I V Drieëndertig Dendermondse ijsberen naar Hoboken WASE LAAT ZEGE LIGGEN IN LAATSTE MINUTEN gEHjljjj] MINI -TEMSE vijf wedstrijden zonder verlies SABINE PAUWELS EN WIM BRUNEEL BEHALEN GOUDEN ZWAAN Zwemmen DRIEMAAL GOUD VOOR SABINE PAUWELS WZK SNOEPT AZC EEN PUNT AF wzke-azc e mini voetbal 3e nationale 5SSK SUKSES VOOR OLYMPOSVETERANEN Dendermondse zwemmers kwalificeren zich tijdens jeugdkampioenschappen Niet minder dan 16 D.Z.O.- zwemmers slaagden erin beneden de limiettijden te blijven voor de nationale jeugdkampioenschappen die ook weer dit jaar geor ganiseerd werden in het 50-meter bad te Mol. Onze zwemmers niet ge woon aan een 50-meter bad, toch slaagden zij erin over zich te doen spreken. Bij de benjamins jongens (geboren 1968-1967) tra den vier jonge zwemmers aaan: Frank Gijsen, Wim Bruneel, Chris Rottiers en Jan Serraris. De laatste drie namen voor het deerst deel aan een dergelijke grote wedstrijd op rond van hun leeftijd. Hun individuele prestaties die door gebrek aan training eerder ge drukt waren, werden volle dig in de schaduw gesteld- door de prachtige resultaten die zij als team bereikten. Zij slaagden erin zilver te ver overen in de 4 x 100 meter vrije slag en lieten daarbij grote clubs als Waremme Natation, Wase Zwemkring en K.Z.K. achterzich. Enkel Mosa Luik slaagde er in hen van de eerste plaats te ver dringen. Volgend jaar ne men ze weerwraak! De miniemen (leeftijds groep 1966-1967) zetten de kroon op het talent en de volgehouden training van de jonge D.Z.O.- zwemmers. Inderdaad in deze kategorie wist Sabine Pauwels al haar mededin gers in de schaduw te stel len en beklom zij niet minder dan driemaal het schavotje om de gouden medaille in ontvangst te nemen. In de 100 meter rugslag, beslist haar specialiteit, versloeg ze al haar mededingers met een tijd van 1.15.00. In de 100 meter schoolslag was 1.25.62 nogmaals goed voor goud en tenslotte bracht de 200 meter wis selslag in een tijd van 2.40.71 haar een derde ze ge. Proficiat Sabine. Ook Myriam Samijn en Martine Cool wisten zich herhaalde- lijk gunstig te kwalificeren. De miniemen jongens, ver tegenwoordigd door Erik Van Goethem, Chris Sae- rens en de broers Daniel en Michel Beeckman, zwom men elk in hun specialiteit scherpe tijden. Tenslotte trad de hoogste leeftijdskategorie aan in deze driedaagse zwemma- rathon de kadetten. Vooral Jef Waumans, behaalde hieruitzonderlijke resulta ten. In praktisch alle disci plines waaraan Jef deel nam, noteerde hij een tijds- verbetering. Proficiat Jef' evenals, aan Patrick Boivin en Stefaan Van den Bos sche die zich vooral in de schoolslag kwalificeerden. Aan al deze zwemmers en zwemsters en hun trainers die zich zo gelangloos inzet- tenom de zwamsport in Dendermonde hogerop te brengen van harte dank en tot volgend jaar op de blok in MLDL zwemmers en zwemsters van Olympos Dendermonde zwom men de jongste tijd een massa medailles bijeen. De winter is in 't land en precies deze weersomstan digheden hebben de Den dermondse ijsberen nodig om hun geliefkoosde sport «het ijsberen», in de fi guurlijke zin van het woord, te beoefenen. Zon dag 9 december a.s. heeft de eerste ijsberenwedstrijd van het seizoen plaats te Hoboken. Niet minder dan drieëndertig zwemmende leden van de Dender mondse klub werden voor deze openingswedstrijd in geschreven. Indien wij re kening houden met het feit dat vijf jaar geleden bij het ontstaan van de klub, tien deelnemers een absoluut rekord betekende, dan mag onderschreven worden dat momenteel deze klub in volle ontplooiingis. Bij deze drieëndertig deelne mers zijn er veertien jonge ren die de 14-jarige leeftijd nog niet bereikt hebben. Van karakter gesproken. De Dendermondse ijsbe ren, die thans zeventig «zwemmende» leden tel len, ontvingen onlangs een invitatie om deel te nemen aan een kerstmeeting te Genève. Aangezien echter deze uitnodiging te laat op het sekretariaat arriveerde en rekening houdend met de administratieve en fi nanciële problemen hie raan verbonden, zal pas in 1980 aan deze wedstrijd deelgenomen worden na overleg met de inrichters te Genève. Wil men de Den dermondse ijsberen aan het werk zien of zelf eens pro beren de koude tempera tuur van het water te trot seren, dan kan men alle dagen terecht te 19 uur in het openluchtbad van het zwembad Olympos te Den dermonde. Het sekreta riaat maakt voor de geïnte resseerden bekend dat het vijfde ijsberenfestival plaats heeft op 10 februari a.s., waarop men reeds bij voorbaat is uitgenodigd, hetzij als supporter, hetzij als kloeke ijsbeer. (ABL) WZK - ZSB 5-7 vond) hield zijn netten was geweest, en verliet echter gaaf, en lancëerde zijn plaats. Wase kreeg Zaterdag_ duelleerden de aanval. Toen Scaldis echter waar het recht op onderbrak werd de vrij- had. Wase Zwemkring Scaldis. Berchem om de gekomen ruimte goed kompetitiepuntjes. Nor- maliter moest de An- benut en 0-2. De volgen de Wase aanval werd Ook een volgende aanval werd mooi afge werkt; nu tekende Jan Foubert voor het doel- twerpse ploeg sterker foutief gestuit, en ook punt. 4-3 bij aanvang van voor de dag komen (in augustus nog 1-8 tegen de laatste set, en Wase kreeg zowaar uitzicht op ZSB stond 45 sekonden met een man minder in Wase). Deze keer maak- het veld. WZK speelde de een onverhoopte zege. I ten de thuisspelers een bal goed rond, en Guido De thuisploeg bracht ook stevige vuist, en de ga- Maes werkte af. Het vol- de laatste keerde bal op, sten kregen hun overwin- gende gevaar kwam ech- maar in de aanval kreeg ning zeker niet op een ter aan de overzijde, en Jan Foubert zijn derde schoteltje. na hoekworp noteerden persoonlijke fout, en ook De eerste balwisselingen we 1-3. Wase ging wel hij moest het verdere ver waren voor de thui- stevig drukken, maar loop vanop de kant vol- kende weinig geluk bij de afwerking, zodat de set sploeg, maar Scaldis zorgde voor het eerste gen. Na een Waas shot op de paal lanceerde doelgevaar. De bezoe- met ongewijzigde cijfers Scaldis een tegenaanval kers lokten drie fouten uit afgesloten werd. op hun piketspeler, en De scheidsrechters, Walter Daelman mocht dan 45 sekonden uitrusten. Scaldis nam de voordeel situatie gretig te baat en Een doelpunt van Walter Daelman voor 5-4, maar jongens zullen er wel toe goed leidend, gingen in de derde perio de onbegrijpelijk blazen. en opnieuw gelijke stand, tot Ook zij dienden een spe ler met drie persoonlijke fouten te vervangen. Kort vond openingen in de Wase afweer, die het 45 sekonden zonder Luk Van I Landeghem moest stel len. Op korte tijd troffen de gasten nog twee keer roos, en de 5-7 stond op het bord. Wase speelde weliswaar niet zo sterk als in de eerste kompetitiewed strijd, maar het was voor al de ervaring die de ba lans in deze bewogen wedstrijd deed doors laan. Bovendien werd de thuisploeg fel gehandi- kapt door het uitvallen van twee belangrijke pionnen. Voor Wase be tekent dit verlies echter geen ramp, ook niet in het vooruitzicht van de komst van de Gentse kampioenenploeg, mor- De kadetten van de Sint-Niklase waterpoloploeg WZK zijn kampioen van België.(dw) daarna zorgde Walter gen zaterdag. De Wase 0-1. Aan weerszijden kre- Daelman werd afge- volgende doelpogingen hi gen de keepers nog wat keurd, de Scaldis keeper stuitten op het doelhout. knappen, werd definitief uitgeslo- Een penaltyfout op Rudy de Jers werk op te ,we' maar vooralsnog Imieten ten, aar zij zich niet op foutjes be /ere trappen. ene Ook in de tweede periode en vooral de thuisploeg dis weer langszij. Jrer was Wase eerst bij de leek uit zijn lood gesla- thuisploeg u'- bal, maar de aanval werd gen door de onverwachte afwerken, onderbroken toen Wim ontwikkeling. voor zorgen dat het geen walk-over wordt, en spektakel is dus zeker ge- thuisploeg Van Mieghem werd niet waarborgd. ledereen dus welkom in het Stede- mocht een strafworp ne- toegekend, en uit de men. Verw arring alom, tegenaanval kwam Scal- De bleef slecht Scaldis lijk Zwembad om 19 u. Rombaut met een derde Jan Foubert knalde de viermeterworp op de lat, maar kon in de herne ming toch intikken. Wase kreeg blijkbaar opnieuw aanvallende fout defini tief werd uitgesloten. Hierdoor werd de thui sploeg reeds vroeg in de za wedstrijd met een flinke wat geloof in eigen kun- nog handikap gekonfron- nen: Guido Maes onder- teerd. Scaldis herhaalde schepte twee keer een i zijn spelletje met de pi- aanval, ging dan door, en ketspeler, en deze keer hees de thuisploeg lang- was het Jan Foubert die szij. Ook de grensrechter op het droge moest. Luc voerde nu een nummert- Heynderickx (weer een je op: hij hield vol dat de moie partij zaterdaga- bal niet over de doellijn Vorige zaterdag werkte WZK in eigen bad zijn eer ste opdracht van het nieuwe seizoen af. Gast was Ant werpse Zwemclub; een van de clubs diedit jaar een gooi doen naar de titel. Vorig jaar gingen zij te Sint-Niklaas trouwens met de volle nzet lopen, maar deze keer lie ten de Wase jongens zich niet intimideren door de in ternationals Jos Andries, Robert Dams en co. Ze speelden de ganse wed strijd meer dan behoorlijk mee, en het inschakelen van wisselspelers bleek een suksesvolle zet. De eerste balwisselingen waren voor de thuisploeg, die echter geen gevaaar kon scheppen. AZC ging onmiddellijk in de tegen aanval,maar Wase ving goed op. Luc Van Lande ghem kreeg straftijd, maar de Antwerpse spelers werden zeer goed afgedekt, zodat geen schade werd geleden. Het Antwerps doelpunt kwam er wel toen ee opruk kend achterspeler een listig lobballetje in de hoek plaat ste. Even later zagen we een gelijkaardige situatie, en opnieuw een sukses volle lob voor de gasten. Wase trachtte wel een vuist te maken, maar kon niet doelen. 0-2 na een periode. Na de herneming ging de thuisploeg onmiddellijk in de aanval. De kombinaities verliepen heelwat vlotter dan voorheen en dat le verde al vlug een doelpunt op. Jan Foubert, pas inge komen, stuurde de doelman in de verkeerde richting. Even later opnieuw een ga- vaarlijke WZK-aanval, en Wim Rombaut werd gepakt in de viermeterzone. Jan Foubert plaatste zich achter de bal en trilde Wase op ge lijke hoogte. Antwerpen was zowaar het Noorden kwijt, en Wim Rombaut zette na mooi voorbereidend werk opnieuw de netten bol. Ant werpse kon gelijkmaken toen Luc Van Landeghem opnieuw 45 sekonden straf tijd kreeg.Kort nadien werd Erik Smet met dezelfde sanktie bedacht, maar AZC raakte nu de bal kwijt, en Bert Schiettecat zorgde met een listige bal voor een nieuw Waas doelpunt. Halfweg de wedstrijd leidde Wase met 4-3! In de periode werd Guido Maes reeds vlug op het droge gezet, maar de be zoekers vonden weer geen opening, niet in het minst omdat keeper Luc Heynde rickx een uitstekende partij Even later was Walter Daelman wat onge lukkig in de afweer en ook hij mocht op de kant. Deze keer kon AZC de man meersituatie wel benutten. De sinjoren kwamen zelfs weer op voorsprong, terwijl bij Wase geluk ontbrak bij de afwerking: Rudy Van Mieghem, Walter Daelman en ook Filip Schelfout von den meer dan eens het doelhout op hun weg. Ook in de laatste periode trok Wase de aanvallende kaart, en met een haarfijn lobballetje bracht Guido Maes WZK opnieuw langs zij. Het spelbeeld bleef heen en weer golven, en op de tribunes steeg het en- thoesiame zo hoog dat de scheidsrechters het publiek herhaaldelijk tot kalmte moesten aanmanen. Wase bleef wel de gevaarlijkste partij, en Wim Rombaut werd nog eens gepakt in de fatale zone. De fout werd echter niet toegekend, en uit de tegenaanval kon Ant werpse doelen: we speel den reeds in de laatste mi nuut. Wase bouwde kalm aan een nieuwe aanval, en Erik Smet plaatste de bal haarscherp in de hoek. WZK kreeg nog de mooiste kans op de overwinning toen een AZC-speler werd uitgesloten, maar de tijd was reeds te ver gevoer- derd. Meteen stak Wase zijn eerste, onverwacht, maar onverdiend puntje op zak. Een beter begin kon men zich niet dromen. Bij de reserven stak AZC wel de volle winst op zak. Deze ploeg speelde de laatste jaren echter steeds kampioen, en voor hun 3-6 zege hebben ze hard moe ten knokken. Wase kwam immers op voorsprong langs René Vercauteren. AZC kwam echter terug en bouwde een 1-3 voor sprong op. Nest De Maes- schalck herleidde tot2-3, en een nieuw Antwerps doel punt werd evenzo met een goal beantwoord door Dirk Nobels. Nadien lukten de bezoekers echter nog twee treffers, terwijl Wase geen doelpunt meer aantekende. Morgen zaterdag 1 decem ber ontvangt Sint-Niklaas Scaldis Berchem, even eens een kwade klant. Als het een wedstrijd wordt zoals vorige week loont het zeker weerde moeite om te komen kijken. Afspraak om 19 uur in het stedelijk zwembad. D.M. De novembermaand is een is ran al-I D.Z.O. TE GENT verbetering van 12" be- den Zwaan, maar wel 3' 3-si Op zondag 25 november haa,de h'j een eerste sneller dan zijn vroegere in haar rangen enkele spe- werd door'Royal Ghent P,aat3 en een Gouden tijd. Zijn één jaar jongere lers met een rijkdom aan ,en| Swimming Club 'n zwem- 7,"aan 7"n u t sterkt door vorige punten- oogst tegen achtereenvol gens Lokerse, Sleidinge, Aalter en Lovendegem vertrok Temse volg goede moed naar Eke om Arsenal Zele te bekampen. De Zeelse formatie, die in de rangschikking Temse voor af gaat liet flink van zich spreken. De thuisploeg telt feest ingericht ter bevor dering van de wisselslag. Tevens werd de zwem mers de kans geboden de «Gouden Zwaan», een specifieke wisselslag on derscheiding, te behalen. Negen zwemverenigin gen met 'n 200-tal zwem mers hadden hun mede werking toegezegd. Ook D.Z.O. maakte hier deel van uit met een delegatie van Zes zwemmers, daar zij het gros van hun 2waan. Zijn leeftijdsge- broer Michel' bekleedde technische bagage. Temse noot Chris Rottiers deed de vierde plaats met 2' vormde echter een homo- zich ook fel opmerken zo maar 11 sec. geen geheel. De Temse met een vijfde plaats in 48"2, een verbetering van tactiek rendeerde zodat de een tijd van 2'57"8, een tijdsverbetering van 4". Bij de miniemen Meisjes deed Sabine Pauwels weer van haar spreken. Al heeft zij in deze spe cialiteit reeds een Jonge Haai gezwommen, toch noteerde ze nogmals een tijdverbetering van 4". Met de uitzonderlijke chrono van 2'34"7 be- zwemmers afgevaardigd baalde Z'J goud en de hadden op de wedstrijd Gouden Zwaan. Myram ingelicht door de Leb- Samijn zwom 2'55"4 over beekse Zwemclub. Al wa- de 200 wissel goed voor ren zij slechts klein in een vijfde plaats. aantal, toch behaalden Daniël Beeckman slaag zij mooie resultaten. de erin brons te halen in Bij de Benjamins Jon- de kategorie Miniemen gens zwom Wim Bruneel Jongens. 2'45"3 was zijn de 200 meter wisselslag tijd net 3/tienden boven Sabine in 2'51"4. Met deze tijds- de limiet voor de Gou- M.L.D.L. blauwen op voorsprong kwamen. Uit een straf- comer kwam Zele op gelijke hoogte. Beide ploegen bleven tot in de derde perio de naast elkaar. Enkele knappe combinaties ont wrichtten toen de homever dediging zodat de Sasboys op 1-3 voorsprong kwa men. Een afstandschot van een oprukkende thuis- speler bracht terug de spanning in de vierde perio de. Op haar beurt mocht Temse toen een strafcorner trappen, deze werd feilloos omgezet. De 2-4 score werd ook de eindstand. De donkere weken die de ploeg kende tijdens de start van de competitie zijn door het veroveren van punten De veteranen van de Dendermondse zwem vereniging Olympos wa ren te gast/Dilbeek. Daar konden de doortocht- zwemmers van het afge lopen langebaanseizoen eens een honderd meter zwemmen. Met vier deelnemers be haalde Dendermonde twee keer zilver, een vierde en een vijfde plaats. Zilver voor Rik Scholiers op de 100 vrije slag (1.28.1) en voor Georgette Touchant op de 100 schoolslag (1.59. 4). Christiane D'Hooge werd tijdens deze wed strijd vierde met 2.04.8 en Marcel Meersman werd op de 100 vrije slag vijfde (1.51.2). Daarna werd tijdens heel wat 50m-koersen het na tionaal veteranenkam- pioenschap betwist. Ook daar oogstten de Den dermondse zwemmers goede resultaten. Agnes De Bruycker was tweede op de 50 rug voor veteranen van 35 tot 44 en vijfde op de 50 vrije slag. In de 50 schoolslag was ze zesde. Georgette Touchant eindigde tij dens deze drie wedstrij den respektievelijk als achtste, vierde en vijfde. Marcel Meersman pres teerde uitstekend op de 50 vrije slag (vierde in 46.0) en ook op de 50 m. schoolslag voor plus-55- ers. Christiane D'Hooge was derde op de 50 m schoolslag voor dames tussen de 45 en 54 jaar. Verder noteren we mooie prestaties van Pierre Van Weyenberghe op de 50 vrije slag, de 50 m schoolslag, 50 m vlinder, van Louis Van Hemel- rijck op de 50 vrije slag en 50 schoolslag, van Albert Delplanque op de 50 vrije slag, 50 school slag en 50 rug, van Herman Michenri op de 50 vrij, 50 vlinder en 50 schoolslag en van Rik Scholliers en Gerard Francquaert op de 50 vrije slag en 50 school- Voor de dendermondse veteranen staat er nog heel wat op het program ma tijdens de komende weken. Zo gaan zij zater dag naar Mechelen, waar zij wellicht enkele ere plaatsen zullen weten te veroveren Waterpolo Ondertussen draait het ook zeer goed bij de Dendermondse waterpo- lospelers en -speelsters. Zondag 9 december or ganiseert de waterpolo- afdeling van de Dender mondse Zwemvereniging Olympos haar eerste torr nooi, waarin onder meer Lokeren, Wetteren en Dendermonde aantre den. Het tomooi start te 14 uur met de eerste schiftingswedstrijd. Is het misschien een tikkeltje voorbarig voor de finale te rekenen op een match tussen Den dermonde en Wetteren? Waarschijnlijk niet. Terwijl de veteranen naar Mechelen gaan en de waterpjlospelers in het Olymposbad aan hun trekken komen, komt de zwemjeugd samen In Lebbeke, waar ZCL (Zwemclub Lebbeke) een wedstrijd organiseert. Ook daat is de deelne ming van talrijke klubs verzekerd. E.D.M. tijdens de laatste vijf weken ruimschoots goed gemaakt. In de rangschikking speelt Temse haasje over met de enkele andere teams, waarbij Temse vooral de partij is die springt. Vol hoop en vertrouwen ploeg, ook zij hebben al Vrijdagavond om 21 uur in kijkt Temse naar de ont- enkele malen als Killerde sporthal van Tielrode moeting vrijdagavond opgetreden. Maar het knok- start de mini voetbalwed- tegen Eres Gent. Dat het ken voor punten en het strijd waarvoor Hitchock het echter geen lachtertje zal strijden tot de laatste senario schreef, worden blijkt uit de verrich- seconde is Temse reeds tingen van de bezoekende gewoon geraakt.

De Voorpost | 1979 | | pagina 37