BEVEREN C EN PATRO TIVOLI LEIDEN DE DANS B.N.F.L.W. GESTUWD DOOR WASE VERTEGENWOORDIGERS Tafeltennis in Dender-,Schelde-, Durme-en Waas DE VOORPOST STEEDS PAUL DE BRAUWER EN PAUL LAUWAERT Bericht voor de tafeitennisspeiers P.C. Oost-Vlaanderen WETTEREN A - LEBBEKE BLIJFT 12-4 Om en rond de wedstrijd Wetteren A - Lebbeke is er heel wat kommentaar geweest. Van Door- selaer en co wonnen deze wedstrijd met 12-4 en Lebbeke voelde zich achteraf gedupeerd. Uit Lebbeke kwam het bericht dat men te Wet teren zou afgeweken zijn van de overeenkomst - die blijkbaar nooit op papier werd gesteld - Achteraf werd de uitslag door het P.C. Oost- Vlaanderen in een 8-8 gewijzigd omdat Wet teren een opstellingsfout zou hebben gemaakt. Thans werd de zaak door voornoemd sport- komitee opnieuw onderzocht en werd beslist de oorspronkelijke uitslag te behouden hetzij 12-4 voor de thuisploeg. Te Wetteren was men blijkbaar niet te spreken over de verklaringen door de Lebbeekse klub- afgevaardigde gedaan na afloop van voor noemd treffen. Volgens de h. Van Doorselaer werd Wetteren eerder karig beloond om zijn sportieve houding ten opzichte van Lebbeke. Sekretaris Heyvaert van Lebbeke zou om wij ziging in de kalender hebben gevraagd om reden dat bepaalde spelers uit Lebbeke niet konden aantreden wegens examen. Daar Wet teren wegens organisatorische redenen slechts op maandag en donderdag over zijn klublokaal beschikt - waarin het dan nog met vier ploegen dient aan te treden - was het niet zo gemak kelijk onmiddellijk gunstig gevolg te geven. Na aandringen van Wetteren mochten ze ter uitzonderlijke titel op woensdag over het lo kaal beschikken en konden in deze optiek vol- ,doen aan de vraag van Lebbeke om op woens dag te spelen. Toen moet er evenwel iets zijn misgelopen, gezien Lebbeke van oordeel was dat Wetteren de verplaatsing naar Lebbeke ging maken, m.a.w. de wedstrijd omwisselen. Dit bleek evenwel niet het geval te zijn. Wet teren stelt verder nog dat de lokale A-ploeg de meest gedupeerde ploeg was - gezien het we gens zijn bereidwilligheid zijn kopman diende te missen. In de. gegeven omstandigheden, aldus de h. Van Doorselaer, is het wel pijnlijk te moeten vernemen dat de feiten geheel an ders werden voorgesteld. We zijn het roerend met de Wetterse klub- leider eens, maar geven hem de gouden raad «Nooit telefonisch kalenderwijzigingen vast te leggenHet kon wel eens 16-0 en 0-16 voor beiden worden wegens het niet schriftelijk akokord en verwittigen van het sportkomitee. V.C. Vierde provinciale Beveren C op volle toeren draaiend liet Mel- sele F zelfs niet de eer redden (16-0). J.P. De Roeck, Chris Cool, Peter Van Overtveld en Luc Bogaert die twee sets won, spanden zich nochtans sterk in. Renaat De Bock, Speeck, Wilfried Heyrman en Bruno Matthijs vormden evenwel een te sterke ploeg voor de jonge Melsenaars, die nochtans de verdienste heb ben zich tot het uiterste te hebben verdedigd. Melsele E verging het beter op verplaatsing bij Stekene. Hier wonnen Peter Weeckers vier, Mare Engels en Guy D'Hollander elk drie en Bob Peel man twee wedstrijden. Voor Stekene zorgden Saman en De Block voor passende repliek (4-12). Haasdonk - St.-Niklaas G resul teerde in een 6-10 uitzege vbor de Klaasjes. Dany Inze en Peter Lievens wonnen elk drie wedstrijden, terwijl Hubert De Gendt en Mare Inze aan twee overwinningen genoeg hadden om de zege van hun ploeg vast te leggen. Kemzeke B en Kruibeke B deelden broederlijk de punten, terwijl Kieldrecht C nu ook ging zegevieren bij Kruibeke A, dat vorige week reeds zijn eerste seizoennederlaag te verteren kreeg. Embrecht, Verwimpt en co kunnen het nu stilaan gaan vergeten. Van der Kelen, Van de Velde, De Groeve en De Maeyer worden nu mogelijks wel de te kloppen tegenstanders voor Beveren C. Hoe ook, na de 15-1 zege tegen Melsele E laat niets nog aan de ambities van Kieldrecht C twijfelen. In vierde E verloor Herleving D in eigen ves ting van Patro Tivoli B (6-10). Steiger, Freddy Van Damme en Linda Van Langenhove waren wel goed voor twee op vier, maar Jo Michem, de puntenwinnaar van vorige week, liet het nu afweten. Het werd nul op vier. Jef Van Cau- wenberghe, Frans Van Dender en Hilaire Straetman zegden het met drie overwinningen terwijl Johan Van Hecke de zaak op 6-10 af rondde met zijn bijdrage. Alles samen werd het een spannende kamp met zeven belles, waarvan drie in de laatste ronde .en een 6-6 stand bij het ingaan van voornoemde ronde. Patro Tivoli B neemt thans de leiding over in de reeks, waarin het trouwens nog alle kanten uitkan. Wetteren B won met 10-6 van Madeion waarbij Vergauwen zich andermaal flink on derscheidde. Vlierkouter die opnieuw uitzicht krijgt op de leiding, zegde het bij Wetteren D met forfaitcijfers. De les van vorige week in dachtig lieten De Kimpe en co niets aan het toeval over met het resultaat dat we kennen. Met Elckerlyc D - Wichelen komen we aan de laatste wedstrijd. Weymaeis en Hofflinck zorg den voor een knappe repliek, zodat Fonteyne en zijn maats aanvankelijk aan banden werden gelegd. De beslissing viel uiteindelijk in de laatste wedstrijden en hier toonden de bezoe kers zich wel het best bij de zaak. Wichelen is op zijn kousevoeten aan het terugkomen. Wie het tegen Fonteyne, Van der Plas, Bauwens en komsoorten nog niet heeft moeten opne men weet nu precies wat ze er kunnen van verwachten. Eerste provinciale dames Voor de verplaatsing naar HNO Gent had St.-Niklaas zijn basisploeg flink gewijzigd ge- izen Cordemans en Colman vervangen werden door Marleen Brokken en Machtelt Bruggen. Een sympatieke beslissing die evenwel de zege van St.-Niklaas in gevaar bracht. Annie De Pauw toonde zich gelukkig superieur. Marleen Brokken zorgde voor twee overwinningen, ter wijl Machtelt Bruggen de eer wist te redden. Door deze nieuwe zege blijft St.-Niklaas ver der meedraaien vooraan in de rangschikking. Herleving B had zoals verwacht weinig of niets in te brengen tegen titelkandidaat Sleidinge, dat in zijn sterkste formatie de verplaatsing naar Dendermonde had gemaakt. Annie De- quesne zorgde voor de beste repliek en ook Anpie Van Hauwermeiren en Ann Vermeulen lieten zich niet onbetuigd. Het werd niettemin 0-10 voor De Praeter en co. Het belangrijke treffen Drive - Herleving A met de leiding als inzet vond niet plaats. Na ruggespraak met P.C.-voorzitter de h. De Mey - en in akkoord met de betrokken ploegen - zal de wedstrijd a.s. zaterdag te 17 uur betwist worden. Wie van alles op de hoogte wil wezen moet lezen Keizer bij -Rechte Schutterste Stekene is Richard Vergauwen.(hv) Cynel Vonck haalde het bij De Moedige- te Meerdonk.(hv) Walter De Saeger, schutterskoning bij Wintervermaak Kemzeke.( Na een huldiging te Belsele toonde Nancy Verdunnen aan schepen v nationaal kampioene op de liggende wip is geworden. i de sport De Winne hoe zij Het was pas nadat de An twerpse initiatiefnemers tot het oprichten van een Belgi sche Nationale Federatie voor Liggende Wip verzekerd waren van Wase deelneming dat tot de stichting van de Federatie werd overgegaan. Na een eerste kontaktname te Beveren bij Gerard Buyl werd de Wase medewerking bevestigd op een volgende vergadering te Sint-Niklaas. Zo vinden wij op de stich tingsakte van de B.N.F.L.W. (v.z.w.) de namen van de Waaslanders Leon Van der Heyden Beveren en Aimé Van Osselaer Belsele. Bij de sa menstelling van de beheer raad werd de Wase deelna me zeker beklemtoond, met Leon van der Heyden pen- ningsmeester Alfons Smet Belsele feestleider (organi sator), Jozef Schelfaut Steke ne kommissaris en Aimé Van Osselaer ere-raadgever (B.S. 4 maart 1972). De raad op teerde voor een opsplitsing van de federatie ten einde de erkenning door BLOSO te be komen. (Onze Waalse vleu gel had bij Adeps aangeslo ten). Bij de herdoping bleven de initialen van toepassing: Belgische Nederlandstalige Federatie voor Liggende Wip. Het staatsblad van 27 oktober 1977 bevestigd ook de promotie van Jozef Schel faut tot onder-voorzitter, Jo zef Vercruyssen Beveren werd in de beheerraad opge nomen. Het ontslag van Federaal voorzitter Cieymans werd te baat genomen elke sektor te laten vertegenwoordigen in de beheerraad. Wegens de kompetentie van de kandida ten en de mogelijke uitbrei ding van de sektors werden er twee per sektor weerhou den. Klap op de vuurpijl was dat hij de verkiezing van de nieuwe voorzitter onze Jozef Schelfaut met 11 stemmen op 16 werd verkozen. (Twee tegenkandidaten kregen resp. 2 en 3 stemmen). Se dertdien heeft Aimé Van Os selaer om gezondsheidsre- denen ontslag genomen, zo dat de federatie fundeert op volgende Waaslanders: Jozef Schelfaut Federaal Voorzit ter, Leon Van der Heyden penningmeeser, Alfons Smet Feestleider, en kommissaris- sen Jozef Vercruyssen sekt. Beveren, André De Vos sekt. Stekene en Frans Vermeulen sekt. Sint-Niklaas. Aanvul lend kunnen wij vermelden dat per 1 januari de Stekense Mark Baert de funktie van sekretaris generaal zal waar nemen. Zijn aanstelling werd unaniem goedgekeurd. Jozef Schelfhaut voorzit ter B.N.F.L.W. Voor «insiders» was de verkiezing van de Ste- kens Jozef Schelfaut geen verrassing. Laten wij zeggen alleen de be vestiging van een feitelij ke toestand. We permite- ren ons een te voeten uit schuttersportret van de verkozene: in een dorp met eisen struiken, waar men een zwingselstal binnenliep voor een vlas sen pees en de rietsten gels er voor het snijden stonden werd elke knaap een boogschutter. Bij Jo zef gebeurde verdere ini tiatie, zowel op staande dan op liggende wip bij «De Pinne» Van Poppel op De Brug. Hij was dan nog enige tijd lid van «Den Alcazar» bij Den Bult van Driessche. Toen Jozef besefte dat bij een drukke beroepsbezigheid er toch wat ontspanning hoorde werd hij lid van Heikant. Het was lokaal houder Achiel Geeraert die zijn o-vz. Jozef aan spoorde tot het bijwonen van de informatie verga deringen. Reeds bestemd tot bestuurslid sektor Be veren, werd hij voorzitter van sektor Stekene ont- sporten uit de splitsing sektor Beveren. De profe tische woorden van Leon van der Heyden; Jozef doe het zo goed als wij het gedaan hebben in Be veren. Inderdaad hij deed het nog beter want spijts alle evoluties telt sektor Stekene nog het meeste leden. Het was Jozef, ge kozen tot o-vz. van de federatie die met een «one man's» werking de provincie Oost-Vlaande ren met drie sektors kon doen uitbreiden. Alleen de voldoening van te zijn geslaagd was een vol doende beloning. Met glans zou hij het interi- maat waarnemen toen voorzitter Cieymans zijn ontslag aanbood. Op plaatselijk vlak was Jozef niet minder aktief. Hij kon de Stekense gil den overtuigen van de noodzaak van de stich ting van een verbond. Hij kon de magistraat bewe gen tot steun aan een gemeentelijk tornooi dat in 1975 van start ging. Uiteraard werd hij ook aangewezen om te zete len namens de schutters bij de stichting van de Sportraad. Zijn inzet bij de viering van de benoe ming tot Koninklijke Maatschappij van zijn Heikant maakte het feest enig in de schuttersanna- len. Mogen wij schalks er aan toevoegen dat hi plaatselijke bestuurders en oppositie kon bewe gen aan de feestdis aar te zitten. Bij de fusie werd ook heel Groot Stekene in het schuttersgebeurer betrokken. Het baart dan ook geert verwondering dat mej zulks palmares dez^ Waaslander tot hei leiderschap van de Fedej ratie is doorgedrongen; Met zijn «omgeving» zal hij de federatie tot nog hogere toppen leiden. Het wordt eentonig: steeds treden twee dezelfde namen naar voren. Paul De Brauwer en Paul Lauwaert, of wat dachten jullie? De Brauwer crosste tijdens het afgelopen weekein de in Heusden en in het Zwitserse Freuenbach. Te Heusden ging hij er al slaagde er niet in onmiddellijk na de start met de grove borstel meesters De Brauwer en Liboton. In de B-cross te Kalken troonde hij boven alle konkurrenten uit: Kamiel D'hooge, een renner die zijn mannetje kan staan, liep meer dan In Freuenbach stuitte De een minuut achterstand op. Brauwe op twee door: na de eerste ronde «meesters»: wereldkam- Jozef Van Eetvelde had hij een kloof van 150 pioen Zweifel en Peter niet zo heel ver meer van meter geslagen. Roland Haegi, een andere geta- een eerste zege: in Kal- Liboton, je weet wel, de lenteerde Zwitser. Het ken finishte hij bij de B-s man die reeds wereld- werd een derde plaats, als nummer drie. kampioen was, perste er Uitstekend, vooral als we Werner Van der Fraenen lange de resultaten kennen van was weer op de afspraak alles uit op de zandstrook waar de ren- de andere Belgen: Mes- met een vierde prijs te ners van de moesten. Hij liet Lauwaert en een anderen in de steek. Paul toch ook De Brauwer bleef door- kwam als fiets selis was onze tweede Paul landgenoot en finishte paar pas elfde. Van Eycke, «een goeie» nummer 16 van de twee groot- duwen, doch Liboton door de finish, kwam terug. Onder hun Paul Lauwaert hebben beidjes kapten ze een we al eerder genoemd, kloof. Paul Lauwaert liet De Stekenaar veroverde echter niet begaan: hij te Heusden een derde vocht als een leeuw en prijs, op een boogscheut naderde tot op een hon derdtal meter van de «superstars». Lauwaert geraakte echter niet mee vooraan. Noch De Brau wer, noch Liboton slaag de erin er alleen vandoor te gaan. Er moest dus gespurt worden. De Brauwer kwam als eerste uit de bocht, Liboton trachtte hem in extremis voorbij te snellen, doch Merchtem (B) Twee keer locht Gilbert Catooir een prijs afha len: vijfde te Kalken (B)j en 14de in Heusen (A).| Voor Eric Matthijs werd, het eveneens een goed weekeinde: als bij de A's een zesde prijs kunt meepakken, zoals dat in Heusden gebeurde, mag je naast de besten staan In tegenstelling tot wat eerder was aangekon digd, hebben de wedstrijden voor het Oost vlaams tafeltenniskriterium te Sint-Niklaas, voor de spelers lager dan reeks B, niet plaats in de Stadshallen, doch wel in de Sporthal, Azalealaan te Sint-Niklaas.

De Voorpost | 1979 | | pagina 36