TE ZWAK MELSELE HOUDT SMALL STREET OP AFSTAND HERVE EN DE SPORTIVITEIT ZIJ PLOEGEN VOORT ST.-NIKLAAS D BEET IN DENDERMONDSE ZAND Tafeltennis in Dender, Schelde, Durme en Waas Eerste provinciale Nationale kompetitie De verplaatsing naar Herve zal de St.-Niklase tweede nationaler bij blijven. Ondanks het feit door andere clubs ver wittigd te zijn geworden over de onsportiviteit van Herve, waren Albert Schelfaut en co onaan- ol genaam verrast door de houding van de lokale ploeg. «Het is ongeloof lijk voor wat we werden uitgescholden voor en tijdens de wedstrijd om dan nog niet te spreken van de onsportieve hou ding van de scheids- nj rechters. Ze kregen ons volledig van de kook. We konden ons nog met moeite koncentreren.» Dat het in de gegeven omstandigheden een nieuwe nederlaag is ge worden voor St.-Niklaas A zal niemand verwon deren. De Wart en De Cock vonden er nooit hun draai en werden bovendien nog flink benadeeld door de scheidsrechter. Albert Schelfaut en Carl Van Camp namen elk drie van de vier wedstrijden voor hun rekening, maar dat volstond uiteindelijk niet om ook maar de halve inzet mee te pik ken. Wat St.-Niklase A heeft ervaren, is ook reeds heel andere klubs overkomen. Waarom dan nog langer geaarzeld om de onsportiviteit van Herve bij de hogere bondsinstanties aan te klagen, zodat de zich opdringende sankties kunnen genomen wor den. St.-Niklaas A hoopt zaterdag in eigen lokaal op sportieve wijze re vanche te kunnen ne men tegen de bezoekers uit Landen. Dank zij de Melseelse jeugd werd het gerouti neerde Small Street nog wat verder in de achter grond gedrukt. Eric Ver- straeten in zijn beste doen liet niemand kans, terwijl Ronny Braem drie performaties lukte en enkel in Hetherington zijn meerdere diende te erkennen. Paul Verhelst geraakte niet verder dan 50 t.h., terwijl René Braem het zware werk nu wel volledig aan zijn ploegmaats heeft over gelaten en met één over winning vrede nam. De 10-6 uitslag is evenwel goed voor twee kostbare punten waarmee Melsele A trouwens vooraan blijft meedraaien. Te St.-Niklaas stonden de lokale C ploeg en Drive B tegenover elkaar in de wedstrijd van de waarheid. Twee hard- kloppende ploegen waar in de jongeren het goed weer wisten te maken tijdens de voorbije speeldagen. Uiteindelijk hebben we geen precies antwoord gekregen op onze vraag, gezien er een 8-8 eindstand op het bord kwam. Theoretisch is St.-Niklaas C winnaar geworden gezien de hogere klassementen van de bezoekers. Gunther Corryn was trouwens de ster aan de lokale he mel. Hij haalde het maxi mum en ligt dan ook rechtstreeks aan de ba sis van het gelijkspel. Luc De Bosschere min der in zijn sas, geraakte evenals Peter Daems niet verder dan één winstpunt, terwijl Dirk De Bosschere er twee voor zijn rekening nam. Bij de bezoekers waren Leo en Richard Vercau- teren het best op dreef met drie op vier. Kieldrecht kan het blijk baar niet zonder Hubert De Wilde rooien. Tegen leider Eikenlo Eeklo A is het dan ook een zware thuisnederlaag gewor den. Luc Struylaert en co poogden wel te red den wat er te redden viel maar De Pauw en Van den Hende bleken even min als Van Puymbroek in staat het tij te doen keren. De grensploeg weet nu precies waar ze staat. Vier punten goed maken op een ploeg als Eeklo is zo goed als onmogelijk. Trouwens ook Drive A en Herleving zijn nu over Kieldrecht heen gewipt, zodat het zelfs voor een Kieldrecht op zijn best moeilijk zal worden zich opnieuw de rol van het vorig seizoen toe te eigenen. Herle ving Dendermonde A blijkt trouwens best op weg in deze rol te krui pen. De wedstrijd van het komend weekend tegen Melsele A kan in dit verband betekenisvol worden. Tijdens het voorbije weekend maakte Herle ving A trouwens ook snel de rekening van Zwijnaarde A, de hek kensluiter. Danny Ver meulen, Vic Eylenbosch en Karei Mestdagh lieten vier op vier optekenen, terwijl Jean Boudou zich enkel tegen Hanoulle diende gewonnen te ge ven (15-1). Volledigheidshalve kun nen we nog melden dat Drive A het op een draf je haalde teaen Louise Marie A (12-4) wat dan met zich brengt dat Her leving en Drive A met twee nunten achterstend od Eeklo A de recht streekse achtervolgers worden on de koplODer, terwiil St.-Niklaas C en Melsele A verder in het spoor volgen. Voor eigen volk diende St.-Niklase B nu ook de duimen te leggen voor Panthéon C. Enkel Frans Messagie slaagde er in zijn normaal peil te halen. Herman Snel- lings geraakte zelfs niet aan één enkele zege. Johan De Niel en Ame- linckx wisten wel de eer te redden, maar gezien het daarbij bleef, ver huisde de volle inzet naar Brussel. Lang, Dreessen, Michotte en Sanguinetti waren vol gens insiders nochtans te pakken. Trouwens, Frans Messagie heeft zulks bewezen. In deze optiek liet St.-Niklaas B dan ook een kostbaar punt ontglippen. Derde provinciale Oi Zowel in derde B als in la derde D zijn de kopploe- i j gen zonder kleerscheu- h ren door de zevende ronde gekomen. Herle- m ving C, nu met Roger Be,Tecqmenne als kopman, ging er sterk tegen aan. Wetteren A dat er op ■ja, bezoek was, kwam en- da kei langs De Cock echt /ojaan bod. Matthijs en Hervé Van Doorselaer po geraakten niet verder oe dan het eerreddend na puntje, terwijl Paul Van Doorselaer met een nul ck werd gekrediteerd. Bij ;ijr leider Herleving C draai- ino den Jef De Maeyer en ee Dirk Van Damme op vol le Ie toeren, terwijl Roger uy Tecqmenne en Pierre 'es Eemans met twee op vier vrede namen. Gezamen- J lijk zorgde Herleving C voor een 12-4 waardoor rai het verder ongeslagen jui vooraan blijft. Elckerlyc Ja8 op verplaatsing bij De 'Je Pinte B werd wel zwaar k< verslagen (12-4). Roger 1a De Wolf deed wel lof- Gl bare pogingen om zijn maats mee te trekken, maar Paul Pauwels en Gyselinck kwamen niet rder dan het eerred end puntje terwijl Paul Dorpe zelfs met handen stond. Evenmin sukses voor Elckerlyc C voor eigen volk dan tegen Drive E. Hier bracht Eric Pauwels het nochtans tot zijn beste seizoenprestatie met vier op vier. Rik De Bock wierp zich opnieuw op als de specialist in de belles, maar ze wer den door de tegenstan ders gewonnen, terwijl Victor De Smet en Jaak Boeyckens ook tegen Drive E beneden de ver wachtingen bleven. Zoals verwacht heeft Lebbeke het bepaald niet moeilijk gehad om rode lantaarn Reseda Melle A van zich af te houden. Van Boxelaer en zijn maats zorgden wel voor enige repliek, maar de routine moest het hier uiteindelijk toch afleg gen tegen de snelheid van de jeugd. De Smedt, De Ruysscher, Heyvaert en Boeyckens klommen dan ook zonder veel moeite naar een nieuwe zege, waardoor Lebbeke dan toch in het spoor blijft van de koplopers. In de D reeks lag het zwaartepunt te Temse, waar medeleider Kem- zeke te gast was. Arm. De Coene en zijn maats waren er op voorzien dat Vooruitzichten TWEEDE NATIONALE St.-Niklaas A - Landen X DERDE NATIONALE Atlantic - St.-Niklaas B X EERSTE PROVINCIALE Herleving A - Melsele A 1 Eeklo A - St.-Niklaas C 1 Kieldrecht A - Louise Marie 1 TWEEDE PROVINCIALE Sleidinge B - HK Hamme A 1 St.-Niklaas D - Eeklo B 1 Herleving B - Pacem A 1 Elckerlyc A - Patro Tivoli 2 Melsele B - Pouk A 1 DERDE PROVINCIALE Lebbeke - De Pinte B 2 Reinaert A - Herleving C 2 Wetteren A - Elckerlyc C 1 Elckerlyc B - Small Street D 2 Beveren B - St.-Niklaas E 1 Melsele D - St.-Niklaas F X Beveren A - Kieldrecht B 2 Kemzeke A - Temse B 1 Melsele C - Temse A 2 •VIERDE PROVINCIALE St.-Niklaas G - Kieldrecht C 2 Melsele E - Beveren C 2 Melsele F - Kruibeke B 1 Stekene - Kruibeke A 2 Haasdonk - Kemzeke B 1 Patro B - Wetteren B 1 Madeion - Wetteren D 1 Elckerlyc D - Herleving D 2 HK Hamme B - Vlierkouter X EERSTE PROVINCIALE DAMES Drive - Herleving A 2 Constant Vermeulen de scheepsbouwers zich zomaar niet gewonnen zouden geven. Uiteinde lijk geraakte Kemzeke A toch, zij het dan met de hakken over de sloot (7- 9). Uiteindelijk werden het toch twee winstpun ten voor Kemzeke A en dit is gezien in het beeld van de kompetitie het voornaamste. Anderzijds mag worden gesteld dat Temse ook voor andere titelkandidaten wel eens een moeilijk te nemen klip zou kunnen beteke nen en dit kan dan best in het voordeel van De Coene en zijn maats spelen. Beveren A zon der Vennens en met Claeys in de ploeg, ging de volle inzet weghalen bij Melsele D (5-11). Freddy Camp en Guido Verstraeten stelden zich flink te weer maar Guido Van Leuvenhaeghe, die eerst nu zijn eerste wed strijd van het seizoen won, en Louis De Clercq brachten er weinig posi tiefs van terecht. Het was halfweg nochtans 4-4, maar toen kwamen de bezoekers echt los. Van Sim-Niklase D liep bij Herleving B zijn eerste nederlaag op.(c) Bogaert en De Schee- macker zegden het met vier overwinningen, Heir- man bracht het tot twee terwijl invaller Claeys al vast de eer wist te red den. Kemzeke A en Be- veren A blijven alsdan verder zij aan zij aan de top van de rangschik king. Melsele C kon het evenmin waar maken te gen het andere Beveren nl de B ploeg waarbij de ex-Melselenaar Dirk Yvens niet verder dan één overwinning geraak te. Felix, Bettens en Van Osselaer moesten zich enkel tegen de lokale kopman Eddy Fierens gewonnen geven. Spijtig voor de flink op dreef zijnde Fierens moest hij de steun van zijn ploeg maats missen gezien en kel Eric Verhelst zijn steentje wist bij te bren gen. Voor Dirk Verhelst en Guy De Rijck zat er eenvoudig niets in. St.-Niklaas F heeft de rode lantaarn aan Temse B kwijt gespeeld (13-3). Enkel Jan Maerevoet zorgde voor een pas sende repliek in het be zoekende kamp. Mare Cogen kreeg applaus in het lokale kamp voor zijn vier op vier. Grune- wald Coppens en Linda Coremans, die enkel te gen Jan Maerevoet ver loren, deelden natuurlijk in dit eerste sukses. St.- Niklaas E kreeg het be zoek van Kieldrecht D, waarbij Dillis en Marina Struylaert in hun beste doen bleken, De Witte en Bleyenbergh in min dere mate maar dan toch te zware kost beteken den voor de thuispioeg. Tweede provinciale De meest ophefmakende prestatie in tweede provinciale werd gebracht door Herleving B, dat tjdens de twee jongste speeldagen zelf de duimen had moeten leggen. Tegen het onge slagen St.-Niklaas D wilden de Dendermonde- naars er evenwel een erezaak van maken en gezien Hubert Van Langenhove weer op volle toeren draaide, nam de mogelijke zege vrij snel vorm aan. Temeer daar ook Bob Boudou en Guido Ring er werkelijk zin bleken in te hebben, zodat kapitein De Bruyne het tegen de snelle en jonge bezoekers ietwat rustiger mocht opnemen. St.-Niklaas D, dat met Bart Geyssens naar het Herleving lokaal was ge togen, dwong wel twaalfmaal een belle af, maar hiervan werden er door Herleving liefst acht gewonnen. Hoe ook, Herleving B blijkt het goede pad te hebben teruggevonden en in dit geval is het voor de Dendermondse B- ploeg zeker nog niet verloren. St.-Niklaas D langs zijn kant wordt nu in de algemene rang schikking voorbij gewipt door Sleidinge B, maar de eindstreep ligt nog ver om het in wielertermen te zeggen. Bart Geussens en Van Belleghem hebben hun wapen snelheid niet weten te benutten. Jo Snellings nog in mindere konditie, moest het zonder zege stel len, zodat uiteindelijk Regie De Neve met twee overwinningen nog de beste bezoeker is ge bleken (12-4). Melsele B - Elckerlyc A werd na een zeer spannende partij op een 8-8 eind stand afgesloten. De bezoekers uit Aalst ble ken langs Fleurinck en Kinck op een vlotte zege af te stomen, maar in het lokale kamp maakte Raf Verstraeten een vuist en zulks sti muleerde uitermate Paul Verstraeten en Lecleir dat halfweg de balans opnieuw in evenwicht werd gebracht. Bij Elckerlyc bleven Gilbert Tas en De Cordier beneden de verwachtingen wat niet wegnam dat Aalst bij het ingaan van de laatste wedstrijd met de beste winstkansen kwam te staan. Kinck wist het evenwel niet waar te maken tegen Raf Verstraeten, waar door Melsele B een kostbaar punt kon ver overen in het kader van de eventuele degra datiestrijd, waarin het met Peuk A en HK Hamme A zou kunnen verwikkeld geraken. Patro Tivoli A draait momenteel op volle toe ren. Tegen Pacem Maldegem tapten de Ham- menaars opnieuw uit het beste vaatje. Mare •De Keyzer die slechts in de belle met 19-21 de duimen moest leggen voor de bezoekende kopman De Wilde, voerde het Hamse team schitterend aan met drie overwinningen. Paul De Schoesitter, Van Cauteren en Pierre De Schoesitter namen ieder twee overwinningen voor hun rekening en zulks resulteerde in een nipte maar zeker niet onverdiende 9-7 over winning. In het bezoekende kamp haalde Van Hulle het volle pond, Verstuyft twee en De Baets één overwinning. HK Hamme A zakt verder weg. Op verplaat sing bij Eikenlo B wisten Verschelden en zijn maats het evenmin waar te maken. Aanvanke lijk hielden Drieghe en Verschelden hun ploeg wel in de wedstrijd, maar in het tweede wed strijdgedeelte namen Van Lent en zijn maats snel de maat van de Hammenaars, die nu toch wel in slechte papieren komen te zitten. Wanneer we mogen geloven dat HK Hamme, dat volgende zaterdag op bezoek moet bij leider Sleidinge B voor deze verplaatsing ver stek zou laten gaan of met andere woorden forfait zou geven - omdat het op zaterdag niet met zijn basisteam kan aantreden en de B- ploeg niet wenst uit elkaar te halen - zou zulks wel eens definitief het einde van het verblijf van HK Hamme A in tweede provinciale kun nen betekenen. Dit zou trouwens de tweede forfait komen te betekenen en drie houdt de rechtstreekse uitschakeling in. Beker van België gehoor- en spraakgestoorden te Dendermonde Op verzoek van de sportfederatie van de ge- hoor- en spraakgestoorden werd in de sporthal te St.-Gillis-Dendermonde de finale van de beker van België «Tafeltennis» georganiseerd door de Dendermondse tafeltennisklub Herle ving met de medewerking van het stadsbe stuur, die de sporthal en verschillende trofeën ter beschikking stelde. Gedurende meer dan acht uur zorgden zowat 120 gehoor- en spraakgestoorden voor een spannend kijkstuk. Speciale aandacht van het vrij talrijk opgekomen publiek ging natuurlijk naar de streekvertegenwoordigers, o.a. de ge zusters Monique en Annie Van Hauwermeiren uit Schoonaarde, die ook in de gewone natio nale kompetitie uitkomen. Zoals vooropgesteld werd de beker beheerst door de talrijk opgekomen Brusselse klubs. Bij de heren waren het trouwens R.L.S. Brussel en S.S. Woluwe die het spelbeeld bepaalden. Wist Woluwe de finale naar zijn hand te zetten dan klopte K.S.V. Gent, de beste Vlaamse vertegenwoordiger, Russ Luik voor de derde plaats. Bij de dames werd het voor Gent een zeer verdienstelijke tweede plaats, achter R.L.S. Brussel, maar voor Russ Luik en Woluwe S.S.B. In het totaal namen een tiental klubs aan de beker van België deel met gezamenlijk een 30-tal ploegen. Voor de leek in de middens van de gehoor- en spraakgestoorden is het een echte beleve nis geworden. Opvallend was in ieder geval de tuchtvolle houding van alle deelnemers, de perfekte afwerking van het programma en de grote zin voor sportiviteit. Eerste schepen P. Verhelst, schepen Maes en gemeenteraadslid Willy De ock zullen graag de dank en erken telijkheid van voornoemde federatie aan het stadsbestuur overbrengen. Eddy Eeckhoudt en zijn Oostvlaams komitee mogen terecht fier gaan op wat zondag in de St.-Gillisse sporthal werd getoond. Een niet alledaagse gebeurtenis die trouwens nog wel wat meer belangstelling had mogen krijgen dan het geval is geweest. Ook Herleving mag een eresaluut worden toe gezwaaid. De Dendermondse tafeltennisklub die zich in het verleden reeds herhaaldelijk belangloos heeft ingezet en minder-validen aan hun trekken liet komen, stond ook nu in voor de praktische uitwerking van het pro gramma. Alles liep op wieltjes. Doch er is nog meer. Sinds de aanvang van het seizoen 1979- 80 is de Dendermondse tafeltennisklub be gonnen aan de uitbouw van een afdeling van gehoor- en spraakgestoorden en andere min der-validen, met de bedoeling deze in de offi ciële kompetitie te laten aantreden met de andere Herlevingers. Zo komt het dan ook dat momenteel reeds twee gehoor- en spraak gestoorden in de dameskompetitie aantreden. Verwacht mag worden dat in de zeer nabije toekomst Herleving voor een primeur in België zal weten te zorgen door een volledige dames- ploeg in lijn te brengen. Voor volgend seizoen wordt ook de inschakeling beoogd van gehoor- en spraakgestoorde heren in de officiële kom petitie. De Dendermondse tafeltennisklub hoopt op de steun van het stadsbestuur om deze plannen te realizeren. Zo vaalf wordt gepredikt dat men de minder-validen uit hun gesloten kring moet halen. Dit is alvast een voorbeeld inzake prak tische toepassing van deze theorie. Constant Vermeulen.

De Voorpost | 1979 | | pagina 35