterend gen, kortom een langdu- op dreef zijnd Rapid, rige set te meer geen van tot Damesvolleybal Temse dames - Hermes Oostende !iSf Het duel tussen de beker houder en de landskam pioen is door laatstge noemde naar hun hand gezet. Temse liet een be tere indruk dan de week voordien tegen Eupen maar Hermes wist de leemten die Temse ver toonde uit te buiten. De bezoekende speelsters wonnen met identieke cijfers de eerste twee sets. Temse toonde zich het kwetsbaarst in verde diging en dan vooral de laatste lijn en de verdedi ging achter het blok. Met tweemaal 9-15 cijfers zag Smash tegen blok of omgekeerd: een klassiek beeld tijdens een het er niet te rooskleurig volleywedstrijd.(dm) uit voor de plaatselijken. Maar in de derde set kon Temse met een klaarzien- I de Lieve Heyman in de hoofdrol tot 7-3 uitlopen. Maar Hermes bij wiePau- wels knap acteerde kwam naast Temse op 8- 8. Temse combineerde goed aan het net maar liet zich herhaaldelijk vangen aan de plaatsbal len. Bij 13-13 steeg de spanning naar een hoog tepunt. Een knappe red ding van Olga Kockel- bergh en smash van Lie ve Heyman lagen aan de basis van het veroveren van het setpunt: 15-13 (1- 2). Van een terugkeer van Temse was in de vierde set echter weinig sprake, Hermes kwam op een fortuinlijke voorsprong van 0-12. En al is in de sport veel mogelijk, dan lagen de winstkansen voor Temse toch aan de lage kant. Temse ver- v.----" kocht haar huid duur, kon vijf matchballen redden, Een fate uit de volleybalmatch Rumbac-Melsele.(dm) De kloof was echter te hb Wel ja, op drie wedstrij- den na zit de heenronde er op. En Asterix Kiel drecht wacht nog steeds op zijn eerste zege. Onbe grijpelijk voor jan en alle man na de voorgaande aan die ongetwijfeld tot de mijlpalen zal behoren van de volleybalgeschie- groot om het vonnis te denis in Temse. He^TurK blijven uitstellen. De thuisploeg kon wel mil deren tot 6 punten, maar moest zich bij de zes- matchbal toch gewonnen geven: 6-15 (1-3). Europees duel Temse kan bij deze ne derlaag niet blijven stil se Salatassaray is dan te gast in Temse om er de bekerhouder van België te bekampen. Ongetwijfeld zullen de aanmoedigingen van de supporter als een zeven de speler moeten dienen om de bezoekers terug te slaan, wil men een week staan. Alle aandacht later met gerust gemoed gericht op de de terugreis aanvatten. confrontatie. De wedstrijd heeft plaats kondigt zich op zaterdag 8 december een wedstrijd an start om 20 uur. schitterende seizoenen waar Asterix lange tijd in de run was voor de titel. Een heleboel interne strubbelingen van toen hebben nu nog steeds hun weerslag op het team. Men heeft alle moeite van de wereld om een valabele ploeg op te stellen, enkele kernspeel sters zijn bovendien ge kwetst, dagen af en toe niet op. Het zijn de situa tietoestanden zoals men ze aantreft bij ploegen die niet draaien. Maar men heeft alle hoop nog niet verloren daar in de grensgemeente. Met de drie komende wedstrij den (tegen de ploegen voor hen in de klassering m.a.w., de mindere go den) hoopt men zoniet twee dan toch één wed strijdzege uit de brand te slepen. Wij wensen het Asterix maar vrezen er toch een beetje voor. Ons baserend op de voorbije speeldag (1-3 verlies te gen Herentals) is onze vrees toch wel gegrond: zonder P. Van Huffel en G. Rijpens heeft Asterix de indruk verwekt, ten minste in de eerste set, dat ze op de goede baan zou zijn; 15-7 winst. Maar strijd waarbij beide oppo» dit bleek later slechts nenten in punten weinilo strovuur want daarna verschilden (65-63). Dool heerste Herentals over deze overwinning beenj zijn tegenstander: 6-15, Sinda Kruibeke terug voor de tweede plaats ikv de rangschikking De wej strijd zelf duurde vrij lanjk was zenuwslopende niet zozeer door het echtfc yoede kwaliteitsspA 6-15 en 10-15. Het topnummer van de dag werd te Mortsel - leider in de rangschikking gespeeld waar tweede gerangschikte P. Kruibe ke OP BEZOEK WAS. Uit- maar wel door het goej slag 3-0. De laatste uit- verdedigend werk slagen in acht genomen, Neerpelt dat Sinda nooj moeten we Pardaf als de kans gaf om zijn eigei een vrij wispelturige spelpatroon op te dririif ploeg aanzien (of home- gen om voldoende ploeg): op Mol en Mort- stand te nemen van zijlen sel bracht het er niets van tegenstander. Zelfs in dbc terecht, terwijl aan huis derde set de plaatselijk^ tegen Sinda de pannen ploeg een zware inzirse van het dak werden ge- ng door (7-15) die zp speeld. Een lokale ti me-out bracht het rader werk van Pardaf totaal in de war met als gevolg een ontredderd Pardaf aar het einde van adstrijd toe wel te bet ven kwam (15-8). Afgi »n van vernoemde de» set, legde Sinda tocl dat geen enkel punt meer sieeds het meeste aai kon scoren (15-12). De tweede en derde set wer den aan totale ramp voor de Kruibekenaars: 15-2, 15-5 (in deze set liep Hil- de Andries tegen de gele lamp). Sinda zorgde voor de enige overwin ning, met 3-2 aan huis tegen Neerpelt. Het werd een ware marathonwed- llend initiatief aan ag Setstanden 15-1 Jn 5-12, 7-15, 15-8. Het ptóf ;em bij Sinda is h$ brek aan samentrainef as universitairen an wel in Leuven waajZ n twee in de A-kei# an de universitaiif pioeg). Nijs Grembergentracht iets te forceren (Grember gen-The Tower 59-96)(wvc) w mam De volleyballende meisjes van Adec Baasrode.(v)

De Voorpost | 1979 | | pagina 32