JEUGDSPORT BISHOP FORD SCHOOL UIT BROOKLYN GAST BIJ HEMACO DENDERMONDE TE (LEINSTE SCORE WEINIG AANTREKKELIJK JEUGDHANDBAL Kalender jeugdbasket TOPPER VOOR BEZOEKERS LEIDERS AAN DE EER 34 - /.tz.ïy/a - ue voorposi De Hemaco schoolploeg (kadetten) behaalde vorig seizoen de titel van nationaal scholenkampioen en in het kader van een uitwisseling Amerika - België, door toedoen van Sabena, werd het Dendermonds Hemaco College gekozen voor deze uitwisse ling met een amerikaanse school. Van zaterdag 24 november tot vrijdag 30 november was de Bishop Ford School van Brook lyn te gast te Dendermonde. Hemaco basketbalverantwoor- delijke Guido Huys, had samen met een hele schare medewer kers voor een goed uitgekiend ■-orogramma gezorgd, met de bedoeling de Amerikaanse gas- m een deel van het kleine Bel- te laten zien. Uit het enthou- tsme van de USA studenten i opgemaakt worden dat hun stheren daar zeker in ge- agd zijn. hadden niets dan goede orden over hun verblijf in de stgezinnen en de opvang die van de Dendermondse jeugd regen hebben. De Hemaco verantwoordelijken hadden voor 's zondags nadat ze de wedstrijd Gentson - He maco hadden bijgewoond een bezoek aan Gent op het pro gramma gezet, 's Maandags brachten ze een bezoek aan de markt en in de namiddag kre gen ze een geleid bezoek aan de stad Dendermonde met 's avonds een ontvangst op het Stadhuis. De herinnering die ze er ontvingen maakte indruk op de Amerikaanse jongens. Tij dens de volgende dagen ston den uitstappen naar Brugge, Brussel, Mechelen en Antwer pen op de rol. Maar basketbalspelen kwam er ook bij en daar toonden deze high-school boys zich hele cracks in en zowel dinsdag als donderdagavond lokten ze een bomvolle Hemaco zaal en toonden ze aan dat sport op school heel wat betekent. Hun intrede was op zijn amerikaans, met zang en show en daar ge noot de Dendermondse jeugd van. Hun basketbalpeil lag reeds zeer hoog en ze demonstreerde wat «moving» basketbal bete kent. In de dinsdagwedstrijd kon Hemaco op geen enkel moment optornen, maar don derdagavond hadden ze reeds heel wat meer durf en ander zijds kon men uitmaken dat het «Belgisch» leven reeds in de benen van sommige ameri kaanse studenten gekropen was. ONTSPANNEN EN FAMILIAAL LEVEN De indruk die de amerikaanse jeugd had over België was uit ermate positief. Ze vonden «the way of live» bij ons meer ont spannen en meer gericht naar een familiaal patroon. Ze noemde België een mooi land met vriendelijke mensen, waar ze zich thuisvoelden. Ze waren aangenaam over de hartelijk begroeting in Dendermonde. Ze meenden dat Amerika in Eu ropa veel van het aanzien zou verloren hebben, maar de stu denten ervaarden het tegen deel. De ontvangst als geheel, die Hemaco en de gastgezinnen op punt zette, was zeker de re den waarom de Brooklyn men sen niets dan lof hadden over hun onthaal en de vriendschap en het kontakt met de mensen centraal stelden. Het kontakt Hemaco Dender monde - Bishop Ford School of Brooklyn kan geslaagd ge noemd worden. Over de school en haar gebrui ken vernamen we dat de school 1000 leerlingen telt en dus niet zo groot is als het Heilige Maagd College met ongeveer 2.500 leerlingen. De leerlingen hebben er 6 uur per dag les van 8.30 uur tot 14.30 uur en daarna twee uur basketbal. Dus 10 uur per week wordt er aan basketbal besteed. Zonder de kompetitie. De Dendermondse gastploeg speelt een school- kompetitie met 30 katholieke scholen en die kompetitie wordt als de best georgani seerde van New-York aanzien. Het is dus geen schande voor de Hemaco basketbalspelers, tegen de amerikaanse basket balprofs te verliezen, maar dit was bijzaak, het wederzijds kontakt is belangrijker. Die kontakten worden verlengd want de Hemeco schoolploeg brengt van 28 maar tot 5 april een tegenbezoek aan de Brook lyn Bishop Ford School. In Dendermonde kwamen basketters uit het Amerikaanse Brooklyn op bezoek en speelden er oo Rechtstaand de bezoekers.(c) Hemaco 57 Bishop School 81 Rust 26-42. Tot halfweg de eerste helft kon Hemaco gelijke tred houden langs Van Lembergen - De Deyne - Verstappen, maar eens dat Tracy, Sena en Loweny wat gelopen waren kwam er vlug een verschil. Hemaco poogde terug te komen maar het num mer 40 Tracy en het nummer 32 Sena waren spelers met grote mogelijkheden. Punten: Hemaco: Coppens2-2, De Decker 0-2, Van den Berghe 0-4, Verstappen 5-10, Dierickx 0-0, Van Lembergen 8-6, Pi- vqueur 0-0, Vereist 4-3, De Ridder 0-0, Peelman 0-2, De Deyn 7-2, Fransaer 0-0. Bishop Ford School: Ryan 0- Queen 2-6, Howard (de eni kleurling) 0-1, Thomas 0- Ferro 0-2, Courtney 0-0, L weny 4-0 Keny 0-0, Corso 4- Sena 14-10, Tracy 15-12, R ranoO-O, Dodona2-0, Loven 0-2, Muller 2-2. BEN aserven 0 Berlare B - Oudegem 1-0 Oudegem is dan toch uiteinde lijk gesneuveld op het terrein van S.K. Berlare na een span nende wedstrijd waarin de loka len aan een enkel doelpunt, ge scoord na de rust, genoeg had den om de zege thuis te hou den. Tweemaal Van Houwe, een maal Verbeeck en dan nog eens - Vercauteren, in uitzonderlijke mooie doelkansen brachten geen resultaat op het bord. Eenvoudig omdat de lokalen te overhaastig te werk gingen en de tegenstander te vroeg schaakmat wilden zetten wat op een bepaald moment wel eens verlies kon worden omdat de bezoekers alle registers open trokken en hun afweergeschut op het doel van Berlare hebben gericht waar doelman Van De Wiele al zijn kunde moest laten zien om zijn kooi ongeschon den te houden. Het moet zijn dat tijdens de rust de spelers van Berlare op het hart werd gedrukt dat ze een andere taktiek moesten toepas sen. Want vijf minuten na de herneming kon Van Cauteren met een prachtig doelpunt zijn ploeg op voorsprong brengen. Ondanks het feit dat Oudegem toen alles in de aanval bracht en alle middelen probeerde om op gelijke hoogte te komen zijn ze daarin niet geslaagd. Berlare ging toen meer zijn voorsprong gaan verdedigen. Probeerde het met enkele coun ters maar faalde in de afwerking zodat de kleinste score behou den bleef van een ontmoeting waarin de eindstand heel wat hoger had kunnen liggen. Wel moeten we onderstrepen dat doelman Van De Wiele de grote vedette is geworden van die wedstrijd gezien zijn uitzon derlijk talent dat hij aan de dag legde. De zenuwen hebben zeker ook hun parten gespeeld in dit ver toon, welke een terecht zeer goed leiddende scheidsrechter Heirmans in handen had en on danks het sportief gedoe toch tweemaal het geel moest to nen. Namelijk aan Van Hau- wermeiren en Verlaeckt, we gens protest. Berlare: Van De Wiele, Baeyens, De Roeck, Wante, Van Der Snickt, Van Lange- hove, Bonaerens, Van Caute ren, Van Houwe, Verbeke, Baert, De Pauw. Oudegem: Van Papeghem, De Potter, Vernimmen, Verlaeckt, Van Damme, Van Der Heyden, Callebaut, Van Hauwermeiren, Tortelboom, Van den Abbeele, Smetrijns, De Deyn, Saey. Ook de toekomst van KSV Temse was op post om Van Lombergen en Meersman te huldigen.(dw) 14 u.Stars Destelbergen - Lokeren 10 u.Batavo - DBC Aalst PUPILLEN 15.30 u.Stars Destelbergen - Lokeren KADETTEN JONGENS MINIEMEN 15.30 u. Juventus - Panters Baasrode PUPILLEN 15 u.Eksaarde - Hemaco 15 u.Okapi - Osiris 15 u. Hermes - Cabrita BENJAMINS 15 u.Hemaco - Sgolba B 14 u.Hermes - Sgolba 1 Rapid Lebbeke 1 1 Berlare A 2 3" min. 0-1 Verschueren 35° min. 1-1 Meskens 85' min. 1-2 Vercruyssen Berlare heeft het toch kunnen klaarspelen tegen een Rapid dat beneden alle verwachtingen bleef. Wanneer men bedenkt dat er weinig of geen gevaar schuilde in de bezoekende ac ties en dat de lokalen dan toch nog moesten toezien hoe de bezoekers het klaarspeelden om de volle inzet binnen te snoepen, dan begrijpen we best dat men zo niet tevreden was in de kringen van Rapid. Al na drie minuten spelen, wa ren de mannen uit Berlare er in geslaagd op voorsprong te ko men toen Verschueren de goede richting wist te vinden en Rapid moeilijk anders kon dan alles in de aanval te gooien wat uiteindelijk na enkele actie re sulteerde tot de gelijkmaker via Meskens. Toen dacht men een moment dat Lebbeke op het elan verder zou gaan maar ze konden nooit hun poging goed ten uitvoer brengen. Na de rust taalden om de beurt de ploegen. Toen dan iedereen zich ging neerleggen bij een gelijkspel slaagde Ver cruyssen erin de score in het voordeel van Berlare te brengen op de 85® minuut zodat de be zoekers dan nog met de volle inzet huiswaarts konden, na een vertoon dat beslist weinig aantrekkelijk was te noemen. Rapid Lebbeke: Van Cauwen- berghe, Van De Velde, Lede- gem, Roelandt, Van Rossem, Mesken, Van Boven, Van Over- straete, Van Nieuwenhuyze, Tas, Bosman. Berlare: Georges Sacré, Frank Bosmans, Freddy Van der Snickt, AntoineVan Der Snickt, Rechien, André Sacré, Luc Vercruyssen, Ivan Buyle, Paul Sacré, Robert Dammen, J. Claude, Verschueren, Jan Die rickx. Miniemen Oudegem 1 - Berlare 2 Miniemen Avanti 10 Don Bosco 8 Na een evenwichtig begin (2-2) kon Avanti zich losrukken via De Proft en Van Biesen tot een veilig lijkende8-2 ruststand. Na een 10-4 tussenstand kwam Don Bosco echter opzetten tot op 2 doelen, maar De Proft en C° speelden de wedstrijd uit. Avanti: Van Hove - Costanzo, De Proft 4 Huyck, Vlassenroot, Jacobs, Van Biesen 4, De Don der, Van Ransbeek 2, Keppens, De Visscher, Michiels. Miniemen Avanti - Don Bosco: 10-8 Ajax - Scladia: 31-4 Avanti Ajax Don Bosco Scafdia 5 4 10 8 4 3 0 1 7 4 13 0 2 5 0 4 1 1 Weekeinde 15-16.12 15.30 uur Avanti - Alax Kadetten Avanti 18 Zandvliet 17 Spannend oefentreffen tegen de Antwerpse leidersploeg. Na een gelijkopgaand begin (4-3 na 15') rukte Avanti zich los via de linkshandige Yvan Daelman en penalty's van Filip Van Gucht tot een 8-4 voorsprong bij de rust. In de 2de helft begon het harde onderhandse schot van Zandvliet keeper Vermeiren voor problemen te stellen en de Antwerpenaars kwamen terug tot 11-9. Luc Van Mol op cirkel en de goed schietende Van Gucht brachten Avanti terug 16-12 voor, maar via snelle tegenaanvaller (betere condi tie!) kwam Zandvliet op gelijke hoogte in de laatste minuut (17-17). Neofiet Eric Parijs, goede wedstrijd, scoorde in de slotseconden toch de winning goal. Avanti: Vermeiren, Dael man 3, Van Gucht 8, Van Lan- Don Bosco: Gijssels 6, Van genhove 1, Van Onsem, Van Waetermeulen 3, 0ckers2, de Mol 4, Parijs 2, Sanders. Braeckeleir 2. *van*' 2 30 Avanti 2 - Don Bosco: 30-13 Don Bosco 13 Ajax - Scaidia: 18-18 Prachtwedstrijd van de Lebbe- Avanti 2 4 4 0 0 8 kenaars, na een schitterende Avanti 1 3 3 0 0 6 eerste helft (19-8). Avanti: Van Don Bosco 3 2 10 4 Mol, Sanders 5, Hertsens 8, Buggenhout 3 12 0 2 Verbeeck 3, Vandenabbeele 3, 4 0 3 1 1 Van Den Broeck 1Bosteels 1 Vlassenroot 1, Ruysbergh 8. Scaidia 5 0 4 1 1 EVA De jongste supporters van korfbalklub Atlantis Lebbeke.(an) Scholieren S.K. St. Niklaas O - Excelsior 2 Excelsior is leider van de toch wat wil zeggen. Span- reeks en stadsgenoot ning dus in het vooruitzicht Sportkring staat afgedrukt als u het ons vraagt. Te- op één enkel punt, wat dan meer omdat ook hier de riva liteit van beide teams een grote rol speelt. Maar leider Excelsior heeft zich niet van de wijs laten brengen. Het ging met sne dig spel vooruit en heeft uit eindelijk het pleit op een verdiende wijze gewonnen na een duel, dat beslist de topper van de reeks waar dig was. Gans de wedstrijdduur wa ren de mannen van Excel sior het meest bij de bal en hebben beslist een goed vertoon ten beste gegeven al mogen we niet vergeten te onderlijnen dat scheids rechter Van Vlierberghe in een goede dag was en de zaak in handen had De bezoekers kwamen op voorsprong na 65 minuten spelen via Ivan De Jonghe. Wat dan toch de beloning was te noemen voor het on verpoosd werken van Ex celsior, terwijl Magie de stand opdreef met een prachtige lobbal en dit in de voorlaatste minuten zodat feitelijk de zege van de lei ders pas op het einde ze kerheid kreeg. Wat ons achteraf door de trainer van de Excelsior scholieren werd verduide lijkt dat qua voetbal zijn team de besten waren en inzake techniek ze voor niemand hoeven schrik te hebben. Het volledig veldoverwicht bracht daarvan wel een tastbaar bewijs, vooral dan omdat ze voortdurend op bouwend voetbal spelen en zich nooit laten verleiden om in verdediging te gaan acteren. Vooral Gino en Fi lip Brokken hebben een reuspartij gespeeld. Excelsior speelde met Van Puyenbroeck, Goossens, Van Marceke, Viette, Ver- gauwen, Gino Brokken, Phi lip Brokken, Debeleir, De Corte, De Jonge, Raghalie, Daman, De Mater, Van Steelant. Het is een nogal spannend kijkstuk geworden te Oude gem waar het toptreffen der miniemen plaats greep en we een Berlare als recht streeks tegenstander kre gen van een team dat wel terrein voordeel genoot maar toch alras heeft on dervonden dat de poulanis van Rudy Kerre niet met zich zouden laten so'flen. Een spannend kijkstuk dus, met een winnaar die het niel gemakkelijke heeft gekre gen. Vooral dan, omdal men langs lokale zijde zo veel energie uit de voeten haalde dat een sterk spe lende Jacobs nodig bleek om de score van de jongens uit Oudegem in toom te houden. Zoniet had doel man De Grauwe zich mis schien wel enkele malen meer mogen omdraaien,. Maar bij Berlare ging het zo vlot dat de talrijke combina ties hun stempel hebben gedrukt op een vertoon dat zeker een toptreffen waar dig is. We gaan nu precies niet schrijven dat er geen kan sen zijn geweest bij de loka len. Neen, in geen geval, maar men ging vooraan op bepaalde momenten zo overhaastig te werk dat de bezoekende defensie de gelegenheid kreeg het on- heidl opo te klaren wat na tuurlijk leidde tot het feit dat er onnodige inspanningen werden geleverd zonder gevolg. Zo kon Van der Muelen nochtans de stand openen en hadden de Oudegemse spelers al heel wat vertrou wen omdat na zes minuten de bezoekende doelman gevloerd was geworden en de gevaarlijkste akties meestal afspeelden voor het doel van Berlare, dat zich op bepaalde momen ten zo hard ingedrukt voelde dat men de mening toegedaan was dat Oude gem het pleit vlot zou win nen. Maar toen daagde een goed spelende De Vuyst op, die uit persoonlijke poging Dierickx het nakijken gaf en meteen de ploegen op ge lijke hoogte bracht na 12 minuten. Door dit plots ge beuren kregen de poulains van trainer Kerre meer hoop en vertrouwen. Ze gingen vlotter over naar goede kombinaties en na 20 minu ten zou zelfs De Vuyst zijn bravourstukje nog eens herhalen en Berlare op voorsprong schiëten. Iets wat natuurlijk heel zwaar op de maag lag van een niet slecht, maar toch onbesuisd Oudegem, dat op zekere momenten naar de noodrem moest grijpen. Voor Oudegem zat er dus niets anders op dan alles in de aanval te gooien. Het stuitte telkens op een rots in de branding met name Ja cobs en dit knaapje redil dan ook wat te redden vi Na de rust probeerde Oi degem de forcing te voert faalde op zekere moment! z in de afwerking en Berla kreeg de ontmoeting 9 handen met natuurlijk h ri bekende gevolg. ri Laten we dus besluiten m v het feit dat de zege van Be T lare niet kan aangevochte worden omdat er toch zp^ veel energie in het gehe stak, dat vriend en tegeif stander waarlijk niets cfc lofwoorden hadden voca deze miniemen. H Oudegem heeft zich spo g tief gedragen maar moe q op eigen veld nu eenma p de wet van de sterkste o dergaan. Oudegem: Chris Dierick Dany Creus, Wim Clirle ckaert, W. Grysolle, Mario d De Beul, Ivan Segers, Gee D De Brandt, Franky He l( vaert, Jurgen Verstuy T Chris Van der Meulen, Je< Paul Van den Houwe v Chris Van der Pooten, D;i, Poppe, Thierry Van dl Jeught. 1 Berlare, Donald De Gratn we, Wim De Meester, Gu v' ther Beelaert, Franky J B cobs, Wim Buylke, Wi Ve P heyden, Dany De Deckev Stefaan Cobbaut, Ma c Bracke, Kurt De Vuyst, Gi b Wante, Peter Peersij r Chris Tackaert. Chris Vale Er kwamen heet wat fans opdagen naar het bal van Eddy Van Buynder in de Vlaamse Schouwbt te Hamme.(an)

De Voorpost | 1979 | | pagina 34